Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jimmy Batch
11.18
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
10
Rydell Peterson
11.38
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
10
Dj Hampton
11.39
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
11
Luke Clark
11.67
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
5.
10
Ashton Wilson
11.73
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
6.
12
Kevon Cockerall
11.96
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
7.
10
Shawn Diggs
12.97
Mar 7
Spruce Creek Invitational
200 Meters
1.
10
Rydell Peterson
23.52
(1.9)
Mar 28
Seminole Elite Invitational
2.
10
Ashton Wilson
23.78
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
3.
10
Triston Monborne
24.02
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
10
Dj Hampton
24.09
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
5.
11
Luke Clark
24.54
Mar 20
Astronaut Invitational
6.
12
Kevon Cockerall
25.00
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
7.
10
Shawn Diggs
25.47
Mar 7
Spruce Creek Invitational
400 Meters
1.
12
Kyle Coleman
52.89
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
12
Isaiah Luke
53.36
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
3.
12
Malcom Murry
53.39
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
12
Oscar Cartagena
56.38
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
5.
10
Shawn Diggs
56.46
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
6.
11
Nathan Paladino
57.32
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
7.
12
Chris Coons
58.10
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
8.
10
Triston Monborne
58.24
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
800 Meters
1.
11
Steven Cross
1:59.54
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
12
Isaiah Luke
2:00.57
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
3.
12
Oscar Cartagena
2:05.34
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
11
Nathan Paladino
2:06.52
Apr 15
FHSAA 3A District 13
5.
12
Brian Bride
2:06.74
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
6.
12
Mike Meholic
2:16.37
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
1500 Meters
1.
11
Steven Cross
4:08.58
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
2.
12
Brian Bride
4:29.23
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
9
David Li
4:38.65
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
10
Samual (Bill) White
4:41.63
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
1600 Meters
1.
11
Steven Cross
4:13.97
PR
May 2
FHSAA 3A State Championships
2.
12
Brian Bride
4:42.42
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
3.
10
Samual (Bill) White
4:47.99
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
12
Oscar Cartagena
4:51.42
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
5.
9
David Li
4:51.97
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3000 Meters
1.
11
Steven Cross
8:52.81
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
2.
9
David Li
10:01.83
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
10
Samual (Bill) White
10:10.17
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
11
Nathan Paladino
10:27.31
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3200 Meters
1.
11
Steven Cross
9:22.73
May 2
FHSAA 3A State Championships
2.
11
Nathan Paladino
10:30.09
Mar 20
Astronaut Invitational
3.
10
Samual (Bill) White
10:50.47
Mar 20
Astronaut Invitational
4.
12
Brian Bride
11:34.42
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
110m Hurdles - 39"
1.
10
Josh Dalrymple
16.23
(3.3)
Mar 28
Seminole Elite Invitational
2.
10
Trevor Moates
16.53
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Kyle Coleman
18.54
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
10
David Nargi
19.36
Apr 15
FHSAA 3A District 13
5.
10
Shawn Diggs
20.83
PR
Feb 24
St. Cloud Meet
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jimmy Batch
38.31
PR
May 2
FHSAA 3A State Championships
2.
11
Malek Folston
40.86
PR
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
3.
10
Shawn Diggs
43.93
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
10
Trevor Moates
44.57
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
5.
10
Josh Dalrymple
44.97
Mar 28
Seminole Elite Invitational
1k Steeplechase
1.
11
Steven Cross
6:28.54
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
12
Brian Bride
6:59.03
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
3.
12
Chris Coons
7:27.64
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4x100 Relay
1.
-
Luke Clark
Ashton Wilson
Rydell Peterson
Dj Hampton
43.86
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
-
Relay Team
44.47
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
Dj Hampton
Jimmy Batch
Malek Folston
Ashton Wilson
44.86
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4x400 Relay
1.
-
Isaiah Luke
Malek Folston
Kyle Coleman
Malcom Murry
3:34.77
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
-
Relay Team
3:47.78
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
3.
Kyle Coleman
Dj Hampton
Rydell Peterson
Malek Folston
3:50.14
Mar 20
Astronaut Invitational
4.
Kevon Cockerall
Trevor Moates
Rydell Peterson
Deben Peterson
3:57.03
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:19.98
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
-
Isaiah Luke
Nathan Paladino
Brian Bride
Oscar Cartagena
8:21.28
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
3.
Isaiah Luke
Oscar Cartagena
Brian Bride
Nathan Paladino
8:34.38
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
Isaiah Luke
Brian Bride
Malcom Murry
Oscar Cartagena
8:42.55
Mar 20
Astronaut Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Tray Smith
13.54m
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
11
Ian Johnson
13.54m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Dakota Dean
13.08m
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4.
11
Bailey Herring
11.44m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
Discus - 1.6kg
1.
12
Tray Smith
44.68m
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
2.
11
Bailey Herring
40.79m
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
12
Dakota Dean
38.86m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
11
Ian Johnson
33.38m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
High Jump
1.
11
David Dufresne
1.78m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
12
Scott Callenberger
1.68m
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
3.
11
Luke Clark
1.52m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
Pole Vault
1.
9
Deben Peterson
3.35m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
12
Mike Meholic
2.74m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
10
Steven Vaughn
2.29m
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
Long Jump
1.
10
Jimmy Batch
6.46m
PR
Feb 24
St. Cloud Meet
2.
10
Triston Monborne
6.22m
Feb 24
St. Cloud Meet
3.
11
David Dufresne
6.13m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
10
Shawn Diggs
5.94m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
5.
10
Dj Hampton
5.45m
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
Triple Jump
1.
10
Shawn Diggs
12.19m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
10
Trevor Moates
12.09m
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
3.
12
Kyle Coleman
11.81m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
10
Triston Monborne
10.97m
Mar 7
Spruce Creek Invitational
5.
10
Dj Hampton
10.53m
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
6.
10
David Nargi
10.31m
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Kellie Krygier
13.56
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
11
Jaime Farls
13.60
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
9
Sedona Suever
14.16
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
4.
10
Kaitlyn Mellick
14.26
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
5.
11
Abigail Shaffer
15.05
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
200 Meters
1.
11
Kellie Krygier
27.79
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
11
Jaime Farls
28.23
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
9
Sedona Suever
29.73
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
4.
11
Abigail Shaffer
31.78
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
400 Meters
1.
11
Monet Madeux
1:06.02
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
10
Erin McCarthy
1:06.24
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
11
Michelle Diaz
1:07.77
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4.
10
Victoria Rohloff
1:08.41
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
5.
10
Madison Feeney
1:11.94
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
800 Meters
1.
10
Erin McCarthy
2:28.30
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
12
Sarah Hammond
2:29.98
Mar 28
Seminole Elite Invitational
3.
12
Casey Orlando
2:35.74
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
11
Jessica Parker
2:37.65
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
5.
9
Abby Orlando
2:38.46
Mar 20
Astronaut Invitational
6.
11
Monet Madeux
2:48.00
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
1500 Meters
1.
12
Mikaela Hakamaa
4:59.34
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
2.
12
Sarah Hammond
5:04.99
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
12
Casey Orlando
5:06.24
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
11
Jessica Parker
5:23.51
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
1600 Meters
1.
12
Mikaela Hakamaa
5:17.24
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
12
Sarah Hammond
5:24.97
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Casey Orlando
5:31.84
PR
Mar 28
Seminole Elite Invitational
4.
11
Jessica Parker
5:42.77
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3000 Meters
1.
12
Mikaela Hakamaa
10:49.35
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
2.
12
Sarah Hammond
11:17.83
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3200 Meters
1.
12
Sarah Hammond
11:48.65
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
2.
12
Mikaela Hakamaa
11:57.25
PR
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
3.
12
Casey Orlando
12:35.93
PR
Mar 20
Astronaut Invitational
4.
10
Victoria Rohloff
13:15.51
Apr 15
FHSAA 3A District 13
5.
9
Abby Orlando
14:47.43
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
100m Hurdles - 33"
1.
10
Macie Monborne
16.21
(1.6)
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
2.
12
Mariah Latham
18.03
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Bethanie Bultman
18.15
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
11
Michelle Diaz
18.37
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
300m Hurdles - 30"
1.
10
Macie Monborne
48.44
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
11
Michelle Diaz
49.26
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Bethanie Bultman
52.09
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
4.
12
Mariah Latham
53.11
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
1k Steeplechase
1.
12
Mikaela Hakamaa
7:46.66
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
10
Erin McCarthy
8:17.94
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
3.
12
Casey Orlando
8:41.89
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4x100 Relay
1.
-
Kellie Krygier
Jaime Farls
Macie Monborne
Bethanie Bultman
51.89
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
-
Relay Team
53.14
Mar 7
Spruce Creek Invitational
3.
Kellie Krygier
Jaime Farls
Macie Monborne
Sedona Suever
53.92
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4x400 Relay
1.
-
Erin McCarthy
Michelle Diaz
Monet Madeux
Mariah Latham
4:21.79
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
2.
Erin McCarthy
Michelle Diaz
Monet Madeux
Sedona Suever
4:27.13
Mar 20
Astronaut Invitational
3.
-
Relay Team
4:44.16
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:06.92
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
-
Erin McCarthy
Casey Orlando
Abby Orlando
Jessica Parker
10:12.16
Apr 23
FHSAA 3A Region 4
3.
Sarah Hammond
Mikaela Hakamaa
Casey Orlando
Jessica Parker
10:16.30
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
Erin McCarthy
Abby Orlando
Monet Madeux
Victoria Rohloff
10:29.87
Mar 20
Astronaut Invitational
5.
Monet Madeux
Abby Orlando
Sabella Goodwin
Victoria Rohloff
11:13.68
Mar 7
Spruce Creek Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Cora Keehn
9.14m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
11
Abigail Shaffer
8.15m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
10
Kiana McCoy
7.26m
PR
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
4.
11
Giavanna Parlapiano
7.21m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
Discus - 1kg
1.
11
Cora Keehn
22.71m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
11
Abigail Shaffer
20.78m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
11
Giavanna Parlapiano
16.69m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
High Jump
1.
10
Macie Monborne
1.32m
Feb 24
St. Cloud Meet
2.
11
Michelle Diaz
1.22m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
Pole Vault
1.
11
Julianna Chaput
2.90m
May 2
FHSAA 3A State Championships
2.
10
Haley Rigdon
2.44m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
10
Kaitlyn Mellick
2.13m
Apr 15
FHSAA 3A District 13
Long Jump
1.
10
Macie Monborne
4.95m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
2.
11
Kellie Krygier
4.65m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
10
Erin McCarthy
4.28m
Mar 7
Spruce Creek Invitational
4.
11
Abigail Shaffer
3.66m
PR
Mar 7
Spruce Creek Invitational
Triple Jump
1.
11
Jaime Farls
9.45m
Mar 14
19th Annual Bill Wilson Invitational
2.
12
Mariah Latham
9.19m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
3.
12
Bethanie Bultman
9.06m
PR
Apr 15
FHSAA 3A District 13
*Recent improvement