Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Isaac Desjarlais
11.47
May 31
MHSA Class C State Championship
2.
9
Leondre Bolen
12.62
PR
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
3.
12
Donovan McDonald
13.84c
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
200 Meters
1.
10
Isaac Desjarlais
23.59
PR
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Leondre Bolen
25.41
PR
May 6
Lake County Meet
3.
10
Aaron Perry
25.65
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
4.
10
Harold Yocum
27.12
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
5.
12
Donovan McDonald
28.44c
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
6.
9
Thomas Knoll
30.34c
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
400 Meters
1.
10
Isaac Desjarlais
56.91
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
2.
10
Aaron Perry
57.14
PR
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
3.
10
Harold Yocum
58.84c
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
4.
12
Donovan McDonald
1:01.04c
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
800 Meters
1.
11
Zach Felsman
2:16.70
May 16
District 14C
2.
12
Donovan McDonald
2:19.03
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
3.
10
Isaac Desjarlais
2:25.45
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
1600 Meters
1.
11
Zach Felsman
5:13.9h
May 6
Lake County Meet
3200 Meters
1.
11
Zach Felsman
12:16.37
May 16
District 14C
110m Hurdles - 39"
1.
10
Harold Yocum
18.16
May 2
Big Sky Meet
2.
9
Leondre Bolen
22.04c
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
3.
9
Thomas Knoll
22.96
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
300m Hurdles - 36"
1.
10
Harold Yocum
43.96
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Leondre Bolen
53.81
PR
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
4x100 Relay
1.
-
Leondre Bolen
Isaac Desjarlais
Aaron Perry
Harold Yocum
47.38
May 23
Western C and B Divisional
2.
-
Isaac Desjarlais
Harold Yocum
Aaron Perry
Leondre Bolen
48.35
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
3.
-
Relay Team
48.59
May 6
Lake County Meet
4.
-
Donovan McDonald
Isaac Desjarlais
Harold Yocum
Leondre Bolen
48.81
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
5.
-
PJ Haynes
Leondre Bolen
Harold Yocum
Aaron Perry
49.64c
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
6.
-
Leondre Bolen
Harold Yocum
PJ Haynes
Donovan McDonald
51.34c
Apr 10
Dave Tripp Invitational
4x400 Relay
1.
-
Aaron Perry
Zach Felsman
Harold Yocum
Isaac Desjarlais
3:44.48
May 23
Western C and B Divisional
2.
-
Aaron Perry
Harold Yocum
Zach Felsman
Isaac Desjarlais
3:57.22
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
3.
-
Relay Team
4:00.53
May 16
District 14C
4.
-
Chase Wiley
Aaron Perry
Donovan McDonald
PJ Haynes
4:07.5h
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
5.
-
Harold Yocum
PJ Haynes
Zach Felsman
Donovan McDonald
4:18.0h
Apr 10
Dave Tripp Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Zach Grimmer
38' 2
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
2.
12
Logan Potts
33' 7
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
3.
10
Darren Marks
14' 11.25
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
Discus - 1.6kg
1.
10
Zach Grimmer
94' 9
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
2.
10
Darren Marks
32' 8
Apr 10
Dave Tripp Invitational
Javelin - 800g
1.
10
Zach Grimmer
132' 5
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
2.
12
Donovan McDonald
131' 8
Apr 24
Arlee BBMTM
3.
9
Thomas Knoll
64' 9
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
4.
10
Darren Marks
29' 4
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
Pole Vault
1.
9
Thomas Knoll
8' 0
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
Long Jump
1.
9
Leondre Bolen
17' 4
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
2.
9
Thomas Knoll
14' 1
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
Triple Jump
1.
9
Leondre Bolen
36' 5.75
May 16
District 14C
2.
9
Thomas Knoll
33' 0.5
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
3.
10
Harold Yocum
32' 3
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Alex Adams
13.71
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Nichole Perry
17.74c
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
200 Meters
1.
12
Jessica Knoll
28.67
May 23
Western C and B Divisional
2.
12
Whitney Malatare
28.86
May 2
Big Sky Meet
3.
11
Alex Adams
29.17
PR
May 16
District 14C
400 Meters
1.
12
Jessica Knoll
1:02.18
May 2
Big Sky Meet
2.
12
Whitney Malatare
1:05.10
PR
May 16
District 14C
3.
10
Becca Whitesell
1:09.95
May 16
District 14C
4.
9
Bryndle Goyins
1:11.67
May 2
Big Sky Meet
5.
9
Abby Yocum
1:11.95
PR
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
6.
9
Carly Hergett
1:12.14c
Apr 24
Arlee BBMTM
800 Meters
1.
12
Jessica Knoll
2:25.04
May 31
MHSA Class C State Championship
2.
10
Becca Whitesell
2:36.1h
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
3.
9
Abby Yocum
3:01.88
PR
May 16
District 14C
1600 Meters
1.
10
Becca Whitesell
5:44.73
PR
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Carly Hergett
6:11.34
PR
May 16
District 14C
3.
11
Amelia North
6:18.5h
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
3200 Meters
1.
11
Amelia North
14:05.6h
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
2.
9
Bryndle Goyins
16:08.99
PR
May 16
District 14C
100m Hurdles - 33"
1.
9
Carly Hergett
17.31
May 23
Western C and B Divisional
2.
11
Violet Pablo
21.26
PR
May 16
District 14C
3.
12
Eula Fullerton
21.51
May 16
District 14C
300m Hurdles - 30"
1.
9
Carly Hergett
51.16
May 23
Western C and B Divisional
2.
11
Violet Pablo
58.12
PR
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
3.
12
Eula Fullerton
1:09.44c
Apr 10
Dave Tripp Invitational
4x100 Relay
1.
-
Becca Whitesell
Whitney Malatare
Jessica Knoll
Alex Adams
52.84
May 31
MHSA Class C State Championship
2.
-
Relay Team
53.42
May 31
MHSA Class C State Championship
3.
-
Becca Whitesell
Alex Adams
Jessica Knoll
Whitney Malatare
54.65
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
4.
-
Alex Adams
Becca Whitesell
Whitney Malatare
Jessica Knoll
56.74c
Apr 10
Dave Tripp Invitational
4x400 Relay
1.
-
Becca Whitesell
Carly Hergett
Whitney Malatare
Jessica Knoll
4:20.01
May 23
Western C and B Divisional
2.
-
Relay Team
4:24.59
May 2
Big Sky Meet
3.
-
Whitney Malatare
Jessica Knoll
Carly Hergett
Becca Whitesell
4:29.37
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
4.
-
Jessica Knoll
Whitney Malatare
Becca Whitesell
Carly Hergett
4:32.01
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
5.
-
Becca Whitesell
Carly Hergett
Abby Yocum
Jessica Knoll
4:38.5h
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
6.
-
Abby Yocum
Jessica Knoll
Becca Whitesell
Carly Hergett
4:53.45
Apr 24
Brian Bachmeier Memorial
7.
-
Whitney Malatare
Jessica Knoll
Becca Whitesell
Carly Hergett
4:58.0h
Apr 10
Dave Tripp Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Cortney Perry
30' 5
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
2.
9
Alicia Camel
29' 8
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
3.
9
Bryndle Goyins
25' 1
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
4.
10
Megan Reed
25' 0
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
5.
9
Nichole Perry
22' 7
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
6.
12
Nichole Rang
22' 0
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Alicia Camel
86' 10
PR
May 2
Big Sky Meet
2.
11
Alex Adams
80' 10
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
3.
10
Megan Reed
75' 11
PR
May 10
KLH Memorial (Seeley-Swan)
4.
11
Violet Pablo
75' 8
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
5.
12
Nichole Rang
70' 2
PR
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
6.
12
Cortney Perry
66' 0
Apr 10
Dave Tripp Invitational
7.
9
Nichole Perry
54' 4
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
8.
9
Bryndle Goyins
51' 10
PR
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
Javelin - 600g
1.
9
Bryndle Goyins
103' 1
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Alicia Camel
86' 6
PR
May 6
Lake County Meet
3.
11
Violet Pablo
84' 2
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
4.
12
Eula Fullerton
70' 11
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
5.
12
Nichole Rang
64' 3
PR
Apr 24
Arlee BBMTM
6.
10
Megan Reed
63' 7
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
7.
9
Nichole Perry
55' 8
PR
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
High Jump
1.
9
Bryndle Goyins
4' 8
PR
May 16
District 14C
2.
9
Carly Hergett
4' 7
PR
May 2
Big Sky Meet
3.
11
Alex Adams
4' 6
Apr 24
Arlee BBMTM
4.
9
Abby Yocum
4' 2
Apr 24
Arlee BBMTM
Pole Vault
1.
11
Alex Adams
8' 6
May 23
Western C and B Divisional
2.
12
Eula Fullerton
6' 6
Apr 24
Arlee BBMTM
Long Jump
1.
12
Whitney Malatare
16' 4.75
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
2.
11
Alex Adams
16' 3.75
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
3.
9
Carly Hergett
15' 0.5
May 16
District 14C
4.
12
Eula Fullerton
13' 11
PR
Apr 26
Seeley-Swan Invitational
5.
9
Abby Yocum
12' 10
Apr 10
Dave Tripp Invitational
6.
10
Becca Whitesell
9' 11
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
Triple Jump
1.
12
Whitney Malatare
32' 4.75
PR
May 23
Western C and B Divisional
2.
9
Abby Yocum
29' 2.5
May 16
District 14C
3.
12
Eula Fullerton
28' 2.5
Apr 3
Alberton Jim Johnson Invitational
4.
9
Alicia Camel
25' 5
PR
Apr 10
Dave Tripp Invitational
5.
9
Bryndle Goyins
20' 7
Apr 10
Dave Tripp Invitational
*Recent improvement