Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Evan Neville
11.85
Apr 6
Aurora Invite
2.
10
Anthony Red
12.00
May 9
B-3 District Meet
3.
9
JJ Schultz
12.21
PR
May 9
B-3 District Meet
4.
9
Braden Stutzman
15.48
PR
Apr 20
York Invite
200 Meters
1.
10
Ian McDougal
23.93
May 9
B-3 District Meet
2.
10
Anthony Red
24.57
May 9
B-3 District Meet
3.
9
JJ Schultz
25.19
PR
May 9
B-3 District Meet
4.
10
Alex Heinz
29.47
PR
Apr 20
York Invite
400 Meters
1.
11
Evan Neville
52.15
PR
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
11
Blake Bailey
53.81
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
11
Ty Danielson
54.53
May 4
Central Conference
4.
11
Dalton Obermier
54.95
Apr 6
Aurora Invite
5.
9
Cade Zumpfe
56.83
Apr 20
York Invite
6.
10
Ian McDougal
57.13
Apr 6
Aurora Invite
800 Meters
1.
11
Ty Danielson
1:59.73
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
11
Caleb Magner
2:00.68
PR
May 4
Central Conference
3.
9
Cade Zumpfe
2:11.99
May 4
Central Conference
4.
11
Erik Castro
2:16.93
PR
Apr 20
York Invite
1600 Meters
1.
12
Blake Woodruff
4:45.76
PR
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
11
Dalton Obermier
4:56.40
May 9
B-3 District Meet
3.
12
Christian Wagner
5:13.32
PR
Apr 20
York Invite
4.
10
Ryan Kopsa
5:13.64
PR
Apr 6
Aurora Invite
5.
9
Drew Hoffmann
5:14.11
May 9
B-3 District Meet
6.
10
Jesse Harlow
5:20.21
PR
Apr 6
Aurora Invite
7.
9
Jared Fletcher
6:04.08
Apr 20
York Invite
3200 Meters
1.
12
Blake Woodruff
10:17.19
PR
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
12
Christian Wagner
10:46.46
PR
May 4
Central Conference
3.
10
Ryan Kopsa
11:26.32
May 9
B-3 District Meet
4.
9
Logan Kaliff
12:31.82
Apr 20
York Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Parker Johnson
15.93
May 9
B-3 District Meet
2.
10
Brennan Portz
18.45
May 9
B-3 District Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Parker Johnson
44.86
May 4
Central Conference
2.
10
Braden Knight
46.25
May 9
B-3 District Meet
3.
10
Brennan Portz
46.45
May 9
B-3 District Meet
4.
11
Jon Fletcher
49.84
Apr 6
Aurora Invite
4x100 Relay
1.
-
Anthony Red
Hayden Robb
Evan Neville
Ian McDougal
45.90
May 9
B-3 District Meet
2.
-
Evan Neville
Hayden Robb
Anthony Red
Ian McDougal
46.33
Apr 6
Aurora Invite
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:27.80
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
-
Caleb Magner
Ty Danielson
Blake Bailey
Evan Neville
3:31.20
Apr 6
Aurora Invite
3.
-
Evan Neville
Blake Bailey
Ty Danielson
Caleb Magner
3:31.43
May 9
B-3 District Meet
4.
-
Ty Danielson
Caleb Magner
Blake Bailey
Evan Neville
3:35.08
May 4
Central Conference
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:17.66
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
-
Ty Danielson
Cade Zumpfe
Dalton Obermier
Caleb Magner
8:23.86
May 9
B-3 District Meet
3.
-
Cade Zumpfe
Dalton Obermier
Ty Danielson
Caleb Magner
8:29.56
May 4
Central Conference
4.
-
Dalton Obermier
Cade Zumpfe
Blake Bailey
Erik Castro
8:56.99
Apr 6
Aurora Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Brett Olmsted
49' 4.25
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
12
Dylan Olmsted
47' 4.5
PR
May 9
B-3 District Meet
3.
12
Austin Taylor
44' 5
PR
Apr 20
York Invite
4.
11
Ronaldo Trevino
42' 10.5
PR
May 4
Central Conference
5.
9
Marvin Lazo
37' 4.25
Apr 20
York Invite
6.
10
Jared Onnen
35' 4.5
PR
Apr 20
York Invite
7.
9
Joe Miller
34' 10
Apr 20
York Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Brett Olmsted
135' 6
PR
Apr 6
Aurora Invite
2.
12
Dylan Olmsted
129' 1
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
11
Ronaldo Trevino
124' 0
PR
May 9
B-3 District Meet
4.
9
Joe Miller
116' 7
Apr 20
York Invite
5.
12
Austin Taylor
115' 10
PR
Apr 20
York Invite
6.
10
Jared Onnen
113' 11
PR
Apr 20
York Invite
7.
9
Marvin Lazo
85' 2
Apr 20
York Invite
Pole Vault
1.
12
C.J. Huber
15' 0
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
11
Keith Kopcho
11' 6
Apr 20
York Invite
11
Troy Taylor
11' 6
PR
May 4
Central Conference
4.
9
Nic Pettygrove
10' 8
Apr 6
Aurora Invite
5.
9
Jackson Coffin
10' 2
Apr 6
Aurora Invite
Long Jump
1.
11
Evan Neville
20' 11
May 9
B-3 District Meet
2.
9
JJ Schultz
19' 8.25
May 9
B-3 District Meet
3.
11
Hayden Robb
18' 11
May 4
Central Conference
4.
10
Jameson Nickels
17' 2
Apr 20
York Invite
5.
10
Alex Heinz
14' 2
PR
Apr 20
York Invite
Triple Jump
1.
9
JJ Schultz
39' 10.75
Apr 20
York Invite
2.
9
Trent Koehler
38' 6
Apr 20
York Invite
3.
11
Jon Fletcher
37' 9.75
May 9
B-3 District Meet
4.
9
Jared Fletcher
36' 4.25
PR
Apr 6
Aurora Invite
5.
10
Jameson Nickels
34' 11
Apr 20
York Invite
6.
9
Braden Stutzman
31' 1.5
PR
Apr 20
York Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Nicole Belfiore
13.50
May 9
B-3 District Meet
2.
9
Lauren Horras
14.54
PR
May 4
Central Conference
3.
11
Shelby Dickes
15.28
Apr 20
York Invite
4.
9
Jessica Belfiore
15.76
Apr 20
York Invite
5.
9
Kyra Hubbard
16.27
PR
Apr 20
York Invite
200 Meters
1.
11
Taylor Kadavy
27.46
May 9
B-3 District Meet
2.
11
Veronica Botts
28.61
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
9
Lauren Horras
29.15
May 9
B-3 District Meet
4.
12
Nicole Belfiore
29.21
May 4
Central Conference
5.
11
Shelby Dickes
32.20
Apr 20
York Invite
6.
10
Ailyn Platt
40.11
PR
Apr 20
York Invite
400 Meters
1.
9
Erin Lee
1:00.63
Apr 6
Aurora Invite
2.
11
Taylor Kadavy
1:02.80
May 4
Central Conference
3.
11
Veronica Botts
1:02.94
Apr 6
Aurora Invite
800 Meters
1.
9
Erin Lee
2:17.38
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
10
Dacia Stuhr
2:25.34
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
3.
9
Emma Grenfell
2:25.69
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
1600 Meters
1.
9
Erin Lee
5:09.20
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
10
Josie Lee
5:38.96
PR
May 9
B-3 District Meet
3.
12
Micah Lucas
6:13.96
Apr 6
Aurora Invite
3200 Meters
1.
12
Micah Lucas
12:36.40
Apr 20
York Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Aleah Rosenau
18.04c
Apr 20
York Invite
2.
9
Allison Woods
18.74c
Apr 20
York Invite
300m Hurdles - 30"
1.
9
Allison Woods
53.17
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
9
Hayley Burke
56.11
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
10
Samantha Neville
1:03.10
PR
Apr 6
Aurora Invite
4x100 Relay
1.
-
Nicole Belfiore
Taylor Kadavy
Veronica Botts
Aleah Rosenau
52.28
Apr 6
Aurora Invite
2.
-
Relay Team
53.46
Apr 20
York Invite
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:02.06
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
-
Dacia Stuhr
Taylor Kadavy
Veronica Botts
Erin Lee
4:07.33
May 9
B-3 District Meet
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:37.26
May 18
NSAA Class B State Meet - Day 2
2.
-
Dacia Stuhr
Josie Lee
Emma Grenfell
Erin Lee
9:38.08
May 9
B-3 District Meet
3.
-
Josie Lee
Emma Grenfell
Erin Malleck
Hannah Riley
10:26.85
Apr 6
Aurora Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Sarah Miller
35' 5.5
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
9
Jordyn Stearns
33' 9.75
Apr 20
York Invite
3.
10
Alex Kaiser
32' 5.75
May 4
Central Conference
4.
11
McKenzie Tonniges
31' 3
Apr 20
York Invite
5.
9
Ashlee Rowe
29' 7.5
Apr 20
York Invite
6.
11
Maggie Wolf
29' 3
PR
Apr 20
York Invite
Discus - 1kg
1.
9
Jordyn Stearns
115' 9
Apr 6
Aurora Invite
2.
12
Sarah Miller
113' 6
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
11
Atlanta Maronde
103' 1
Apr 20
York Invite
4.
10
Alex Kaiser
90' 9
Apr 6
Aurora Invite
5.
9
Ashlee Rowe
81' 0
Apr 20
York Invite
6.
11
Maggie Wolf
78' 8
PR
Apr 20
York Invite
High Jump
1.
12
Aleah Rosenau
4' 8
May 9
B-3 District Meet
Pole Vault
1.
11
Kelsey Blundell
9' 4
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
9
Emma Grenfell
7' 2
PR
Apr 6
Aurora Invite
3.
9
Jessica Belfiore
6' 6
May 4
Central Conference
Long Jump
1.
9
Lauren Horras
15' 7.25
PR
May 9
B-3 District Meet
2.
11
Hannah Riley
15' 7
PR
May 9
B-3 District Meet
3.
9
Allison Riley
13' 10
Apr 20
York Invite
4.
12
Aleah Rosenau
13' 7.25
Apr 20
York Invite
5.
11
Callie Rathjen
9' 10.5
PR
Apr 20
York Invite
Triple Jump
1.
11
Hannah Riley
33' 7
May 9
B-3 District Meet
2.
9
Lauren Horras
30' 10.75
Apr 20
York Invite
3.
9
Allison Riley
30' 4.5
May 9
B-3 District Meet
4.
11
Erin Malleck
28' 8
Apr 20
York Invite
*Recent improvement