Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jack DePiro
11.45
May 17
Morris County Championships
2.
10
Sam Christo
11.61
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
12
Matthew Slavin
11.86
PR
May 10
NJAC Small School Championships
4.
10
Jason Berkowitz
11.87
PR
May 17
Morris County Championships
5.
12
Dylan Hayduk
12.13
Apr 22
Morris County FAT Invitational
6.
9
Jack Lee
12.61
Apr 22
Morris County FAT Invitational
200 Meters
1.
10
Jack DePiro
23.44
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
10
Sam Christo
23.73
PR
May 17
Morris County Championships
3.
10
Jason Berkowitz
23.84
PR
May 17
Morris County Championships
4.
12
Matthew Slavin
25.04
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
5.
9
Jack Lee
25.09
May 10
NJAC Small School Championships
6.
12
Kenneth Wrigley
25.15
Apr 22
Morris County FAT Invitational
400 Meters
1.
12
Ryan Downey
51.63
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
2.
10
Jason Berkowitz
53.14
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
9
Jack Lee
55.56
May 17
Morris County Championships
4.
12
Christopher Ulichny
56.11
PR
May 10
NJAC Small School Championships
800 Meters
1.
11
Joseph Thoma
1:56.31
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
12
Ryan Downey
1:57.78
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
11
Nicholas Thoma
2:00.44
Apr 22
Morris County FAT Invitational
4.
12
Nicholas Zipeto
2:05.44
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
5.
11
Emre Cayir
2:11.35
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
6.
12
Christopher Ulichny
2:11.96
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
7.
11
Trevor Siino
2:13.51
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
8.
11
Tim Gallo
2:16.06
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
1600 Meters
1.
11
Joseph Thoma
4:21.57
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
12
Ryan Downey
4:27.99
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
11
Nicholas Thoma
4:33.37
May 17
Morris County Championships
4.
11
Emre Cayir
4:40.94
May 10
NJAC Small School Championships
5.
11
Trevor Siino
5:06.03
Apr 22
Morris County FAT Invitational
3200 Meters
1.
11
Nicholas Thoma
10:06.92
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Emre Cayir
10:24.59
May 10
NJAC Small School Championships
3.
11
Trevor Siino
10:42.04
May 10
NJAC Small School Championships
110m Hurdles - 39"
1.
10
Christian Martin
15.14
May 17
Morris County Championships
2.
12
Dylan Hayduk
15.52
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
12
Kenneth Wrigley
17.67
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
4.
9
James Carlson-Zyats
17.77
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
5.
12
Ethan Yang
20.49
Apr 22
Morris County FAT Invitational
6.
11
Connor Palk
21.46
Apr 22
Morris County FAT Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
10
Christian Martin
57.71
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
12
Ryan Downey
59.39
PR
May 10
NJAC Small School Championships
3.
11
Connor Palk
1:06.11
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
4.
12
Kenneth Wrigley
1:08.73
Apr 29
Randolph Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.19
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
Jack Lee
Matthew Slavin
Jason Berkowitz
Sam Christo
45.95
May 4
Morris Country Relays
3.
Matthew Slavin
Jason Berkowitz
Dylan Hayduk
Jack DePiro
46.79
Apr 29
The 123rd Penn Relays
4x200 Relay -
1.
-
Jason Berkowitz
Jack DePiro
Dylan Hayduk
Tommy McBride
1:36.83
Apr 29
Randolph Relays
2.
Jason Berkowitz
Sam Christo
Jack DePiro
Matthew Slavin
1:36.91
May 4
Morris Country Relays
4x400 Relay
1.
Joseph Thoma
Ryan Downey
Christian Martin
Jason Berkowitz
3:27.77
May 17
Morris County Championships
2.
Relay Team
3:28.40
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
Jason Berkowitz
Nicholas Thoma
Joseph Thoma
Ryan Downey
3:29.05
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
4.
Christian Martin
Jason Berkowitz
Joseph Thoma
Ryan Downey
3:30.37
May 10
NJAC Small School Championships
4x800 Relay
1.
Nicholas Thoma
Joseph Thoma
Ryan Downey
Nicholas Zipeto
8:06.14
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
Relay Team
8:18.96
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
Emre Cayir
Trevor Siino
Christopher Ulichny
Nicholas Zipeto
8:56.19
Apr 29
Randolph Relays
4.
Emre Cayir
Tim Gallo
Trevor Siino
Christopher Ulichny
8:56.73
May 4
Morris Country Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Emre Cayir
Christopher Ulichny
James Carlson-Zyats
Sam Christo
3:54.46
May 4
Morris Country Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Joseph Thoma
Ryan Downey
Nicholas Thoma
Christian Martin
10:36.61
May 4
Morris Country Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Dylan Hayduk
45' 5
PR
May 17
Morris County Championships
2.
11
Dean Carlson
41' 8.75
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
11
Anthony Auriemma
32' 5
PR
May 10
NJAC Small School Championships
4.
10
Mark Chen
28' 6.25
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
Discus - 1.6kg
1.
11
Dean Carlson
119' 0
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Anthony Auriemma
98' 10
PR
May 10
NJAC Small School Championships
3.
10
Nick Sette
76' 2
May 10
NJAC Small School Championships
4.
10
Daniel Poulter
71' 0
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
Javelin - 800g
1.
12
Mark Tognetti
126' 10
PR
May 17
Morris County Championships
2.
12
Alan Jin
122' 10
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
9
Thomas Adamiak
95' 7
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
High Jump
1.
10
Christian Martin
5' 10
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Jalen Wright
5' 8
PR
May 10
NJAC Small School Championships
3.
12
Matthew Karovic
5' 6
PR
May 10
NJAC Small School Championships
4.
12
Mark Tognetti
5' 4
PR
Apr 29
Randolph Relays
Pole Vault
1.
12
Matthew Karovic
12' 6
PR
May 4
Morris Country Relays
2.
11
Tommy McBride
12' 0
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
10
Grassle Nick
11' 0
May 17
Morris County Championships
Long Jump
1.
12
Mark Tognetti
20' 4
PR
May 17
Morris County Championships
2.
12
Nate Stallone
19' 3
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
10
Sam Christo
18' 7.25
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
4.
10
Jack DePiro
17' 11
Apr 29
Randolph Relays
5.
9
James Carlson-Zyats
17' 6
May 10
NJAC Small School Championships
6.
12
Matthew Karovic
17' 1
PR
May 4
Morris Country Relays
Triple Jump
1.
12
Matthew Karovic
41' 9.5
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
9
James Carlson-Zyats
36' 7.75
May 17
Morris County Championships
3.
12
Mark Tognetti
35' 4
PR
May 10
NJAC Small School Championships
4.
12
Kenneth Wrigley
34' 9
PR
Apr 29
Randolph Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Maria Grill
12.88
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
12
Emily Petro
13.30
May 17
Morris County Championships
3.
12
Marissa Ciavatta
13.97
PR
May 17
Morris County Championships
4.
11
Katherine Walsh
14.58
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
200 Meters
1.
11
Maria Grill
26.27
(.7)
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
12
Lauren Wachenfeld
26.72
PR
May 17
Morris County Championships
3.
12
Emily Petro
27.99
May 10
NJAC Small School Championships
4.
12
Marissa Ciavatta
29.85
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
5.
10
Brielle Kaminski
30.05
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
400 Meters
1.
11
Maria Grill
1:00.73
May 17
Morris County Championships
2.
12
Lauren Wachenfeld
1:00.88
PR
May 17
Morris County Championships
3.
12
Julia Nixon
1:04.19
May 17
Morris County Championships
4.
10
Brielle Kaminski
1:06.28
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
800 Meters
1.
9
Sydney Carlson-Zyats
2:24.58
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
9
Hannah Lorenzana
2:37.68
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
3.
12
Chiara Mennonna
2:39.47
May 10
NJAC Small School Championships
4.
10
Lauren DeDreu
2:41.18
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
1600 Meters
1.
9
Sydney Carlson-Zyats
5:34.44
May 10
NJAC Small School Championships
2.
10
Lauren DeDreu
5:45.07
May 17
Morris County Championships
3.
12
Danielle Buro
5:45.51
PR
May 17
Morris County Championships
4.
12
Chiara Mennonna
6:02.50
May 17
Morris County Championships
3200 Meters
1.
12
Danielle Buro
12:41.42
PR
May 10
NJAC Small School Championships
2.
11
Courtney Boag
12:42.67
PR
May 10
NJAC Small School Championships
3.
10
Noele Ciottone
13:43.49
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
100m Hurdles - 33"
1.
11
Haley Donohue
18.62
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Victoria Mehta
20.15
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
3.
9
Jordan DiJoseph
20.53
PR
May 17
Morris County Championships
4.
9
Rachelle Artavia
20.78
PR
May 10
NJAC Small School Championships
5.
9
Julia Levis
21.98
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
9
Jordan DiJoseph
1:15.72
PR
May 17
Morris County Championships
2.
9
Julia Levis
1:17.59
May 4
Morris Country Relays
3.
11
Haley Donohue
1:18.35
PR
Apr 29
Randolph Relays
4.
11
Victoria Mehta
1:18.81
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
5.
10
Shaniya Delain
1:32.18
PR
Apr 22
Morris County FAT Invitational
4x100 Relay
1.
Lauren Wachenfeld
Katherine Walsh
Emily Petro
Maria Grill
51.20
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
Relay Team
51.23
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
Katherine Walsh
Lauren Wachenfeld
Maria Grill
Emily Petro
52.10
Apr 29
Randolph Relays
4.
Lauren Wachenfeld
Marissa Ciavatta
Emily Petro
Maria Grill
52.30
Apr 29
The 123rd Penn Relays
5.
Marissa Ciavatta
Brielle Kaminski
Lauren Wachenfeld
Katherine Walsh
52.52
May 4
Morris Country Relays
4x200 Relay -
1.
Brielle Kaminski
Katie Mihalko
Emily Petro
Marissa Ciavatta
1:49.08
Apr 29
Randolph Relays
2.
Lauren Wachenfeld
Marissa Ciavatta
Emily Petro
Maria Grill
1:50.78
May 4
Morris Country Relays
4x400 Relay
1.
Katie Mihalko
Sydney Carlson-Zyats
Lauren Wachenfeld
Julia Nixon
4:17.46
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
Relay Team
4:18.73
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
Sydney Carlson-Zyats
Julia Nixon
Katie Mihalko
Marissa Ciavatta
4:32.26
May 10
NJAC Small School Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:42.44
Apr 29
Randolph Relays
2.
Hannah Lorenzana
Courtney Boag
Julia Nixon
Sara Kahn
10:59.11
May 4
Morris Country Relays
4x1600 Relay
1.
Chiara Mennonna
Danielle Buro
Courtney Boag
Lauren DeDreu
23:08.38
May 4
Morris Country Relays
2.
Chiara Mennonna
Lauren DeDreu
Sydney Carlson-Zyats
Courtney Boag
23:33.21
Apr 29
Randolph Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Emily Petro
Lauren Wachenfeld
Maria Grill
Sydney Carlson-Zyats
4:28.80
May 4
Morris Country Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Kate Matrisciano
42' 2.75
PR
Jun 10
NJSIAA Meet of Champions
2.
11
Sophia Avallone
28' 0
PR
May 4
Morris Country Relays
3.
11
Shannon Ziccarello
25' 9.5
May 4
Morris Country Relays
Discus - 1kg
1.
12
Kate Matrisciano
128' 4
PR
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Shannon Ziccarello
94' 11
Apr 29
Randolph Relays
3.
11
Sophia Avallone
80' 9
May 4
Morris Country Relays
4.
11
Jenna Holleran
79' 2
PR
Apr 29
Randolph Relays
Javelin - 600g
1.
11
Shannon Ziccarello
118' 8
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
2.
12
Francesca Kaspar
116' 1
Apr 29
Randolph Relays
3.
11
Sophia Avallone
94' 8
May 10
NJAC Small School Championships
High Jump
1.
9
Alexa Schauder
4' 10
PR
Jun 3
NJSIAA Group 2 Championships
2.
9
Hannah Lorenzana
4' 8
Apr 29
Randolph Relays
3.
11
Victoria Mehta
4' 6
PR
Apr 29
Randolph Relays
Pole Vault
1.
12
Francesca Kaspar
9' 0
Apr 29
Randolph Relays
9
Alexa Schauder
9' 0
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
3.
11
Samantha Granato
8' 0
Apr 29
Randolph Relays
Long Jump
1.
11
Gwenyth Gaynor
16' 3
Apr 29
Randolph Relays
2.
12
Emily Petro
16' 0
Apr 29
Randolph Relays
3.
11
Katherine Walsh
14' 7.5
May 17
Morris County Championships
Triple Jump
1.
11
Gwenyth Gaynor
34' 3.5
May 27
NJSIAA Sectionals - North II - Group 2
2.
11
Samantha Granato
29' 4.5
PR
Apr 29
Randolph Relays
3.
11
Katherine Walsh
29' 3
PR
May 17
Morris County Championships
*Recent improvement