Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1990
1989
1985
1984
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
Indoor
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Wyatt Kraus
11.32
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
11
Judson Sanders
11.72
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Robert York
11.88
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4.
12
Matthew Mallory
12.14
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
11
Russell Politte
12.20
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
9
Reed Newbanks
12.23
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
7.
9
Brennan Koepke
12.32
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
8.
12
Aidan Cain
12.62
Apr 2
Owensville HS
9.
9
Carter Rochleau
12.86
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
10.
11
Hunter Osman
13.12
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
11.
10
Cameron York
13.13
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
12.
9
Maximus Horn
13.31
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
13.
11
William Hunter
13.36
Mar 26
Borgia Invitational
14.
10
Peyton Malady
13.38
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
15.
9
Jack Day
14.34
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
16.
9
Thomas Tod
14.37
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
17.
12
Mathew Murdock
14.48
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
18.
10
Nicklaus Lofgren
16.29
PR
Apr 2
Owensville HS
200 Meters
1.
11
Zechariah Beagle
23.64
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
12
Matthew Mallory
24.04
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Robert York
24.17
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
11
Judson Sanders
24.99
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
9
Reed Newbanks
25.18
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
9
Brennan Koepke
25.71
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
7.
10
Elijah Pritchett
26.12
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
8.
11
Russell Politte
26.37
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
9.
9
Carter Rochleau
26.71
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
10.
9
Zaiden Marler
26.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
11.
10
Nicklaus Lofgren
27.09
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
12.
9
Samuel (Sam) Simington
29.82
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
13.
9
Jack Day
30.40
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
400 Meters
1.
11
Zechariah Beagle
51.85
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
12
Dock Thomure
52.56
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
11
William Hunter
57.06
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
9
Carter Rochleau
59.25
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
9
Reed Newbanks
59.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
6.
9
Brennan Koepke
1:00.85
PR
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
7.
9
Ayden Duncan
1:01.15
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
8.
10
Elijah Pritchett
1:02.12
PR
Mar 26
Borgia Invitational
9.
11
Hunter Osman
1:03.75
Mar 26
Borgia Invitational
10.
10
Nolan Studdard
1:08.73
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
11.
9
Jack Day
1:10.11
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
800 Meters
1.
11
Abram Denney
2:00.15
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
11
Jayson Summers
2:19.42
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
9
Ayden Duncan
2:24.21
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
4.
12
Parker Whaley
2:35.51
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
5.
9
Samuel (Sam) Simington
2:42.78
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
10
Nolan Studdard
2:46.69
Apr 2
Owensville HS
7.
11
William Hunter
2:49.35
PR
Apr 2
Owensville HS
1600 Meters
1.
11
Abram Denney
4:31.82
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
9
Ayden Duncan
5:25.14
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
12
Ian Studdard
5:36.08
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4.
12
Parker Whaley
5:40.19
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
9
Samuel (Sam) Simington
5:57.01
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
10
Nolan Studdard
6:06.91
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3200 Meters
1.
11
Abram Denney
10:13.31
PR
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
2.
12
Ian Studdard
12:06.33
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
9
Ayden Duncan
12:11.36
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
12
Parker Whaley
12:46.59
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
110m Hurdles - 36"
1.
9
Thomas Tod
21.61
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
110m Hurdles - 39"
1.
12
Wyatt Kraus
15.20
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
12
Matthew Mallory
21.49
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
9
Thomas Tod
21.55
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
4.
11
Jayson Summers
22.98
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
300m Hurdles - 33"
1.
9
Thomas Tod
55.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Colton Brendel
42.87
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
11
Jayson Summers
45.33
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
9
Zaiden Marler
52.67
PR
Mar 26
Borgia Invitational
4.
9
Thomas Tod
56.15
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
4x100 Relay
1.
Judson Sanders
Russell Politte
Zechariah Beagle
Wyatt Kraus
45.59
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
2.
Relay Team
46.00
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
3.
Matthew Mallory
Judson Sanders
Russell Politte
Robert York
46.21
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
Robert York
Russell Politte
Matthew Mallory
Judson Sanders
46.50
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
5.
Wyatt Kraus
Judson Sanders
Russell Politte
Zechariah Beagle
47.46
Apr 2
Owensville HS
6.
9
Carter Rochleau
Reed Newbanks
Brennan Koepke
Maximus Horn
48.43
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
Judson Sanders
Aidan Cain
Russell Politte
Matthew Mallory
49.29
Apr 17
Washington NIX Relays
8.
9
Brennan Koepke
Reed Newbanks
Carter Rochleau
Zaiden Marler
49.51
Apr 23
Black Knight JV Invitational
9.
Reed Newbanks
Carter Rochleau
Brayden Kisner
Peyton Malady
50.47
Mar 26
Borgia Invitational
10.
Brayden Kisner
Reed Newbanks
Peyton Malady
Brennan Koepke
50.69
Apr 2
Owensville HS
11.
Mathew Murdock
Jack Day
Nicklaus Lofgren
Thomas Tod
1:01.23
Apr 2
Owensville HS
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Relay Team
1:02.88
Apr 2
Owensville HS
4x200 Relay -
1.
Robert York
Matthew Mallory
Zechariah Beagle
Wyatt Kraus
1:31.43
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
Matthew Mallory
Robert York
Zechariah Beagle
Wyatt Kraus
1:32.49
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
Zechariah Beagle
Wyatt Kraus
Matthew Mallory
Robert York
1:32.99
Apr 17
Washington NIX Relays
4.
Relay Team
1:35.47
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
5.
Robert York
Matthew Mallory
Wyatt Kraus
Russell Politte
1:44.21
Apr 2
Owensville HS
6.
Reed Newbanks
Zaiden Marler
Maximus Horn
Elijah Pritchett
1:45.49
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
Reed Newbanks
Brayden Kisner
Elijah Pritchett
Carter Rochleau
1:46.01
Mar 26
Borgia Invitational
8.
Brayden Kisner
Reed Newbanks
Carter Rochleau
Jack Day
1:50.25
Apr 2
Owensville HS
9.
Theodore Gassner
Nicklaus Lofgren
Thomas Tod
Jack Day
2:04.45
Mar 26
Borgia Invitational
4x400 Relay
1.
Abram Denney
Dock Thomure
Colton Brendel
Zechariah Beagle
3:31.27
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
Zechariah Beagle
Dock Thomure
Abram Denney
Colton Brendel
3:33.45
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
-
Zechariah Beagle
Colton Brendel
Dock Thomure
Abram Denney
3:33.99
Apr 17
Washington NIX Relays
4.
Abram Denney
Matthew Mallory
Dock Thomure
Zechariah Beagle
3:38.93
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
5.
Relay Team
3:40.03
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
6.
Maximus Horn
William Hunter
Hunter Osman
Colton Brendel
4:06.27
Mar 26
Borgia Invitational
7.
Maximus Horn
Zaiden Marler
Ayden Duncan
Elijah Pritchett
4:15.27
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
8.
Zechariah Beagle
Matthew Mallory
Dock Thomure
Carter Rochleau
4:15.88
Apr 2
Owensville HS
4x800 Relay
1.
Abram Denney
Ayden Duncan
Jayson Summers
Parker Whaley
9:24.09
Mar 26
Borgia Invitational
2.
Parker Whaley
Jayson Summers
William Hunter
Ayden Duncan
9:28.93
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
Jayson Summers
Parker Whaley
William Hunter
Ian Studdard
10:00.55
Apr 17
Washington NIX Relays
4.
Parker Whaley
William Hunter
Jayson Summers
Ian Studdard
10:05.36
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
5.
Relay Team
10:28.91
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
6.
Ayden Duncan
Sam Simmington
Nolan Studdard
Jayson Summers
10:55.79
Apr 23
Black Knight JV Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Zechariah Beagle
Matthew Mallory
Russell Politte
Wyatt Kraus
1:39.61
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
2.
Aidan Cain
Russell Politte
Judson Sanders
Dock Thomure
1:45.57
Apr 17
Washington NIX Relays
3.
Thomas Tod
Mathew Murdock
Nicklaus Lofgren
Zaiden Marler
1:54.67
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
Judson Sanders
Reed Newbanks
Brennan Koepke
Elijah Pritchett
2:03.64
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Zechariah Beagle
Matthew Mallory
Abram Denney
Wyatt Kraus
3:41.41
Apr 17
Washington NIX Relays
2.
Peyton Malady
Brayden Kisner
Maximus Horn
Nolan Studdard
3:53.14
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
3.
Zechariah Beagle
Russell Politte
Dock Thomure
Abram Denney
4:36.63
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
Relay Team
4:50.61
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
William Hunter
Ian Studdard
Parker Whaley
Abram Denney
13:09.96
Apr 17
Washington NIX Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Colton Brendel
Robert York
Wyatt Kraus
Abram Denney
1:08.88
Apr 17
Washington NIX Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Robert York
40' 2.25
PR
Apr 17
Washington NIX Relays
11
Aidan Hutchison
40' 2.25
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
10
Cameron York
40' 0.75
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
4.
10
Chase Rasmussen
32' 7
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
5.
11
Robert Garrett
27' 3.5
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
11
Tucker Fruewirth
26' 8.5
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
7.
10
Trenton Ahrens
21' 7
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
8.
10
Jett Thomas
20' 3.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Discus - 1.6kg
1.
10
Cameron York
131' 7.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
11
Aidan Hutchison
102' 1.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Robert Garrett
84' 10
Apr 2
Owensville HS
4.
10
Chase Rasmussen
76' 6.75
PR
Apr 2
Owensville HS
5.
11
Mason Mertz
69' 6.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
10
Trenton Ahrens
64' 9
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
11
Tucker Fruewirth
58' 2.75
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
Javelin - 800g
1.
11
Robert York
174' 10.75
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
2.
11
Aidan Hutchison
125' 8.5
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
10
Trenton Ahrens
92' 3.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
10
Chase Rasmussen
83' 5.5
PR
Apr 2
Owensville HS
5.
11
Mason Mertz
79' 7.5
PR
Mar 26
Borgia Invitational
6.
11
Robert Garrett
78' 1.25
PR
Apr 2
Owensville HS
7.
11
Tucker Fruewirth
65' 5.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
8.
10
Jett Thomas
42' 0.75
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
High Jump
1.
12
Colton Brendel
5' 7.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
2.
9
Carter Rochleau
5' 6
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
3.
10
Peyton Malady
5' 1.75
PR
Mar 26
Borgia Invitational
4.
11
Robert York
4' 11.75
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
12
Parker Whaley
4' 4
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
Pole Vault
1.
12
Colton Brendel
11' 11.75
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
2.
9
Zaiden Marler
10' 6
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
12
Sam Hecht
8' 0.5
Apr 2
Owensville HS
4.
11
Hunter Osman
7' 6.5
PR
Apr 2
Owensville HS
5.
9
Maximus Horn
7' 0.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Long Jump
1.
9
Brennan Koepke
19' 3.5
PR
Apr 17
Washington NIX Relays
2.
12
Wyatt Kraus
19' 0.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Robert York
18' 9.25
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
12
Matthew Mallory
18' 2.5
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
10
Brayden Kisner
17' 8.5
PR
Mar 26
Borgia Invitational
6.
10
Elijah Pritchett
16' 10.75
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
7.
9
Zaiden Marler
15' 0
PR
Apr 2
Owensville HS
8.
9
Maximus Horn
14' 11.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
9.
12
Mathew Murdock
14' 11.5
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
10.
10
Nicklaus Lofgren
11' 7
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Triple Jump
1.
12
Colton Brendel
39' 0
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
2.
10
Peyton Malady
36' 10.5
PR
Apr 17
Washington NIX Relays
3.
9
Zaiden Marler
35' 11.5
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
4.
10
Brayden Kisner
34' 7.25
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
10
Elijah Pritchett
31' 3.5
Mar 26
Borgia Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Eva Heady
13.15
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
9
Karlee Head
13.31
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
3.
11
Daveah McClain
14.35
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
10
Katelyne Carpenter
15.19
Apr 2
Owensville HS
5.
9
Brooke Parks
16.15
PR
Apr 2
Owensville HS
6.
9
Jessica Redd
16.34
PR
Apr 2
Owensville HS
7.
12
Alexandra McLain-Williams
17.64
PR
Apr 2
Owensville HS
8.
10
Cali Koppelmann-Blue
18.19
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
200 Meters
1.
12
Eva Heady
26.72
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
9
Karlee Head
27.10
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Daveah McClain
31.19
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
9
Jessica Redd
35.50
PR
Apr 2
Owensville HS
400 Meters
1.
9
Mariah Denney
59.14
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
9
Karlee Head
1:00.81
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
12
Jade Studdard
1:13.96
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4.
9
Jessica Redd
1:15.18
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
9
Kambri Strehl
1:15.76
PR
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
800 Meters
1.
9
Mariah Denney
2:18.94
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
9
Gracie Edmonston
2:59.78
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
9
Kambri Strehl
3:12.05
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
9
Jessica Redd
3:15.44
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
5.
12
Alexandra McLain-Williams
3:36.54
PR
Apr 2
Owensville HS
1600 Meters
1.
9
Mariah Denney
5:15.29
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
9
Gracie Edmonston
6:37.48
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
9
Kambri Strehl
7:19.53
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
9
Jessica Redd
7:40.20
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
12
Alexandra McLain-Williams
7:53.11
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
3200 Meters
1.
9
Mariah Denney
11:44.87
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
2.
9
Gracie Edmonston
15:08.87
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
3.
12
Alexandra McLain-Williams
18:21.45
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
100m Hurdles - 33"
1.
11
Daveah McClain
17.03
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
11
Ruby Daily
22.45
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.33
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
2.
Katelyne Carpenter
Daveah McClain
Ruby Daily
Jade Studdard
58.07
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
Daveah McClain
Katelyne Carpenter
Jade Studdard
Peyton Evans
58.66
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4x100 Relay - Throwers
1.
Melody Brauninger
Paighton Witt
Natasha Hayes
McKynlee Peterson
1:07.64
Apr 17
Washington NIX Relays
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Relay Team
1:08.72
Apr 2
Owensville HS
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:57.98
Apr 17
Washington NIX Relays
2.
Katelyne Carpenter
Daveah McClain
Jade Studdard
Karlee Head
1:59.04
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
Daveah McClain
Katelyne Carpenter
Karlee Head
Peyton Evans
1:59.23
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
Jade Studdard
Katelyne Carpenter
Daveah McClain
Kambri Strehl
2:31.16
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
4x400 Relay
1.
Mariah Denney
Eva Heady
Breanna Mayberry
Karlee Head
4:08.58
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
Breanna Mayberry
Mariah Denney
Karlee Head
Eva Heady
4:17.79
Apr 17
Washington NIX Relays
3.
Karlee Head
Eva Heady
Breanna Mayberry
Mariah Denney
4:26.66
Apr 2
Owensville HS
4.
Mariah Denney
Breanna Mayberry
Karlee Head
Jade Studdard
4:53.54
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
Breanna Mayberry
Jade Studdard
Gracie Edmonston
Daveah McClain
4:56.14
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
Alexandra McLain-Williams
Kambri Strehl
Gracie Edmonston
Shelby Giebler
5:09.55
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4x800 Relay
1.
Alexandra McLain-Williams
Jessica Redd
Kambri Strehl
Gracie Edmonston
11:36.52
Apr 23
Black Knight JV Invitational
2.
Gracie Edmonston
Alexandra McLain-Williams
Kambri Strehl
Jessica Redd
12:42.57
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
3.
Alexandra McLain-Williams
Shelby Giebler
Gracie Edmonston
Kambri Strehl
12:49.40
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4.
Alexandra McLain-Williams
Kambri Strehl
Gracie Edmonston
Jessica Redd
13:52.69
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4x1600 Relay
1.
Mariah Denney
Alexandra McLain-Williams
Breanna Mayberry
Gracie Edmonston
27:19.13
Apr 17
Washington NIX Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Karlee Head
Eva Heady
Mariah Denney
Daveah McClain
1:56.17
Apr 17
Washington NIX Relays
2.
Katelyne Carpenter
Karlee Head
Daveah McClain
Mariah Denney
2:00.03
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
Shot Put - 4kg
1.
9
Alyssa Beers
29' 2
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
2.
10
Natasha Hayes
28' 4.5
PR
Apr 17
Washington NIX Relays
3.
11
Ruby Daily
27' 5
Apr 17
Washington NIX Relays
4.
9
Abigail Erfurth
26' 9.25
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
11
Melody Brauninger
25' 5
PR
Mar 26
Borgia Invitational
6.
11
Ashleigh Behrens
23' 3
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
11
Paighton Witt
22' 11.5
PR
Apr 2
Owensville HS
8.
12
Peyton Evans
21' 0.75
PR
Apr 2
Owensville HS
9.
12
Kloie Parks
20' 5.5
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
10.
10
Alexis Schatzl
17' 0.25
Apr 23
Black Knight JV Invitational
11.
9
Brooke Parks
16' 6
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
12.
9
Jessica Redd
16' 2.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
Discus - 1kg
1.
11
Ruby Daily
102' 7.75
PR
Apr 2
Owensville HS
2.
12
Peyton Evans
92' 10.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
11
Melody Brauninger
91' 3.5
Apr 17
Washington NIX Relays
4.
9
Abigail Erfurth
81' 7.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
11
Ashleigh Behrens
73' 7.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
6.
10
Natasha Hayes
70' 6.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
7.
9
Alyssa Beers
70' 3.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
8.
10
Cali Koppelmann-Blue
66' 9.5
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
9.
11
Shelby Giebler
63' 3
PR
Apr 2
Owensville HS
10.
11
Paighton Witt
62' 4.5
Apr 2
Owensville HS
11.
12
Jade Studdard
58' 11
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
12.
10
Sophia Dace
50' 2
PR
Apr 2
Owensville HS
13.
9
Jessica Redd
45' 8
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
14.
12
Kloie Parks
44' 11.25
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
15.
10
Alexis Schatzl
39' 1.25
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
Javelin - 600g
1.
9
McKynlee Peterson
111' 4.25
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
2.
11
Shelby Giebler
89' 6
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
10
Cali Koppelmann-Blue
79' 0
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
9
Alyssa Beers
77' 7.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
5.
11
Paighton Witt
75' 11.75
Apr 2
Owensville HS
6.
10
Jada Brooks
75' 2.25
Mar 26
Borgia Invitational
7.
10
Sophia Dace
66' 2.75
PR
Apr 17
Washington NIX Relays
8.
9
Abigail Erfurth
59' 10.75
PR
Apr 2
Owensville HS
9.
12
Kloie Parks
59' 0.5
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
10.
11
Melody Brauninger
58' 10.75
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
11.
11
Ashleigh Behrens
55' 9.25
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
12.
10
Alexis Schatzl
53' 5
PR
Apr 23
Black Knight JV Invitational
13.
9
Brooke Parks
46' 7.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
14.
9
Jessica Redd
32' 7
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
High Jump
1.
9
Mariah Denney
4' 7.75
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
2.
12
Breanna Mayberry
4' 6
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
9
Karlee Head
4' 6
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
11
Shelby Giebler
3' 8.75
PR
Mar 26
Borgia Invitational
Pole Vault
1.
12
Breanna Mayberry
10' 0
PR
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
Long Jump
1.
12
Eva Heady
16' 7.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
12
Breanna Mayberry
16' 0.75
Apr 2
Owensville HS
3.
12
Jade Studdard
13' 9.25
PR
Mar 19
Sullivan Early Season Quad
4.
10
Katelyne Carpenter
13' 3.5
May 11
MSHSAA Class 4 and 5 District 5
Triple Jump
1.
12
Eva Heady
35' 11.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
10
Katelyne Carpenter
29' 8.75
Mar 23
McCullough-Douglass Invitational
*Recent improvement