Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1986
1984
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1968
1967
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1954
1953
1952
1951
Indoor
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Gabriel Rangel
11.50
(2.2)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
10
Gabe Negrete
11.70
(2.8)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
12
Brandon Morrella
11.81
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
12
Gabe Rangel
11.83
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
5.
9
Malakai Herrera
12.10
(-1.5)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
6.
9
Marquez Barba
12.22
(2.2)
PR
Mar 24
Firebird Relays
7.
12
Mikel Matthews
12.24
(1.9)
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
8.
10
Edward Ledezma
12.63
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
9.
10
Nick Morris
12.64
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
10.
10
Onassis Greenwall
12.70
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
11.
9
Ethan Short
12.79
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
12.
9
Kyle Booker
12.95
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
13.
10
Alex Fong
13.27
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
14.
9
Kevin Canastuj
13.37
(.2)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
15.
9
Dave Consul
13.42
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
16.
12
Tyler Jackson
13.43
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
17.
10
Paul Zamora
13.66
(.5)
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
18.
9
Michael Curry
13.70
(.3)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
200 Meters
1.
12
Gabriel Rangel
23.24
(-.1)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
12
Gabe Rangel
23.54
(1.3)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
3.
12
Alan Berkeley
23.92
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
10
Gabe Negrete
24.18
(-.1)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
5.
12
Brandon Morrella
24.40
(.8)
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
6.
9
Malakai Herrera
24.86
(-1.1)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
7.
9
Jaeson Matthews
24.97
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
8.
9
Marquez Barba
25.29
(.0)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
9.
11
Hector Sanchez
25.38
(.1)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
10.
9
Ethan Short
25.59
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
11.
10
Edward Ledezma
25.60
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
12.
10
Nick Morris
25.90
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
13.
9
Kyle Booker
26.02
(.0)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
14.
12
Mikel Matthews
26.43
(-.3)
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
15.
12
James Wilkinson
26.89
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
16.
9
Kevin Canastuj
27.13
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
17.
11
William Torres
27.31
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
18.
9
Michael Curry
28.03
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
19.
10
Ian Radun
28.85
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
400 Meters
1.
12
Alan Berkeley
52.43
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
2.
9
Jaeson Matthews
54.23
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
3.
11
Hector Sanchez
55.66
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
4.
12
James Wilkinson
58.18
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
5.
12
Tyler Jackson
1:02.00
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
6.
10
Ian Radun
1:03.09
PR
Mar 24
Firebird Relays
7.
11
William Torres
1:06.29
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
800 Meters
1.
12
Zach Walker
1:56.81
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
10
Devon Nuti
1:59.71
Apr 21
CCS Top 8
3.
12
Julio Cerda
2:01.15
PR
May 10
BVAL Finals
4.
12
Seran Gemechu
2:02.54
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
5.
10
Aidan Choy-Marshall
2:03.51
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
6.
9
Kelly Hubbard
2:06.09
PR
Apr 21
CCS Top 8
7.
12
Nic Dinsdale
2:07.01
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
8.
10
Julian Virrhueta
2:07.86
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
9.
11
Brian Pedraza
2:11.45
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
10.
12
Mustafa Abdalla
2:11.50
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
11.
10
Alex Asch
2:12.31
Mar 24
Firebird Relays
12.
11
Joshua Grzymala
2:13.22
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
13.
10
James Pappadakis
2:14.42
Mar 24
Firebird Relays
14.
10
Parth Patel
2:16.21
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
15.
9
Logan Unger
2:18.73
Mar 24
Firebird Relays
16.
10
Nate Wright
2:22.34
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
17.
10
Uriel Coronel
2:23.36
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
18.
10
Dylan Pruitt
2:24.09
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
19.
10
Humberto Rodriguez
2:26.99
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
20.
9
Neel Patel
2:33.69
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
21.
9
Danil Lermakov
2:33.76
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
22.
9
Cole Vaughn-Hulvert
2:38.58
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
23.
10
Alex Serra
2:50.66
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
24.
9
Jesse Figueroa
2:56.67
PR
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
25.
9
Christian Valencia
3:16.70
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
1500 Meters
1.
12
Zach Walker
4:17.28
PR
Apr 7
Arcadia Invitational
1600 Meters
1.
12
Zach Walker
4:18.08
PR
Apr 21
CCS Top 8
2.
12
Nic Dinsdale
4:25.49
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
3.
10
Marco Dal Canto
4:26.15
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
10
Julian Virrhueta
4:32.54
Mar 24
Firebird Relays
5.
12
Julio Cerda
4:35.17
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
6.
10
Devon Nuti
4:39.65
May 3
Mt Hamilton Division Finals
7.
10
Alex Asch
4:40.26
Mar 24
Firebird Relays
8.
10
James Pappadakis
4:40.31
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
9.
12
Mustafa Abdalla
4:42.68
Mar 24
Firebird Relays
10.
12
Seran Gemechu
4:43.87
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
11.
11
Brian Pedraza
4:43.90
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
12.
9
Kelly Hubbard
4:45.53
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
13.
10
Aidan Choy-Marshall
4:53.28
Mar 24
Firebird Relays
14.
9
Logan Unger
4:55.25
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
15.
9
Ananeya Damene
5:02.39
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
16.
10
Nate Wright
5:06.88
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
17.
10
Alex Serra
5:16.89
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
18.
10
Parth Patel
5:17.24
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
19.
10
Humberto Rodriguez
5:20.88
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
20.
10
Uriel Coronel
5:26.57
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
21.
9
Neel Patel
5:29.34
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
22.
9
Danil Lermakov
5:29.38
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
23.
9
Cole Vaughn-Hulvert
5:50.96
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
24.
9
Joey Newby
6:34.70
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
25.
9
Jesse Figueroa
6:37.97
PR
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
26.
9
Christian Valencia
6:57.86
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
1 Mile
1.
12
Zach Walker
4:38.56
Apr 7
Arcadia Invitational
3200 Meters
1.
12
Nic Dinsdale
9:29.75
PR
Apr 21
CCS Top 8
2.
12
Zach Walker
9:36.62
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
3.
11
Brian Pedraza
9:46.21
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
10
Marco Dal Canto
9:47.20
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
5.
10
Alex Asch
9:51.18
May 3
Mt Hamilton Division Finals
6.
10
Julian Virrhueta
9:56.39
PR
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
7.
10
James Pappadakis
9:59.45
May 3
Mt Hamilton Division Finals
8.
12
Julio Cerda
10:11.33
PR
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
9.
10
Aidan Choy-Marshall
10:28.19
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
10.
9
Kelly Hubbard
10:29.57
PR
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
11.
12
Seran Gemechu
10:32.57
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
12.
12
Mustafa Abdalla
10:44.45
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
13.
9
Logan Unger
10:47.44
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
14.
9
Ananeya Damene
10:55.01
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
15.
10
Nate Wright
11:20.01
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
16.
9
Danil Lermakov
11:57.28
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
17.
10
Humberto Rodriguez
12:04.78
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
65m Hurdles - 39"
1.
9
William Hairston
10.42
(-1.5)
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
2.
10
Paul Zamora
12.04
(-1.6)
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Tyler Hawkins
17.90
(2.2)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
9
William Hairston
20.01
(2.2)
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
10
Paul Zamora
20.75
(2.2)
May 3
Mt Hamilton Division Finals
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tyler Hawkins
45.77
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
9
William Hairston
48.54
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
3.
10
Paul Zamora
53.16
Mar 24
Firebird Relays
4x100 Relay
1.
Brandon Morella
Gabriel Rangel
Mikel Matthews
Hector Sanchez
45.75
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
2.
Brandon Morella
Gabe Rangel
Connell Ryans
Mikel Matthews
45.96
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
3.
Gabe Negrete
Brandon Morrella
Gabriel Rangel
Tyler Hawkins
45.98
May 10
BVAL Finals
4.
Relay Team
46.13
Mar 24
Firebird Relays
5.
Brandon Morella
Mikel Matthews
Gabe Rangel
Connell Ryans
46.25
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
6.
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Alex Fong
Kyle Booker
47.23
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
7.
Kyle Booker
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Alex Fong
47.38
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
8.
Alex Fong
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Kyle Booker
47.86
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
9.
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Kyle Booker
Ethan Short
48.18
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
10.
Onassis Greenwall
Edward Ledezma
Nick Morris
Kevin Canastuj
48.74
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
11.
Nick Morris
Marquez Barba
Adrian De La Cruz
Ethan Short
50.20
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
12.
Kevin Canastuj
Nico Guito
Michael Curry
Edward Ledezma
51.72
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x200 Relay -
1.
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Alex Fong
Kyle Booker
1:44.75
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Gabe Rangel
James Wilkinson
Hector Sanchez
Mikel Matthews
1:56.10
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x400 Relay
1.
Alan Berkeley
Julio Cerda
Gabe Negrete
Malakai Herrera
3:32.42
May 10
BVAL Finals
2.
Relay Team
3:35.01
May 19
CIF Central Coast Section Trials
3.
Gabe Negrete
Marquez Barba
Ethan Short
Jaeson Matthews
3:59.06
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
4.
Gabe Rangel
Hector Sanchez
James Wilkinson
Tyler Hawkins
4:05.10
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x800 Relay
1.
Nic Dinsdale
Zach Walker
Devon Nutti
Seran Gemechu
8:23.32
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Alex Asch
Mustafa Abdalla
Julian Virrhueta
Kelly Hubbard
8:58.70
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
3.
Relay Team
9:32.17
Mar 24
Firebird Relays
4x1600 Relay
1.
Nic Dinsdale
Zach Walker
Julian Virrueta
Julio Cerda
18:04.32
Apr 7
Arcadia Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Brandon Morella
Gabe Rangel
Connell Ryans
Hector Sanchez
1:42.06
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Relay Team
1:45.16
Mar 24
Firebird Relays
3.
Malakai Herrera
Gabe Negrete
Alex Fong
Kyle Booker
1:50.47
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4.
William Hairston
Ian Radun
Edward Ledezma
Dave Consul
1:59.71
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nic Dinsdale
Zach Walker
Seran Gemechu
Mustafa Abdalla
10:49.64
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Relay Team
11:15.19
Mar 31
Stanford Invitational
3.
Zach Walker
Seran Gemechu
Julio Cerda
Nic Dinsdale
11:16.35
Apr 7
Arcadia Invitational
4.
Alex Asch
Julian Virrhueta
Devon Nutti
Kelly Hubbard
11:19.80
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
Shot Put - 10lb
1.
10
Dylan Pruitt
46' 9.5
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
2.
9
Aidan Zamora
26' 8
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
Shot Put - 12lb
1.
10
Dylan Pruitt
44' 9
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
2.
12
Aaren Zamora
37' 3
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
3.
11
Joseph Guerrero
36' 8
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
4.
10
Joseph Garcia
33' 11
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
5.
11
Joseph Guerrero-Garcia
32' 8.5
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
6.
11
Isaiah Abundiz
29' 9
PR
Mar 24
Firebird Relays
7.
9
Aidan Zamora
28' 11
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
Discus - 1.6kg
1.
10
Dylan Pruitt
123' 4.5
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
11
Joseph Guerrero
112' 6
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
10
Joseph Garcia
105' 7
PR
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
4.
11
Nathan Koketsu
103' 8
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
5.
12
Aaren Zamora
98' 7
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
6.
11
Joseph Guerrero-Garcia
97' 10
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
7.
11
Isaiah Abundiz
77' 8
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
8.
9
Aidan Zamora
55' 6
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
High Jump
1.
12
Alan Berkeley
5' 8
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
9
Jackson Anderson
5' 2
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
10
Onassis Greenwall
5' 2
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4.
10
Ryan Tate
4' 10
PR
Mar 24
Firebird Relays
Pole Vault
1.
11
Gabe Vieyra
12' 6
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
2.
9
Michael Curry
10' 4
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
3.
9
Travis Martin
8' 0
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
Long Jump
1.
12
Connell Ryans
20' 4.5
(.0)
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
2.
9
Jackson Anderson
19' 0
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
3.
11
Tyler Hawkins
17' 8
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
12
Brandon Morrella
17' 5
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
5.
12
Mikel Matthews
16' 7
(-.2)
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
6.
9
Adrian De La Cruz
16' 0
(.8)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
7.
9
Dave Consul
15' 11
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
8.
11
Kip Kiesow
15' 6
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
9.
9
Michael Curry
15' 1
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
10.
9
Nico Guito
14' 6.75
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
11.
12
Tyler Jackson
13' 5
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
Triple Jump
1.
9
Jackson Anderson
41' 2
(.4)
Apr 21
CCS Top 8
2.
12
Connell Ryans
39' 10
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
3.
12
Brandon Morrella
38' 2.5
(.0)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
11
Tyler Hawkins
36' 1
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
5.
9
Adrian De La Cruz
34' 4
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
6.
11
Kip Kiesow
32' 5.5
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
7.
9
Dave Consul
32' 2
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
8.
9
Nico Guito
30' 10.5
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
Womens
100 Meters
1.
9
Kelsey Musolf
12.57
(3.8)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
11
Gabby LoPresti
12.71
(3.4)
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
12
Emily Barry
13.47
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
11
Claire Shelby
13.72
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
5.
11
Mya Hayes
14.76
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
6.
9
Alex Arizaga
15.01
(-.1)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
7.
11
Allie Hernandez
15.18
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
8.
9
Jackie Rodriguez
16.14
(-2.2)
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
9.
11
Maricarmen Arizaga
16.22
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
200 Meters
1.
9
Kelsey Musolf
25.82
(2.5)
PR
May 19
CIF Central Coast Section Trials
2.
11
Claire Shelby
28.05
(.0)
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
11
Gabby LoPresti
30.03
(.0)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
12
Amber Seay
30.29
PR
Apr 7
Pacific Grove Rotary Invitational
5.
11
Allie Hernandez
31.50
(-.1)
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
6.
11
Mya Hayes
31.53
(-.1)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
7.
9
Alex Arizaga
31.61
(-.9)
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
8.
9
Jackie Rodriguez
32.88
(-1.0)
PR
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
9.
11
Maricarmen Arizaga
35.04
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
400 Meters
1.
12
Margot Wilkinson
1:00.68
PR
Apr 21
CCS Top 8
2.
12
Amber Seay
1:03.15
PR
Apr 21
CCS Top 8
800 Meters
1.
10
Maddie Yen
2:21.01
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
2.
10
Carly Zamudio
2:27.08
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
12
Margot Wilkinson
2:28.33
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
9
Abigail Paradise
2:35.90
PR
Mar 24
Firebird Relays
5.
10
Hermela Abrha
2:41.65
Mar 24
Firebird Relays
6.
12
Emma Clark
2:42.44
Mar 24
Firebird Relays
7.
10
Jackie Lazo
2:44.52
PR
Mar 24
Firebird Relays
8.
9
Bethany Collings
2:46.56
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
9.
12
Amber Seay
2:48.33
PR
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
10.
11
Fatima Alarcon
2:51.49
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
11.
9
Sayra Mendoza
3:01.08
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
12.
9
Emily Soto
3:01.32
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
13.
9
Monse Figueroa
3:03.56
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
14.
12
Mahelet Kabede
3:05.41
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
15.
9
Natalie Andersean
3:08.31
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
16.
10
Bayleigh Borgen
3:13.22
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
17.
9
Crystal Oseguera
3:15.50
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
18.
9
Heydi Zepeda
3:18.46
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
1600 Meters
1.
10
Maddie Yen
5:15.25
PR
May 19
CIF Central Coast Section Trials
2.
12
Emma Clark
5:31.78
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
3.
10
Carly Zamudio
5:33.01
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
4.
10
Hermela Abrha
5:38.78
May 3
Mt Hamilton Division Finals
5.
9
Abigail Paradise
5:41.77
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
6.
12
Margot Wilkinson
5:42.09
Mar 24
Firebird Relays
7.
11
Fatima Alarcon
5:42.75
Mar 24
Firebird Relays
8.
10
Jennifer Espinola
5:46.60
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
9.
9
Bethany Collings
6:19.47
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
10.
12
Mahelet Kabede
6:43.03
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
11.
10
Jackie Lazo
6:45.66
Mar 24
Firebird Relays
12.
9
Sayra Mendoza
6:49.87
PR
Mar 24
Firebird Relays
13.
9
Natalie Andersean
6:53.48
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
14.
9
Heydi Zepeda
6:56.82
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
15.
10
Bayleigh Borgen
7:12.37
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
16.
9
Crystal Oseguera
7:20.74
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
17.
9
Emily Soto
7:43.18
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
3200 Meters
1.
10
Maddie Yen
11:30.53
PR
May 10
BVAL Finals
2.
10
Hermela Abrha
11:37.84
May 10
BVAL Finals
3.
9
Abigail Paradise
12:00.90
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
10
Carly Zamudio
12:07.08
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
5.
11
Fatima Alarcon
12:11.99
PR
May 10
BVAL Finals
6.
10
Jennifer Espinola
12:19.63
May 3
Mt Hamilton Division Finals
7.
12
Emma Clark
12:33.83
Mar 3
Willow Glen Track and Field Invitational
8.
9
Bethany Collings
13:30.82
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
9.
10
Jackie Lazo
15:02.79
Mar 17
Dublin Distance Fiesta
100m Hurdles - 33"
1.
11
Gabby LoPresti
18.56
(.0)
Mar 24
Firebird Relays
2.
11
K'Jada Cayetano
19.45
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
3.
12
Amber Seay
20.18
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4.
12
Ashley Seay
20.20
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
300m Hurdles - 30"
1.
12
Amber Seay
48.77
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
11
K'Jada Cayetano
52.94
PR
Mar 24
Firebird Relays
3.
12
Ashley Seay
53.04
PR
Apr 7
Pacific Grove Rotary Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
49.57
May 19
CIF Central Coast Section Trials
2.
Kelsey Musolf
Claire Shelby
Emily Barry
Gabby LoPresti
49.64
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
Emily Barry
Claire Shelby
Amber Seay
Gabby LoPresti
51.15
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
4.
Emily Barry
Claire Shelby
Gabby LoPresti
Amber Seay
52.80
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
5.
Maricarmen Arizaga
Jackie Rodriguez
Alex Arizaga
Maya Brown
1:08.95
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x200 Relay -
1.
Gabby LoPresti
Claire Shelby
T'Jada Cayetano
Allie Hernandez
2:01.99
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x400 Relay
1.
Margot Wilkinson
Amber Seay
Claire Shelby
Kelsey Musolf
4:06.42
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
Relay Team
4:17.40
May 19
CIF Central Coast Section Trials
3.
Amber Seay
Ashley Seay
Allie Hernandez
Jackie Rodriguez
4:49.20
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
4.
Maricarmen Arizaga
Alex Arizaga
Maya Brown
Claire Shelby
4:53.01
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
5.
T'Jada Cayetano
Allie Hernandez
Jackie Rodriguez
Amber Seay
5:29.33
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
4x800 Relay
1.
Maddie Yen
Emma Clark
Hermela Abrha
Carly Zamudio
11:57.54
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Fatima Alarcon
Jennifer Espinola
Abigail Paradise
Mahelet Kabede
12:38.38
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
3.
Relay Team
12:58.68
Mar 24
Firebird Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Gabby LoPresti
Claire Shelby
Allie Hernandez
Ashley Seay
2:04.40
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Maddie Yen
Emma Clark
Carly Zamudio
Hermela Abrha
13:32.85
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
2.
Relay Team
13:37.13
Mar 24
Firebird Relays
3.
Fatima Alarcon
Jennifer Espinola
Abigail Paradise
Mahelet Kabede
14:51.58
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
Shot Put - 4kg
1.
12
Toaiva Losefa
38' 0.5
PR
May 10
BVAL Finals
2.
12
Atalina Pritchard
37' 5
PR
May 19
CIF Central Coast Section Trials
3.
9
Grace Slone
26' 10
Mar 24
Firebird Relays
4.
11
Brianna Smith
23' 2
Mar 24
Firebird Relays
5.
11
Hannah Martin
21' 6
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Atalina Pritchard
105' 9
Mar 17
Don Christopher's "Garlic Classic"
2.
12
Toaiva Losefa
102' 8
PR
May 10
BVAL Finals
3.
9
Grace Slone
85' 7
May 3
Mt Hamilton Division Finals
4.
11
Brianna Smith
84' 0
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
5.
11
Hannah Martin
73' 1
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
High Jump
1.
12
Ashley Seay
4' 0
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
Pole Vault
1.
11
Claire Shelby
8' 0
May 19
CIF Central Coast Section Trials
Long Jump
1.
12
Emily Barry
17' 6
PR
Mar 31
Don Bell Quicksilver Classic
2.
12
Ashley Seay
14' 4.25
(-.1)
PR
Apr 14
Serra Top 7 Invitational
3.
9
Maya Brown
9' 6
(.0)
PR
Mar 10
Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
Triple Jump
1.
12
Emily Barry
36' 9
(.0)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
2.
12
Ashley Seay
32' 11.5
(.3)
PR
May 3
Mt Hamilton Division Finals
3.
9
Maya Brown
18' 4
PR
Feb 16
Backyard Bash Scrimmage
*Recent improvement