Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2003
Indoor
2024
2022
2019
2018
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Michael Palmer
11.45
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
2.
9
Kaeden Warfield
11.71
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3.
9
Elijah Gamble
12.39
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
4.
12
Nick Green
12.82
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
5.
10
Pedro Segundo
12.88
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
6.
11
Kaiden Rieth
12.97
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
7.
10
Maurice Hoskin
13.06
PR
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
8.
9
Jason Wilson
13.66
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
9.
11
Axel Calero
15.14
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
200 Meters
1.
12
Michael Palmer
24.13
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
2.
9
Kaeden Warfield
24.28
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
3.
9
Elijah Gamble
24.65
(1.4)
May 24
Lakeland Conference Championship
4.
12
Nick Green
25.60
(2.5)
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
5.
10
Pedro Segundo
26.77
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
6.
11
Kaiden Rieth
26.78
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
7.
10
Maurice Hoskin
27.39
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
8.
10
Jesus Salgado
28.27
Apr 6
Bridgman Invitational
9.
9
Jason Wilson
28.49
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
10.
11
Axel Calero
30.74
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
400 Meters
1.
10
Maurice Hoskin
59.31
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
11
Kevin Roberts
1:02.20
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
3.
9
Jase Serdel
1:03.02
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
4.
10
Jesus Salgado
1:04.54
PR
Apr 6
Bridgman Invitational
5.
9
Jason Wilson
1:05.20
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
800 Meters
1.
9
Samual Haulcomb
2:17.52
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
10
Zachary King
2:29.54
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3.
12
Jacob Rydwelski
2:36.78
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
4.
9
Gabe Smith
2:40.77
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
1600 Meters
1.
9
Samual Haulcomb
4:56.75
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
12
Robert Hartz
5:14.91
PR
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
3.
10
Zachary King
5:38.02
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3200 Meters
1.
12
Robert Hartz
11:36.15
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
2.
10
Zachary King
12:53.87
May 24
Lakeland Conference Championship
3.
9
Samual Haulcomb
13:24.84
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4.
9
Gabe Smith
14:19.68
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
110m Hurdles - 39"
1.
11
Gavin Schoff
17.46
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
12
Jake McCubbin
18.64
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
3.
9
Jase Serdel
20.91
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jake McCubbin
44.64
PR
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
2.
11
Kevin Roberts
48.86
Apr 6
Bridgman Invitational
3.
9
Jase Serdel
50.70
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4.
11
Gavin Schoff
53.30
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4x100 Relay
1.
Kaeden Warfield
Gavin Schoff
Kevin Roberts
Michael Palmer
46.34
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
2.
Nick Green
Gavin Schoff
Kevin Roberts
Michael Palmer
46.64
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
3.
Elijah Gamble
Kevin Roberts
Michael Palmer
Nick Green
47.78
Apr 6
Bridgman Invitational
4.
Nick Green
Gavin Schoff
Kevin Roberts
Jake McCubbin
49.00
May 24
Lakeland Conference Championship
5.
Nick Green
Kevin Roberts
Pedro Segundo
Elijah Gamble
49.41
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
6.
Maurice Hoskin
Pedro Segundo
Elijah Gamble
Jase Serdel
51.77
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
4x200 Relay -
1.
Kaeden Warfield
Jake McCubbin
Kevin Roberts
Michael Palmer
1:38.90
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
2.
Kevin Roberts
Jake McCubbin
Elijah Gamble
Nick Green
1:39.62
May 24
Lakeland Conference Championship
3.
Nick Green
Jake McCubbin
Kevin Roberts
Michael Palmer
1:40.52
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
4.
Elijah Gamble
Michael Palmer
Jake McCubbin
Kevin Roberts
1:40.97
Apr 6
Bridgman Invitational
5.
Nick Green
Jake McCubbin
Kevin Roberts
Elijah Gamble
1:41.58
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
6.
Kaeden Warfield
Jake McCubbin
Kevin Roberts
Gavin Schoff
1:45.97
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
7.
Jake McCubbin
Nick Green
Pedro Segundo
Elijah Gamble
1:48.73
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4x400 Relay
1.
Elijah Gamble
Jake McCubbin
Nick Green
Jase Serdel
4:03.51
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
2.
Elijah Gamble
Kaiden Rieth
Jake McCubbin
Jase Serdel
4:06.32
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
3.
Elijah Gamble
Jake McCubbin
Nick Green
Kaeden Warfield
4:15.36
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
4.
Jase Serdel
Elijah Gamble
Nick Green
Jesus Salgado
4:21.30
Apr 6
Bridgman Invitational
5.
Elijah Gamble
Jase Serdel
Nick Green
Kaiden Rieth
4:24.92
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
4x800 Relay
1.
Elijah Gamble
Samual Haulcomb
Jake McCubbin
Robert Hartz
9:18.28
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
Elijah Gamble
Samual Haulcomb
Zachary King
Robert Hartz
9:25.12
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
3.
Elijah Gamble
Samual Haulcomb
Jacob Rydwelski
Robert Hartz
9:56.40
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4.
Elijah Gamble
Robert Hartz
Zachary King
Jacob Rydwelski
10:14.02
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
5.
Elijah Gamble
Robert Hartz
Jacob Rydwelski
Samual Haulcomb
10:41.14
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
6.
Robert Hartz
Gabe Smith
Jacob Rydwelski
Zachary King
10:42.47
Apr 6
Bridgman Invitational
7.
Jacob Rydwelski
Zachary King
Jase Serdel
Gabe Smith
10:51.38
May 24
Lakeland Conference Championship
Shot Put - 12lb
1.
12
Philip McLaurin
41' 5
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
11
Charles Mclaurin
36' 10.75
May 24
Lakeland Conference Championship
3.
9
Gabe Smith
35' 11.5
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
4.
11
Luis Sanchez
32' 3
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
5.
12
Brad Huber
26' 10
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
6.
10
Diego Sanchez
24' 6
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
7.
11
Landon Millin
22' 6
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
8.
11
Aiden Miracle
20' 7
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
9.
10
Bailey Roeder
20' 4
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
10.
11
Tanner Cox
16' 11
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
11.
11
David Kline
16' 9
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
Discus - 1.6kg
1.
12
Brad Huber
114' 0
PR
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
2.
9
Gabe Smith
103' 9.5
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3.
12
Philip McLaurin
99' 4
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
4.
11
Luis Sanchez
88' 6
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
5.
11
Charles Mclaurin
81' 1
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
6.
10
Diego Sanchez
69' 9
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
7.
11
David Kline
64' 8
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
8.
11
Landon Millin
63' 5
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
9.
11
Aiden Miracle
51' 11
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
10.
10
Bailey Roeder
45' 5
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
11.
11
Tanner Cox
45' 4
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
High Jump
1.
12
Robert Hartz
5' 0
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
11
Gavin Schoff
5' 0
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
Pole Vault
1.
11
Kevin Roberts
13' 3
Jun 3
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
11
Kaiden Rieth
8' 0
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
3.
11
Gavin Schoff
7' 0
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
Long Jump
1.
12
Michael Palmer
20' 6.5
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
2.
11
Kevin Roberts
19' 2
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
3.
12
Nick Green
17' 11
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
4.
12
Jake McCubbin
16' 3.25
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
5.
10
Pedro Segundo
16' 2
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
Womens
100 Meters
1.
11
Allison Fedore
13.51
(1.6)
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
9
Karleigh Byrd
13.72
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
3.
9
Colyn Ucag
14.80
PR
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
4.
9
Chanel Partee
16.05
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
5.
12
Brianna Riel
16.25
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
200 Meters
1.
9
Karleigh Byrd
27.99
May 5
St. Joe/Benton Harbor Rotary Meet
2.
11
Allison Fedore
28.63
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
3.
10
Miley Young
32.23
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
4.
10
Ireland Prenkert
34.05
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
5.
12
Brianna Riel
34.17
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
6.
9
Colyn Ucag
38.56
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
400 Meters
1.
9
Karleigh Byrd
1:03.38
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
10
Miley Young
1:07.93
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
3.
11
Allison Fedore
1:08.75
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
4.
10
Ireland Prenkert
1:18.86
PR
Apr 6
Bridgman Invitational
5.
10
Steffany Cruz
1:27.64
PR
Apr 6
Bridgman Invitational
800 Meters
1.
10
Aubree Murray
2:49.46
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
9
Allison Kline
2:56.36
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
3.
9
Emily Kline
3:05.29
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
1600 Meters
1.
10
Aubree Murray
6:17.75
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
9
Emily Kline
6:41.40
PR
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
3.
9
Allison Kline
6:55.88
May 24
Lakeland Conference Championship
3200 Meters
1.
9
Allison Kline
14:42.97
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
2.
9
Emily Kline
14:43.91
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3.
10
Aubree Murray
15:15.92
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
100m Hurdles - 33"
1.
10
Olivia Lauri
21.02
(2.1)
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
9
Sydney Olson
22.20
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
300m Hurdles - 30"
1.
9
Sydney Olson
55.12
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
10
Olivia Lauri
59.74
PR
May 24
Lakeland Conference Championship
4x100 Relay
1.
Karleigh Byrd
Chanel Partee
Miley Young
Allison Fedore
58.13
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
2.
Olivia Lauri
Ireland Prenkert
Brianna Riel
Colyn Ucag
1:00.83
May 24
Lakeland Conference Championship
3.
Olivia Lauri
Chanel Partee
Brianna Riel
Ireland Prenkert
1:03.67
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4x200 Relay -
1.
Allison Fedore
Miley Young
Sydney Olson
Karleigh Byrd
1:59.71
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
Karleigh Byrd
Sydney Olson
Miley Young
Allison Fedore
2:00.79
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
3.
Karleigh Byrd
Ireland Prenkert
Miley Young
Brianna Riel
2:18.16
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4x400 Relay
1.
Miley Young
Allison Fedore
Sydney Olson
Karleigh Byrd
4:38.58
May 24
Lakeland Conference Championship
2.
Allison Fedore
Sydney Olson
Miley Young
Chanel Partee
4:42.58
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
3.
Allison Fedore
Sydney Olson
Miley Young
Karleigh Byrd
4:42.89
Apr 26
LAKELAND TRI-MEET
4.
Miley Young
Ireland Prenkert
Allison Fedore
Karleigh Byrd
4:44.05
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
5.
Miley Young
Allison Fedore
Aubree Murray
Karleigh Byrd
4:48.35
Apr 6
Bridgman Invitational
6.
Allison Fedore
Miley Young
Aubree Murray
Sydney Olson
5:11.19
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
7.
Sydney Olson
Aubree Murray
Allison Kline
Emily Kline
5:11.37
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
8.
Allison Fedore
Ireland Prenkert
Miley Young
Karleigh Byrd
5:38.08
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
4x800 Relay
1.
Allison Kline
Emily Kline
Brianna Riel
Aubree Murray
11:50.82
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
Allison Kline
Emily Kline
Aubree Murray
Brianna Riel
12:41.72
May 12
Little Guys Invitational at Gobles
3.
Allison Kline
Emily Kline
Aubree Murray
Ireland Prenkert
13:08.23
Apr 6
Bridgman Invitational
4.
Brianna Riel
Allison Kline
Emily Kline
Aubree Murray
13:25.08
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
5.
Allison Kline
Aubree Murray
Emily Kline
Olivia Lauri
13:44.05
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
Shot Put - 4kg
1.
10
Ireland Prenkert
19' 7
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
2.
10
Olivia Lauri
12' 0.5
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
Discus - 1kg
1.
10
Maddison Ward
87' 5
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
2.
9
Chanel Partee
35' 7
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
3.
10
Olivia Lauri
23' 0.5
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
High Jump
1.
9
Karleigh Byrd
5' 0
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
2.
9
Sydney Olson
4' 3
PR
Apr 15
Hartford 9th/10th Track Meet
Pole Vault
1.
10
Ireland Prenkert
7' 3
May 18
MHSAA LP Region 24-3 @ Bangor
2.
10
Maddison Ward
6' 3
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
Long Jump
1.
9
Karleigh Byrd
14' 11.75
PR
May 8
Lakeland Conference Brandywine/Buchanan/Benton Harbor
2.
9
Chanel Partee
12' 5
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
3.
10
Miley Young
11' 5
PR
Apr 12
Lakeland Conference Jamboree
4.
9
Colyn Ucag
11' 3
PR
May 3
Lakeland Conference Brandywine/Benton Harbor/Dowagiac
*Recent improvement