Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2005
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Nick Deese
11.18
(.6)
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
11
Jj Sheikh
11.56
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
9
Francisco Zhou
11.86
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
10
Devyn Caster
11.98
(-.5)
Mar 16
Trinity Prep Invitational
5.
10
Dez King
12.38
(-.4)
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
6.
6
Andres Adam
14.57
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
7.
7
Wesley Beamer
14.78
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
8.
6
Jared Berry
15.17
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
9.
6
Carter Arribas
15.40
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
10.
6
Parker Cohen
16.20
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
11.
6
Austin Waldman
17.28
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
200 Meters
1.
11
Jj Sheikh
23.38
(2.0)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
10
Nick Deese
23.59
Mar 18
Astronaut Invite
3.
9
Francisco Zhou
23.88
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4.
10
Devyn Caster
24.11
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
5.
11
Alex Medary
24.91
(.3)
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
6.
10
Elijah Lucas
25.31
(-1.1)
Feb 26
Highlander Invitational
7.
12
Andrew Dunlap
25.62
(.5)
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
8.
10
Dez King
25.98
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
9.
11
Jeff Gall
26.76
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
10.
6
Andres Adam
29.87
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
11.
6
Jackson Broadaway
29.96
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
12.
7
Jacob Spafford
31.11
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
13.
-
Christopher Dowdy
31.41
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
14.
6
Jared Berry
31.45
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
15.
6
Tanner Shaprio
35.13
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
16.
6
Austin Waldman
37.42
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
17.
6
Josh Webster
39.54
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
400 Meters
1.
10
Nick Deese
53.95
Mar 16
Trinity Prep Invitational
2.
12
Andrew Dunlap
55.82
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
9
Francisco Zhou
56.95
Mar 16
Trinity Prep Invitational
4.
11
Jj Sheikh
57.35
PR
Apr 1
Hawks Open
5.
10
Dylan Small
57.42
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
6.
10
Peter Miller
58.53
Mar 18
Astronaut Invite
7.
10
Brandon Nguyen
1:03.07
Feb 19
Carl Friedland Memorial
8.
10
Walker Skog
1:05.33
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
9.
6
Jackson Broadaway
1:05.96
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
10.
7
Wesley Beamer
1:06.27
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
11.
6
Carter Arribas
1:09.45
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
12.
6
Parker Cohen
1:20.14
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
13.
6
Varun Madan
1:23.01
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
14.
7
Taha Ahmad
1:23.48
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
15.
6
Jackson Amos
1:24.04
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
16.
6
Rohith Ganjam
1:25.97
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
800 Meters
1.
12
Anderson Bobo
2:07.48
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
2.
10
Campbell Petro
2:13.11
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
3.
10
Gavin Addeo
2:15.56
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
9
Jacob Fadool
2:18.07
Apr 1
Hawks Open
5.
10
Dylan Small
2:18.51
Apr 14
FHSAA 2A District 8
6.
12
Parker Bailey
2:18.99
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
7.
9
Jonah Gottschalk
2:21.28
Mar 4
Larry Kelly Invite
8.
10
Reese Bobo
2:21.60
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
9.
10
Grayson Phillips
2:26.20
Mar 4
Larry Kelly Invite
10.
10
Griffin Leckie
2:28.82
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
11.
12
Eli Ziegler
2:33.76
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
12.
6
Matthew Carmany
2:49.06
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
13.
6
Reed Barrus
2:58.26
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
14.
6
Parker de Acros
3:02.42
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
15.
7
Mark Mestre
3:03.23
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
16.
6
Jackson Amos
3:17.11
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
1600 Meters
1.
12
Anderson Bobo
4:31.82
PR
May 14
Avery Creek Distance Showcase
2.
12
Alex Bosch
4:41.90
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
3.
10
Gavin Addeo
4:55.10
Apr 1
Hawks Open
4.
9
Jacob Fadool
4:57.55
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
5.
10
Campbell Petro
4:57.87
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
6.
9
Jonah Gottschalk
5:00.57
Apr 14
FHSAA 2A District 8
7.
10
Grayson Phillips
5:05.17
Apr 14
FHSAA 2A District 8
8.
10
Haden Eckbert
5:15.47
Feb 26
Highlander Invitational
9.
10
Reese Bobo
5:21.30
Mar 16
Trinity Prep Invitational
10.
12
Parker Bailey
5:24.10
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
11.
8
Jai Phillips
5:25.37
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
12.
9
Max Olson
5:58.56
Mar 16
Trinity Prep Invitational
13.
6
Josh Webster
6:05.32
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
14.
10
Ryan Bergin
6:11.83
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
15.
6
Tanner Shaprio
6:29.90
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
16.
6
David Gildart
6:48.62
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
17.
6
Reed Barrus
6:48.87
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
18.
6
Matthew Carmany
6:49.54
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
19.
7
Taha Ahmad
7:45.16
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
20.
6
Anshuman Vangala
9:22.81
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
3200 Meters
1.
12
Alex Bosch
10:02.16
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
2.
12
Anderson Bobo
10:08.22
Apr 1
Hawks Open
3.
10
Gavin Addeo
10:26.21
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4.
9
Jonah Gottschalk
10:51.24
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
5.
9
Jacob Fadool
10:56.77
Mar 18
Astronaut Invite
6.
10
Grayson Phillips
11:05.93
Mar 16
Trinity Prep Invitational
7.
10
Reese Bobo
11:12.07
Mar 4
Larry Kelly Invite
8.
10
Haden Eckbert
11:18.97
Mar 16
Trinity Prep Invitational
9.
8
Jai Phillips
11:22.21
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
10.
10
Campbell Petro
11:25.65
Mar 18
Astronaut Invite
11.
10
Ryan Bergin
12:33.40
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
12.
9
Max Olson
13:08.48
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Alex Medary
18.87
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Sander Fess
21.51
(.3)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
300m Hurdles - 36"
1.
11
Alex Medary
46.89
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
2.
10
Brandon Nguyen
48.32
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
11
Justice Ballard
50.64
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4.
10
Sander Fess
52.49
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4x100 Relay
1.
Devyn Caster
Jj Sheikh
Francisco Zhou
Nick Deese
43.90
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
2.
Relay Team
43.98
Apr 14
FHSAA 2A District 8
4x400 Relay
1.
Jj Sheikh
Francisco Zhou
Andrew Dunlap
Nick Deese
3:38.41
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
Alex Medary
Andrew Dunlap
Francisco Zhou
Nick Deese
3:42.97
Mar 18
Astronaut Invite
3.
Relay Team
3:46.75
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
Nick Deese
Francisco Zhou
Dylan Small
Jj Sheikh
4:03.08
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4x800 Relay
1.
Campbell Petro
Anderson Bobo
Gavin Addeo
Jacob Fadool
8:29.08
Apr 26
FHSAA 2A Region 2
2.
Campbell Petro
Jacob Fadool
Anderson Bobo
Gavin Addeo
8:36.75
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
Campbell Petro
Anderson Bobo
Gavin Addeo
Alex Bosch
8:38.03
May 7
FHSAA 2A State Championships
4.
Relay Team
8:41.49
Mar 16
Trinity Prep Invitational
Shot Put - 12lb
1.
8
Evan Anderson
37' 7
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
2.
10
Louis Rivera
36' 10
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
3.
10
Jimmy Lomas
35' 4.5
Mar 4
Larry Kelly Invite
4.
10
Daniel Mestre
33' 11
Mar 4
Larry Kelly Invite
5.
7
James Boone
29' 10
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
6.
10
Cj Anderson
28' 11.5
PR
Feb 26
Highlander Invitational
7.
7
Ethan Leckie
25' 8
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
8.
6
Parker Lee
14' 0
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
Discus - 1.6kg
1.
10
Jimmy Lomas
77' 3
Mar 18
Astronaut Invite
2.
10
Imran Razack
75' 6
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
11
Dominic Simon
73' 9
Apr 14
FHSAA 2A District 8
4.
7
James Boone
71' 7
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
5.
8
Evan Anderson
69' 2
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
6.
9
Luke Hudson
63' 7
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
7.
10
Louis Rivera
62' 3
PR
Feb 26
Highlander Invitational
8.
7
Ethan Leckie
61' 4
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
9.
6
Parker Lee
45' 5.75
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
High Jump
1.
10
Dez King
5' 2
PR
Feb 26
Highlander Invitational
2.
12
Eli Ziegler
4' 10
PR
Mar 16
Trinity Prep Invitational
3.
7
Tristen Klute
4' 4
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
7
Scott Sands
4' 4
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
5.
7
Nick Steenbergh
3' 10
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
6.
7
Jacob Spafford
3' 8
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
7.
8
Jordan Kahn
3' 6
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
Pole Vault
1.
11
Andrew Sowinski
12' 0
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
12
Parker Bailey
9' 0
PR
Mar 18
Astronaut Invite
3.
9
Michael SowInski
8' 0
Apr 14
FHSAA 2A District 8
Long Jump
1.
10
Nick Deese
19' 10
PR
Apr 1
Hawks Open
2.
9
Francisco Zhou
19' 4.5
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
10
Devyn Caster
19' 2.75
Mar 18
Astronaut Invite
4.
10
Dez King
18' 3.75
PR
Mar 18
Astronaut Invite
5.
11
Jeff Gall
15' 5.75
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
6.
8
Jordan Kahn
14' 0
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
7.
6
Jared Berry
13' 5.5
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
8.
7
Scott Sands
12' 8
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
9.
6
Andres Adam
11' 11
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
10.
6
Conner de Acros
11' 6
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
11.
-
Danny Kind
9' 11
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
Triple Jump
1.
10
Devyn Caster
41' 11.5
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 2
2.
11
Jeff Gall
35' 1
Apr 1
Hawks Open
Womens
100 Meters
1.
12
Mercedes Sapp
13.18
(1.9)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
10
Francesca Radeka
13.85
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
11
Taylor Pearson
13.97
Apr 1
Hawks Open
4.
10
Millie McMahon
14.05
(1.3)
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
5.
7
Payton Sorensen
14.33
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
6.
9
Blair Heckbert
14.54
(-.3)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
7.
10
Nancy Tutorino
14.71
(-.6)
Feb 26
Highlander Invitational
8.
8
Jasmine Johnson
15.40
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
9.
7
Lyra Toohey
15.47
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
10.
6
Nicole Witter
15.59
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
11.
7
Abigail Morris
16.10
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
12.
7
Ashley George
16.32
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
13.
-
Ebru Odok
16.41
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
14.
10
Sydney Auerbach
16.46
(2.4)
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
15.
8
Samantha Kahn
16.97
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
16.
-
Kayla Han
18.08
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
200 Meters
1.
12
Mercedes Sapp
28.18
(-1.8)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
10
Francesca Radeka
28.93
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
7
Payton Sorensen
29.00
(-1.0)
Apr 14
FHSAA 2A District 8
4.
10
Millie McMahon
29.08
(-1.1)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
5.
9
Lou Schieffelin
30.00
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
6.
9
Blair Heckbert
30.09
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
7.
8
Jasmine Johnson
31.46
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
8.
10
Natalie Swindle
31.59
PR
Apr 1
Hawks Open
9.
11
Leah Green
32.16
(-.9)
PR
Feb 26
Highlander Invitational
10.
10
Jianna Best
32.22
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
11.
6
Tate Piercy
32.58
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
12.
6
Grace Gibson
32.67
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
13.
8
Samantha Kahn
34.77
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
14.
6
Nicole Witter
34.95
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
15.
7
Channing Vaught
35.39
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
16.
-
Kayla Han
36.97
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
17.
7
Nicole Swindle
40.24
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
400 Meters
1.
10
Jianna Best
1:02.52
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
2.
11
Tristen Wilson
1:05.98
PR
Feb 26
Highlander Invitational
3.
12
Mercedes Sapp
1:08.65
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
4.
10
Francesca Radeka
1:11.54
Mar 4
Larry Kelly Invite
5.
9
Blair Heckbert
1:12.43
PR
Mar 18
Astronaut Invite
6.
6
Grace Gibson
1:12.54
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
7.
7
Abigail Morris
1:12.66
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
8.
6
Rachel Kascheres
1:13.87
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
9.
12
Sofia Bosch
1:14.15
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
10.
-
Ebru Odok
1:16.02
PR
Apr 1
Hawks Open
11.
6
Nicole Witter
1:16.03
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
12.
7
Natalia Cadena
1:16.74
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
13.
7
Zoe Richter
1:18.28
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
14.
7
Caitlyn Jaryszak
1:19.74
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
800 Meters
1.
11
Kalie Skidelsky
2:31.56
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
2.
12
Hannah Baker
2:31.87
PR
Mar 18
Astronaut Invite
3.
9
Alexandra Ciscernos
2:35.30
Mar 18
Astronaut Invite
4.
12
Julia Thielhelm
2:45.72
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
5.
10
Sarah Kramer
2:50.45
PR
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
6.
9
Allison Halpin
3:03.84
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
7.
7
Annabelle Roh
3:06.13
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
8.
7
Nicole Swindle
3:08.74
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
9.
7
Natalia Cadena
3:23.26
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
10.
8
Sofia Simon
3:23.27
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
11.
7
Parker Owens
3:59.18
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
1600 Meters
1.
9
Alexandra Ciscernos
5:39.24
Mar 4
Larry Kelly Invite
2.
12
Hannah Baker
5:40.31
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
11
Kalie Skidelsky
5:52.30
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
9
Juliet Small
5:53.80
Feb 26
Highlander Invitational
5.
11
Claire Andrew
5:54.59
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
6.
7
Kheli Phillips
6:00.82
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
7.
10
Sarah Kramer
6:15.94
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
8.
7
Nicole Ward
6:31.06
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
9.
11
Julia Gallagher
6:36.05
Apr 8
Astronaut Last Chance Meet
10.
9
Allison Halpin
6:53.82
PR
Apr 1
Hawks Open
3200 Meters
1.
9
Alexandra Ciscernos
11:58.58
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
2.
9
Juliet Small
12:30.88
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
11
Claire Andrew
13:08.72
Feb 19
Carl Friedland Memorial
4.
10
Sarah Kramer
13:35.23
PR
Feb 26
Highlander Invitational
5.
11
Julia Gallagher
13:47.23
Feb 26
Highlander Invitational
6.
9
Allison Halpin
14:14.69
PR
Feb 26
Highlander Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Sofia Bosch
19.30
PR
Apr 1
Hawks Open
2.
11
Jade Nevitt
19.87
(-.7)
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
11
Katelyn Rourk
20.03
Apr 1
Hawks Open
4.
10
Natalie Swindle
22.34
(1.6)
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
300m Hurdles - 30"
1.
11
Katelyn Rourk
52.05
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
2.
11
Jade Nevitt
53.12
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
12
Sofia Bosch
56.77
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
10
Natalie Swindle
1:06.88
PR
Feb 26
Highlander Invitational
4x100 Relay
1.
Mercedes Sapp
Francesca Radeka
Millie McMahon
Taylor Pearson
53.20
Mar 18
Astronaut Invite
2.
Relay Team
54.74
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4x400 Relay
1.
Tristen Wilson
Katelyn Rourk
Payton Sorensen
Jianna Best
4:29.28
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
Millie McMahon
Jianna Best
Blair Heckbert
Katelyn Rourk
4:40.18
Mar 18
Astronaut Invite
3.
Relay Team
4:42.29
Mar 31
Greater Orlando Athletic Conference Championships
4x800 Relay
1.
Hannah Baker
Juliet Small
Kalie Skidelsky
Alexandra Ciscernos
10:00.69
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
Relay Team
10:09.73
Mar 18
Astronaut Invite
3.
Hannah Baker
Alexandra Ciscernos
Kalie Skidelsky
Juliet Small
10:21.14
Apr 1
Hawks Open
4.
Hannah Baker
Kalie Skidelsky
Juliet Small
Alexandra Ciscernos
10:25.76
May 7
FHSAA 2A State Championships
Shot Put - 4kg
1.
11
Danny Miller
28' 6
Mar 4
Larry Kelly Invite
2.
6
Kellie Berry
22' 4
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
3.
11
Arielle Halldin
21' 0
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
4.
7
Caitlyn Jaryszak
19' 5.5
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
5.
8
Sofia Simon
17' 0
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
6.
7
Nicole Swindle
14' 5.5
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
Discus - 1kg
1.
11
Danny Miller
63' 7
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
11
Arielle Halldin
63' 6
Mar 4
Larry Kelly Invite
3.
6
Kellie Berry
51' 4
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
4.
6
Grace Gibson
48' 9
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
5.
7
Caitlyn Jaryszak
37' 5
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
6.
7
Nicole Swindle
26' 7.5
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
High Jump
1.
11
Taylor Pearson
5' 0
Mar 4
Larry Kelly Invite
2.
11
Jade Nevitt
4' 6
PR
Mar 18
Astronaut Invite
3.
11
Katelyn Rourk
4' 4
Mar 18
Astronaut Invite
11
Nicole Jablonski
4' 4
Apr 14
FHSAA 2A District 8
5.
9
Lou Schieffelin
4' 0
PR
Feb 26
Highlander Invitational
7
Zoe Richter
4' 0
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
7
Lyra Toohey
4' 0
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
8.
7
Channing Vaught
3' 10
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
Pole Vault
1.
12
Cathleen Mestre
8' 0
Mar 4
Larry Kelly Invite
2.
12
Lily Whittaker
7' 6
Feb 19
Carl Friedland Memorial
3.
9
Blair Heckbert
6' 6
PR
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
4.
8
Katie Daley
6' 0
Mar 16
Trinity Prep Invitational
Long Jump
1.
12
Mercedes Sapp
16' 10.25
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
2.
11
Taylor Pearson
16' 8.5
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
3.
11
Tristen Wilson
15' 6
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 8
4.
11
Leah Green
14' 10.5
Mar 16
Trinity Prep Invitational
5.
10
Francesca Radeka
14' 7.5
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
6.
9
Blair Heckbert
13' 1.5
PR
Mar 4
Larry Kelly Invite
7.
7
Payton Sorensen
13' 1
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
8.
8
Jasmine Johnson
12' 10.5
PR
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
9.
11
Jade Nevitt
12' 6
PR
Feb 26
Highlander Invitational
10.
11
Katelyn Rourk
12' 4.5
PR
Feb 19
Carl Friedland Memorial
11.
7
Ashley George
12' 0
Mar 14
Greater Orlando Athletic Conference #4
12.
6
Tate Piercy
11' 5.5
PR
Feb 29
Greater Orlando Athletic Conference #2
13.
7
Nicole Swindle
7' 10.5
PR
Feb 25
Greater Orlando Athletic Conference #1
Triple Jump
1.
11
Leah Green
34' 6.75
Apr 26
FHSAA 2A Region 2
2.
11
Taylor Pearson
31' 4.25
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
3.
10
Francesca Radeka
29' 9
Mar 11
Lake Highland Track and Field Elite Classic
*Recent improvement