Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1992
1991
1988
1987
1982
1981
1980
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1966
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Andrew Decker
11.42
May 4
Four Rivers Conference
2.
11
Brennan King
11.55
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
12
Alex Arnette
11.97
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
12
Zach Ritravato
12.34c
PR
Apr 7
St Clair
5.
11
Michael Olivent
12.46
May 4
Four Rivers Conference
6.
12
Micah Bell
12.65
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
7.
10
Jeff Love
12.84c
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
8.
10
Issaac Reed
12.94c
PR
Apr 7
St Clair
9.
9
Cory Moore
13.14c
PR
Apr 7
St Clair
10.
11
Adam Purviance
13.34c
PR
Apr 7
St Clair
11.
9
Adam Parmentier
13.54c
Apr 7
St Clair
200 Meters
1.
11
Andrew Decker
22.84c
PR
May 16
Class 3 District 5
2.
12
Brett Jones
24.40
PR
Apr 14
Union Relays
3.
10
Issaac Reed
24.64c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4.
11
Brennan King
24.74c
May 16
Class 3 District 5
5.
12
Alex Arnette
24.80
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
6.
11
Michael Olivent
25.49
May 4
Four Rivers Conference
7.
9
Adam Parmentier
25.64c
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
8.
12
Zach Ritravato
26.14c
PR
Apr 7
St Clair
9.
9
Cory Moore
26.84c
PR
Apr 7
St Clair
10.
11
Adam Purviance
27.24c
PR
Apr 7
St Clair
400 Meters
1.
11
Josh Krueger
50.87
May 23
Class 3 Sectional 3
2.
12
William Missey
51.68
PR
May 4
Four Rivers Conference
3.
12
Zach Ritravato
53.99
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
9
Cory Moore
59.14c
PR
Apr 7
St Clair
5.
10
Issaac Reed
1:00.34c
PR
Apr 7
St Clair
6.
11
Adam Purviance
1:01.84c
PR
Apr 7
St Clair
7.
9
Adam Parmentier
1:02.24c
Apr 7
St Clair
8.
9
Aaron Hilgert
1:02.44c
Apr 7
St Clair
9.
12
Alex Arnette
1:02.74c
PR
Apr 7
St Clair
10.
9
Josh Wilson
1:08.14c
PR
Apr 7
St Clair
800 Meters
1.
12
Josh Wilhoite
2:10.9h
PR
May 16
Class 3 District 5
2.
9
Cory Moore
2:16.9h
PR
May 16
Class 3 District 5
3.
12
William Missey
2:21.5h
PR
Apr 7
St Clair
4.
9
Josh Wilson
2:33.6h
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
1600 Meters
1.
11
Cody Moore
4:42.37
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
11
Drake McCain
4:55.5h
PR
May 16
Class 3 District 5
3.
9
Dylan Pattillo
5:19.2h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4.
9
Jesse McCain
6:04.0h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
3200 Meters
1.
11
Cody Moore
10:07.1h
PR
May 16
Class 3 District 5
2.
11
Drake McCain
10:42.5h
PR
May 16
Class 3 District 5
3.
9
Dylan Pattillo
11:50.9h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
110m Hurdles - 39"
1.
12
Richard York
14.52
(1.6)
PR
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
12
William Aitch
15.00
(1.5)
PR
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
3.
12
Michael Juergens
15.98
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
10
Shaquille Rogan
16.84c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
5.
9
Scott Anderson
19.34c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
300m Hurdles - 33"
1.
9
Scott Anderson
49.37
PR
May 4
Four Rivers Conference
2.
10
Shaquille Rogan
49.56
PR
May 4
Four Rivers Conference
300m Hurdles - 36"
1.
12
Richard York
38.52
PR
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
12
Brett Jones
38.93
PR
May 23
Class 3 Sectional 3
3.
12
William Aitch
42.78
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
10
Shaquille Rogan
47.24c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
5.
9
Scott Anderson
48.44c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4x100 Relay
1.
-
Andrew Decker
Brett Jones
Michael Juergens
Brennan King
43.93
May 23
Class 3 Sectional 3
2.
-
Relay Team
44.14
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
3.
-
Brett Jones
Andrew Decker
Michael Juergens
Brennan King
44.64c
Apr 21
Russell Nix Relays
4.
-
William Aitch
Brett Jones
Michael Juergens
Brennan King
44.87
Apr 14
Union Relays
5.
-
Brett Jones
William Aitch
Michael Juergens
Brennan King
45.34c
Apr 18
6th Annual Corey Siebert Falcon Invitational
6.
-
William Aitch
Brett Jones
Brennan King
Michael Juergens
45.44c
Apr 7
St Clair
7.
-
Brennan King
Brett Jones
Michael Juergens
Zach Ritravato
46.20
Apr 25
Dale Collier Invitational
8.
-
Michael Olivent
Adam Parmentier
Adam Purviance
Issaac Reed
48.18
May 4
Four Rivers Conference
9.
-
Adam Parmentier
Aaron Hilgert
Scott Anderson
Jeff Love
49.54c
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4x200 Relay -
1.
-
William Aitch
Zach Ritravato
Brett Jones
Josh Krueger
1:31.73
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
-
Brett Jones
William Aitch
Josh Krueger
Andrew Decker
1:32.8h
Apr 21
Russell Nix Relays
3.
-
Relay Team
1:33.33
Apr 18
6th Annual Corey Siebert Falcon Invitational
4.
-
Brett Jones
William Aitch
Josh Krueger
Brennan King
1:33.4h
Apr 18
6th Annual Corey Siebert Falcon Invitational
5.
-
Andrew Decker
Brennan King
Brett Jones
Josh Krueger
1:34.58
May 4
Four Rivers Conference
6.
-
William Aitch
Brett Jones
Josh Krueger
Brennan King
1:34.75
Apr 14
Union Relays
7.
-
Brett Jones
William Missey
Brennan King
Josh Krueger
1:38.0h
Apr 7
St Clair
8.
-
Michael Olivent
Issaac Reed
Adam Parmentier
Adam Purviance
1:41.47
May 4
Four Rivers Conference
9.
-
Cory Moore
Aaron Hilgert
Scott Anderson
Jeff Love
1:46.6h
Apr 23
Sullivan 9th/10th
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:25.21
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
-
William Aitch
Brett Jones
William Missey
Josh Krueger
3:26.48
May 23
Class 3 Sectional 3
3.
-
Josh Krueger
William Missey
Zach Ritravato
William Aitch
3:32.5h
Apr 21
Russell Nix Relays
4.
-
William Aitch
Zach Ritravato
William Missey
Brett Jones
3:32.78
Apr 25
Dale Collier Invitational
5.
-
William Aitch
Josh Krueger
William Missey
Zach Ritravato
3:34.03
May 4
Four Rivers Conference
6.
-
William Aitch
William Missey
Josh Krueger
Josh Wilhoite
3:39.0h
Apr 7
St Clair
7.
-
Jeff Love
Cory Moore
Adam Parmentier
Issaac Reed
3:55.4h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
8.
-
Jeff Love
Issaac Reed
Adam Purviance
Adam Parmentier
4:00.94
May 4
Four Rivers Conference
9.
-
Aaron Hilgert
Cory Moore
Scott Anderson
Issaac Reed
4:01.8h
Apr 23
Sullivan 9th/10th
4x800 Relay
1.
-
Drake McCain
William Missey
Cory Moore
Josh Wilhoite
8:35.97
May 23
Class 3 Sectional 3
2.
-
William Missey
Josh Wilhoite
Cory Moore
Cody Moore
8:40.54
May 4
Four Rivers Conference
-
Relay Team
8:40.54
May 4
Four Rivers Conference
4.
-
Drake McCain
Cody Moore
Josh Wilhoite
William Missey
8:46.00
Apr 14
Union Relays
5.
-
Drake McCain
Cody Moore
William Missey
Josh Wilhoite
8:50.07
Apr 25
Dale Collier Invitational
6.
-
Drake McCain
William Missey
Josh Wilhoite
Cody Moore
8:57.0h
Apr 21
Russell Nix Relays
7.
-
Drake McCain
William Missey
Cody Moore
Josh Wilhoite
8:59.7h
Apr 7
St Clair
8.
9
Aaron Hilgert
Josh Wilson
Cory Moore
Jesse McCain
10:00.3h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
9.
9
Aaron Hilgert
Cory Moore
Dylan Pattillo
Josh Wilson
10:05.2h
Apr 23
Sullivan 9th/10th
10.
9
Jesse McCain
Aaron Hilgert
Dylan Pattillo
Josh Wilson
10:42.99
May 4
Four Rivers Conference
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Josh Krueger
Brennan King
Andrew Decker
Richard York
3:53.8h
Apr 21
Russell Nix Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Drake McCain
Josh Wilhoite
William Missey
Cody Moore
11:42.0h
Apr 21
Russell Nix Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Brett Jones
William Aitch
Michael Juergens
Richard York
1:03.7h
Apr 21
Russell Nix Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Russell Allen
45' 4
PR
Apr 14
Union Relays
2.
10
Andrew Collings
42' 1.5
Apr 30
St. Clair 9th/10th
3.
10
Seth Vollmer
37' 9
Apr 14
Union Relays
4.
10
Jeff Love
34' 0
PR
May 4
Four Rivers Conference
5.
10
Ryan Juergens
33' 6
Apr 7
St Clair
6.
12
Mason Millis
32' 0.5
PR
Apr 7
St Clair
7.
10
Kyle Biessemann
30' 1.25
PR
Apr 7
St Clair
Discus - 1.6kg
1.
11
Russell Allen
130' 3
PR
May 4
Four Rivers Conference
2.
10
Jeff Love
106' 4
Apr 30
St. Clair 9th/10th
3.
10
Andrew Collings
99' 1
May 4
Four Rivers Conference
4.
12
Mason Millis
94' 9.5
PR
Apr 7
St Clair
5.
10
Seth Vollmer
93' 8
Apr 23
Sullivan 9th/10th
6.
10
Ryan Juergens
87' 3
May 4
Four Rivers Conference
7.
10
Kyle Biessemann
64' 1
PR
Apr 7
St Clair
High Jump
1.
12
Richard York
6' 4
PR
Apr 7
St Clair
2.
12
William Missey
6' 0
PR
May 16
Class 3 District 5
3.
12
Michael Juergens
5' 11
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
4.
11
Chris Barnwell
5' 8
PR
Apr 7
St Clair
5.
9
Scott Anderson
5' 2
PR
May 4
Four Rivers Conference
Pole Vault
1.
12
Richard York
14' 6
PR
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
12
Michael Juergens
14' 6
PR
Apr 18
6th Annual Corey Siebert Falcon Invitational
3.
11
Brody Young
13' 0
PR
Apr 21
Russell Nix Relays
4.
11
Mason Young
12' 6
PR
May 16
Class 3 District 5
5.
9
Aaron Hilgert
9' 6
PR
May 4
Four Rivers Conference
6.
11
Michael Olivent
7' 0
PR
Apr 7
St Clair
Long Jump
1.
12
Richard York
22' 9
PR
May 23
Class 3 Sectional 3
2.
12
Brett Jones
20' 4.5
PR
Apr 21
Russell Nix Relays
3.
11
Brennan King
20' 4
Apr 7
St Clair
4.
12
Micah Bell
16' 2
PR
Apr 7
St Clair
5.
9
Josh Wilson
15' 8
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
Triple Jump
1.
12
Richard York
43' 0
PR
May 4
Four Rivers Conference
2.
12
William Aitch
39' 11.5
PR
May 4
Four Rivers Conference
3.
12
Alex Arnette
39' 9
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
11
Adam Purviance
37' 5.5
PR
May 4
Four Rivers Conference
5.
10
Issaac Reed
36' 9.5
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
6.
9
Scott Anderson
34' 4
PR
Apr 7
St Clair
9
Adam Parmentier
34' 4
Apr 23
Sullivan 9th/10th
8.
9
Josh Wilson
32' 11.75
PR
Apr 7
St Clair
Womens
100 Meters
1.
11
Katie Schmidt
13.94
PR
Apr 14
Union Relays
2.
12
Karissa Pruitt
14.41
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
9
sarah Baker
14.77
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
4.
10
Bryanna Pierce
14.94c
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
5.
12
Adriana Panappa
15.04c
PR
Apr 7
St Clair
6.
9
Haley Stahlman
15.14c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
7.
11
Shelby Bay
15.28
PR
May 4
Four Rivers Conference
8.
11
Nicole Frost
15.32
May 4
Four Rivers Conference
9.
9
Brittany Bean
15.34c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
200 Meters
1.
12
Adriana Panappa
30.04c
PR
Apr 7
St Clair
2.
9
sarah Baker
30.14c
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
3.
11
Sarah Nardi
30.73
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
4.
9
Haley Stahlman
31.44
PR
May 4
Four Rivers Conference
5.
11
Nicole Frost
31.59
May 4
Four Rivers Conference
6.
9
Brittany Bean
33.54c
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
7.
12
Karissa Pruitt
34.04c
PR
Apr 7
St Clair
400 Meters
1.
12
Adriana Panappa
1:02.44c
PR
May 16
Class 3 District 5
2.
10
Audrey Miller
1:08.94c
PR
Apr 7
St Clair
3.
9
Haley Stahlman
1:10.94c
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4.
9
sarah Baker
1:11.94c
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
5.
11
Nicole Frost
1:18.46
May 4
Four Rivers Conference
6.
9
Brittany Bean
1:24.16
PR
May 4
Four Rivers Conference
800 Meters
1.
9
sarah Baker
3:07.30
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
11
Kristi Jobe
3:20.0h
PR
Apr 7
St Clair
3.
10
Olivia Aiello
3:32.0h
PR
Apr 7
St Clair
1600 Meters
1.
12
Ashley Scott
5:44.0h
May 16
Class 3 District 5
2.
10
Audrey Miller
5:50.13
PR
May 4
Four Rivers Conference
3.
10
Olivia Aiello
7:37.0h
PR
Apr 7
St Clair
3200 Meters
1.
12
Ashley Scott
12:12.10
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
10
Audrey Miller
13:16.76
PR
May 4
Four Rivers Conference
100m Hurdles - 33"
1.
11
Courtney Pursley
19.53
PR
Apr 14
Union Relays
2.
10
Ricki Hoeft
20.88
PR
May 4
Four Rivers Conference
300m Hurdles - 30"
1.
10
Ricki Hoeft
54.94c
PR
May 16
Class 3 District 5
2.
11
Courtney Pursley
58.04
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
4x100 Relay
1.
-
Karissa Pruitt
Brittany Ershen
Shelby Bay
Adriana Panappa
55.04c
May 16
Class 3 District 5
2.
-
Courtney Pursley
Brittany Ershen
Sarah Nardi
Adriana Panappa
56.12
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
-
Shelby Bay
Brittany Ershen
Adriana Panappa
Karissa Pruitt
56.38
May 4
Four Rivers Conference
4.
-
Adriana Panappa
Sarah Nardi
Bryanna Pierce
Brittany Ershen
56.44c
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
5.
-
Courtney Pursley
Brittany Ershen
Katie Schmidt
Adriana Panappa
57.18
Apr 14
Union Relays
-
Relay Team
57.18
Apr 14
Union Relays
7.
-
Brittany Bean
Audrey Miller
Ricki Hoeft
Haley Stahlman
58.44c
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4x200 Relay -
1.
-
Shelby Bay
Brittany Ershen
Audrey Miller
Adriana Panappa
1:59.1h
May 16
Class 3 District 5
2.
-
Courtney Pursley
Brittany Ershen
Sarah Nardi
Adriana Panappa
1:59.16
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
-
Shelby Bay
Brittany Ershen
Adriana Panappa
Audrey Miller
1:59.65
May 4
Four Rivers Conference
4.
-
Adriana Panappa
sarah Baker
Sarah Nardi
Brittany Ershen
2:02.4h
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
5.
-
Relay Team
2:02.8h
Apr 7
St Clair
6.
-
Brittany Bean
Bryanna Pierce
Audrey Miller
Ricki Hoeft
2:02.9h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
7.
-
Haley Stahlman
sarah Baker
Audrey Miller
Brittany Bean
2:07.4h
Apr 23
Sullivan 9th/10th
8.
-
Courtney Pursley
Brittany Ershen
Katie Schmidt
Adriana Panappa
2:09.01
Apr 14
Union Relays
4x400 Relay
1.
-
Adriana Panappa
Ricki Hoeft
Bryanna Pierce
Audrey Miller
4:28.0h
May 16
Class 3 District 5
2.
-
Ricki Hoeft
Bryanna Pierce
Audrey Miller
Adriana Panappa
4:31.37
May 4
Four Rivers Conference
3.
-
Ricki Hoeft
Audrey Miller
Bryanna Pierce
Haley Stahlman
4:35.6h
Apr 30
St. Clair 9th/10th
4.
-
Adriana Panappa
Haley Stahlman
Audrey Miller
Ricki Hoeft
4:40.01
Apr 25
Dale Collier Invitational
5.
-
Adriana Panappa
sarah Baker
Kristi Jobe
Audrey Miller
4:41.7h
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
6.
-
Relay Team
4:44.27
Apr 14
Union Relays
-
Adriana Panappa
Olivia Aiello
Kristi Jobe
Nicole Frost
4:44.27
Apr 14
Union Relays
8.
-
sarah Baker
Haley Stahlman
Ricki Hoeft
Bryanna Pierce
4:48.3h
Apr 23
Sullivan 9th/10th
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
12:23.00
Apr 14
Union Relays
-
Olivia Aiello
Kristi Jobe
Audrey Miller
Nicole Frost
12:23.00
Apr 14
Union Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Bryanna Pierce
36' 9.5
Apr 30
St. Clair 9th/10th
2.
11
Marissa Sanders
36' 1.5
PR
May 4
Four Rivers Conference
3.
11
Brelani Togia
32' 1
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
9
Kristen Bussa
26' 2.5
May 4
Four Rivers Conference
5.
11
Meghan Monk
25' 4
Apr 7
St Clair
6.
11
Casey Cowsert
25' 1
PR
Apr 7
St Clair
7.
9
Katie Tauchart
24' 6.5
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
Discus - 1kg
1.
12
Brittany Ershen
108' 2
PR
May 4
Four Rivers Conference
2.
11
Meghan Monk
97' 9
May 4
Four Rivers Conference
3.
11
Casey Cowsert
91' 8
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
11
Brelani Togia
78' 5
PR
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
5.
10
Bryanna Pierce
71' 8
Apr 23
Sullivan 9th/10th
6.
9
Katie Tauchart
64' 7
PR
Apr 30
St. Clair 9th/10th
7.
9
Kristen Bussa
61' 2
Apr 30
St. Clair 9th/10th
High Jump
1.
10
Bryanna Pierce
4' 8
PR
May 4
Four Rivers Conference
2.
11
Courtney Pursley
4' 4
Apr 14
Union Relays
Pole Vault
1.
12
Karissa Pruitt
9' 0
PR
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
Long Jump
1.
11
Katie Schmidt
14' 2
PR
Apr 7
St Clair
2.
11
Shelby Bay
13' 11
PR
May 4
Four Rivers Conference
3.
12
Karissa Pruitt
13' 1
PR
May 4
Four Rivers Conference
4.
11
Sarah Nardi
13' 0
PR
Apr 14
Union Relays
5.
11
Nicole Frost
12' 2
PR
May 4
Four Rivers Conference
6.
9
Haley Stahlman
11' 9
PR
Apr 23
Sullivan 9th/10th
7.
9
Brittany Bean
11' 2
PR
May 4
Four Rivers Conference
Triple Jump
1.
12
Brittany Ershen
28' 8.5
PR
Apr 18
Lafayette Lady Lancer Inv
*Recent improvement