Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Anthony Carpio
11.74c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
11
Austin Jones
11.94c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
9
Ryan Arkie
12.44c
Mar 17
Jemez Valley Invitational
4.
10
Elijah Ruben
12.84c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
11
Kristopher Vallo
12.94c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
6.
11
Issac Gallegos
13.24c
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
7.
9
Sean Martin
14.34c
Apr 28
District 8-AA Championships
8.
9
Lorenzo Pino
15.84c
PR
Mar 3
Grants Invitational
100 Meters - Relay Split
1.
9
Ryan Arkie
10.9h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
2.
11
Austin Jones
11.4h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
11
Anthony Carpio
11.6h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
11
Christopher Salvador
12.4h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
200 Meters
1.
11
Anthony Carpio
23.64c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
2.
11
Austin Jones
24.74c
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
11
Kristopher Vallo
26.04c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
4.
10
Elijah Ruben
26.54c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
5.
9
Jacob Sanchez
28.84c
Apr 12
Sandia Prep Invite
6.
9
Sean Martin
30.34c
Apr 12
Sandia Prep Invite
200 Meters - Relay Split
1.
11
Anthony Carpio
22.6h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
2.
11
Kristopher Vallo
25.7h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
11
Austin Jones
25.7h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
400 Meters
1.
11
Cameron Riley
55.84c
PR
Mar 31
Gallup Invitational
2.
11
Patrick Keyope
57.64c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
9
Ryan Arkie
57.74c
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
11
Kristopher Vallo
58.24c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
5.
9
Austyn Salvador
59.14c
Apr 21
Thunderbird Invitational
6.
9
Lorenzo Pino
1:00.44c
PR
Mar 3
Grants Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
11
Cameron Riley
56.9h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
2.
11
Kristopher Vallo
58.2h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
11
Patrick Keyope
58.7h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
800 Meters
1.
11
Christopher Salvador
2:02.24
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
2.
11
Cameron Riley
2:06.79
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
3.
10
Augustus Cuch
2:07.0h
PR
Mar 31
Gallup Invitational
4.
11
Patrick Keyope
2:14.8h
Apr 12
Sandia Prep Invite
5.
11
Jacob Riley
2:17.1h
Apr 28
District 8-AA Championships
6.
9
Austyn Salvador
2:21.2h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
7.
10
Isaiah Kelsey
2:28.3h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
800 Meters - Relay Split
1.
11
Christopher Salvador
2:13.1h
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
1600 Meters
1.
11
Cameron Riley
4:42.02
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
2.
10
Augustus Cuch
4:47.60
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
3.
11
Christopher Salvador
4:57.2h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
4.
11
Jacob Riley
4:57.5h
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
10
Isaiah Kelsey
5:00.6h
Apr 28
District 8-AA Championships
6.
9
Jacob Sanchez
5:15.4h
Mar 31
Gallup Invitational
7.
11
Patrick Keyope
5:18.0h
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
8.
9
Austyn Salvador
5:24.9h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
9.
9
Lorenzo Pino
6:15.2h
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3200 Meters
1.
10
Augustus Cuch
10:19.5h
Apr 12
Sandia Prep Invite
2.
10
Isaiah Kelsey
10:25.90
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
3.
11
Jacob Riley
10:26.64
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
4.
11
Patrick Keyope
11:00.1h
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
9
Jacob Sanchez
11:49.7h
Mar 31
Gallup Invitational
6.
9
Lorenzo Pino
13:22.8h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Isaiah Kelsey
56.04c
PR
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
4x100 Relay
1.
-
Christopher Salvador
Ryan Arkie
Anthony Carpio
Austin Jones
44.96
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
2.
-
Kristopher Vallo
Ryan Arkie
Anthony Carpio
Christopher Salvador
45.84c
Mar 17
Jemez Valley Invitational
3.
-
Kristopher Vallo
Ryan Arkie
Anthony Carpio
Austin Jones
46.44c
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
-
Christopher Salvador
Elijah Ruben
Kristopher Vallo
Anthony Carpio
47.84c
Apr 21
Thunderbird Invitational
5.
-
Elijah Rueben
Cameron Riley
Ryan Arkie
Christopher Salvador
48.64c
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Kristopher Vallo
Anthony Carpio
Ryan Arkie
Austin Jones
1:39.5h
Apr 12
Sandia Prep Invite
2.
-
Relay Team
1:40.4h
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
-
Kristopher Vallo
Elijah Ruben
Benjamin Bautista
Patrick Keyope
1:43.2h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
4x400 Relay
1.
-
Ryan Arkie
Anthony Carpio
Austin Jones
Cameron Riley
3:49.1h
Apr 12
Sandia Prep Invite
2.
-
Cameron Riley
Benjamin Bautista
Kristopher Vallo
Patrick Keyope
3:51.3h
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
-
Kristopher Vallo
Benjamin Bautista
Jacob Riley
Patrick Keyope
3:55.3h
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
-
Cameron Riley
Jacob Riley
Benjamin Bautista
Patrick Keyope
3:57.8h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
5.
-
Kristopher Vallo
Austyn Salvador
Isaiah Kelsey
Cameron Riley
4:02.0h
Mar 31
Gallup Invitational
6.
-
Jacob Riley
Austyn Salvador
Isaiah Kelsey
Cameron Riley
4:04.8h
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Austin Jones
Anthony Carpio
Ryan Arkie
Christopher Salvador
3:35.56
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
2.
-
Relay Team
3:58.1h
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
-
Kristopher Vallo
Elijah Ruben
Benjamin Bautista
Augustus Cuch
4:03.0h
Apr 12
Sandia Prep Invite
4.
-
Ryan Arkie
Anthony Carpio
Kristopher Vallo
Augustus Cuch
4:05.1h
Mar 17
Jemez Valley Invitational
5.
-
Anthony Carpio
Elijah Ruben
Kristopher Vallo
Christopher Salvador
4:08.6h
Apr 21
Thunderbird Invitational
6.
-
Elijah Rueben
Ryan Arkie
Kristopher Vallo
Augustus Cuch
4:13.2h
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Brent Riley
34' 5
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
-
Richard Saavedra
26' 9.5
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
11
Shawn Aragon
26' 5.75
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
4.
10
Gerald Hepting
25' 10
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
11
Kollin Kie
22' 4.5
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
Discus - 1.6kg
1.
11
Brent Riley
91' 7.5
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
10
Gerald Hepting
81' 9.5
Apr 28
District 8-AA Championships
3.
-
Richard Saavedra
72' 3.5
Apr 28
District 8-AA Championships
4.
11
Shawn Aragon
68' 4.5
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
11
Kollin Kie
57' 4.5
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
Javelin - 800g
1.
9
Ryan Arkie
142' 2
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
2.
11
Issac Gallegos
116' 9.5
PR
Apr 12
Sandia Prep Invite
3.
-
Richard Saavedra
87' 1.5
Apr 12
Sandia Prep Invite
4.
11
Kollin Kie
83' 1
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
10
Gerald Hepting
63' 3
Apr 28
District 8-AA Championships
High Jump
1.
11
Austin Jones
5' 10
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
11
Anthony Carpio
5' 8
PR
Mar 17
Jemez Valley Invitational
3.
11
Kristopher Vallo
5' 0
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
Pole Vault
1.
11
Issac Gallegos
8' 6
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
11
Cameron Riley
5' 0
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
Long Jump
1.
11
Anthony Carpio
20' 8
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
10
Augustus Cuch
16' 4.5
PR
Apr 12
Sandia Prep Invite
3.
9
Sean Martin
13' 6
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
Triple Jump
1.
9
Lorenzo Pino
26' 9
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Seneca Riley
13.41
PR
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
2.
9
Malika Bahe
14.04c
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
11
Jocelyn Riley
14.14c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
4.
11
Ry'an Vaio
14.34c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
10
Kristin Kie
14.44c
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
6.
11
Randi Romero
14.74c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
7.
9
Sabrina Scott
14.84c
PR
Apr 21
Thunderbird Invitational
8.
-
Kaitlyn Lucario
15.64c
PR
Apr 12
Sandia Prep Invite
9.
9
Tiffany Faustine
17.04c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
100 Meters - Relay Split
1.
11
Randi Romero
13.4h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
2.
11
Ry'an Vaio
13.5h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
11
Jocelyn Riley
14.3h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
10
Kristin Kie
15.7h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
200 Meters
1.
11
Seneca Riley
27.54c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
2.
9
Malika Bahe
30.34c
Apr 21
Thunderbird Invitational
3.
10
Kristin Kie
30.94c
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
9
Sabrina Scott
31.44c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
5.
11
Ry'an Vaio
31.74c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
6.
-
Kaitlyn Lucario
34.44c
PR
Mar 17
Jemez Valley Invitational
7.
9
Tiffany Faustine
36.84c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
200 Meters - Relay Split
1.
11
Seneca Riley
27.6h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
2.
11
Ry'an Vaio
30.4h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
3.
11
Jocelyn Riley
31.0h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
11
Randi Romero
32.2h
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
400 Meters
1.
10
Lacey Natseway
1:05.24c
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
11
Jocelyn Riley
1:09.94c
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
3.
9
Sabrina Scott
1:11.44c
PR
Apr 21
Thunderbird Invitational
4.
11
Seneca Riley
1:11.74c
Mar 17
Jemez Valley Invitational
5.
11
Randi Romero
1:13.54c
PR
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
6.
10
Tamara Riley
1:25.64c
Mar 10
Jim Burke Invite
7.
9
Tiffany Faustine
1:28.34c
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
800 Meters
1.
10
Lacey Natseway
2:30.32
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
2.
10
Tamara Riley
3:11.0h
PR
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
1600 Meters
1.
10
Lacey Natseway
5:55.3h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
2.
11
Jocelyn Riley
6:23.1h
PR
Apr 12
Sandia Prep Invite
3.
10
Tamara Riley
6:33.0h
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
3200 Meters
1.
10
Lacey Natseway
13:10.9h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
2.
10
Tamara Riley
15:27.4h
PR
Apr 28
District 8-AA Championships
300m Hurdles - 30"
1.
9
Malika Bahe
55.24c
Apr 21
Thunderbird Invitational
4x100 Relay
1.
-
Seneca Riley
Ry'an Vaio
Randi Romero
Jocelyn Riley
53.64c
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
-
Seneca Riley
Randi Romero
Ry'an Vaio
Jocelyn Riley
54.54
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
3.
-
Kristin Kie
Randi Romero
Ry'an Vaio
Jocelyn Riley
56.84c
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
4.
-
Sabrina Scott
Kaitlyn Lucario
Kristin Kie
Malika Bahe
59.14c
Apr 12
Sandia Prep Invite
4x200 Relay -
1.
-
Seneca Riley
Randi Romero
Ry'an Vaio
Jocelyn Riley
1:59.0h
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
-
Seneca Riley
Randi Romero
Ry'an Vaio
Malika Bahe
2:00.6h
Apr 21
Thunderbird Invitational
3.
-
Sabrina Scott
Randi Romero
Rainy Silva
Malika Bahe
2:05.6h
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
4.
-
Sabrina Scott
Randi Romero
Kristin Kie
Melissa Saavedra
2:06.0h
Mar 31
Gallup Invitational
5.
-
Randi Romero
Ry'an Vaio
Sabrina Scott
Melissa Saavedra
2:12.0h
Mar 17
Jemez Valley Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Ry'an Vaio
Malika Bahe
Jocelyn Riley
Melissa Saavedra
4:35.54
May 4
Class A-AA Track & Field Championships
2.
-
Randi Romero
Ry'an Vaio
Jocelyn Riley
Melissa Saavedra
4:35.56
May 5
Class A-AA Track & Field Championships
3.
-
Randi Romero
Ry'an Vaio
Jocelyn Riley
Seneca Riley
4:47.7h
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
4.
-
Ry'an Vaio
Randi Romero
Jocelyn Riley
Melissa Saavedra
4:53.0h
Mar 17
Jemez Valley Invitational
5.
-
Randi Romero
Ry'an Vaio
Malika Bahe
Jocelyn Riley
5:01.5h
Apr 28
District 8-AA Championships
Shot Put - 4kg
1.
9
Marie Roughsurface
30' 2
Mar 10
Jim Burke Invite
2.
11
Whitney Roughsurface
30' 0
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Whitney Roughsurface
73' 5.5
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
9
Marie Roughsurface
70' 0
Apr 7
Miyamura Patriot Invitational
Javelin - 600g
1.
11
Jocelyn Riley
109' 3
PR
Apr 21
Thunderbird Invitational
2.
10
Kristin Kie
92' 8.5
PR
Apr 12
Sandia Prep Invite
3.
9
Marie Roughsurface
86' 3
Mar 17
Jemez Valley Invitational
4.
11
Whitney Roughsurface
82' 1.5
PR
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
Long Jump
1.
10
Lacey Natseway
13' 11.5
Apr 28
District 8-AA Championships
2.
11
Seneca Riley
13' 3.5
Mar 24
Laguna-Acoma Invitational
3.
9
Malika Bahe
13' 2.5
Apr 28
District 8-AA Championships
4.
11
Ry'an Vaio
12' 7
PR
Mar 3
Grants Invitational
5.
11
Randi Romero
11' 11
PR
Apr 21
Thunderbird Invitational
9
Marie Roughsurface
11' 11
PR
Apr 18
Wingate "Shash" Invitational
Triple Jump
1.
11
Seneca Riley
32' 2
PR
Apr 21
Thunderbird Invitational
*Recent improvement