Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jack Ahart
11.33
May 19
NJAC Small Schools
2.
12
Ethan Burt
11.65
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Jack Tracy
11.85
PR
May 19
NJAC Small Schools
4.
12
Tim Donohue
12.06
May 19
NJAC Small Schools
5.
12
AJ Stagg
13.89
(.1)
PR
May 26
Morris County Championships
200 Meters
1.
10
Jack Ahart
23.17
May 19
NJAC Small Schools
2.
11
Jack Tracy
23.47
PR
May 19
NJAC Small Schools
3.
12
Ethan Burt
25.14
PR
May 19
NJAC Small Schools
4.
9
Matt Kispert
25.22
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
400 Meters
1.
11
Jack Tracy
52.47
PR
May 26
Morris County Championships
2.
10
Jack Ahart
52.55
May 19
NJAC Small Schools
3.
12
Nick Gioia
55.21
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
11
Liam Kessel
56.18
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
5.
9
Matt Kispert
58.43
May 26
Morris County Championships
800 Meters
1.
11
Braeden Carroll
2:01.36
PR
May 26
Morris County Championships
2.
11
Elijah Gately
2:03.06
May 19
NJAC Small Schools
3.
10
Matt Mazurkiewicz
2:11.43
May 26
Morris County Championships
1600 Meters
1.
11
Elijah Gately
4:28.55
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
11
Braeden Carroll
4:30.30
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
10
Andrew Garcia
4:39.44
May 26
Morris County Championships
4.
10
Matt Mazurkiewicz
4:58.20
PR
May 26
Morris County Championships
5.
9
Kyle Bjornson
4:58.44
May 26
Morris County Championships
6.
10
Ryan Bjornson
5:10.13
PR
May 26
Morris County Championships
3200 Meters
1.
11
Braeden Carroll
9:45.28
PR
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
2.
11
Elijah Gately
9:54.36
PR
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
3.
10
Andrew Garcia
10:09.58
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
10
Matt Mazurkiewicz
11:31.83
PR
May 26
Morris County Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Ethan Burt
15.80
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
12
Luke Juhlin
17.83
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Steven Ruehle
19.79
May 19
NJAC Small Schools
400m Hurdles - 36"
1.
12
Luke Juhlin
1:03.96
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
11
Gibran Munem
1:04.42
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Steven Ruehle
1:09.22
PR
May 26
Morris County Championships
4x100 Relay
1.
Jack Ahart
Tim Donohue
Jack Tracy
Ethan Burt
45.54
May 12
Morris County Relay Championships
2.
Jack Ahart
Tim Donohue
Ethan Burt
Jack Tracy
49.43
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4x200 Relay -
1.
9
James Gabel
Matt Kispert
Andrew Michalowicz
Jayden Torres
1:52.10
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x400 Relay
1.
Jack Ahart
Nick Gioia
Liam Kessel
Jack Tracy
3:36.76
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
Tim Donohue
Jack Ahart
Jack Tracy
Nick Gioia
3:41.10
May 19
NJAC Small Schools
Matt Kispert
Nick Gioia
Liam Kessel
Jack Tracy
3:41.10
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
4.
Jack Ahart
Jack Tracy
Tim Donohue
Nick Gioia
3:46.79
May 12
Morris County Relay Championships
5.
Matt Kispert
Jack Tracy
Liam Kessel
Nick Gioia
3:48.46
May 26
Morris County Championships
4x800 Relay
1.
Braeden Carroll
Matt Mazurkiewicz
Elijah Gately
Andrew Garcia
8:28.50
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
2.
Relay Team
8:30.17
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
Braeden Carroll
Andrew Garcia
Elijah Gately
Matt Mazurkiewicz
8:49.90
May 12
Morris County Relay Championships
4.
Ryan Bjornson
Andrew Garcia
Lucas LaRusso
Matt Mazurkiewicz
9:48.61
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
5.
James Gabel
Jordan Eckstein
Derek Stagg
Jackson Bassin
10:31.79
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x1600 Relay
1.
Braeden Carroll
Andrew Garcia
Kyle Bjornson
Elijah Gately
19:19.84
May 12
Morris County Relay Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jack Tracy
Ethan Burt
Matt Kispert
Matt Mazurkiewicz
3:58.60
May 12
Morris County Relay Championships
2.
Jack Ahart
Kyle Bjornson
Andrew Garcia
Matt Mazurkiewicz
4:14.52
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
3.
Matt Kispert
Lucas LaRusso
Ryan Bjornson
Jordan Eckstein
4:50.85
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Braeden Carroll
Jack Ahart
Ryan Hur
Andrew Garcia
11:06.11
May 12
Morris County Relay Championships
2.
9
Andrew Michalowicz
Luke Paulin
Derek Stagg
Jayden Torres
13:03.60
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
3.
9
Kyle Bjornson
Jordan Eckstein
James Gabel
Matt Kispert
13:46.08
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Ethan Burt
Luke Juhlin
Steven Ruehle
Gibran Munem
1:17.18
May 12
Morris County Relay Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Matt Smith
40' 4.25
PR
May 12
Morris County Relay Championships
2.
12
Thomas Tarabokija
39' 11
PR
May 19
NJAC Small Schools
3.
12
Cassion Davis
36' 8.5
PR
May 19
NJAC Small Schools
4.
11
Alex Cirigliano
34' 5.75
May 26
Morris County Championships
5.
12
Ryan Oldfield
34' 1
PR
May 26
Morris County Championships
6.
10
Ryan Winters
32' 10.5
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
7.
10
Alexander Garcia
27' 9
PR
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
8.
9
Shane Norvis
27' 7.5
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Cassion Davis
145' 6
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
12
Thomas Tarabokija
142' 7
PR
May 19
NJAC Small Schools
3.
12
Nick Gilhooley
112' 8
PR
May 19
NJAC Small Schools
4.
11
Marco Damiano
79' 2
PR
May 26
Morris County Championships
5.
10
Alexander Garcia
73' 8
PR
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
6.
9
Shane Norvis
72' 1
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
Javelin - 800g
1.
12
Thomas Tarabokija
157' 0
PR
May 12
Morris County Relay Championships
2.
12
Cassion Davis
146' 4
PR
May 19
NJAC Small Schools
3.
9
Shane Norvis
116' 5
May 26
Morris County Championships
4.
10
Ryan Winters
110' 8
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
5.
10
Alexander Garcia
77' 0
PR
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
High Jump
1.
11
Jack Tracy
5' 8
May 12
Morris County Relay Championships
2.
11
Jaden Nguyen
5' 6
May 19
NJAC Small Schools
3.
11
Steven Ruehle
5' 3
PR
May 12
Morris County Relay Championships
Pole Vault
1.
12
Luke Juhlin
10' 6
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
Long Jump
1.
11
Liam Kessel
19' 8.75
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
11
Brandon McKeon
19' 2.5
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Steven Ruehle
18' 9
PR
May 26
Morris County Championships
4.
9
Matt Kispert
17' 9.25
May 26
Morris County Championships
Triple Jump
1.
11
Liam Kessel
38' 6.25
May 26
Morris County Championships
2.
9
Matt Kispert
37' 5
May 26
Morris County Championships
3.
11
Gibran Munem
36' 4.25
PR
May 26
Morris County Championships
4.
12
Luke Juhlin
29' 6.75
PR
May 19
NJAC Small Schools
Womens
100 Meters
1.
12
Caroline Tighe
13.18
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
11
Cristina Nascimento
13.29
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Sophia Scully
14.26
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
9
Leyla Yildiz
14.33
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
5.
9
Julia Baker
14.42
(2.6)
PR
May 26
Morris County Championships
6.
9
Riley Darlington
15.00
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
7.
9
Eva Giannella
15.07
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
8.
9
Sophia Martin
15.09
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
9.
9
Jess Stubbs
15.11
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
10.
10
Meghan Heid
15.16
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
11.
9
Grace Bohan
15.39
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
12.
9
Jordan Doty
15.81
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
13.
9
Sammy Bassin
15.86
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
200 Meters
1.
11
Cristina Nascimento
27.84
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
9
Leyla Yildiz
28.50
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
9
Ella Corigliano
29.33
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
9
Riley Darlington
29.60
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
5.
9
Julia Baker
30.06
PR
May 26
Morris County Championships
6.
11
Sophia Scully
30.09
PR
May 26
Morris County Championships
7.
10
Meghan Heid
31.17
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
8.
9
Sophia Martin
31.72
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
9.
9
Eva Giannella
32.18
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
10.
9
Jess Stubbs
32.26
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
11.
9
Grace Bohan
32.34
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
12.
9
Jordan Doty
33.82
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
9
Sammy Bassin
33.82
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
14.
10
Sophia Gianforte
33.87
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
400 Meters
1.
11
Cristina Nascimento
1:05.72
PR
May 26
Morris County Championships
2.
11
Sophia Scully
1:07.12
PR
May 26
Morris County Championships
3.
9
Julia Baker
1:07.51
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
4.
10
Meghan Heid
1:10.33
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
5.
9
Jess Stubbs
1:14.24
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
6.
10
Sophia Gianforte
1:15.52
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
800 Meters
1.
9
Grace Mougalian
2:28.13
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
2.
11
Abigail Monesmith
2:41.74
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Jacqueline Roberts
2:45.12
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
9
Ellie Asquith
3:11.04
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
1600 Meters
1.
9
Grace Mougalian
5:35.77
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
11
Abigail Monesmith
6:05.12
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Jacqueline Roberts
6:08.43
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
4.
9
Ellie Asquith
6:42.88
May 26
Morris County Championships
3200 Meters
1.
11
Rebecca Guetzov
12:24.83
Jun 12
NJSIAA Groups 1 & 3
2.
11
Abigail Monesmith
14:59.65
PR
May 19
NJAC Small Schools
100m Hurdles - 33"
1.
12
Caroline Tighe
16.44
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
12
Alicja Marut
17.95
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
10
Mia Corigliano
19.06
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
4.
10
Shea Porada
19.08
(.5)
May 26
Morris County Championships
5.
9
Ella Corigliano
20.83
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
6.
9
Jordan Doty
22.05
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
7.
9
Leyla Yildiz
22.31
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
8.
9
Grace Bohan
24.00
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
400m Hurdles - 30"
1.
12
Alicja Marut
1:12.89
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
10
Shea Porada
1:19.40
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
11
Jacqueline Roberts
1:19.50
PR
May 26
Morris County Championships
4x100 Relay
1.
Julia Baker
Cristina Nascimento
Sophia Scully
Caroline Tighe
54.29
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
Caroline Tighe
Cristina Nascimento
Sophia Scully
Ashley Colombo
55.93
May 12
Morris County Relay Championships
3.
Relay Team
57.44
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x200 Relay -
1.
Cristina Nascimento
Sophia Scully
Mia Corigliano
Meghan Heid
1:57.19
May 12
Morris County Relay Championships
2.
Julia Baker
Sammy Bassin
Ashley Colombo
Ella Corigliano
2:05.53
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
3.
Eva Giannella
Meghan Heid
Sophia Martin
Shea Porada
2:07.67
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x400 Relay
1.
Julia Baker
Cristina Nascimento
Sophia Scully
Mia Corigliano
4:22.15
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
Cristina Nascimento
Mia Corigliano
Sophia Scully
Julia Baker
4:30.08
May 19
NJAC Small Schools
3.
Jordan Doty
Meghan Heid
Jess Stubbs
Ella Corigliano
4:31.49
May 12
Morris County Relay Championships
4.
Ella Corigliano
Sophia Scully
Mia Corigliano
Julia Baker
4:36.42
May 26
Morris County Championships
5.
Grace Mougalian
Shea Porada
Mia Corigliano
Ella Corigliano
4:42.32
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Rebecca Guetzov
Grace Bohan
Leyla Yildiz
Grace Mougalian
4:46.06
May 12
Morris County Relay Championships
2.
Grace Mougalian
Ella Corigliano
Mia Corigliano
Shea Porada
4:59.14
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Caroline Tighe
Alicja Marut
Shea Porada
Mia Corigliano
1:14.41
May 12
Morris County Relay Championships
2.
Julia Baker
Jordan Doty
Mia Corigliano
Shea Porada
1:24.37
May 6
Morris County Frosh-Soph Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Sarah Armstrong
32' 8
PR
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
10
Marissa Kosco
24' 10.5
PR
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
3.
12
Sophia Vitale
23' 10
PR
May 12
Morris County Relay Championships
4.
12
Taylor Wittig
22' 1.75
PR
May 26
Morris County Championships
Discus - 1kg
1.
12
Sarah Armstrong
88' 9
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
12
Zainab Kabir
67' 3.25
PR
May 12
Morris County Relay Championships
3.
12
Sage Sedlacek
66' 0
PR
May 26
Morris County Championships
4.
10
Marissa Kosco
62' 0
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
Javelin - 600g
1.
12
Sarah Armstrong
78' 5
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
11
Mia Giglio
67' 10
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
3.
12
Taylor Wittig
67' 4
PR
May 26
Morris County Championships
4.
12
Sophia Vitale
64' 3
PR
May 26
Morris County Championships
5.
10
Marissa Kosco
57' 8
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
High Jump
1.
12
Caroline Tighe
5' 4
PR
May 19
NJAC Small Schools
2.
12
Alicja Marut
5' 0
PR
May 19
NJAC Small Schools
3.
9
Ella Corigliano
4' 10
PR
May 12
Morris County Relay Championships
Long Jump
1.
10
Meghan Heid
14' 9.5
Jun 5
NJSIAA Sectionals North 1 Groups 1 and 4
2.
9
Jess Stubbs
13' 7
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
3.
9
Jordan Doty
12' 6
PR
May 26
Morris County Championships
4.
9
Riley Darlington
12' 1.5
PR
May 26
Morris County Championships
Triple Jump
1.
9
Ella Corigliano
30' 10
May 22
Morris County - Dick Fahey Fr -So Champs
2.
10
Mia Corigliano
29' 9
May 26
Morris County Championships
3.
12
Alicja Marut
28' 8
May 19
NJAC Small Schools
*Recent improvement