Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2024
2022
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Logan Butcher
12.74c
PR
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
2.
9
Devin Colwell
12.84c
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
3.
9
Brendan Colwell
13.04c
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
4.
11
Brandon McGilvray
19.96
Apr 18
WM Small Schools Invite
200 Meters
1.
9
Brendan Colwell
25.61
Mar 23
Buck Track Classic
2.
10
Logan Butcher
25.64
PR
Apr 28
Don Walker
3.
10
Calvin Martin
26.34c
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
4.
12
Evan Foster
26.72
Mar 23
Buck Track Classic
5.
9
Devin Colwell
28.54c
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
6.
10
Ryan Allen
33.14
Apr 14
Rivers Edge
400 Meters
1.
10
Calvin Martin
1:00.30
Mar 23
Buck Track Classic
2.
12
Evan Foster
1:02.30
Apr 18
WM Small Schools Invite
800 Meters
1.
10
Calvin Martin
2:14.39
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
2.
12
Evan Foster
2:26.35
PR
May 5
Baker Invite
3.
11
Garrett Smith
2:39.59
Apr 22
11th Annual Pepsi Invitational
4.
10
Ryan Allen
2:48.02
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
1500 Meters
1.
10
Calvin Martin
4:53.48
PR
Apr 22
11th Annual Pepsi Invitational
2.
10
Ryan Allen
5:47.7h
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
3.
12
Evan Foster
5:51.93
Mar 23
Buck Track Classic
300m Hurdles - 36"
1.
9
Devin Colwell
51.27
Apr 28
Don Walker
4x100 Relay
1.
Brandon McGilvray
Brendan Colwell
Logan Butcher
Devin Colwell
49.56
Apr 28
Don Walker
2.
Brendan Colwell
Logan Butcher
Devin Colwell
Brandon McGilvray
49.61
Apr 22
11th Annual Pepsi Invitational
3.
Logan Butcher
Brendan Colwell
Devin Colwell
Brandon McGilvray
51.84c
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
4x400 Relay
1.
Brendan Colwell
Devin Colwell
Evan Foster
Calvin Martin
4:01.71
Apr 28
Don Walker
2.
Brendan Colwell
Evan Foster
Calvin Martin
Garrett Smith
4:04.78
Apr 14
Rivers Edge
3.
Evan Foster
Calvin Martin
Garrett Smith
Brendan Colwell
4:16.52
May 5
Baker Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Garrett Smith
36' 6
Apr 7
Carnival of Speed
2.
9
Devin Colwell
25' 3
PR
Mar 23
Buck Track Classic
3.
10
Owen McBride
24' 4.5
PR
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
4.
10
Ryan Allen
20' 6.5
PR
May 5
Baker Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Garrett Smith
109' 2
May 5
Baker Invite
2.
10
Logan Butcher
73' 10.5
PR
Apr 22
11th Annual Pepsi Invitational
3.
9
Devin Colwell
70' 6
PR
Apr 28
Don Walker
4.
10
Owen McBride
65' 11
PR
Apr 28
Don Walker
Javelin - 800g
1.
11
Brandon McGilvray
155' 2.5
PR
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
2.
10
Calvin Martin
130' 6
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
3.
10
Logan Butcher
116' 0
PR
Apr 28
Don Walker
4.
11
Garrett Smith
110' 3
Apr 18
WM Small Schools Invite
5.
9
Brendan Colwell
71' 9
PR
Mar 23
Buck Track Classic
High Jump
1.
11
Brandon McGilvray
5' 6
PR
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
Long Jump
1.
11
Brandon McGilvray
19' 6.5
Apr 22
11th Annual Pepsi Invitational
2.
12
Evan Foster
13' 4
May 5
Baker Invite
Triple Jump
1.
11
Brandon McGilvray
40' 4.5
PR
May 5
Baker Invite
Womens
100 Meters
1.
11
Aspen Birkmaier
13.74c
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
2.
12
Malia Hassan
14.20
Apr 18
WM Small Schools Invite
200 Meters
1.
12
Malia Hassan
28.79
Apr 18
WM Small Schools Invite
400 Meters
1.
12
Malia Hassan
1:04.21
Apr 18
WM Small Schools Invite
800 Meters
1.
12
Malia Hassan
2:24.17
May 19
OSAA 2A State Championships
1500 Meters
1.
12
Malia Hassan
5:08.66
PR
May 19
OSAA 2A State Championships
2.
12
Emily Faulk
6:16.55
Apr 14
Rivers Edge
3.
12
Kelley Massingale
7:33.1h
PR
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
3000 Meters
1.
12
Emily Faulk
12:48.47
PR
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
100m Hurdles - 33"
1.
11
Aspen Birkmaier
20.16
Apr 14
Rivers Edge
4x100 Relay
1.
Malia Hassan
Kelley Massingale
Bonny Daggett
Aspen Birkmaier
57.42
Apr 18
WM Small Schools Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Gracey Smith
27' 8.5
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
2.
10
Kylie Barry
26' 2
May 5
Baker Invite
3.
11
December Eddy
26' 1
May 5
Baker Invite
4.
11
Bonny Daggett
23' 8
Apr 28
Don Walker
5.
12
Kelley Massingale
23' 6.5
PR
May 5
Baker Invite
Discus - 1kg
1.
12
Kelley Massingale
77' 2
PR
Apr 14
Rivers Edge
2.
11
Bonny Daggett
75' 0.5
Apr 18
WM Small Schools Invite
3.
10
Kylie Barry
72' 5
PR
Apr 18
WM Small Schools Invite
4.
10
Gracey Smith
69' 10
May 5
Baker Invite
5.
11
December Eddy
66' 8.5
Apr 18
WM Small Schools Invite
Javelin - 600g
1.
12
Cory Goldstein
97' 10
PR
Apr 14
Rivers Edge
2.
10
Gracey Smith
77' 9
Mar 17
Diana Thurmond Invitational
3.
10
Kylie Barry
63' 0
May 5
Baker Invite
Pole Vault
1.
11
Aspen Birkmaier
10' 0
May 12
2A-6 Wapiti League Districts
*Recent improvement