Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
Indoor
2024
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2012
2011
2008
2006
2005
2004
2002
1990
1989
1987
1982
1981
1980
1979
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Noah Starkey
11.55
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
2.
12
Jake Mlynarek
11.64
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
3.
9
Joseph Rosquin
11.9h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
11
Justin Saje
11.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
5.
12
Chrisopher Davis
12.21
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
10
Owen Berger
12.21
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
7.
10
Sam Caruso
12.26
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
8.
10
Christian Burek
12.68
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
9.
9
Alex Kitto
12.8h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
10
Alex Stevenson
13.22
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
11.
12
Paul Gauss
13.28
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
12.
9
Nathan Finkel
13.1h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
13.
9
Austin Avery
13.50
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
14.
10
Antonio Lia
13.53
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
15.
9
Jack Kalkofen
13.87
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
16.
9
Nick Shock
15.1h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
17.
9
Nolan Belcher
16.29
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
100 Meters - Relay Split
1.
12
Jake Mlynarek
11.0h
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
11
Justin Saje
11.2h
PR
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
3.
10
Sam Caruso
11.5h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
12
Steele Butzin
11.5h
PR
May 23
Macomb County Championship
5.
12
Chrisopher Davis
11.6h
May 23
Macomb County Championship
6.
9
Joseph Rosquin
12.0h
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
7.
10
Christian Burek
12.2h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
10
Owen Berger
12.2h
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
9.
10
Noah Kijorski
12.3h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
10
Dylan Fox
12.3h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
11.
12
Carter Moore
12.4h
Apr 12
Algonac Coed Relays
10
Alex Stevenson
12.4h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
13.
9
Jack Kalkofen
12.8h
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
14.
10
Antonio Lia
13.4h
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
200 Meters
1.
11
Noah Starkey
23.19
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
2.
12
Jake Mlynarek
23.83
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
3.
12
Chrisopher Davis
25.40
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
10
Christian Burek
25.3h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
5.
9
Joseph Rosquin
25.58
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
6.
10
Nate Maceroni
25.61
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
7.
10
Dylan Fox
25.5h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
8.
10
Noah Kijorski
26.07
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
9.
10
Owen Berger
25.9h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
9
Austin Avery
26.35
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
11.
9
Jack Kalkofen
26.4h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
9
Nathan Finkel
26.4h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
13.
12
Paul Gauss
27.3h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
14.
10
Alex Stevenson
27.4h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
15.
10
Sam Caruso
27.79
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
16.
10
Antonio Lia
28.22
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
17.
9
Nick Shock
32.6h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
18.
12
Richard LaHousse
34.3h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
200 Meters - Relay Split
1.
11
Noah Starkey
23.1h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
2.
12
Jake Mlynarek
23.2h
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
11
Alec Vandermeer
23.3h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
4.
11
Justin Saje
23.5h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
5.
10
Christian Burek
24.7h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
10
Nate Maceroni
24.8h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
7.
9
Joseph Rosquin
25.0h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
9
Nathan Finkel
25.1h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
9.
12
Chrisopher Davis
25.2h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
10.
10
Dylan Fox
25.3h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
9
Austin Avery
25.5h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
12.
9
Alex Kitto
25.6h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
13.
9
Jack Kalkofen
25.7h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
14.
10
Noah Kijorski
25.9h
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
15.
10
Owen Berger
26.0h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
16.
10
Sam Caruso
26.1h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
17.
9
Nick Petersdorf
31.8h
Apr 12
Algonac Coed Relays
300 Meters - Relay Split
1.
11
Chris Rupard
39.1h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
400 Meters
1.
11
Noah Starkey
51.98
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
12
Carter Moore
55.02
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
10
Noah Kijorski
58.73
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
4.
9
Austin Avery
59.85
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
5.
10
Nate Maceroni
1:00.35
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
6.
9
Jack Kalkofen
1:02.9h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
7.
9
Joseph Rosquin
1:04.5h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
8.
10
Antonio Lia
1:05.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
9.
12
Paul Gauss
1:06.5h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
10
Alex Stevenson
1:06.76
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
10
Carter Kalkofen
1:09.3h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
400 Meters - Relay Split
1.
11
Noah Starkey
52.8h
PR
Jun 1
MHSAA LP Finals - Division 2
2.
11
Chris Rupard
53.0h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
10
Joshua Cundy
53.1h
Jun 1
MHSAA LP Finals - Division 2
4.
12
Carter Moore
54.4h
May 11
CHSL AB Championships
5.
10
Noah Kijorski
56.8h
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
10
Nate Maceroni
59.5h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
9
Ethan Bourgeois
1:00.3h
PR
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
8.
11
Jonathan Herppich
1:00.7h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
9
Austin Avery
1:00.9h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
9
Jack Kalkofen
1:00.9h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
10
Matthew Stadnika
1:03.7h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
12.
10
Antonio Lia
1:04.2h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
13.
12
Paul Gauss
1:04.9h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
14.
11
Ryan Rubarth
1:05.4h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
15.
12
Chrisopher Davis
1:06.4h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
16.
10
Joshua Taylor
1:11.7h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
17.
10
Evan McGill
1:17.4h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
18.
10
Carter Kalkofen
1:18.8h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
600 Meters - Relay Split
1.
10
Joshua Cundy
1:31.5h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
800 Meters
1.
11
Chris Rupard
1:59.94
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
9
Ethan Bourgeois
2:13.01
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
10
Joshua Cundy
2:14.7h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
10
Matthew Stadnika
2:22.55
May 23
Macomb County Championship
5.
10
Mitchell Monahan
2:24.77
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
9
Austin Avery
2:26.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
7.
9
Jack Kalkofen
2:28.97
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
8.
12
Paul Gauss
2:44.0h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
9.
9
Dylan Murakami
2:47.2h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
10.
10
Joshua Taylor
2:48.2h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
11.
10
Evan McGill
2:51.7h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
12.
9
Nick Shock
2:52.35
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
13.
10
Carter Kalkofen
3:00.4h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
800 Meters - Relay Split
1.
11
Chris Rupard
2:03.0h
PR
May 11
CHSL AB Championships
2.
10
Joshua Cundy
2:06.6h
May 11
CHSL AB Championships
3.
12
Carter Moore
2:08.2h
PR
May 11
CHSL AB Championships
4.
12
Tyler Movsesian
2:10.4h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
5.
9
Ethan Bourgeois
2:17.4h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
6.
10
Mitchell Monahan
2:23.4h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
7.
10
Antonio Valerio
2:27.4h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
8.
10
Matthew Stadnika
2:31.3h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
9.
9
Jack Kalkofen
2:32.9h
PR
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
10.
10
Noah Kijorski
2:35.2h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
11.
10
Jacob Reschke
2:35.3h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
12.
12
Tyler Murakami
2:40.9h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
13.
12
Paul Gauss
2:41.9h
PR
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
14.
9
Dylan Murakami
2:47.5h
PR
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
15.
10
Joshua Taylor
2:48.4h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
16.
10
Evan McGill
2:50.3h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
17.
10
Carter Kalkofen
2:54.2h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
1600 Meters
1.
10
Joshua Cundy
4:47.14
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
2.
11
Chris Rupard
4:49.0h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
3.
10
Matthew Stadnika
5:08.07
May 11
CHSL AB Championships
4.
9
Ethan Bourgeois
5:18.7h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
10
Mitchell Monahan
5:21.36
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
9
Dylan Murakami
5:47.34
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
10
Joshua Taylor
5:54.67
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
8.
10
Evan McGill
6:17.5h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
9.
12
Paul Gauss
6:24.4h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
10.
12
Tyler Murakami
6:54.3h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
11.
10
Carter Kalkofen
6:55.2h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
1600 Meters - Relay Split
1.
10
Joshua Cundy
5:04.7h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
1 Mile - Relay Split
1.
12
Tyler Movsesian
5:49.3h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
12
Carter Moore
5:54.3h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
3200 Meters
1.
12
Tyler Movsesian
10:35.73
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
10
Matthew Stadnika
11:25.68
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
10
Mitchell Monahan
12:05.3h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
4.
10
Antonio Valerio
12:06.5h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
5.
12
Tyler Murakami
13:56.5h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
10
Evan McGill
15:23.1h
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
5000 Meters
1.
10
Evan McGill
24:11.70
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
2.
12
Tyler Murakami
24:15.37
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ryan Rubarth
18.57
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
2.
11
Jonathan Herppich
18.82
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
3.
10
Matthew Stadnika
19.52
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
10
Nate Maceroni
19.84
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
5.
12
Paul Gauss
21.89
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
110m Hurdles - Relay Split
1.
11
Jonathan Herppich
20.3h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jonathan Herppich
47.26
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
2.
10
Nate Maceroni
48.16
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
3.
11
Ryan Rubarth
48.85
PR
May 11
CHSL AB Championships
4.
10
Matthew Stadnika
48.8h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
5.
9
Ethan Bourgeois
50.27
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
6.
10
Jacob Reschke
54.81
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
12
Paul Gauss
56.38
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.87
May 23
Macomb County Championship
2.
Noah Starkey
Chrisopher Davis
Steele Butzin
Jake Mlynarek
46.49
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
3.
Chrisopher Davis
Justin Saje
Steele Butzin
Jake Mlynarek
46.92
May 11
CHSL AB Championships
4.
Justin Saje
Steele Butzin
Chrisopher Davis
Jake Mlynarek
47.3h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
5.
Chrisopher Davis
Joseph Rosquin
Steele Butzin
Jake Mlynarek
47.53
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
6.
Alex Stevenson
Dylan Fox
Christian Burek
Sam Caruso
47.8h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
Owen Berger
Joseph Rosquin
Sam Caruso
Christian Burek
48.62
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
8.
Owen Berger
Chrisopher Davis
Steele Butzin
Jake Mlynarek
48.73
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
Owen Berger
Noah Kijorski
Sam Caruso
Dylan Fox
49.60
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
10.
Christian Burek
Sam Caruso
Dylan Fox
Owen Berger
50.21
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
11.
Sam Caruso
Antonio Lia
Jack Kalkofen
Joseph Rosquin
52.53
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
12.
Sam Caruso
Christian Burek
Dylan Fox
Nate Maceroni
53.95
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4x200 Relay -
1.
Noah Starkey
Justin Saje
Alec Vandermeer
Jake Mlynarek
1:33.56
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
2.
Relay Team
1:35.10
May 23
Macomb County Championship
3.
Noah Starkey
Jake Mlynarek
Alec Vandermeer
Chrisopher Davis
1:37.7h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
Chrisopher Davis
Joseph Rosquin
Alec Vandermeer
Jake Mlynarek
1:39.17
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
5.
Justin Saje
Steele Butzin
Noah Starkey
Jake Mlynarek
1:40.72
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
6.
9
Alex Kitto
Nathan Finkel
Jack Kalkofen
Austin Avery
1:43.5h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
Austin Avery
Jack Kalkofen
Nathan Finkel
Nate Maceroni
1:43.72
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
8.
Austin Avery
Alex Kitto
Carter Kalkofen
Joseph Rosquin
1:43.75
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
9
Austin Avery
Nathan Finkel
Jack Kalkofen
Alex Kitto
1:44.07
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
10.
Nate Maceroni
Dylan Fox
Christian Burek
Joseph Rosquin
1:44.90
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
Christian Burek
Dylan Fox
Owen Berger
Sam Caruso
1:45.5h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
12.
Christian Burek
Noah Kijorski
Nate Maceroni
Nolan Durocher
1:46.93
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
4x400 Relay
1.
Noah Starkey
Carter Moore
Joshua Cundy
Chris Rupard
3:34.54
Jun 1
MHSAA LP Finals - Division 2
2.
Joshua Cundy
Chris Rupard
Carter Moore
Noah Starkey
3:44.0h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
3.
Noah Kijorski
Matthew Stadnika
Joshua Cundy
Chris Rupard
3:45.52
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
Noah Kijorski
Nate Maceroni
Ethan Bourgeois
Joshua Cundy
3:57.27
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
5.
Nate Maceroni
Jack Kalkofen
Antonio Lia
Noah Kijorski
4:04.03
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
Austin Avery
Antonio Lia
Jack Kalkofen
Noah Kijorski
4:07.2h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
Ryan Rubarth
Matthew Stadnika
Ethan Bourgeois
Noah Kijorski
4:09.8h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
Nate Maceroni
Ethan Bourgeois
Noah Kijorski
Antonio Lia
4:12.3h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
9.
Ethan Bourgeois
Matthew Stadnika
Jonathan Herppich
Chrisopher Davis
4:12.33
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
10.
Joshua Taylor
Evan McGill
Carter Kalkofen
Paul Gauss
4:52.59
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
4x800 Relay
1.
Carter Moore
Tyler Movsesian
Joshua Cundy
Chris Rupard
8:29.91
May 11
CHSL AB Championships
2.
Joshua Cundy
Carter Moore
Tyler Movsesian
Chris Rupard
8:50.88
May 23
Macomb County Championship
3.
Ethan Bourgeois
Tyler Movsesian
Chris Rupard
Joshua Cundy
8:58.2h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
Tyler Movsesian
Carter Moore
Joshua Cundy
Chris Rupard
9:07.2h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
Ethan Bourgeois
Mitchell Monahan
Tyler Movsesian
Carter Moore
9:14.3h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
6.
Ethan Bourgeois
Carter Moore
Tyler Movsesian
Mitchell Monahan
9:27.43
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
7.
Ethan Bourgeois
Jacob Reschke
Antonio Valerio
Joshua Cundy
9:52.24
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
8.
Carter Moore
Tyler Murakami
Paul Gauss
Tyler Movsesian
9:58.6h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
9.
Ethan Bourgeois
Antonio Valerio
Jack Kalkofen
Dylan Murakami
10:15.2h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
Antonio Valerio
Evan McGill
Jacob Reschke
Noah Kijorski
10:34.8h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
11.
Antonio Valerio
Dylan Murakami
Carter Kalkofen
Tyler Murakami
11:01.9h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
12.
Matthew Stadnika
Carter Kalkofen
Jacob Reschke
Evan McGill
11:05.6h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
13.
Joshua Taylor
Evan McGill
Antonio Valerio
Carter Kalkofen
11:28.8h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
Shot Put - 12lb
1.
9
Nolan Belcher
35' 7
PR
May 11
CHSL AB Championships
2.
12
Jake Mlynarek
33' 6.5
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
3.
9
Preston Haas
31' 4
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
4.
9
Nick Petersdorf
30' 1
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
5.
11
Matteo Hernandez
29' 6
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
10
Luke Graber
28' 6.75
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
7.
11
Matthew Lupo
26' 6.5
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
8.
10
Kevin Flaherty
26' 2.5
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
9
Brennen Ditchman
25' 5
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
10.
12
Richard LaHousse
23' 9
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
12
Paul Gauss
20' 11
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
Discus - 1.6kg
1.
9
Nick Petersdorf
101' 0
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
2.
9
Brennen Ditchman
96' 7
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
11
Matteo Hernandez
92' 0.5
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
4.
9
Nolan Belcher
89' 11.5
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
10
Luke Graber
77' 6.5
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
6.
9
Preston Haas
73' 7
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
7.
9
Austin Avery
69' 5.5
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
12
Richard LaHousse
67' 11
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
9.
11
Matthew Lupo
67' 10.5
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
10.
10
Kevin Flaherty
63' 3
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
11.
12
Paul Gauss
58' 10
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
High Jump
1.
11
Justin Saje
6' 3
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
2.
12
Steele Butzin
6' 0
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
3.
11
Alec Vandermeer
5' 10
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
9
Nathan Finkel
5' 9
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
5.
10
Matthew Stadnika
5' 5
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
6.
11
Noah Starkey
5' 4
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
7.
10
Mitchell Monahan
5' 3
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
12
Paul Gauss
4' 9
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
Pole Vault
1.
12
Steele Butzin
11' 6
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
10
Joshua Taylor
9' 0
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
3.
10
Jacob Reschke
8' 6
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
4.
11
Ryan Rubarth
8' 0
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
5.
12
Paul Gauss
7' 6
Apr 12
Algonac Coed Relays
6.
10
Matthew Stadnika
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
9
Nick Shock
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
10
Alex Stevenson
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
Long Jump
1.
11
Justin Saje
21' 0.25
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
2.
12
Steele Butzin
20' 2
PR
May 23
Macomb County Championship
3.
11
Alec Vandermeer
18' 6.5
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
11
Ryan Rubarth
17' 1.5
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
5.
10
Christian Burek
16' 11
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
6.
10
Nate Maceroni
16' 7.5
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
7.
10
Noah Kijorski
16' 4.5
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
8.
10
Dylan Fox
16' 1
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
9.
12
Paul Gauss
14' 7.5
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
9
Nick Shock
9' 4.25
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
11.
9
Austin Avery
5' 0
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
Womens
100 Meters
1.
12
Jacqueline Nenninger
13.65
May 23
Macomb County Championship
2.
9
Allison Starkey
13.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
3.
11
Jackie Thabet
14.26
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
4.
9
Caitlin Powell
14.33
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
9
Noelle Miller
14.1h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
10
Paige Bartlett
14.47
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
9
Ella Bates
15.31
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
11
Morgan Binkowski
15.51
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
10
Sloan Butzin
15.9h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
9
Isabella Soave
16.24
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
11.
9
Cassie Schwager
16.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
12.
9
Lilliana Motyka
17.53
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
13.
9
Hashani Karunangyake
18.29
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
100 Meters - Relay Split
1.
12
Jacqueline Nenninger
12.2h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
9
Allison Starkey
13.0h
PR
May 23
Macomb County Championship
3.
9
Noelle Miller
13.1h
PR
May 23
Macomb County Championship
4.
9
Caitlin Powell
13.3h
May 23
Macomb County Championship
5.
10
Maya Hielscher
14.0h
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
10
Paige Bartlett
14.0h
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
11
Jackie Thabet
14.1h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
8.
9
Ella Bates
14.2h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
9.
9
Tess Teodecki
14.8h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
10.
10
Sloan Butzin
15.5h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
9
Kaeli Haselhuhn
15.5h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
110 Meters
1.
10
Paige Bartlett
17.4h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
2.
9
Lilliana Motyka
18.6h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
3.
9
Hashani Karunangyake
18.9h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
200 Meters
1.
12
Hannah Ebel
27.9h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
2.
10
Maya Hielscher
28.20
PR
May 11
CHSL AB Championships
3.
9
Allison Starkey
28.3h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
12
Jacqueline Nenninger
28.96
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
5.
11
Morgan Binkowski
30.3h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
11
Jackie Thabet
30.71
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
7.
10
Paige Bartlett
30.5h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
8.
9
Ella Bates
33.03
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
9.
9
Isabella Soave
34.1h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
10.
10
Sloan Butzin
34.6h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
11.
9
Lilliana Motyka
36.40
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
12.
9
Hashani Karunangyake
38.48
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
200 Meters - Relay Split
1.
12
Jacqueline Nenninger
26.5h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
12
Hannah Ebel
27.3h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
10
Maya Hielscher
27.5h
PR
May 11
CHSL AB Championships
4.
9
Allison Starkey
28.0h
PR
May 11
CHSL AB Championships
5.
9
Noelle Miller
28.7h
May 23
Macomb County Championship
6.
11
Jackie Thabet
29.6h
Apr 16
Riverview Gabriel Richard vs. Lutheran North
10
Paige Bartlett
29.6h
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
8.
11
Morgan Binkowski
30.3h
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
9.
12
Karli Monahan
30.6h
Apr 12
Algonac Coed Relays
10.
9
Caitlin Powell
30.8h
Apr 12
Algonac Coed Relays
11.
9
Kaeli Haselhuhn
31.6h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
9
Isabella Soave
31.6h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
13.
9
Ella Bates
31.8h
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
14.
11
Reese Hetherington
36.6h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
300 Meters - Relay Split
1.
12
Hannah Ebel
51.8h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
400 Meters
1.
9
Allison Starkey
1:08.79
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
2.
10
Daisy Dobis
1:12.03
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
3.
12
Jacqueline Nenninger
1:17.3h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
9
Kaeli Haselhuhn
1:17.79
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
5.
11
Alexis Hallberg
2:13.64
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
400 Meters - Relay Split
1.
11
Amanda Wood
1:01.8h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
2.
10
Maya Hielscher
1:04.3h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
9
Allison Starkey
1:06.1h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
4.
12
Hannah Ebel
1:07.9h
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
5.
10
Daisy Dobis
1:09.7h
May 23
Macomb County Championship
6.
12
Lillian Martin
1:14.6h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
7.
9
Noelle Miller
1:15.6h
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
8.
11
Anu Thomas
1:20.8h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
9.
9
Kaeli Haselhuhn
1:21.0h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
600 Meters - Relay Split
1.
11
Amanda Wood
1:40.8h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
800 Meters
1.
11
Amanda Wood
2:19.06
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
2.
9
Allison Starkey
2:42.2h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
3.
10
Daisy Dobis
2:47.56
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
4.
12
Karli Monahan
2:53.7h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
9
Kaeli Haselhuhn
3:08.1h
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
6.
9
Paige Hofmeister
3:28.29
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
800 Meters - Relay Split
1.
9
Allison Starkey
2:39.9h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
10
Daisy Dobis
2:46.3h
May 11
CHSL AB Championships
3.
12
Lillian Martin
2:48.8h
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
4.
9
Kaeli Haselhuhn
3:00.0h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
5.
12
Emma Bell
3:07.1h
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
6.
10
Sloan Butzin
3:22.3h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
9
Paige Hofmeister
3:22.5h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
1600 Meters
1.
11
Amanda Wood
5:10.17
PR
May 11
CHSL AB Championships
2.
12
Lillian Martin
6:23.09
May 11
CHSL AB Championships
3.
10
Daisy Dobis
6:55.6h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
10
Sloan Butzin
7:58.5h
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Amanda Wood
5:24.2h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
1 Mile - Relay Split
1.
12
Lillian Martin
7:39.2h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
12
Emma Bell
7:59.2h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
3200 Meters
1.
12
Lillian Martin
14:21.1h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
2.
12
Emma Bell
15:14.00
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
100m Hurdles - 33"
1.
12
Hannah Ebel
17.71
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
2.
10
Maya Hielscher
18.0h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
3.
9
Tess Teodecki
20.41
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
4.
11
Anu Thomas
20.4h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
5.
9
Noelle Miller
21.07
PR
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
6.
9
Cassie Schwager
21.1h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
10
Gigi DeJong
25.35
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
100m Hurdles - Relay Split
1.
12
Hannah Ebel
17.5h
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
10
Maya Hielscher
17.6h
Apr 12
Algonac Coed Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Maya Hielscher
49.93
PR
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
2.
9
Caitlin Powell
55.12
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
3.
9
Noelle Miller
55.5h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
12
Lillian Martin
55.68
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
5.
9
Tess Teodecki
58.3h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
11
Anu Thomas
59.3h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
10
Paige Bartlett
59.80
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
8.
9
Kaeli Haselhuhn
59.7h
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
9.
9
Cassie Schwager
1:14.60
PR
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
10.
9
Lilliana Motyka
1:20.1h
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4x100 Relay
1.
Noelle Miller
Caitlin Powell
Allison Starkey
Jacqueline Nenninger
52.56
May 23
Macomb County Championship
2.
Noelle Miller
Caitlin Powell
Jackie Thabet
Jacqueline Nenninger
55.01
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
3.
Maya Hielscher
Jackie Thabet
Hannah Ebel
Tessa Briney
55.53
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
Maya Hielscher
Caitlin Powell
Noelle Miller
Paige Bartlett
55.71
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
5.
9
Caitlin Powell
Noelle Miller
Allison Starkey
Ella Bates
55.8h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
Paige Bartlett
Ella Bates
Tess Teodecki
Sloan Butzin
59.67
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
Ella Bates
Tess Teodecki
Sloan Butzin
Paige Bartlett
59.75
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
8.
Kaeli Haselhuhn
Tess Teodecki
Sloan Butzin
Paige Bartlett
1:00.3h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
4x200 Relay -
1.
Maya Hielscher
Hannah Ebel
Allison Starkey
Jacqueline Nenninger
1:51.76
May 11
CHSL AB Championships
2.
Relay Team
1:52.77
May 23
Macomb County Championship
3.
Allison Starkey
Caitlin Powell
Noelle Miller
Tessa Briney
1:55.12
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
4.
Maya Hielscher
Hannah Ebel
Morgan Binkowski
Jacqueline Nenninger
1:56.18
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
5.
Hannah Ebel
Jacqueline Nenninger
Jackie Thabet
Paige Bartlett
1:57.5h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
Paige Bartlett
Ella Bates
Kaeli Haselhuhn
Isabella Soave
2:06.08
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
Kaeli Haselhuhn
Ella Bates
Sloan Butzin
Paige Bartlett
2:13.4h
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
4x400 Relay
1.
Maya Hielscher
Hannah Ebel
Allison Starkey
Amanda Wood
4:21.53
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
2.
Maya Hielscher
Allison Starkey
Hannah Ebel
Amanda Wood
4:30.99
May 23
Macomb County Championship
3.
Maya Hielscher
Hannah Ebel
Daisy Dobis
Amanda Wood
4:33.48
Apr 30
Lutheran North vs. Cranbrook
4.
Amanda Wood
Allison Starkey
Maya Hielscher
Daisy Dobis
4:34.9h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
5.
Hannah Ebel
Tessa Briney
Allison Starkey
Amanda Wood
4:35.52
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
6.
Lillian Martin
Anu Thomas
Kaeli Haselhuhn
Daisy Dobis
5:11.3h
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
4x800 Relay
1.
Lillian Martin
Emma Bell
Kaeli Haselhuhn
Daisy Dobis
11:54.50
May 11
CHSL AB Championships
2.
Lillian Martin
Kaeli Haselhuhn
Emma Bell
Daisy Dobis
12:03.02
May 16
MHSAA LP Region 15-2 @ Lamphere
3.
Emma Bell
Kaeli Haselhuhn
Daisy Dobis
Lillian Martin
12:07.57
May 23
Macomb County Championship
4.
Daisy Dobis
Emma Bell
Kaeli Haselhuhn
Lillian Martin
12:44.6h
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
5.
Daisy Dobis
Emma Bell
Sloan Butzin
Lillian Martin
12:46.1h
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
Shot Put - 4kg
1.
12
Karli Monahan
31' 9.75
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
11
Reese Hetherington
27' 6
PR
May 11
CHSL AB Championships
3.
10
Gigi DeJong
25' 5
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
4.
11
Alexis Hallberg
24' 3
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
5.
11
Annabella Chirco
23' 6
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
6.
11
Sarah Wolfe
22' 7
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
7.
11
Rachel Harrop
20' 9.5
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
8.
12
Olivia Roe
20' 8.5
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
9
Paige Hofmeister
20' 5
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
10.
11
Kathleen Saville
17' 7.75
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
11.
11
Jenna Didia
17' 3
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
Discus - 1kg
1.
12
Karli Monahan
101' 5
PR
May 23
Macomb County Championship
2.
11
Annabella Chirco
82' 1
PR
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
3.
11
Reese Hetherington
80' 2
PR
Apr 12
Algonac Coed Relays
4.
11
Rachel Harrop
69' 8.5
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
5.
11
Morgan Binkowski
64' 6
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
6.
12
Olivia Roe
62' 10
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
7.
11
Alexis Hallberg
62' 4
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
8.
10
Gigi DeJong
53' 5
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
9.
11
Sarah Wolfe
51' 5.5
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
10.
11
Jenna Didia
49' 0
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11.
9
Paige Hofmeister
44' 4
Apr 5
SPRING BREAK CLASSIC (9TH-10TH INVITE)
12.
11
Kathleen Saville
36' 6
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
High Jump
1.
12
Jacqueline Nenninger
4' 11
May 23
Macomb County Championship
2.
10
Lexi Movsesian
4' 9
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
3.
11
Morgan Binkowski
4' 8
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
Pole Vault
1.
9
Noelle Miller
8' 0
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
12
Lillian Martin
8' 0
Apr 12
Algonac Coed Relays
3.
11
Anu Thomas
6' 6
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
9
Cassie Schwager
6' 6
PR
May 14
JV MAC-COUNTY CHAMPIONSHIP
11
Morgan Binkowski
6' 6
Apr 27
57th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
6.
11
Jackie Thabet
6' 0
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
7.
9
Caitlin Powell
5' 6
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
8.
9
Isabella Soave
5' 0
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
Long Jump
1.
9
Noelle Miller
15' 2
Apr 12
Algonac Coed Relays
2.
11
Jackie Thabet
14' 11.5
PR
May 11
CHSL AB Championships
3.
10
Maya Hielscher
14' 10
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
4.
12
Jacqueline Nenninger
13' 10.5
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
5.
9
Cassie Schwager
13' 8.5
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
6.
9
Allison Starkey
12' 5.5
PR
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
7.
9
Tess Teodecki
12' 4
PR
Apr 16
Lutheran North/Riverview Gabriel Richard
8.
9
Caitlin Powell
12' 2.75
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
9.
9
Isabella Soave
11' 10
PR
May 2
EAST CHINA JV INVITATIONAL
10.
10
Sloan Butzin
11' 8
Apr 9
Lutheran North vs. Ann Arbor Gabriel Richard
11.
9
Ella Bates
9' 3.75
PR
Apr 24
LHN /Bishop Foley/Lutheran NW / Austin Academy
*Recent improvement