Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Damian Spencer
11.98
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
2.
10
Malik Mayes
12.09
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
12
Joey Saroukos
13.52
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
10
Joevanni Maneiro
14.82
(-1.5)
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
200 Meters
1.
12
Damian Spencer
24.39
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
2.
10
Malik Mayes
25.15
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
3.
10
Makyi Lightfoot
26.43
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
400 Meters
1.
10
Darian Maranda
56.13
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
2.
11
Dylan Fernandez
56.90
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
10
Makyi Lightfoot
57.03
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
4.
10
Bryan Miranda
1:00.27
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
5.
12
Joey Saroukos
1:15.45
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
800 Meters
1.
9
Ethan Curtis
2:20.24
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
10
Darian Maranda
2:21.63
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
3.
11
Dylan Fernandez
2:26.71
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
4.
-
Dylan Matthew
2:27.25
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
5.
10
Makyi Lightfoot
2:27.44
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
6.
9
Alexander Sanchez
2:28.46
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
7.
12
Evan Hummel
2:31.18
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
8.
12
Joey Saroukos
2:46.74
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
9.
9
Alejandro Cruz-Torres
2:47.29
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
10.
10
Thomas Anderson
3:15.44
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
1600 Meters
1.
9
Alexander Sanchez
5:23.27
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
9
Alejandro Cruz-Torres
5:48.21
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
3.
-
Dylan Matthew
5:59.02
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4.
10
Thomas Anderson
6:40.01
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3200 Meters
1.
9
Alexander Sanchez
11:51.15
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
2.
10
Thomas Anderson
15:03.57
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Makyi Lightfoot
22.46
(.3)
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
10
Makyi Lightfoot
1:17.39
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x100 Relay
1.
Ethan Curtis
Damian Spencer
Darian Maranda
Malik Mayes
53.12
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x400 Relay
1.
Evan Hummel
Malik Mayes
Darian Maranda
Ethan Curtis
4:04.01
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x800 Relay
1.
Evan Hummel
Alexander Sanchez
Darian Maranda
Ethan Curtis
9:43.95
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
2.
Relay Team
9:53.04
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
Evan Hummel
Alexander Sanchez
Bryan Miranda
Joey Saroukos
10:45.53
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Damian Spencer
40' 2.75
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
2.
10
Hakeen Burton
30' 4.25
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
3.
12
Kameron Dean
26' 10.75
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
10
Bryan Miranda
26' 6
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
5.
10
Joevanni Maneiro
21' 10.5
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Damian Spencer
90' 3.75
PR
Apr 13
George Steinbrenner Invitational
2.
10
Bryan Miranda
78' 1.75
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
10
Hakeen Burton
76' 3
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
4.
10
Joevanni Maneiro
67' 3
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
5.
12
Kameron Dean
63' 3
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
High Jump
1.
10
Makyi Lightfoot
5' 1.75
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Long Jump
1.
12
Damian Spencer
20' 9.5
(1.3)
PR
May 7
FHSAA 2A Region 3
2.
9
Ethan Curtis
16' 8.75
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
3.
12
Joey Saroukos
12' 11.75
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Katelyn Powe
13.58
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
2.
9
Valery Zarazua
14.18
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
3.
9
Chyna Daniels
14.52
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
-
Elisabeth Balogh
14.77
(.6)
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
5.
12
Brittany Pharel
16.17
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
6.
9
Ashley Johns
16.92
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
200 Meters
1.
10
Katelyn Powe
29.10
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
2.
9
Valery Zarazua
29.38
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
3.
9
Chyna Daniels
31.36
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
12
Brittany Pharel
33.87
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
400 Meters
1.
12
Valerie Ruiz
1:04.79
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
2.
9
Valery Zarazua
1:11.98
PR
Apr 13
George Steinbrenner Invitational
3.
10
Katelyn Powe
1:14.04
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
12
Brittany Pharel
1:14.38
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
5.
9
Chyna Daniels
1:14.76
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
6.
11
Kimberly Ferguson
1:18.48
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
7.
9
Ashley Johns
1:40.77
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
800 Meters
1.
11
Mari-Belle Flores
2:54.20
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
12
Brittany Pharel
3:11.50
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
3.
9
Allie-Joe Wolfinger
3:22.38
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
4.
10
Kierston Powe
3:22.97
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
5.
9
Serena Wolfinger
3:28.43
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
6.
11
Kimberly Ferguson
3:29.11
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
1600 Meters
1.
9
Allie-Joe Wolfinger
6:54.97
PR
Apr 13
George Steinbrenner Invitational
2.
11
Mari-Belle Flores
7:09.50
PR
Apr 13
George Steinbrenner Invitational
3.
9
Serena Wolfinger
7:14.50
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
4.
10
Kierston Powe
7:31.62
PR
Apr 13
George Steinbrenner Invitational
5.
11
Kimberly Ferguson
8:01.49
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
6.
9
Ashley Johns
10:26.61
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
3200 Meters
1.
9
Allie-Joe Wolfinger
15:55.48
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
9
Serena Wolfinger
15:57.55
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Gabrielle Dixon
21.38
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
12
Brittany Pharel
1:29.36
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
2.
11
Mari-Belle Flores
1:31.25
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
3.
11
Gabrielle Dixon
1:41.22
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x100 Relay
1.
Valery Zarazua
Katelyn Powe
Elisabeth Balogh
Valerie Ruiz
56.76
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x400 Relay
1.
Brittany Pharel
Valery Zarazua
Katelyn Powe
Valerie Ruiz
5:25.52
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:36.32
Apr 25
FHSAA 2A District 9
2.
Kimberly Ferguson
Mari-Belle Flores
Brittany Pharel
Kierston Powe
12:46.44
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
3.
Allie-Joe Wolfinger
Mari-Belle Flores
Brittany Pharel
Kierston Powe
13:05.29
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Daija Williams
27' 9
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
2.
10
Angela Sharp
18' 3.25
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
10
Drea Floyd
14' 9.5
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
4.
11
Reilly Myer
11' 9.25
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Daija Williams
90' 7.75
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
10
Angela Sharp
56' 11
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
3.
11
Reilly Myer
40' 6.25
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
High Jump
1.
10
Katelyn Powe
4' 9.75
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
Long Jump
1.
9
Chyna Daniels
13' 8.5
PR
Mar 21
Anclote Sharks T&F Invitational
2.
11
Mari-Belle Flores
13' 1.75
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
3.
12
Brittany Pharel
12' 0
PR
Apr 25
FHSAA 2A District 9
4.
11
Gabrielle Dixon
10' 10.25
PR
Feb 22
East Lake Early Bird Invitational
5.
9
Ashley Johns
8' 9.75
PR
Mar 9
Berkeley Track and Field Invitational
Triple Jump
1.
10
Katelyn Powe
31' 7.5
(1.0)
PR
May 7
FHSAA 2A Region 3
*Recent improvement