Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Mackenro Alexander
11.04
PR
Mar 23
Tarpon Invite
2.
11
Mackenr Alexander
11.06
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.
12
Wedner Doly
11.38
Mar 30
Collier County Athletic Championships
4.
11
Tsumbi Johnson
11.39
PR
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
5.
11
Mackensie Alexander
11.56
Mar 30
Collier County Athletic Championships
6.
9
Dudsen Senatus
11.57
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
7.
11
Jackie Marcellus
11.58
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
8.
10
Jerald Jackson
11.71
PR
Mar 2
Ram Invite
9.
11
Mackens Alexander
11.72
Mar 2
Ram Invite
10.
12
Faladers Louis
11.86
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
11.
11
D Johnson
12.06
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
200 Meters
1.
10
Jerald Jackson
22.33
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
11
Mackenro Alexander
22.92
PR
Mar 2
Ram Invite
3.
12
Wedner Doly
23.36
Mar 30
Collier County Athletic Championships
4.
11
Mackensie Alexander
23.42
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
5.
9
Dudsen Senatus
23.47
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
6.
11
Jackie Marcellus
23.78
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
7.
11
Tsumbi Johnson
24.13
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
8.
11
D Johnson
24.50
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
9.
-
Alex Doly
24.96
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
400 Meters
1.
11
Mackens Alexander
50.27
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
11
Mackensie Alexander
50.39
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
11
Renald Pierre
52.46
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4.
10
Rafael Martinez
54.49
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
5.
12
Faladers Louis
57.54
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
6.
11
Dukernse Augustin
57.73
PR
Mar 2
Ram Invite
800 Meters
1.
12
Jean Deceus
1:55.17
PR
Apr 7
Florida Relays
2.
11
Renald Pierre
2:02.95
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
3.
11
Dukernse Augustin
2:10.82
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
4.
11
Cesar Lara
2:14.08
Mar 2
Ram Invite
5.
9
Eliazar Lara
2:15.50
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
6.
12
Ismael Arcos
2:17.43
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
7.
-
Urias W unknow
2:20.00
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
8.
10
Dagoberto Andrade
2:29.22
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
1600 Meters
1.
10
Leonel Delacruz
4:31.06
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
11
Manuel Castrol
4:31.36
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.
11
Cesar Lara
4:34.61
PR
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
4.
11
Delacruz Leonel
4:36.43
PR
Apr 7
Florida Relays
5.
10
Frandy Cherilus
4:46.26
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
6.
12
Marcos Gonzalez
4:49.23
PR
Mar 23
Tarpon Invite
7.
-
Urias W unknown
5:08.75
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
8.
10
Jovenel Benjamin
5:53.45
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
3200 Meters
1.
10
Leonel Delacruz
9:59.55
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
2.
11
Manuel Castrol
10:07.66
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.
12
Marcos Gonzalez
10:15.03
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
11
Delacruz Leonel
10:27.32
Apr 7
Florida Relays
5.
11
Cesar Lara
10:33.79
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
6.
10
Jovenel Benjamin
13:30.03
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Xavier Richardson
15.00
PR
Mar 23
Tarpon Invite
2.
11
Jimmy Victorian
16.67
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
3.
9
Stanly Harris
16.75
PR
Mar 2
Ram Invite
4.
10
Rafael Martinez
19.45
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jevon Alberique
42.23
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
2.
11
Xavier Richardson
44.52
PR
Mar 2
Ram Invite
3.
10
Rafael Martinez
46.33
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
4x100 Relay
1.
-
Jackie Marcellus
Mackenro Alexander
Wedner Doly
Jerald Jackson
42.30
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
-
Wedner Doly
Mackenro Alexander
Mackensie Alexander
Jerald Jackson
42.82
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
-
Relay Team
42.95
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
-
Wedner Doly
Mackenro Alexander
Jerald Jackson
Jackie Marcellus
43.27
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
-
Wedner Doly
Mackenro Alexander
Mackens Alexander
Jerald Jackson
44.15
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
6.
-
Jerald Jackson
D Johnson
Rafael Martinez
Dudsen Senatus
44.62
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:30.60
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
4x400 Relay
1.
-
Jean Deceus
Mackenro Alexander
Mackensie Alexander
Jerald Jackson
3:21.01
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
-
Mackens Alexander
Jerald Jackson
Renald Pierre
Jean Deceus
3:21.88
Apr 28
FHSAA 2A State Championships
3.
-
Jean Deceus
Mackenro Alexander
Jerald Jackson
Jevon Alberique
3:24.07
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
4.
-
Jean Deceus
Mackenro Alexander
Mackens Alexander
Jerald Jackson
3:25.65
Mar 23
Tarpon Invite
5.
-
Relay Team
3:26.10
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
6.
-
Jean Deceus
Mackenro Alexander
Mackensie Alexander
Renald Pierre
3:30.73
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
7.
-
Parra Luis
Jerald Jackson
Jevon Alberique
Rafael Martinez
3:34.68
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4x800 Relay
1.
-
Jean Deceus
Frandy Cherilus
Leonel Delacruz
Dukernse Augustin
8:08.00
Mar 30
Collier County Athletic Championships
2.
-
Delacruz Leonel
Jean Deceus
Manuel Castrol
Renald Pierre
8:10.14
Apr 7
Florida Relays
3.
-
Renald Pierre
Leonel Delacruz
Manuel Castrol
Jean Deceus
8:10.57
Apr 28
FHSAA 2A State Championships
4.
-
Jean Deceus
Cesar Lara
Frandy Cherilus
Leonel Delacruz
8:11.29
Mar 23
Tarpon Invite
5.
-
Relay Team
8:22.12
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
6.
-
Jean Deceus
Cesar Lara
Leonel Delacruz
Dukernse Augustin
8:31.63
Mar 2
Ram Invite
4x1600 Relay
1.
-
Relay Team
21:09.36
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
1:38.13
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
11:05.57
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Deadrin Senat
53' 7.75
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
11
Kerby Henry
41' 8
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
9
Zach Williams
40' 2.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
11
Jean Borjula
38' 0
PR
Mar 9
51st Annual Fort Myers Edison Relays
5.
11
Jason Cedee
32' 11
PR
Mar 2
Ram Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Deadrin Senat
142' 11.75
PR
Mar 23
Tarpon Invite
2.
9
Zach Williams
117' 8
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
11
Kerby Henry
109' 11.75
PR
Mar 23
Tarpon Invite
4.
11
Jean Borjula
104' 1
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
11
Jason Cedee
96' 5.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
High Jump
1.
11
Jimmy Victorian
6' 4
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
2.
11
Xavier Richardson
5' 10
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
3.
9
Zach Williams
5' 4
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4.
11
Tsumbi Johnson
4' 11.75
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
Long Jump
1.
10
Jerald Jackson
21' 11.75
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
11
Jackie Marcellus
21' 5.5
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
3.
12
Wedner Doly
21' 2.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
10
Jevon Alberique
18' 6.5
Mar 2
Ram Invite
5.
-
Alex Doly
16' 0.5
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
Triple Jump
1.
11
Xavier Richardson
40' 9
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
2.
11
Jimmy Victorian
40' 0
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
3.
11
D Johnson
40' 0
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
-
Jimmy Bayes
36' 5
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Kristie Jocelin
13.03
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
9
Destiny Christopher
13.24
Mar 2
Ram Invite
3.
12
Sherby Joseph
13.29
PR
Mar 2
Ram Invite
4.
9
Lyneccee Romelus
13.30
Mar 2
Ram Invite
5.
11
Shannen Lasane
13.31
Mar 30
Collier County Athletic Championships
6.
11
Marie Sainvilus
13.37
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
7.
9
Francia Charles
13.83
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
200 Meters
1.
9
Lyneccee Romelus
26.82
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
11
Shannen Lasane
26.97
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
9
Destiny Christopher
27.40
PR
Mar 2
Ram Invite
4.
12
Sherby Joseph
27.48
PR
Mar 2
Ram Invite
5.
11
Kristie Jocelin
27.74
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
6.
9
Francia Charles
29.39
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
400 Meters
1.
11
Kristie Jocelin
1:01.90
Mar 23
Tarpon Invite
2.
12
Diana Sanon
1:03.85
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
11
Marie Sainvilus
1:04.92
PR
Mar 23
Tarpon Invite
4.
9
Regine Francois
1:05.39
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
5.
9
Destiny Christopher
1:06.49
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
6.
12
Sherby Joseph
1:06.50
PR
Mar 2
Ram Invite
7.
11
Shataqua Christopher
1:10.74
PR
Mar 2
Ram Invite
8.
9
Francia Charles
1:12.16
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
800 Meters
1.
9
Regine Francois
2:34.46
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
11
Shataqua Christopher
2:48.59
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
9
Caelle Moreau
3:17.82
PR
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
1600 Meters
1.
11
Marlene Ramirez
5:43.51
PR
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
10
Anita Munoz Trejo
5:47.05
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
3200 Meters
1.
11
Marlene Ramirez
12:34.76
PR
Mar 23
Tarpon Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Duenny Simeon
20.42
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
2.
11
Barbara Luoissant
20.84
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
3.
9
Francia Charles
22.33
PR
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Duenny Simeon
59.11
PR
Mar 23
Tarpon Invite
2.
9
Francia Charles
59.55
PR
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
3.
11
Barbara Luoissant
1:01.30
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4x100 Relay
1.
-
Shannen Lasane
Diana Sanon
Kristie Jocelin
Lyneccee Romelus
49.99
Mar 30
Collier County Athletic Championships
2.
-
Diana Sanon
Lyneccee Romelus
Shannen Lasane
Kristie Jocelin
50.13
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.
-
Relay Team
50.48
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
-
Shannen Lasane
Lyneccee Romelus
Destiny Christopher
Marie Sainvilus
52.79
Mar 2
Ram Invite
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:55.16
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
4x400 Relay
1.
-
Destiny Christopher
Kristie Jocelin
Shannen Lasane
Lyneccee Romelus
4:04.59
Apr 28
FHSAA 2A State Championships
2.
-
Shannen Lasane
Diana Sanon
Kristie Jocelin
Regine Francois
4:14.98
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.
-
Diana Sanon
Kristie Jocelin
Regine Francois
Lyneccee Romelus
4:15.20
Mar 30
Collier County Athletic Championships
4.
-
Shannen Lasane
Diana Sanon
Kristie Jocelin
Lyneccee Romelus
4:20.57
Mar 23
Tarpon Invite
5.
-
Relay Team
4:21.69
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4x800 Relay
1.
-
Marlene Ramirez
Diana Sanon
Regine Francois
Francia Charles
10:27.95
Apr 19
FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.
-
Relay Team
12:00.22
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
3.
-
Marlene Ramirez
Anita Munoz
Regine Francois
Caelle Moreau
12:00.96
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
14:50.46
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Maliya Senatus
30' 5.25
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
9
Angela Senatus
26' 4.25
PR
Mar 23
Tarpon Invite
3.
11
Shannen Lasane
25' 8.75
PR
Mar 8
Lady Tarpon Invitational
4.
10
Kenia Jean Pierre
22' 4
PR
Mar 2
Ram Invite
5.
10
Melila Docsol
20' 3.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
6.
-
Lissa Rinvill
20' 3
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
Discus - 1kg
1.
11
Maliya Senatus
84' 7
PR
Mar 2
Ram Invite
2.
9
Angela Senatus
80' 5
PR
Mar 2
Ram Invite
3.
-
Lissa Rinvill
75' 6.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
4.
11
Shataqua Christopher
70' 5
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
5.
10
Melila Docsol
48' 5.5
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
High Jump
1.
12
Diana Sanon
4' 10
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
2.
9
Esperancia Clermont
4' 6
PR
Mar 2
Ram Invite
Long Jump
1.
11
Kristie Jocelin
15' 6.5
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
11
Shannen Lasane
15' 2
PR
Mar 30
Collier County Athletic Championships
3.
9
Destiny Christopher
15' 1
Mar 2
Ram Invite
4.
11
Marie Sainvilus
15' 0.75
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
5.
9
Lyneccee Romelus
12' 7
PR
Mar 2
Ram Invite
Triple Jump
1.
11
Marie Sainvilus
32' 8.5
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
2.
10
Duenny Simeon
30' 7
PR
Apr 11
FHSAA 2A District 11 Championship
3.
9
Francia Charles
29' 10
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4.
12
Sherby Joseph
25' 5.5
PR
Mar 2
Ram Invite
*Recent improvement