Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Braeden Hartwig
10.81
PR
Apr 7
Kearney High Invite
2.
12
Pierce Reinhardt
10.92
PR
Apr 7
Kearney High Invite
3.
10
Conner Boden
11.48
Apr 27
LPS City Championships
4.
10
Brett Lenners
11.50
Apr 7
Kearney High Invite
5.
12
Taylor Drahota
11.64c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
6.
10
Caden McCormack
11.74
Apr 14
Fremont Invite
12
Eric Strom
11.74
PR
Mar 30
LPS Open
8.
9
Dru Sovereign
12.04c
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
9.
9
Zach Scamehorn
12.17
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
11
Zach Schroer
12.22
PR
May 5
JCC Invite
11.
10
Tyson Brasfield
12.34
Mar 30
LPS Open
12.
11
Jakob Ahlschwede
12.36
PR
Mar 30
LPS Open
10
Brody Austin
12.36
Mar 30
LPS Open
14.
9
Michael Vampola
12.41
Mar 30
LPS Open
15.
11
Jayce Conklin
12.45
Mar 30
LPS Open
16.
12
Lane Knott
12.49
PR
Mar 30
LPS Open
17.
9
Jack Gorton
12.64c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
18.
9
Mohammad Al-Kazahy
12.74c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
19.
9
Noah Groppe
12.84
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
20.
9
Matthew Schell
12.87
PR
Mar 30
LPS Open
21.
9
Jaden Wheeler
12.88
Apr 25
Lancaster County Invite
22.
10
Taylor Boutmahavong
13.11
PR
Mar 30
LPS Open
23.
9
Taylor Harris
13.22
PR
Mar 30
LPS Open
24.
9
Dominic Flores
13.24c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
25.
9
Hudson Hall
13.32
PR
Mar 30
LPS Open
26.
11
Decklan Hensley
13.54
PR
Mar 30
LPS Open
27.
-
Bridger Cluff
13.63
PR
Mar 30
LPS Open
28.
9
Parker Burch
13.64
PR
Mar 30
LPS Open
29.
9
Luke Horvath
13.82
PR
Mar 30
LPS Open
30.
9
Lincoln Diamant
13.91
PR
Mar 30
LPS Open
31.
10
James Suh
14.03
PR
Mar 30
LPS Open
32.
9
Nick Craig
14.14c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
33.
-
Hugo Castillo-Rosa
15.24c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
34.
11
Andrew Shelburn
15.90
PR
Mar 30
LPS Open
200 Meters
1.
12
Pierce Reinhardt
22.02
PR
Apr 7
Kearney High Invite
2.
12
Braeden Hartwig
22.20
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
3.
10
Zach Jarosz
23.23
Apr 7
Kearney High Invite
4.
10
Caden McCormack
23.36
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
10
Brett Lenners
23.71
PR
Apr 14
Fremont Invite
6.
11
Justin Holm
24.02
PR
Mar 30
LPS Open
7.
10
Nick Leader
24.04
May 5
JCC Invite
8.
11
Jayce Conklin
24.08
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
12
Noah Symonsbergen
24.26
May 3
Heartland Conference Invite
10.
10
Conner Boden
24.42
PR
Mar 30
LPS Open
11.
12
Naman Williams
24.50
PR
Apr 14
Fremont Invite
12.
9
Dru Sovereign
24.51
Apr 18
Lincoln East JV Invite
12
Taylor Drahota
24.51
PR
Mar 30
LPS Open
14.
12
Eric Strom
24.70
PR
Mar 30
LPS Open
15.
10
Brody Austin
24.72
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
16.
10
Easton Boyd
25.34
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
17.
9
Matthew Schell
25.54c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
18.
9
Vlad Kovalenko
26.04
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
19.
9
Mohammad Al-Kazahy
26.18
PR
Mar 30
LPS Open
20.
9
Taylor Harris
26.66
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
21.
9
Hudson Hall
27.42
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
22.
9
Jaden Wheeler
27.45
Mar 30
LPS Open
23.
-
Bridger Cluff
27.65
PR
Mar 30
LPS Open
24.
10
Taylor Boutmahavong
28.06
PR
Mar 30
LPS Open
25.
9
Parker Burch
28.68
PR
Mar 30
LPS Open
26.
9
Luke Horvath
28.92
PR
Mar 30
LPS Open
27.
-
Easton Nelson
29.07
PR
Mar 30
LPS Open
28.
9
Lincoln Diamant
29.13
PR
Mar 30
LPS Open
29.
9
Nick Craig
30.55
PR
Mar 30
LPS Open
400 Meters
1.
10
Zach Jarosz
52.32
May 10
District A-4
2.
12
Pierce Reinhardt
52.65
PR
Mar 30
LPS Open
3.
11
Justin Holm
52.68
PR
Apr 27
LPS City Championships
4.
11
Masen Louviere
52.70
PR
Apr 14
Fremont Invite
5.
12
Noah Symonsbergen
53.02
May 10
District A-4
6.
10
Caden McCormack
54.40
PR
Apr 7
Kearney High Invite
7.
10
Brody Austin
54.96
Apr 27
LPS City Championships
8.
11
Justin Bui
55.12
PR
Mar 30
LPS Open
9.
12
Eric Strom
55.26
PR
May 5
JCC Invite
10.
11
Jakob Ahlschwede
57.00
PR
Apr 14
Fremont Invite
11.
9
Vlad Kovalenko
57.80
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
12
Liam Downes
58.93
PR
Mar 30
LPS Open
13.
9
Taylor Harris
59.36
PR
May 5
JCC Invite
14.
-
Bridger Cluff
1:00.74c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
15.
9
Parker Burch
1:03.44c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
16.
9
Luke Horvath
1:04.54c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
17.
9
Hudson Hall
1:05.34c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
12
Pierce Reinhardt
49.7h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Masen Louviere
51.3h
May 3
Heartland Conference Invite
3.
12
Noah Symonsbergen
51.5h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.
10
Zach Jarosz
51.9h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
5.
11
John Otte
52.0h
PR
Apr 27
LPS City Championships
6.
11
Justin Holm
52.3h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
7.
11
Justin Bui
54.0h
PR
Apr 7
Kearney High Invite
8.
12
Kurt Harris
54.5h
PR
May 5
JCC Invite
9.
10
Brody Austin
55.1h
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
11
Jakob Ahlschwede
55.3h
Apr 14
Fremont Invite
11.
9
Tyler Boyle
56.2h
PR
Mar 30
LPS Open
12.
11
Luke Nolley
56.7h
Mar 30
LPS Open
12
Brandon Crom
56.7h
PR
Mar 30
LPS Open
14.
10
Connor Wilson
56.9h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
15.
11
Jayce Conklin
57.0h
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
16.
11
Connor Brown
57.1h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
17.
9
Jack Nolley
57.3h
Mar 30
LPS Open
18.
10
Caden McCormack
57.7h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
19.
11
Caleb Allerheiligen
58.2h
PR
Mar 30
LPS Open
20.
9
Vlad Kovalenko
58.7h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
21.
12
Eric Strom
59.6h
Apr 25
Lancaster County Invite
22.
11
Jacob Fritz
1:00.0h
Mar 30
LPS Open
23.
9
Michael Vampola
1:03.1h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
24.
9
Colton Dillingham
1:03.8h
Apr 25
Lancaster County Invite
25.
9
Taylor Harris
1:04.5h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
800 Meters
1.
11
Masen Louviere
2:00.47
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
12
Brandon Crom
2:04.49
PR
May 10
District A-4
3.
11
Justin Bui
2:05.92
PR
May 3
Heartland Conference Invite
4.
12
Liam Downes
2:06.93
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
9
Tyler Boyle
2:07.38
Mar 30
LPS Open
6.
10
Connor Wilson
2:09.51
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
7.
12
Kurt Harris
2:09.68
PR
May 5
JCC Invite
8.
11
Luke Nolley
2:09.98
Mar 30
LPS Open
9.
11
Jacob Fritz
2:10.7h
Apr 13
Time Trial
10.
11
Caleb Allerheiligen
2:11.0h
PR
Apr 13
Time Trial
11.
11
Connor Brown
2:11.91
May 5
JCC Invite
12.
9
Jack Nolley
2:12.91
Mar 30
LPS Open
13.
10
Andrew Nickeson
2:13.6h
May 2
Time Trial
14.
9
Kobe Rivera
2:19.0h
Apr 13
Time Trial
15.
10
Josh Rondeau
2:19.05
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
12
Milos Brajic
2:19.09
PR
Mar 30
LPS Open
17.
9
Trevor Acton
2:19.34
Mar 30
LPS Open
18.
9
Colton Dillingham
2:21.12
Apr 25
Lancaster County Invite
19.
12
Sam Morales
2:21.84
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
20.
9
Nathan Jacoby
2:22.28
PR
Mar 30
LPS Open
21.
10
Nels Straatmann
2:22.9h
PR
Apr 13
Time Trial
22.
10
Nathan Nickeson
2:24.6h
Apr 13
Time Trial
23.
9
Jadon Dobson
2:24.7h
PR
May 2
Time Trial
24.
10
Derek Sellentin
2:28.20
PR
Mar 30
LPS Open
25.
12
Cameron Downes
2:30.9h
May 2
Time Trial
26.
9
Keegan Jensen
2:31.4h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
27.
11
Jack Schirmer
2:31.45
PR
Mar 30
LPS Open
28.
11
Ben Czapla
2:31.5h
PR
Apr 13
Time Trial
29.
9
Joe Harris
2:31.75
PR
Mar 30
LPS Open
30.
9
Mitchel Horvath
2:33.1h
Apr 13
Time Trial
31.
11
Ruzbeh Ghaffar
2:35.18
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
32.
9
Jacob Nielsen
2:36.5h
PR
Apr 13
Time Trial
33.
10
Ahren Schneider
2:39.2h
PR
May 2
Time Trial
34.
9
Jake Meyer
2:41.99
Mar 30
LPS Open
35.
9
Avery Overholt
2:49.2h
PR
Apr 13
Time Trial
36.
9
Sage Mitchell
2:54.4h
PR
Apr 13
Time Trial
37.
10
Logan Kinser
3:01.16
Mar 30
LPS Open
38.
9
Bridger Smith
3:50.8h
PR
Mar 8
Time Trial
800 Meters - Relay Split
1.
11
Luke Nolley
1:59.3h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Masen Louviere
2:00.5h
May 3
Heartland Conference Invite
3.
12
Liam Downes
2:02.5h
Apr 27
LPS City Championships
4.
9
Tyler Boyle
2:02.6h
PR
Apr 14
Fremont Invite
5.
12
Brandon Crom
2:02.7h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
6.
11
Justin Bui
2:03.9h
PR
Apr 27
LPS City Championships
7.
12
Kurt Harris
2:07.3h
PR
Apr 27
LPS City Championships
8.
10
Connor Wilson
2:10.8h
PR
Apr 27
LPS City Championships
9.
11
Caleb Allerheiligen
2:11.4h
PR
Apr 27
LPS City Championships
10.
10
Andrew Nickeson
2:13.5h
Apr 27
LPS City Championships
11.
11
Connor Brown
2:13.7h
Apr 27
LPS City Championships
12.
9
Colton Dillingham
2:15.3h
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
10
Josh Rondeau
2:18.0h
PR
May 5
JCC Invite
12
Milos Brajic
2:18.0h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
15.
10
Nathan Nickeson
2:22.2h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
12
Sam Morales
2:22.9h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
17.
10
Nels Straatmann
2:23.3h
PR
May 5
JCC Invite
18.
9
Jadon Dobson
2:24.7h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
19.
12
Cameron Downes
2:27.7h
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
20.
9
Mitchel Horvath
2:29.6h
Apr 18
Lincoln East JV Invite
21.
9
Nathan Jacoby
2:30.2h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
22.
9
Joe Harris
2:30.6h
PR
Mar 30
LPS Open
23.
11
Jack Schirmer
2:31.0h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
24.
9
Kobe Rivera
2:32.0h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
25.
9
Keegan Jensen
2:38.0h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
26.
9
Jake Meyer
2:47.7h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
27.
9
Teddy Bax
2:48.9h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
28.
9
Avery Overholt
2:56.3h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
1200 Meters - Relay Split
1.
11
Masen Louviere
3:26.7h
PR
Mar 25
Millard North Relays
1600 Meters
1.
11
Luke Nolley
4:22.0h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
9
Jack Nolley
4:33.65
May 10
District A-4
3.
9
Tyler Boyle
4:36.28
Apr 14
Fremont Invite
4.
11
Masen Louviere
4:39.51
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
12
Brandon Crom
4:51.54
PR
Apr 14
Fremont Invite
6.
11
Caleb Allerheiligen
4:59.86
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
11
Jacob Fritz
5:01.10
Mar 30
LPS Open
8.
9
Kobe Rivera
5:01.44
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
9
Trevor Acton
5:01.96
Mar 30
LPS Open
10.
10
Andrew Nickeson
5:05.89
Apr 25
Lancaster County Invite
11.
10
Nathan Nickeson
5:13.19
May 5
JCC Invite
12.
12
Kurt Harris
5:18.1h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
13.
10
Derek Sellentin
5:19.50
PR
Mar 30
LPS Open
14.
11
Ben Czapla
5:23.81
Apr 25
Lancaster County Invite
15.
9
Jacob Nielsen
5:36.07
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
16.
12
Cameron Downes
5:40.0h
Mar 8
Time Trial
17.
10
Ahren Schneider
5:42.32
PR
May 5
JCC Invite
18.
11
Ruzbeh Ghaffar
5:56.28
Apr 11
LPS JV INVITE
19.
10
Logan Kinser
6:25.97
PR
Mar 30
LPS Open
20.
9
Teddy Bax
6:27.3h
PR
Mar 8
Time Trial
21.
9
Sage Mitchell
6:27.6h
PR
Mar 8
Time Trial
22.
9
Avery Overholt
6:29.42
PR
Mar 30
LPS Open
1600 Meters - Relay Split
1.
9
Tyler Boyle
4:39.3h
Mar 25
Millard North Relays
2.
9
Jack Nolley
4:40.0h
Mar 25
Millard North Relays
3.
11
Luke Nolley
4:47.2h
Mar 25
Millard North Relays
4.
9
Trevor Acton
5:05.2h
Mar 25
Millard North Relays
5.
9
Kobe Rivera
5:24.1h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
6.
11
Connor Brown
5:25.8h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
7.
12
Cameron Downes
5:34.5h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
8.
10
Ahren Schneider
6:06.2h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
3200 Meters
1.
11
Luke Nolley
9:37.41
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
9
Tyler Boyle
9:48.66
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
9
Jack Nolley
10:04.56
Apr 14
Fremont Invite
4.
9
Trevor Acton
10:07.80
May 3
Heartland Conference Invite
5.
11
Jacob Fritz
10:19.46
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
6.
9
Kobe Rivera
11:01.89
May 5
JCC Invite
7.
10
Andrew Nickeson
11:03.36
May 5
JCC Invite
8.
11
Caleb Allerheiligen
11:04.0h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
9.
12
Cameron Downes
11:40.13
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
11
Ben Czapla
11:51.22
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
10
Nathan Nickeson
11:51.30
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
10
Derek Sellentin
11:59.67
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
10
Ahren Schneider
12:49.37
PR
Mar 30
LPS Open
14.
9
Jacob Nielsen
13:24.32
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
15.
9
Sage Mitchell
14:40.80
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Noah Krueger
16.19
May 10
District A-4
2.
11
Zach Schroer
16.30
PR
May 10
District A-4
3.
12
Jordan Williams
16.33
PR
Apr 14
Fremont Invite
4.
10
Preston Green
16.51
Apr 27
LPS City Championships
5.
11
John Otte
16.82
PR
Apr 7
Kearney High Invite
6.
9
Kaedon Thurman
18.44c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
7.
9
Michael Vampola
18.83
May 5
JCC Invite
8.
10
Jaxon Jung
19.57
PR
May 5
JCC Invite
9.
9
Anshul Saraf
19.64
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
10
James Suh
21.00
Apr 25
Lancaster County Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
John Otte
41.26
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
2.
11
Jakob Ahlschwede
44.01
May 10
District A-4
3.
11
Zach Schroer
44.26
Apr 14
Fremont Invite
4.
11
Noah Krueger
44.86
Apr 11
LPS JV INVITE
5.
10
Preston Green
46.20
May 5
JCC Invite
6.
9
Michael Vampola
46.34c
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
7.
12
Jordan Williams
46.54
Mar 30
LPS Open
8.
9
Anshul Saraf
47.35
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
12
Lucas Zelnio
47.59
PR
Mar 30
LPS Open
10.
10
Jaxon Jung
48.43
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
11.
10
James Suh
52.94c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
12.
10
Connor Curtis
54.54c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
13.
9
Nick Craig
56.67
PR
Mar 30
LPS Open
4x100 Relay
1.
Connor Boden
Blake Van Ert
Braeden Hartwig
Pierce Reinhardt
43.34
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Pierce Rienhardt
Blake Van Ert
Brett Lenners
Braeden Hartwig
43.54c
Mar 25
Millard North Relays
3.
Pierce Rienhardt
Blake Van Ert
Brett Lenners
Caden McCormack
44.10
Apr 27
LPS City Championships
4.
Relay Team
44.11
Apr 7
Kearney High Invite
5.
Naman Williams
Blake Van Ert
Brett Lenners
Braeden Hartwig
44.18
Apr 14
Fremont Invite
6.
Connor Boden
Pierce Reinhardt
Blake Van Ert
Braeden Hartwig
44.27
May 10
District A-4
7.
Caden McCormack
Blake Van Ert
Brett Lenners
Braeden Hartwig
44.86
Apr 21
Dennis Smith Invitational
8.
Connor Boden
Eric Strom
Mohammad Al-Kazahy
Brody Austin
46.46
Apr 11
LPS JV INVITE
4x200 Relay -
1.
Austin Brody
Jayce Conklin
Taylor Drahota
Braeden Hartwig
1:36.5h
Mar 25
Millard North Relays
2.
Relay Team
1:37.5h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x400 Relay
1.
Zach Jarosz
Masen Louviere
Noah Symonsbergen
Pierce Reinhardt
3:24.7h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Zach Jarosz
Justin Holm
Masen Louviere
John Otte
3:30.54
Apr 27
LPS City Championships
3.
Zach Jarosz
Justin Holm
Justin Bui
Masen Louviere
3:33.13
Apr 7
Kearney High Invite
4.
Zach Jarosz
Justin Holm
Jakob Ahlschwede
Masen Louviere
3:33.88
Apr 14
Fremont Invite
5.
Zach Jarosz
Tyler Boyle
John Otte
Masen Louviere
3:37.11
Apr 21
Dennis Smith Invitational
6.
Masen Louviere
Justin Bui
Jayce Conklin
Pierce Rienhardt
3:37.4h
Mar 25
Millard North Relays
7.
Justin Holm
Connor Brown
Jayce Conklin
Brody Austin
3:43.11
Apr 18
Lincoln East JV Invite
8.
Relay Team
3:46.90
Mar 30
LPS Open
9.
Brody Austin
Connor Brown
Connor Wilson
Kurt Harris
3:47.42
May 5
JCC Invite
10.
Vlad Kovalenko
Connor Brown
Brody Austin
Jayce Conklin
3:50.88
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
Eric Strom
Connor Brown
Connor Wilson
Jayce Conklin
3:54.79
Apr 25
Lancaster County Invite
12.
Vlad Kovalenko
Colton Dillingham
Michael Vampola
Taylor Harris
4:13.04
Apr 25
Lancaster County Invite
4x800 Relay
1.
Luke Nolley
Liam Downes
Brandon Crom
Masen Louviere
8:05.89
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Tyler Boyle
Luke Nolley
Liam Downes
Masen Louviere
8:07.69
May 3
Heartland Conference Invite
3.
Justin Bui
Liam Downes
Brandon Crom
Masen Louviere
8:13.59
May 10
District A-4
4.
Brandon Crom
Liam Downes
Kurt Harris
Justin Bui
8:18.43
Apr 27
LPS City Championships
5.
Masen Louviere
Brandon Crom
Kurt Harris
Luke Nolley
8:21.56
Apr 21
Dennis Smith Invitational
6.
Tyler Boyle
Brandon Crom
Kurt Harris
Justin Bui
8:22.81
Apr 14
Fremont Invite
7.
Justin Bui
Brandon Crom
Kurt Harris
Liam Downes
8:40.7h
Mar 25
Millard North Relays
8.
Connor Wilson
Caleb Allerheiligen
Andrew Nickeson
Connor Brown
8:49.61
Apr 27
LPS City Championships
9.
Relay Team
9:07.7h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
10.
Andrew Nickeson
Josh Rondeau
Cameron Downes
Colton Dillingham
9:21.58
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
Colton Dillingham
Nels Straatmann
Sam Morales
Josh Rondeau
9:22.55
May 5
JCC Invite
12.
Connor Wilson
Milos Brajic
Josh Rondeau
Connor Brown
9:27.2h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
13.
Nels Straatmann
Jack Schirmer
Mitchel Horvath
Jadon Dobson
9:57.86
Apr 18
Lincoln East JV Invite
14.
Sam Morales
Nathan Nickeson
Nels Straatmann
Jack Schirmer
9:58.40
Apr 25
Lancaster County Invite
15.
Jadon Dobson
Joe Harris
Keegan Jensen
Mitchel Horvath
10:17.06
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
Nels Straatmann
Joe Harris
Mitchel Horvath
Keegan Jensen
10:20.0h
Mar 30
LPS Open
17.
Kobe Rivera
Colton Dillingham
Nels Straatmann
Avery Overholt
10:21.7h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
18.
Teddy Bax
Mitchel Horvath
Nathan Jacoby
Jake Meyer
10:40.2h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x1600 Relay
1.
Tyler Boyle
Luke Nolley
Trevor Acton
Jack Nolley
19:11.7h
Mar 25
Millard North Relays
2.
Kobe Rivera
Cameron Downes
Ahren Schneider
Connor Brown
22:30.5h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
SMR 800m - [200-100-100-400]
1.
Relay Team
1:50.3h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Caden McCormack
Taylor Drahota
Zach Jarosz
Liam Downes
3:49.0h
Mar 25
Millard North Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Masen Louviere
Justin Holm
Tyler Boyle
Luke Nolley
11:19.3h
Mar 25
Millard North Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jordan Williams
Noah Krueger
Zach Schroer
John Otte
39.2h
Mar 25
Millard North Relays
4x65 Shuttle Hurdles
1.
Relay Team
43.8h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x120y Shuttle Hurdles - 36"
1.
Relay Team
1:16.64c
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x160m Shuttle Hurdles
1.
Zach Schroer
Noah Krueger
Jordan Williams
John Otte
1:24.74c
Mar 25
Millard North Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Anthony Banderas
54' 4
PR
Apr 27
LPS City Championships
2.
12
Will Bax
49' 10
PR
May 10
District A-4
3.
11
Collin Shefke
44' 5.25
Mar 25
Millard North Relays
4.
9
Drake Sherman
42' 9.5
Apr 11
LPS JV INVITE
5.
11
Tyrese Malone
39' 6.5
May 5
JCC Invite
6.
11
Vincent Strudl
38' 1
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
7.
10
Kenzer Saunders
36' 7
Mar 30
LPS Open
8.
9
Kaedon Thurman
34' 8.5
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
9.
10
Barry James
32' 11
PR
Mar 30
LPS Open
10.
9
Tyler Mason
32' 7.5
Apr 18
Lincoln East JV Invite
11.
9
Cody Jurgens
29' 6
Apr 25
Lancaster County Invite
12.
10
Anthony Vargas Kunkel
29' 1.75
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
9
Dalton Holsteen
28' 9
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Anthony Banderas
168' 4
May 3
Heartland Conference Invite
2.
9
Kaedon Thurman
153' 7
PR
Apr 7
Kearney High Invite
3.
11
Collin Shefke
140' 4
PR
Apr 7
Kearney High Invite
4.
12
Alek Wooster
124' 9
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
10
Barry James
120' 5
PR
Mar 30
LPS Open
6.
11
Vincent Strudl
118' 4
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
11
Joseph Krushenisky
117' 4
May 5
JCC Invite
8.
11
Tyrese Malone
112' 0
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
10
Taylor Boutmahavong
101' 6
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
9
Max Taylor
84' 9
PR
Mar 30
LPS Open
11.
9
Cody Jurgens
82' 7
Apr 25
Lancaster County Invite
12.
9
Tyler Mason
81' 5
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
13.
9
Drake Sherman
81' 1
Mar 30
LPS Open
14.
11
Jakob Ahlschwede
74' 9
PR
Mar 30
LPS Open
15.
9
Dalton Holsteen
73' 3
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
High Jump
1.
12
Jacob Dowd
6' 6
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Blake Van Ert
6' 2
Apr 27
LPS City Championships
12
Lucas Zelnio
6' 2
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
4.
11
John Otte
6' 0
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
10
Nick Leader
6' 0
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
6.
11
Justin Holm
5' 10
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
7.
9
Kaedon Thurman
5' 8
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
8.
10
Zach Jarosz
5' 6
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
9.
9
Max Taylor
5' 4
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
9
Anshul Saraf
5' 2
PR
May 5
JCC Invite
11.
10
Jaxon Jung
5' 0
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
12.
9
Michael Vampola
4' 10
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
9
Vlad Kovalenko
4' 10
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
Pole Vault
1.
12
Zach Bennetts
13' 0
Apr 21
Dennis Smith Invitational
2.
10
TaeVyn Grixby
10' 6
Apr 27
LPS City Championships
3.
10
Tyson Brasfield
9' 9
Apr 11
LPS JV INVITE
4.
11
Decklan Hensley
9' 0
PR
May 5
JCC Invite
5.
11
Landon Tochardt
8' 2
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
6.
9
Jaden Wheeler
8' 0
Apr 25
Lancaster County Invite
7.
9
Jack Gorton
7' 10
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
8.
9
Matthew Schell
7' 6
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
Long Jump
1.
11
Blake Van Ert
22' 6
Apr 14
Fremont Invite
2.
12
Braeden Hartwig
21' 10.5
PR
Apr 14
Fremont Invite
3.
10
Zach Jarosz
20' 4.5
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4.
12
Jacob Dowd
20' 2
Apr 7
Kearney High Invite
5.
10
TaeVyn Grixby
19' 7
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
12
Lane Knott
19' 2
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
7.
10
Nick Leader
18' 11
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
8.
10
Preston Green
18' 8
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
10
Jesse Lewis
18' 2.5
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
10.
10
Easton Boyd
17' 8
Mar 30
LPS Open
11.
9
Zach Scamehorn
17' 1
PR
Mar 30
LPS Open
12.
10
Tyson Brasfield
16' 0
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
Triple Jump
1.
12
Naman Williams
45' 9.5
PR
Apr 14
Fremont Invite
2.
11
Blake Van Ert
44' 5
PR
Apr 7
Kearney High Invite
3.
10
Jesse Lewis
43' 3
May 10
District A-4
4.
10
Preston Green
41' 0
Apr 25
Lancaster County Invite
5.
12
Lucas Zelnio
40' 0.5
Mar 30
LPS Open
6.
10
TaeVyn Grixby
39' 7
Mar 30
LPS Open
7.
10
Zach Jarosz
39' 1.5
PR
Mar 30
LPS Open
8.
9
Zach Scamehorn
36' 2
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
11
Zach Schroer
35' 8.5
PR
May 5
JCC Invite
10.
12
Lane Knott
34' 5.5
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Amanda Christiansen
12.86
PR
Apr 7
Kearney High Invite
2.
12
Tessah Clarence
12.87
PR
May 10
District A-4
3.
9
Katie Thompson
13.06
May 10
District A-4
4.
9
Jenna Linder
13.34
Mar 30
LPS Open
5.
11
Regan Schulenberg
13.44c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
6.
10
Karenna Carroll
13.52
PR
May 5
JCC Invite
7.
9
Katie Thompson
13.54
PR
Mar 30
LPS Open
8.
11
Reagan Schulenberg
13.82
PR
Mar 30
LPS Open
9.
9
Grace Bellavia
14.05
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
9
Mariah Zvolanek
14.24
Mar 30
LPS Open
11.
9
Sophie Kiser
14.32
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
10
Vyviane Vo
14.34c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
13.
9
Kelcey Kobza
14.54c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
14.
9
Emerson Barada
14.68
PR
Mar 30
LPS Open
15.
9
Lola Thompson
14.81
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
9
Priscilla Lebesse
14.90
PR
Mar 30
LPS Open
17.
10
Kyliegh Oxford
15.04c
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
18.
9
Kaylee Berry
15.36
PR
Mar 30
LPS Open
19.
10
Angela Kwambamba
15.42
Mar 30
LPS Open
20.
-
Paiton Samway
15.50
PR
Mar 30
LPS Open
21.
9
Gisella Lizarraga
15.54c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
22.
9
Kelly Cramer
15.74c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
11
Ashlyn Franzen
15.74c
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
24.
12
Cassie Wills
15.94
Mar 30
LPS Open
25.
9
Sidney Huynh
16.02
PR
Mar 30
LPS Open
26.
9
Brooke Beard
16.44c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
9
Rheyan Alwin
16.44c
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
28.
9
Helen Martinez
16.59
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
200 Meters
1.
12
Katie Hastings
26.67
PR
Apr 14
Fremont Invite
2.
12
Olivia Badami
26.82
Apr 21
Dennis Smith Invitational
3.
12
Tessah Clarence
26.87
(1.0)
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.
9
Jenna Linder
27.32
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
11
Amanda Christiansen
27.34
PR
Apr 7
Kearney High Invite
6.
11
Regan Schulenberg
28.31
PR
Apr 27
LPS City Championships
7.
10
Karenna Carroll
28.60
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
8.
10
Emma Kauf
28.73
Mar 30
LPS Open
9.
11
Kalea Morgan
29.27
Mar 30
LPS Open
10.
10
Chloe Hammond
29.53
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
11.
10
Markayla Jackson
29.58
PR
Mar 30
LPS Open
12.
11
Reagan Schulenberg
29.60
PR
Mar 30
LPS Open
13.
9
Priscilla Lebesse
29.64
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
14.
10
Jaden Ferguson
29.69
Mar 30
LPS Open
15.
9
Grace Bellavia
29.81
PR
Mar 30
LPS Open
16.
9
Kelcey Kobza
30.17
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10
Aleni Stoakes
30.17
Mar 30
LPS Open
18.
-
Paiton Samway
31.22
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
19.
9
Lola Thompson
31.51
PR
Mar 30
LPS Open
20.
10
Vyviane Vo
31.53
PR
Mar 30
LPS Open
21.
9
Emily Druse
31.77
PR
Mar 30
LPS Open
22.
9
Aleni Rogers
32.10
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
23.
12
Cassie Wills
32.77
Apr 25
Lancaster County Invite
24.
10
Kyliegh Oxford
32.90
PR
Mar 30
LPS Open
25.
9
Kelly Cramer
33.18
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
26.
9
Kaylee Berry
33.19
PR
Mar 30
LPS Open
400 Meters
1.
12
Katie Hastings
58.61
PR
Apr 27
LPS City Championships
2.
11
Carson Fischer
59.08
May 10
District A-4
3.
12
Olivia Badami
1:00.10
Apr 14
Fremont Invite
4.
10
Chloe Hammond
1:05.80
PR
Apr 27
LPS City Championships
5.
9
Grace Bellavia
1:06.33
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
12
Alex Barada
1:06.98
PR
Mar 30
LPS Open
7.
9
Lola Thompson
1:09.84
PR
May 5
JCC Invite
8.
12
Becca Jerina
1:09.88
PR
Mar 30
LPS Open
9.
10
Angela Kwambamba
1:10.15
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
10
Vyviane Vo
1:10.40
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
12
Ana Rodriguez
1:11.76
PR
Mar 30
LPS Open
12.
10
Aleni Stoakes
1:11.91
Mar 30
LPS Open
13.
9
Kelcey Kobza
1:13.57
PR
Mar 30
LPS Open
14.
10
Celine Mayer
1:13.97
PR
Mar 30
LPS Open
15.
9
Aleni Rogers
1:14.32
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
-
Paiton Samway
1:14.97
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
17.
9
Helen Martinez
1:24.44c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
11
Carson Fischer
58.9h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
12
Katie Hastings
59.6h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
11
Caelyn Christiancy
1:00.6h
Apr 27
LPS City Championships
4.
12
Olivia Badami
1:01.5h
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
10
McKenzie Steiner
1:02.5h
PR
Apr 27
LPS City Championships
6.
12
Alex Barada
1:03.1h
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
7.
11
Danielle Rinn
1:03.7h
PR
Apr 14
Fremont Invite
8.
11
Reagan Schulenberg
1:04.9h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
9
Grace Bellavia
1:06.3h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
10
Chloe Hammond
1:06.9h
PR
Mar 25
Millard North Relays
11.
10
Emma Kauf
1:07.4h
Mar 25
Millard North Relays
12.
12
Becca Jerina
1:08.4h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
13.
11
Kalea Morgan
1:09.2h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
10
Aleni Stoakes
1:09.2h
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
15.
9
Kelcey Kobza
1:09.7h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
9
Lola Thompson
1:09.8h
PR
May 5
JCC Invite
17.
9
Thea Seibel
1:11.0h
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
18.
11
Emma Schwartz
1:12.7h
PR
Mar 30
LPS Open
9
Lindsey Blehm
1:12.7h
Mar 30
LPS Open
20.
10
Celine Mayer
1:13.0h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
21.
9
Sophie Kiser
1:13.6h
Apr 25
Lancaster County Invite
22.
9
Julia Lesoing
1:14.9h
Mar 30
LPS Open
23.
10
Brianna Renton
1:17.5h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
800 Meters
1.
11
Carson Fischer
2:16.25
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
12
Katie Hastings
2:18.64
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
11
Danielle Rinn
2:19.41
PR
May 3
Heartland Conference Invite
4.
11
Alex Schwartz
2:20.51
PR
Apr 27
LPS City Championships
5.
12
Alex Barada
2:27.57
PR
May 3
Heartland Conference Invite
6.
9
Thea Seibel
2:33.96
May 5
JCC Invite
7.
9
Emily Udell
2:34.99
May 5
JCC Invite
8.
9
Lindsey Blehm
2:36.42
Mar 30
LPS Open
9.
12
Ana Rodriguez
2:36.5h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
10.
12
Becca Jerina
2:40.47
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
11.
11
Emma Schwartz
2:42.24
Mar 30
LPS Open
12.
10
Brianna Renton
2:46.9h
PR
May 2
Time Trial
13.
12
Samantha Rau
2:47.7h
PR
May 2
Time Trial
14.
9
Katrina Schwensen
2:48.7h
PR
Apr 13
Time Trial
15.
9
Julia Lesoing
2:51.80
Mar 30
LPS Open
16.
10
Celine Mayer
2:52.9h
PR
May 2
Time Trial
17.
9
Allyson Barry
2:53.7h
PR
Apr 13
Time Trial
18.
9
Grace Cassel
2:53.8h
PR
May 2
Time Trial
19.
10
Lauryn Bailey
2:54.26
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
20.
9
Serena Jentz
3:03.43
PR
May 5
JCC Invite
21.
11
Sarah Hoagland
3:03.49
Mar 30
LPS Open
22.
10
Zulemma Morales
3:04.6h
PR
May 2
Time Trial
23.
12
Laura Derowitsch
3:14.91
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
800 Meters - Relay Split
1.
11
Alex Schwartz
2:17.5h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Carson Fischer
2:19.8h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
11
Danielle Rinn
2:20.5h
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.
12
Katie Hastings
2:20.8h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
5.
12
Alex Barada
2:26.2h
PR
Apr 27
LPS City Championships
6.
9
Thea Seibel
2:31.5h
May 10
District A-4
7.
12
Becca Jerina
2:34.1h
PR
May 3
Heartland Conference Invite
8.
12
Ana Rodriguez
2:35.3h
PR
May 3
Heartland Conference Invite
9.
10
Brianna Renton
2:44.2h
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
12
Samantha Rau
2:48.1h
PR
May 5
JCC Invite
11.
9
Katrina Schwensen
2:49.9h
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
10
Celine Mayer
2:50.0h
PR
May 5
JCC Invite
9
Grace Cassel
2:50.0h
PR
May 5
JCC Invite
14.
9
Allyson Barry
2:52.9h
PR
Apr 27
LPS City Championships
15.
10
Lauryn Bailey
2:55.7h
Apr 11
LPS JV INVITE
16.
10
Zulemma Morales
3:01.7h
PR
May 5
JCC Invite
17.
9
Serena Jentz
3:07.4h
Apr 11
LPS JV INVITE
1200 Meters - Relay Split
1.
9
Lindsey Blehm
4:13.2h
PR
Mar 25
Millard North Relays
1600 Meters
1.
11
Danielle Rinn
5:03.15
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Alex Schwartz
5:07.24
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
9
Lindsey Blehm
5:30.62
Apr 21
Dennis Smith Invitational
4.
9
Emily Udell
5:44.59
Apr 27
LPS City Championships
5.
11
Emma Schwartz
5:47.95
PR
May 3
Heartland Conference Invite
6.
9
Thea Seibel
5:50.19
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
7.
9
Julia Lesoing
5:54.15
Apr 14
Fremont Invite
8.
10
Brianna Renton
5:55.04
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
12
Samantha Rau
6:16.53
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
9
Kylie Sabo
6:24.2h
Mar 8
Time Trial
11.
9
Allyson Barry
6:28.85
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
12.
9
Katrina Schwensen
6:42.82
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
13.
9
Serena Jentz
6:51.64
PR
Mar 30
LPS Open
14.
10
Zulemma Morales
6:58.69
Apr 11
LPS JV INVITE
15.
9
Grace Cassel
7:05.18
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
16.
11
Sarah Hoagland
7:07.6h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
17.
12
Laura Derowitsch
7:11.85
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Danielle Rinn
5:26.4h
PR
Mar 25
Millard North Relays
2.
11
Alex Schwartz
5:33.5h
PR
Mar 25
Millard North Relays
3.
9
Lindsey Blehm
5:53.3h
Mar 25
Millard North Relays
4.
11
Emma Schwartz
6:10.7h
PR
Mar 25
Millard North Relays
5.
9
Julia Lesoing
6:15.6h
Mar 25
Millard North Relays
6.
10
Brianna Renton
6:21.6h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
7.
9
Thea Seibel
6:27.0h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
8.
9
Grace Cassel
7:32.1h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
9.
12
Laura Derowitsch
7:50.5h
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
1 Mile
1.
11
Danielle Rinn
5:05.77
PR
Jun 1
Festival of Miles
2.
11
Alex Schwartz
5:23.59
PR
Jun 1
Festival of Miles
3200 Meters
1.
11
Danielle Rinn
11:08.14
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
11
Alex Schwartz
11:31.01
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
9
Lindsey Blehm
11:39.35
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.
9
Julia Lesoing
12:27.43
May 3
Heartland Conference Invite
5.
11
Emma Schwartz
12:40.05
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
6.
9
Emily Udell
12:44.04
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
7.
10
Brianna Renton
13:01.97
Apr 18
Lincoln East JV Invite
8.
9
Allyson Barry
13:31.32
PR
May 5
JCC Invite
9.
9
Thea Seibel
13:46.01
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
12
Samantha Rau
14:12.97
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
9
Katrina Schwensen
14:17.10
PR
May 5
JCC Invite
12.
9
Serena Jentz
14:47.45
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
10
Zulemma Morales
15:50.04
Apr 18
Lincoln East JV Invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Caelyn Christiancy
14.47
May 10
District A-4
2.
9
Kate Hunzeker
15.45
PR
May 10
District A-4
3.
10
McKenzie Steiner
16.01
May 10
District A-4
4.
9
Mariah Zvolanek
16.46
PR
May 5
JCC Invite
5.
10
Karenna Carroll
17.97
Apr 25
Lancaster County Invite
6.
10
Carissa Englert
18.23
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
7.
9
Sophie Kiser
18.25
Apr 25
Lancaster County Invite
8.
9
Grace Bellavia
19.74
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
9.
9
Kaylee Berry
21.84c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Caelyn Christiancy
43.94c
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
9
Kate Hunzeker
46.66
PR
May 10
District A-4
3.
10
McKenzie Steiner
46.78
May 3
Heartland Conference Invite
4.
10
Carissa Englert
51.53
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
5.
9
Mariah Zvolanek
51.91
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
9
Grace Bellavia
52.94c
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
7.
9
Sophie Kiser
54.10
Apr 18
Lincoln East JV Invite
8.
11
Katie Mahoney
58.40
Apr 18
Lincoln East JV Invite
9.
10
Celine Mayer
59.33
PR
Mar 30
LPS Open
4x100 Relay
1.
Amanda Christiansen
Olivia Badami
Tessah Clarence
Caelyn Christiancy
49.88
May 10
District A-4
2.
Amanda Christiansen
Tessah Clarence
Jenna Linder
Caelyn Christiancy
50.18
Apr 27
LPS City Championships
3.
Relay Team
51.18
Apr 7
Kearney High Invite
4.
Grace Bellavia
Karenna Carroll
Reagen Schulenberg
Mariah Zvolanek
54.00
Apr 11
LPS JV INVITE
4x200 Relay -
1.
Amanda Christiansen
Olivia Badami
Tessah Clarence
Emma Kauf
1:51.8h
Mar 25
Millard North Relays
2.
Relay Team
1:59.2h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x400 Relay
1.
Katie Hastings
Olivia Badami
Caelyn Christiancy
Carson Fischer
4:00.6h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Katie Hastings
Olivia Badami
McKenzie Steiner
Carson Fischer
4:03.82
May 3
Heartland Conference Invite
3.
Olivia Badami
Katie Hastings
Caelyn Christiancy
Carson Fischer
4:04.24
May 10
District A-4
4.
McKenzie Steiner
Katie Hastings
Caelyn Christiancy
Carson Fischer
4:05.66
Apr 27
LPS City Championships
5.
Olivia Badami
Katie Hastings
Alex Barada
Carson Fischer
4:08.58
Apr 21
Dennis Smith Invitational
6.
Katie Hastings
Olivia Badami
Danielle Rinn
Carson Fischer
4:10.21
Apr 14
Fremont Invite
7.
Olivia Badami
Alex Barada
Carson Fischer
Emma Kauf
4:15.2h
Mar 25
Millard North Relays
8.
Relay Team
4:16.27
Mar 30
LPS Open
9.
Grace Bellavia
Thea Seibel
Reagan Schulenberg
Chloe Hammond
4:34.34
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10.
Grace Bellavia
Lola Thompson
Reagan Schulenberg
Chloe Hammond
4:35.16
May 5
JCC Invite
11.
Grace Bellavia
Celine Mayer
Reagan Schulenberg
Chloe Hammond
4:38.19
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
Sophie Kiser
Thea Seibel
Lola Thompson
Kelcey Kobza
4:48.51
Apr 25
Lancaster County Invite
13.
Reagan Schulenberg
Brianna Renton
Celine Mayer
Chloe Hammond
4:50.05
Apr 25
Lancaster County Invite
4x800 Relay
1.
Katie Hastings
Danielle Rinn
Alex Schwartz
Carson Fischer
9:18.73
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Katie Hastings
Danielle Rinn
Ana Rodriguez
Alex Schwartz
9:55.75
Apr 21
Dennis Smith Invitational
3.
Alex Schwartz
Alex Barada
Carson Fischer
Katie Hastings
10:00.6h
Mar 25
Millard North Relays
4.
Katie Hastings
Alex Barada
Ana Rodriguez
Carson Fischer
10:05.71
Apr 7
Kearney High Invite
5.
Katie Hastings
Thea Seibel
Becca Jerina
Ana Rodriguez
10:08.31
May 3
Heartland Conference Invite
6.
Alex Barada
Thea Seibel
Danielle Rinn
Alex Schwartz
10:09.98
May 10
District A-4
7.
Alex Barada
Ana Rodriguez
Becca Jerina
Danielle Rinn
10:10.94
Apr 14
Fremont Invite
8.
Alex Barada
Thea Seibel
Becca Jerina
Ana Rodriguez
10:12.67
Apr 27
LPS City Championships
9.
Relay Team
11:07.0h
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
10.
Brianna Renton
Allyson Barry
Katrina Schwensen
Samantha Rau
11:27.39
Apr 27
LPS City Championships
11.
Samantha Rau
Grace Cassel
Zulemma Morales
Celine Mayer
11:30.02
May 5
JCC Invite
12.
Katrina Schwensen
Serena Jentz
Lauryn Bailey
Thea Seibel
11:36.15
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
Samantha Rau
Celine Mayer
Grace Cassel
Lauren Bailey
11:46.14
Apr 18
Lincoln East JV Invite
14.
Lauren Bailey
Grace Cassel
Zulemma Morales
Brianna Renton
12:06.0h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
15.
Brianna Renton
Celine Mayer
Zulemma Morales
Grace Cassel
12:09.38
Apr 25
Lancaster County Invite
4x1600 Relay
1.
Danielle Rinn
Lindsey Blehm
Julia Lesoing
Emma Schwartz
23:46.0h
Mar 25
Millard North Relays
2.
Brianna Renton
Thea Seibel
Grace Cassel
Laura Derowitsch
28:11.0h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:09.5h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Karenna Carroll
Jenna Linder
Katie Hastings
Danielle Rinn
4:25.3h
Mar 25
Millard North Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Lindsey Blehm
Chloe Hammond
Becca Jerina
Alex Schwartz
13:40.6h
Mar 25
Millard North Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Caelyn Christiancy
McKenzie Steiner
Karenna Carroll
Kate Hunzeker
43.1h
Mar 25
Millard North Relays
2.
Relay Team
43.3h
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x120y Shuttle Hurdles - 30"
1.
Relay Team
1:21.24c
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
4x160m Shuttle Hurdles
1.
Caelyn Christiancy
McKenzie Steiner
Carissa Englert
Kate Hunzeker
1:37.14c
Mar 25
Millard North Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Abbie Squier
38' 9.5
May 10
District A-4
2.
12
Katelyn Willis
34' 10
PR
May 10
District A-4
3.
11
Amber Storer
32' 8
May 10
District A-4
4.
9
Teryn Berks
31' 8.25
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
5.
9
Kate Johnson
29' 10.5
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
10
Miranda Heidbrink
29' 10.25
May 5
JCC Invite
7.
10
Markayla Jackson
29' 5
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
8.
9
Hunter Daugherty
23' 0
PR
Mar 30
LPS Open
10
Danielle Jewell
23' 0
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
9
Melina Cobb
20' 10.5
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
Discus - 1kg
1.
11
Annica Jonson
135' 9
PR
Apr 7
Kearney High Invite
2.
9
Abbie Squier
129' 8
PR
Apr 7
Kearney High Invite
3.
11
Amber Storer
120' 4
Apr 7
Kearney High Invite
4.
10
Miranda Heidbrink
106' 3
Apr 25
Lancaster County Invite
5.
10
Brooke Delgado
100' 9
PR
Mar 30
LPS Open
6.
9
Teryn Berks
87' 3
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
7.
9
Kate Johnson
84' 9
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
8.
12
Rachel Mundt
70' 4
PR
Mar 30
LPS Open
9.
10
Danielle Jewell
70' 1
PR
Mar 30
LPS Open
10.
9
Madison Franzen
67' 11
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
11.
9
Claire Neeman
58' 10
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
12.
9
Chloe Behrens
57' 1
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
High Jump
1.
11
Caitlin Dirks
5' 0
Apr 7
Kearney High Invite
2.
12
Rachel Mundt
4' 11
PR
May 10
District A-4
3.
9
Kaylee Berry
4' 10
Apr 21
Dennis Smith Invitational
9
Katie Thompson
4' 10
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
12
Brianna Oehm
4' 10
Apr 7
Kearney High Invite
6.
9
Katie Thompson
4' 8
PR
Mar 25
Millard North Relays
7.
9
Madison Franzen
4' 6
PR
May 5
JCC Invite
8.
11
Jaelynn Williams
4' 4
PR
May 5
JCC Invite
12
Sarah Berry
4' 4
Mar 30
LPS Open
Pole Vault
1.
12
Brianna Oehm
10' 2
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
2.
12
Tina Huynh
9' 8
Apr 21
Dennis Smith Invitational
3.
12
Jillian Linder
9' 0
PR
May 3
Heartland Conference Invite
4.
10
Aleni Stoakes
8' 0
May 5
JCC Invite
5.
11
Kalea Morgan
7' 10
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
9
Emily Druse
7' 0
May 5
JCC Invite
7.
9
Jenna Linder
6' 0
PR
Mar 30
LPS Open
Long Jump
1.
9
Katie Thompson
17' 1.5
Apr 27
LPS City Championships
2.
10
Jaden Ferguson
16' 3.25
PR
Apr 27
LPS City Championships
10
Emma Kauf
16' 3.25
May 3
Heartland Conference Invite
4.
9
Kate Hunzeker
16' 0.5
PR
Apr 7
Kearney High Invite
5.
9
Katie Thompson
15' 7
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
10
Markayla Jackson
15' 7
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
7.
11
Jaelynn Williams
14' 9
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
8.
9
Cayli Van Ert
14' 8
PR
Mar 30
LPS Open
9.
9
Emily Druse
14' 6
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
10.
10
Celine Mayer
14' 3
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
11.
9
Holland Maxwell
13' 2.5
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
12.
9
Rebecca Sherwood
11' 11.5
PR
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
13.
9
Aleni Rogers
11' 4.5
PR
Apr 4
Silverhawk JV Invitational
Triple Jump
1.
10
Jaden Ferguson
35' 3.25
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
9
Katie Thompson
34' 10.5
May 10
District A-4
3.
9
Kate Hunzeker
34' 0
PR
May 5
JCC Invite
4.
10
Emma Kauf
33' 10.75
PR
May 10
District A-4
5.
9
Katie Thompson
32' 6.5
PR
Apr 18
Lincoln East JV Invite
6.
12
Sarah Berry
31' 9.75
PR
Apr 21
Dennis Smith Invitational
7.
10
Markayla Jackson
31' 6
PR
Apr 25
Lancaster County Invite
8.
9
Emily Druse
31' 3.25
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
11
Kalea Morgan
31' 1.5
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
9
Cayli Van Ert
30' 8
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
11
Jaelynn Williams
30' 4.5
Mar 30
LPS Open
12.
10
Celine Mayer
28' 8.5
Mar 17
Lincoln Southwest JV Relays
13.
9
Rebecca Sherwood
26' 0
PR
Mar 30
LPS Open
*Recent improvement