Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2008
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
-
Adrian Channel
11.16
PR
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
DiJondre Wright
11.61
Mar 30
Laurens County Championship
3.
-
Drae Bonner
11.72
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
4.
-
Storm Walker
11.92
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
12
Isaiah Morman
11.99
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
-
Jessie Jones
12.22
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
7.
-
MaKeith Edwards
12.26
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
8.
12
Jathaniel Allen
12.32
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
9.
11
Doryan Gorhan
12.72
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
10.
-
Tyquan Earle
12.74
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
200 Meters
1.
11
Will Stone
22.35
PR
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
Drae Bonner
22.79
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
3.
-
Storm Walker
23.55
PR
Mar 30
Laurens County Championship
4.
-
Adrian Channel
25.30
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
5.
12
Isaiah Morman
25.81
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
-
Antonio Jordan
27.03
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
400 Meters
1.
-
Le'Willdrick Stone
48.30
May 13
GHSA 4A State Championship
2.
11
Will Stone
49.00
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
3.
-
Drae Bonner
53.66
PR
Mar 30
Laurens County Championship
4.
12
Harvey Cason
57.43
Mar 9
Canes Central Ga Relays
5.
12
Michael Plummer
58.84
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
800 Meters
1.
-
Le'Willdrick Stone
2:00.03
PR
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
11
Will Stone
2:02.01
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
3.
12
Christian Martin
2:16.49
PR
Mar 30
Laurens County Championship
4.
12
Michael Plummer
2:17.56
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
5.
9
Lipier Wade
2:23.87
Mar 9
Canes Central Ga Relays
6.
9
Dawson Barron
2:27.71
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
7.
-
Trent Carr
2:33.23
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
8.
-
NyQuin McNear
2:37.91
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
1600 Meters
1.
9
Dawson Barron
5:20.78
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
2.
9
Lipier Wade
5:29.31
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
3.
-
NyQuin McNear
5:43.52
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
4.
-
Lee Steward
5:47.00
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
3200 Meters
1.
9
Dawson Barron
11:11.06
PR
Mar 23
Richard Fendley Relays
2.
-
NyQuin McNear
12:32.65
PR
Mar 23
Richard Fendley Relays
3.
-
Lee Steward
13:25.21
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
110m Hurdles - 39"
1.
-
Darius Bradford
14.71
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
12
Austin Helton
16.26
PR
Mar 30
Laurens County Championship
3.
-
Christian Covin
18.70
Mar 30
Laurens County Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Austin Helton
41.24
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
2.
-
Christian Covin
44.90
Mar 23
Richard Fendley Relays
3.
-
Dorian Edmond
50.07
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
4x100 Relay
1.
Le'Willdrick Stone
Austin Helton
Darius Bradford
Adrian Channel
43.60
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
Darius Bradford
Adrian Channel
Will Stone
DiJondre Wright
43.63
Mar 30
Laurens County Championship
3.
Darius Bradford
Harvey Cason
Will Stone
Adrian Channel
44.09
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
4.
Darius Bradford
Harvey Cason
Adrian Channel
Will Stone
44.21
Mar 9
Canes Central Ga Relays
5.
Darius Bradford
Adrian Channel
Lee Steward
DiJondre Wright
44.29
Mar 23
Richard Fendley Relays
6.
Drae Bonner
Elijah Howard
Isaiah Morman
Michael Plummer
44.87
Mar 30
Laurens County Championship
7.
Drae Bonner
Austin Helton
Isaiah Morman
Storm Walker
45.37
Mar 23
Richard Fendley Relays
8.
Darius Bradford
Adrian Channel
Isaiah Morman
DiJondre Wright
45.47
Feb 10
Richmond Hill Relays
9.
Drae Bonner
Austin Helton
Isaiah Morman
Elijah Howard
45.69
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
10.
Austin Helton
Isaiah Morman
Storm Walker
DiJondre Wright
45.81
Mar 9
Canes Central Ga Relays
11.
Isaiah Morman
Storm Walker
DiJondre Wright
Drae Bonner
46.32
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
12.
Relay Team
47.17
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
13.
Jessie Jones
Christian Martin
Michael Plummer
Elijah Howard
48.01
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Relay Team
52.49
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
4x200 Relay -
1.
Adrian Channel
Isaiah Morman
Storm Walker
DiJondre Wright
1:37.82
Feb 10
Richmond Hill Relays
4x400 Relay
1.
Christian Martin
Austin Helton
Harvey Cason
Le'Willdrick Stone
3:29.27
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
Drae Bonner
Harvey Cason
Austin Helton
Christian Martin
3:32.26
Mar 30
Laurens County Championship
3.
Harvey Cason
Austin Helton
Christian Martin
Will Stone
3:35.70
Feb 10
Richmond Hill Relays
4.
Dawson Barron
Austin Helton
Eric Lattimore
Michael Plummer
3:38.16
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
5.
Harvey Cason
Christian Martin
Will Stone
Austin Helton
3:40.00
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
Harvey Cason
Austin Helton
Eric Lattimore
Will Stone
3:40.28
Mar 9
Canes Central Ga Relays
7.
Drae Bonner
Austin Helton
Will Stone
Storm Walker
3:41.29
Mar 23
Richard Fendley Relays
8.
Relay Team
3:42.79
Mar 30
Laurens County Championship
9.
Michael Plummer
Lipier Wade
Trent Carr
Keondre' Bonner
3:47.19
Apr 29
GHSA 4A Section B
10.
Drae Bonner
Trent Carr
Christian Covin
Antonio Jordan
3:48.45
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
11.
Wadley DeAndre
NyQuin McNear
Lipier Wade
Remelo Height
4:04.16
Feb 10
Richmond Hill Relays
12.
Christian Covin
Elijah Howard
Isaiah Morman
Michael Plummer
4:04.32
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
13.
Trent Carr
Dorian Edmond
Eric Lattimore
Storm Walker
4:06.99
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
4x800 Relay
1.
Trent Carr
Harvey Cason
Christian Martin
Will Stone
9:06.46
Mar 23
Richard Fendley Relays
2.
Trent Carr
Christian Covin
Dorian Edmond
Michael Plummer
9:53.45
Feb 10
Richmond Hill Relays
3.
Dawson Barron
Harvey Cason
Christian Martin
NyQuin McNear
10:11.57
Mar 23
Richard Fendley Relays
4.
Dawson Barron
Wadley DeAndre
NyQuin McNear
Lee Steward
10:24.98
Feb 10
Richmond Hill Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Darius Bradford
Adrian Channel
Will Stone
DiJondre Wright
1:35.81
Mar 23
Richard Fendley Relays
2.
Drae Bonner
MaKeith Edwards
Isaiah Morman
Storm Walker
1:43.64
Mar 23
Richard Fendley Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Dorian Edmond
MaKeith Edwards
Austin Helton
Eric Lattimore
2:04.92
Feb 10
Richmond Hill Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
MaKeith Edwards
Jessie Jones
Christian Martin
Michael Plummer
4:18.23
Feb 10
Richmond Hill Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Dawson Barron
Michael Plummer
Lee Steward
Lipier Wade
12:49.43
Mar 23
Richard Fendley Relays
2.
Dawson Barron
Wadley DeAndre
Lee Steward
Storm Walker
13:28.21
Feb 10
Richmond Hill Relays
Shot Put - 12lb
1.
-
Storm Walker
49' 4.5
PR
May 13
GHSA 4A State Championship
2.
-
Abram Morrow
45' 1
Mar 23
Richard Fendley Relays
3.
12
Jathaniel Allen
40' 3
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
4.
12
Harvey Cason
37' 11
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
11
Doryan Gorhan
37' 9
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
-
Queizavoious Mack
32' 9
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
Discus - 1.6kg
1.
12
Isaiah Morman
124' 3
PR
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
Storm Walker
120' 2
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
3.
-
Adrian Channel
120' 0
PR
Mar 23
Richard Fendley Relays
4.
11
Doryan Gorhan
115' 1
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
High Jump
1.
-
Tyquan Earle
5' 8
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
Pole Vault
1.
12
Austin Helton
11' 8
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
2.
12
Michael Plummer
9' 6
Mar 23
Richard Fendley Relays
Long Jump
1.
12
Elijah Howard
21' 6.5
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
2.
-
Christian Covin
18' 6.5
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
3.
-
Antonio Jordan
18' 4.5
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
-
Eric Lattimore
18' 4.5
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
5.
-
Trent Carr
16' 5
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
Triple Jump
1.
12
Elijah Howard
41' 5
PR
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
-
Antonio Jordan
39' 8
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
3.
-
Eric Lattimore
39' 6
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
4.
12
Christian Martin
39' 0.5
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
-
Trent Carr
37' 0
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
Womens
100 Meters
1.
9
Ariyonna Jones
12.61
PR
Mar 30
Laurens County Championship
2.
12
Jamilliah Russell
12.79
PR
Mar 30
Laurens County Championship
3.
-
Samaria Carr
13.37
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
4.
10
Kyrica Harris
14.03
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
-
Jayla Wicker
14.76
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
-
Dynasty Herring
14.78
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
7.
-
Ni'Esha Butler
14.99
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
200 Meters
1.
12
Carlandra Jones
26.14
(-.3)
PR
May 13
GHSA 4A State Championship
2.
12
Jamilliah Russell
26.69
PR
Apr 29
GHSA 4A Section B
3.
10
Kyrica Harris
29.37
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
4.
-
Samaria Carr
30.92
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
-
Jayla Wicker
31.62
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
6.
-
Ni'Esha Butler
32.33
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
400 Meters
1.
12
Carlandra Jones
57.41
PR
May 13
GHSA 4A State Championship
2.
10
Santaria Watts
1:03.98
PR
Mar 30
Laurens County Championship
3.
-
Brianna Mack
1:05.37
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
4.
11
Kayla Jones
1:09.07
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
-
Dynasty Herring
1:14.24
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
800 Meters
1.
10
Santaria Watts
2:37.61
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
2.
11
Kayla Jones
2:40.78
PR
Apr 29
GHSA 4A Section B
3.
-
Jhyazecha Smith
3:17.16
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
1600 Meters
1.
10
Callie Gibson
6:22.31
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
2.
10
Santaria Watts
6:30.11
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
3.
9
Madelyn Rogers
6:35.69
PR
Mar 30
Laurens County Championship
4.
-
Jhyazecha Smith
7:18.07
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
3200 Meters
1.
10
Callie Gibson
13:38.75
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
2.
9
Evan Walker
14:46.50
PR
Mar 30
Laurens County Championship
3.
-
Jhyazecha Smith
16:11.61
PR
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
-
Jhyazecha Smith
21.57
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
Dynasty Herring
22.42
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
300m Hurdles - 30"
1.
9
Ariyonna Jones
48.51
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
Dynasty Herring
1:02.46
Mar 30
Laurens County Championship
4x100 Relay
1.
Brianna Mack
Carlandra Jones
Ariyonna Jones
Jamilliah Russell
49.86
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
Kayla Jones
Jamilliah Russell
Carlandra Jones
Brianna Mack
50.70
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
3.
Jamilliah Russell
Carlandra Jones
Brianna Mack
Ariyonna Jones
50.76
Mar 30
Laurens County Championship
4.
Jamilliah Russell
Ariyonna Jones
Kyrica Harris
Carlandra Jones
50.93
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
5.
Kyrica Harris
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
Jamilliah Russell
50.94
Mar 9
Canes Central Ga Relays
6.
Relay Team
51.06
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
7.
Samaria Carr
Kyrica Harris
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
52.58
Feb 10
Richmond Hill Relays
8.
Jayla Wicker
Kayla Jones
Kyrica Harris
MaKayla Murray
53.73
Mar 30
Laurens County Championship
9.
Samaria Carr
Dynasty Herring
Kayla Jones
Jayla Wicker
53.94
Mar 9
Canes Central Ga Relays
10.
MaKayla Murray
Jayla Wicker
Kayla Jones
Kyrica Harris
54.32
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
11.
Kayla Jones
Dynasty Herring
Jayla Wicker
Samaria Carr
55.23
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
12.
Samaria Carr
Dynasty Herring
Kayla Jones
Brianna Mack
56.02
Mar 14
International City Relays
4x200 Relay -
1.
Ni'Esha Butler
Samaria Carr
Dynasty Herring
Jayla Wicker
2:00.64
Feb 10
Richmond Hill Relays
4x400 Relay
1.
Carlandra Jones
Brianna Mack
Ariyonna Jones
Jamilliah Russell
4:03.66
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
Ariyonna Jones
Jamilliah Russell
Brianna Mack
Carlandra Jones
4:12.50
Mar 30
Laurens County Championship
3.
Relay Team
4:18.38
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
4.
Kayla Jones
Santaria Watts
Kyrica Harris
MaKayla Murray
4:19.56
Apr 29
GHSA 4A Section B
5.
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
Brianna Mack
Jamilliah Russell
4:22.78
Mar 9
Canes Central Ga Relays
6.
Kayla Jones
Ariyonna Jones
Brianna Mack
Jamilliah Russell
4:24.93
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
7.
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
Kayla Jones
Brianna Mack
4:25.34
Mar 14
International City Relays
8.
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
Kayla Jones
Dynasty Herring
4:26.43
Feb 10
Richmond Hill Relays
9.
Jamilliah Russell
Ariyonna Jones
Kyrica Harris
Carlandra Jones
4:27.31
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
10.
MaKayla Murray
Kayla Jones
Callie Gibson
Kyrica Harris
4:35.25
Mar 17
Colony Bank Fitzgerald Invitational
11.
Callie Gibson
Kyrica Harris
MaKayla Murray
Santaria Watts
4:35.38
Mar 30
Laurens County Championship
12.
Callie Gibson
Dynasty Herring
Kayla Jones
MaKayla Murray
4:47.24
Mar 14
International City Relays
13.
Callie Gibson
Dynasty Herring
Kayla Jones
Santaria Watts
4:52.03
Mar 9
Canes Central Ga Relays
14.
Kayla Jones
Callie Gibson
Dynasty Herring
Santaria Watts
5:19.97
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ni'Esha Butler
Santaria Watts
Jayla Wicker
Dynasty Herring
1:59.19
Feb 10
Richmond Hill Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Kyrica Harris
Carlandra Jones
Kayla Jones
Jamilliah Russell
4:46.06
Mar 14
International City Relays
2.
Samaria Carr
Brianna Mack
MaKayla Murray
Santaria Watts
4:58.98
Mar 14
International City Relays
3.
Callie Gibson
Kyrica Harris
Ariyonna Jones
Carlandra Jones
5:07.17
Feb 10
Richmond Hill Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Callie Gibson
Kayla Jones
Santaria Watts
Dynasty Herring
15:28.20
Feb 10
Richmond Hill Relays
2.
Callie Gibson
Carlandra Jones
Kayla Jones
Santaria Watts
15:39.70
Mar 14
International City Relays
Shot Put - 4kg
1.
-
Alyssa Garner
28' 5
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
2.
-
LaQueene Pittman
25' 8.5
PR
Feb 25
Eagle's Landing All-Comers FAT
3.
-
Dynasty Herring
18' 7
PR
Mar 9
Canes Central Ga Relays
Discus - 1kg
1.
-
LaQueene Pittman
80' 10
Mar 30
Laurens County Championship
2.
-
Alyssa Garner
69' 11
PR
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
3.
-
Dynasty Herring
66' 9
PR
Mar 14
International City Relays
High Jump
1.
-
Brianna Mack
4' 6
Mar 30
Laurens County Championship
Pole Vault
1.
10
Santaria Watts
8' 0
Mar 14
International City Relays
2.
10
Callie Gibson
7' 0
Mar 25
Carson & Lee WACO Relays
Long Jump
1.
9
Ariyonna Jones
16' 6
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
-
MaKayla Murray
13' 7
PR
Mar 30
Laurens County Championship
Triple Jump
1.
12
Jamilliah Russell
33' 4.5
PR
Mar 14
International City Relays
2.
-
Brianna Mack
31' 6
Mar 9
Canes Central Ga Relays
*Recent improvement