Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Tyquan Watson
10.85
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
11
Michael Hudson
10.98
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
3.
11
Tavaris Lawson
11.43
Apr 9
Chiles Capital City Track &
4.
11
Samondre Johnson
11.54
PR
Mar 29
Wakulla Quad
5.
11
David Liburd
11.72
Mar 29
Wakulla Quad
11
Terrell Cowart
11.72
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
7.
9
Rajay Solomon
11.85
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
8.
-
Darrell Stephens
12.02
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
9.
-
Juwan Wilson
12.37
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
10.
-
Kazerick Thompson
12.42
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
11.
-
Jamar Bell
12.66
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
200 Meters
1.
12
Tyquan Watson
22.89
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
2.
11
Michael Hudson
22.98
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
3.
11
Tyricke Dickens
23.05
Mar 29
Wakulla Quad
4.
11
Terrell Cowart
23.06
Apr 9
Chiles Capital City Track &
5.
12
Emanuel Godfrey
23.22
PR
Mar 29
Wakulla Quad
6.
11
Tavaris Lawson
23.62
Apr 9
Chiles Capital City Track &
7.
9
Rajay Solomon
23.84
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
8.
11
Samondre Johnson
23.86
PR
Mar 29
Wakulla Quad
9.
12
Mark Cuyler
24.14
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
10.
11
David Liburd
24.19
Apr 15
FHSAA 2A District 2
11.
11
Jacquez Murphy
24.54
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
12.
-
Darrell Stephens
24.60
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
13.
-
Juwan Wilson
25.81
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
14.
-
Kazerick Thompson
25.82
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
400 Meters
1.
12
Emanuel Godfrey
48.98
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
12
Tyquan Watson
52.21
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
3.
11
Lamon Byrd
52.48
Mar 29
Wakulla Quad
4.
11
Marcus Bryant
52.83
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
5.
11
Tyricke Dickens
53.07
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
6.
11
Jacquez Murphy
53.46
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
7.
12
Ferman Richardson
53.47
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
8.
12
Mark Cuyler
53.70
PR
Apr 9
Chiles Capital City Track &
9.
12
Rodney Pye
53.83
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
10.
9
Kristopher Cauley
55.21
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
11.
11
Terrell Cowart
56.89
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
12.
-
John Robinson
56.98
PR
Apr 9
Chiles Capital City Track &
13.
9
Cornelius Pace
58.43
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
14.
-
De'Angelo Mitchell
59.19
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
15.
11
Samondre Johnson
1:00.26
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
16.
9
Dravon Hayes
1:00.50
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
800 Meters
1.
12
Emanuel Godfrey
2:00.19
PR
Apr 2
Florida Relays
2.
12
Rodney Pye
2:14.39
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
1600 Meters
1.
12
Emanuel Godfrey
5:14.47
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
2.
12
Rodney Pye
5:23.60
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Tyricke Dickens
14.12
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tyricke Dickens
38.55
Apr 9
Chiles Capital City Track &
2.
11
Marcus Bryant
38.77
May 7
FHSAA 2A State Championships
4x100 Relay
1.
Tavaris Lawson
Tyquan Watson
Mike Hudson
Samondre Johnson
42.63
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
Relay Team
43.50
Apr 9
Chiles Capital City Track &
4x400 Relay
1.
Tyquan Watson
Tyricke Dickens
Marcus Bryant
Emanuel Godfrey
3:19.33
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
Tyquan Watson
Tyricke Dickens
Mike Hudson
Emanuel Godfrey
3:24.32
Apr 15
FHSAA 2A District 2
3.
Marcus Bryant
Tyricke Dickens
Emanuel Godfrey
Jacquez Murphy
3:24.36
Mar 26
FSU Relays - Saturday
4.
Relay Team
3:25.64
Apr 2
Florida Relays
Shot Put - 12lb
1.
-
Antwan Owens
39' 10
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
2.
-
Tanner Adkison
37' 6
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
3.
11
Delshun Bradwell
34' 11.5
PR
Apr 9
Chiles Capital City Track &
4.
11
Brandon Fair
33' 10.5
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
5.
10
Brooks Baron
30' 4.5
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
6.
10
Keoni Brown
26' 9
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Eriq Miller
104' 2
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
2.
11
Michael McCullough
103' 5
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
3.
-
Tanner Adkison
96' 0
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
4.
-
Jha'Tarious Black
94' 7
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
5.
11
Delshun Bradwell
87' 3
Apr 15
FHSAA 2A District 2
6.
11
Brandon Fair
85' 2.5
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
7.
-
Kwante Wise
81' 3
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
8.
-
Ben Crumbie
76' 6
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
9.
10
Brooks Baron
67' 2
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
High Jump
1.
9
Devin Frost
5' 6
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
12
Rodney Pye
5' 6
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
Pole Vault
1.
9
Cornelius Pace
9' 0
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
Long Jump
1.
9
Devin Frost
22' 0
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
11
Amontea Mitchell
20' 3
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
3.
12
Ferman Richardson
19' 5
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
11
Tyshun Weatherspoon
17' 10
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
5.
11
Michael Hudson
17' 7.5
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
Triple Jump
1.
9
Devin Frost
43' 7
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
2.
12
Mark Cuyler
42' 1
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
3.
12
Ferman Richardson
40' 7
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
-
Hunter Cuyer
39' 5.5
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
5.
-
Jaquez Dunmore
39' 1
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
6.
11
Amontea Mitchell
37' 8
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
7.
-
John Robertson
36' 3
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Kailoni Ross
13.09
Apr 9
Chiles Capital City Track &
2.
11
Shunice Walls
14.88
PR
Mar 29
Wakulla Quad
3.
10
Addila Tunsill
16.34
(-.7)
Apr 15
FHSAA 2A District 2
200 Meters
1.
10
Samieryah Bradwell
26.72
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
2.
9
Kelsie Charlton
26.94
PR
Apr 9
Chiles Capital City Track &
3.
12
Terriuna Spicer
27.18
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
9
Kailoni Ross
27.18
Apr 9
Chiles Capital City Track &
5.
11
Angelia Ramirez
31.29
PR
Mar 29
Wakulla Quad
400 Meters
1.
10
Samieryah Bradwell
58.74
PR
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
9
Kelsie Charlton
1:02.07
Apr 9
Chiles Capital City Track &
3.
12
Terriuna Spicer
1:02.84
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
12
Alexis Smith
1:07.55
PR
Mar 29
Wakulla Quad
5.
11
Angelia Ramirez
1:09.01
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
6.
9
Kailoni Ross
1:10.64
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
800 Meters
1.
10
Sofia St. Julieh
2:34.16
Apr 15
FHSAA 2A District 2
2.
10
Samieryah Bradwell
2:54.54
Mar 29
Wakulla Quad
3.
11
Angelia Ramirez
2:57.52
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
9
Kelsie Charlton
2:59.83
Mar 29
Wakulla Quad
5.
12
Terriuna Spicer
2:59.87
PR
Mar 29
Wakulla Quad
6.
11
Shunice Walls
3:04.56
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jerykah Evans
18.12
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Alexis Smith
53.96
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
4x400 Relay
1.
Samieryah Bradwell
Kelsie Charlton
Kailoni Ross
Terriuna Spicer
4:16.02
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
Relay Team
4:20.07
Mar 29
Wakulla Quad
3.
Samieryah Bradwell
Kelsie Charlton
Terriuna Spicer
Kailoni Ross
4:25.16
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
Samieryah Bradwell
Kelsie Charlton
Angelia Ramirez
Alexis Smith
4:29.54
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Dorian Solomon
42' 9.25
Apr 2
Florida Relays
2.
12
Janiyah Peterson
28' 0.5
PR
Mar 29
Wakulla Quad
3.
11
Emani Manning
24' 5.25
PR
Mar 29
Wakulla Quad
Discus - 1kg
1.
11
Dorian Solomon
127' 3
Apr 26
FHSAA 2A Region 1
2.
-
Dharma Phillips
73' 7
PR
Mar 8
Tariq Barfield Invitational
3.
12
Janiyah Peterson
65' 6
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 2
4.
11
Emani Manning
54' 0
PR
Mar 2
Jimmy Everett Invitational
High Jump
1.
12
Alexis Smith
4' 10
PR
Mar 29
Wakulla Quad
Long Jump
1.
10
Samieryah Bradwell
14' 10
PR
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
2.
9
Kailoni Ross
13' 8
Feb 26
Jesse Forbes HS Invitational
*Recent improvement