Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Joshua Veloso
11.83
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
10
Chase Delaney
12.62
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
3.
10
Sebastian Zacek
12.89
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
200 Meters
1.
12
Joshua Veloso
23.61
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
2.
11
Braeden Peters
24.55
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
3.
10
Ahmad Tillery
25.26
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
4.
10
Chase Delaney
25.30
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
5.
12
Alex Lazenby
26.01
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
6.
10
Sebastian Zacek
26.51
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
7.
8
Michael Hicks
31.24
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
400 Meters
1.
10
Ahmad Tillery
54.68
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
11
Braeden Peters
54.80
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
3.
12
Joshua Veloso
56.06
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4.
10
Caiden Sadler
57.40
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
5.
11
Brody Palmer
57.72
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
6.
10
Sebastian Zacek
59.30
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
800 Meters
1.
10
Isaac Morrison
1:59.97
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
12
Erickson Wills
2:07.48
Apr 17
FHSAA 2A District 10
3.
10
Connor Cook
2:11.67
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
4.
10
Caiden Sadler
2:12.50
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
5.
8
Ian Caram-Andruet
2:22.04
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
6.
9
Jackson Johnnson
2:22.37
Mar 6
Bob English Classic
7.
11
Jackson Moxley
2:31.74
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
8.
10
Drew Surrency
2:37.31
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
9.
8
Jayden Vegter
2:38.08
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
10.
10
Maxwel White
2:40.47
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
11.
8
Derek Dunning
2:50.11
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
1600 Meters
1.
10
Isaac Morrison
4:37.01
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
12
Landon Johnson
4:59.35
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
3.
10
Connor Cook
5:02.74
Apr 17
FHSAA 2A District 10
4.
11
Giovanni Burke
5:03.86
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
5.
9
Jackson Johnnson
5:18.99
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
6.
8
Luke Sweeney
5:21.27
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
7.
11
Jackson Moxley
5:24.26
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
8.
10
Drew Surrency
5:25.30
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
9.
8
Carmine Burke
5:34.80
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
10.
8
Ian Caram-Andruet
5:37.86
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
11.
7
Larry Glenn
5:39.91
Mar 11
Lakeland City Meet
12.
12
Aidan Lieberman
5:40.73
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
13.
8
Jayden Vegter
5:46.61
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
14.
10
Maxwel White
5:47.87
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
15.
10
Tobias Montalbano
6:12.47
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
16.
8
Derek Dunning
6:15.42
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
17.
8
Mac McCarter
7:30.19
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
3200 Meters
1.
12
Landon Johnson
10:48.69
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
2.
12
Aidan Lieberman
12:07.15
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
3.
11
Jackson Moxley
12:23.41
PR
Mar 6
Bob English Classic
4.
8
Carmine Burke
12:24.88
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
5.
8
Ian Caram-Andruet
14:14.64
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
6.
8
Mac McCarter
17:22.17
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Brody Palmer
48.03
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:34.16
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
Erickson Wills
Braed PETERS
Brody Palmer
Caide SADLER
3:48.65
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:18.45
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
Caiden Sadler
Connor Cook
Isaac Morrison
Erickson Wills
8:23.76
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
3.
Connor Cook
Isaac Morrison
Erickson Wills
Brody Palmer
8:39.44
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
4.
Connor Cook
Erickson Wills
Isaac Morrison
Caide Sadler
9:26.07
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Brady Hoyt
35' 2
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
2.
12
Lamont Tillery
32' 3
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
Discus - 1.6kg
1.
12
Alex Lazenby
111' 3.75
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
2.
11
Brody Palmer
100' 0
Mar 11
Lakeland City Meet
Javelin - 800g
1.
12
Alex Lazenby
133' 6.75
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
2.
11
Braeden Peters
126' 7
Mar 20
George Jenkins Classic
3.
12
Tommy Heddon
110' 3.5
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
4.
11
Brody Palmer
98' 11.5
Apr 17
FHSAA 2A District 10
High Jump
1.
8
Aidan Hall
5' 5.75
Apr 17
FHSAA 2A District 10
2.
11
Carter Dunning
5' 3.75
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
3.
12
Trey Odegaard
5' 1.75
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
Long Jump
1.
8
Aidan Hall
18' 1
Mar 20
George Jenkins Classic
2.
11
Carter Dunning
17' 6.25
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
3.
12
Trey Odegaard
15' 0.25
PR
Mar 6
Bob English Classic
4.
12
Tommy Heddon
13' 4.75
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
Triple Jump
1.
8
Aidan Hall
34' 11
Apr 17
FHSAA 2A District 10
2.
11
Carter Dunning
34' 1
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
3.
12
Trey Odegaard
26' 9.75
PR
Mar 6
Bob English Classic
Womens
100 Meters
1.
8
Chelsi Williams
12.83
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
2.
9
Angelina Wallin
13.39
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
3.
12
Fredrisha Nielsen
14.23
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
4.
9
Susie Davis
14.96
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
5.
9
Rachel Barger
15.42
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
6.
8
Kalyssa Brooks
15.66
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
7.
12
Jessica Burse
16.31
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
8.
10
Amelia Ernst
17.53
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
9.
7
Abigail O'bannon
17.75
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
200 Meters
1.
8
Chelsi Williams
26.99
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
2.
9
Makenzie Thornton
28.43
PR
Mar 6
Bob English Classic
3.
8
Kinsley Wooten
29.10
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4.
12
Fredrisha Nielsen
30.89
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
5.
9
Rachel Barger
32.37
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
6.
8
Kalyssa Brooks
33.57
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
7.
9
Susie Davis
33.96
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
400 Meters
1.
9
Makenzie Thornton
1:02.11
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
2.
8
Kinsley Wooten
1:03.83
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
3.
10
Emma Nales-Torchio
1:04.73
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
4.
9
Raegan Craft
1:15.67
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
5.
8
Kyleigh Diyorio
1:18.24
PR
Mar 6
Bob English Classic
6.
10
Rebecca Fallaw
1:18.95
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
800 Meters
1.
11
Megan Miller
2:36.45
Mar 6
Bob English Classic
2.
10
Emma Nales-Torchio
2:37.13
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
3.
10
Alayna Mann
2:40.22
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
4.
10
Savanna Newland
2:41.09
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
5.
10
Emily Maul
2:56.08
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
6.
8
Emma Miller
2:57.48
May 1
FHSAA 2A Region 3
7.
10
Rebecca Fallaw
3:01.62
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
8.
8
Sydney Craft
3:12.18
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
9.
11
Charlotte Mckendrick
3:13.84
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
10.
9
Scarlett Mckendrick
3:25.13
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
11.
9
Raegan Craft
3:28.41
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
12.
12
Maddie Lazenby
3:31.43
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
1600 Meters
1.
11
Megan Miller
5:46.93
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
2.
9
Abigail Ryals
5:49.73
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
3.
10
Alayna Mann
6:04.69
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4.
10
Emily Maul
6:05.22
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
5.
8
Madison Adams
6:26.53
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
6.
8
Sydney Craft
6:52.05
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
7.
10
Rebecca Fallaw
6:57.48
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
8.
8
Emma Miller
6:57.61
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
9.
11
Charlotte Mckendrick
7:07.20
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
10.
8
Kyleigh Diyorio
7:20.68
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
11.
9
Raegan Craft
7:38.02
PR
Feb 20
Berkeley Track and Field Invitational
12.
12
Jessica Burse
7:46.42
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
13.
12
Maddie Lazenby
7:58.38
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
3200 Meters
1.
10
Emma Nales-Torchio
11:53.53
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
2.
10
Emily Maul
12:42.71
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
3.
11
Megan Miller
12:43.85
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4.
8
Madison Adams
13:44.58
Mar 6
Bob English Classic
5.
8
Sydney Craft
15:27.27
May 1
FHSAA 2A Region 3
6.
12
Jessica Burse
16:46.35
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
100m Hurdles - 33"
1.
8
Chelsi Williams
14.15
(.5)
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
10
Asia Alomia
18.73
Mar 20
George Jenkins Classic
3.
12
Emily Pham
19.31
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
4.
9
Angelina Wallin
19.57
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
300m Hurdles - 30"
1.
8
Chelsi Williams
45.04
PR
Mar 6
Bob English Classic
2.
9
Angelina Wallin
50.00
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
3.
9
Rachel Barger
54.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:19.42
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
Makenzie Thornton
Emma Nales-Torchio
Rebecca Fallaw
Chelsi Williams
4:24.35
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:22.42
May 1
FHSAA 2A Region 3
2.
Emma Miller
Emily Maul
Madison Adams
Savanna Newland
11:43.18
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
3.
Alayna Mann
Raegan Craft
Sydney Craft
Maddie Lazenby
12:51.61
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
Shot Put - 4kg
1.
8
Alexia Davis
29' 3.5
Apr 17
FHSAA 2A District 10
2.
12
Cynthia Sweeney
20' 5.25
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
Discus - 1kg
1.
12
Rachael Kelly
68' 6.5
Apr 17
FHSAA 2A District 10
2.
12
Cynthia Sweeney
57' 7.25
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
3.
8
Alexia Davis
50' 6
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
Javelin - 600g
1.
12
Cynthia Sweeney
74' 3.25
PR
Mar 20
George Jenkins Classic
2.
12
Mary Nicholas
67' 6.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 3
3.
12
Maddie Lazenby
50' 0
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
4.
12
Rachael Kelly
40' 5.75
Mar 11
Lakeland City Meet
High Jump
1.
9
Angelina Wallin
4' 6
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
Pole Vault
1.
7
Sophia Suman
6' 10.75
May 1
FHSAA 2A Region 3
Long Jump
1.
8
Chelsi Williams
17' 8.25
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
2.
9
Angelina Wallin
15' 3.75
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
3.
12
Fredrisha Nielsen
13' 5.75
PR
Mar 11
Lakeland City Meet
4.
9
Rachel Barger
13' 0
Apr 17
FHSAA 2A District 10
5.
9
Susie Davis
12' 10.75
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 10
6.
10
Savanna Newland
12' 9.25
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
7.
12
Emily Pham
12' 8.25
PR
Mar 13
George Jenkins Tri Meet
Triple Jump
1.
8
Chelsi Williams
37' 11.5
PR
Apr 1
George Jenkins Senior Night Meet
*Recent improvement