Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2022
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Aiden Weaver
11.25
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
12
Jason Allen
11.37
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Sam Essombe
11.41
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4.
11
Peyton Alcime
11.53
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
5.
12
Mikel Handy
11.66
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
6.
9
Kayden Sylvetre
11.95
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
12
Xavier Tates
12.00
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
9
Cornelius Benton
12.07
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
9.
9
Bryce Rattray
12.11
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
10.
12
Collin Betts
12.12
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
11.
12
Gideon Eshun
12.26
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
12
Zavion Plunkett
12.31
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
13.
10
Carlito McFadden
12.34
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
14.
10
Deon Brown
12.43
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
15.
9
Ryinn Fox
12.48
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
16.
11
D'Quarius Cooper
12.57
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
17.
10
Corneil Mills
12.61
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
18.
9
Josiah Blaylock
12.92
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
19.
8
Johnathan Williams
13.69
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
200 Meters
1.
12
Mikel Handy
22.81
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
12
Cherno Bah
23.02
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Sam Essombe
23.74
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4.
10
Aiden Weaver
23.92
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
5.
12
*
Zavion Plunkett
24.09
(2.9)
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
6.
11
Peyton Alcime
24.48
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
9
Kayden Sylvetre
24.69
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
9
Cornelius Benton
24.99
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
9.
12
Collin Betts
25.03
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
10.
9
Ryinn Fox
25.06
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
11.
12
Xavier Tates
25.23
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
9
Bryce Rattray
25.29
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
13.
10
*
Deon Brown
25.59
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
14.
10
Jahlil Lowry
25.73
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
15.
11
D'Quarius Cooper
25.78
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
16.
11
Cortez Mills
25.98
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
17.
9
Josiah Blaylock
26.98
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
18.
10
Carlito McFadden
27.78
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
19.
8
Johnathan Williams
28.89
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
20.
-
Isaac Orellana
30.76
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
400 Meters
1.
12
Sam Essombe
50.35
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
2.
10
JayShawn Jackson
51.16
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Cherno Bah
51.62
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
11
Mamadou Bah
53.94
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
5.
12
Karron Hunter
54.81
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
12
Parker Donaldson
54.99
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
12
Tim Smith
55.48
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
12
Mikel Handy
55.55
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
9.
11
Rishard Tates
57.76
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
10.
12
Mololuwa Olayemi
1:00.04
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
11.
12
Caden Goins
1:01.52
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
9
*
Alhassane Diarra
1:09.96
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
13.
8
*
Johnathan Williams
1:12.77
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
800 Meters
1.
11
*
Mamadou Bah
2:06.84
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
12
Devantae Likely
2:08.19
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
10
Gael Resendiz-Gomez
2:09.77
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
10
Adolfo Ortiz
2:14.16
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
5.
10
Deandre Hamilton-Galloway
2:46.71
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
-
Josue Martinez
3:13.82
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
1600 Meters
1.
10
*
Adolfo Ortiz
4:59.56
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
2.
12
*
Tim Smith
5:00.35
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
3.
10
Gael Resendiz-Gomez
5:49.50
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
10
*
Deandre Hamilton-Galloway
6:07.05
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
5.
-
Josue Martinez
7:09.48
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
3200 Meters
1.
10
Gael Resendiz-Gomez
11:22.07
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
110m Hurdles - 39"
1.
12
Eszaunie Earls
15.62
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
11
Rishard Tates
19.48
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Gideon Eshun
19.87
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
9
*
Bryce Rattray
20.98
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
5.
12
Messiah Chatman
21.77
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
300m Hurdles - 36"
1.
12
Eszaunie Earls
41.82
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
12
*
Collin Betts
44.71
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
3.
12
Gideon Eshun
47.30
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
12
*
Messiah Chatman
48.98
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
5.
9
Bryce Rattray
51.08
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
11
Rishard Tates
53.50
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
4x100 Relay
1.
Zavion Plunkett
Aiden Weaver
Jason Allen
Sam Essombe
43.40
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
Relay Team
43.99
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
3.
Darren Coleman
Jason Allen
Zavion Plunkett
Aiden Weaver
45.96
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4x200 Relay -
1.
Sam Essombe
Cherno Bah
Aiden Weaver
Mikel Handy
1:30.98
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
Relay Team
1:31.45
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
4x400 Relay
1.
*
Relay Team
3:29.37
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
JayShawn Jackson
Cherno Bah
Mamadou Bah
Sam Essombe
3:29.89
Mar 14
Lake Lanier Classic
4x800 Relay
1.
*
Relay Team
8:40.70
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
Devantae Likely
Gael Resendiz-Gomez
Rishard Tates
Mamadou Bah
8:41.94
Mar 14
Lake Lanier Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
William Tynes
46' 4
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
2.
10
*
Tre'Shaun Davila
39' 6
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
3.
10
Nasir Beasley
34' 10
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
4.
11
William Carlson
32' 0
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
5.
11
Almad Thomas
31' 9
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
12
Christopher Owusu
31' 9
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
10
Jayquan White
31' 2
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
8.
11
Thierno Bah
25' 10
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
Discus - 1.6kg
1.
12
*
William Tynes
114' 3
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
11
*
William Carlson
108' 8
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
3.
11
*
Almad Thomas
105' 11
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
4.
10
Jayquan White
102' 5
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
5.
10
Nasir Beasley
97' 1
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
12
Christopher Owusu
77' 10
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
7.
11
Thierno Bah
75' 4
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
8.
10
Tre'Shaun Davila
67' 0
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
High Jump
1.
12
Parker Donaldson
6' 4
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
2.
12
Caden Goins
5' 10
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Karron Hunter
5' 8
Mar 13
Archer All-Comers #2
4.
12
Tim Smith
5' 6
Mar 13
Archer All-Comers #2
12
Sam Essombe
5' 6
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
Long Jump
1.
12
Collin Betts
21' 3
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
2.
11
Cortez Mills
20' 10
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
10
Jahlil Lowry
19' 4
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4.
11
D'Quarius Cooper
18' 11
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
5.
12
Sam Essombe
18' 7.5
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
9
*
Cornelius Benton
18' 6.5
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
7.
11
Peyton Alcime
17' 10.5
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
8.
10
Corneil Mills
17' 5.5
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
9.
12
Devantae Likely
16' 3
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
10.
-
Rohan Sharma
15' 9
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
11.
10
Deon Brown
15' 2.5
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
10
Carlito McFadden
14' 11.25
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
Triple Jump
1.
12
*
Collin Betts
42' 2
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
10
Jahlil Lowry
35' 6
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
Womens
100 Meters
1.
11
Nakiaya Jemmott
12.06
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
10
*
Chian Mitchell
13.47
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
3.
10
Shakierra Anderson
13.52
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
9
*
Lauryn Shelton
13.54
(2.4)
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
5.
11
Mackenzie Sykes
13.64
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
10
Madison Boyd
13.68
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
9
Sheila-Renae Archibald
14.06
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
11
Gabrielle Martinez
14.14
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
9.
9
J'Adyn Moffett
14.36
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
10.
11
Kacey Cash
14.38
Mar 13
Archer All-Comers #2
11.
10
Joy Alizor
14.66
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
11
Aniya Cunnungham
14.76
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
13.
11
Mariah Handy
14.82
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
14.
9
Ciana Jones
14.89
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
15.
9
Fatou Diarra
14.93
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
16.
9
Alyssa Webb
15.06
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
17.
9
Abigail Bui
15.25
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
18.
10
Tabitha Duckworth
15.56
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
200 Meters
1.
11
Nakiaya Jemmott
25.32
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
9
*
Tsanaa Turner
27.22
(3.2)
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
11
*
Mariah Handy
27.22
(3.2)
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
4.
-
Anna Brooks
28.23
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
5.
11
Mackenzie Sykes
28.45
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
10
Chian Mitchell
28.79
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
7.
9
Lauryn Shelton
29.01
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
10
Madison Boyd
29.03
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
9.
10
Shakierra Anderson
29.13
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
10.
11
Kacey Cash
30.07
Mar 13
Archer All-Comers #2
11.
9
Sheila-Renae Archibald
30.33
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
11
Gabrielle Martinez
30.44
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
13.
9
J'Adyn Moffett
30.69
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
14.
10
Joy Alizor
31.38
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
15.
9
Fatou Diarra
32.05
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
16.
9
Taylor Wallace
32.09
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
17.
9
Ciana Jones
32.36
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
18.
9
Alyssa Webb
33.13
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
19.
10
Tabitha Duckworth
33.17
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
20.
9
Abigail Bui
33.77
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
400 Meters
1.
11
Nakiaya Jemmott
1:00.99
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
2.
9
Tsanaa Turner
1:01.97
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
11
*
Mariah Handy
1:02.66
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
4.
11
Zara Rowell
1:03.66
Mar 14
Lake Lanier Classic
5.
9
Aryel Day
1:09.75
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
-
Anna Brooks
1:13.85
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
800 Meters
1.
9
*
Aryel Day
2:45.61
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
10
Kristina Heiden
2:56.95
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
12
Amber Alcantar
3:01.26
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
4.
10
Titilayo Odupolu
3:23.80
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
5.
10
*
Bianca Mazuya
4:14.27
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
1600 Meters
1.
10
Kristina Heiden
6:32.58
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
12
Amber Alcantar
6:32.79
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
10
*
Titilayo Odupolu
6:55.04
PR
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
4.
10
Bianca Mazuya
9:21.87
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
100m Hurdles - 33"
1.
9
Taylor Wallace
19.39
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
11
Dallis Doss
19.42
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
3.
9
Tsanaa Turner
19.90
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
300m Hurdles - 30"
1.
11
Dallis Doss
48.83
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
9
Tsanaa Turner
53.94
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
3.
10
Shakierra Anderson
57.49
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
4.
9
Taylor Wallace
58.41
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
4x100 Relay
1.
Chian Mitchell
Lauryn Shelton
Shakierra Anderson
Madison Boyd
52.69
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
*
Relay Team
53.24
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
3.
Anna Brooks
Tsanaa Turner
Shakierra Anderson
Nakiaya Jemmott
53.61
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4x200 Relay -
1.
Tsanaa Turner
Shakierra Anderson
Zara Rowell
Nakiaya Jemmott
1:48.28
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
*
Relay Team
1:48.59
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
4x400 Relay
1.
*
Relay Team
4:09.07
Mar 25
Gwinnett County Varsity Championships
2.
Tsanaa Turner
Dallis Doss
Zara Rowell
Nakiaya Jemmott
4:15.57
Mar 14
Lake Lanier Classic
Shot Put - 4kg
1.
11
*
Kelsi Pierce
19' 7
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
2.
10
*
Kenyatta Jemmott
19' 3
PR
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
3.
10
Alexandria Oliver
16' 0
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
Discus - 1kg
1.
11
*
Kelsi Pierce
48' 10
Mar 28
Gwinnett County JV Championship
2.
11
Alexis Oliver
48' 0.5
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
3.
10
Kenyatta Jemmott
47' 2
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
4.
10
Alexandria Oliver
45' 6
PR
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
High Jump
1.
11
Zara Rowell
4' 10
Mar 14
Lake Lanier Classic
Long Jump
1.
10
Shakierra Anderson
15' 2.5
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
2.
9
Lauryn Shelton
15' 1
PR
Mar 14
Lake Lanier Classic
3.
11
Gabrielle Martinez
15' 0.75
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
4.
11
Nakiaya Jemmott
14' 4.5
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
5.
11
Kacey Cash
14' 2
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
12
Angelina Watson
12' 10.75
Feb 14
Wesleyan School Varsity Meet #1
7.
9
Abigail Bui
11' 4
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
Triple Jump
1.
11
Dallis Doss
25' 7
PR
Mar 2
Jerry Arnold Challenge
*Recent improvement