Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Indoor
2024
2022
2019
2017
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Tyion Francis
11.82
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
2.
12
Dylan Fanning
11.84
PR
Apr 2
Wood River Invite
3.
9
Zaeden Hughes
12.59
PR
Mar 19
Merrick County Invite
4.
10
Joaquin Rodriguez
14.52
PR
Apr 10
High Plains Invite
5.
10
Cannen Mooney
15.01
Apr 16
EMF High Track Invitational
6.
10
*
Jacob Smith
15.39
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
200 Meters
1.
9
Tyion Francis
24.58
PR
Apr 2
Wood River Invite
2.
11
*
Langdon Arbuck
24.98
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
3.
12
Dylan Fanning
26.01
PR
Apr 2
Wood River Invite
4.
9
Mason Quilhot
27.14
PR
Apr 2
Wood River Invite
5.
11
Tony DeWitt
27.65
Mar 28
TC Invite 2024
6.
9
Zaeden Hughes
28.52
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
7.
10
Joaquin Rodriguez
30.60
PR
Apr 16
EMF High Track Invitational
8.
10
*
Cannen Mooney
30.90
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
9.
10
Jacob Smith
33.69
PR
Apr 10
High Plains Invite
400 Meters
1.
10
*
Cole Redden
55.70
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
9
*
Tyion Francis
57.62
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
3.
11
Langdon Arbuck
59.48
PR
Mar 19
Merrick County Invite
4.
9
Zaeden Hughes
1:01.36
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
5.
9
Mason Quilhot
1:09.24
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
10
*
Joaquin Rodriguez
1:12.67
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
7.
10
Cannen Mooney
1:15.59
PR
Mar 28
TC Invite 2024
8.
10
Jacob Smith
1:22.10
PR
Apr 16
EMF High Track Invitational
800 Meters
1.
11
Revin Nyberg
2:24.92
PR
Mar 28
TC Invite 2024
2.
12
Mason Lindberg
2:33.83
Mar 28
TC Invite 2024
3.
9
Colter Larson
2:42.63
PR
Apr 10
High Plains Invite
1600 Meters
1.
11
Revin Nyberg
5:24.72
Apr 10
High Plains Invite
2.
10
Matthew Frazier
5:39.92
PR
Mar 19
Merrick County Invite
110m Hurdles - 39"
1.
10
*
Cole Redden
16.93
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
9
*
Colter Larson
18.34
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
3.
9
Jed Berggren
18.82
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Cole Redden
43.32
PR
Apr 22
Central Nebraska Track Championships
2.
9
*
Jed Berggren
46.34
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
3.
9
Colter Larson
52.10
PR
Mar 28
TC Invite 2024
4x100 Relay
1.
Cole Redden
Langdon Arbuck
Dylan Fanning
Tyion Francis
48.24
Mar 19
Merrick County Invite
2.
Cole Redden
Dylan Fanning
Jed Berggren
Tyion Francis
48.36
Mar 28
TC Invite 2024
3.
Zaeden Hughes
Dylan Fanning
Jed Berggren
Tyion Francis
48.64
Apr 10
High Plains Invite
4.
9
Zaeden Hughes
Mason Quilhot
Jed Berggren
Tyion Francis
49.21
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
5.
*
Colter Larson
Dylan Fanning
Jed Berggren
Tyion Francis
56.29
Apr 23
SRC 2024 INVT
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Alex Noyd
Rafe Peterson
Mason Quilhot
Tanner Hollinger
56.36
Mar 28
TC Invite 2024
4x400 Relay
1.
9
Jed Berggren
Zaeden Hughes
Tyion Francis
Colter Larson
3:57.60
Mar 19
Merrick County Invite
2.
Jed Berggren
Dylan Fanning
Colter Larson
Tyion Francis
3:59.08
Apr 10
High Plains Invite
3.
9
Jed Berggren
Colter Larson
Zaeden Hughes
Tyion Francis
4:05.23
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
4.
Jed Berggren
Colter Larson
Langdon Arbuck
Tyion Francis
4:07.31
Mar 28
TC Invite 2024
5.
Langdon Arbuck
Jed Berggren
Colter Larson
Tyion Francis
4:11.25
Apr 2
Wood River Invite
4x800 Relay
1.
*
Revin Nyberg
Zaeden Hughes
Matthew Frazier
Mason Lindberg
10:00.59
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
Revin Nyberg
Matthew Frazier
Mason Lindberg
Zaeden Hughes
10:12.03
Apr 10
High Plains Invite
3.
Revin Nyberg
Mason Lindberg
Matthew Frazier
Zaeden Hughes
10:37.49
Apr 2
Wood River Invite
4.
Revin Nyberg
Zaeden Hughes
Mason Lindberg
Matthew Frazier
10:46.56
Mar 19
Merrick County Invite
5.
*
Revin Nyberg
Matthew Frazier
Colter Larson
Mason Lindberg
10:47.61
Apr 23
SRC 2024 INVT
Shot Put - 12lb
1.
12
*
Alex Noyd
50' 7
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
12
Tanner Hollinger
38' 5.5
Apr 2
Wood River Invite
3.
12
Rafe Peterson
34' 6
PR
Apr 10
High Plains Invite
4.
9
Mason Quilhot
33' 6
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
5.
10
Cannen Mooney
29' 9
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
10
Jacob Smith
28' 0
PR
Mar 19
Merrick County Invite
7.
10
Joaquin Rodriguez
23' 3
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
*
Alex Noyd
138' 5
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
12
*
Rafe Peterson
120' 5
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
3.
12
*
Tanner Hollinger
111' 9
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
4.
9
Mason Quilhot
98' 5
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
5.
10
Cannen Mooney
93' 7
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
10
Jacob Smith
83' 0
PR
Mar 19
Merrick County Invite
7.
10
Joaquin Rodriguez
60' 11
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
High Jump
1.
12
James Elgin
5' 10
PR
Mar 19
Merrick County Invite
11
*
Langdon Arbuck
5' 10
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
Pole Vault
1.
11
*
Tony DeWitt
10' 0
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
9
Jed Berggren
9' 0
PR
Mar 19
Merrick County Invite
3.
12
*
Mason Lindberg
8' 0
Apr 23
SRC 2024 INVT
9
Zaeden Hughes
8' 0
PR
Mar 19
Merrick County Invite
Long Jump
1.
10
Cole Redden
20' 2.25
PR
Mar 19
Merrick County Invite
2.
12
James Elgin
19' 10.25
PR
Mar 19
Merrick County Invite
3.
11
*
Langdon Arbuck
19' 3.5
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
Triple Jump
1.
12
James Elgin
42' 2
PR
Apr 22
Central Nebraska Track Championships
2.
9
Colter Larson
36' 6
PR
Apr 10
High Plains Invite
Womens
100 Meters
1.
12
*
Kylee Krol
13.37
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
12
Sarah Forsberg
13.55
Apr 10
High Plains Invite
10
Ella Clark
13.55
PR
Apr 2
Wood River Invite
4.
10
Ema Dickey
13.68
Mar 28
TC Invite 2024
5.
9
Saphira Osentowski
13.78
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
10
Shyenne Krol
14.67
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
7.
9
Ella Cramer
15.41
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
200 Meters
1.
9
*
Saphira Osentowski
28.57
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
10
*
Eden Peterson
30.54
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
3.
10
*
Shyenne Krol
32.68
Apr 23
SRC 2024 INVT
400 Meters
1.
11
*
Lindee Kelley
1:05.72
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
10
Ema Dickey
1:07.10
PR
Apr 16
EMF High Track Invitational
3.
10
*
Eden Peterson
1:08.94
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
4.
9
Saphira Osentowski
1:09.36
PR
Apr 16
EMF High Track Invitational
5.
9
Finley Peterson
1:14.57
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
10
Shyenne Krol
1:24.70
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
7.
9
Kelsey Brehm
1:24.91
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
8.
10
Sydney Hengelfelt
1:25.62
PR
Mar 19
Merrick County Invite
800 Meters
1.
11
Ellasyn Pinkelman
2:46.74
Apr 10
High Plains Invite
2.
9
Julia Stewart
3:07.64
PR
Mar 19
Merrick County Invite
3.
10
Cheyenne Watts
3:17.81
Apr 16
EMF High Track Invitational
4.
9
Ella Cramer
3:21.87
PR
Mar 19
Merrick County Invite
1600 Meters
1.
9
*
Ella Cramer
6:26.66
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
11
Ellasyn Pinkelman
6:52.72
Mar 19
Merrick County Invite
3.
10
Kylie Moore
7:28.66
PR
Mar 28
TC Invite 2024
100m Hurdles - 33"
1.
11
*
Lucy Berggren
18.82
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
9
Selah Theis
22.85
PR
Apr 10
High Plains Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
*
Ema Dickey
53.93
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
2.
10
Ella Clark
54.65
PR
Mar 28
TC Invite 2024
3.
11
*
Lucy Berggren
54.80
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
4x100 Relay
1.
Ema Dickey
Saphira Osentowski
Lindee Kelley
Kylee Krol
53.71
Apr 16
EMF High Track Invitational
2.
Ema Dickey
Kylee Krol
Lindee Kelley
Saphira Osentowski
53.80
Mar 28
TC Invite 2024
3.
Ema Dickey
Shyenne Krol
Finley Peterson
Saphira Osentowski
57.18
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
4.
-
Sarah Forsberg
Ema Dickey
Lindee Kelley
Kylee Krol
57.83
Mar 19
Merrick County Invite
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Mady Berggren
Sydney Hengelfelt
Kelsey Brehm
Ema Dickey
59.53
Mar 28
TC Invite 2024
4x400 Relay
1.
Lindee Kelley
Kylee Krol
Ella Clark
Saphira Osentowski
4:34.07
Mar 28
TC Invite 2024
2.
Ema Dickey
Kylee Krol
Lilly Peterson
Lindee Kelley
4:34.79
Apr 10
High Plains Invite
3.
*
Ema Dickey
Kylee Krol
Saphira Osentowski
Lindee Kelley
4:38.61
Apr 23
SRC 2024 INVT
4.
Lindee Kelley
Ella Clark
Lilly Peterson
Eden Peterson
4:39.72
Mar 19
Merrick County Invite
5.
Lindee Kelley
Kylee Krol
Ema Dickey
Ella Clark
4:47.62
Apr 2
Wood River Invite
4x800 Relay
1.
*
Ellasyn Pinkelman
Ella Cramer
Julia Stewart
Cheyenne Watts
11:36.89
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
Ella Cramer
Ellasyn Pinkelman
Naima Ramirez
Julia Stewart
12:10.93
Mar 28
TC Invite 2024
3.
*
Ella Cramer
Ellasyn Pinkelman
Julia Stewart
Cheyenne Watts
12:31.15
Apr 23
SRC 2024 INVT
4.
Ellasyn Pinkelman
Cheyenne Watts
Naima Ramirez
Ella Cramer
12:36.12
Mar 19
Merrick County Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Lilly Peterson
31' 7
Apr 16
EMF High Track Invitational
2.
10
Mady Berggren
27' 1
PR
Mar 19
Merrick County Invite
9
*
Kelsey Brehm
27' 1
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
4.
10
Sydney Hengelfelt
22' 0
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Lilly Peterson
113' 5
Mar 19
Merrick County Invite
2.
10
*
Ema Dickey
105' 8
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
3.
9
Kelsey Brehm
90' 3
PR
Apr 2
Wood River Invite
4.
10
Mady Berggren
73' 11
PR
Mar 28
TC Invite 2024
5.
10
Sydney Hengelfelt
59' 7
PR
Mar 19
Merrick County Invite
High Jump
1.
10
Ella Clark
4' 10
PR
Mar 19
Merrick County Invite
2.
11
Olivia Sterwart
4' 6
PR
Mar 19
Merrick County Invite
10
Sydney Hengelfelt
4' 6
PR
Mar 19
Merrick County Invite
4.
9
Kelsey Brehm
4' 4
PR
Mar 19
Merrick County Invite
Pole Vault
1.
12
Kylee Krol
9' 6
Mar 19
Merrick County Invite
2.
9
Finley Peterson
7' 0
PR
Mar 19
Merrick County Invite
3.
9
*
Ella Cramer
5' 6
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
Long Jump
1.
12
Sarah Forsberg
18' 5.5
PR
Apr 22
Central Nebraska Track Championships
2.
9
*
Finley Peterson
16' 3
PR
Apr 23
SRC 2024 INVT
3.
10
Naima Ramirez
14' 3
PR
Apr 2
Wood River Invite
4.
10
Eden Peterson
13' 1.25
PR
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
5.
10
Shyenne Krol
13' 0
Apr 15
Ord 9/10 Invitational
6.
9
Julia Stewart
12' 11.5
PR
Mar 19
Merrick County Invite
11
Olivia Sterwart
12' 11.5
PR
Mar 19
Merrick County Invite
Triple Jump
1.
11
*
Lindee Kelley
36' 6.5
PR
Apr 27
2024 CRC Invite
2.
12
Sarah Forsberg
35' 9.5
PR
Apr 22
Central Nebraska Track Championships
3.
9
Finley Peterson
32' 8
PR
Apr 2
Wood River Invite
4.
10
Ella Clark
31' 6
PR
Mar 19
Merrick County Invite
*Recent improvement