Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2004
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
Indoor
2024
2023
2019
2018
2016
2015
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Grant Markel
11.49
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
11
Jerome Hunter
11.70
PR
Apr 27
Falcon Invitational
3.
12
Alex Bennett
12.07
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
9
Josh Awrey
12.09
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
5.
12
Sheldon Roberto
12.14c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
10
Colin Taylor
12.48
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
7.
12
James Williams
12.54c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
8.
9
Ben Hartley
12.78
May 11
Falcon Invite
9.
11
Joe Valley
12.91
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
10.
9
Austin Cline
13.01
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
11.
12
Josh Hoebeke
13.18
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
12.
9
Keegan Atherton
13.43
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
13.
10
Raymond Broughton
13.55
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
14.
9
Nolan Fournier
13.64c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
15.
11
Aaron Masse
13.75
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
16.
9
Mychael Hintz
14.42
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
17.
10
Alec Stevens
14.48
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
18.
10
Marty Evans
14.52
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
19.
12
Keegan Taylor
15.67
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
20.
10
Cody Field
15.87
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
21.
9
Alban Gojcaj
15.96
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
22.
9
Robert Farley
16.35
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
23.
11
Cole Felice
16.99
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
24.
9
Matt Carlu
17.15
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
25.
10
Richard Oliver
19.36
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
26.
11
Ben Spencer
25.91
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
200 Meters
1.
11
Jerome Hunter
23.47
May 11
Falcon Invite
2.
12
Grant Markel
24.14c
PR
May 29
Gaylord Meet of Champions
3.
12
Alex Bennett
24.74c
PR
May 23
Big North Conference Championship
4.
9
Josh Awrey
24.83
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
5.
12
Sheldon Roberto
25.21
May 11
Falcon Invite
6.
12
James Williams
25.38
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
7.
10
Colin Taylor
25.66
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
8.
9
John Alley
26.21
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
9.
9
Nolan Fournier
26.80
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
10.
11
Joe Valley
26.93
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
11.
9
Dominic Vulcano
27.07
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
12.
10
Raymond Broughton
27.54c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
12
Keegan Taylor
27.54
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
14.
9
Keegan Atherton
27.79
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
15.
9
Austin Cline
28.29
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
16.
9
Zach Marentette
29.19
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
17.
9
Kenny Ritz
29.24c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
18.
9
Ryan Alexander
29.47
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
19.
11
Tieler Schick
31.69
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
20.
9
Mychael Hintz
32.14
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
21.
9
Robert Farley
33.13
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
22.
9
Alban Gojcaj
33.99
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
400 Meters
1.
11
Jerome Hunter
52.79
PR
May 11
Falcon Invite
2.
9
Josh Awrey
56.29
PR
May 11
Falcon Invite
3.
10
Colin Taylor
57.34c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
4.
9
Ben Hartley
59.04
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
5.
11
Joe Valley
1:00.41
PR
May 11
Falcon Invite
6.
10
Raymond Broughton
1:01.94c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
7.
9
Nolan Fournier
1:02.16
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
8.
11
Aaron Masse
1:03.48
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
9.
9
John Alley
1:03.63
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
10.
10
Jeff Richardson
1:05.55
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
11.
9
Kenny Ritz
1:06.49
PR
Apr 27
Falcon Invitational
12.
9
Austin Cline
1:07.16
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
13.
9
Ryan Alexander
1:07.98
PR
Apr 27
Falcon Invitational
14.
9
Alban Gojcaj
1:16.54
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
800 Meters
1.
9
Dillon Zettel
2:05.59
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
11
Jerome Hunter
2:15.6h
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
3.
9
Keegan Atherton
2:19.2h
May 11
Falcon Invite
4.
12
Josh Hoebeke
2:21.5h
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
5.
10
Colin Taylor
2:22.40
PR
Apr 27
Falcon Invitational
6.
9
Zach Marentette
2:30.2h
PR
May 11
Falcon Invite
7.
11
Aaron Masse
2:32.30
PR
Apr 27
Falcon Invitational
8.
10
Jeff Richardson
2:32.4h
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
9.
11
Tieler Schick
2:33.82
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
1600 Meters
1.
9
Dillon Zettel
4:56.2h
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
2.
9
Keegan Atherton
5:02.7h
May 11
Falcon Invite
3.
10
Colin Taylor
5:23.8h
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
4.
9
Zach Marentette
5:27.7h
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
5.
11
Tieler Schick
5:35.41
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
6.
10
Jeff Richardson
5:49.79
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
3200 Meters
1.
9
Keegan Atherton
11:29.5h
May 4
John Glenn Inv
2.
11
Tieler Schick
12:06.0h
May 11
Falcon Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Dominic Vulcano
17.98
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
9
Kenny Ritz
21.43
PR
May 11
Falcon Invite
3.
9
Nolan Fournier
21.78
PR
Apr 27
Falcon Invitational
4.
9
John Alley
21.98
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
5.
9
Ryan Alexander
22.94c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
9
Alban Gojcaj
34.27
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
300m Hurdles - 36"
1.
9
Dominic Vulcano
44.99
May 4
John Glenn Inv
2.
9
Nolan Fournier
49.74c
PR
Apr 13
Standish Relays
3.
10
Raymond Broughton
50.85
PR
May 11
Falcon Invite
4.
9
Kenny Ritz
52.53
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
5.
9
John Alley
54.94c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
9
Ryan Alexander
57.74c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
4x100 Relay
1.
-
Alex Bennett
Grant Markel
Jerome Hunter
Sheldon Roberto
44.84c
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
-
Alex Bennett
Grant Markel
James Williams
Josh Awrey
45.04c
May 29
Gaylord Meet of Champions
3.
-
Jerome Hunter
Sheldon Roberto
James Williams
Grant Markel
45.81
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
4.
-
Alex Bennett
Sheldon Roberto
James Williams
Grant Markel
45.93
May 11
Falcon Invite
5.
-
Relay Team
46.44c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
-
Josh Awrey
Sheldon Roberto
James Williams
Richard Oliver
46.63
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
7.
-
Alex Bennett
Ben Hartley
James Williams
Jerome Hunter
47.20
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
8.
-
Alex Bennett
James Williams
Ben Hartley
Josh Awrey
47.40
Apr 27
Falcon Invitational
9.
-
Josh Awrey
Ben Hartley
Alex Bennett
James Williams
47.62
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
10.
-
Josh Awrey
Sheldon Roberto
Alex Bennett
Grant Markel
48.54c
Apr 20
Standish Invitational
11.
-
Josh Awrey
Ben Hartley
Jordan Benjamin
Alex Bennett
48.98
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
12.
-
Ben Hartley
Austin Cline
Raymond Broughton
Dillon Zettel
51.22
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
13.
-
Josh Awrey
Grant Markel
James Williams
Sheldon Roberto
55.32
May 4
John Glenn Inv
4x200 Relay -
1.
-
Alex Bennett
Grant Markel
James Williams
Jerome Hunter
1:35.25
May 11
Falcon Invite
2.
-
Josh Awrey
Grant Markel
James Williams
Jerome Hunter
1:35.7h
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
3.
-
Alex Bennett
Grant Markel
James Williams
Sheldon Roberto
1:37.75
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
-
Josh Awrey
James Williams
Alex Bennett
Jerome Hunter
1:37.96
Apr 27
Falcon Invitational
5.
-
Josh Awrey
Ben Hartley
Grant Markel
James Williams
1:38.1h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
-
James Williams
Ben Hartley
Grant Markel
Jerome Hunter
1:38.1h
Apr 13
Standish Relays
7.
-
James Williams
Ben Hartley
Jerome Hunter
Grant Markel
1:39.21
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
8.
-
Grant Markel
Ben Hartley
James Williams
Josh Awrey
1:39.34
May 4
John Glenn Inv
9.
-
Josh Awrey
Sheldon Roberto
Ben Hartley
James Williams
1:40.3h
May 23
Big North Conference Championship
-
Grant Markel
Ben Hartley
Alex Bennett
Jerome Hunter
1:40.3h
Apr 20
Standish Invitational
11.
-
Ben Hartley
Colin Taylor
Dominic Vulcano
John Alley
1:40.76
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
12.
-
Alex Bennett
Ben Hartley
Jordan Benjamin
James Williams
1:41.86
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
13.
-
Jordan Benjamin
Nolan Fournier
Ben Hartley
Grant Markel
1:45.08
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
4x400 Relay
1.
-
Josh Awrey
Colin Taylor
Keegan Atherton
Dillon Zettel
3:45.16
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
-
Josh Awrey
Dillon Zettel
Colin Taylor
Anthony Vulcano
3:47.19
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
3.
-
Dominic Vulcano
Sheldon Roberto
Colin Taylor
James Williams
3:50.75
May 11
Falcon Invite
4.
-
Josh Awrey
Ben Hartley
Sheldon Roberto
Jerome Hunter
3:50.8h
Apr 13
Standish Relays
5.
-
Josh Awrey
Sheldon Roberto
James Williams
Dominic Vulcano
3:52.2h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
-
Keegan Atherton
Dominic Vulcano
Colin Taylor
Dillon Zettel
3:54.1h
May 23
Big North Conference Championship
7.
-
Sheldon Roberto
Ben Hartley
Alex Bennett
Jerome Hunter
3:56.5h
Apr 20
Standish Invitational
-
Keegan Atherton
Sheldon Roberto
Ben Hartley
Jerome Hunter
3:56.5h
Apr 20
Standish Invitational
9.
-
Colin Taylor
James Williams
Dominic Vulcano
Josh Awrey
3:57.6h
May 4
John Glenn Inv
10.
9
Jordan Benjamin
Kenny Ritz
Nolan Fournier
Josh Awrey
4:00.6h
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
11.
-
Dominic Vulcano
Joe Valley
Raymond Broughton
John Alley
4:02.58
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
12.
9
Ben Hartley
Nolan Fournier
Jordan Benjamin
Dominic Vulcano
4:04.5h
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
13.
-
Josh Awrey
Dominic Vulcano
Nolan Fournier
James Williams
4:09.68
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
14.
-
Dominic Vulcano
Joe Valley
John Alley
Austin Cline
4:10.79
Apr 27
Falcon Invitational
15.
-
Keegan Atherton
Colin Taylor
Aaron Masse
Tieler Schick
4:11.63
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
16.
-
Jordan Benjamin
Austin Cline
John Alley
Joe Valley
4:20.86
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
17.
-
Relay Team
4:28.92
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4x800 Relay
1.
-
Dillon Zettel
Keegan Atherton
Colin Taylor
Josh Hoebeke
9:12.3h
May 4
John Glenn Inv
2.
-
Dillon Zettel
Keegan Atherton
Zach Marentette
Colin Taylor
9:24.70
Apr 27
Falcon Invitational
3.
-
Zach Marentette
Tieler Schick
Colin Taylor
Dillon Zettel
9:59.5h
Apr 13
Standish Relays
4.
-
Josh Hoebeke
Zach Marentette
Tieler Schick
Colin Taylor
10:00.9h
May 23
Big North Conference Championship
5.
-
Colin Taylor
Josh Hoebeke
Tieler Schick
Zach Marentette
10:09.03
May 11
Falcon Invite
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
9
Keegan Atherton
Ryan Alexander
Kenny Ritz
Dillon Zettel
6:57.2h
Apr 13
Standish Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Keegan Atherton
Nolan Fournier
Colin Taylor
Dillon Zettel
12:14.2h
Apr 13
Standish Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Marty Evans
47' 7.5
PR
Apr 27
Falcon Invitational
2.
10
Alec Stevens
44' 4
PR
Apr 13
Standish Relays
3.
12
Keegan Taylor
41' 8
PR
Apr 13
Standish Relays
4.
10
Cody Field
35' 2.75
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
5.
9
Matt Carlu
29' 5.5
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
6.
9
Mychael Hintz
28' 8.5
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
7.
11
Cole Felice
27' 5.5
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
8.
9
Robert Farley
26' 7
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
9.
10
Richard Oliver
25' 0
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
10.
9
Alban Gojcaj
21' 4
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
11.
11
Ben Spencer
14' 10
PR
Apr 27
Falcon Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Keegan Taylor
138' 6
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
2.
10
Alec Stevens
128' 11
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
3.
10
Marty Evans
118' 4
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
4.
11
Cole Felice
103' 9
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
5.
10
Cody Field
87' 6
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
6.
9
Matt Carlu
84' 5
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
7.
9
Mychael Hintz
82' 7
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
8.
9
Robert Farley
73' 1
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
9.
10
Richard Oliver
70' 11
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
10.
11
Ben Spencer
32' 0
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
High Jump
1.
11
Jerome Hunter
6' 2
PR
May 11
Falcon Invite
2.
12
Alex Bennett
5' 8
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
3.
12
Sheldon Roberto
5' 2
PR
May 4
John Glenn Inv
11
Tieler Schick
5' 2
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
Pole Vault
1.
9
Ben Hartley
12' 0
May 11
Falcon Invite
2.
9
Austin Cline
10' 6
May 23
Big North Conference Championship
3.
10
Raymond Broughton
8' 0
Apr 13
Standish Relays
Long Jump
1.
9
Josh Awrey
19' 3.5
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
2.
12
Alex Bennett
19' 2.25
PR
May 23
Big North Conference Championship
3.
12
James Williams
19' 0.25
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
4.
9
Ben Hartley
18' 4.75
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
5.
10
Raymond Broughton
15' 10.5
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
9
Keegan Atherton
14' 5.25
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
Womens
100 Meters
1.
10
Katie Markel
13.23
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
12
Keely Wyatt
13.56
PR
May 4
John Glenn Inv
3.
9
Kelsey Benac
14.21
PR
May 4
John Glenn Inv
4.
10
Sarah Allen
14.50
PR
Apr 27
Falcon Invitational
5.
12
Adrien Steinhurst
14.54c
Apr 20
Standish Invitational
6.
9
Brittany Sholts
15.03
PR
Apr 27
Falcon Invitational
7.
10
Marci Meier
15.26
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
8.
10
Tatiana Toledo
15.73
PR
Apr 27
Falcon Invitational
9.
10
Jodi Mayhew
16.84c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
10.
11
Chelsea Birdsall
17.32
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
200 Meters
1.
10
Katie Markel
28.16
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
2.
12
Keely Wyatt
28.40
May 4
John Glenn Inv
3.
11
Kaitlin Arbour
28.64c
May 23
Big North Conference Championship
4.
10
Sarah Allen
30.14
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
5.
9
Kelsey Benac
30.61
May 11
Falcon Invite
6.
12
Adrien Steinhurst
30.89
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
7.
10
Kayla Riley
31.19
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
8.
10
Marci Meier
31.47
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
9.
10
Tatiana Toledo
32.14c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
10.
9
Brittany Sholts
32.52
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
11.
10
Amanda Nouhan
33.76
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
12.
12
Cheyenne St Andrew
36.43
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
13.
11
Ana Phillips
38.00
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
14.
9
Brianna Welch
38.24
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
15.
9
Tabaitha Dotson
38.46
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
16.
9
Kaitlyn Smith
42.70
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
400 Meters
1.
12
Keely Wyatt
1:05.84c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
2.
10
Katie Markel
1:06.94c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
3.
10
Justine Grezeszak
1:07.74c
May 29
Gaylord Meet of Champions
4.
10
Marci Meier
1:14.36
PR
May 4
John Glenn Inv
5.
10
Jodi Mayhew
1:15.84c
PR
May 23
Big North Conference Championship
6.
10
Amanda Nouhan
1:19.84c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
7.
12
Brittany Little
1:20.00
PR
May 11
Falcon Invite
800 Meters
1.
10
Haley Marentette
2:38.35
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
10
Justine Grezeszak
2:42.47
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
3.
11
Stephanie Wysocki
2:48.85
PR
Apr 27
Falcon Invitational
4.
11
Amelya White
3:02.9h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
5.
11
Sarah Ames
3:05.8h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
11
Emma Peck
3:06.0h
PR
May 4
John Glenn Inv
7.
12
Cheyenne St Andrew
3:12.5h
May 11
Falcon Invite
8.
11
Chelsea Birdsall
3:12.7h
May 11
Falcon Invite
9.
12
Shiloh St Andrew
3:12.8h
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
10.
10
Jodi Mayhew
3:26.4h
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
1600 Meters
1.
11
Stephanie Wysocki
6:15.9h
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
2.
11
Amelya White
6:24.4h
May 23
Big North Conference Championship
3.
10
Justine Grezeszak
6:45.0h
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
11
Sarah Ames
6:57.9h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
5.
11
Emma Peck
6:58.7h
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
6.
12
Cheyenne St Andrew
7:10.5h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
7.
12
Shiloh St Andrew
7:14.8h
May 4
John Glenn Inv
8.
11
Chelsea Birdsall
7:49.8h
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
3200 Meters
1.
10
Justine Grezeszak
14:17.7h
PR
May 23
Big North Conference Championship
2.
11
Sarah Ames
14:50.3h
PR
May 4
John Glenn Inv
3.
11
Amelya White
14:55.9h
May 4
John Glenn Inv
4.
11
Emma Peck
15:42.1h
PR
May 11
Falcon Invite
5.
12
Cheyenne St Andrew
15:55.0h
Apr 20
Standish Invitational
6.
12
Shiloh St Andrew
15:56.0h
Apr 20
Standish Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Kayla Riley
17.88
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
12
Brittany Little
20.13
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
3.
12
Adrien Steinhurst
20.14c
PR
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
4.
9
Kelsey Benac
20.80
PR
Apr 27
Falcon Invitational
5.
10
Sarah Allen
20.84c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
10
Amanda Nouhan
22.63
May 11
Falcon Invite
7.
10
Marci Meier
23.35
PR
Apr 27
Falcon Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Adrien Steinhurst
51.14c
PR
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
2.
10
Kayla Riley
53.03
May 4
John Glenn Inv
3.
10
Sarah Allen
53.64c
May 23
Big North Conference Championship
4.
10
Marci Meier
1:03.67
PR
Apr 27
Falcon Invitational
5.
12
Brittany Little
1:04.25
May 4
John Glenn Inv
6.
10
Amanda Nouhan
1:17.10
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
7.
-
Relay Team
2:41.84c
PR
Apr 13
Standish Relays
4x100 Relay
1.
-
Kaitlin Arbour
Katie Markel
Keely Wyatt
Kelsey Benac
52.84c
May 23
Big North Conference Championship
2.
-
Kaitlin Arbour
Kelsey Benac
Katie Markel
Keely Wyatt
53.04
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
-
Relay Team
53.04
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
4.
-
Kaitlin Arbour
Sarah Allen
Kelsey Benac
Keely Wyatt
55.32
May 4
John Glenn Inv
5.
-
Kaitlin Arbour
Brittany Sholts
Kelsey Benac
Keely Wyatt
56.24c
Apr 13
Standish Relays
6.
-
Marci Meier
Kelsey Benac
Sarah Allen
Tatiana Toledo
57.31
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
7.
-
Kaitlin Arbour
Sarah Allen
Kelsey Benac
Kayla Riley
57.41
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
8.
-
Kaitlin Arbour
Tatiana Toledo
Kelsey Benac
Brittany Sholts
57.68
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
9.
-
Kelsey Benac
Kayla Riley
Kaitlin Arbour
Amanda Nouhan
57.72
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
10.
-
Marci Meier
Kelsey Benac
Brittany Sholts
Tatiana Toledo
57.75
May 11
Falcon Invite
11.
-
Kaitlin Arbour
Brittany Sholts
Kelsey Benac
Tatiana Toledo
58.08
Apr 27
Falcon Invitational
12.
-
Marci Meier
Brittany Sholts
Kelsey Benac
Tatiana Toledo
58.44c
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
4x200 Relay -
1.
-
Katie Markel
Sarah Allen
Keely Wyatt
Kayla Riley
1:51.68
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
-
Relay Team
1:51.68
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
3.
-
Katie Markel
Sarah Allen
Keely Wyatt
Kaitlin Arbour
1:53.53
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
-
Adrien Steinhurst
Sarah Allen
Katie Markel
Keely Wyatt
1:55.6h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
5.
-
Katie Markel
Sarah Allen
Kelsey Benac
Kayla Riley
1:55.67
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
6.
-
Adrien Steinhurst
Sarah Allen
Katie Markel
Kayla Riley
1:55.82
May 4
John Glenn Inv
7.
-
Kaitlin Arbour
Sarah Allen
Katie Markel
Keely Wyatt
1:56.2h
Apr 13
Standish Relays
8.
-
Katie Markel
Kayla Riley
Sarah Allen
Kaitlin Arbour
1:57.50
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
9.
-
Kaitlin Arbour
Sarah Allen
Katie Markel
Adrien Steinhurst
1:58.64
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
10.
-
Kaitlin Arbour
Katie Markel
Sarah Allen
Keely Wyatt
1:58.85
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:18.67
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
-
Adrien Steinhurst
Sarah Allen
Katie Markel
Keely Wyatt
4:18.67
May 18
MHSAA Region 19-2 at Chippewa Hills
3.
-
Katie Markel
Adrien Steinhurst
Sarah Allen
Keely Wyatt
4:27.3h
May 4
John Glenn Inv
4.
-
Adrien Steinhurst
Keely Wyatt
Sarah Allen
Kelsey Benac
4:28.3h
May 23
Big North Conference Championship
5.
-
Sarah Allen
Adrien Steinhurst
Kayla Riley
Kelsey Benac
4:31.4h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
6.
-
Adrien Steinhurst
Haley Marentette
Katie Markel
Keely Wyatt
4:32.9h
Apr 13
Standish Relays
7.
-
Kaitlin Arbour
Keely Wyatt
Katie Markel
Marci Meier
4:34.7h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
8.
-
Haley Marentette
Sarah Allen
Katie Markel
Kelsey Benac
4:36.87
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
9.
-
Sarah Allen
Kayla Riley
Adrien Steinhurst
Keely Wyatt
4:37.4h
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
10.
-
Haley Marentette
Adrien Steinhurst
Marci Meier
Keely Wyatt
4:46.4h
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
11.
-
Tatiana Toledo
Kaitlin Arbour
Kelsey Benac
Kayla Riley
4:54.73
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
12.
-
Kaitlin Arbour
Brittany Sholts
Kelsey Benac
Tatiana Toledo
5:00.16
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
13.
-
Amelya White
Stephanie Wysocki
Jodi Mayhew
Emma Peck
5:14.6h
May 2
Ogemaw vs Gaylord vs Alpena
14.
-
Justine Grezeszak
Haley Marentette
Emma Peck
Stephanie Wysocki
5:14.79
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
15.
-
Emma Peck
Stephanie Wysocki
Amelya White
Jodi Mayhew
5:16.96
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
16.
-
Stephanie Wysocki
Emma Peck
Justine Grezeszak
Shiloh St Andrew
5:20.1h
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
17.
-
Justine Grezeszak
Shiloh St Andrew
Sarah Ames
Cheyenne St Andrew
5:23.95
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
18.
-
Sarah Ames
Emma Peck
Chelsea Birdsall
Shiloh St Andrew
5:32.6h
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
19.
-
Amelya White
Chelsea Birdsall
Sarah Ames
Cheyenne St Andrew
5:48.0h
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
4x800 Relay
1.
-
Adrien Steinhurst
Stephanie Wysocki
Justine Grezeszak
Haley Marentette
10:54.0h
May 23
Big North Conference Championship
2.
-
Justine Grezeszak
Amelya White
Sarah Ames
Stephanie Wysocki
11:55.9h
May 4
John Glenn Inv
3.
-
Justine Grezeszak
Emma Peck
Sarah Ames
Shiloh St Andrew
12:13.17
May 11
Falcon Invite
4.
-
Stephanie Wysocki
Justine Grezeszak
Amelya White
Emma Peck
12:21.3h
Apr 27
Falcon Invitational
5.
-
Stephanie Wysocki
Emma Peck
Amelya White
Justine Grezeszak
12:49.6h
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
6.
-
Justine Grezeszak
Chelsea Birdsall
Shiloh St Andrew
Cheyenne St Andrew
13:11.1h
Apr 13
Standish Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
-
Stephanie Wysocki
Justine Grezeszak
Tatiana Toledo
Amelya White
8:37.6h
Apr 13
Standish Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Amelya White
Brittany Little
Sarah Ames
Stephanie Wysocki
16:29.6h
Apr 13
Standish Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Ana Phillips
23' 8.75
PR
May 23
Big North Conference Championship
2.
9
Brianna Welch
23' 0.25
May 23
Big North Conference Championship
3.
9
Tabaitha Dotson
22' 6
May 11
Falcon Invite
4.
9
Morgan Dougherty
21' 6
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
5.
9
Kaitlyn Smith
18' 0
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
Discus - 1kg
1.
11
Ana Phillips
63' 8
May 23
Big North Conference Championship
2.
9
Brianna Welch
59' 8
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
3.
9
Morgan Dougherty
54' 3
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
9
Tabaitha Dotson
49' 6
May 4
John Glenn Inv
5.
9
Kaitlyn Smith
45' 8
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
High Jump
1.
11
Kaitlin Arbour
4' 6
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
12
Adrien Steinhurst
4' 6
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
3.
10
Katie Markel
4' 0
PR
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
Pole Vault
1.
11
Kaitlin Arbour
9' 6
PR
Apr 27
Falcon Invitational
2.
10
Marci Meier
7' 6
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
12
Cheyenne St Andrew
7' 6
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
4.
12
Shiloh St Andrew
7' 0
Apr 11
Beaverton vs John Glenn vs Ogemaw
Long Jump
1.
10
Katie Markel
14' 4.75
PR
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
2.
11
Kaitlin Arbour
13' 10
PR
Apr 18
Cadillac vs Petoskey vs Ogemaw
3.
9
Brittany Sholts
12' 8.75
PR
May 11
Falcon Invite
4.
11
Stephanie Wysocki
12' 6.5
PR
Apr 13
Standish Relays
5.
10
Kayla Riley
12' 6.25
PR
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
6.
9
Kelsey Benac
12' 4.5
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
7.
10
Marci Meier
11' 9.75
May 14
Falcon 9 & 10 Invitational
8.
10
Justine Grezeszak
11' 8.25
May 9
Ogemaw Heights vs Traverse City West
9.
10
Tatiana Toledo
11' 7.75
PR
Apr 25
Ogemaw Hts. @ TC Central
*Recent improvement