Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1998
1997
1995
1994
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Caleb Cody-jackson
11.01
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
10
Tyree Bonnett
11.63
Apr 29
Patriot Classic
3.
11
Chase Nolan
12.27
PR
Apr 29
Patriot Classic
4.
10
Justin Jackson
12.31
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
5.
9
Owen Plein
12.64
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
6.
10
Chandler Cole
12.65
Apr 29
Patriot Classic
9
Matthew Roque
12.65
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
8.
9
Aarav Bhattacharyya
12.99
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
10
Christopher Small
13.07
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
200 Meters
1.
12
Derrick Brown
22.86
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
2.
11
Caleb Cody-jackson
22.88
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
3.
11
Drew Ellis
23.95
Apr 9
Northwest Invitational
4.
10
Tyree Bonnett
23.99
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
5.
12
James Jones
24.66
PR
Apr 9
Northwest Invitational
6.
11
Chase Nolan
25.43
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
7.
9
Owen Plein
26.31
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
8.
10
Chandler Cole
26.48
Apr 29
Patriot Classic
9.
10
Christopher Small
26.87
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
10.
10
Mark anthony Jones
27.79
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
11.
11
Ethan Valentine Walls
28.06
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
12.
9
Alex Jordan Hirang
28.61
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
13.
9
Landon Buscher
28.67
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
14.
9
Aarav Bhattacharyya
28.79
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
400 Meters
1.
11
Caleb Cody-jackson
48.87
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
12
Derrick Brown
49.66
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
10
David Sems
55.86
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
4.
11
Chase Nolan
56.66
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
5.
11
Jackson Lutzenberger
58.16
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
6.
11
Addon Rodgers
58.83
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
9
Owen Plein
59.03
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
8.
12
Montez Terry
59.52
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
9.
11
Ethan Valentine Walls
1:00.31
Apr 29
Patriot Classic
10.
12
James Jones
1:00.82
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
11.
9
Royce Burke
1:02.81
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
12.
9
Alex Jordan Hirang
1:08.42
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
13.
9
Aarav Bhattacharyya
1:11.17
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
14.
10
Chandler Cole
1:11.49
PR
Apr 9
Northwest Invitational
15.
9
Jamelle Wms-Sanders
1:14.72
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
800 Meters
1.
11
Nicholas Kilo
2:03.77
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
2.
10
Willem Hummel
2:07.88
Apr 29
Patriot Classic
3.
10
Brady Lingafelter
2:10.95
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
4.
11
John Winka
2:13.45
Apr 29
Patriot Classic
5.
9
Andrew Cook
2:21.49
PR
Apr 9
Northwest Invitational
6.
12
Yoon seo Chang
2:21.64
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
12
Montez Terry
2:23.16
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
8.
9
Daniel Menefee
2:24.87
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
9.
10
Ian Fleming
2:25.60
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
10.
10
Logan Presnell
2:31.79
PR
Apr 29
Patriot Classic
11.
9
Atharva Shinde
2:38.28
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
12.
10
Kameron Davis
2:45.85
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
13.
9
Dennison Harris
2:56.82
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
1500 Meters
1.
10
Willem Hummel
4:32.45
PR
Apr 9
Northwest Invitational
2.
9
Andrew Cook
4:50.12
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
11
John Winka
4:52.83
Apr 9
Northwest Invitational
4.
11
Isaac Nishimura
4:55.11
PR
Apr 9
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
11
Nicholas Kilo
4:46.35
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
2.
10
Willem Hummel
4:49.31
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
3.
11
John Winka
4:58.66
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
4.
10
Brady Lingafelter
4:59.50
PR
Apr 29
Patriot Classic
5.
9
Andrew Cook
5:03.84
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
11
Isaac Nishimura
5:04.26
PR
Apr 29
Patriot Classic
7.
9
David Moss
5:35.91
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
8.
9
Aiden Strobel
5:37.32
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
9.
10
Kameron Davis
5:45.39
Apr 29
Patriot Classic
10.
10
Logan Presnell
5:48.37
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
3200 Meters
1.
9
Andrew Cook
11:00.82
Apr 29
Patriot Classic
2.
11
Isaac Nishimura
11:20.91
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
12
Yoon seo Chang
11:21.58
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
12
Lylian Martinez
11:42.36
PR
Apr 29
Patriot Classic
5.
9
David Moss
11:42.92
PR
Apr 9
Northwest Invitational
6.
9
Evan Voelker
11:55.01
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
7.
10
Kameron Davis
12:35.70
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
8.
10
Logan Presnell
12:54.78
Apr 9
Northwest Invitational
9.
9
Dennison Harris
13:35.63
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Derrick Brown
15.77
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
10
Robert Williams
16.25
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
10
Stevion Griffin
16.61
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
4.
11
Rehman Lodhi
19.14c
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
300m Hurdles - 33"
1.
9
Cameron Kossmann
46.13
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Derrick Brown
41.55
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
2.
10
Robert Williams
44.16
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
10
Da'shaun Anderson
44.25
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
4.
9
Cameron Kossmann
47.07
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
5.
10
Stevion Griffin
47.96
PR
Apr 29
Patriot Classic
6.
11
Rehman Lodhi
49.71
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
11
Chase Nolan
50.84
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.05
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Drew Ellis
Tyree Bonnett
Caleb Cody-jackson
Derrick Brown
44.15
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
Tyree Bonnett
Derrick Brown
Drew Ellis
Caleb Cody-jackson
44.80
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
4.
Da'shaun Anderson
Tyree Bonnett
Justin Jackson
Robert Williams
45.74
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
5.
Tyree Bonnett
Da'shaun Anderson
Robert Williams
Justin Jackson
45.90
Apr 29
Patriot Classic
6.
Tyree Bonnett
Da'shaun Anderson
Drew Ellis
James Jones
47.41
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
7.
Montez Terry
Owen Plein
Addon Rodgers
Chase Nolan
48.06
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
8.
Justin Jackson
Nathaniel Machlus
Montez Terry
Rehman Lodhi
49.49
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
9
Aarav Bhattacharyya
Landon Buscher
Alex Jordan Hirang
Royce Burke
53.55
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:29.48
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Drew Ellis
Caleb Cody-jackson
James Jones
Tyree Bonnett
1:34.34
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
Tyree Bonnett
Drew Ellis
Chase Nolan
James Jones
1:35.55
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
4.
Tyree Bonnett
Justin Jackson
Montez Terry
Da'shaun Anderson
1:36.20
Apr 29
Patriot Classic
5.
James Jones
Chase Nolan
Addon Rodgers
Nathaniel Machlus
1:40.29
Apr 29
Patriot Classic
6.
9
Cameron Kossmann
Matthew Roque
Royce Burke
Owen Plein
1:47.13
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:23.93
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Caleb Cody-jackson
James Jones
Derrick Brown
Drew Ellis
3:28.22
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
Da'shaun Anderson
Derrick Brown
Drew Ellis
Nicholas Kilo
3:33.93
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
4.
Caleb Cody-jackson
James Jones
Chase Nolan
Derrick Brown
3:37.49
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
5.
Derrick Brown
Drew Ellis
Caleb Cody-jackson
Robert Williams
3:39.45
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
James Jones
Chase Nolan
Addon Rodgers
David Sems
3:51.47
Apr 29
Patriot Classic
7.
David Sems
Chase Nolan
Addon Rodgers
Cameron Kossmann
3:55.86
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
8.
James Jones
Cameron Kossmann
Robert Williams
Nathaniel Machlus
4:03.74
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
9
Cameron Kossmann
Matthew Roque
Royce Burke
Owen Plein
4:13.57
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
4x800 Relay
1.
John Winka
Willem Hummel
Nicholas Kilo
Brady Lingafelter
8:34.04
Apr 29
Patriot Classic
2.
John Winka
Nicholas Kilo
Willem Hummel
Brady Lingafelter
8:37.85
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
Nicholas Kilo
Ryan Mcbride
Brady Lingafelter
Willem Hummel
8:50.91
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Relay Team
8:51.35
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
5.
Willem Hummel
Nicholas Kilo
Brady Lingafelter
John Winka
8:57.4h
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
6.
Willem Hummel
Brady Lingafelter
John Winka
Isaac Nishimura
9:01.08
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
7.
Andrew Cook
Isaac Nishimura
Ian Fleming
Evan Voelker
9:27.11
Apr 29
Patriot Classic
8.
Logan Presnell
Isaac Nishimura
Ian Fleming
Royce Burke
9:33.38
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
9.
9
Daniel Menefee
David Moss
Aiden Strobel
Evan Voelker
10:08.74
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:44.09
Apr 9
Northwest Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
John Winka
Yoon seo Chang
Jackson Lutzenberger
Addon Rodgers
13:05.34
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
2.
Andrew Cook
Evan Voelker
Isaac Nishimura
Ian Fleming
13:08.23
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
Shot Put - 12lb
1.
11
George Gaston
44' 1.25
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
Launders Wince
37' 1.75
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
10
Frederick Mccullough II
34' 1.5
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
4.
9
Samuel Dippel
33' 10.75
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
5.
11
Jackson Schatz
33' 10
PR
Apr 9
Northwest Invitational
6.
12
Dylan Pines
29' 2.75
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
George Gaston
109' 5
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
John Krebs
105' 6.5
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
12
Nathan Reichardt
102' 8.25
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
10
Emanuel Howard
81' 4.5
Apr 29
Patriot Classic
5.
11
Jackson Schatz
80' 7
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
9
Samuel Dippel
80' 2.5
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
7.
12
Dylan Pines
67' 5
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
Javelin - 800g
1.
12
Sean Van rens
144' 0
PR
Apr 9
Northwest Invitational
2.
11
Nathan McKay
128' 11.25
Apr 9
Northwest Invitational
3.
12
Nathan Reichardt
126' 4.25
Apr 29
Patriot Classic
4.
11
John Krebs
100' 10.75
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
5.
9
Samuel Dippel
97' 10
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
6.
11
George Gaston
90' 8.5
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
10
Aidan Cox
77' 0.5
Apr 9
Northwest Invitational
High Jump
1.
11
Jackson Lutzenberger
5' 9
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
2.
11
Drew Ellis
5' 7
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
3.
9
Cameron Kossmann
5' 5.75
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
4.
12
Jason Holmes
5' 1
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
5.
9
Matthew Roque
4' 9
PR
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
Pole Vault
1.
10
Kyle Triplett
9' 11.75
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Lylian Martinez
9' 6.25
PR
Apr 22
Parkway North Fred Lyon Invitational
3.
9
Aiden Strobel
7' 6.25
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
4.
9
Dennison Harris
6' 0
Apr 27
Parkway West FR Boys Invite
Long Jump
1.
12
James Jones
19' 10.25
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
11
Nathaniel Machlus
17' 9.75
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
10
Robert Williams
17' 6.75
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
4.
10
Justin Jackson
17' 3.75
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
5.
12
Jason Holmes
17' 0
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
10
Stevion Griffin
16' 10.25
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
7.
10
Jason George
16' 6
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
8.
12
Montez Terry
16' 2.5
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
Triple Jump
1.
12
James Jones
40' 5
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
2.
11
Nathaniel Machlus
38' 7.5
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
10
Jason George
37' 10.25
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
4.
10
Justin Jackson
37' 3.75
Apr 9
Northwest Invitational
5.
10
Stevion Griffin
37' 1.25
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
9
Cameron Kossmann
34' 3
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
7.
12
Jason Holmes
25' 2
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Samara Davis
12.73
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Jaimee Bunderson
13.74c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
3.
10
Charlotte Qin
14.53
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
4.
10
Gabriyale Flenoid
14.61
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
11
Karina Solomakhina
14.64c
Apr 26
Friends Meet #2
6.
12
Natalie Zweifel
14.70
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
9
Sierra Bunch
14.75
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
9
Arshya Pillai
14.77
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
9.
11
Grace Houchin
14.82
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
10.
9
Quinn Lepper
14.84c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
11.
11
Claireece Cross
14.94c
Apr 26
Friends Meet #2
12.
11
Nahria Simmons
15.01
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
13.
10
Mackenzie Neal
15.02
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
14.
10
Veronica Wolf
15.04c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
15.
10
Grace Burlage
15.14c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
16.
12
Lindsey Mcgee
15.18
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
17.
10
S Maciariello
15.34c
Apr 26
Friends Meet #2
18.
9
Mihira Dola
15.38
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
19.
10
Kaden Johnson
15.42
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10
Sydney Sonn
15.42
Apr 1
Rockwood Girls Quad
21.
9
Lauren Nickel
15.74
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
22.
11
Karolena Stratmann
16.43
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
23.
9
Najra Mahmutovic
17.34c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
24.
9
Riya Bazawada
17.64c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
25.
10
Saadhvika Mohan-singh
17.84c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
26.
9
Daksha Daggumati
18.54c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
27.
10
Thanvi Ravala
18.94c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
28.
9
Keerthana Thallam
19.04c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
200 Meters
1.
10
Samara Davis
26.64
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Jaimee Bunderson
27.43
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
11
Joshlyn Troupe
28.11
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
10
Mackenzie Neal
29.93
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
10
Gabriyale Flenoid
30.31
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
12
Lucy Arnold
30.85
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
7.
11
Nahria Simmons
31.03
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
8.
11
Sophia Russell
31.12
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
9.
9
Sierra Bunch
31.22
Apr 9
Northwest Invitational
10.
12
Natalie Zweifel
31.49
Apr 1
Rockwood Girls Quad
11.
10
Jaziah Skinner
31.58
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
12.
10
Veronica Wolf
31.74c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
13.
12
Lindsey Mcgee
31.92
Apr 9
Northwest Invitational
14.
10
S Maciariello
32.04c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
15.
9
Arshya Pillai
32.16
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
16.
9
Quinn Lepper
32.45
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
17.
9
Lauren Nickel
32.63
Apr 1
Rockwood Girls Quad
18.
9
Riya Bazawada
32.94c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
19.
10
Saadhvika Mohan-singh
33.14c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
20.
10
Sofia Maciariello
33.16
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
21.
9
Mihira Dola
34.12
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
22.
11
Karolena Stratmann
35.14
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
23.
9
Najra Mahmutovic
37.64c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
24.
9
Daksha Daggumati
39.24c
PR
Apr 26
Friends Meet #2
25.
9
Keerthana Thallam
42.78
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
400 Meters
1.
11
Joshlyn Troupe
1:00.67
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Audrey Tanzola
1:04.32
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
10
Raven Fleming
1:05.46
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
9
Monet Ballard
1:05.72
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
12
Olivia Walters
1:07.47
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
6.
11
Omoye Ehimare
1:08.00
Apr 9
Northwest Invitational
7.
12
Lucy Arnold
1:11.53
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
8.
9
Kate Jesperson
1:12.36
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
9.
11
Grace Teixeira
1:16.82
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10.
9
Arshya Pillai
1:19.71
PR
Apr 9
Northwest Invitational
800 Meters
1.
12
Audrey Tanzola
2:25.51
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
10
Raven Fleming
2:37.13
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
11
Erin Schweitzer
2:39.10
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
4.
9
Maleah Eggers
2:45.33
Apr 9
Northwest Invitational
5.
11
Omoye Ehimare
2:46.64
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
6.
9
Katherine Bolt
2:50.01
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
9
Zoe Martin
2:56.59
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
8.
11
Grace Teixeira
2:56.7h
PR
Apr 26
Friends Meet #2
9.
11
Hannah Brandon
2:57.63
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10.
11
Miranda Linenbroker
3:03.8h
PR
Apr 26
Friends Meet #2
11.
12
Caitlin Roulhac
3:07.39
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
12.
11
Isabella Wrisberg
3:14.81
PR
Apr 9
Northwest Invitational
1500 Meters
1.
11
Erin Schweitzer
5:51.56
Apr 9
Northwest Invitational
2.
9
Katherine Bolt
6:16.11
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
9
Zoe Martin
7:19.87
Apr 9
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
9
Maleah Eggers
5:37.64
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
12
Audrey Tanzola
5:46.64
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
9
Katherine Bolt
6:10.06
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
4.
11
Erin Schweitzer
6:15.01
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
5.
12
Caitlin Roulhac
6:43.11
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
11
Miranda Linenbroker
7:04.72
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
11
Chloe Durer
7:38.44
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
3200 Meters
1.
9
Maleah Eggers
12:39.61
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
11
Chloe Durer
15:02.2h
PR
Apr 26
Friends Meet #2
3.
12
Caitlin Roulhac
15:17.3h
PR
Apr 26
Friends Meet #2
100m Hurdles - 33"
1.
12
Natalie Zweifel
21.06
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
Sophia Russell
21.24
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
3.
10
Sofia Maciariello
21.32
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Sarah Clark
50.80
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
Grace Houchin
51.98
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
10
Jessica Aldenderfer
59.47
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
10
Sofia Maciariello
1:04.86
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.91
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Samara Davis
Grace Houchin
Charlotte Qin
Joshlyn Troupe
53.34
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
Samara Davis
Lucy Arnold
Grace Houchin
Joshlyn Troupe
54.59
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Courtney Chiarelli
Sofia MACIARIELLO
Sydney Sonn
Karina Solomakhina
58.07
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
5.
Gabriyale Flenoid
Sophia Russell
Arshya Pillai
Mihira Dola
58.09
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
Karina Solomakhina
Veronica Wolf
Quinn Lepper
Lauren Nickel
58.29
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Samara Davis
Sarah Clark
Lucy Arnold
Joshlyn Troupe
1:54.07
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
Relay Team
1:57.91
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
Natalie Zweifel
Veronica Wolf
Sophia Russell
Lucy Arnold
2:01.58
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
4.
Lucy Arnold
Sierra Bunch
Nahria Simmons
Natalie Zweifel
2:03.31
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
5.
Gabriyale Flenoid
Arshya Pillai
Jessica Aldenderfer
Mihira Dola
2:05.04
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
Mackenzie Neal
Lauren Nickel
Quinn Lepper
Veronica Wolf
2:06.36
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:11.78
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Samara Davis
Raven Fleming
Joshlyn Troupe
Audrey Tanzola
4:21.61
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
Joshlyn Troupe
Audrey Tanzola
Charlotte Qin
Raven Fleming
4:22.00
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
Sarah Clark
Olivia Walters
Lucy Arnold
Omoye Ehimare
4:36.3h
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
5.
Monet Ballard
Olivia Walters
Jaimee Bunderson
Omoye Ehimare
4:36.40
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
Sierra Bunch
Kate Jesperson
Zoe Martin
Grace Teixeira
5:01.90
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
Miranda Linenbroker
Hannah Brandon
Caitlin Roulhac
Isabella Wrisberg
5:14.42
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:06.02
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Maleah Eggers
Raven Fleming
Audrey Tanzola
Erin Schweitzer
10:19.07
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
3.
Erin Schweitzer
Audrey Tanzola
Maleah Eggers
Raven Fleming
10:28.77
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Omoye Ehimare
Miranda Linenbroker
Zoe Martin
Grace Teixeira
11:43.68
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
5.
Katherine Bolt
Hannah Brandon
Isabella Wrisberg
Caitlin Roulhac
12:02.34
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
6.
Katherine Bolt
Hannah Brandon
Zoe Martin
Isabella Wrisberg
12:02.61
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Natalie Zweifel
Nahria Simmons
Grace Houchin
Sarah Clark
2:08.15
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
Arshya Pillai
Mihira Dola
Omoye Ehimare
Sophia Russell
2:08.18
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
Relay Team
2:10.91
Apr 9
Northwest Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Amariyah Dabney
32' 10.5
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
2.
10
Trinity Gygi
28' 4
PR
Apr 26
Friends Meet #2
3.
9
Aaliyah Smallwood
27' 9.5
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
12
Carlen Hite
26' 10.75
PR
Apr 9
Northwest Invitational
5.
12
Maya Achieng
24' 8.5
PR
Apr 26
Friends Meet #2
6.
9
Rylee Kelly
22' 0.25
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
10
Natalie Danner
20' 3
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
9
Isabelle Cheung
18' 1.25
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
9.
9
Ashlyn Merritt
16' 8.75
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10.
10
Avanti Singh
16' 7.5
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
Discus - 1kg
1.
12
Maya Achieng
85' 10.75
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
10
Trinity Gygi
81' 10
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
12
Carlen Hite
75' 10.25
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
9
Isabelle Cheung
67' 7.5
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
9
Rylee Kelly
62' 3.25
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
6.
10
Avanti Singh
58' 9
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
10
Natalie Danner
57' 9
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Javelin - 600g
1.
10
Natalie Danner
120' 5
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
10
Trinity Gygi
92' 0.25
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
10
Kaden Johnson
74' 7.75
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
12
Maya Achieng
70' 10
PR
Apr 26
Friends Meet #2
5.
9
Isabelle Cheung
51' 4
PR
Apr 26
Friends Meet #2
6.
10
Jacey Young
49' 1.25
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
7.
10
Avanti Singh
42' 6.75
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
9
Ashlyn Merritt
34' 0
Apr 26
Friends Meet #2
High Jump
1.
11
Claireece Cross
4' 9
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
11
Nahria Simmons
4' 9
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
10
Sarah Clark
4' 5.25
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
4.
9
Monet Ballard
4' 4
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
5.
11
Joshlyn Troupe
4' 2
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
10
Jessica Aldenderfer
4' 2
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
10
Charlotte Qin
4' 2
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
11
Omoye Ehimare
4' 0.75
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
9.
10
Jacey Young
4' 0
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Pole Vault
1.
12
Jaimee Bunderson
8' 6
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10
Grace Burlage
8' 6
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
3.
9
Sierra Bunch
7' 6.25
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
12
Olivia Walters
7' 5.75
PR
Apr 9
Northwest Invitational
12
Lindsey Mcgee
7' 5.75
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
6.
9
Monet Ballard
6' 11.75
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
9
Kate Jesperson
6' 6
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
8.
9
Lauren Nickel
5' 6.25
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Long Jump
1.
10
Charlotte Qin
15' 7.5
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
Joshlyn Troupe
15' 2
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 2
3.
11
Karina Solomakhina
13' 11.75
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
12
Jaimee Bunderson
13' 11
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
10
Gabriyale Flenoid
12' 10.25
(.0)
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
6.
10
Grace Burlage
12' 3
Apr 26
Friends Meet #2
7.
10
Mackenzie Neal
11' 8.25
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
8.
10
Sydney Sonn
10' 8
Apr 26
Friends Meet #2
9.
9
Sierra Bunch
10' 6.75
(.0)
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Triple Jump
1.
9
Sierra Bunch
32' 6.25
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
10
Charlotte Qin
31' 6.75
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
10
Mackenzie Neal
29' 8.25
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
10
Jessica Aldenderfer
29' 4
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
5.
12
Natalie Zweifel
29' 3.5
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
6.
10
Courtney Chiarelli
28' 3.75
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
11
Sophia Russell
26' 4.5
(.0)
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
*Recent improvement