Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Leigh Tacey II
11.65
Apr 30
SOHI Invitational
2.
12
Dylan Dahlgren
11.80
PR
Apr 30
SOHI Invitational
3.
9
Wyatt Faircloth
12.00
Apr 30
SOHI Invitational
4.
10
Jared Williams
12.15
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
9
James Innes
12.28
Apr 9
The Big C Relays 2022
6.
11
Daniel McRorie
12.30
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
7.
11
Coy Babcock
12.33
Apr 13
SOHI Kenai Dual
8.
12
Ethan Sewell
12.38
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
9.
9
Elijah Lee
12.49
PR
Apr 30
SOHI Invitational
10.
10
Landon Hinds
12.52
Apr 30
SOHI Invitational
11.
11
Aiden Gavalis
12.59
PR
Apr 30
SOHI Invitational
12.
12
Wayne Mellon
12.63
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
13.
9
Luke Miller
12.64
Apr 30
SOHI Invitational
14.
9
Lokeni Wong
12.96
May 14
KPBSD Borough Championships
15.
11
Isaac Chavarria
12.97
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
16.
9
Brendon Jones
13.23
Apr 13
SOHI Kenai Dual
17.
11
Ethan Foster
13.30
PR
Apr 30
SOHI Invitational
18.
9
Trenton Towarak
13.31
PR
Apr 23
Homer Invitational
19.
9
Talon Gavalis
13.49
Apr 23
Homer Invitational
20.
9
Jacob Edmonds
14.83
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
21.
9
Zachary Bouschor
15.76
Apr 30
SOHI Invitational
22.
10
Marcus Heistumen
18.58
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
9
Elias Bouschor
18.58
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
24.
11
Noah Moore
20.72
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
25.
10
Jacoby Moore
34.50
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
26.
12
Coen Braxling
50.54
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
100 Meters - Unified
1.
11
Noah Moore
14.92
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
9
Elias Bouschor
15.10
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
3.
12
Robert Nelson
18.39
PR
Apr 23
Homer Invitational
4.
10
Marcus Heistumen
18.58
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
5.
12
Coen Braxling
18.60
PR
Apr 23
Homer Invitational
6.
10
Jacoby Moore
34.50
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
200 Meters
1.
10
Leigh Tacey II
23.36
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
12
Nathanael Johnson
24.10
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
3.
12
Dylan Dahlgren
24.15
PR
Apr 30
SOHI Invitational
4.
12
Ethan Sewell
24.21
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
9
James Innes
24.22
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
9
Wyatt Faircloth
24.51
Apr 30
SOHI Invitational
7.
10
Jared Williams
24.55
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
8.
11
Aiden Gavalis
25.04
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
9.
11
Coy Babcock
25.37
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
10
Landon Hinds
25.65
May 14
KPBSD Borough Championships
11.
11
Daniel McRorie
25.73
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
12.
9
Elijah Lee
25.92
PR
Apr 30
SOHI Invitational
13.
12
Wayne Mellon
26.10
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
14.
11
Ethan Foster
26.49
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
15.
9
Trevor Michael
26.50
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
16.
9
Lokeni Wong
26.72
Apr 30
SOHI Invitational
17.
9
Brendon Jones
27.12
Apr 30
SOHI Invitational
18.
9
Talon Gavalis
27.66
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
19.
9
Zachary Bouschor
32.07
May 14
KPBSD Borough Championships
400 Meters
1.
12
Nathanael Johnson
52.10
Apr 9
The Big C Relays 2022
2.
10
Leigh Tacey II
52.59
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
9
James Innes
54.26
Apr 30
SOHI Invitational
4.
10
Finnley Loop
56.00
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
10
Elijah Jedlicki
56.31
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
12
Ethan Sewell
57.81
PR
Apr 23
Homer Invitational
7.
11
Jonathan Gordon
1:02.79
PR
Apr 30
SOHI Invitational
8.
9
Trenton Towarak
1:04.98
Apr 30
SOHI Invitational
9.
9
Elias Bouschor
1:11.86
Apr 30
SOHI Invitational
800 Meters
1.
12
Nathanael Johnson
2:00.69
Jun 4
BYI by schools
2.
10
Elijah Jedlicki
2:09.89
May 14
KPBSD Borough Championships
3.
10
Finnley Loop
2:17.22
Apr 30
SOHI Invitational
4.
9
James Innes
2:19.92
Apr 23
Homer Invitational
5.
9
Jacob Strausbaugh
2:23.33
Apr 30
SOHI Invitational
6.
11
Gauge Gunning
2:28.34
Apr 30
SOHI Invitational
7.
11
Isaac Chavarria
2:28.81
Apr 23
Homer Invitational
8.
12
Dylan Dahlgren
2:32.61
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
9.
9
Trenton Towarak
2:39.35
May 7
Palmer Track & Field Invite
1600 Meters
1.
9
Jacob Strausbaugh
4:58.52
May 7
Palmer Track & Field Invite
2.
10
Elijah Jedlicki
5:09.67
Apr 23
Homer Invitational
3.
10
Finnley Loop
5:15.76
Apr 23
Homer Invitational
4.
11
Jonathan Gordon
5:17.08
PR
Apr 23
Homer Invitational
5.
9
Trevor Michael
5:18.22
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
6.
11
Avery Willets
5:20.54
PR
Apr 23
Homer Invitational
7.
11
Isaac Chavarria
5:34.68
PR
Apr 30
SOHI Invitational
8.
11
Gauge Gunning
5:34.94
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
9.
9
Trenton Towarak
5:53.54
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
10.
9
Elias Bouschor
6:32.66
Apr 13
SOHI Kenai Dual
3200 Meters
1.
9
Jacob Strausbaugh
10:32.53
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
11
Jonathan Gordon
11:10.59
Apr 30
SOHI Invitational
3.
10
Elijah Jedlicki
11:12.52
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
4.
11
Avery Willets
11:25.09
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
9
Elias Bouschor
14:26.69
PR
Apr 30
SOHI Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Wayne Mellon
17.30
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
9
Brendon Jones
21.73
PR
Apr 30
SOHI Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Daniel McRorie
43.88
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
9
Wyatt Faircloth
44.04
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
12
Dylan Dahlgren
45.76
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
4.
12
Wayne Mellon
46.89
PR
Apr 30
SOHI Invitational
5.
9
Trevor Michael
47.38
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
9
Brendon Jones
48.77
PR
Apr 30
SOHI Invitational
7.
11
Aiden Gavalis
51.90
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
4x100 Relay
1.
Jared Williams
Coy Babcock
Aiden Gavalis
Wyatt Faircloth
46.77
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
Isaac Chavarria
Coy Babcock
Daniel McRorie
Jared Williams
47.71
Apr 9
The Big C Relays 2022
3.
Jared Williams
Coy Babcock
Aiden Gavalis
Landon Hinds
47.92
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
Landon Hinds
Talon Gavalis
Brendon Jones
Aiden Gavalis
49.74
Apr 23
Homer Invitational
5.
Elijah Lee
Talon Gavalis
Ethan Foster
Lokeni Wong
49.74
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
Zachary Bouschor
Ethan Foster
Elijah Lee
Talon Gavalis
52.17
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
Kaidan Spies
Logan Katzenberger
Ala Tuisaula
Hakoa Montoya
1:04.30
Apr 30
SOHI Invitational
8.
UnifiedPartner UnifiedPartner
Marcus Heistumen
Elias Bouschor
Noah Moore
1:19.80
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
9.
Robert Nelson
Marcus Heistumen
Ethan Foster
Wesley Johnson
1:23.51
Apr 23
Homer Invitational
10.
Jacoby Moore
Noah Moore
Cole Radeck
Kaidan Spies
1:28.69
May 14
KPBSD Borough Championships
11.
Coen Braxling
Zachary Bouschor
Dalton Armstrong
Elias Bouschor
1:44.41
Apr 23
Homer Invitational
12.
Jacoby Moore
Elias Bouschor
1:45.66
Apr 30
SOHI Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
Joseph Whittom
Dylan Dahlgren
Kevin Steger
Kaidan Spies
53.19
May 7
Palmer Track & Field Invite
2.
Elias Bouschor
Logan Katzenberger
Ala Tuisaula
Hakoa Montoya
1:04.45
May 7
Palmer Track & Field Invite
4x100 Relay - Unified
1.
UnifiedPartner UnifiedPartner
Marcus Heistumen
Elias Bouschor
Noah Moore
1:19.80
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.88
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
Leigh Tacey II
Ethan Sewell
James Innes
Nathanael Johnson
1:34.61
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
Jared Williams
Ethan Sewell
James Innes
Leigh Tacey II
1:35.77
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
James Innes
Daniel McRorie
Ethan Sewell
Jared Williams
1:39.57
Apr 30
SOHI Invitational
5.
Talon Gavalis
Landon Hinds
Zachary Bouschor
Elijah Lee
1:49.60
Apr 30
SOHI Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:35.69
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
Wyatt Faircloth
Leigh Tacey II
James Innes
Nathanael Johnson
3:36.12
Apr 9
The Big C Relays 2022
3.
James Innes
Wyatt Faircloth
Nathanael Johnson
Elijah Jedlicki
3:39.57
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
Wyatt Faircloth
James Innes
Leigh Tacey II
Nathanael Johnson
3:41.74
Apr 23
Homer Invitational
5.
Wyatt Faircloth
James Innes
Daniel McRorie
Nathanael Johnson
3:43.05
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
Leigh Tacey II
Daniel McRorie
James Innes
Nathanael Johnson
3:44.55
May 14
KPBSD Borough Championships
7.
Leigh Tacey II
James Innes
Nathanael Johnson
Wyatt Faircloth
3:46.29
Apr 13
SOHI Kenai Dual
8.
Leigh Tacey II
Wyatt Faircloth
James Innes
Finnley Loop
3:50.62
Apr 30
SOHI Invitational
9.
Trevor Michael
Brendon Jones
Talon Gavalis
Wayne Mellon
3:58.98
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
Avery Willets
Elijah Jedlicki
Finnley Loop
Trevor Michael
4:02.63
Apr 13
SOHI Kenai Dual
11.
Isaac Chavarria
Elijah Jedlicki
Finnley Loop
Avery Willets
4:06.84
Apr 23
Homer Invitational
12.
Elijah Jedlicki
Gauge Gunning
Trenton Towarak
Avery Willets
4:10.77
Apr 30
SOHI Invitational
13.
Jacob Strausbaugh
Gauge Gunning
Wesley Johnson
Elias Bouschor
4:32.20
Apr 13
SOHI Kenai Dual
4x800 Relay
1.
Elijah Jedlicki
Finnley Loop
Jacob Strausbaugh
Avery Willets
8:57.75
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
Jonathan Gordon
Finnley Loop
Jacob Strausbaugh
Trenton Towarak
9:19.00
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
Finnley Loop
Elijah Jedlicki
Jacob Strausbaugh
Jonathan Gordon
9:24.03
Apr 30
SOHI Invitational
4.
Avery Willets
Isaac Chavarria
Gauge Gunning
Trenton Towarak
10:23.54
Apr 30
SOHI Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Jared Williams
Coy Babcock
Daniel McRorie
Trevor Michael
1:48.84
Apr 9
The Big C Relays 2022
2.
Elijah Lee
Jared Williams
Trenton Towarak
Jacob Strausbaugh
1:58.40
May 7
Palmer Track & Field Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Wyatt Faircloth
James Innes
Leigh Tacey II
Nathanael Johnson
3:54.01
Apr 9
The Big C Relays 2022
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Elijah Jedlicki
James Innes
Trevor Michael
Finnley Loop
12:23.16
Apr 9
The Big C Relays 2022
Shot Put - 12lb
1.
12
Dylan Dahlgren
56' 3
PR
Jun 4
BYI by schools
2.
10
Kevin Steger
45' 3.75
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
9
Luke Miller
40' 2
Apr 9
The Big C Relays 2022
4.
11
Liam Babitt
37' 4
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
5.
11
Joseph Whittom
37' 1.5
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
10
Ala Tuisaula
36' 11.75
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
11
Logan Katzenberger
35' 11
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
8.
9
Kenai Lepule
34' 4
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
9.
10
Mathew Graham
33' 4
PR
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
10.
10
Hakoa Montoya
32' 10
Apr 23
Homer Invitational
11.
12
Kaidan Spies
32' 5
PR
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
12.
9
Samuel Klein
31' 5
May 14
KPBSD Borough Championships
13.
9
Dalton Armstrong
29' 9.5
May 10
Last Chance Throwers Dual
14.
9
Austin Lewis
28' 10
May 10
Last Chance Throwers Dual
15.
10
Cole Radeck
27' 4.5
PR
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
16.
10
Marcus Heistumen
21' 0
Apr 30
SOHI Invitational
17.
9
Elias Bouschor
16' 3.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
10
Jacoby Moore
16' 3.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
19.
11
Noah Moore
12' 2
PR
Apr 30
SOHI Invitational
20.
12
Robert Nelson
11' 7
PR
Apr 23
Homer Invitational
21.
12
Coen Braxling
7' 4
May 14
KPBSD Borough Championships
Shot Put - Unified
1.
10
Jacoby Moore
16' 3.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
9
Elias Bouschor
16' 3.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Dylan Dahlgren
162' 11
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
10
Kevin Steger
124' 5
Jun 4
BYI by schools
3.
10
Ala Tuisaula
112' 8
May 7
Palmer Track & Field Invite
4.
11
Joseph Whittom
107' 9
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
10
Hakoa Montoya
103' 5
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
9
Kenai Lepule
99' 2
May 14
KPBSD Borough Championships
7.
9
Luke Miller
95' 4.5
May 14
KPBSD Borough Championships
8.
9
Dalton Armstrong
86' 0
Apr 23
Homer Invitational
9.
11
Logan Katzenberger
83' 1
PR
May 10
Last Chance Throwers Dual
10.
12
Kaidan Spies
77' 8
PR
Apr 30
SOHI Invitational
11.
9
Austin Lewis
70' 0
May 14
KPBSD Borough Championships
12.
9
Samuel Klein
69' 0
May 14
KPBSD Borough Championships
13.
10
Mathew Graham
66' 8.5
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
14.
10
Cole Radeck
64' 10
PR
Apr 30
SOHI Invitational
High Jump
1.
12
Ethan Sewell
5' 6
PR
Apr 30
SOHI Invitational
2.
12
Dylan Dahlgren
5' 0
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
12
Wayne Mellon
5' 0
PR
Apr 23
Homer Invitational
Long Jump
1.
12
Ethan Sewell
18' 9.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
11
Daniel McRorie
18' 1.5
PR
Apr 23
Homer Invitational
3.
11
Isaac Chavarria
17' 7.75
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
12
Wayne Mellon
17' 5.5
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
9
Lokeni Wong
15' 8.75
May 14
KPBSD Borough Championships
6.
12
Nathanael Johnson
15' 7.25
PR
Apr 30
SOHI Invitational
7.
10
Wesley Johnson
15' 2.5
PR
Apr 30
SOHI Invitational
8.
11
Coy Babcock
15' 2
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
9.
9
Trevor Michael
12' 9.25
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
9
Elias Bouschor
11' 3
PR
Apr 30
SOHI Invitational
10
Jacoby Moore
11' 3
PR
Apr 30
SOHI Invitational
12.
10
Marcus Heistumen
11' 1
PR
Apr 30
SOHI Invitational
13.
11
Noah Moore
6' 4.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
14.
12
Robert Nelson
5' 8.5
PR
Apr 23
Homer Invitational
Long Jump - Unified
1.
9
Elias Bouschor
12' 10
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
10
Marcus Heistumen
9' 7.25
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
3.
11
Noah Moore
6' 4.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
4.
10
Jacoby Moore
1' 1.25
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
Triple Jump
1.
12
Nathanael Johnson
39' 7
Apr 30
SOHI Invitational
2.
11
Isaac Chavarria
39' 0.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
11
Daniel McRorie
36' 8.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
12
Wayne Mellon
36' 0.5
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
10
Finnley Loop
35' 9.75
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
9
Lokeni Wong
34' 7.25
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
7.
10
Wesley Johnson
32' 3.5
PR
Apr 30
SOHI Invitational
Pentathlon (Indoor) -
1.
12
Dylan Dahlgren
3040
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
Womens
100 Meters
1.
10
Gracie Bras
13.54
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
2.
10
Kaytlin McAnelly
13.65
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
3.
11
Telotha Braden
13.84
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
10
Mandi Sisley
14.24
Apr 9
The Big C Relays 2022
5.
9
Anaulie Sedivy
14.28
Apr 30
SOHI Invitational
6.
10
Angelina Chavarria
14.34
Apr 13
SOHI Kenai Dual
7.
11
Brianna Ehret
14.49
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
8.
11
Katelyn Morrison
14.51
Apr 13
SOHI Kenai Dual
9.
9
Abygale Shaeffer
14.61
Apr 13
SOHI Kenai Dual
10.
11
Brandie Schwenk
14.77
PR
Apr 23
Homer Invitational
11.
10
Haiden Wilkinson
14.82
PR
Apr 30
SOHI Invitational
12.
9
Hallie Fischer
15.41
Apr 23
Homer Invitational
13.
9
Caitlin Babcock
15.47
PR
Apr 30
SOHI Invitational
14.
12
Adara Hagelund
15.51
PR
Apr 23
Homer Invitational
15.
10
Rebekah Hudson
15.61
PR
Apr 30
SOHI Invitational
16.
9
Abriella Werner
15.76
May 14
KPBSD Borough Championships
17.
12
Carson Dement
15.80
PR
Apr 23
Homer Invitational
18.
9
Hayden Eck
16.50
Apr 30
SOHI Invitational
19.
11
Tirzah Frederickson
16.86
PR
Apr 30
SOHI Invitational
20.
9
Alaura Brown
17.01
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
21.
9
Sarah Frederickson
17.14
PR
Apr 23
Homer Invitational
22.
11
Dady Thisakulwong
19.86
PR
Apr 23
Homer Invitational
23.
9
Adele Tacey
20.72
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
24.
12
Trinity Phippin
21.69
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
100 Meters - Unified
1.
9
Caitlin Babcock
15.75
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
9
Alaura Brown
17.14
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
3.
9
Sarah Frederickson
17.40
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
9
Adele Tacey
20.72
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
5.
12
Trinity Phippin
21.69
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
200 Meters
1.
10
Gracie Bras
28.75
PR
Apr 30
SOHI Invitational
2.
10
Kaytlin McAnelly
28.91
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
11
Telotha Braden
29.35
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
11
Brianna Ehret
29.76
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
10
Mandi Sisley
29.89
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
12
Ellie Burns
30.07
PR
Apr 23
Homer Invitational
7.
9
Anaulie Sedivy
30.38
Apr 30
SOHI Invitational
8.
11
Katelyn Morrison
30.66
Apr 13
SOHI Kenai Dual
9.
10
Haiden Wilkinson
30.74
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
10
Angelina Chavarria
30.98
Apr 30
SOHI Invitational
11.
12
Adara Hagelund
31.50
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
12.
12
Carson Dement
32.00
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
13.
9
Hallie Fischer
32.10
Apr 30
SOHI Invitational
14.
9
Adele Tacey
32.11
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
15.
11
Brandie Schwenk
32.37
PR
Apr 30
SOHI Invitational
16.
9
Caitlin Babcock
32.73
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
17.
10
Rebekah Hudson
33.02
PR
Apr 30
SOHI Invitational
18.
9
Alaura Brown
34.66
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
19.
11
Tirzah Frederickson
34.85
PR
Apr 30
SOHI Invitational
20.
9
Sarah Frederickson
35.97
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
400 Meters
1.
12
Jordan Strausbaugh
1:02.28
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
12
Ellie Burns
1:03.27
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
12
Kaidence Shaeffer
1:11.20
PR
Apr 30
SOHI Invitational
4.
12
Carson Dement
1:12.27
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
5.
9
Adele Tacey
1:14.84
PR
Apr 23
Homer Invitational
6.
9
Leanne Gordon
1:24.50
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
11
Dady Thisakulwong
1:28.82
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
800 Meters
1.
12
Jordan Strausbaugh
2:19.14
PR
Jun 4
BYI by schools
2.
9
Annie Burns
2:26.25
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
12
Ellie Burns
2:33.43
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
4.
10
Kaytlin McAnelly
2:36.40
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
5.
12
Kaidence Shaeffer
2:39.02
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
10
Megan Whittom
2:43.63
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
9
Avery Walden
2:51.06
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
8.
9
Adele Tacey
2:58.82
PR
Apr 30
SOHI Invitational
9.
9
Leanne Gordon
3:08.27
PR
Apr 30
SOHI Invitational
10.
11
Dady Thisakulwong
3:28.48
PR
Apr 30
SOHI Invitational
1600 Meters
1.
12
Jordan Strausbaugh
5:18.93
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
9
Annie Burns
5:35.19
PR
Apr 23
Homer Invitational
3.
12
Jordan Ruffner
5:58.11
PR
Apr 23
Homer Invitational
4.
10
Megan Whittom
6:01.33
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
5.
12
Kaidence Shaeffer
6:11.38
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
9
Adele Tacey
6:30.69
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
7.
9
Avery Walden
6:42.23
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
8.
9
Leanne Gordon
6:46.05
PR
Apr 23
Homer Invitational
9.
12
Carson Dement
6:47.17
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
11
Dady Thisakulwong
7:41.63
PR
Apr 30
SOHI Invitational
3200 Meters
1.
12
Jordan Strausbaugh
11:35.58
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
2.
9
Annie Burns
12:16.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
12
Jordan Ruffner
12:18.50
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
10
Megan Whittom
13:19.01
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
12
Kaidence Shaeffer
13:42.45
PR
Apr 30
SOHI Invitational
6.
9
Leanne Gordon
14:28.13
PR
Apr 30
SOHI Invitational
7.
9
Avery Walden
16:14.15
PR
Apr 23
Homer Invitational
5000 Meters
1.
12
Jordan Ruffner
21:09.0h
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
2.
12
Carson Dement
26:48.0h
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Brandie Schwenk
17.58
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
10
Angelina Chavarria
17.61
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
12
Adara Hagelund
17.79
PR
Jun 4
BYI by schools
4.
10
Kaytlin McAnelly
18.80
PR
Apr 30
SOHI Invitational
5.
9
Abygale Shaeffer
19.02
PR
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
9
Anaulie Sedivy
19.40
Apr 23
Homer Invitational
7.
9
Hallie Fischer
19.58
May 7
Palmer Track & Field Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
Kaytlin McAnelly
50.58
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
9
Anaulie Sedivy
50.70
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
9
Hallie Fischer
56.02
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
4.
9
Abygale Shaeffer
56.30
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
11
Brandie Schwenk
57.30
Apr 9
The Big C Relays 2022
6.
12
Adara Hagelund
59.03
PR
Apr 30
SOHI Invitational
7.
10
Angelina Chavarria
1:01.21
Apr 9
The Big C Relays 2022
8.
11
Tirzah Frederickson
1:02.24
PR
Apr 30
SOHI Invitational
4x100 Relay
1.
Mandi Sisley
Gracie Bras
Angelina Chavarria
Telotha Braden
54.51
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
Mandi Sisley
Gracie Bras
Angelina Chavarria
Katelyn Morrison
55.02
Apr 23
Homer Invitational
3.
Angelina Chavarria
Mandi Sisley
Anaulie Sedivy
Telotha Braden
55.50
May 7
Palmer Track & Field Invite
4.
Anaulie Sedivy
Brianna Ehret
Telotha Braden
Abriella Werner
55.63
May 14
KPBSD Borough Championships
5.
Mandi Sisley
Angelina Chavarria
Telotha Braden
Carson Dement
56.50
Apr 30
SOHI Invitational
6.
Mandi Sisley
Gracie Bras
Haiden Wilkinson
Brianna Ehret
56.62
Apr 9
The Big C Relays 2022
7.
Anaulie Sedivy
Abygale Shaeffer
Haiden Wilkinson
Telotha Braden
57.18
Apr 23
Homer Invitational
8.
Haiden Wilkinson
Hayden Eck
Adele Tacey
Caitlin Babcock
1:00.44
May 14
KPBSD Borough Championships
9.
Krystin Yeager
Veronica Crane
Abriella Werner
Montana Fischer
1:00.78
May 7
Palmer Track & Field Invite
10.
Hayden Eck
Sarah Frederickson
Alaura Brown
1:05.82
Apr 30
SOHI Invitational
11.
Tirzah Frederickson
Katie Nye
Trinity Phippin
Samantha Boots
1:18.55
May 14
KPBSD Borough Championships
12.
Caitlin Babcock
1:21.10
Apr 30
SOHI Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
Krystin Yeager
Abriella Werner
Veronica Crane
Montana Fischer
1:01.39
May 7
Palmer Track & Field Invite
4x200 Relay -
1.
Gracie Bras
Telotha Braden
Mandi Sisley
Kaytlin McAnelly
1:55.31
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
Gracie Bras
Ellie Burns
Katelyn Morrison
Kaytlin McAnelly
1:55.93
Apr 30
SOHI Invitational
3.
Ellie Burns
Telotha Braden
Anaulie Sedivy
Katelyn Morrison
1:56.24
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
Telotha Braden
Brianna Ehret
Anaulie Sedivy
Katelyn Morrison
1:59.61
May 7
Palmer Track & Field Invite
5.
Alaura Brown
Hayden Eck
Rebekah Hudson
Sarah Frederickson
2:17.86
May 7
Palmer Track & Field Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:17.60
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
Annie Burns
Kaytlin McAnelly
Ellie Burns
Anaulie Sedivy
4:20.03
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
Jordan Strausbaugh
Annie Burns
Anaulie Sedivy
Ellie Burns
4:23.81
Apr 9
The Big C Relays 2022
4.
Jordan Strausbaugh
Annie Burns
Ellie Burns
Anaulie Sedivy
4:31.83
Apr 30
SOHI Invitational
5.
Anaulie Sedivy
Kaytlin McAnelly
Annie Burns
Ellie Burns
4:32.07
May 7
Palmer Track & Field Invite
6.
Annie Burns
Ellie Burns
Kaytlin McAnelly
Jordan Strausbaugh
4:32.32
Apr 23
Homer Invitational
7.
Kaytlin McAnelly
Anaulie Sedivy
Ellie Burns
Jordan Strausbaugh
4:33.81
May 14
KPBSD Borough Championships
8.
Jordan Strausbaugh
Ellie Burns
Anaulie Sedivy
Annie Burns
4:51.09
Apr 13
SOHI Kenai Dual
9.
Jordan Ruffner
Carson Dement
Kaidence Shaeffer
Avery Walden
4:58.89
Apr 13
SOHI Kenai Dual
10.
Megan Whittom
Kaidence Shaeffer
Carson Dement
Adele Tacey
5:03.66
Apr 23
Homer Invitational
11.
Jordan Ruffner
Carson Dement
Adele Tacey
Hallie Fischer
5:04.06
Apr 30
SOHI Invitational
12.
Leanne Gordon
Adele Tacey
Dady Thisakulwong
Avery Walden
5:33.17
May 7
Palmer Track & Field Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:00.42
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
Jordan Strausbaugh
Ellie Burns
Annie Burns
Kaytlin McAnelly
10:09.74
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
Annie Burns
Jordan Ruffner
Megan Whittom
Avery Walden
10:40.10
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
Megan Whittom
Ellie Burns
Kaidence Shaeffer
Jordan Ruffner
10:40.82
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
Jordan Strausbaugh
Ellie Burns
Annie Burns
Kaidence Shaeffer
10:54.38
Apr 30
SOHI Invitational
6.
Carson Dement
Avery Walden
Leanne Gordon
Adele Tacey
12:18.00
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
Jordan Ruffner
Megan Whittom
Avery Walden
Carson Dement
12:27.66
Apr 30
SOHI Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Gracie Bras
Mandi Sisley
Angelina Chavarria
Anaulie Sedivy
2:04.07
Apr 9
The Big C Relays 2022
2.
Abygale Shaeffer
Veronica Crane
Avery Walden
Megan Whittom
2:12.41
May 7
Palmer Track & Field Invite
3.
Alaura Brown
Hayden Eck
Caitlin Babcock
Dady Thisakulwong
2:22.32
May 7
Palmer Track & Field Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Brianna Ehret
Haiden Wilkinson
Adara Hagelund
Kaidence Shaeffer
5:12.66
Apr 9
The Big C Relays 2022
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Annie Burns
Kaytlin McAnelly
Ellie Burns
Jordan Strausbaugh
13:26.02
Apr 9
The Big C Relays 2022
Shot Put - 4kg
1.
9
Abriella Werner
29' 8
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
10
Madalyn Morris
29' 0
PR
Apr 13
SOHI Kenai Dual
3.
12
Ashlee Anderson
27' 5.25
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
10
Katie Nye
25' 8
May 7
Palmer Track & Field Invite
5.
11
Krystin Yeager
25' 7.5
PR
Apr 30
SOHI Invitational
6.
10
Kaytlin McAnelly
23' 7.75
Apr 9
The Big C Relays 2022
7.
11
Erin Bell
23' 5
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
8.
10
Montana Bowman
22' 2.25
PR
Apr 30
SOHI Invitational
9.
12
Montana Fischer
21' 8
PR
Apr 30
SOHI Invitational
10.
10
Leihla Harrison
21' 3
May 10
Last Chance Throwers Dual
11.
9
Veronica Crane
20' 11
PR
May 10
Last Chance Throwers Dual
12.
9
Alaura Brown
18' 4
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
13.
9
Sarah Frederickson
17' 5.5
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
14.
9
Caitlin Babcock
17' 1
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
15.
12
Trinity Phippin
14' 10.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
Shot Put - Unified
1.
12
Trinity Phippin
14' 10.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
9
Alaura Brown
14' 10.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
Discus - 1kg
1.
12
Ashlee Anderson
97' 8
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
2.
10
Madalyn Morris
94' 5
PR
Apr 23
Homer Invitational
3.
9
Abriella Werner
85' 5
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
12
Montana Fischer
79' 8
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
5.
9
Veronica Crane
77' 7
PR
Apr 30
SOHI Invitational
6.
10
Katie Nye
73' 1
May 7
Palmer Track & Field Invite
7.
11
Krystin Yeager
68' 4
PR
Apr 27
Peninsula Throwers Tri
8.
11
Erin Bell
65' 4.5
Apr 23
Homer Invitational
9.
10
Leihla Harrison
64' 3
May 14
KPBSD Borough Championships
10.
10
Montana Bowman
56' 5
PR
May 10
Last Chance Throwers Dual
High Jump
1.
12
Adara Hagelund
5' 1
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
2.
11
Katelyn Morrison
4' 10
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
10
Kaytlin McAnelly
4' 4
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
4.
10
Angelina Chavarria
4' 2
Apr 9
The Big C Relays 2022
Long Jump
1.
10
Gracie Bras
15' 3
PR
Apr 30
SOHI Invitational
2.
11
Katelyn Morrison
15' 0
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3.
10
Angelina Chavarria
14' 11.25
Apr 30
SOHI Invitational
4.
10
Haiden Wilkinson
13' 8.75
PR
Apr 30
SOHI Invitational
5.
10
Mandi Sisley
13' 7.75
Apr 23
Homer Invitational
6.
11
Krystin Yeager
12' 4.5
PR
Apr 30
SOHI Invitational
7.
9
Hayden Eck
10' 4.75
May 14
KPBSD Borough Championships
8.
9
Alaura Brown
7' 6
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
12
Trinity Phippin
7' 6
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
10.
9
Adele Tacey
6' 4.75
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
11.
9
Sarah Frederickson
6' 0.25
PR
Apr 30
SOHI Invitational
Long Jump - Unified
1.
9
Alaura Brown
11' 2
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
2.
9
Sarah Frederickson
8' 10
PR
May 14
KPBSD Borough Championships
3.
12
Trinity Phippin
7' 6
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
4.
9
Adele Tacey
6' 4.75
PR
May 21
Region 3 - D2 Track and Field Championships
Triple Jump
1.
12
Adara Hagelund
33' 8
PR
Jun 4
BYI by schools
2.
10
Mandi Sisley
31' 10.5
PR
May 21
Region 3 - D1 Track and Field Championships
3.
11
Katelyn Morrison
31' 6
May 14
KPBSD Borough Championships
4.
10
Angelina Chavarria
29' 4.5
May 7
Palmer Track & Field Invite
Pentathlon (Indoor) -
1.
10
Kaytlin McAnelly
3298
PR
Apr 9
The Big C Relays 2022
*Recent improvement