Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Drew Porter
11.44c
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
2.
10
Cortez Harris
11.74c
Apr 16
Eagle Invite
3.
11
Theo Hill
11.79
(2.5)
PR
May 8
Lake County Boys Invitational
4.
12
Skyler Brannstrom
11.94c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
5.
12
Destiny Dickson
12.23
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
6.
9
Michael Wright
12.24c
PR
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
7.
12
Matt Horton
12.34c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
8.
9
Nick Galante
12.74c
Apr 27
Lakes Dual
9.
9
Nick Skutnik
12.94c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
10.
9
Anthony Murray
13.14c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
9
Gabe Tijerina
13.24c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
12.
9
Marcus Trudell
16.44c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
9
Nick Pulley
17.84c
PR
Apr 27
Lakes Dual
100 Meters - Relay Split
1.
10
Landon Keefover
10.8h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
2.
9
Drew Porter
11.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3.
10
Cortez Harris
11.9h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
9
Nick Galante
12.1h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
200 Meters
1.
9
Drew Porter
23.14c
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
2.
11
Theo Hill
23.44c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
3.
10
Landon Keefover
23.64c
Apr 7
Lake Zurich Dual
4.
10
Brandon Etayem
24.14c
PR
Apr 27
Lakes Dual
5.
12
Matt Horton
25.04c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
6.
12
Destiny Dickson
25.24c
Apr 13
Round Lake Dual
7.
9
Michael Wright
25.61
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
8.
9
Nick Galante
25.84c
Apr 27
Lakes Dual
9.
10
Quinn Landl
26.24c
PR
Apr 27
Lakes Dual
9
Anthony Murray
26.24c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
10
Dylan Hebior
26.34c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
12.
11
Brendon Nicolai
26.54c
PR
Apr 13
Round Lake Dual
13.
9
Nick Skutnik
26.64c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
14.
9
Gabe Tijerina
26.84c
PR
Apr 27
Lakes Dual
15.
12
Alan Taylor
27.54c
Apr 13
Round Lake Dual
16.
10
Jack Connelly
28.34c
PR
Apr 20
Wauconda Dual
17.
10
Nick Milone
29.54c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
18.
9
Paul Iman
29.64c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
19.
9
Marcus Trudell
30.24c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
20.
9
Matt Capek
31.24c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
200 Meters - Relay Split
1.
9
Drew Porter
23.5h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
2.
10
Cortez Harris
25.2h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3.
9
Michael Wright
25.5h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
9
Anthony Murray
26.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
400 Meters
1.
12
Bogdan Anghel
53.04c
Apr 20
Wauconda Dual
2.
11
Dylan Duckworth
53.74c
PR
Apr 27
Lakes Dual
3.
12
Gabe Lopes
53.83
PR
May 1
Crystal Lake Central Invite
4.
11
Theo Hill
54.14c
PR
Apr 16
Eagle Invite
5.
10
Pat Schoenfelder
54.64c
PR
Apr 27
Lakes Dual
6.
9
Nick Galante
55.44c
PR
May 9
Prairie-Lake Invitational
7.
10
Marc Gillespie
56.37
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
8.
10
David Lonski
57.04c
May 4
North Chicago w/ Grant
9.
9
Gabe Tijerina
58.74c
PR
Apr 27
Lakes Dual
10.
12
Jack Kovach
59.04c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
9
Nick Skutnik
1:00.64c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
12.
10
Jack Chudzik
1:01.44c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
9
Joe Sculuca
1:02.44c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
14.
9
Anthony Murray
1:02.94c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
15.
9
RJ Vazquez
1:04.64c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
16.
9
Marcus Trudell
1:19.74c
PR
Apr 27
Lakes Dual
400 Meters - Relay Split
1.
12
Bogdan Anghel
51.5h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
2.
12
Gabe Lopes
52.2h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
3.
10
Landon Keefover
53.4h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
11
Theo Hill
53.6h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
5.
11
Dylan Duckworth
54.3h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
6.
9
Nick Galante
56.6h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
7.
10
Pat Schoenfelder
56.7h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
8.
10
Brandon Etayem
57.5h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
10
Marc Gillespie
57.5h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
800 Meters
1.
11
Dylan Duckworth
2:02.87
PR
May 1
Crystal Lake Central Invite
2.
12
Zach Besson
2:07.4h
PR
Apr 27
Lakes Dual
3.
9
Joe Sculuca
2:17.0h
PR
May 6
Harland Invite
4.
11
Nick Filippone
2:17.79
PR
May 1
Crystal Lake Central Invite
5.
9
Andrew Hare
2:19.9h
PR
Apr 27
Lakes Dual
6.
12
Tommy Castino
2:20.35
PR
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
7.
10
Jack Chudzik
2:22.5h
PR
May 6
Harland Invite
8.
9
Max Barton
2:25.0h
PR
Apr 16
Eagle Invite
9.
9
Brad Gaydovchik
2:29.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
10.
11
Tyler Jenkins
2:31.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
9
De'Andre Burns
2:31.6h
PR
Apr 27
Lakes Dual
12.
11
Isaiah Wixford
2:43.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
10
Tyler Johnson
2:44.6h
PR
Apr 27
Lakes Dual
14.
9
Nick Pulley
3:02.3h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
800 Meters - Relay Split
1.
12
Zach Besson
2:07.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
2.
11
Dylan Duckworth
2:08.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
3.
10
Pat Schoenfelder
2:12.0h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
12
Danny Ressler
2:12.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
5.
9
Andrew Hare
2:19.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
6.
12
Tommy Castino
2:20.0h
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
9
Max Barton
2:20.0h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
10
Kevin Vettesse
2:20.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
9.
9
Joe Sculuca
2:21.0h
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
10.
11
Nick Filippone
2:23.0h
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
11.
9
De'Andre Burns
2:29.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
9
Alex Besson
2:29.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
13.
10
David Lonski
2:31.0h
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
14.
9
RJ Vazquez
2:33.0h
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
15.
10
Jack Chudzik
2:35.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
1600 Meters
1.
12
Zach Besson
4:28.99
PR
May 15
NSC
2.
12
Danny Ressler
4:53.0h
Apr 16
Eagle Invite
3.
12
Tommy Castino
5:05.0h
PR
Apr 27
Lakes Dual
4.
10
Kevin Vettesse
5:05.1h
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
5.
9
Andrew Hare
5:05.22
May 1
Crystal Lake Central Invite
6.
11
Nick Filippone
5:05.8h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
7.
9
Max Barton
5:20.3h
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
8.
9
Alex Besson
5:27.0h
May 4
North Chicago w/ Grant
9.
9
Brad Gaydovchik
5:37.0h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
10.
12
Shane Thomas
5:43.9h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
11.
9
Ryan Campbell
5:55.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
12.
12
Peter Blameuser
5:57.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
9
Nick Pulley
6:09.5h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
14.
11
Isaiah Wixford
6:12.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
15.
9
Brian Wimer
6:56.0h
PR
Apr 27
Lakes Dual
16.
9
Andrew Johnson
7:01.0h
Apr 13
Round Lake Dual
1600 Meters - Relay Split
1.
9
Andrew Hare
5:11.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
2.
10
Kevin Vettesse
5:12.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3.
9
Joe Sculuca
5:19.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
9
Max Barton
5:21.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3200 Meters
1.
12
Danny Ressler
10:16.12
Apr 11
Paul Gans Invitational
2.
12
Zach Besson
10:32.4h
Apr 13
Round Lake Dual
3.
12
Tommy Castino
10:50.53
PR
May 1
Crystal Lake Central Invite
4.
11
Nick Filippone
11:04.0h
PR
Apr 16
Eagle Invite
5.
10
Kevin Vettesse
11:07.3h
May 6
Harland Invite
6.
9
Alex Besson
11:08.2h
May 6
Harland Invite
7.
9
Andrew Hare
11:39.0h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
8.
9
Joe Sculuca
11:41.7h
Apr 13
Round Lake Dual
9.
9
Max Barton
11:45.5h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
10.
12
Shane Thomas
12:21.0h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
12
Peter Blameuser
12:21.5h
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
12.
9
Ryan Campbell
12:26.0h
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
9
Brad Gaydovchik
13:03.5h
PR
Apr 13
Round Lake Dual
14.
9
Brian Wimer
14:09.0h
PR
Apr 20
Wauconda Dual
15.
9
Andrew Johnson
14:56.0h
Apr 27
Lakes Dual
110m Hurdles - 39"
1.
10
Landon Keefover
14.74c
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
2.
12
Gabe Lopes
15.64c
PR
Apr 16
Eagle Invite
3.
10
Marc Gillespie
16.24c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
4.
11
Peyton Morrow
17.44c
May 4
North Chicago w/ Grant
5.
12
Bogdan Anghel
18.14c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
6.
10
Nick Milone
19.84c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
7.
9
Michael Wright
20.14c
PR
Apr 20
Wauconda Dual
8.
9
Paul Iman
21.44c
Apr 20
Wauconda Dual
9.
9
Matt Capek
23.14c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
110m Hurdles - Relay Split
1.
10
Landon Keefover
17.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
2.
10
Marc Gillespie
18.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3.
9
Michael Wright
20.2h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
10
Nick Milone
20.4h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Bogdan Anghel
41.54
PR
May 15
NSC
2.
10
Landon Keefover
42.44c
Apr 7
Lake Zurich Dual
3.
10
Pat Schoenfelder
42.48
May 8
Lake County Boys Invitational
4.
12
Gabe Lopes
43.44
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
5.
10
Marc Gillespie
45.14c
Apr 27
Lakes Dual
6.
11
Theo Hill
45.34c
Apr 7
Lake Zurich Dual
7.
11
Peyton Morrow
47.74c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
8.
10
Nick Milone
52.44c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
9.
9
Paul Iman
52.74c
PR
Apr 27
Lakes Dual
10.
9
Michael Wright
53.74c
PR
May 4
North Chicago w/ Grant
11.
9
Matt Capek
56.44c
PR
Apr 27
Lakes Dual
300m Hurdles - Relay Split
1.
10
Landon Keefover
43.9h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
2.
10
Marc Gillespie
44.4h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
3.
10
Pat Schoenfelder
45.0h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4.
10
Nick Milone
51.5h
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4x100 Relay
1.
-
Drew Porter
Landon Keefover
Destiny Dickson
Theo Hill
44.90
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
2.
-
Landon Keefover
Gabe Lopes
Bogdan Anghel
Theo Hill
45.63
May 15
NSC
-
Relay Team
45.63
May 14
North Suburban Boys Conference Meet
4.
-
Gabe Lopes
Landon Keefover
Drew Porter
Theo Hill
45.68
May 8
Lake County Boys Invitational
5.
-
Nick Galante
Landon Keefover
Brandon Etayem
Drew Porter
45.84c
May 6
Harland Invite
-
Destiny Dickson
Landon Keefover
Brandon Etayem
Drew Porter
45.84c
May 4
North Chicago w/ Grant
7.
-
Nick Galante
Landon Keefover
Marc Gillespie
Drew Porter
45.94c
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
-
Cortez Harris
Landon Keefover
Brandon Etayem
Drew Porter
45.94c
Apr 27
Lakes Dual
9.
-
Cortez Harris
Landon Keefover
Destiny Dickson
Theo Hill
46.04c
Apr 7
Lake Zurich Dual
-
Cortez Harris
Landon Keefover
Nick Galante
Drew Porter
46.04c
Apr 15
Libertyville F/S Invite
11.
-
Gabe Lopes
Bogdan Anghel
Destiny Dickson
Theo Hill
46.09
Apr 11
Paul Gans Invitational
12.
-
Nick Galante
Michael Wright
Marc Gillespie
Drew Porter
46.14c
May 16
Praire-Lake Invitational
13.
-
Gabe Lopes
Peyton Morrow
Marc Gillespie
Bogdan Anghel
46.24c
Apr 7
Lake Zurich Dual
14.
-
Gabe Lopes
Alan Taylor
Destiny Dickson
Theo Hill
47.04c
Apr 16
Eagle Invite
15.
-
Gabe Lopes
Bogdan Anghel
Marc Gillespie
Theo Hill
47.14c
May 4
North Chicago w/ Grant
16.
-
Anthony Murray
Paul Iman
Quinn Landl
Nick Milone
49.84c
Apr 27
Lakes Dual
4x200 Relay -
1.
-
Drew Porter
Gabe Lopes
Landon Keefover
Theo Hill
1:33.17
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
2.
-
Brandon Etayem
Theo Hill
Destiny Dickson
Drew Porter
1:35.9h
May 4
North Chicago w/ Grant
3.
-
Cortez Harris
Brandon Etayem
Drew Porter
Theo Hill
1:36.0h
Apr 27
Lakes Dual
4.
-
Relay Team
1:36.63
May 8
Lake County Boys Invitational
-
Landon Keefover
Drew Porter
Nick Galante
Theo Hill
1:36.63
May 8
Lake County Boys Invitational
6.
-
Brandon Etayem
Theo Hill
Landon Keefover
Drew Porter
1:36.7h
Apr 20
Wauconda Dual
7.
-
Brandon Etayem
Drew Porter
Destiny Dickson
Peyton Morrow
1:38.46
May 1
Crystal Lake Central Invite
8.
-
Michael Wright
Anthony Murray
Brandon Etayem
Drew Porter
1:39.5h
May 6
Harland Invite
9.
-
Michael Wright
Andrew Hare
David Lonski
Quinn Landl
1:40.3h
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
10.
-
Michael Wright
Anthony Murray
David Lonski
Quinn Landl
1:40.6h
May 9
Prairie-Lake Invitational
-
Cortez Harris
Nick Galante
Michael Wright
Drew Porter
1:40.6h
Apr 16
Eagle Invite
12.
-
Destiny Dickson
Alan Taylor
Peyton Morrow
Brendon Nicolai
1:41.0h
Apr 16
Eagle Invite
13.
-
Cortez Harris
Michael Wright
Anthony Murray
Drew Porter
1:41.3h
Apr 15
Libertyville F/S Invite
14.
-
Cortez Harris
Brandon Etayem
Michael Wright
Drew Porter
1:42.35
Apr 11
Paul Gans Invitational
15.
-
Cortez Harris
Destiny Dickson
Brandon Etayem
Alan Taylor
1:42.6h
Apr 7
Lake Zurich Dual
4x400 Relay
1.
-
Landon Keefover
Theo Hill
Gabe Lopes
Bogdan Anghel
3:29.10
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
2.
-
Relay Team
3:30.63
May 14
North Suburban Boys Conference Meet
-
Gabe Lopes
Landon Keefover
Theo Hill
Bogdan Anghel
3:30.63
May 15
NSC
4.
-
Bogdan Anghel
Gabe Lopes
Theo Hill
Dylan Duckworth
3:32.23
May 1
Crystal Lake Central Invite
5.
-
Gabe Lopes
Dylan Duckworth
Theo Hill
Bogdan Anghel
3:33.24
Apr 11
Paul Gans Invitational
6.
-
Gabe Lopes
Bogdan Anghel
Dylan Duckworth
Zach Besson
3:33.9h
Apr 16
Eagle Invite
7.
-
Bogdan Anghel
Gabe Lopes
Theo Hill
Pat Schoenfelder
3:35.9h
Apr 27
Lakes Dual
8.
-
Bogdan Anghel
Gabe Lopes
Landon Keefover
Dylan Duckworth
3:37.7h
May 4
North Chicago w/ Grant
9.
-
Gabe Lopes
Pat Schoenfelder
Theo Hill
Bogdan Anghel
3:38.7h
Apr 13
Round Lake Dual
10.
-
Bogdan Anghel
Gabe Lopes
Pat Schoenfelder
Dylan Duckworth
3:41.2h
Apr 20
Wauconda Dual
11.
-
Landon Keefover
Nick Galante
Marc Gillespie
Pat Schoenfelder
3:43.0h
May 6
Harland Invite
12.
-
Pat Schoenfelder
Marc Gillespie
Nick Galante
Zach Besson
3:47.5h
May 4
North Chicago w/ Grant
13.
-
Nick Galante
Marc Gillespie
Pat Schoenfelder
David Lonski
3:48.0h
May 9
Prairie-Lake Invitational
14.
-
Marc Gillespie
Pat Schoenfelder
Nick Galante
Brandon Etayem
3:49.69
Apr 11
Paul Gans Invitational
15.
-
Nick Galante
Marc Gillespie
David Lonski
Pat Schoenfelder
3:50.8h
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
16.
-
Nick Galante
Michael Wright
Marc Gillespie
Pat Schoenfelder
3:51.5h
Apr 16
Eagle Invite
17.
-
Zach Besson
Dylan Duckworth
Tyler Jenkins
Jack Kovach
3:53.0h
Apr 27
Lakes Dual
18.
-
Jack Chudzik
De'Andre Burns
RJ Vazquez
Joe Sculuca
4:03.0h
Apr 27
Lakes Dual
19.
-
Marc Gillespie
Nick Galante
De'Andre Burns
Paul Iman
4:04.7h
Apr 7
Lake Zurich Dual
20.
-
Nick Galante
Marc Gillespie
Anthony Murray
RJ Vazquez
4:06.5h
Apr 13
Round Lake Dual
21.
-
Jack Chudzik
De'Andre Burns
Paul Iman
David Lonski
4:11.3h
Apr 13
Round Lake Dual
22.
-
David Lonski
Anthony Murray
Nick Milone
Jack Chudzik
4:17.0h
Apr 7
Lake Zurich Dual
4x800 Relay
1.
-
Zach Besson
Danny Ressler
Pat Schoenfelder
Dylan Duckworth
8:40.0h
Apr 20
Wauconda Dual
2.
-
Danny Ressler
Zach Besson
Pat Schoenfelder
Tommy Castino
8:47.0h
May 4
North Chicago w/ Grant
3.
-
Zach Besson
Tommy Castino
Bogdan Anghel
Dylan Duckworth
8:49.2h
Apr 16
Eagle Invite
4.
-
Pat Schoenfelder
Tommy Castino
Max Barton
Joe Sculuca
9:04.10
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
5.
-
Joe Sculuca
Max Barton
Andrew Hare
Pat Schoenfelder
9:09.2h
May 6
Harland Invite
6.
-
Tommy Castino
Nick Filippone
Zach Besson
Dylan Duckworth
9:11.0h
Apr 7
Lake Zurich Dual
7.
-
Andrew Hare
Joe Sculuca
Max Barton
Pat Schoenfelder
9:12.8h
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
8.
-
Joe Sculuca
Andrew Hare
Max Barton
Pat Schoenfelder
9:14.0h
May 9
Prairie-Lake Invitational
9.
-
Pat Schoenfelder
Andrew Hare
Max Barton
Joe Sculuca
9:15.43
Apr 11
Paul Gans Invitational
10.
-
Andrew Hare
Joe Sculuca
Max Barton
Kevin Vettesse
9:23.9h
Apr 15
Libertyville F/S Invite
11.
-
Max Barton
Andrew Hare
Joe Sculuca
Pat Schoenfelder
9:45.0h
Apr 7
Lake Zurich Dual
12.
-
De'Andre Burns
Alex Besson
Jack Chudzik
David Lonski
10:07.0h
Apr 20
Wauconda Dual
13.
-
RJ Vazquez
Jack Chudzik
De'Andre Burns
David Lonski
10:15.0h
Apr 7
Lake Zurich Dual
14.
-
De'Andre Burns
RJ Vazquez
Jack Chudzik
Alex Besson
10:20.0h
May 4
North Chicago w/ Grant
4x1600 Relay
1.
-
Andrew Hare
Joe Sculuca
Max Barton
Kevin Vettesse
21:03.0h
Apr 15
Libertyville F/S Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Nick Galante
Michael Wright
Drew Porter
Pat Schoenfelder
3:59.0h
Apr 15
Libertyville F/S Invite
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
-
Landon Keefover
Marc Gillespie
Nick Milone
Michael Wright
1:15.6h
Apr 15
Libertyville F/S Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Tim Christian
47' 2.5
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
2.
11
Jared Bolton
44' 9
May 22
IHSA Boys 2A Sectional - Richmond (R.-Burton)
3.
12
Ben Atkins
41' 9.5
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
4.
9
Daeshaun Hawkins
36' 6
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
5.
10
Jacob Baker
35' 10.5
PR
May 18
Grant Frosh-Soph Invite
6.
11
Stephen Frandsen
34' 5
Apr 7
Lake Zurich Dual
7.
11
Zach Frye
33' 8
PR
Apr 20
Wauconda Dual
8.
9
DeShawn Williams
32' 6
PR
Apr 20
Wauconda Dual
9.
11
Dylan McBride
31' 10.5
Apr 27
Lakes Dual
10.
9
Alex Scheider
30' 5
Apr 20
Wauconda Dual
11.
9
Robert Londono
27' 7
PR
Apr 20
Wauconda Dual
12.
12
Skylar Rupnow
23' 7
Apr 20
Wauconda Dual
13.
9
Anthony Ranzini
23' 5
PR
Apr 27
Lakes Dual
Discus - 1.6kg
1.
12
Alan Taylor
152' 10
May 8
Lake County Boys Invitational
2.
12
Brad Russell
134' 0
May 1
Crystal Lake Central Invite
3.
12
Tim Christian
118' 11
PR
Apr 27
Lakes Dual
4.
11
Jared Bolton
109' 5
Apr 7
Lake Zurich Dual
5.
9
DeShawn Williams
108' 6
May 6
Harland Invite
6.
11
Zach Frye
94' 10
PR
Apr 27
Lakes Dual
7.
9
Daeshaun Hawkins
92' 10
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
8.
9
Robert Londono
92' 1
May 6
Harland Invite
9.
10
Jacob Baker
90' 10
PR
Apr 27
Lakes Dual
10.
11
Dylan McBride
86' 8
PR
Apr 27
Lakes Dual
11.
9
Alex Scheider
83' 1
Apr 27
Lakes Dual
12.
9
Anthony Ranzini
71' 5
PR
Apr 7
Lake Zurich Dual
13.
12
Skylar Rupnow
67' 6
PR
Apr 20
Wauconda Dual
14.
11
Stephen Frandsen
53' 8
Apr 7
Lake Zurich Dual
High Jump
1.
10
Quinn Landl
5' 6
May 6
Harland Invite
9
Nick Galante
5' 6
May 9
Prairie-Lake Invitational
3.
12
Jack Kovach
5' 4
Apr 11
Paul Gans Invitational
4.
11
Brendon Nicolai
5' 0
Apr 16
Eagle Invite
9
Anthony Murray
5' 0
PR
May 6
Harland Invite
Pole Vault
1.
12
Matt Horton
13' 3
PR
May 15
NSC
2.
12
Raymond Luc
11' 0
PR
Apr 20
Wauconda Dual
10
Dylan Hebior
11' 0
May 9
Prairie-Lake Invitational
4.
10
David Lonski
9' 6
PR
May 6
Harland Invite
5.
10
Cody Matonik
8' 6
Apr 15
Libertyville F/S Invite
Long Jump
1.
12
Destiny Dickson
21' 6.5
PR
Apr 16
Eagle Invite
2.
9
Drew Porter
18' 5
Apr 16
Eagle Invite
3.
10
Quinn Landl
18' 1.5
PR
May 6
Harland Invite
4.
11
Peyton Morrow
17' 10.25
PR
May 8
Lake County Boys Invitational
5.
12
Skyler Brannstrom
17' 0.5
PR
Apr 13
Round Lake Dual
6.
10
Brandon Etayem
16' 11
Apr 13
Round Lake Dual
7.
11
Brendon Nicolai
16' 4.5
PR
Apr 13
Round Lake Dual
8.
9
Michael Wright
15' 3.75
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
9.
9
Anthony Murray
15' 2
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
Triple Jump
1.
10
Brandon Etayem
38' 3.5
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
2.
11
Peyton Morrow
38' 0
PR
Apr 16
Eagle Invite
3.
12
Raymond Luc
36' 6.5
PR
Apr 11
Paul Gans Invitational
4.
9
Michael Wright
35' 3.5
PR
May 9
Prairie-Lake Invitational
5.
11
Brendon Nicolai
34' 10
May 15
NSC
6.
10
Marc Gillespie
34' 0
Apr 15
Libertyville F/S Invite
7.
9
Anthony Murray
31' 8
PR
Apr 15
Libertyville F/S Invite
8.
11
Tyler Jenkins
29' 6
PR
Apr 13
Round Lake Dual
Womens
100 Meters
1.
11
Jatiyah Childs
14.04
(-4.0)
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
9
Mia Fogal
14.96
(-2.5)
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
200 Meters
1.
9
Amanda Rowe
29.65
(-3.1)
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
400 Meters
1.
10
Elisa Pokorny
1:06.98
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
10
Danielle Tebbe
1:09.03
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
800 Meters
1.
11
Natalie Nielsen
2:33.22
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
10
Allison Smith
2:53.00
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
1600 Meters
1.
11
Kayla Fahey
6:07.57
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
9
Brianna Vettese
6:18.82
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
3200 Meters
1.
9
Allison Morris
13:32.02
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
10
Emily Holmes
15:11.57
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
Maddie Brost
18.48
(-2.6)
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
-
Emma Roeker
19.55
(-2.0)
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
300m Hurdles - 30"
1.
11
Anna Arden
47.63
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
2.
12
Maddie Brost
51.82
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
53.66
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:54.77
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:33.71
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
11:36.96
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Sabrina Long
33' 4.5
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
11
Mikayla Christian
32' 3
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
Discus - 1kg
1.
11
Mikayla Christian
123' 1
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
11
Sabrina Long
94' 0.5
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
High Jump
1.
12
Maddie Brost
4' 9
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
12
Carly McCamron
4' 7
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
Pole Vault
1.
10
Emma Miller
9' 0
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
11
Taegan Gandolfi
8' 6
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
Long Jump
1.
11
Anna Arden
15' 10
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
2.
11
Jatiyah Childs
15' 8.5
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
Triple Jump
1.
10
Elisa Pokorny
30' 6.25
PR
May 7
North Suburban Girls Conference Meet
*Recent improvement