Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Anthony Salemi
6.85
PR
Feb 3
Morris County Championships
12
Endale Selishi
6.85
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
3.
11
Jeramie Simmons
6.88
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
4.
12
Dan Gonzalez
6.94
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
5.
12
Cody Stamatellos
7.11
PR
Feb 3
Morris County Championships
6.
11
Shayne Weiss
7.20
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
7.
11
John Daddario
7.27
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
8.
10
Connor Kamp
7.32
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
9.
10
Jason Erbentraut
7.35
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
10.
11
Robby LaPenna
7.36
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
11.
11
Tana Gawe
7.37
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
12.
10
Justin Linz
7.39
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
13.
10
Brett Flynn
7.40
Dec 28
Christa Racine Invitational
14.
12
Logan Schneider
7.42
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
15.
12
Patric Santerella-Doyle
7.43
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
16.
10
Shane Keane
7.48
Dec 28
Christa Racine Invitational
17.
10
Dan Zolla
7.51
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
18.
12
Mike Hyatt
7.52
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
11
Nic Renna
7.52
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
10
Eric Gu
7.52
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
21.
10
Nick Lami
7.59
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
22.
10
Chris Latteri
7.66
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
23.
9
Collin Wildstein
7.77
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
24.
9
Dylan Jenisch
7.95
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
25.
9
Chase McBride
7.96
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
26.
10
John Ciccaglione
8.04
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
27.
9
Regan Almero
8.10
Dec 23
Passarelli Invitational
28.
10
Andreas Garcia
8.34
Dec 23
Passarelli Invitational
29.
12
Matt DeFonte
8.37
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
200 Meters
1.
12
Endale Selishi
23.85
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
12
Dan Gonzalez
25.02
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
3.
10
Eric Gu
25.34
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
12
Logan Schneider
25.36
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
5.
10
Brett Flynn
26.43
Jan 27
Morris County Coaches Invite
300 Meters
1.
11
John Daddario
37.50
Feb 3
Morris County Championships
2.
12
Endale Selishi
38.21
PR
Feb 3
Morris County Championships
3.
12
Ethan Damiano
38.51
PR
Feb 3
Morris County Championships
4.
11
Tana Gawe
39.11
Dec 23
Passarelli Invitational
5.
10
Roovens Faustima
39.44
Dec 23
Passarelli Invitational
6.
11
Kenan Mitchell
39.53
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
7.
12
Patric Santerella-Doyle
40.22
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
8.
11
Robby LaPenna
40.28
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
9.
12
Matthew Zhang
40.29
PR
Feb 3
Morris County Championships
10.
10
Jason Erbentraut
40.67
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
11.
10
Eric Gu
40.68
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
12.
12
Logan Schneider
40.85
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
13.
12
Dan Gonzalez
40.86
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
14.
10
Mike Nalbach
41.95
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
15.
10
Brett Flynn
42.68
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
16.
9
Dylan Jenisch
44.56
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
17.
10
Dan Zolla
44.92
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
18.
10
John Ciccaglione
47.10
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
19.
9
Regan Almero
47.41
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
400 Meters
1.
11
Kenan Mitchell
52.97
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
12
Ethan Damiano
53.09
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
3.
10
Roovens Faustima
53.32
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
11
John Daddario
54.65
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
5.
10
Jason Erbentraut
57.29
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
6.
12
Matthew Zhang
57.79
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
7.
10
Jack Coyne
1:00.46
Dec 28
Christa Racine Invitational
8.
11
Jackson Yeakel
1:01.21
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
9.
10
Brandon Sexton
1:02.86
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
600 Meters
1.
10
Roovens Faustima
1:27.78
PR
Feb 3
Morris County Championships
2.
11
Josh Arabia
1:36.29
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
3.
11
Hunter Coe
1:36.33
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
4.
10
Owen Arabia
1:39.33
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
5.
10
Tommy Schimminger
1:39.36
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
6.
10
Chris Ahrens
1:40.53
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
7.
11
Amir Aliasgharpour
1:41.53
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
8.
12
Zach Vega
1:43.22
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
9.
11
Ryan Berg
1:45.46
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
10.
11
Thomas Ippolito
1:46.50
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
11.
10
Josh Fitzgerald
1:47.36
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
12.
11
Jack McConvery
1:47.43
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
13.
9
Zach Weixel
1:50.73
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
14.
10
Chris Zou
1:50.82
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
15.
11
Justin Galvez
1:51.83
Dec 23
Passarelli Invitational
16.
9
Andrew Dickson
1:53.70
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
17.
10
Ryan Garemani
1:53.76
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
18.
9
Alex Israel
1:54.38
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
19.
9
Andrew Martin
1:55.86
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
20.
11
Brian Beckman
1:56.50
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
21.
11
Rohan Mathur
1:56.56
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
22.
10
Alex Wang
1:56.75
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
23.
10
Brett Ludwig
1:57.22
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
24.
9
James McConvery
1:57.37
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
800 Meters
1.
12
Steven Cassano
2:04.07
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
11
Josh Arabia
2:14.57
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
3.
11
Hunter Coe
2:18.78
Jan 8
Cliff Back Invitational
4.
10
Chris Ahrens
2:19.30
Jan 27
Morris County Coaches Invite
5.
12
Sean Keogh
2:19.63
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
6.
12
Tommy Pasquale
2:19.79
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
7.
10
Owen Arabia
2:21.28
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
8.
11
Amir Aliasgharpour
2:21.62
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
9.
11
Jack Daleo
2:25.68
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
10.
12
Zach Vega
2:28.87
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
11.
9
William Karaces
2:30.64
Dec 28
Christa Racine Invitational
12.
9
Chris Murillo
2:33.73
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
13.
11
Justin Galvez
2:34.11
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
14.
12
Matt DeFonte
2:34.19
Jan 8
Cliff Back Invitational
15.
11
Thomas Ippolito
2:35.66
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
16.
9
Chase McBride
2:37.64
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
17.
11
Rohan Mathur
2:38.96
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
18.
11
Brian Beckman
2:53.86
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
1000 Meters
1.
12
Steven Cassano
2:41.27
PR
Feb 3
Morris County Championships
2.
11
Josh Holihan
2:44.44
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
3.
12
Antonio Amaral
2:49.99
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
4.
12
Sean Keogh
2:53.34
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
5.
12
Tommy Pasquale
3:01.66
PR
Feb 3
Morris County Championships
6.
11
Hunter Coe
3:01.83
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
7.
11
Amir Aliasgharpour
3:02.35
Jan 8
Cliff Back Invitational
8.
11
William Xocoy
3:05.31
Jan 8
Cliff Back Invitational
9.
10
Chris Ahrens
3:05.79
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
10.
10
Alex Wang
3:09.03
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
11.
9
Alejandro Galeano
3:10.22
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
12.
12
Zach Vega
3:15.61
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
13.
11
Thomas Ippolito
3:21.32
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
14.
11
Justin Galvez
3:24.88
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
15.
10
Chris Zou
3:25.00
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
16.
10
Andrew Flynn
3:27.20
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
17.
11
Jack McConvery
3:27.58
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
18.
10
Alex Martin
3:28.18
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
19.
9
Zach Weixel
3:30.02
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
20.
10
Josh Fitzgerald
3:36.77
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
21.
10
Brett Ludwig
3:39.42
Dec 23
Passarelli Invitational
22.
10
Ryan Garemani
3:42.54
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
23.
11
Brian Beckman
3:43.11
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
24.
9
Matt Pasquale
4:11.19
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
1600 Meters
1.
11
Josh Holihan
4:29.60
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
12
Steven Cassano
4:40.56
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
3.
12
Antonio Amaral
4:42.35
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
11
Josh Arabia
4:51.69
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
5.
10
Owen Arabia
5:04.42
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
6.
10
Tommy Schimminger
5:05.61
Dec 28
Christa Racine Invitational
7.
11
Amir Aliasgharpour
5:10.14
Feb 3
Morris County Championships
8.
10
Chris Ahrens
5:13.20
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
9.
10
Alex Wang
5:14.14
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
10.
12
Sean Keogh
5:14.44
Feb 3
Morris County Championships
11.
11
Jack Daleo
5:15.15
PR
Feb 3
Morris County Championships
12.
11
William Xocoy
5:15.32
Feb 3
Morris County Championships
13.
12
Tommy Pasquale
5:21.03
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
14.
9
William Karaces
5:21.21
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
15.
11
Justin Galvez
5:26.39
Feb 3
Morris County Championships
16.
9
Alejandro Galeano
5:31.81
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
17.
9
Zach Weixel
5:37.25
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
18.
9
Andrew Dickson
5:38.63
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
19.
10
Alex Martin
5:41.39
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
20.
9
Alex Israel
5:44.95
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
21.
9
Chris Murillo
5:52.51
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
22.
9
Andrew Martin
6:09.81
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
23.
10
Brett Ludwig
6:10.63
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
24.
9
James McConvery
6:18.53
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
25.
9
Paul Radice
6:31.23
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
3200 Meters
1.
11
Josh Holihan
9:37.12
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
12
Antonio Amaral
10:12.10
PR
Feb 3
Morris County Championships
3.
12
Steven Cassano
10:16.41
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
2 Miles
1.
11
Josh Holihan
9:32.22
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
55m Hurdles - 39"
1.
11
Anthony Salemi
8.03
Feb 3
Morris County Championships
2.
11
Tana Gawe
8.13
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
12
Ethan Damiano
8.27
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
4.
10
Jack Coyne
8.75
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
5.
10
Mike Nalbach
9.28
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
6.
12
Kevin Largacha
10.02
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
7.
10
Nick Lami
10.15
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
8.
9
Chase McBride
10.57
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
9.
11
Nic Renna
10.62
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
4x200 Relay -
1.
Endale Selishi
Tana Gawe
Kenan Mitchell
John Daddario
1:38.30
Dec 19
Wayne Gardiner Holiday Relays
Endale Selishi
Tana Gawe
Keanan Mitchell
John Daddario
1:38.30
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
3.
John Daddario
Ethan Damiano
Endale Selishi
Dan Gonzalez
1:38.93
Jan 4
Morris County Relay Championships -
4.
Endale Selishi
John Daddario
Robby LaPenna
Dan Gonzalez
1:39.86
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
5.
Relay Team
1:41.58
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
6.
Robby LaPenna
Cody Stamatellos
Jason Erbentraut
Eric Gu
1:43.69
Jan 4
Morris County Relay Championships -
7.
Eric Gu
Jason Erbentraut
Brett Flynn
Roovens Faustima
1:43.90
Jan 2
Frosh-Soph Relays
8.
Matthew Zhang
Logan Schneider
Brett Flynn
Shane Keane
1:45.67
Jan 4
Morris County Relay Championships -
9.
Eric Gu
Matthew Zhang
Nick Lami
Patrick Santerella-Doyle
1:46.30
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
10.
9
Chase McBride
Collin Wildstein
Nick Adams
Matt Donnelly
2:02.21
Jan 2
Frosh-Soph Relays
4x400 Relay
1.
Steven Cassano
Ethan Damiano
Tana Gawe
Kenan Mitchell
3:35.67
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
2.
Steven Cassano
Roovens Faustima
Tana Gawe
Kenan Mitchell
3:36.58
Feb 3
Morris County Championships
3.
Kenan Mitchell
Tana Gawe
Ethan Damiano
Roovens Faustima
3:39.64
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
4.
John Daddario
Ethan Damiano
Roovens Faustima
Tana Gawe
3:40.71
Jan 4
Morris County Relay Championships -
5.
Ethan Damiano
Roovens Faustima
Tana Gawe
John Daddario
3:43.26
Dec 28
Christa Racine Invitational
6.
Eric Gu
Jack Coyne
Nick Petruzziello
Roovens Faustima
3:51.70
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
7.
Nick Petruzziello
Jason Erbentraut
Matthew Zhang
Eric Gu
3:54.13
Jan 4
Morris County Relay Championships -
8.
Relay Team
3:57.74
Dec 28
Christa Racine Invitational
9.
Nick Petruzziello
Josh Fitzgerald
Mike Nalbach
Jason Erbentraut
4:01.74
Jan 2
Frosh-Soph Relays
10.
9
Collin Wildstein
Regan Almero
Dylan Jenisch
Matt Donnelly
4:48.28
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
4x800 Relay
1.
Antonio Amaral
Josh Arabia
Steven Cassano
Sean Keogh
8:37.73
Jan 4
Morris County Relay Championships -
2.
Steven Cassano
Antonio Amaral
Josh Holihan
Sean Keogh
8:40.63
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
3.
Relay Team
9:12.05
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
Josh Arabia
Jack Daleo
William Xocoy
Amir Aliasgharpour
9:29.50
Jan 4
Morris County Relay Championships -
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
John Daddario
Endale Selishi
Dan Gonzalez
Steven Cassano
3:52.14
Jan 4
Morris County Relay Championships -
2.
John Daddario
Endale Selishi
Jeramie Simmons
Josh Holihan
3:52.95
Dec 28
Christa Racine Invitational
3.
Relay Team
4:03.88
Jan 16
Molly Stanner Games
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Steven Cassano
Kenan Mitchell
Antonio Amaral
Josh Holihan
11:01.55
Jan 4
Morris County Relay Championships -
2.
Steven Cassano
Ethan Damiano
Antonio Amaral
Josh Holihan
11:17.43
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
3.
Tommy Schimminger
Nick Petruzziello
Alex Wang
Owen Arabia
12:13.77
Jan 2
Frosh-Soph Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Tana Gawe
Jack Coyne
Anthony Salemi
Ethan Damiano
32.21
Dec 23
Passarelli Invitational
2.
Jack Coyne
Ethan Damiano
Tana Gawe
Anthony Salemi
32.25
Jan 4
Morris County Relay Championships -
3.
Relay Team
32.90
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
Jack Coyne
Mike Nalbach
Nick Lami
Chase McBride
37.42
Jan 2
Frosh-Soph Relays
5.
Kevin Largacha
Nick Lami
Mike Nalbach
Nic Renna
38.10
Jan 4
Morris County Relay Championships -
Shot Put - 4kg
1.
9
Chase McBride
36' 10.5
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
2.
9
Matt Donnelly
30' 7
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Rocky Fodali
45' 2.25
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
11
Ryan Watson
39' 7.5
Dec 23
Passarelli Invitational
3.
11
Josh Taylor
38' 2.5
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
4.
9
Chase McBride
37' 7
Jan 20
Randolph Shot Put Invitational
5.
10
Elvis Lopez
37' 5
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
6.
10
Brett Flynn
34' 11.5
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
7.
12
Nathaniel Rivera
33' 4.75
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
8.
10
Andrew Flynn
33' 2.5
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
9.
11
Luis Rodriguez
33' 2
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
10.
11
Stepen Zybin
30' 4.5
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
11.
11
Luar Rodriguez
29' 10.5
PR
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
12.
11
Jackson Yeakel
29' 0
PR
Jan 20
Randolph Shot Put Invitational
13.
12
Chris Diddle
28' 1
PR
Jan 20
Randolph Shot Put Invitational
14.
10
Jason Erbentraut
27' 5
PR
Jan 2
Frosh-Soph Relays
15.
9
Matt Donnelly
27' 4.25
PR
Jan 2
Frosh-Soph Relays
16.
10
Peter Dorizas
24' 9.75
Dec 23
Passarelli Invitational
High Jump
1.
10
Connor Kamp
6' 0
PR
Feb 3
Morris County Championships
2.
11
Tana Gawe
5' 6
Jan 8
Cliff Back Invitational
3.
11
Jackson Yeakel
5' 3
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
11
Danny Ough
5' 3
Dec 23
Passarelli Invitational
10
Soham Kolli
5' 3
Jan 27
Morris County Coaches Invite
6.
12
Tommy Herc
5' 0
PR
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
12
Kevin Largacha
5' 0
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
9
Nick Adams
5' 0
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
Pole Vault
1.
12
Matthew Tomaino
12' 7
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
11
Kenan Mitchell
12' 6
PR
Feb 27
NJSIAA Indoor Meet of Champions
3.
11
Jackson Yeakel
12' 0
Feb 19
NJSIAA Group 4 Indoor State Championships
4.
9
Nick Adams
10' 0
Jan 27
Morris County Coaches Invite
5.
10
Jason Erbentraut
9' 0
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
6.
9
Matt Donnelly
8' 0
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
7.
9
Collin Wildstein
7' 6
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
Long Jump
1.
10
Connor Kamp
20' 10.25
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
2.
11
Anthony Salemi
19' 2
Jan 27
Morris County Coaches Invite
3.
11
Danny Ough
17' 11.25
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
11
John Daddario
17' 1
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Elly Scherer
7.61
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
2.
11
Kayla Park
7.97
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
3.
9
Amanda Ng
8.02
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
12
Rachel Sorgi
8.21
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
5.
10
Paige Zangara
8.35
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
6.
10
Kelsey Szot
8.56
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
7.
10
Stephany Heiberger
8.57
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
8.
10
Alyssa Horwitz
8.62
PR
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
9.
10
Natalie Riecker
8.69
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
10
Kristina Calderon
8.69
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
11.
10
Jordyn Kranis
8.72
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
12.
9
Isabe Angeles-Rosenthal
8.87
Dec 23
Passarelli Invitational
13.
9
Alison Hager
8.92
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
14.
11
Rachel Choudhary
9.26
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
15.
9
Isabella Michener
9.57
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
300 Meters
1.
12
Jessie Pasquale
44.90
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
2.
12
Elly Scherer
45.63
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
3.
9
Meghan O'Malley
46.60
Dec 23
Passarelli Invitational
4.
12
Esther Wellman
47.10
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
5.
12
Sydney Steiner
48.10
PR
Dec 21
Dick DeSchriver Invitational
6.
11
Kayla Park
48.16
Jan 8
Cliff Back Invitational
7.
10
Kelsey Szot
48.39
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
8.
9
Amanda Ng
49.06
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
9.
10
Natalie Riecker
49.22
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
10.
12
Rachel Sorgi
49.67
Jan 8
Cliff Back Invitational
11.
10
Alyssa Horwitz
51.44
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
12.
12
Abby Szatkowski
51.91
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
13.
10
Stephany Heiberger
52.00
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
14.
9
Alison Hager
52.63
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
15.
10
Kristina Calderon
53.17
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
16.
9
Isabe Angeles-Rosenthal
53.27
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
17.
10
Malia Luzzi
53.66
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
18.
11
Rachel Choudhary
53.74
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
19.
9
Isabella Michener
57.62
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
400 Meters
1.
12
Nora May McSorley
1:05.22
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
2.
12
Esther Wellman
1:06.38
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
3.
9
Kaitlyn Attinello
1:08.15
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
11
Kendall Smith
1:10.66
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
5.
10
Natalie Riecker
1:11.35
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
6.
10
Kelsey Szot
1:12.10
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
600 Meters
1.
12
Nora May McSorley
1:40.29
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
2.
9
Kaitlyn Attinello
1:54.20
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
3.
12
Gabrielle Wright
1:54.33
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
4.
11
Alison Freitas
1:56.86
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
5.
11
Kendall Smith
1:58.05
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
6.
12
Abby Szatkowski
1:58.39
Dec 23
Passarelli Invitational
7.
10
Malia Luzzi
2:04.50
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
8.
10
Leah Schachman
2:06.43
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
9.
9
Pauline Nicolas
2:06.83
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
10.
11
Heather Olson
2:08.63
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
11.
12
Madeline Frankel
2:16.07
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
800 Meters
1.
12
Nora May McSorley
2:17.70
PR
Feb 27
NJSIAA Indoor Meet of Champions
2.
11
Courtney Darakjy
2:27.55
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
3.
12
Gabrielle Wright
2:35.77
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
4.
11
Alison Freitas
2:40.75
Jan 8
Cliff Back Invitational
5.
9
Kaitlyn Attinello
2:43.52
Dec 28
Christa Racine Invitational
6.
12
Jenna Patel
2:45.63
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
7.
11
Kendall Smith
2:46.82
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
8.
11
Helen Halpern
2:47.23
Jan 27
Morris County Coaches Invite
9.
11
Heather Olson
2:54.18
Jan 8
Cliff Back Invitational
10.
12
Abby Szatkowski
2:55.46
Jan 8
Cliff Back Invitational
11.
10
Malia Luzzi
3:03.60
Dec 28
Christa Racine Invitational
12.
12
Madeline Frankel
3:05.90
PR
Jan 8
Cliff Back Invitational
13.
9
Pauline Nicolas
3:09.45
PR
Dec 28
Christa Racine Invitational
1000 Meters
1.
12
Nora May McSorley
3:01.85
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
2.
11
Courtney Darakjy
3:17.20
Dec 23
Passarelli Invitational
3.
12
Gabrielle Wright
3:27.90
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
4.
11
Kendall Smith
3:33.37
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
5.
12
Jenna Patel
3:36.31
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
6.
11
Helen Halpern
3:41.26
Dec 23
Passarelli Invitational
7.
9
Kaitlyn Attinello
3:42.33
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
8.
11
Heather Olson
3:48.37
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
9.
12
Madeline Frankel
3:59.41
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
1600 Meters
1.
10
Brooke Olson
5:07.93
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
2.
11
Courtney Darakjy
5:19.78
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
3.
12
Nora May McSorley
5:23.11
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
4.
12
Nora May McSorley
5:26.40
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
5.
12
Gabrielle Wright
5:55.91
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
6.
11
Alison Freitas
5:59.01
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
7.
11
Helen Halpern
6:31.79
PR
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
8.
9
Emily Olson
6:40.31
PR
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
9.
12
Madeline Frankel
6:50.50
PR
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
1 Mile
1.
12
Nora May McSorley
5:21.45
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3200 Meters
1.
10
Brooke Olson
11:10.05
Feb 27
NJSIAA Indoor Meet of Champions
2.
9
Abby Loveys
11:17.09
Feb 19
NJSIAA Group 4 Indoor State Championships
55m Hurdles - 33"
1.
12
Elly Scherer
8.07
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
12
Jessie Pasquale
8.94
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
3.
9
Meghan O'Malley
9.05
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
12
Sydney Steiner
9.21
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
12
Rachel Sorgi
9.37
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
6.
11
Savan Brackelmanns-Puig
9.44
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
7.
10
Jordyn Kranis
9.55
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
8.
11
Savanna Brackelmanns-Pui
9.72
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
9.
11
Savanna Brackelmanns-Puig
9.83
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
10
Stephany Heiberger
10.19
Jan 16
Molly Stanner Games
11.
10
Alyssa Horwitz
10.27
Jan 16
Molly Stanner Games
12.
10
Kristina Calderon
10.51
PR
Jan 13
Wayne Valentine Invitational
4x200 Relay -
1.
Jessie Pasquale
Meghan O'Malley
Rachel Sorgi
Elly Scherer
1:53.10
Jan 4
Morris County Relay Championships -
2.
Relay Team
1:54.10
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
3.
Jessie Pasquale
Sydney Steiner
Kayla Park
Elly Scherer
1:54.90
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
4.
Rachel Sorgi
Esther Wellman
Jenna Patel
Kayla Park
1:57.79
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
5.
Amanda Ng
Natalie Riecker
Sydney Steiner
Kayla Park
2:00.40
Jan 4
Morris County Relay Championships -
6.
Amanda Ng
Rachel Choudhary
Kelsey Szot
Jenna Patel
2:05.00
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
Amanda Ng
Rachel Choudhary
Kelsey Szot
Natalie Riecker
2:05.00
Dec 19
Wayne Gardiner Holiday Relays
4x400 Relay
1.
Jessie Pasquale
Esther Wellman
Courtney Darakjy
Nora May McSorley
4:18.14
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
2.
Jessie Pasquale
Elly Scherer
Courtney Darakjy
Nora May McSorley
4:21.89
Jan 4
Morris County Relay Championships -
3.
Jessie Pasquale
Elly Scherer
Meghan O'Malley
Nora May McSorley
4:26.07
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
4x800 Relay
1.
Brooke Olson
Abby Loveys
Courtney Darakjy
Nora May McSorley
9:30.94
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
2.
Brooke Olson
Courtney Darakjy
Gabrielle Wright
Nora May McSorley
10:03.24
Jan 4
Morris County Relay Championships -
3.
Courtney Darakjy
Nora May McSorley
Brooke Olson
Alison Freitas
10:05.61
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
Courtney Darakjy
Brooke Olson
Gabrielle Wright
Nora May McSorley
10:06.36
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
5.
Alison Freitas
Kaitlyn Attinello
Jenna Patel
Abby Szatkowski
11:19.40
Jan 4
Morris County Relay Championships -
6.
Alison Freitas
Kaitlyn Attinello
Jenna Patel
Kendall Smith
11:19.54
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
7.
Relay Team
12:03.25
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
8.
Helen Halpern
Madeline Frankel
Malia Luzzi
Heather Olson
12:12.19
Jan 4
Morris County Relay Championships -
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Meghan O'Malley
Jessie Pasquale
Elly Scherer
Nora May McSorley
4:29.34
Dec 28
Christa Racine Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Courtney Darakjy
Nora May McSorley
Brooke Olson
Esther Wellman
12:36.81
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
Nora May McSorley
Kaitlyn Attinello
Courtney Darakjy
Brooke Olson
12:49.22
Jan 4
Morris County Relay Championships -
4x51.5 Shuttle Hurdles
1.
Jessie Pasquale
Meghan O'Malley
Sydney Steiner
Elly Scherer
32.36
Jan 4
Morris County Relay Championships -
2.
Jessie Pasquale
Meghan O'Malley
Savanna Brackelmanns-Puig
Elly Scherer
32.42
Jan 15
NJSIAA Group 4 Girls Relays
3.
Savanna Brackelmanns-Puig
Stephany Heiberger
Jordyn Kranis
Rachel Sorgi
34.62
Jan 4
Morris County Relay Championships -
4.
Relay Team
34.88
Dec 23
Passarelli Invitational
5.
Jordyn Kranis
Alyssa Horwitz
Stephany Heiberger
Meghan O'Malley
35.91
Jan 2
Frosh-Soph Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
34.47
Jan 16
Molly Stanner Games
Shot Put - 4kg
1.
11
Savan Brackelmanns-Puig
26' 7
PR
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
2.
10
Jordyn Kranis
22' 2.25
PR
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
3.
12
Abby Szatkowski
21' 1.5
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
4.
9
Alison Hager
20' 7.75
PR
Jan 20
Randolph Shot Put Invitational
5.
9
Roya Aliasguarpour
18' 2.25
PR
Jan 20
Randolph Shot Put Invitational
High Jump
1.
9
Meghan O'Malley
5' 2
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
2.
10
Kelsey Szot
4' 8
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
10
Natalie Riecker
4' 8
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
10
Paige Zangara
4' 8
Jan 27
Morris County Coaches Invite
5.
11
Savan Brackelmanns-Puig
4' 6
PR
Dec 19
Wayne Gardiner Holiday Relays
12
Esther Wellman
4' 6
PR
Dec 23
Passarelli Invitational
11
Savanna Brackelmanns-Puig
4' 6
PR
Dec 18
Leon Bailey Liberty Relays
8.
10
Jordyn Kranis
4' 4
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
9.
10
Stephany Heiberger
4' 3
PR
Dec 30
Pietrewicz Polar Bear Invitational
Pole Vault
1.
11
Savan Brackelmanns-Puig
9' 0
Dec 17
Jack O'Leary Lid Lifter
2.
11
Savanna Brackelmanns-Pui
7' 6
PR
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
10
Jordyn Kranis
7' 6
Feb 14
NJSIAA Section North I Gr 1 & 4
4.
10
Paige Zangara
7' 0
Jan 9
Freshmen-Sophomore Championships
Long Jump
1.
12
Jessie Pasquale
17' 0
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
2.
9
Meghan O'Malley
16' 0
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
3.
11
Kayla Park
14' 10.25
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
4.
10
Stephany Heiberger
14' 3
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
Triple Jump
1.
10
Stephany Heiberger
30' 6.5
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
2.
10
Jordyn Kranis
30' 0.5
PR
Jan 27
Morris County Coaches Invite
*Recent improvement