Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Ben Hagenbush
13.5h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
2.
5
Kingston Roebuck
14.0h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
7
Michael Gupta
14.3h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
4.
5
Yaness Johnson
14.4h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
7
Sebastian Bitecofer
14.4h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
6.
6
Parker Chapin
14.9h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
7.
5
Taiyoh Tabata
15.4h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
8.
4
Quentin Gibson
17.8h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
4
Gavin Redovian
19.1h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
1
Brady Beck
19.4h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
1
Ignatius Pillitiere
19.7h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
3
Dean Ourabah
19.7h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
13.
3
Jacob Kennedy
19.9h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
14.
1
Liam Hubbard
20.4h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
200 Meters
1.
7
Sebastian Bitecofer
29.4h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
8
Ben Hagenbush
29.4h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
7
Ian Porter
31.7h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
4.
6
Parker Chapin
33.8h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
5.
4
Quentin Gibson
41.0h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
6.
4
Gavin Redovian
41.9h
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
7.
3
Jacob Kennedy
42.3h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
8.
1
Brady Beck
43.9h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
1
Liam Hubbard
46.1h
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
10.
1
Ignatius Pillitiere
46.4h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
3
Dean Ourabah
46.7h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
400 Meters
1.
8
John Jopperi
1:02.30
PR
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
2.
6
Simon Borges
1:05.0h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
3.
7
Nathaniel Chuba
1:09.2h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
4.
5
Kingston Roebuck
1:11.7h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
5.
6
Ethan Tate
1:11.9h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
6.
7
Donald Kennedy
1:13.78
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
7.
5
Taiyoh Tabata
1:15.1h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
8.
4
Quentin Gibson
1:26.7h
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
3
Jacob Kennedy
1:37.0h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
1
Liam Hubbard
1:41.2h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
1
Brady Beck
1:43.5h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
12.
4
Gavin Redovian
1:43.9h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
13.
3
Dean Ourabah
1:46.8h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
14.
1
Ignatius Pillitiere
1:54.8h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
800 Meters
1.
8
Joseph Haller
2:23.8h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
2.
8
Owen Lawson
2:29.1h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
3.
6
Simon Borges
2:31.2h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
4.
7
Nathaniel Chuba
2:32.5h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
5.
5
James Sellers
2:36.9h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
6.
7
Evan Rea
2:44.6h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
7.
8
Hunter Jopperi
2:46.04
PR
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
8.
6
Ethan Tate
2:53.8h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
9.
7
Donald Kennedy
2:56.4h
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
10.
4
Quentin Gibson
3:22.5h
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
11.
3
Dean Ourabah
3:53.9h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
12.
4
Gavin Redovian
4:00.7h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
13.
3
Jacob Kennedy
4:05.1h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
1600 Meters
1.
8
Joseph Haller
5:16.58
PR
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
2.
7
Nathaniel Chuba
5:31.8h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
3.
5
James Sellers
5:35.5h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
4.
8
Owen Lawson
5:38.7h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
5.
7
Evan Rea
5:52.7h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
6.
6
Ethan Tate
6:04.3h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
7.
7
Donald Kennedy
6:07.6h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
8.
8
Hunter Jopperi
6:34.1h
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
200m Hurdles - 30"
1.
8
Brady Whitney
31.4h
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
4x100 Relay
1.
Ignatius Pillitiere
Liam Hubbard
Quentin Gibson
Gavin Redovian
1:21.3h
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
2.
Quentin Gibson
Dean Ourabah
Jacob Kennedy
Gavin Redovian
1:25.8h
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Shot Put - 4lb
1.
4
Quentin Gibson
14' 7
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
2.
3
Dean Ourabah
12' 9
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
3.
3
Jacob Kennedy
12' 5
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
4.
1
Ignatius Pillitiere
12' 3
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
5.
1
Brady Beck
12' 2
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
6.
4
Gavin Redovian
11' 1
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
7.
1
Liam Hubbard
9' 4
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Shot Put - 6lb
1.
6
Connor Whitney
34' 10
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
2.
6
Grant Coleman
18' 2
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
Shot Put - 4kg
1.
7
Michael Gupta
35' 4.5
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
2.
8
Brady Whitney
33' 2
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
7
Donald Kennedy
16' 5
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
Discus - 1kg
1.
8
Brady Whitney
92' 0
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
2.
8
John Jopperi
89' 7
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
3.
7
Michael Gupta
83' 2
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
4.
7
Ian Porter
63' 6
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
5.
7
Evan Rea
51' 2
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
6.
6
Parker Chapin
41' 3
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
7.
6
Grant Coleman
34' 0
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
High Jump
1.
8
Joseph Haller
4' 8
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
2.
7
Nathaniel Chuba
4' 2
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
6
Simon Borges
4' 0
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
4.
6
Grant Coleman
3' 8
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
Long Jump
1.
8
Ben Hagenbush
15' 4
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
2.
8
Brady Whitney
14' 8
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
7
Sebastian Bitecofer
12' 10
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
4.
6
Connor Whitney
12' 2
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
5.
7
Ian Porter
12' 0
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
6.
5
Taiyoh Tabata
11' 11
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
7.
6
Parker Chapin
10' 9
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
8.
5
Kingston Roebuck
10' 6
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
9.
6
Ethan Tate
10' 5
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
10.
7
Nathaniel Chuba
9' 8
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
11.
6
Grant Coleman
9' 6
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
12.
5
Yaness Johnson
9' 4
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
13.
4
Gavin Redovian
9' 0
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
14.
4
Quentin Gibson
8' 9
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
15.
1
Liam Hubbard
6' 9
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
16.
3
Dean Ourabah
6' 3
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
17.
3
Jacob Kennedy
5' 9
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
18.
1
Brady Beck
5' 4
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
1
Ignatius Pillitiere
5' 4
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Standing Long Jump
1.
8
John Jopperi
8' 5
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
2.
8
Owen Lawson
7' 4.5
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
8
Hunter Jopperi
6' 6
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
4.
6
Connor Whitney
6' 4.75
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
5.
5
Taiyoh Tabata
6' 3
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
6.
5
Yaness Johnson
6' 1
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
7.
6
Grant Coleman
5' 3
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
8.
1
Brady Beck
5' 0
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
4
Quentin Gibson
4' 10
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
3
Jacob Kennedy
4' 8.5
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
3
Dean Ourabah
4' 5
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
12.
1
Liam Hubbard
4' 4
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
13.
1
Ignatius Pillitiere
4' 3
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Womens
100 Meters
1.
5
Brittany Epps
14.2h
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
2.
7
Amani Williams
15.0h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
7
Adeline Trenor
15.0h
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
4.
7
Limoli Ekema
15.2h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
5.
8
Estella Flynn
15.3h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
6.
4
Madiba Ekema
15.7h
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
7.
5
Marlie Grant
15.8h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
8.
3
Adalyn Oberlin
16.3h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
3
Evelyn Tate
16.5h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
6
Lovelyn Calmese
16.6h
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
11.
7
Kyra Partsch
18.1h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
12.
5
Violet Tschantz
18.3h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
13.
5
Charlotte LaVictoire
18.7h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
6
Joan Ereth
18.7h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
15.
3
Milanie Grant
18.9h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
16.
2
Madelyn Newlon
19.2h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
17.
2
Genevieve Gibson
19.4h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
18.
2
Adalynn Redovian
20.1h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
19.
2
Kara Long
20.6h
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
200 Meters
1.
7
Limoli Ekema
31.1h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
2.
7
Adeline Trenor
31.2h
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
3.
7
Amani Williams
32.3h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
4.
5
Brittany Epps
32.8h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
5.
5
Marlie Grant
36.3h
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
6.
3
Adalyn Oberlin
39.9h
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
7.
3
Evelyn Tate
42.1h
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
8.
3
Milanie Grant
43.4h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
2
Kara Long
44.4h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
2
Genevieve Gibson
45.1h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
5
Charlotte LaVictoire
45.5h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
12.
2
Madelyn Newlon
47.0h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
400 Meters
1.
7
Anlin Haller
1:07.5h
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
2.
4
Madiba Ekema
1:25.5h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
3.
3
Adalyn Oberlin
1:37.0h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
4.
2
Nora Mallorn
1:37.9h
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
5.
5
Charlotte LaVictoire
1:40.2h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
6.
3
Evelyn Tate
1:41.1h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
7.
2
Adalynn Redovian
1:44.9h
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
8.
2
Kara Long
1:50.9h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
2
Genevieve Gibson
1:51.8h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
4
Cora McMullen
1:56.1h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
2
Madelyn Newlon
1:58.2h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
800 Meters
1.
8
Sadie Borges
2:40.92
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
2.
7
Madelyn Sellers
3:17.0h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
3.
5
Violet Tschantz
3:27.4h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
4.
2
Nora Mallorn
3:36.3h
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
5.
6
Joan Ereth
3:40.0h
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
6.
4
Madiba Ekema
3:45.1h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
7.
2
Adalynn Redovian
3:46.4h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
8.
2
Genevieve Gibson
4:16.4h
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
9.
2
Kara Long
4:22.5h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
4
Cora McMullen
4:26.6h
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
1600 Meters
1.
8
Sadie Borges
6:02.79
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
2.
7
Madelyn Sellers
6:53.3h
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
3.
5
Violet Tschantz
7:08.0h
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
4.
6
Joan Ereth
8:09.5h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
200m Hurdles - 30"
1.
7
Adeline Trenor
36.2h
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
2.
7
Limoli Ekema
36.8h
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
4x100 Relay
1.
Brittany Epps
Marlie Grant
Lovelyn Calmese
Charlotte LaVictoire
1:14.4h
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
2.
Adalynn Redovian
Genevieve Gibson
Kara Long
Nora Mallorn
1:26.1h
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
3.
Genevieve Gibson
Madelyn Newlon
Nora Mallorn
Kara Long
1:27.4h
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
4.
Madelyn Newlon
Nora Mallorn
Genevieve Gibson
Adalynn Redovian
1:30.0h
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
Shot Put - 4lb
1.
3
Evelyn Tate
16' 0
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
2.
2
Genevieve Gibson
14' 4
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
2
Nora Mallorn
14' 4
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
4.
3
Adalyn Oberlin
13' 1
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
5.
2
Kara Long
12' 0
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
6.
2
Madelyn Newlon
11' 5
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
7.
2
Adalynn Redovian
10' 8
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Shot Put - 6lb
1.
8
Estella Flynn
25' 4.75
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
2.
5
Brittany Epps
20' 11
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
3.
7
Clare Kenny
20' 2
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
4.
6
Lovelyn Calmese
19' 11
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
5.
7
Kyra Partsch
19' 8
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
6.
5
Marlie Grant
17' 9
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
7.
8
Abigail Coleman
14' 6
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
8.
5
Charlotte LaVictoire
13' 3.75
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
Discus - 1kg
1.
7
Kyra Partsch
43' 6
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
2.
6
Joan Ereth
41' 2
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
3.
8
Abigail Coleman
23' 5
PR
May 19
CLE CYO Diocesan Championship
High Jump
1.
7
Anlin Haller
4' 3.75
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
2.
7
Clare Kenny
4' 0
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
7
Adeline Trenor
3' 8
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
Long Jump
1.
7
Anlin Haller
12' 9.5
PR
May 18
CLE CYO - Sectional Championship - Medina Buckeye HS
2.
7
Limoli Ekema
12' 3
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
3.
7
Clare Kenny
11' 11.5
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
4.
6
Lovelyn Calmese
10' 3
PR
Apr 21
CLE CYO 3 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
5
Brittany Epps
10' 3
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
6.
8
Abigail Coleman
10' 2
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
7.
4
Madiba Ekema
10' 0.5
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
8.
5
Violet Tschantz
8' 4
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
9.
7
Kyra Partsch
8' 3
PR
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
10.
3
Evelyn Tate
7' 11
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
11.
2
Adalynn Redovian
6' 0
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
12.
2
Genevieve Gibson
5' 8
PR
Apr 27
CLE CYO 4 - (1-4) - Medina Buckeye HS
5
Marlie Grant
5' 8
PR
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
14.
2
Madelyn Newlon
5' 0.25
PR
May 11
CLE CYO 6 - (1-4) - Medina Buckeye
15.
2
Nora Mallorn
4' 10
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
16.
3
Milanie Grant
2' 7
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
17.
3
Adalyn Oberlin
2' 4
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
Standing Long Jump
1.
8
Sadie Borges
6' 3
Apr 7
CLE CYO 1 - (5-8) - Walsh Jesuit HS
2.
8
Estella Flynn
6' 2.5
PR
Apr 14
CLE CYO 2 - (5-8) - Archbishop Hoban HS
3.
4
Madiba Ekema
6' 1.5
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
4.
7
Clare Kenny
6' 0
PR
May 12
CLE CYO 8th Gr District Championship Qualifier - WALSH
5.
2
Kara Long
4' 10
PR
Apr 6
CLE CYO 1 - (1-4) - Medina Buckeye HS
6.
6
Lovelyn Calmese
4' 9.5
PR
May 5
CLE CYO 5 - (5-8) - Archbishop Hoban
7.
5
Violet Tschantz
4' 6.5
Apr 28
CLE CYO 4 - (5-8) - Medina Buckeye HS
8.
2
Genevieve Gibson
4' 2.5
PR
Apr 13
CLE CYO 2 - (1-4) - Medina Buckeye HS
9.
2
Nora Mallorn
4' 2
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
10.
2
Adalynn Redovian
4' 1
PR
Apr 20
CLE CYO 3 - (1-4) - Medina Buckeye HS
*Recent improvement