Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2020
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Bryson Fisher
11.77
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
10
Juan Venegas
11.79
PR
May 12
C-11 District Meet
3.
9
Kadin Vrbas
11.94c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4.
11
Roper Cochran
12.18
PR
May 12
C-11 District Meet
5.
9
Parker Dillan
12.44c
PR
May 3
SPVA
6.
10
Blake Schilke
13.14c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
7.
10
Marco Perez
13.35
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
8.
9
Cole Wilson
13.44c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
200 Meters
1.
9
Kadin Vrbas
24.24c
Apr 2
Ed Moore Invite
2.
11
Roper Cochran
24.44c
PR
May 3
SPVA
11
Hunter Dillan
24.44c
PR
May 3
SPVA
4.
9
Scott Wheeler
24.94c
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
5.
10
Caleb Weiss
25.34c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
6.
9
Parker Dillan
25.84c
Apr 25
McCook JV Invite
7.
10
Marco Perez
27.59
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
400 Meters
1.
10
Juan Venegas
53.54c
PR
May 3
SPVA
2.
10
Caleb Weiss
54.09
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
11
Hunter Dillan
54.17
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
10
Francisco Barrientos
54.94c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
5.
11
Ike Maxwell
54.95
PR
May 12
C-11 District Meet
6.
9
Cole Wilson
1:02.34c
PR
Apr 19
Chase County Invite
7.
10
Marco Perez
1:03.44c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
800 Meters
1.
10
Juan Venegas
2:09.1h
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
10
Caleb Weiss
2:11.0h
May 3
SPVA
3.
11
Bryson Fisher
2:13.2h
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
11
Ike Maxwell
2:15.12
PR
May 12
C-11 District Meet
5.
9
Kalen Wallin
2:21.01
PR
May 12
C-11 District Meet
6.
9
Cole Wilson
2:24.98
PR
May 12
C-11 District Meet
7.
10
Johnathan Lewis
2:25.8h
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
8.
10
Jayden German
2:31.6h
Apr 19
Chase County Invite
9.
10
Bryce Zuege
2:34.0h
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
10.
9
Cole Wiest
2:35.5h
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
11.
10
Noah Griffin
2:38.0h
Apr 19
Chase County Invite
12.
9
Trevin Martin
2:40.9h
PR
Apr 19
Chase County Invite
1600 Meters
1.
12
Indy Smith
4:56.4h
PR
Apr 19
Chase County Invite
2.
10
Will Kuenne
4:59.5h
May 3
SPVA
3.
11
Tagan Mays
5:02.17
PR
May 12
C-11 District Meet
4.
11
Ike Maxwell
5:17.0h
Apr 2
Ed Moore Invite
5.
9
Kalen Wallin
5:35.9h
Apr 25
McCook JV Invite
6.
9
Landis Beverly
5:37.9h
Apr 19
Chase County Invite
7.
10
Johnathan Lewis
5:39.3h
PR
Apr 19
Chase County Invite
8.
9
Cole Wiest
5:47.9h
PR
Apr 25
McCook JV Invite
9.
9
Trevin Martin
5:52.2h
Apr 25
McCook JV Invite
3200 Meters
1.
12
Indy Smith
10:39.6h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
2.
10
Will Kuenne
10:39.7h
May 12
C-11 District Meet
3.
10
Johnathan Lewis
11:36.7h
PR
May 12
C-11 District Meet
4.
9
Landis Beverly
11:56.0h
PR
May 3
SPVA
110m Hurdles - 39"
1.
12
Destyn Milner
15.14c
PR
Apr 23
Hershey Invitational
2.
11
Cody Williams
17.14c
Apr 2
Ed Moore Invite
3.
9
Evan Fisher
17.94c
May 3
SPVA
4.
9
Angel Romero
20.44c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
5.
10
Blake Schilke
22.94c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Destyn Milner
42.64c
PR
May 3
SPVA
2.
9
Braden Space
45.94c
PR
Apr 19
Chase County Invite
3.
9
Angel Romero
48.54c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4x100 Relay
1.
Caleb Weiss
Kadin Vrbas
Bryson Fisher
Hunter Dillan
46.44c
Apr 2
Ed Moore Invite
2.
Scott Wheeler
Bryson Fisher
Roper Cochran
Cody Williams
46.94c
May 3
SPVA
3.
Caleb Weiss
Bryson Fisher
Kadin Vrbas
Juan Venegas
47.04c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4.
Roper Cochran
Parker Dillan
Kass Cochran
Scott Wheeler
47.20
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
5.
Relay Team
47.64c
Apr 23
Hershey Invitational
6.
Juan Venegas
Parker Dillan
Braden Space
Scott Wheeler
47.74c
Apr 25
McCook JV Invite
7.
Kass Cochran
Roper Cochran
Scott Wheeler
Juan Venegas
47.84c
Apr 19
Chase County Invite
8.
Dakota Wallin
Jack Bauerle
Zac Space
Eli Hinojosa
48.54c
Apr 19
Chase County Invite
9.
Roper Cochran
Jack Bauerle
Zac Space
Dakota Wallin
48.84c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4x400 Relay
1.
Caleb Weiss
Cody Williams
Juan Venegas
Bryson Fisher
3:36.43
May 12
C-11 District Meet
2.
Caleb Weiss
Cody Williams
Ike Maxwell
Hunter Dillan
3:37.70
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
Caleb Weiss
Juan Venegas
Hunter Dillan
Bryson Fisher
3:38.8h
Apr 19
Chase County Invite
4.
Relay Team
3:39.2h
Apr 23
Hershey Invitational
5.
Juan Venegas
Destyn Milner
Hunter Dillan
Bryson Fisher
3:40.6h
May 3
SPVA
6.
Caleb Weiss
Bryson Fisher
Francisco Barrientos
Juan Venegas
3:41.3h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
7.
Caleb Weiss
Hunter Dillan
Bryson Fisher
Destyn Milner
3:42.3h
Apr 2
Ed Moore Invite
8.
Cole Wilson
Scott Wheeler
Braden Space
Will Kuenne
3:53.9h
Apr 25
McCook JV Invite
9.
Johnathan Lewis
Angel Romero
Cole Wilson
Cole Wiest
4:20.5h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4x800 Relay
1.
Ike Maxwell
Bryson Fisher
Caleb Weiss
Hunter Dillan
8:37.5h
May 3
SPVA
2.
Caleb Weiss
Hunter Dillan
Bryson Fisher
Indy Smith
8:38.61
May 12
C-11 District Meet
3.
Ike Maxwell
Tagan Mays
Kalen Wallin
Jayden German
8:45.4h
Apr 19
Chase County Invite
4.
Relay Team
8:50.0h
Apr 23
Hershey Invitational
5.
Tagan Mays
Cole Wilson
Bryce Zuege
Kalen Wallin
9:45.80
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
6.
Jayden German
Tagan Mays
Bryce Zuege
Parker Dillan
10:07.0h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
7.
Noah Griffin
Kalen Wallin
Bryce Zuege
Jayden German
10:23.6h
Apr 2
Ed Moore Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Hunter Bartels
48' 7
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
10
Jack Bauerle
46' 5.25
Apr 2
Ed Moore Invite
3.
11
Zac Space
45' 4.75
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
4.
10
Eli Hinojosa
44' 2.25
Apr 2
Ed Moore Invite
5.
11
Dakota Wallin
41' 10
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
6.
9
Evan Fisher
32' 2
Apr 25
McCook JV Invite
7.
10
Caine Haarberg
31' 10.5
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
8.
10
Joel DaMoude
28' 4.5
Apr 19
Chase County Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Dakota Wallin
151' 5
PR
May 12
C-11 District Meet
2.
10
Jack Bauerle
143' 3
May 3
SPVA
3.
11
Hunter Bartels
139' 6
May 3
SPVA
4.
10
Eli Hinojosa
117' 11
Apr 9
E. Lee Todd Invite
5.
9
Evan Fisher
111' 2
Apr 25
McCook JV Invite
6.
10
Blake Schilke
109' 9
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
10
Caine Haarberg
82' 8
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
8.
10
Joel DaMoude
79' 10
Apr 9
E. Lee Todd Invite
High Jump
1.
11
Cody Williams
6' 5
Apr 19
Chase County Invite
2.
10
Juan Venegas
5' 10
PR
May 3
SPVA
3.
9
Scott Wheeler
5' 3
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
4.
9
Evan Fisher
5' 0
Apr 19
Chase County Invite
Pole Vault
1.
11
Roper Cochran
12' 0
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
2.
9
Braden Space
11' 0
PR
May 12
C-11 District Meet
Long Jump
1.
11
Cody Williams
21' 8
May 3
SPVA
2.
9
Parker Dillan
18' 11
Apr 2
Ed Moore Invite
3.
10
Kass Cochran
18' 9.5
PR
Apr 19
Chase County Invite
4.
10
Francisco Barrientos
16' 6.75
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
Triple Jump
1.
11
Cody Williams
42' 9.25
Apr 9
E. Lee Todd Invite
2.
10
Kass Cochran
40' 10
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
3.
9
Braden Space
39' 10
Apr 19
Chase County Invite
4.
9
Parker Dillan
37' 7.75
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
5.
10
Noah Griffin
35' 11.5
Apr 19
Chase County Invite
6.
9
Angel Romero
31' 5
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
Womens
100 Meters
1.
9
Adelaide Maxwell
13.04c
May 3
SPVA
2.
11
Sarah Allen
13.52
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
11
Jadin Bussell
13.99
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
12
Jasmine Laird
14.54c
Apr 2
Ed Moore Invite
5.
11
Dawn Castle
15.44c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
6.
10
Giovanna Welsh
16.04c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
7.
9
Megan Baird
16.64c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
8.
11
Abigail Almanza
17.54c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
200 Meters
1.
11
Katelyn Wheeler
26.23
May 12
C-11 District Meet
2.
9
Taylor Williams
27.34c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
3.
9
Adelaide Maxwell
27.44c
May 3
SPVA
4.
11
Sarah Allen
27.88
PR
May 12
C-11 District Meet
5.
11
Kadyn Milner
28.14c
May 3
SPVA
6.
12
Jasmine Laird
30.24c
Apr 19
Chase County Invite
7.
11
Jadin Bussell
31.04c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
8.
11
Shaylee Heathers
32.04c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
9.
10
Giovanna Welsh
32.20
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
10.
11
Molly Luhrs
32.74c
Apr 25
McCook JV Invite
11.
9
Hannaleigh Dubas
34.04c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
12.
9
Megan Baird
34.94c
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
400 Meters
1.
11
Taylin McNair
1:00.30
PR
May 12
C-11 District Meet
2.
9
Taylor Williams
1:01.94c
May 3
SPVA
3.
11
Kadyn Milner
1:03.67
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
12
Alyssa Moreno
1:06.13
May 12
C-11 District Meet
5.
10
Peyton Fiedler
1:08.24c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
6.
9
Macey Coleman
1:15.54c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
11
Alexandra Valenzuela
1:26.74c
PR
Apr 25
McCook JV Invite
800 Meters
1.
11
Destiny Reinke
2:21.82
PR
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
11
Taylin McNair
2:27.9h
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
9
Taylor Williams
2:28.3h
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
11
Kadyn Milner
2:29.4h
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
5.
12
Alyssa Moreno
2:36.68
PR
May 12
C-11 District Meet
6.
11
Kaylee Meeske
3:00.0h
Apr 25
McCook JV Invite
7.
9
Brooke Schilke
3:15.0h
Apr 25
McCook JV Invite
8.
11
Alexandra Valenzuela
3:33.2h
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
1600 Meters
1.
11
Destiny Reinke
5:19.05
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
10
Kaley Hauxwell
6:03.7h
PR
May 3
SPVA
3.
11
Kaylee Meeske
6:17.1h
PR
May 3
SPVA
4.
11
Rose Sullivan
6:45.5h
PR
Apr 25
McCook JV Invite
5.
10
Kayla Schilke
7:06.4h
Apr 25
McCook JV Invite
6.
9
Brooke Schilke
7:21.0h
Apr 19
Chase County Invite
7.
10
Nicole Brown-Cravey
7:38.1h
PR
Apr 19
Chase County Invite
3200 Meters
1.
10
Kaley Hauxwell
12:55.9h
May 3
SPVA
2.
11
Rose Sullivan
14:35.93
PR
May 12
C-11 District Meet
3.
10
Kayla Schilke
14:51.74
May 12
C-11 District Meet
4.
9
Brooke Schilke
15:22.7h
Apr 25
McCook JV Invite
5.
10
Nicole Brown-Cravey
16:48.0h
PR
Apr 25
McCook JV Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Peyton Fiedler
16.56
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
11
Megan Engbrecht
17.33
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
12
Cheyanne Kuhlmann
17.82
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
300m Hurdles - 30"
1.
10
Peyton Fiedler
48.02
PR
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
11
Megan Engbrecht
52.88
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
9
Macey Coleman
56.64c
May 3
SPVA
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.21
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
Taylor Williams
Taylin McNair
Katelyn Wheeler
Adelaide Maxwell
50.24c
Apr 2
Ed Moore Invite
3.
Dawn Castle
Taylin McNair
Katelyn Wheeler
Giovanna Welsh
51.54c
Apr 19
Chase County Invite
4.
Lauren Gockley
Dawn Castle
Megan Baird
Giovanna Welsh
59.84c
Apr 25
McCook JV Invite
5.
Allison Owings
Bridgette Odens
Andrea Page
Brittanie Benge
1:00.04c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
6.
Dawn Castle
Megan Baird
Abigail Almanza
Giovanna Welsh
1:02.94c
Apr 19
Chase County Invite
7.
Giovanna Welsh
Lillian Adkins
Abigail Almanza
Megan Baird
1:04.74c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
8.
Lauren Gockley
Ruth Dodge
Amber Stumpff
Rylie Mintling
1:10.24c
Apr 9
E. Lee Todd Invite
9.
Rylie Mintling
Ruth Dodge
Katelyn Leibhart
Amber Stumpff
1:13.14c
Apr 19
Chase County Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:05.13
May 21
NSAA Class C State Championships
2.
Taylor Williams
Taylin McNair
Kadyn Milner
Destiny Reinke
4:05.94
May 12
C-11 District Meet
3.
Taylin McNair
Kadyn Milner
Taylor Williams
Destiny Reinke
4:15.6h
Apr 19
Chase County Invite
4.
Taylin McNair
Kadyn Milner
Katelyn Wheeler
Destiny Reinke
4:18.7h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
5.
Taylin McNair
Kadyn Milner
Taylor Williams
Peyton Fiedler
4:19.9h
Apr 2
Ed Moore Invite
6.
Kaylee Meeske
Macey Coleman
Kayla Schilke
Rose Sullivan
5:12.0h
Apr 25
McCook JV Invite
4x800 Relay
1.
Taylin McNair
Kadyn Milner
Taylor Williams
Destiny Reinke
9:45.39
May 12
C-11 District Meet
2.
Relay Team
9:48.49
May 21
NSAA Class C State Championships
3.
Taylin McNair
Nicole Brown-Cravey
Giovanna Welsh
Alexandra Valenzuela
9:57.9h
Apr 19
Chase County Invite
4.
Alyssa Moreno
Kaylee Meeske
Brooke Schilke
Macey Coleman
12:00.53
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
5.
Kaylee Meeske
Kayla Schilke
Brooke Schilke
Rose Sullivan
12:25.7h
Apr 25
McCook JV Invite
6.
Macey Coleman
Nicole Brown-Cravey
Brooke Schilke
Josie Peterson
13:23.0h
Apr 9
E. Lee Todd Invite
Shot Put - 4kg
1.
9
Allison Owings
37' 3
May 12
C-11 District Meet
2.
10
Andrea Page
32' 3
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
11
Bridgette Odens
28' 7.75
May 3
SPVA
4.
11
Brittanie Benge
27' 6
PR
Apr 19
Chase County Invite
5.
9
Ruth Dodge
26' 7
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
6.
9
Katelyn Leibhart
23' 7.5
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
9
Rylie Mintling
22' 6.75
Apr 19
Chase County Invite
8.
10
Amber Stumpff
22' 3.5
PR
Apr 19
Chase County Invite
Discus - 1kg
1.
10
Andrea Page
118' 6
May 12
C-11 District Meet
2.
9
Allison Owings
108' 7
May 12
C-11 District Meet
3.
11
Bridgette Odens
98' 8
PR
May 3
SPVA
4.
9
Rylie Mintling
87' 0
Apr 19
Chase County Invite
5.
9
Ruth Dodge
79' 3
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
6.
11
Brittanie Benge
77' 6
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
10
Amber Stumpff
60' 5
PR
Apr 25
McCook JV Invite
8.
9
Katelyn Leibhart
60' 2
PR
Apr 25
McCook JV Invite
High Jump
1.
11
Katelyn Wheeler
5' 5
Apr 19
Chase County Invite
2.
9
Taylor Williams
4' 8
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
3.
11
Molly Luhrs
4' 6
PR
Apr 19
Chase County Invite
Pole Vault
1.
11
Josie Peterson
10' 2
May 12
C-11 District Meet
2.
10
Peyton Fiedler
9' 6
May 21
NSAA Class C State Championships
3.
10
Lauren Gockley
7' 7
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
11
Shaylee Heathers
7' 6
PR
May 3
SPVA
Long Jump
1.
11
Sarah Allen
15' 1.5
Apr 9
E. Lee Todd Invite
2.
11
Jadin Bussell
14' 9.25
Apr 19
Chase County Invite
3.
12
Cheyanne Kuhlmann
14' 9
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
12
Jasmine Laird
13' 4.25
PR
Apr 19
Chase County Invite
5.
11
Dawn Castle
12' 1
PR
Apr 25
McCook JV Invite
6.
9
Hannaleigh Dubas
11' 6
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
9
Megan Baird
11' 1
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
8.
11
Abigail Almanza
10' 9.25
PR
Apr 19
Chase County Invite
Triple Jump
1.
11
Sarah Allen
34' 1.75
PR
Apr 2
Ed Moore Invite
2.
12
Cheyanne Kuhlmann
32' 4
May 3
SPVA
3.
9
Macey Coleman
31' 0.5
PR
May 3
SPVA
4.
10
Lauren Gockley
29' 5.5
PR
Apr 19
Chase County Invite
5.
9
Megan Baird
28' 1
PR
Apr 19
Chase County Invite
6.
11
Dawn Castle
27' 6
PR
Apr 25
McCook JV Invite
7.
11
Molly Luhrs
27' 5.75
PR
Apr 25
McCook JV Invite
8.
11
Abigail Almanza
24' 7
PR
Apr 9
E. Lee Todd Invite
*Recent improvement