Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Otis Weah
11.35
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
9
Troy Knutson
12.05
May 22
Bemidji Invite
11
Colton Krier
12.05
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9
Terrance Weah
12.05
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
9
Cameron Webster
12.09
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
6.
11
Gavun Brooks-Samek
12.23
May 22
Bemidji Invite
7.
12
Blake Martel
12.32
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
12
Evan Bloom
12.36
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
12
Hunter Seminole
12.63
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
10.
11
Parker Thomas
12.74
PR
May 22
Bemidji Invite
11
Gavin Brosowske
12.74
PR
May 22
Bemidji Invite
12.
10
Patrick O'Connor
12.92
May 22
Bemidji Invite
13.
11
Matthew Walter
13.15
PR
May 22
Bemidji Invite
14.
11
Hans Engen
13.44
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
10
Monsanto Sanchez
13.53
PR
May 22
Bemidji Invite
16.
11
Blair Jackson
14.73
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
17.
10
Tyler Church
14.90
PR
May 22
Bemidji Invite
200 Meters
1.
11
Otis Weah
22.64
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
12
Garren Colegrove
23.63
PR
May 22
Bemidji Invite
3.
11
Cole Crompton
23.79
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
11
Hunter Wollschlager
23.84
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
5.
11
Seth Lawrence
23.85
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
6.
10
Nick Johnson
24.35
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
7.
11
Gavun Brooks-Samek
24.44
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
11
Colton Krier
24.83
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
9
Terrance Weah
25.31
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
12
Evan Bloom
25.32
PR
May 22
Bemidji Invite
11.
9
Troy Knutson
25.66
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
12.
10
Patrick O'Connor
26.14
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
13.
10
Noah Anderson
27.21
May 22
Bemidji Invite
14.
9
Parker Wood
27.40
May 22
Bemidji Invite
15.
10
Monsanto Sanchez
27.53
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
16.
11
Blair Jackson
30.79
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
400 Meters
1.
11
Cole Crompton
50.09
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
12
Garren Colegrove
51.13
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
11
Hunter Wollschlager
51.13
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
11
Seth Lawrence
54.76
May 22
Bemidji Invite
5.
10
Nick Johnson
55.05
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
6.
12
Eric Gibbons
55.06
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
12
Landon Litch
56.54
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
8.
10
Jason Sanders
1:00.43
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
9.
11
Parker Thomas
1:02.80
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
800 Meters
1.
12
Eric Gibbons
1:57.18
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
11
Austin Gruenberg
2:04.63
Jun 3
MSHSL Section 8AA
3.
12
Landon Litch
2:08.00
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
10
Dawson Strom
2:15.66
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
5.
11
Charlie Laughlin
2:18.78
PR
May 22
Bemidji Invite
1600 Meters
1.
11
Noah Melton
4:39.55
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
2.
12
Eric Gibbons
4:43.26
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
11
Austin Gruenberg
4:44.61
May 22
Bemidji Invite
4.
10
Billy O'Connor
4:49.75
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
9
Granton Schneider
4:58.04
May 22
Bemidji Invite
6.
10
Lawrence Wirries
5:00.24
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
10
Ian Barrera
5:07.52
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
10
Isaac Wicklund
5:13.95
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
9.
11
Charlie Laughlin
5:17.18
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
10
T.J. Jok
5:30.72
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
11.
11
Andrew Franklin
5:31.41
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
12.
9
Isaac Vogt
5:31.56
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
13.
9
Abdullahi Hashim
5:39.61
PR
May 22
Bemidji Invite
14.
10
Levi Redding
5:43.85
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
9
William Swenson
6:22.69
May 22
Bemidji Invite
3200 Meters
1.
11
Noah Melton
10:17.43
PR
May 22
Bemidji Invite
2.
11
Austin Gruenberg
10:29.10
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
10
Lawrence Wirries
10:40.25
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
10
Dawson Strom
10:42.90
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
10
Sam Gebhart
10:48.21
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
10
Evan Kartenson
10:55.39
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
10
Billy O'Connor
11:06.65
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
8.
9
Granton Schneider
11:20.41
Jun 3
MSHSL Section 8AA
9.
12
Eric Gibbons
11:22.12
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
10.
10
Monsanto Sanchez
14:35.91
PR
May 22
Bemidji Invite
11.
10
Tyler Church
17:02.67
May 22
Bemidji Invite
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jack Entzion
17.25
May 22
Bemidji Invite
2.
12
Sam Grove
17.44
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
12
Samuel Grove
17.46
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
10
Erik Dougherty
17.71
PR
May 22
Bemidji Invite
5.
9
Ernie Gonzalez
18.61
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
12
Eric Gibbons
18.84
PR
May 22
Bemidji Invite
7.
12
Rauger Barzain
20.37
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
9
Izaac Arellano
20.43
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
300m Hurdles - 36"
1.
10
Erik Dougherty
43.98
PR
May 22
Bemidji Invite
2.
12
Samuel Grove
45.98
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
10
Jack Entzion
46.60
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
9
Ernie Gonzalez
47.11
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
5.
12
Rauger Barzain
48.27
PR
May 22
Bemidji Invite
6.
12
Eric Gibbons
48.84
PR
May 22
Bemidji Invite
7.
9
Izaac Arellano
48.91
PR
May 22
Bemidji Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.45
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.76
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x400 Relay
1.
Hunter Wollschlager
Eric Gibbons
Cole Crompton
Noah Melton
3:26.43
Jun 13
MSHSL State Championships
2.
Relay Team
3:34.37
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:19.14
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Relay Team
6:28.01
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
Shot Put - 12lb
1.
10
Jameson Cozad
43' 3.75
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Logan Garcia
42' 5.5
Jun 3
MSHSL Section 8AA
3.
12
Kevin Beganovic
42' 1
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
10
Sam Gebhart
41' 8
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
12
Abdul Younis
38' 3
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
6.
10
Alec Thingvold
37' 8
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
11
Malik Hickman
36' 8.5
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
9
Houston Hall
36' 3
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
9.
10
Erik Dougherty
36' 2
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
10.
10
Tristan Duerr
35' 5
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
11.
10
Ali Younis
35' 4
May 22
Bemidji Invite
12.
11
Martin Roesler
35' 1
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
13.
10
Cody Ly
33' 9
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
14.
9
Seth Anderson
33' 1
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
9
Christian Thingvold
31' 4
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
16.
9
Nathan Johnson
30' 9
May 22
Bemidji Invite
17.
9
Scott Verkuilen
30' 5.5
May 22
Bemidji Invite
18.
9
Jacob Wesley
28' 3.5
May 22
Bemidji Invite
19.
10
Isaac Wicklund
27' 3
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
20.
10
Logan Polomny
25' 6
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
21.
9
Ravand Ramadaha
23' 5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Jameson Cozad
119' 5
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
2.
10
Ali Younis
117' 5
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
12
Abdul Younis
117' 4
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
12
Kevin Beganovic
109' 6
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
10
Alec Thingvold
107' 8
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
6.
9
Houston Hall
106' 10
May 22
Bemidji Invite
7.
10
Cody Ly
99' 3
May 22
Bemidji Invite
8.
10
Logan Garcia
97' 3
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
9.
10
Sam Gebhart
95' 2
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
10
Monsanto Sanchez
94' 7
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
11.
11
Malik Hickman
94' 6
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
12.
10
Evan Kartenson
94' 3
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
13.
10
Tristan Duerr
90' 3
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
14.
9
Christian Thingvold
89' 5
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
9
Scott Verkuilen
87' 7
PR
May 22
Bemidji Invite
16.
9
Seth Anderson
83' 10
May 22
Bemidji Invite
10
Patrick O'Connor
83' 10
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
18.
9
Nathan Johnson
70' 3
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
19.
10
Tyler Church
67' 10
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
20.
9
Ravand Ramadaha
47' 1
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
High Jump
1.
12
Jordan Odegard
6' 0
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
2.
10
Sutter Colborn
5' 8
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
11
Hunter Wollschlager
5' 8
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
10
Carson Amundson
5' 4
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
11
Gavun Brooks-Samek
5' 3
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Pole Vault
1.
10
Tyler Rudnick
10' 4
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Gunner Parr
9' 0
May 22
Bemidji Invite
12
Jordan Odegard
9' 0
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
10
Noah McDougall
8' 0
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
Long Jump
1.
12
Jordan Odegard
19' 6
PR
May 22
Bemidji Invite
2.
10
Zachary Brenamen
18' 8
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
12
Evan Bloom
18' 6.5
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
9
Terrance Weah
18' 4
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
9
Cameron Webster
18' 2
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
6.
10
Sutter Colborn
17' 11.5
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
10
Zach Brenaman
17' 8
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
8.
11
Gavun Brooks-Samek
17' 5
May 22
Bemidji Invite
9.
9
Seth Anderson
17' 2
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
10.
11
Noah Farifield
17' 1.75
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
11.
10
Carson Amundson
16' 7
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
12.
9
Parker Wood
16' 4
May 22
Bemidji Invite
13.
11
Parker Thomas
16' 0
PR
May 22
Bemidji Invite
14.
9
Carter Larghe
15' 10.75
May 22
Bemidji Invite
9
Daniel Davies
15' 10.75
May 22
Bemidji Invite
16.
9
Maxwell Slicer
15' 9
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
17.
9
Bailey Wold
15' 0.5
PR
May 22
Bemidji Invite
18.
12
Grant McNabb
13' 6.5
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
19.
11
Blair Jackson
10' 10
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
Triple Jump
1.
11
Gavun Brooks-Samek
41' 4.25
(3.3)
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Zachary Brenamen
38' 5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
10
Zach Brenaman
38' 3.5
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
10
Sutter Colborn
38' 2.5
(3.1)
Jun 3
MSHSL Section 8AA
5.
11
Otis Weah
37' 9.5
May 22
Bemidji Invite
6.
9
Terrance Weah
37' 1
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
12
Blake Martel
35' 11
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
8.
10
Carson Amundson
34' 9
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
11
Noah Farifield
34' 7.5
PR
May 22
Bemidji Invite
10.
9
Parker Wood
33' 9
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
11.
9
Maxwell Slicer
31' 11.5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Lauren Zanotti
13.06
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
9
Claire Howell
13.24
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
10
Annamaria Davies
13.42
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
12
Kara Werth
13.61
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
5.
11
Kira Hamilton
13.76
PR
May 22
Bemidji Invite
6.
10
Zoe Altenbernd
13.95
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
11
Alexandra Maddux
14.02
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
8.
9
Adla Serrao
14.09
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
9
Brea Hyland
14.16
PR
May 22
Bemidji Invite
10.
9
Kate Stafford
14.17
May 22
Bemidji Invite
10
Jada Schwindt
14.17
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
12.
8
Olivia Watson
14.19
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
13.
9
Ayana Blythe
14.25
PR
May 22
Bemidji Invite
14.
10
Meghan Johnson
14.28
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
10
Ashley Buegel
14.38
PR
May 22
Bemidji Invite
16.
9
Lydia Gross
14.44
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
17.
9
Molly Hauf
14.56
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
18.
9
Stella Erickson
14.63
May 22
Bemidji Invite
19.
9
Jordan Carlson
14.73
PR
May 22
Bemidji Invite
20.
10
Ella Donais
14.74
PR
May 22
Bemidji Invite
21.
9
Claire Fahrendorf
14.92
PR
May 22
Bemidji Invite
200 Meters
1.
12
Lauren Zanotti
27.11
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Annamaria Davies
27.88
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
3.
9
Ashley Warne
28.20
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
9
Faith Wollschlager
28.27
May 22
Bemidji Invite
5.
11
Kira Hamilton
28.63
May 22
Bemidji Invite
6.
12
Kara Werth
29.47
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
9
Lydia Gross
29.89
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
8.
9
Molly Hauf
30.18
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9
Jordan Nichols
30.18
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
10
Meghan Johnson
30.19
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
11.
9
Kate Stafford
30.35
May 22
Bemidji Invite
12.
10
Ashley Buegel
30.53
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
13.
9
Stella Erickson
30.70
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
14.
10
Ella Donais
30.79
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
15.
9
Jordan Carlson
31.36
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
400 Meters
1.
9
Claire Howell
57.53
Jun 13
MSHSL State Championships
2.
8
Olivia Watson
1:02.22
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
9
Faith Wollschlager
1:03.13
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
10
Cassidy O'Meara
1:03.24
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
11
Alexandra Maddux
1:03.55
PR
May 22
Bemidji Invite
6.
9
Taylor Melton
1:04.93
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
7.
9
Riley Polomy
1:05.50
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
8.
12
Mackenzie Polomny
1:07.17
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
9
Jordan Nichols
1:07.49
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
10.
9
Kate Stafford
1:08.37
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
11.
9
Nevaeh Flores
1:09.06
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
12.
9
Claire Fahrendorf
1:09.27
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
13.
10
Ella Donais
1:10.70
PR
May 22
Bemidji Invite
14.
12
Tessa Kirkey
1:26.19
PR
May 22
Bemidji Invite
800 Meters
1.
11
Alexandra Maddux
2:18.39
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
8
Olivia Watson
2:22.04
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
3.
9
Claire Howell
2:22.82
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
10
Cassidy O'Meara
2:26.90
Jun 3
MSHSL Section 8AA
5.
9
Taylor Melton
2:31.69
May 22
Bemidji Invite
6.
12
Mackenzie Polomny
2:35.61
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
7.
10
Malery Selberg
2:36.61
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
9
Jenna Schroeder
2:38.16
PR
May 22
Bemidji Invite
9.
12
Brooke Duncan
2:47.02
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
12
Tessa Kirkey
3:06.76
PR
May 22
Bemidji Invite
1600 Meters
1.
9
Riley Polomy
5:33.21
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
2.
11
Kate Ludwig
5:33.71
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
9
Taylor Melton
5:36.53
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
9
Jenna Schroeder
5:49.69
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
5.
8
Chloe Strom
5:59.05
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
11
Sofie Overturf
6:11.51
May 22
Bemidji Invite
7.
12
Brooke Duncan
6:13.94
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
9
Kenzie O'Connell
6:18.74
May 22
Bemidji Invite
9.
10
Malery Selberg
6:24.06
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
12
Megan Kelly
6:24.98
PR
May 22
Bemidji Invite
11.
12
Tessa Kirkey
6:31.76
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3200 Meters
1.
11
Kate Ludwig
12:14.67
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
11
Sofie Overturf
12:49.60
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
11
Mickayla Allen
13:04.69
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
8
Chloe Strom
13:38.08
PR
May 22
Bemidji Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Zoe Altenbernd
16.49
May 22
Bemidji Invite
2.
12
Stephanie Hauf
17.05
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
9
Adla Serrao
17.31
Jun 3
MSHSL Section 8AA
4.
9
Megan Haugo
17.73
May 22
Bemidji Invite
5.
9
Bella Felland
17.89
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
9
Madeline Etter
18.60
PR
May 22
Bemidji Invite
7.
9
Octavia Nerguson
19.17
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
10
Wendy Huynh
19.62
PR
May 22
Bemidji Invite
9.
9
Izzy Settel
23.52
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
300m Hurdles - 30"
1.
12
Stephanie Hauf
50.98
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
9
Adla Serrao
52.63
Jun 3
MSHSL Section 8AA
3.
9
Bella Felland
53.74
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
9
Octavia Nerguson
54.96
PR
May 22
Bemidji Invite
5.
9
Madeline Etter
55.64
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
9
Megan Haugo
56.32
May 22
Bemidji Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.80
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:52.10
May 22
Bemidji Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:11.97
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x600 Relay
1.
Relay Team
7:10.43
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:51.20
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Kaia Pepsin
34' 1.5
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
2.
10
Quintessa Bass
25' 11
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
12
Jasmine Merkens
25' 7
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
12
Hannah Nundahl
22' 9
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
5.
9
Kaylee Kendall
19' 11
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
9
Willow Charbonneaux
15' 7
May 22
Bemidji Invite
Discus - 1kg
1.
10
Quintessa Bass
103' 5
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Kaia Pepsin
98' 9
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
12
Jasmine Merkens
91' 11
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
4.
12
Kara Werth
67' 1
PR
May 22
Bemidji Invite
5.
9
Kaylee Kendall
49' 10
PR
May 22
Bemidji Invite
6.
9
Willow Charbonneaux
24' 9.5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
High Jump
1.
9
Bella Felland
5' 0
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
9
Ashley Warne
4' 10
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
10
Ashley Buegel
4' 8
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
4.
10
Valerie Hernandez
4' 6
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
5.
9
Ayana Blythe
4' 4
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Pole Vault
1.
10
Olivia Carlson
8' 9
May 22
Bemidji Invite
2.
12
Caiden Rheault
8' 3
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
3.
9
Ashley Warne
7' 6
May 22
Bemidji Invite
4.
10
Ellie Viou
7' 0
PR
May 22
Bemidji Invite
10
Wendy Huynh
7' 0
PR
May 22
Bemidji Invite
6.
9
Zenna Rheault
6' 6
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
7.
9
Adla Serrao
6' 0
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
Long Jump
1.
10
Zoe Altenbernd
15' 2.5
(2.3)
PR
Jun 3
MSHSL Section 8AA
2.
10
Jada Schwindt
15' 1
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
12
Kara Werth
14' 11
May 22
Bemidji Invite
4.
10
Annamaria Davies
14' 6.5
(1.9)
Jun 3
MSHSL Section 8AA
5.
10
Meghan Johnson
14' 3
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
6.
9
Jordan Nichols
13' 11.5
PR
May 22
Bemidji Invite
7.
9
Ayana Blythe
13' 7.25
PR
May 22
Bemidji Invite
8.
9
Jordan Carlson
13' 5.25
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
9.
9
Kate Stafford
13' 1.5
PR
May 16
Moorhead/Bemidji Dual
10.
9
Madeline Etter
12' 10.5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
11.
9
Octavia Nerguson
12' 6.5
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
12.
9
Rukhsana Ghauri
11' 4
PR
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
Triple Jump
1.
9
Ashley Warne
36' 6.5
Jun 13
MSHSL State Championships
2.
9
Megan Haugo
31' 7.5
Apr 8
Phil Seljevold MAA Invitational
3.
9
Ayana Blythe
30' 1.25
PR
May 22
Bemidji Invite
*Recent improvement