Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Aaron McGriff
11.24
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
12
Michael Wright
11.38
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3.
12
Jacquel Waller
11.40
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
10
Anthony Johnson
11.69
(1.5)
Apr 2
Florida Relays
5.
10
Johntavious Johnson
12.14
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
200 Meters
1.
12
Darrell Bullock
22.68
Apr 30
FHSAA 4A Region 2
2.
12
Jacquel Waller
24.41
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
-
Jaymie Grant
24.48
PR
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
4.
12
Michael Wright
24.54
Feb 25
St. Petersburg Championship
5.
10
Johntavious Johnson
24.73
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
6.
10
Chris Bethune
25.36
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
400 Meters
1.
11
Aaron McGriff
52.43
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
12
Javell Davis
54.48
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.
10
Deshawn Brown
55.71
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
4.
10
Chris Bethune
1:02.54
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
5.
11
Jude Cadavos
1:04.02
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
800 Meters
1.
12
Rodrick Rivers
2:01.24
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
9
Aaron Bonner
2:20.27
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
12
Adrian Perez
2:21.58
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
10
Kennedy Collin Fox
2:34.40
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
1600 Meters
1.
9
Matthew Wohlwend
4:39.38
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
11
Dalton Nordquist
4:53.12
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
3.
9
Charles Sabodski
4:57.82
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
10
Bryce Burt
5:14.65
Feb 25
St. Petersburg Championship
5.
9
Timothy Russell
5:58.94
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3200 Meters
1.
11
Dalton Nordquist
11:05.91
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
10
Zachary Morrison
11:49.49
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
9
Charles Sabodski
11:49.85
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
10
Bryce Burt
11:51.25
Feb 25
St. Petersburg Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Rodrick Rivers
42.85
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
10
Kennedy Collin Fox
50.39
Feb 25
St. Petersburg Championship
4x100 Relay
1.
Michael Wright
Anthony Johnson
Jacquel Waller
Darrell Bullock
42.86
Apr 30
FHSAA 4A Region 2
2.
Relay Team
43.33
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.
Darrell Bullock
Anthony Johnson
Aaron McGriff
Jacquel Waller
43.77
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
Deshawn Brown
Darrell Bullock
Jacquel Waller
Michael Wright
44.84
Feb 25
St. Petersburg Championship
5.
Darrell Bullock
Anthony Johnson
Aaron McGriff
Michael Wright
45.31
Mar 4
Richard Allen Relays
4x100 Relay - Throwers
1.
Relay Team
50.35
Mar 4
Richard Allen Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.01
Apr 2
Florida Relays
2.
Darrell Bullock
Anthony Johnson
Aaron McGriff
Michael Wright
1:35.77
Mar 4
Richard Allen Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:33.26
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
2.
Deshawn Brown
Darrell Bullock
Aaron McGriff
Rodrick Rivers
3:38.06
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3.
Javell Davis
Adrian Perez
Deshawn Brown
Darrell Bullock
3:40.16
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
Deshawn Brown
Javell Davis
Quinn Dudley
Jaymie Grant
3:47.08
Mar 4
Richard Allen Relays
4x800 Relay
1.
Aaron Bonner
Adrian Perez
Rodrick Rivers
Matthew Wohlwend
8:50.93
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
Aaron Bonner
Bryce Burt
Sean Nelson
Dalton Nordquist
9:01.27
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3.
Relay Team
9:06.45
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
4.
Bryce Burt
Kennedy Collin Fox
Marc LeVine
Zachary Morrison
9:41.73
Mar 4
Richard Allen Relays
4x1600 Relay
1.
Dalton Nordquist
Rodrick Rivers
Charles Sabodski
Matthew Wohlwend
19:48.46
Mar 4
Richard Allen Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Aaron McGriff
Johntavious Johnson
Darrell Bullock
Javell Davis
2:13.53
Mar 4
Richard Allen Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Aaron Bonner
Dalton Nordquist
Matthew Wohlwend
Rodrick Rivers
11:34.45
Mar 4
Richard Allen Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Liam Keane
40' 9
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
2.
12
Sennen Roserie
38' 5
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
12
Dallis Wolfe
35' 11.5
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
10
Deshawn Brown
34' 7
Mar 4
Richard Allen Relays
5.
12
Blaise Kourvaras
32' 0
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
6.
12
Jashaun Bizzell
27' 6
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
Discus - 1.6kg
1.
12
Sennen Roserie
142' 7
PR
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
2.
12
Liam Keane
114' 7
PR
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.
11
Austin Johnson
113' 4
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
10
Deshawn Brown
106' 2
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
5.
12
Blaise Kourvaras
103' 1
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
6.
12
Jashaun Bizzell
91' 9
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
High Jump
1.
10
Charles Bentley
5' 10
PR
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
2.
12
Quinn Dudley
5' 8
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
3.
11
Austin Johnson
5' 6
Feb 25
St. Petersburg Championship
Pole Vault
1.
12
Quinn Dudley
12' 6
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
2.
9
Sean Nelson
9' 6
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
Long Jump
1.
10
Anthony Johnson
21' 9.5
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
12
Anthony Johnson
21' 1
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
3.
12
Darrell Bullock
20' 2
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
11
Austin Johnson
18' 8
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
5.
11
Aaron McGriff
18' 4
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
Triple Jump
1.
11
Austin Johnson
38' 11
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Rayven Kirkland
13.32
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
12
Essence Davis
14.64
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
10
Anna Vo
14.92
PR
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
4.
9
Havalyn Hartford
14.98
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
200 Meters
1.
12
Zarria Hollis
27.09
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
12
Allie Hellier
28.48
(-1.3)
PR
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
3.
9
Havalyn Hartford
30.60
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
9
Kara Robinson
31.46
PR
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
5.
10
Anna Vo
31.69
Feb 25
St. Petersburg Championship
400 Meters
1.
12
Zarria Hollis
1:01.40
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
12
Allie Hellier
1:04.78
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3.
11
Carson Matrine
1:07.71
Mar 11
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
4.
11
Naomi Miller
1:08.02
Apr 20
FHSAA 4A District 8
5.
9
Kara Robinson
1:10.43
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
800 Meters
1.
12
Auriana Worrell
2:35.79
PR
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
2.
9
Sydney Gault
2:38.85
PR
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
3.
12
Amari Morris
2:47.18
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
11
Diana Fonte
3:15.38
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
1600 Meters
1.
12
Auriana Worrell
5:55.55
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
10
Olivia Bouffard
6:00.42
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3.
9
Sydney Gault
6:09.13
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
9
Shannon Strobhar
6:19.52
Apr 20
FHSAA 4A District 8
5.
9
Paris Jewell
6:23.02
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
6.
10
Georgia Meehan
7:36.37
Apr 20
FHSAA 4A District 8
3200 Meters
1.
12
Auriana Worrell
13:34.05
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
11
Josephine Ho
14:10.52
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
11
Rolina Ho
14:31.00
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
4.
11
Diana Fonte
16:21.65
Feb 25
St. Petersburg Championship
100m Hurdles - 33"
1.
12
Rayven Kirkland
19.60
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Rayven Kirkland
52.50
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
2.
-
Paula Goodgame
1:07.39
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.68
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
Essence Davis
Havalyn Hartford
Naomi Miller
Anna Vo
57.35
Feb 25
St. Petersburg Championship
4x200 Relay -
1.
Anna Vo
Rayven Kirkland
Kara Robinson
Allie Hellier
1:54.01
Mar 4
Richard Allen Relays
4x400 Relay
1.
Olivia Bouffard
Allie Hellier
Carson Matrine
Naomi Miller
4:30.93
Apr 20
FHSAA 4A District 8
2.
Relay Team
4:32.04
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
3.
Sydney Gault
Summer Kanstroom
Carson Matrine
Naomi Miller
4:51.70
Mar 4
Richard Allen Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:03.49
Apr 7
Pinellas County Athletic Conference Championships
2.
Naomi Miller
Amari Morris
Olivia Bouffard
Carson Matrine
11:03.92
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
Carson Matrine
Auriana Worrell
Sydney Gault
Shannon Strobhar
11:06.49
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
Olivia Bouffard
Sydney Gault
Carson Matrine
Kara Robinson
11:17.91
Apr 20
FHSAA 4A District 8
5.
Diana Fonte
Josephine Ho
Rolina Ho
Summer Kanstroom
11:36.03
Mar 4
Richard Allen Relays
4x1600 Relay
1.
Olivia Bouffard
Sydney Gault
Paris Jewell
Auriana Worrell
25:29.70
Mar 4
Richard Allen Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Naomi Miller
Kara Robinson
Rayven Kirkland
Allie Hellier
2:31.27
Mar 4
Richard Allen Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Sydney Gault
Carson Matrine
Kara Robinson
Auriana Worrell
14:28.96
Mar 4
Richard Allen Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Jamesha English
27' 10
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
12
Essence Davis
25' 11
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
11
Zarria Robinson
24' 5
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
-
Ja'Tia Barney
20' 11
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
Discus - 1kg
1.
12
Jamesha English
65' 10
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
12
Essence Davis
65' 10
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
11
Zarria Robinson
58' 0
PR
Apr 20
FHSAA 4A District 8
4.
-
Ja'Tia Barney
56' 11
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
High Jump
1.
12
Zarria Hollis
5' 0
Feb 25
St. Petersburg Championship
Pole Vault
1.
12
Allie Hellier
8' 6
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
12
Auriana Worrell
6' 0
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
Long Jump
1.
12
Zarria Hollis
15' 10.5
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
12
Rayven Kirkland
14' 8
PR
Feb 25
St. Petersburg Championship
3.
10
Anna Vo
14' 3
Mar 4
Richard Allen Relays
Triple Jump
1.
10
Anna Vo
28' 6
Apr 20
FHSAA 4A District 8
*Recent improvement