Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1960
Indoor
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Austin Bell
11.79
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
2.
10
Jonathon Bell
11.80
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
12
Ryan Spurgeon
12.22
Apr 11
Cuba HS Invite
4.
9
Steven Holt
13.07
PR
Mar 19
St. James Open
5.
9
Gavyn King
13.17
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
9
Preston Hash
14.38
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
200 Meters
1.
-
Jonas Duluca
25.04
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
9
Steven Holt
26.55
PR
Mar 19
St. James Open
3.
9
Gavyn King
28.73
PR
Apr 22
Hermann Invitational 2024
4.
9
Preston Hash
30.68
PR
Apr 12
OHS Relays
400 Meters
1.
10
Gaige Martin
59.34c
PR
Apr 25
St. James Invite
2.
11
Logan Crocker
1:02.83
Apr 22
Hermann Invitational 2024
3.
9
Preston Hash
1:13.54c
PR
Apr 25
St. James Invite
1600 Meters
1.
10
Johnny Perkins
5:09.73
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3200 Meters
1.
10
Johnny Perkins
11:20.23
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kaiden Snyder
14.75
May 18
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
2.
12
Ryan Spurgeon
18.98
PR
Mar 19
St. James Open
300m Hurdles - 33"
1.
9
John Lillis
49.03
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kaiden Snyder
39.60
May 18
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
2.
9
John Lillis
48.60
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
12
Luke Shields
50.90
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
4x100 Relay
1.
Ryan Spurgeon
Jonas Deluca
Austin Bell
Jonathon Bell
45.81
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
Ryan Spurgeon
Johnas Deluca
Austin Bell
Jonathon Bell
46.64c
Apr 25
St. James Invite
3.
Ryan Spurgeon
Jonas Duluca
Austin Bell
Jonathon Bell
46.67
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
Relay Team
46.80
May 11
MSHSAA Class 3 Sectional 3
5.
Steven Holt
John Lillis
Gaige Martin
Logan Crocker
50.90
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Relay Team
57.74
Apr 22
Hermann Invitational 2024
4x200 Relay -
1.
Gavyn King
John Lillis
Gaige Martin
Logan Crocker
1:44.17
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
Relay Team
1:45.45
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
John Lillis
Gavyn King
Zane Salmons
Logan Crocker
1:49.04
Mar 19
St. James Open
4.
Logan Crocker
Gaige Martin
John Lillis
Gavyn King
1:50.10
Apr 22
Hermann Invitational 2024
5.
Gavyn King
John Lillis
Gaige Martin
Steven Holt
1:51.55
Apr 11
Cuba HS Invite
6.
Steven Holt
Gavyn King
Gaige Martin
Preston Hash
1:53.98
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4x400 Relay
1.
Luke Shields
Austin Bell
Gaige Martin
Johnny Perkins
3:57.92
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
Relay Team
4:05.71
Apr 11
Cuba HS Invite
3.
Austin Bell
Gaige Martin
Johnny Perkins
Luke Shields
4:11.9h
Apr 25
St. James Invite
4.
Logan Crocker
Luke Shields
Gaige Martin
Johnny Perkins
4:20.48
Mar 19
St. James Open
Shot Put - 12lb
1.
12
Ryan Spurgeon
40' 1.75
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
2.
12
Luca Giacolone
39' 6
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
12
Braxtyn Crider
36' 2.75
Mar 19
St. James Open
4.
11
Cooper Armstrong
32' 7.75
Mar 19
St. James Open
5.
-
Benjamin Maddy
31' 6
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
6.
10
Gavin Romine
30' 6.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
12
Elijah Barnett
26' 10.5
PR
Apr 25
St. James Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Cooper Armstrong
104' 7.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
12
Luca Giacolone
91' 6.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
12
Braxtyn Crider
90' 11.75
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
4.
-
Benjamin Maddy
85' 3.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
10
Gavin Romine
83' 2.75
PR
Apr 12
OHS Relays
6.
12
Elijah Barnett
75' 2.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Javelin - 800g
1.
11
Cooper Armstrong
115' 6.5
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
2.
9
Preston Hash
111' 0.75
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
9
Steven Holt
109' 1.75
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
4.
11
Logan Crocker
83' 6.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
High Jump
1.
11
Logan Crocker
5' 1
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Pole Vault
1.
10
Jonas Deluca
10' 6
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
10
Johnas Deluca
10' 0
PR
Apr 25
St. James Invite
-
Jonas Duluca
10' 0
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
12
Luke Shields
9' 10
PR
Mar 19
St. James Open
5.
10
Zane Salmons
8' 0.5
Apr 25
St. James Invite
Long Jump
1.
9
Gavyn King
15' 0.25
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
Triple Jump
1.
10
Jonathon Bell
40' 6.25
PR
Apr 25
St. James Invite
2.
9
Austin Bell
39' 0
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
10
Gaige Martin
32' 0
PR
Mar 19
St. James Open
Womens
100 Meters
1.
9
Adalee Richardson
13.40
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
2.
10
Alex Hughes
13.68
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
11
Ariana Jones
14.23
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
10
Emilea Barcomb
14.75
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
12
Alexus Freeman
14.85
Mar 19
St. James Open
6.
11
Marissa Holt
15.04
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
7.
10
Karlee Wright
15.08
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
8.
9
Teryn Vass
15.25
PR
Mar 19
St. James Open
9.
10
Kayla Clark
16.42
PR
Mar 19
St. James Open
10.
10
Bryanna Hash
16.66
PR
Apr 12
OHS Relays
200 Meters
1.
9
Adalee Richardson
27.82
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
10
Avery Campbell
28.26
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
9
Teryn Vass
30.26
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
4.
12
Alexus Freeman
31.11
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
12
Karen Goodin
31.56
PR
Mar 19
St. James Open
6.
10
Kayla Clark
33.31
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
400 Meters
1.
10
Avery Campbell
1:06.28
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
10
Addalye Felan
1:36.34
Mar 19
St. James Open
1600 Meters
1.
9
Katherine Strackeljahn
5:47.59
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
12
Vanessa Perona
5:52.10
PR
Apr 25
St. James Invite
3200 Meters
1.
9
Katherine Strackeljahn
12:16.82
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
12
Vanessa Perona
12:59.9h
Apr 25
St. James Invite
100m Hurdles - 30"
1.
11
Ashleigh Barnett
22.26
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
100m Hurdles - 33"
1.
9
Payge Kemnitzer
15.99
PR
May 18
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
2.
11
Ashleigh Barnett
21.80
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
300m Hurdles - 30"
1.
9
Payge Kemnitzer
50.24
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
11
Lydia Kemnitzer
52.67
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.01
May 11
MSHSAA Class 3 Sectional 3
2.
Lydia Kemnitzer
Avery Campbell
Payge Kemnitzer
Adalee Richardson
52.82
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
3.
Ariana Jones
Avery Campbell
Alex Hughes
Adalee Richardson
54.32
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
4.
Emilea Barcomb
Karlee Wright
Teryn Vass
Marissa Holt
57.35
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
5.
Emilea Barcomb
Karlee Wright
Kayla Clark
Marissa Holt
1:00.11
Apr 12
OHS Relays
6.
Teryn Vass
Emilea Barcomb
Kayla Clark
Marissa Holt
1:00.32
Mar 19
St. James Open
4x200 Relay -
1.
Alexus Freeman
Jaci Foust
Payge Kemnitzer
Lydia Kemnitzer
1:58.25
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
2.
Ariana Jones
Alexus Freeman
Teryn Vass
Lydia Kemnitzer
1:59.4h
Apr 25
St. James Invite
3.
Lydia Kemnitzer
Avery Campbell
Ariana Jones
Alexus Freeman
2:00.19
Mar 19
St. James Open
4.
Relay Team
2:10.36
Apr 22
Hermann Invitational 2024
5.
Emilea Barcomb
Karlee Wright
Kayla Clark
Marissa Holt
2:15.01
Apr 12
OHS Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:28.44
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
Avery Campbell
Adalee Richardson
Payge Kemnitzer
Lydia Kemnitzer
4:36.25
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
Avery Campbell
Adalee Richardson
Lydia Kemnitzer
Payge Kemnitzer
4:44.46
Mar 19
St. James Open
4x800 Relay
1.
Vanessa Perona
Katherine Strackeljahn
Addalye Felan
Teryn Vass
12:56.90
Mar 19
St. James Open
Shot Put - 4kg
1.
11
Aerianna Curtis
22' 10
PR
Mar 19
St. James Open
2.
11
Ashleigh Barnett
19' 3.5
PR
Mar 19
St. James Open
3.
11
Addison Engelage
18' 5.75
PR
Mar 19
St. James Open
Discus - 1kg
1.
10
Elisa Bierman
60' 9
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
2.
11
Aerianna Curtis
54' 4
PR
Apr 9
Union Don Olszowka Invitational
3.
11
Addison Engelage
30' 7
PR
Mar 19
St. James Open
Javelin - 600g
1.
12
Karen Goodin
132' 10.5
PR
Apr 25
St. James Invite
2.
12
Alexus Freeman
113' 9.75
PR
May 11
MSHSAA Class 3 Sectional 3
3.
10
Elisa Bierman
63' 3
PR
Apr 11
Cuba HS Invite
High Jump
1.
10
Addalye Felan
3' 11.25
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Pole Vault
1.
11
Ariana Jones
9' 3.75
PR
May 4
MSHSAA Class 3 District 5
2.
9
Teryn Vass
7' 6.5
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
3.
9
Catriona Murphy
5' 1
PR
Apr 29
Four Rivers Conference Championship
Long Jump
1.
9
Adalee Richardson
15' 10.25
PR
Mar 19
St. James Open
2.
10
Alex Hughes
15' 3.75
Apr 25
St. James Invite
3.
10
Karlee Wright
13' 7
PR
Apr 25
St. James Invite
4.
10
Emilea Barcomb
12' 2.75
PR
Apr 25
St. James Invite
Triple Jump
1.
10
Alex Hughes
32' 8
PR
Apr 25
St. James Invite
2.
10
Karlee Wright
29' 2.75
PR
Apr 25
St. James Invite
3.
10
Emilea Barcomb
26' 5.75
PR
Apr 25
St. James Invite
*Recent improvement