Season:
2020 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Gabriel Maya
6.84
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
2.
10
Anthony Thulin
6.91
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3.
10
Jordane Wedderburn
6.98
PR
Jan 22
Morris County Championships
4.
11
Matthew Perez
7.08
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
5.
11
Justin Carlanian
7.12
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
6.
12
Connor Cupen
7.14
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
7.
11
John Lucas Trombley
7.21
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
8.
11
Johnny Larangeira
7.44
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
9.
11
Aaron McKay Jr.
7.49
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
10.
12
Conor MacLachlan
7.51
PR
Jan 22
Morris County Championships
11.
12
Zane Belcak
7.54
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
12.
10
Dedrick Deshommes
7.56
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
13.
12
Will Paoli
7.64
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
14.
11
Robbie Kopas
7.69
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
15.
9
Leonel Cabana
7.71
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
16.
10
Antonio Russo
7.79
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
10
Dominick Turi
7.79
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
18.
9
Luc Thomas
7.87
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
19.
11
Matthew Smith
7.93
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
20.
12
Nick Palladino
8.00
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
21.
10
Salvatore Matteis
8.12
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
22.
9
Nesan Williams
8.17
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
23.
11
Dominick Bautz
8.60
Jan 2
Cliff Back Invitational
24.
10
Andrew Paoli
8.83
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
25.
12
Manmeet Singh
9.29
Dec 27
Christa Racine Invitational
300 Meters
1.
10
Anthony Thulin
37.24
Jan 22
Morris County Championships
2.
10
Jordane Wedderburn
38.90
PR
Jan 22
Morris County Championships
3.
11
Matthew Perez
39.24
PR
Jan 22
Morris County Championships
4.
11
Justin Carlanian
39.38
PR
Jan 22
Morris County Championships
5.
11
Anthony Rocco
39.44
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
6.
10
Gabriel Maya
39.70
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
7.
11
John Lucas Trombley
39.82
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
8.
12
Franco Negron
40.56
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
9.
12
Connor Cupen
40.74
Jan 2
Cliff Back Invitational
10.
9
Luc Thomas
42.57
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
11.
9
Leonel Cabana
43.39
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
12.
10
Dominick Turi
43.91
Jan 2
Cliff Back Invitational
13.
12
William Fields
44.96
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
400 Meters
1.
11
John Lucas Trombley
52.04
PR
Feb 29
NJSIAA Group 3 Championships
2.
11
Anthony Rocco
53.76
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3.
12
Franco Negron
55.06
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
4.
12
Connor Cupen
55.24
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
600 Meters
1.
12
Stephen Goodyear
1:34.31
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
2.
9
William Kadus
1:42.74
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
3.
9
Stephen Mickus
1:43.59
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
4.
11
Emre Ramiz
1:46.15
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
5.
10
Brandon Solis
1:48.35
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
6.
10
Yash Patel
1:56.35
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
7.
10
Sahil D'Souza
1:59.16
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
800 Meters
1.
9
William Kadus
2:12.64
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
2.
12
Stephen Goodyear
2:13.26
Jan 2
Cliff Back Invitational
3.
9
Stephen Mickus
2:24.37
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
11
Emre Ramiz
2:31.91
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
5.
10
Yash Patel
2:47.84
Jan 2
Cliff Back Invitational
6.
10
Sahil D'Souza
2:59.43
Jan 2
Cliff Back Invitational
1000 Meters
1.
12
Stephen Goodyear
2:48.66
PR
Jan 22
Morris County Championships
2.
10
Brandon Solis
3:06.56
PR
Jan 22
Morris County Championships
3.
10
Yash Patel
3:41.62
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4.
10
Sahil D'Souza
3:50.19
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
1600 Meters
1.
12
Stephen Goodyear
4:37.65
PR
Feb 29
NJSIAA Group 3 Championships
2.
9
William Kadus
4:46.44
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
10
Brandon Solis
5:12.77
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
9
Stephen Mickus
5:13.12
PR
Jan 22
Morris County Championships
1 Mile
1.
10
Brandon Solis
5:12.66
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
2.
9
Stephen Mickus
5:29.44
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3200 Meters
1.
12
Stephen Goodyear
9:45.47
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
55m Hurdles - 39"
1.
12
Jalen Joseph
7.79
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
2.
10
Dedrick Deshommes
8.87
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
11
Matthew Perez
9.00
PR
Jan 22
Morris County Championships
4.
12
William Fields
10.42
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
4x200 Relay -
1.
Gabriel Maya
Franco Negron
John Lucas Trombley
Anthony Rocco
1:38.34
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
Justin Carlanian
Connor Cupen
Jordane Wedderburn
Anthony Thulin
1:39.81
Jan 7
Morris County Relay Championships
3.
Relay Team
1:40.31
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
4.
Jordane Wedderburn
Dedrick Deshommes
Anthony Thulin
Gabriel Maya
1:41.25
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
5.
Dedrick Deshommes
Conor MacLachlan
Robbie Kopas
Dominick Turi
1:48.95
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
6.
Leonel Cabana
Luc Thomas
Robbie Kopas
Dominick Turi
1:49.83
Jan 7
Morris County Relay Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:25.85
Mar 8
NJSIAA Meet of Champions
2.
John Lucas Trombley
Gabriel Maya
Anthony Rocco
Anthony Thulin
3:29.57
Feb 29
NJSIAA Group 3 Championships
3.
John Lucas Trombley
Anthony Rocco
Franco Negron
Connor Cupen
3:32.60
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
4.
John Lucas Trombley
Connor Cupen
Anthony Rocco
Anthony Thulin
3:32.86
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
5.
John Lucas Trombley
Franco Negron
Anthony Rocco
Gabriel Maya
3:38.98
Jan 7
Morris County Relay Championships
6.
John Trombley
Stephen Goodyear
Franco Negron
Jalen Joseph
3:42.27
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
7.
John Lucas Trombley
Franco Negron
Anthony Rocco
Jalen Joseph
3:45.89
Dec 27
Christa Racine Invitational
8.
Anthony Thulin
Dedrick Deshommes
Dominick Turi
Gabriel Maya
3:50.16
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
9.
Justin Carlanian
Kervin Perez
Dedrick Deshommes
Dominick Turi
3:52.87
Jan 7
Morris County Relay Championships
10.
Justin Carlanian
Dedrick Deshommes
Matthew Perez
Zane Belcak
3:57.52
Dec 27
Christa Racine Invitational
11.
9
William Kadus
Leonel Cabana
Luc Thomas
Nesan Williams
4:06.94
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4x800 Relay
1.
William Kadus
Emre Ramiz
Brandon Solis
Stephen Mickus
9:40.23
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
Relay Team
9:41.49
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
3.
William Kadus
Brandon Solis
Yash Patel
Stephen Mickus
9:59.18
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Connor Cupen
Anthony Thulin
Jordane Wedderburn
Dedrick Deshommes
3:55.52
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
John Lucas Trombley
Franco Negron
Anthony Rocco
Jalen Joseph
3:55.97
Dec 27
Christa Racine Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Nicholas Frattina
50' 9
PR
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
2.
9
Chris Mattfield
38' 0
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
3.
9
Luis Jimenez
36' 11.5
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4.
9
Nicola D'Amico
34' 9.75
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
Shot Put - 12lb
1.
9
Nicholas Frattina
48' 4.75
Dec 27
Christa Racine Invitational
2.
10
Matthew Napolitano
32' 8.75
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
9
Chris Mattfield
32' 2
PR
Jan 7
Morris County Relay Championships
4.
9
Luis Jimenez
30' 9.5
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
5.
9
Nicola D'Amico
27' 8
PR
Jan 7
Morris County Relay Championships
6.
10
Isaac Jiminez
26' 10
PR
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
High Jump
1.
12
Jalen Joseph
6' 0
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
11
Aaron McKay Jr.
6' 0
PR
Jan 22
Morris County Championships
3.
11
Anthony Rocco
5' 6
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
Long Jump
1.
12
Jalen Joseph
21' 5.5
PR
Feb 10
Al Zulewski Field Invitational Meet
2.
11
Anthony Rocco
21' 3.75
PR
Feb 10
Al Zulewski Field Invitational Meet
3.
11
Justin Carlanian
19' 11.5
PR
Feb 10
Al Zulewski Field Invitational Meet
4.
11
Aaron McKay Jr.
19' 11.25
Jan 29
Metropolitan Invitational
Triple Jump
1.
11
Aaron McKay Jr.
45' 9.5
PR
Feb 18
Eastern States Championship
2.
10
Dominick Turi
34' 4.5
PR
Jan 29
Metropolitan Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Sophia Redmond
7.46
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
2.
11
Julia Redmond
7.67
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
12
Jenna Gorospe
7.89
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
11
Aurelia Shanga
7.90
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
5.
11
Anicha Agodomou
7.92
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
6.
9
Britney Uyamadu
8.13
Jan 22
Morris County Championships
7.
9
Tehya Scheuten
8.18
Jan 2
Cliff Back Invitational
8.
11
Brianna Evans
8.19
PR
Jan 22
Morris County Championships
9.
11
Hannah Scott
8.22
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
10.
9
Olivia Scott
8.28
Jan 22
Morris County Championships
11.
9
Sabrina Ruocco
8.51
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
12.
10
Alexa Soto
8.52
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
13.
9
Emily Murray
8.57
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
14.
10
Alicia Jones
8.64
Jan 2
Cliff Back Invitational
15.
9
Jillian Gestwick
8.75
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
16.
10
Madeleine Hazlett
8.76
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
17.
11
Ava Gestwick
8.83
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
18.
9
Isabella Duteau
9.32
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
19.
10
Bridget Perez
9.39
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
20.
11
Gabrielle Herman
9.57
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
21.
10
Manuela Figueroa
9.64
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
22.
10
Farida Ibrahim
9.77
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
200 Meters
1.
10
Sophia Redmond
26.16
PR
Feb 18
Eastern States Championship
2.
11
Julia Redmond
27.69
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3.
11
Anicha Agodomou
27.95
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
4.
12
Jenna Gorospe
28.83
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
300 Meters
1.
10
Sophia Redmond
41.82
PR
Jan 22
Morris County Championships
2.
11
Julia Redmond
45.43
PR
Jan 22
Morris County Championships
3.
9
Olivia Scott
45.67
Jan 22
Morris County Championships
4.
11
Brianna Evans
46.57
PR
Jan 22
Morris County Championships
5.
9
Tehya Scheuten
46.89
PR
Jan 22
Morris County Championships
6.
11
Anicha Agodomou
47.35
PR
Jan 22
Morris County Championships
7.
9
Emily Murray
47.64
PR
Jan 22
Morris County Championships
8.
12
Jenna Gorospe
48.37
PR
Jan 22
Morris County Championships
9.
11
Hannah Scott
48.66
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
10.
10
Alexa Soto
50.63
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
11.
9
Britney Uyamadu
51.04
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
12.
9
Sabrina Ruocco
53.17
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
13.
11
Amanda Miller
54.38
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
14.
9
Isabella Duteau
54.90
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
15.
10
Graceanne Winch
58.19
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
16.
11
Gabriella Randazzo
58.43
Jan 2
Cliff Back Invitational
17.
10
Bridget Perez
1:02.27
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
400 Meters
1.
10
Sophia Redmond
59.84
PR
Feb 29
NJSIAA Group 3 Championships
2.
12
Maria Persson
1:02.97
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3.
9
Olivia Scott
1:04.66
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
4.
11
Julia Redmond
1:04.72
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
5.
9
Tehya Scheuten
1:06.59
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
600 Meters
1.
12
Maria Persson
1:45.30
PR
Jan 22
Morris County Championships
2.
11
Julia Redmond
1:53.51
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
3.
9
Claudia Sterling
1:54.98
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4.
11
Bhavi Patel
1:57.02
PR
Jan 22
Morris County Championships
5.
11
Terrene Obuah
1:57.27
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
6.
9
Victoria Eagleson
2:11.95
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
7.
10
Isabella Acevedo
2:18.38
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
800 Meters
1.
12
Maria Persson
2:35.41
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
2.
11
Terrene Obuah
2:40.62
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
9
Claudia Sterling
2:44.83
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
11
Bhavi Patel
2:54.08
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
5.
10
Isabella Acevedo
2:55.05
Jan 2
Cliff Back Invitational
6.
10
Colleen Tonczos
3:04.97
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
7.
9
Victoria Eagleson
3:07.69
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
8.
11
Gabrielle Herman
3:13.44
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
1000 Meters
1.
11
Terrene Obuah
3:32.81
PR
Jan 22
Morris County Championships
2.
11
Bhavi Patel
3:47.80
Jan 2
Cliff Back Invitational
3.
10
Isabella Acevedo
3:59.34
Jan 2
Cliff Back Invitational
1600 Meters
1.
11
Bhavi Patel
6:26.53
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
2.
10
Isabella Acevedo
6:30.21
Jan 22
Morris County Championships
3.
9
Claudia Sterling
6:44.52
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
4.
9
Victoria Eagleson
6:56.14
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
5.
10
Colleen Tonczos
7:16.84
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
1 Mile
1.
10
Isabella Acevedo
6:44.25
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
10
Alicia Jones
10.40
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
2.
9
Emily Murray
10.45
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
3.
9
Jillian Gestwick
10.71
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
10
Madeleine Hazlett
10.82
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
5.
9
Britney Uyamadu
11.95
PR
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4x200 Relay -
1.
Julia Redmond
Sophia Redmond
Jenna Gorospe
Aurelia Shanga
1:54.50
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
Anicha Agodomou
Hannah Scott
Olivia Scott
Tehya Scheuten
1:58.71
Jan 7
Morris County Relay Championships
3.
Jenna Gorospe
Aurelia Shanga
Sophia Redmond
Hannah Scott
1:59.06
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
4.
Relay Team
2:02.64
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
5.
Alicia Jones
Britney Uyamadu
Alexa Soto
Brianna Evans
2:04.91
Jan 7
Morris County Relay Championships
6.
9
Britney Uyamadu
Tehya Scheuten
Sabrina Ruocco
Jillian Gestwick
2:09.55
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:12.04
Jan 22
Morris County Championships
2.
Olivia Scott
Sophia Redmond
Maria Persson
Julia Redmond
4:14.12
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
Julia Redmond
Maria Persson
Sophia Redmond
Olivia Scott
4:21.68
Jan 2
Cliff Back Invitational
4.
Maria Persson
Julia Redmond
Sophia Redmond
Tehya Scheuten
4:21.90
Jan 7
Morris County Relay Championships
5.
9
Tehya Scheuten
Olivia Scott
Emily Murray
Claudia Sterling
4:36.85
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
6.
Tehya Scheuten
Claudia Sterling
Emily Murray
Jenna Gorospe
4:50.90
Jan 7
Morris County Relay Championships
7.
Victoria Eagleson
Gabriella Randazzo
Yamiben Patel
Manuela Figueroa
5:07.35
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
8.
Manuela Figueroa
Isabella Acevedo
Alicia Jones
Alexa Soto
5:11.39
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
9.
9
Isabella Duteau
Victoria Eagleson
Sabrina Ruocco
Jillian Gestwick
5:11.87
Jan 13
Morris County Frosh-Soph Championship
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:57.05
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jenna Gorospe
Maria Persson
Julia Redmond
Sophia Redmond
4:33.51
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
Victoria Eagleson
Sophia Redmond
Julia Redmond
Jenna Gorospe
4:39.59
Dec 27
Christa Racine Invitational
3.
Maria Persson
Julia Redmond
Jenna Gorospe
Hannah Scott
4:42.87
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:09.64
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
2.
Bhavi Patel
Terrene Obuah
Claudia Sterling
Isabella Acevedo
14:59.85
Jan 7
Morris County Relay Championships
4x51.5 Shuttle Hurdles
1.
Jillian Gestwick
Madeleine Hazlett
Alicia Jones
Emily Murray
39.80
Jan 7
Morris County Relay Championships
2.
Jillian Gestwick
Emily Murray
Alicia Jones
Madeleine Hazlett
41.50
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Morgan Joseph
36' 11
PR
Feb 3
Morris County Coaches Invitational
2.
11
Jordan Pettenger
32' 4
PR
Jan 22
Morris County Championships
3.
11
Laurie Frattina
26' 3
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
4.
11
Olamide Taiwo
20' 9
PR
Dec 21
Wayne Gardiner Holiday Relays
5.
11
Kylie Logan
17' 1.5
PR
Jan 2
Cliff Back Invitational
High Jump
1.
11
Aurelia Shanga
4' 10
PR
Dec 27
Christa Racine Invitational
2.
9
Britney Uyamadu
4' 8
PR
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
3.
10
Alicia Jones
4' 6
Feb 15
NJSIAA Sectional Championships - North 1 Gr. 2&3
4.
10
Madeleine Hazlett
4' 3
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
11
Hannah Scott
4' 3
PR
Dec 19
Dick DeSchriver Invitational
6.
10
Bridget Perez
4' 0
PR
Jan 4
Morris County Frosh-Soph Relays
Long Jump
1.
11
Hannah Scott
16' 1
PR
Jan 29
Metropolitan Invitational
2.
10
Alicia Jones
15' 2.25
Feb 10
Al Zulewski Field Invitational Meet
3.
9
Olivia Scott
14' 10.75
Feb 10
Al Zulewski Field Invitational Meet
4.
11
Aurelia Shanga
13' 8.5
PR
Jan 29
Metropolitan Invitational
Triple Jump
1.
11
Hannah Scott
35' 1.75
PR
Jan 29
Metropolitan Invitational
2.
11
Aurelia Shanga
31' 11.25
PR
Jan 29
Metropolitan Invitational
*Recent improvement