Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
Indoor
2021
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Shamir Staten
11.37
PR
May 20
Region IV Championships
2.
10
Stephon Haynes
11.56
PR
May 20
Region IV Championships
3.
11
Jaylen Wilson
11.63
May 11
JR SR FAT Last Chance
4.
10
Don'Rail Ingram
11.64
May 19
Region 4 prelims
5.
10
Tsuginori Fudge
11.68
PR
Apr 28
Quad 4
6.
9
Treyone Suber
11.70
May 27
ASAA 4A State Championships
7.
12
Mateo Sosa
11.86
PR
Apr 28
Quad 4
8.
12
Markus Sagatu
11.88
May 11
JR SR FAT Last Chance
9.
11
Levi Turner
11.96
May 11
JR SR FAT Last Chance
10.
12
Azavyon McFarland
12.13
PR
May 11
JR SR FAT Last Chance
11.
9
Andrew Bath
12.34
PR
Apr 15
8x8
12.
10
Keeshaun Rowland
12.55
PR
May 6
Frosh Soph day2
13.
10
James Mathes
12.56
PR
Apr 28
Quad 4
14.
10
Hunter Cargill
12.58
Apr 15
8x8
15.
10
Tyler Reierson
12.59
PR
May 6
Frosh Soph day2
16.
9
Jayshawn Hudson
12.84
Apr 15
8x8
17.
10
Aaron Harper
12.87
May 6
Frosh Soph day2
18.
10
Justin Richie
12.91
PR
Apr 15
8x8
19.
11
Jontay Edwards
13.35
Apr 15
8x8
20.
12
Raymond Ramos
13.79
PR
Apr 15
8x8
21.
9
Keandre Glaze
13.82
PR
Apr 28
Quad 4
22.
9
Nuuese Talamoni
14.35
PR
Apr 28
Quad 4
200 Meters
1.
10
Shamir Staten
23.30
PR
May 20
Region IV Championships
2.
10
Stephon Haynes
23.53
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
10
Don'Rail Ingram
23.74
Apr 28
Quad 4
4.
11
Jaylen Wilson
23.76
May 11
JR SR FAT Last Chance
5.
9
Treyone Suber
24.06
Apr 28
Quad 4
6.
10
Tsuginori Fudge
24.36
May 13
Palmer Invitational
7.
12
Jordan Davis
24.45
PR
Apr 28
Quad 4
8.
12
Mateo Sosa
24.83
Apr 28
Quad 4
9.
12
Markus Sagatu
24.88
May 11
JR SR FAT Last Chance
10.
11
Kevone Henderson
25.01
Apr 20
Quad 1
11.
11
Dallas Tellef
25.06
PR
Apr 28
Quad 4
12.
12
Azavyon McFarland
25.12
PR
Apr 28
Quad 4
13.
9
Demario Moore
25.37
PR
Apr 20
Quad 1
14.
11
Levi Turner
25.39
Apr 20
Quad 1
15.
10
Justin Richie
25.70
Apr 28
Quad 4
16.
10
Aaron Harper
25.74
PR
May 6
Frosh Soph day2
10
Jayven Edwards
25.74
PR
Apr 28
Quad 4
18.
10
James Mathes
25.88
PR
Apr 28
Quad 4
19.
12
Oscar Garcia
25.90
PR
Apr 28
Quad 4
20.
10
Tyler Reierson
25.97
Apr 15
8x8
21.
9
Andrew Bath
25.98
PR
Apr 20
Quad 1
22.
10
Hunter Cargill
26.22
PR
May 6
Frosh Soph day2
23.
11
LeiLei Panoam
26.24
PR
May 11
JR SR FAT Last Chance
24.
10
Keeshaun Rowland
26.41
PR
May 6
Frosh Soph day2
25.
10
Jimmie Simmons
27.04
PR
May 6
Frosh Soph day2
26.
9
Jayshawn Hudson
27.95
Apr 15
8x8
27.
9
Keandre Glaze
28.40
PR
May 6
Frosh Soph day2
28.
12
Raymond Ramos
29.32
PR
Apr 20
Quad 1
400 Meters
1.
12
Declan Reid
51.57
PR
May 27
ASAA 4A State Championships
2.
12
Jordan Davis
51.69
PR
May 19
Region 4 prelims
3.
10
Stephon Haynes
53.43
May 13
Palmer Invitational
4.
9
Demario Moore
53.74
PR
May 19
Region 4 prelims
5.
10
Tsuginori Fudge
56.71
Apr 28
Quad 4
6.
10
Rian King
57.12
May 6
Frosh Soph day2
12
Raymond Ramos
57.12
PR
Apr 28
Quad 4
8.
10
Tyler Reierson
58.23
Apr 20
Quad 1
9.
12
Azavyon McFarland
58.28
May 11
JR SR FAT Last Chance
10.
10
Justin Richie
58.86
Apr 15
8x8
11.
10
Hunter Cargill
59.36
PR
Apr 28
Quad 4
12.
10
Aaron Harper
59.74
PR
Apr 28
Quad 4
13.
10
Jayven Edwards
59.91
PR
May 6
Frosh Soph day2
14.
9
Andrew Bath
1:00.07
PR
Apr 20
Quad 1
15.
9
Keandre Glaze
1:01.86
PR
Apr 28
Quad 4
16.
12
Oscar Garcia
1:02.32
PR
Apr 28
Quad 4
17.
11
Levi Turner
1:02.56
Apr 20
Quad 1
18.
9
Nuuese Talamoni
1:13.24
PR
Apr 28
Quad 4
800 Meters
1.
12
Isaac Larson
2:01.41
PR
May 13
Palmer Invitational
2.
12
Declan Reid
2:07.11
Apr 28
Quad 4
3.
10
Tyler Reierson
2:25.47
May 6
Frosh Soph day2
4.
11
Alex Webb
2:25.58
Apr 15
8x8
5.
9
Andrew Bath
2:26.29
PR
May 13
Palmer Invitational
6.
9
Merrich Schwingendorf
2:28.67
Apr 20
Quad 1
7.
10
Steve Vela
2:29.76
PR
May 6
Frosh Soph day2
8.
10
Jaxen Faulkner
2:30.20
PR
May 6
Frosh Soph day2
9.
9
Owen Wilson
2:37.48
PR
Apr 28
Quad 4
10.
9
Camden Labrador
2:39.50
Apr 28
Quad 4
11.
9
Angelo Carrasquillo
2:39.69
PR
Apr 20
Quad 1
12.
9
Nuuese Talamoni
3:00.12
PR
Apr 15
8x8
13.
9
Luke Lilly
3:02.19
Apr 28
Quad 4
14.
10
Anjel Manriquez
3:13.06
Apr 28
Quad 4
1600 Meters
1.
12
Isaac Larson
4:44.09
Apr 28
Quad 4
2.
12
Declan Reid
4:57.40
Apr 28
Quad 4
3.
11
Alex Webb
5:24.79
Apr 28
Quad 4
4.
9
Merrich Schwingendorf
5:27.01
May 6
Frosh Soph day2
5.
9
Owen Wilson
5:33.07
PR
May 6
Frosh Soph day2
6.
9
Camden Labrador
5:39.74
May 6
Frosh Soph day2
7.
10
Steve Vela
5:40.84
Apr 28
Quad 4
8.
10
Jaxen Faulkner
5:49.19
Apr 28
Quad 4
9.
9
Angelo Carrasquillo
5:53.86
PR
Apr 15
8x8
10.
9
Luke Lilly
6:30.70
May 6
Frosh Soph day2
11.
12
Cameron Pogue
7:00.08
PR
Apr 28
Quad 4
12.
10
Anjel Manriquez
7:05.25
PR
Apr 28
Quad 4
3200 Meters
1.
9
Merrich Schwingendorf
12:21.56
May 5
Frosh Soph
2.
9
Camden Labrador
12:22.56
PR
May 5
Frosh Soph
3.
10
Steve Vela
13:02.03
May 5
Frosh Soph
4.
9
Angelo Carrasquillo
14:38.75
PR
May 5
Frosh Soph
5.
9
Owen Wilson
14:39.68
PR
May 5
Frosh Soph
6.
9
Luke Lilly
15:43.07
May 5
Frosh Soph
7.
10
Anjel Manriquez
16:14.73
PR
May 5
Frosh Soph
110m Hurdles - 39"
1.
11
Dallas Tellef
16.54
PR
May 20
Region IV Championships
300m Hurdles - 36"
1.
10
James Mathes
44.50
PR
May 20
Region IV Championships
2.
11
Dallas Tellef
46.46
May 13
Palmer Invitational
3.
10
Keeshaun Rowland
53.15
Apr 15
8x8
4x100 Relay
1.
Don'Rail Ingram
Stephon Haynes
Tsuginori Fudge
Shamir Staten
44.13
May 13
Palmer Invitational
2.
Stephon Haynes
Don'Rail Ingram
Tsuginori Fudge
Shamir Staten
44.57
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
Relay Team
45.31
May 20
Region IV Championships
4.
Mateo Sosa
Jaylen Wilson
Azavyon McFarland
Markus Sagatu
46.04
May 13
Palmer Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.65
May 20
Region IV Championships
2.
Shamir Staten
Don'Rail Ingram
Tsuginori Fudge
Stephon Haynes
1:34.88
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
Shamir Staten
Don'Rail Ingram
Tsuginori Fudge
Jaylen Wilson
1:35.29
May 13
Palmer Invitational
4x400 Relay
1.
Declan Reid
Jordan Davis
Isaac Larson
Demario Moore
3:32.31
May 27
ASAA 4A State Championships
2.
Declan Reid
Jordan Davis
Isaac Larson
Stephon Haynes
3:35.30
May 13
Palmer Invitational
3.
Relay Team
3:35.34
May 20
Region IV Championships
4.
Tyler Reierson
Jimmie Simmons
Rian King
Andrew Bath
3:58.09
May 13
Palmer Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:21.33
May 20
Region IV Championships
2.
Jordan Davis
Isaac Larson
Declan Reid
Demario Moore
8:30.76
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
Isaac Larson
Jordan Davis
Declan Reid
Demario Moore
8:39.90
May 13
Palmer Invitational
4.
Alex Webb
Tyler Reierson
Merrich Schwingendorf
Andrew Bath
9:42.51
May 13
Palmer Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:48.19
May 13
Palmer Invitational
2.
Andrew Bath
Aaron Harper
James Mathes
Hunter Cargill
1:50.28
May 13
Palmer Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Nigel Pagofie
49' 5.5
PR
May 20
Region IV Championships
2.
10
Thomas Sio
49' 3.75
May 20
Region IV Championships
3.
12
Cameron Pogue
38' 2.25
PR
May 19
Region 4 prelims
4.
12
Richard Aholelei
35' 10
Apr 15
8x8
5.
12
Tony Sao'
35' 8
PR
Apr 15
8x8
6.
11
Simeona Tuinei
35' 6.5
PR
Apr 20
Quad 1
7.
12
Dylan Bryan
35' 1.5
Apr 20
Quad 1
8.
11
Jontay Edwards
33' 10.5
PR
Apr 28
Quad 4
9.
9
Ryan Pogue
28' 9
PR
Apr 28
Quad 4
10.
9
Sean Kiana
23' 8
PR
Apr 20
Quad 1
Discus - 1.6kg
1.
10
Thomas Sio
137' 7
May 5
Frosh Soph
2.
12
Nigel Pagofie
134' 9
PR
May 13
Palmer Invitational
3.
12
Tony Sao'
132' 2
PR
May 20
Region IV Championships
4.
12
Dylan Bryan
114' 4
PR
Apr 15
8x8
5.
12
Cameron Pogue
102' 2
PR
Apr 20
Quad 1
6.
12
Richard Aholelei
94' 5
Apr 20
Quad 1
7.
9
Ryan Pogue
83' 6
PR
May 5
Frosh Soph
8.
11
Jontay Edwards
72' 9
PR
Apr 28
Quad 4
9.
9
Sean Kiana
62' 0
PR
Apr 15
8x8
High Jump
1.
11
Dallas Tellef
5' 8
Apr 15
8x8
2.
10
Keeshaun Rowland
4' 10
PR
Apr 15
8x8
Long Jump
1.
10
Rian King
17' 7
May 13
Palmer Invitational
2.
10
Keeshaun Rowland
16' 10
May 13
Palmer Invitational
3.
10
Jimmie Simmons
16' 1
PR
May 19
Region 4 prelims
4.
11
David Magrath
15' 7
PR
May 13
Palmer Invitational
5.
10
Thane Hatcher
13' 8
PR
May 19
Region 4 prelims
6.
9
Jayshawn Hudson
11' 11.5
PR
Apr 20
Quad 1
Triple Jump
1.
10
Rian King
40' 7.75
May 13
Palmer Invitational
2.
11
Dallas Tellef
38' 1.25
May 20
Region IV Championships
3.
10
Keeshaun Rowland
37' 3.25
May 13
Palmer Invitational
4.
11
David Magrath
35' 3.75
May 13
Palmer Invitational
5.
10
Jimmie Simmons
35' 0.75
PR
May 13
Palmer Invitational
6.
10
Thane Hatcher
27' 6
Apr 28
Quad 4
7.
12
Jordan Davis
27' 2
PR
Apr 20
Quad 1
Womens
100 Meters
1.
10
Taiyah Marshall
12.94
PR
Apr 15
8x8
2.
10
Damecia Jones
13.45
May 6
Frosh Soph day2
3.
9
Rachelle Bault
13.93
PR
May 6
Frosh Soph day2
4.
9
Taylor Sperry
13.99
PR
May 6
Frosh Soph day2
5.
10
Ky'leah Jordan-Hayes
14.01
Apr 15
8x8
6.
12
Jaleah Jones
14.13
PR
May 11
JR SR FAT Last Chance
7.
11
Jada McLean
14.44
PR
Apr 28
Quad 4
8.
10
Amber Nelson
14.47
PR
May 6
Frosh Soph day2
9.
9
Aisha Alimi
15.14
PR
Apr 15
8x8
10.
10
Octavia Elliott-Jarrell
15.54
PR
Apr 15
8x8
11.
10
Samantha Varela
15.70
PR
Apr 15
8x8
200 Meters
1.
10
Taiyah Marshall
26.99
Apr 15
8x8
2.
10
Damecia Jones
28.12
Apr 28
Quad 4
3.
9
Rachelle Bault
29.14
PR
Apr 28
Quad 4
4.
9
Taylor Sperry
29.36
Apr 28
Quad 4
5.
11
Jada McLean
29.94
PR
Apr 28
Quad 4
6.
10
Samantha Varela
29.96
PR
Apr 20
Quad 1
7.
10
Ky'leah Jordan-Hayes
30.47
Apr 15
8x8
8.
12
Jaleah Jones
30.59
PR
Apr 15
8x8
9.
10
Amber Nelson
30.83
Apr 28
Quad 4
10.
10
Octavia Elliott-Jarrell
33.48
PR
Apr 15
8x8
400 Meters
1.
10
Damecia Jones
59.95
May 27
ASAA 4A State Championships
2.
9
Taylor Sperry
1:05.46
PR
May 13
Palmer Invitational
3.
12
Jaleah Jones
1:07.46
PR
May 19
Region 4 prelims
4.
9
Rachelle Bault
1:07.64
PR
May 13
Palmer Invitational
9
Aisha Alimi
1:07.64
May 19
Region 4 prelims
6.
10
Amber Nelson
1:13.65
May 6
Frosh Soph day2
7.
10
Samantha Varela
1:30.77
PR
May 6
Frosh Soph day2
800 Meters
1.
12
Shawna Lindsay
2:26.61
PR
May 13
Palmer Invitational
2.
12
Shelby Lindsay
2:36.11
May 13
Palmer Invitational
3.
9
Leola Atkinson
2:42.14
May 6
Frosh Soph day2
4.
12
Carolynn Pype
2:45.53
Apr 28
Quad 4
5.
12
Grace Lilly
2:47.71
Apr 20
Quad 1
6.
9
Tylyn Bushman
3:05.29
PR
Apr 20
Quad 1
7.
11
Megahn Reese
3:14.13
Apr 20
Quad 1
8.
9
Elsimari Rodriguez
3:25.86
PR
Apr 28
Quad 4
9.
12
Victoria Winn
3:37.68
PR
Apr 28
Quad 4
1600 Meters
1.
9
Leola Atkinson
5:39.82
May 27
ASAA 4A State Championships
2.
12
Shawna Lindsay
5:46.65
PR
Apr 28
Quad 4
3.
12
Grace Lilly
5:48.08
May 20
Region IV Championships
4.
12
Carolynn Pype
6:10.15
May 13
Palmer Invitational
5.
12
Shelby Lindsay
6:19.33
Apr 28
Quad 4
6.
9
Tylyn Bushman
7:04.53
PR
Apr 20
Quad 1
7.
11
Megahn Reese
7:04.63
May 11
JR SR FAT Last Chance
8.
9
Elsimari Rodriguez
7:40.41
PR
Apr 28
Quad 4
9.
12
Victoria Winn
7:51.60
PR
Apr 28
Quad 4
3200 Meters
1.
9
Leola Atkinson
13:07.42
May 5
Frosh Soph
2.
9
Tylyn Bushman
16:00.87
PR
May 5
Frosh Soph
3.
9
Elsimari Rodriguez
18:08.56
PR
May 5
Frosh Soph
300m Hurdles - 30"
1.
9
Rachelle Bault
54.40
PR
Apr 15
8x8
2.
11
Jada McLean
57.36
PR
Apr 15
8x8
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.13
Apr 28
Quad 4
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:54.06
Apr 28
Quad 4
2.
Rachel Bault
Damecia Jones
Taylor Sperry
Ky'leah Jordan-Hayes
1:55.23
May 13
Palmer Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:18.10
May 20
Region IV Championships
2.
Damecia Jones
Shawna Lindsay
Taylor Sperry
Rachel Bault
4:18.43
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
Rachel Bault
Damecia Jones
Taylor Sperry
Shawna Lindsay
4:23.71
May 13
Palmer Invitational
4.
Jaleah Jones
Aisha Alimi
Grace Lilly
Shelby Lindsay
4:40.28
May 13
Palmer Invitational
4x800 Relay
1.
Shawna Lindsay
Leola Atkinson
Shelby Lindsay
Carolynn Pype
10:12.57
May 13
Palmer Invitational
2.
Shawna Lindsay
Leola Atkinson
Shelby Lindsay
Grace Lilly
10:16.92
May 27
ASAA 4A State Championships
3.
Relay Team
10:18.14
May 20
Region IV Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Aisha Alimi
Amber Nelson
Octavia Elliott-Jarrell
Ky'leah Jordan-Hayes
2:03.72
May 13
Palmer Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Rose Lega
31' 2
May 13
Palmer Invitational
2.
12
Paula Wargo
30' 1.5
PR
Apr 28
Quad 4
3.
12
Christine MacDonald
27' 5.5
PR
Apr 28
Quad 4
4.
12
Kalolaine Uhila
27' 2.5
PR
Apr 15
8x8
Discus - 1kg
1.
12
Kalolaine Uhila
100' 4
PR
May 13
Palmer Invitational
2.
12
Christine MacDonald
98' 3
PR
Apr 20
Quad 1
3.
12
Rose Lega
92' 4
PR
May 13
Palmer Invitational
4.
12
Paula Wargo
80' 9
PR
Apr 20
Quad 1
*Recent improvement