Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2023
2022
2019
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Carter Vancura
12.44
May 6
Windom Meet
2.
8
Kevin Bleess
12.50
May 3
Windom Meet
3.
10
Ayden Berghorst
13.00
PR
May 6
Windom Meet
4.
8
Job Ogeka
13.38
May 6
Windom Meet
5.
8
James Erickson
13.85
May 20
Luverne Meet
6.
8
Noah Steffen
13.92
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
7.
12
Caden Wiens
13.97
PR
May 6
Windom Meet
8.
11
Kinn Oilouch
14.04c
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
9.
9
Matthew Samdal
14.82
Apr 9
St. Peter Invite #1
200 Meters
1.
12
Cameron Alm
24.65
PR
May 20
Luverne Meet
2.
8
Kevin Bleess
24.96
May 6
Windom Meet
3.
11
Dylan Serreyn
25.63
PR
Apr 15
Windom Meet
4.
11
Carter Vancura
26.15
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
5.
10
Bryan Macario Rios
26.34c
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
6.
8
James Erickson
27.57
May 20
Luverne Meet
7.
8
Job Ogeka
27.97
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
8.
10
Ayden Berghorst
28.09
PR
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
9.
8
Noah Steffen
28.43
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
10.
12
Caden Wiens
29.44
PR
May 6
Windom Meet
11.
11
Kinn Oilouch
29.92
PR
Apr 20
Marshall Meet
12.
9
Matthew Wilde
30.87
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
400 Meters
1.
12
Cameron Alm
53.76
PR
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
11
Dylan Serreyn
56.06
PR
Apr 22
New Ulm Invite #2
3.
10
Bryan Macario Rios
57.87
May 6
Windom Meet
4.
11
Carter Vancura
58.84
PR
May 20
Luverne Meet
5.
9
Aaden Nauman
59.36
May 20
Luverne Meet
6.
8
Kevin Bleess
1:00.38
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
7.
10
Ayden Berghorst
1:00.83
PR
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
8.
9
Thomas Green
1:02.35
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
9.
8
Teigen Wormstadt
1:02.57
Apr 15
Windom Meet
10.
9
Charlie Smith
1:02.94
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
11.
12
Caden Wiens
1:04.54
PR
May 6
Windom Meet
12.
10
Eli Bordewyk
1:10.38
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
13.
8
Noah Steffen
1:10.79
Apr 15
Windom Meet
14.
9
Matthew Wilde
1:15.57
PR
Apr 15
Windom Meet
800 Meters
1.
10
Bryan Macario Rios
2:10.23
PR
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
2.
12
Cameron Alm
2:17.69
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
3.
9
Charlie Smith
2:22.14
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
4.
11
Zach Squires
2:38.30
Apr 15
Windom Meet
5.
9
Matthew Wilde
2:41.31
PR
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
6.
8
Noah Steffen
2:43.47
May 20
Luverne Meet
7.
9
Hayden Lensing
2:55.59
May 6
Windom Meet
1600 Meters
1.
10
Eli Bordewyk
5:05.40
PR
May 13
Waseca Invite #2
2.
12
Chance Elness
5:08.79
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
10
Jacob Green
5:17.43
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
4.
11
Zach Squires
5:22.50
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
9
Aaden Nauman
5:42.24
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
6.
9
Matthew Wilde
5:43.58
PR
May 13
Waseca Invite #2
7.
9
Thomas Green
5:56.68
May 3
Windom Meet
8.
9
Hayden Lensing
6:12.10
Apr 15
Windom Meet
3200 Meters
1.
9
Aaden Nauman
11:21.16
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
2.
10
Eli Bordewyk
11:28.80
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
12
Chance Elness
11:35.73
PR
May 13
Waseca Invite #2
4.
9
Thomas Green
11:42.46
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
10
Jacob Green
12:00.87
Apr 20
Marshall Meet
6.
11
Zach Squires
12:14.53
May 20
Luverne Meet
7.
9
Hayden Lensing
13:33.87
Apr 9
St. Peter Invite #1
300m Hurdles - 36"
1.
10
Bryan Macario Rios
48.86
PR
May 13
Waseca Invite #2
2.
8
Teigen Wormstadt
49.61
May 6
Windom Meet
3.
8
James Erickson
54.99
May 6
Windom Meet
4x100 Relay
1.
Carter Vancura
Kevin Bleess
Teigen Wormstadt
Job Ogeka
51.22
May 6
Windom Meet
2.
8
Teigen Wormstadt
James Erickson
Kevin Bleess
Job Ogeka
51.77
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
3.
8
Kevin Bleess
Teigen Wormstadt
James Erickson
Job Ogeka
52.19
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
4.
8
Teigen Wormstadt
James Erickson
Job Ogeka
Kevin Bleess
52.85
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
8
Kevin Bleess
Teigen Wormstadt
Job Ogeka
James Erickson
52.94c
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
6.
Relay Team
53.16
Apr 22
New Ulm Invite #2
7.
Job Ogeka
James Erickson
Aaden Nauman
Charlie Smith
55.65
May 3
Windom Meet
8.
Kinn Oilouch
Matthew Samdal
Job Ogeka
James Erickson
57.19
Apr 15
Windom Meet
4x200 Relay -
1.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Carter Vancura
Kevin Bleess
1:38.88
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
2.
Bryan Macario Rios
Carter Vancura
Cameron Alm
Dylan Serreyn
1:39.47
May 20
Luverne Meet
3.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Carter Vancura
Dylan Serreyn
1:40.91
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
4.
Relay Team
1:41.06
May 13
Waseca Invite #2
5.
Kevin Bleess
Cameron Alm
Carter Vancura
Dylan Serreyn
1:41.37
May 6
Windom Meet
6.
Carter Vancura
Cameron Alm
Job Ogeka
Kevin Bleess
1:44.9h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
7.
Carter Vancura
Bryan Macario Rios
Charlie Smith
Aaden Nauman
1:51.46
Apr 20
Marshall Meet
8.
Kevin Bleess
Teigen Wormstadt
Job Ogeka
Ayden Berghorst
1:51.86
Apr 20
Marshall Meet
4x400 Relay
1.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Carter Vancura
Dylan Serreyn
3:42.07
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
Relay Team
3:47.52
May 13
Waseca Invite #2
3.
Bryan Macario Rios
Teigen Wormstadt
Cameron Alm
Dylan Serreyn
3:48.55
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
4.
Bryan Macario Rios
Chance Elness
Cameron Alm
Dylan Serreyn
3:49.35
May 6
Windom Meet
5.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Teigen Wormstadt
Chance Elness
3:52.08
May 20
Luverne Meet
6.
Bryan Macario Rios
Teigen Wormstadt
Chance Elness
Cameron Alm
3:58.66
May 3
Windom Meet
7.
Cameron Alm
Bryan Macario Rios
Chance Elness
Aaden Nauman
3:59.08
Apr 15
Windom Meet
8.
Bryan Macario Rios
Aaden Nauman
Charlie Smith
Eli Bordewyk
4:12.89
Apr 20
Marshall Meet
9.
Charlie Smith
Jacob Green
Thomas Green
Eli Bordewyk
4:39.20
Apr 15
Windom Meet
4x800 Relay
1.
Chance Elness
Teigen Wormstadt
Eli Bordewyk
Aaden Nauman
9:12.25
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
2.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Chance Elness
Aaden Nauman
9:29.0h
May 6
Windom Meet
3.
Relay Team
9:32.50
Apr 22
New Ulm Invite #2
4.
Chance Elness
Eli Bordewyk
Zach Squires
Aaden Nauman
9:42.99
May 20
Luverne Meet
5.
Chance Elness
Aaden Nauman
Zach Squires
Eli Bordewyk
9:44.28
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
6.
Bryan Macario Rios
Cameron Alm
Chance Elness
Zach Squires
9:47.2h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
7.
Chance Elness
Eli Bordewyk
Zach Squires
Jacob Green
9:53.45
Apr 20
Marshall Meet
8.
Cameron Alm
Chance Elness
Eli Bordewyk
Aaden Nauman
10:02.68
Apr 15
Windom Meet
9.
Teigen Wormstadt
Jacob Green
Thomas Green
Noah Steffen
10:03.73
May 20
Luverne Meet
10.
Charlie Smith
Thomas Green
Jacob Green
Zach Squires
10:33.03
Apr 15
Windom Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Alex Altman
45' 5
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
10
Jose Rodas
38' 0
May 13
Waseca Invite #2
3.
10
Nicholas Bottelberghe
33' 3
May 6
Windom Meet
4.
10
Jayden Petersen
31' 0
PR
May 6
Windom Meet
5.
10
Vaugn Vo-Verhage
30' 6.5
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
Discus - 1.6kg
1.
11
Alex Altman
138' 5
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
10
Jose Rodas
108' 3
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
10
Nicholas Bottelberghe
95' 5
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
4.
10
Vaugn Vo-Verhage
89' 0.5
May 13
Waseca Invite #2
5.
10
Jayden Petersen
83' 10
PR
May 13
Waseca Invite #2
High Jump
1.
11
Dylan Serreyn
6' 0
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
2.
8
Teigen Wormstadt
5' 0
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
3.
10
Bryan Macario Rios
4' 6
PR
Apr 15
Windom Meet
Pole Vault
1.
9
Charlie Smith
8' 8
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
8
James Erickson
7' 0
May 20
Luverne Meet
Long Jump
1.
11
Dylan Serreyn
19' 5.5
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
8
Kevin Bleess
16' 10
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
8
Job Ogeka
16' 7.25
PR
Apr 20
Marshall Meet
4.
11
Kinn Oilouch
14' 8.5
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
5.
10
Bryan Macario Rios
14' 5.5
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
Triple Jump
1.
11
Dylan Serreyn
43' 0.5
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
8
Job Ogeka
34' 4
May 20
Luverne Meet
3.
8
Teigen Wormstadt
34' 2.5
May 6
Windom Meet
Womens
100 Meters
1.
8
Hadley Sammons
14.14
PR
May 6
Windom Meet
2.
7
Ava Van Norman
14.43
May 20
Luverne Meet
3.
11
Mikalah Konz
14.59
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
4.
11
Lucy Stevens
14.94c
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
5.
10
Mackenzie Doorenbos
15.45
May 6
Windom Meet
6.
12
Haley Dauer
15.46
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
7.
11
Valerie Schutz
15.89
May 13
Waseca Invite #2
8.
8
Elizabeth Ngisa
16.27
May 20
Luverne Meet
9.
8
Reyna Cazeras
16.79
PR
May 3
Windom Meet
10.
7
Lillyanna Meyer
16.84
PR
May 20
Luverne Meet
200 Meters
1.
12
Gracie Bucher
27.89
PR
May 13
Waseca Invite #2
2.
11
Lucy Stevens
28.05
PR
May 20
Luverne Meet
3.
8
Hadley Sammons
29.10
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
4.
11
Mikalah Konz
29.78
PR
May 20
Luverne Meet
5.
11
Erika Lopez
31.55
PR
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
6.
8
Hannah Dauer
31.84c
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
7.
7
Ava Van Norman
32.18
May 20
Luverne Meet
8.
12
Haley Dauer
32.90
Apr 22
New Ulm Invite #2
9.
11
Valerie Schutz
32.91
May 20
Luverne Meet
10.
10
Mackenzie Doorenbos
33.32
May 6
Windom Meet
11.
7
Lillyanna Meyer
36.50
PR
May 13
Waseca Invite #2
400 Meters
1.
12
Gracie Bucher
1:00.20
PR
May 20
Luverne Meet
2.
11
Lucy Stevens
1:04.65
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
11
Kendyl Sammons
1:08.04c
PR
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
4.
8
Hannah Dauer
1:08.47
PR
May 20
Luverne Meet
5.
8
Hadley Sammons
1:09.72
May 3
Windom Meet
6.
12
Jadyn Wormstadt
1:10.31
May 13
Waseca Invite #2
7.
7
Haidyn Sammons
1:11.26
May 20
Luverne Meet
8.
11
Erika Lopez
1:11.35
PR
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
9.
8
Kaylee Walklin
1:11.51
Apr 15
Windom Meet
10.
10
Brooklyn Flaherty
1:12.64
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
11.
9
Victoria Robillard
1:13.30
May 13
Waseca Invite #2
12.
12
Haley Dauer
1:16.24
May 6
Windom Meet
13.
9
Emma Holtz
1:16.44
PR
Apr 15
Windom Meet
14.
7
Ava Van Norman
1:22.32
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
15.
-
reyna Reyes
1:25.66
PR
May 20
Luverne Meet
800 Meters
1.
12
Gracie Bucher
2:30.65
Apr 22
New Ulm Invite #2
2.
8
Kaylee Walklin
2:35.56
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
3.
12
Jadyn Wormstadt
2:44.11
PR
May 20
Luverne Meet
4.
7
Haidyn Sammons
2:45.23
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
9
Victoria Robillard
2:47.11
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
6.
11
Kendyl Sammons
2:50.18
PR
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
7.
11
Erika Lopez
2:52.80
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
8.
10
Brooklyn Flaherty
3:02.29
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
9.
-
reyna Reyes
3:37.4h
PR
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
1600 Meters
1.
8
Kaylee Walklin
5:25.09
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
2.
7
Haidyn Sammons
5:55.49
PR
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
3.
12
Gracie Bucher
5:57.6h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
4.
11
Erika Lopez
6:03.84
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
8
Hadley Sammons
6:35.41
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
6.
7
Charlotte Nauman
6:36.03
PR
May 20
Luverne Meet
3200 Meters
1.
8
Kaylee Walklin
11:35.39
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
2.
7
Charlotte Nauman
13:54.87
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
7
Haidyn Sammons
13:56.09
May 3
Windom Meet
4.
11
Erika Lopez
14:28.81
May 20
Luverne Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ella Wilde
20.22
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
9
Porsha Myrvold
20.60
PR
Apr 9
St. Peter Invite #1
3.
9
Emma Holtz
20.91
May 20
Luverne Meet
4.
10
Brooklyn Flaherty
22.76
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
300m Hurdles - 30"
1.
9
Emma Holtz
57.69
May 20
Luverne Meet
2.
11
Ella Wilde
1:01.26
May 20
Luverne Meet
3.
10
Brooklyn Flaherty
1:12.89
Apr 15
Windom Meet
4.
9
Porsha Myrvold
1:18.47
PR
Apr 22
New Ulm Invite #2
4x100 Relay
1.
Ava Van Norman
mackenzie Doorenbos
Haley Dauer
Mikalah Konz
57.79
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
2.
mackenzie Doorenbos
Haley Dauer
Ava Van Norman
Mikalah Konz
58.26
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
Ava Van Norman
Hannah Dauer
Haley Dauer
Mikalah Konz
58.75
May 6
Windom Meet
4.
Relay Team
59.31
May 13
Waseca Invite #2
5.
mackenzie Doorenbos
Haley Dauer
Hannah Dauer
Jadyn Wormstadt
59.38
May 20
Luverne Meet
6.
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Ava Van Norman
Mikalah Konz
59.55
Apr 15
Windom Meet
7.
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Haley Dauer
Mikalah Konz
1:00.34c
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
8.
mackenzie Doorenbos
Emma Holtz
Valerie Schutz
Ava Van Norman
1:04.76
Apr 20
Marshall Meet
9.
Ava Van Norman
Elizabeth Ngisa
Lillyanna Meyer
Reyna Cazeras
1:05.61
May 20
Luverne Meet
10.
mackenzie Doorenbos
Reyna Cazeras
Porsha Myrvold
Emma Holtz
1:13.21
Apr 15
Windom Meet
4x200 Relay -
1.
Lucy Stevens
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Gracie Bucher
1:53.34
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
2.
Lucy Stevens
Hadley Sammons
Mikalah Konz
Gracie Bucher
1:53.40
May 20
Luverne Meet
3.
Relay Team
1:57.20
May 13
Waseca Invite #2
4.
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Jadyn Wormstadt
Mikalah Konz
1:59.03
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
5.
Lucy Stevens
Hadley Sammons
Erika Lopez
Gracie Bucher
2:00.09
Apr 15
Windom Meet
6.
Lucy Stevens
Hannah Dauer
Haley Dauer
Erika Lopez
2:06.40
May 3
Windom Meet
7.
mackenzie Doorenbos
Hannah Dauer
Haley Dauer
Mikalah Konz
2:07.81
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
8.
Hannah Dauer
Victoria Robilliard
Kendyl Sammons
Emma Holtz
2:13.32
Apr 15
Windom Meet
mackenzie Doorenbos
Haley Dauer
Kendyl Sammons
Emma Holtz
2:13.32
May 20
Luverne Meet
10.
Porsha Myrvold
Brooklyn Flaherty
Emma Holtz
Victoria Robilliard
2:18.6h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
4x400 Relay
1.
Gracie Bucher
Kaylee Walklin
Hannah Dauer
Lucy Stevens
4:15.86
Jun 10
MSHSL Section 3A Championships
2.
Gracie Bucher
Hannah Dauer
Kaylee Walklin
Lucy Stevens
4:20.93
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
3.
Gracie Bucher
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Lucy Stevens
4:24.26
May 20
Luverne Meet
4.
Relay Team
4:26.79
May 13
Waseca Invite #2
5.
Gracie Bucher
Jadyn Wormstadt
Kaylee Walklin
Lucy Stevens
4:32.87
May 6
Windom Meet
6.
Gracie Bucher
Hannah Dauer
Erika Lopez
Lucy Stevens
4:34.5h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
7.
Gracie Bucher
Jadyn Wormstadt
Hannah Dauer
Kaylee Walklin
4:36.47
May 3
Windom Meet
8.
Gracie Bucher
Erika Lopez
Jadyn Wormstadt
Lucy Stevens
4:47.71
Apr 15
Windom Meet
9.
Hadley Sammons
Hannah Dauer
Kendyl Sammons
Haidyn Sammons
5:11.32
Apr 20
Marshall Meet
10.
Hannah Dauer
Kendyl Sammons
Haidyn Sammons
Emma Holtz
5:23.74
Apr 15
Windom Meet
4x800 Relay
1.
Hadley Sammons
Kaylee Walklin
Haidyn Sammons
Gracie Bucher
10:46.9h
May 6
Windom Meet
2.
Erika Lopez
Kendyl Sammons
Haidyn Sammons
Kaylee Walklin
10:46.96
May 20
Luverne Meet
3.
Jadyn Wormstadt
Hadley Sammons
Haidyn Sammons
Kaylee Walklin
10:59.36
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
4.
Kaylee Walklin
Erika Lopez
Jadyn Wormstadt
Gracie Bucher
11:02.55
Apr 20
Marshall Meet
5.
Kaylee Walklin
Erika Lopez
Charlotte Nauman
Kendyl Sammons
11:15.5h
Apr 26
Pipestone Conference Invite #1
6.
Jadyn Wormstadt
Kendyl Sammons
Haidyn Sammons
Erika Lopez
11:19.85
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
7.
Relay Team
11:27.22
May 13
Waseca Invite #2
8.
Erika Lopez
Kendyl Sammons
Victoria Robilliard
Brooklyn Flaherty
11:31.84
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
9.
Erika Lopez
Kendyl Sammons
Charlotte Nauman
Brooklyn Flaherty
12:02.59
May 3
Windom Meet
10.
Charlotte Nauman
Victoria Robilliard
Brooklyn Flaherty
Reyna Cazeras
12:24.01
Apr 15
Windom Meet
Shot Put - 4kg
1.
12
Delaney Smith
45' 8
PR
May 6
Windom Meet
2.
12
Alyssa Reisdorfer
26' 6.5
PR
May 20
Luverne Meet
3.
8
Brooklyn Roll
25' 9
May 20
Luverne Meet
4.
10
Virginia Jensen
25' 2.5
PR
May 20
Luverne Meet
5.
10
Nia Jensen
18' 9
PR
Apr 15
Windom Meet
Discus - 1kg
1.
12
Delaney Smith
125' 8
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
2.
10
Virginia Jensen
86' 7
PR
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
3.
8
Brooklyn Roll
69' 0
PR
May 28
BSC Conference Meet (Small School)
4.
12
Alyssa Reisdorfer
67' 4
PR
May 20
Luverne Meet
High Jump
1.
12
Jadyn Wormstadt
5' 0
Apr 9
St. Peter Invite #1
2.
11
Valerie Schutz
4' 4
Apr 30
MCC Non-Conference Invite #2
3.
8
Kaylee Walklin
4' 2
PR
Jun 3
MSHSL Section 3A - East Sub-Section
Pole Vault
1.
9
Victoria Robillard
6' 6
May 20
Luverne Meet
Long Jump
1.
11
Valerie Schutz
14' 1
PR
Apr 22
New Ulm Invite #2
2.
11
Lucy Stevens
12' 10.5
PR
May 3
Windom Meet
3.
9
Victoria Robillard
11' 10.5
PR
Apr 22
New Ulm Invite #2
4.
12
Jadyn Wormstadt
11' 9
PR
Apr 15
Windom Meet
Triple Jump
1.
12
Jadyn Wormstadt
26' 10
May 13
Waseca Invite #2
2.
11
Valerie Schutz
21' 2
May 3
Windom Meet
*Recent improvement