Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Abram Chimal
11.64
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
12
Connor Flintrop
12.14
May 9
Tri-City United Invitational
3.
12
Lucas Holicky
12.38
PR
May 2
TCU Invite
4.
11
Rafael Balcazar
12.43
May 9
Tri-City United Invitational
5.
9
Soren McNamara
12.61
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
6.
9
Gavin Phelps
12.69
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
7.
12
Bounmy Lanoi
12.69
PR
Apr 25
Jordan Invitational
8.
11
Tyrese Sheffel
12.76
PR
May 2
TCU Invite
9.
8
Easton Sween
12.86
PR
May 9
Tri-City United Invitational
10.
8
Giovanni Perez
12.89
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
11.
9
Corday Freeman
12.97
PR
May 9
Tri-City United Invitational
12.
9
Ethan Woldsnes
13.26
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
13.
12
Connor Skluzacek
13.30
Apr 30
New Ulm Meet #2
14.
9
Jude Soto
13.43
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
15.
10
Triston Olson
13.68
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
16.
12
Luke Skluzacek
13.84
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
17.
9
Chase Miller
14.06
PR
May 9
Tri-City United Invitational
18.
9
Sergio Marcos-Nox
14.40
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
19.
9
Brayden VonBank
14.82
PR
May 9
Tri-City United Invitational
20.
9
Nicolas Mejia
15.26
PR
May 9
Tri-City United Invitational
21.
10
Brandon Grunow
18.78
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
200 Meters
1.
8
Eric Borchardt
23.81
PR
May 2
TCU Invite
2.
12
Connor Flintrop
24.05
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
12
Lucas Holicky
24.43
PR
May 9
Tri-City United Invitational
4.
10
Abram Chimal
24.93
Apr 4
BP Outdoor Inv.
5.
11
Tyrese Sheffel
26.19
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
6.
9
Christopher Estrada
26.35
PR
May 9
Tri-City United Invitational
7.
8
Easton Sween
26.66
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
12
Connor Skluzacek
26.70
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
9.
9
Corday Freeman
26.81
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
10.
8
Giovanni Perez
27.01
PR
May 2
TCU Invite
11.
12
Bounmy Lanoi
27.03
PR
May 2
TCU Invite
12.
9
Soren McNamara
27.31
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
9
Jude Soto
27.31
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
14.
9
Chase Miller
28.36
PR
May 9
Tri-City United Invitational
15.
9
Brayden VonBank
29.61
PR
May 9
Tri-City United Invitational
16.
9
Sergio Marcos-Nox
31.20
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
400 Meters
1.
12
Connor Flintrop
52.04
PR
May 9
Tri-City United Invitational
2.
11
Rafael Balcazar
53.47
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
8
Eric Borchardt
53.68
PR
May 7
Section 2AA True Team
4.
10
Grant Fitterer
56.05
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
5.
12
Eli Viskocil
58.73
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
6.
9
Christopher Estrada
1:00.17
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
7.
9
Gavin Phelps
1:01.16
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
8.
9
Ethan Woldsnes
1:04.55
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
9.
9
Colin Mechtel
1:09.79
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
800 Meters
1.
12
Goi Ruei
2:07.42
Apr 22
St. Peter Meet #2
2.
10
Grant Fitterer
2:07.74
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
12
Eli Viskocil
2:22.50
Apr 4
BP Outdoor Inv.
4.
9
Gavin Phelps
2:26.34
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
5.
9
Alexander Mendez
2:29.25
PR
May 9
Tri-City United Invitational
6.
9
Alejandro Mejia
2:35.27
PR
Apr 25
Jordan Invitational
7.
8
Carson Flicek
2:37.24
PR
May 2
TCU Invite
8.
9
Colin Mechtel
2:38.57
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
9.
9
Keith Sexton
2:46.50
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
10.
9
Sergio Marcos-Nox
3:05.37
PR
May 9
Tri-City United Invitational
1600 Meters
1.
10
Grant Fitterer
4:52.24
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
12
Goi Ruei
4:53.42
PR
May 2
TCU Invite
3.
12
Eli Viskocil
4:58.82
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
10
Peter Robrahn
5:24.81
PR
May 9
Tri-City United Invitational
5.
12
Caleb Robrahn
5:27.53
PR
May 9
Tri-City United Invitational
6.
8
Carson Flicek
5:38.67
PR
May 2
TCU Invite
7.
9
Colin Mechtel
5:53.62
Apr 11
MRC Quad @ TCU
8.
9
Alejandro Mejia
5:56.40
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
9.
9
Keith Sexton
6:53.79
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
10.
10
Zachary Zehnder
7:01.80
PR
May 9
Tri-City United Invitational
11.
9
Sergio Marcos-Nox
8:22.33
PR
May 2
TCU Invite
3200 Meters
1.
10
Grant Fitterer
11:13.03
Apr 22
St. Peter Meet #2
2.
10
Peter Robrahn
11:52.80
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
12
Caleb Robrahn
11:57.59
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
9
Alejandro Mejia
13:26.83
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
110m Hurdles - 33"
1.
7
Darby Phelps
19.88
PR
Apr 8
TCU JH MRC Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Connor Skluzacek
17.16
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
12
Lucas Holicky
17.63
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
3.
12
Parker Hanson
18.34
PR
May 9
Tri-City United Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Connor Skluzacek
44.42
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
9
Gavin Phelps
47.14
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
12
Bounmy Lanoi
50.53
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4x100 Relay
1.
Abram Chimal
Parker Hanson
Lucas Holicky
Bounmy Lanoi
46.52
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
Abram Chimal
Lucas Holicky
Parker Hanson
Connor Flintrop
47.01
May 2
TCU Invite
3.
Abram Chimal
Lucas Holicky
Parker Hanson
Tyrese Sheffel
47.04
May 9
Tri-City United Invitational
4.
Relay Team
47.23
May 7
Section 2AA True Team
5.
Abram Chimal
Tyrese Sheffel
Parker Hanson
Lucas Holicky
48.32
Apr 4
BP Outdoor Inv.
6.
Lucas Holicky
Tyrese Sheffel
Abram Chimal
Parker Hanson
48.74
Apr 25
Jordan Invitational
7.
Parker Hanson
Lucas Holicky
Abram Chimal
Tyrese Sheffel
49.49
Apr 11
MRC Quad @ TCU
8.
Bounmy Lanoi
Corday Freeman
Christopher Estrada
Jude Soto
49.54
May 9
Tri-City United Invitational
9.
Tyrese Sheffel
Abram Chimal
Parker Hanson
Lucas Holicky
49.89
Apr 22
St. Peter Meet #2
10.
9
Christopher Estrada
Corday Freeman
Soren McNamara
Jude Soto
51.93
Apr 9
Norwood Young-America Quad
11.
9
Jude Soto
Ethan Woldsnes
Christopher Estrada
Corday Freeman
52.54
Apr 22
St. Peter Meet #2
12.
9
Corday Freeman
Soren McNamara
Jude Soto
Ethan Woldsnes
53.59
Apr 11
MRC Quad @ TCU
4x200 Relay -
1.
Eric Borchardt
Connor Flintrop
Lucas Holicky
Rafael Balcazar
1:34.57
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
Relay Team
1:35.45
May 7
Section 2AA True Team
3.
Rafael Balcazar
Connor Flintrop
Abram Chimal
Eric Borchardt
1:37.09
Apr 9
Norwood Young-America Quad
4.
Connor Skluzacek
Connor Flintrop
Lucas Holicky
Eric Borchardt
1:37.97
Apr 22
St. Peter Meet #2
5.
Gavin Phelps
Soren McNamara
Christopher Estrada
Eric Borchardt
1:42.88
May 9
Tri-City United Invitational
6.
Rafael Balcazar
Tyrese Sheffel
Soren McNamara
Christopher Estrada
1:45.01
May 2
TCU Invite
7.
Lucas Holicky
Tyrese Sheffel
Connor Flintrop
Gavin Phelps
1:45.32
Apr 25
Jordan Invitational
8.
9
Christopher Estrada
Jude Soto
Soren McNamara
Corday Freeman
1:51.24
Apr 4
BP Outdoor Inv.
4x400 Relay
1.
Rafael Balcazar
Connor Flintrop
Goi Ruei
Eric Borchardt
3:36.99
May 9
Tri-City United Invitational
2.
Connor Flintrop
Goi Ruei
Rafael Balcazar
Eric Borchardt
3:39.43
Apr 4
BP Outdoor Inv.
3.
Grant Fitterer
Rafael Balcazar
Goi Ruei
Eric Borchardt
3:43.90
Apr 11
MRC Quad @ TCU
4.
Relay Team
3:44.64
May 7
Section 2AA True Team
5.
Connor Flintrop
Rafael Balcazar
Eric Borchardt
Goi Ruei
3:46.16
Apr 9
Norwood Young-America Quad
6.
Gavin Phelps
Goi Ruei
Eric Borchardt
Connor Flintrop
3:47.25
Apr 22
St. Peter Meet #2
7.
Eli Viskocil
Eric Borchardt
Grant Fitterer
Goi Ruei
3:49.22
Apr 25
Jordan Invitational
8.
Eli Viskocil
Rafael Balcazar
Goi Ruei
Grant Fitterer
3:50.07
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
9.
Grant Fitterer
Gavin Phelps
Eli Viskocil
Eric Borchardt
3:51.14
May 2
TCU Invite
4x800 Relay
1.
Gavin Phelps
Grant Fitterer
Eli Viskocil
Goi Ruei
9:01.28
Apr 22
St. Peter Meet #2
2.
Goi Ruei
Eli Viskocil
Gavin Phelps
Grant Fitterer
9:07.04
Apr 11
MRC Quad @ TCU
3.
Grant Fitterer
Gavin Phelps
Eli Viskocil
Peter Robrahn
9:08.43
May 2
TCU Invite
4.
Gavin Phelps
Goi Ruei
Eli Viskocil
Alejandro Mejia
9:11.05
May 9
Tri-City United Invitational
5.
Grant Fitterer
Gavin Phelps
Goi Ruei
Colin Mechtel
9:30.24
Apr 9
Norwood Young-America Quad
6.
Eli Viskocil
Grant Fitterer
Gavin Phelps
Peter Robrahn
9:38.24
Apr 30
New Ulm Meet #2
7.
Gavin Phelps
Eli Viskocil
Caleb Robrahn
Alejandro Mejia
9:41.21
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
8.
Grant Fitterer
Gavin Phelps
Colin Mechtel
Eli Viskocil
9:43.95
Apr 4
BP Outdoor Inv.
9.
Goi Ruei
Caleb Robrahn
Peter Robrahn
Alejandro Mejia
9:50.80
Apr 25
Jordan Invitational
10.
Relay Team
9:52.01
May 7
Section 2AA True Team
Shot Put - 12lb
1.
9
Corday Freeman
43' 5.75
PR
May 7
Section 2AA True Team
2.
12
Luke Skluzacek
36' 0
PR
Apr 25
Jordan Invitational
3.
10
Triston Olson
33' 5
PR
Apr 25
Jordan Invitational
4.
12
Caleb Robrahn
26' 11
May 9
Tri-City United Invitational
5.
10
Peter Robrahn
24' 1.5
PR
May 2
TCU Invite
6.
9
Nicolas Mejia
22' 5.5
PR
May 9
Tri-City United Invitational
7.
9
Sergio Marcos-Nox
21' 6
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
10
Brandon Grunow
19' 10
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
Discus - 1.6kg
1.
12
Luke Skluzacek
112' 0
Apr 22
St. Peter Meet #2
2.
9
Soren McNamara
79' 9
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
10
Peter Robrahn
70' 11
PR
May 9
Tri-City United Invitational
4.
10
Triston Olson
68' 3
PR
May 9
Tri-City United Invitational
5.
12
Caleb Robrahn
59' 6
May 9
Tri-City United Invitational
6.
9
Corday Freeman
56' 4
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
7.
10
Brandon Grunow
51' 11
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
9
Nicolas Mejia
48' 11
PR
May 9
Tri-City United Invitational
9.
9
Sergio Marcos-Nox
37' 10
PR
May 9
Tri-City United Invitational
High Jump
1.
8
Eric Borchardt
5' 6
PR
May 2
TCU Invite
2.
12
Connor Flintrop
5' 4
Apr 4
BP Outdoor Inv.
3.
12
Lucas Holicky
5' 3
Apr 22
St. Peter Meet #2
4.
9
Keith Sexton
5' 0
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
11
Rafael Balcazar
5' 0
Apr 9
Norwood Young-America Quad
9
Alejandro Mejia
5' 0
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
7.
9
Christopher Estrada
4' 10
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
8.
9
Ethan Woldsnes
4' 9
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
Pole Vault
1.
12
Eli Viskocil
10' 0
Apr 25
Jordan Invitational
2.
9
Soren McNamara
8' 6
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
9
Colin Mechtel
7' 6
Apr 9
Norwood Young-America Quad
Long Jump
1.
12
Lucas Holicky
19' 2
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
12
Parker Hanson
17' 5
May 7
Section 2AA True Team
3.
9
Gavin Phelps
17' 1.5
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
12
Connor Skluzacek
16' 6
Apr 4
BP Outdoor Inv.
5.
12
Goi Ruei
16' 2.5
PR
May 9
Tri-City United Invitational
6.
12
Bounmy Lanoi
14' 11.75
PR
May 9
Tri-City United Invitational
7.
9
Alejandro Mejia
10' 2
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
Triple Jump
1.
12
Lucas Holicky
38' 3
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
9
Keith Sexton
32' 10
PR
May 9
Tri-City United Invitational
3.
12
Parker Hanson
32' 7.5
Apr 4
BP Outdoor Inv.
Womens
100 Meters
1.
9
Kaitlyn Hartwig
13.21
PR
May 7
Section 2AA True Team
2.
11
Alexis Marcussen
13.73
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
8
Avah Mladek
13.96
PR
Apr 25
Jordan Invitational
4.
9
Aubrie Barnett
14.05
PR
Apr 25
Jordan Invitational
5.
9
Allison Rynda
14.24
Apr 11
MRC Quad @ TCU
6.
9
Louise Stock
14.49
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
7.
10
Morgan Meier
14.52
PR
Apr 25
Jordan Invitational
8.
8
Shardaisha Faulkner
14.71
PR
May 2
TCU Invite
9.
8
Natalie Gonzalez
14.79
PR
May 2
TCU Invite
10.
12
Sophia Smith
14.80
May 9
Tri-City United Invitational
11.
11
Sadie Lanoi
14.84
PR
Apr 25
Jordan Invitational
12.
7
Sloane Kelly
14.97
PR
May 9
Tri-City United Invitational
13.
8
Kelcie Weydert
15.16
PR
May 9
Tri-City United Invitational
14.
7
Madison Miller
15.22
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
15.
8
Keiara Stocker
15.67
PR
May 2
TCU Invite
16.
11
Miriam Domingo-Lopez
15.99
PR
May 2
TCU Invite
17.
12
Carolina Figueroa
16.33
Apr 30
New Ulm Meet #2
18.
9
Raena Weiss
16.44
PR
May 9
Tri-City United Invitational
19.
12
Nevaeh Barrera
17.19
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
20.
9
Hannah Caron
17.26
PR
May 9
Tri-City United Invitational
21.
10
Emily Schley
19.36
Apr 22
St. Peter Meet #2
200 Meters
1.
9
Kaitlyn Hartwig
26.71
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
8
Carly Hartwig
27.10
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
10
Guadalupe Lopez
29.60
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
4.
9
Aubrie Barnett
30.06
PR
May 2
TCU Invite
5.
8
Avah Mladek
30.28
PR
Apr 25
Jordan Invitational
6.
8
Shardaisha Faulkner
30.30
PR
May 9
Tri-City United Invitational
7.
9
Kirra Flicek
30.43
Apr 9
Norwood Young-America Quad
8.
8
Kelcie Weydert
30.94
PR
May 9
Tri-City United Invitational
9.
8
Keiara Stocker
31.10
PR
May 9
Tri-City United Invitational
10.
8
Natalie Gonzalez
31.55
PR
May 2
TCU Invite
11.
11
Sadie Lanoi
31.63
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
12.
7
Sloane Kelly
31.77
PR
May 9
Tri-City United Invitational
13.
11
Miriam Domingo-Lopez
32.99
PR
May 9
Tri-City United Invitational
400 Meters
1.
8
Carly Hartwig
59.76
May 7
Section 2AA True Team
2.
9
Kaitlyn Hartwig
1:03.85
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
3.
10
Guadalupe Lopez
1:05.03
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
9
Kinsley Mach
1:05.93
PR
May 7
Section 2AA True Team
5.
8
Natalie Gonzalez
1:09.20
PR
May 2
TCU Invite
6.
8
Taylor Engel
1:09.71
PR
May 2
TCU Invite
7.
11
Sadie Lanoi
1:12.38
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
7
Kaylee Rezac
1:14.06
PR
May 2
TCU Invite
9.
7
Mara Livingston
1:16.73
PR
May 9
Tri-City United Invitational
10.
8
Vanessa Shimota
1:24.75
PR
May 2
TCU Invite
800 Meters
1.
11
Yasmin Ruiz
2:26.48
PR
May 2
TCU Invite
2.
10
Kaylee Gogerty
2:34.42
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
9
Kinsley Mach
2:45.10
PR
May 9
Tri-City United Invitational
4.
9
Kirra Flicek
2:51.27
PR
Apr 22
St. Peter Meet #2
5.
8
Taylor Engel
2:54.27
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
6.
7
Kaylee Rezac
2:56.17
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
7.
7
Mara Livingston
2:57.74
PR
May 2
TCU Invite
8.
10
Lillian Rondorf
2:58.33
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
9.
11
Megan Marek
3:17.88
Apr 22
St. Peter Meet #2
1600 Meters
1.
11
Yasmin Ruiz
5:30.21
PR
May 2
TCU Invite
2.
10
Kaylee Gogerty
5:50.03
PR
May 2
TCU Invite
3.
10
Lillian Rondorf
6:18.08
PR
Apr 25
Jordan Invitational
4.
8
Taylor Engel
6:24.94
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
5.
7
Mara Livingston
6:26.38
PR
May 2
TCU Invite
6.
11
Megan Marek
7:37.52
Apr 11
MRC Quad @ TCU
3200 Meters
1.
11
Yasmin Ruiz
13:07.25
Apr 9
Norwood Young-America Quad
2.
10
Kaylee Gogerty
13:21.40
PR
May 9
Tri-City United Invitational
3.
10
Lillian Rondorf
13:26.69
PR
May 2
TCU Invite
4.
8
Taylor Engel
14:17.57
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
5.
7
Mara Livingston
15:12.43
PR
May 9
Tri-City United Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Khloe Flicek
16.63
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
11
Kristin Siebsen
17.33
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
9
Louise Stock
18.79
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Khloe Flicek
49.31
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
8
Jillian Houn
53.15
PR
Apr 11
MRC Quad @ TCU
3.
11
Kristin Siebsen
55.10
Apr 22
St. Peter Meet #2
4.
10
Kaylee Gogerty
56.97
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
5.
9
Kinsley Mach
59.36
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
6.
8
Brooklyn Rutt
59.54
PR
May 9
Tri-City United Invitational
7.
7
Madison Miller
1:00.84
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
8
Taylor Engel
1:03.34
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
4x100 Relay
1.
Jillian Houn
Khloe Flicek
Alexis Marcussen
Aubrie Barnett
53.35
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
Relay Team
53.56
May 7
Section 2AA True Team
3.
Jillian Houn
Aubrie Barnett
Alexis Marcussen
Kirra Flicek
53.98
May 2
TCU Invite
4.
Guadalupe Lopez
Khloe Flicek
Kirra Flicek
Alexis Marcussen
54.00
May 9
Tri-City United Invitational
5.
Jillian Houn
Aubrie Barnett
Kirra Flicek
Alexis Marcussen
54.48
Apr 22
St. Peter Meet #2
6.
Kirra Flicek
Khloe Flicek
Alexis Marcussen
Jillian Houn
54.57
Apr 9
Norwood Young-America Quad
7.
Alexis Marcussen
Jillian Houn
Aubrie Barnett
Kirra Flicek
54.75
Apr 25
Jordan Invitational
8.
Kirra Flicek
Jillian Houn
Alexis Marcussen
Kelcie Weydert
55.00
Apr 11
MRC Quad @ TCU
9.
Aubrie Barnett
Avah Mladek
Kelcie Weydert
Alexis Marcussen
57.29
Apr 4
BP Outdoor Inv.
4x200 Relay -
1.
Jillian Houn
Guadalupe Lopez
Carly Hartwig
Kaitlyn Hartwig
1:47.54
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
Alexis Marcussen
Carly Hartwig
Guadalupe Lopez
Kaitlyn Hartwig
1:49.14
May 9
Tri-City United Invitational
3.
Kaitlyn Hartwig
Carly Hartwig
Jillian Houn
Kirra Flicek
1:49.70
May 2
TCU Invite
4.
Guadalupe Lopez
Carly Hartwig
Kaitlyn Hartwig
Jillian Houn
1:50.41
Apr 11
MRC Quad @ TCU
5.
Relay Team
1:51.82
May 7
Section 2AA True Team
6.
Alexis Marcussen
Carly Hartwig
Kaitlyn Hartwig
Guadalupe Lopez
1:54.36
Apr 4
BP Outdoor Inv.
7.
Alexis Marcussen
Aubrie Barnett
Jillian Houn
Kirra Flicek
1:57.16
Apr 9
Norwood Young-America Quad
8.
Kirra Flicek
Alexis Marcussen
Kelcie Weydert
Jillian Houn
1:58.74
Apr 25
Jordan Invitational
4x400 Relay
1.
Kaitlyn Hartwig
Guadalupe Lopez
Yasmin Ruiz
Carly Hartwig
4:07.21
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
-
Carly Hartwig
Kaitlyn Hartwig
Guadalupe Lopez
Yasmin Ruiz
4:15.20
Apr 22
St. Peter Meet #2
3.
Kaitlyn Hartwig
Guadalupe Lopez
Kinsley Mach
Carly Hartwig
4:17.22
May 9
Tri-City United Invitational
4.
Kaitlyn Hartwig
Kaylee Gogerty
Yasmin Ruiz
Guadalupe Lopez
4:17.28
Apr 11
MRC Quad @ TCU
5.
Relay Team
4:18.75
May 7
Section 2AA True Team
6.
Kaitlyn Hartwig
Carly Hartwig
Kinsley Mach
Kaylee Gogerty
4:19.76
Apr 9
Norwood Young-America Quad
7.
Kaitlyn Hartwig
Kinsley Mach
Yasmin Ruiz
Carly Hartwig
4:21.16
May 2
TCU Invite
8.
Yasmin Ruiz
Kinsley Mach
Taylor Engel
Kaylee Gogerty
4:30.95
Apr 25
Jordan Invitational
9.
Kinsley Mach
Natalie Gonzalez
Megan Marek
Taylor Engel
4:52.77
Apr 11
MRC Quad @ TCU
4x800 Relay
1.
Kaylee Gogerty
Carly Hartwig
Yasmin Ruiz
Kinsley Mach
10:39.89
Apr 9
Norwood Young-America Quad
2.
Kaylee Gogerty
Kinsley Mach
Lillian Rondorf
Taylor Engel
11:14.62
Apr 11
MRC Quad @ TCU
3.
Kaylee Gogerty
Megan Marek
Taylor Engel
Kinsley Mach
11:15.26
Apr 25
Jordan Invitational
4.
Kaylee Gogerty
Lillian Rondorf
Taylor Engel
Kinsley Mach
11:16.66
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
5.
Taylor Engel
Kaylee Gogerty
Lillian Rondorf
Kinsley Mach
11:19.90
May 2
TCU Invite
6.
Relay Team
11:25.50
May 7
Section 2AA True Team
7.
Taylor Engel
Kaylee Gogerty
Kinsley Mach
Lillian Rondorf
11:33.16
Apr 4
BP Outdoor Inv.
8.
Taylor Engel
Kinsley Mach
Lillian Rondorf
Kaylee Gogerty
11:37.45
Apr 30
New Ulm Meet #2
9.
Taylor Engel
Kinsley Mach
Kaylee Rezac
Kirra Flicek
11:41.86
May 9
Tri-City United Invitational
10.
Lillian Rondorf
Megan Marek
Kinsley Mach
Mara Livingston
12:02.00
Apr 22
St. Peter Meet #2
Shot Put - 4kg
1.
11
Kaylee Harkins
31' 3
PR
May 7
Section 2AA True Team
2.
9
Hannah Caron
28' 10.25
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
12
Carolina Figueroa
25' 6
Apr 22
St. Peter Meet #2
4.
10
Morgan Meier
25' 0
Apr 9
Norwood Young-America Quad
5.
9
Raena Weiss
21' 4.25
PR
May 2
TCU Invite
6.
10
Emily Schley
21' 3.75
PR
May 2
TCU Invite
7.
11
Miriam Domingo-Lopez
21' 0.5
PR
Apr 30
New Ulm Meet #2
8.
12
Nevaeh Barrera
19' 2.75
PR
Apr 30
New Ulm Meet #2
Discus - 1kg
1.
10
Emily Schley
87' 2
PR
Apr 9
Norwood Young-America Quad
2.
9
Hannah Caron
82' 1
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
10
Morgan Meier
79' 10
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
11
Kaylee Harkins
74' 2
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
5.
9
Raena Weiss
55' 6
PR
May 2
TCU Invite
6.
12
Carolina Figueroa
54' 0
Apr 22
St. Peter Meet #2
7.
12
Nevaeh Barrera
51' 0
PR
May 9
Tri-City United Invitational
8.
11
Miriam Domingo-Lopez
39' 9
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
High Jump
1.
7
Nyadak Ruei
4' 10
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
11
Kristin Siebsen
4' 10
PR
May 7
Section 2AA True Team
3.
8
Carly Hartwig
4' 4
PR
Apr 30
New Ulm Meet #2
9
Kirra Flicek
4' 4
PR
Apr 25
Jordan Invitational
Pole Vault
1.
12
Sophia Smith
9' 8
PR
May 9
Tri-City United Invitational
2.
9
Louise Stock
8' 0
PR
May 2
TCU Invite
Long Jump
1.
11
Alexis Marcussen
16' 3
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
2.
11
Khloe Flicek
15' 7
Apr 4
BP Outdoor Inv.
3.
8
Jillian Houn
15' 4.5
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
4.
9
Louise Stock
15' 4
PR
Apr 30
New Ulm Meet #2
5.
9
Kaitlyn Hartwig
14' 9.5
PR
May 9
Tri-City United Invitational
6.
12
Sophia Smith
14' 7.5
PR
May 2
TCU Invite
7.
8
Kelcie Weydert
12' 6
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
8.
9
Aubrie Barnett
12' 4
Apr 9
Norwood Young-America Quad
9.
11
Sadie Lanoi
10' 11
PR
Apr 4
BP Outdoor Inv.
Triple Jump
1.
8
Jillian Houn
34' 7.5
PR
Apr 25
Jordan Invitational
2.
11
Khloe Flicek
33' 2.5
PR
May 16
Minnesota Rivers Conference Championships
3.
11
Alexis Marcussen
33' 2.25
PR
May 2
TCU Invite
4.
12
Sophia Smith
31' 2
PR
May 9
Tri-City United Invitational
*Recent improvement