Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Indoor
2024
2023
2022
2020
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Landon Way
11.72
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
2.
10
Gabriel Bojorquez
11.90
PR
Apr 22
Lexington-Don Bader-Invitational
3.
9
Eric Wood
12.39
May 12
NSAA D-7 District
4.
9
Chase Vosler
12.78
Apr 14
Bertrand Invitational
5.
9
Kayden Hatfield
13.47
May 12
NSAA D-7 District
6.
11
Myles Boggs
13.63
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
7.
10
Nolan Edgren
14.40
PR
Apr 8
Axtell Invitational
8.
11
Lane Schoff
16.44
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
200 Meters
1.
10
Gabriel Bojorquez
25.14c
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
10
Coleman Langford
25.14c
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
9
Eric Wood
25.99
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
4.
11
Landon Way
26.01
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
5.
9
Chase Vosler
26.37
May 12
NSAA D-7 District
6.
10
Dawson Newcomb
26.87
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
7.
Jr
Caleb Hansen
27.23
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
8.
9
Kayden Hatfield
28.13
Apr 1
Hi-Line Track Meet
9.
11
Lane Schoff
37.34c
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
400 Meters
1.
12
Jose Lund
53.83
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
12
William Adams
59.02
PR
May 12
NSAA D-7 District
3.
9
Carson Hansen
1:01.90
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
Jr
Caleb Hansen
1:03.83
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
5.
10
Dawson Newcomb
1:05.20
Apr 8
Axtell Invitational
6.
9
Kayden Hatfield
1:05.23
Apr 28
RPAC Conference
800 Meters
1.
12
Jose Lund
2:16.78
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
9
Marcus Hernandez
2:18.10
Apr 22
Lexington-Don Bader-Invitational
3.
9
Carson Hansen
2:39.92
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
4.
10
Dawson Newcomb
2:41.4h
PR
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
5.
11
Colton Wagner
2:43.35
PR
Apr 28
RPAC Conference
1600 Meters
1.
9
Marcus Hernandez
5:10.74
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
9
Carson Hansen
6:07.29
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
3.
11
Colton Wagner
6:08.84
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
3200 Meters
1.
9
Marcus Hernandez
11:05.01
May 21
NSAA State Track & Field Championships (Class C/Class D..
2.
11
Colton Wagner
13:18.67
May 12
NSAA D-7 District
110m Hurdles - 39"
1.
11
Owen Kaps
17.45
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
2.
10
Coleman Langford
18.51
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
3.
12
William Adams
21.74c
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Owen Kaps
43.74c
PR
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
2.
10
Coleman Langford
45.48
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
9
Eric Wood
48.14
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
12
William Adams
48.18
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
5.
10
Dawson Newcomb
53.45
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
4x100 Relay
1.
Owen Kaps
Adan Gonzalez-Orozco
Landon Way
Gabriel Bojorquez
47.18
May 12
NSAA D-7 District
2.
Relay Team
47.85
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
Owen Kaps
Adan Gonzalez-Orozco
Coleman Langford
Gabriel Bojorquez
48.01
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
Eric Wood
Adan Gonzalez-Orozco
Gabriel Bojorquez
Landon Way
48.21
Apr 1
Hi-Line Track Meet
5.
Eric Wood
Adan Gonzalez-Orozco
Owen Kaps
Gabriel Bojorquez
48.25
Apr 22
Lexington-Don Bader-Invitational
6.
Eric Wood
Coleman Langford
Jose Lund
Landon Way
48.84c
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
7.
Coleman Langford
Adan Gonzalez-Orozco
Jose Lund
Gabriel Bojorquez
49.80
Apr 8
Axtell Invitational
4x400 Relay
1.
Eric Wood
Adan Gonzalez-Orozco
Jose Lund
Marcus Hernandez
3:45.04
Apr 28
RPAC Conference
2.
Jose Lund
Adan Gonzalez-Orozco
Owen Kaps
Marcus Hernandez
3:46.66
May 12
NSAA D-7 District
3.
Relay Team
3:46.82
Apr 14
Bertrand Invitational
4.
Owen Kaps
Adan Gonzalez-Orozco
Jose Lund
Marcus Hernandez
3:49.03
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
5.
Gabriel Bojorquez
Adan Gonzalez-Orozco
Jose Lund
Marcus Hernandez
4:00.70
Apr 8
Axtell Invitational
4x800 Relay
1.
Chase Vosler
Carson Hansen
Dawson Newcomb
William Adams
10:12.98
Apr 28
RPAC Conference
2.
Kayden Hatfield
Chase Vosler
Dawson Newcomb
Carson Hansen
10:37.15
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
3.
Chase Vosler
Dawson Newcomb
Kayden Hatfield
William Adams
11:02.70
Apr 8
Axtell Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Myles Boggs
41' 1
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
2.
11
Adan Gonzalez-Orozco
35' 7.5
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
10
Nolan Edgren
34' 3.5
Apr 1
Hi-Line Track Meet
4.
11
Lane Schoff
32' 0.75
PR
May 12
NSAA D-7 District
Discus - 1.6kg
1.
11
Myles Boggs
110' 0
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
2.
10
Nolan Edgren
104' 6
May 12
NSAA D-7 District
3.
11
Adan Gonzalez-Orozco
102' 3
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
4.
11
Lane Schoff
75' 1
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
High Jump
1.
9
Chase Vosler
5' 2
Apr 8
Axtell Invitational
2.
10
Dawson Newcomb
5' 0
Apr 8
Axtell Invitational
Jr
Caleb Hansen
5' 0
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
4.
11
Landon Way
4' 10
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
Pole Vault
1.
11
Owen Kaps
14' 0
Apr 28
RPAC Conference
2.
9
Marcus Hernandez
13' 6
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
3.
10
Gabriel Bojorquez
10' 6
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
9
Eric Wood
9' 6
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
Long Jump
1.
11
Landon Way
20' 4
PR
May 12
NSAA D-7 District
2.
9
Marcus Hernandez
19' 6.75
PR
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
3.
11
Owen Kaps
19' 4.5
Apr 28
RPAC Conference
4.
10
Gabriel Bojorquez
18' 0.5
PR
Apr 28
RPAC Conference
5.
9
Eric Wood
16' 8.75
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
6.
10
Coleman Langford
15' 10.25
Apr 8
Axtell Invitational
7.
9
Chase Vosler
15' 9.25
PR
Apr 8
Axtell Invitational
8.
12
William Adams
15' 7.75
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
Triple Jump
1.
11
Owen Kaps
40' 8
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
2.
9
Eric Wood
39' 0
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
9
Chase Vosler
34' 5.25
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
10
Dawson Newcomb
34' 3.5
Apr 14
Bertrand Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Yesenia Lopez
13.54c
Apr 14
Bertrand Invitational
2.
9
Ella Brown
13.88
PR
May 12
NSAA D-7 District
3.
9
Aislin Kidder
14.82
PR
May 12
NSAA D-7 District
4.
9
Jorjanna High
15.13
PR
May 12
NSAA D-7 District
200 Meters
1.
12
Yesenia Lopez
27.98
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
9
Ella Brown
30.60
PR
Apr 8
Axtell Invitational
3.
9
Jorjanna High
31.20
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
400 Meters
1.
9
Brooklyn Evans
1:17.18
PR
Apr 28
RPAC Conference
2.
9
Logan Schutz
1:27.50
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
3.
10
Elizabeth Kugler
1:32.36
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
800 Meters
1.
9
Brooklyn Evans
3:07.47
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
2.
9
Emma Brown
3:17.14
PR
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
1600 Meters
1.
10
Addison Hansen
6:55.35
May 12
NSAA D-7 District
2.
9
Brooklyn Evans
7:10.08
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
3.
9
Emma Brown
7:28.73
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
3200 Meters
1.
10
Addison Hansen
14:49.72
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
100m Hurdles - 33"
1.
9
Aislin Kidder
18.05
May 12
NSAA D-7 District
2.
9
Jorjanna High
21.14c
PR
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Aislin Kidder
55.14c
PR
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
4x100 Relay
1.
Jorjanna High
Ella Brown
Aislin Kidder
Yesenia Lopez
56.26
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
Jorjanna High
Ella Brown
Brooklyn Evans
Yesenia Lopez
57.49
Apr 1
Hi-Line Track Meet
3.
Jorjanna High
Ella Brown
Sadie Maloley
Yesenia Lopez
57.90
Apr 28
RPAC Conference
4.
Jorjanna High
Brooklyn Evans
Ella Brown
Yesenia Lopez
57.94c
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
5:14.35
Apr 14
Bertrand Invitational
4x800 Relay
1.
Brooklyn Evans
Jorjanna High
Emma Brown
Addison Hansen
12:48.00
Apr 8
Axtell Invitational
2.
Emma Brown
Elizabeth Kugler
Logan Schutz
Bethany Pelton
14:19.8h
Mar 25
Wilcox-Hildreth Invitational
3.
Relay Team
14:42.58
Apr 14
Bertrand Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Gracey Hinson
31' 8.25
PR
Apr 1
Hi-Line Track Meet
2.
11
Leah Schutz
30' 1.5
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
3.
10
Elizabeth Kugler
27' 5
May 6
Alma Dale Harsin Twilight
4.
9
Logan Schutz
26' 6.5
PR
May 12
NSAA D-7 District
5.
10
Bethany Pelton
24' 4
Apr 14
Bertrand Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Gracey Hinson
85' 5
Apr 14
Bertrand Invitational
2.
10
Bethany Pelton
84' 1
Apr 28
RPAC Conference
3.
11
Leah Schutz
75' 4
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
4.
9
Logan Schutz
62' 4
Apr 1
Hi-Line Track Meet
5.
9
Emma Brown
55' 8
Apr 14
Bertrand Invitational
Pole Vault
1.
9
Jorjanna High
9' 0
PR
Apr 28
RPAC Conference
2.
10
Addison Hansen
7' 6
PR
Apr 28
RPAC Conference
9
Gracie Hock
7' 6
PR
Apr 8
Axtell Invitational
4.
9
Aislin Kidder
7' 0
Apr 14
Bertrand Invitational
Long Jump
1.
12
Yesenia Lopez
15' 4
PR
Apr 14
Bertrand Invitational
2.
9
Ella Brown
15' 1
PR
Apr 28
RPAC Conference
3.
9
Jorjanna High
14' 0
PR
Apr 28
RPAC Conference
4.
9
Aislin Kidder
13' 4.25
PR
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
5.
9
Brooklyn Evans
13' 0
PR
Apr 8
Axtell Invitational
Triple Jump
1.
9
Ella Brown
30' 1
Apr 20
Arapahoe Jim Mather Invitational
2.
9
Brooklyn Evans
26' 9.5
PR
Apr 8
Axtell Invitational
*Recent improvement