Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Jacoby Haynes
11.56
Apr 19
Rocket Relays
2.
11
Jimmy Badillo
11.67
PR
May 4
Kane County Boys Invite
3.
11
Ethan Chanthana
11.89
PR
Apr 19
Rocket Relays
4.
11
Matt Ganziano
11.97
PR
Apr 19
Rocket Relays
5.
12
Gabe Rivera
12.08
May 4
Kane County Boys Invite
6.
9
Joe LeMaster
12.64
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
9
Matthew Ibanez
13.71
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
8.
9
Mason Skole
13.88
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
9
Braden Hunt
15.40
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
200 Meters
1.
12
Jacob Teets
23.61
PR
Apr 19
Rocket Relays
2.
10
Yavant Hausler
23.88
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
11
Patrick Mayfield
24.09
PR
May 4
Kane County Boys Invite
4.
9
Jacoby Haynes
24.22
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
12
Kevin Chounlamany
24.88
PR
May 4
Kane County Boys Invite
6.
9
Joe LeMaster
27.49
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
11
Sahil Bagga
28.13
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
8.
9
Mason Skole
28.65
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
9
Matthew Ibanez
29.28
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
400 Meters
1.
11
Adam Kries
50.85
PR
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
2.
12
Jacob Teets
52.30
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
12
Michael Kalusa
53.37
Apr 19
Rocket Relays
4.
10
Tommy Zettl
54.31
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
11
Cody Schrock
55.28
PR
May 4
Kane County Boys Invite
6.
9
Canon Rank
1:00.30
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
11
Zach Hayden
1:01.44
PR
Apr 19
Rocket Relays
800 Meters
1.
11
Adam Kries
2:02.42
Apr 19
Rocket Relays
2.
9
Javarius Foreman
2:04.72
May 4
Kane County Boys Invite
3.
12
Jack Zettl
2:05.09
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
9
Anthony Farmer
2:06.22
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
12
Arnie Rodriguez
2:09.45
PR
May 4
Kane County Boys Invite
6.
10
Tommy Zettl
2:12.10
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
7.
9
John Huaracha
2:22.02
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
8.
9
J Delacruz
2:31.10
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
9
Aaron Erb
2:46.53
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
9
Kevin Che
2:47.56
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
9
Ethan Kono
2:48.26
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
1500 Meters
1.
12
Jack Zettl
4:18.08
PR
Jun 1
Magis Miles
1600 Meters
1.
12
Jack Zettl
4:26.81
PR
May 4
Kane County Boys Invite
2.
12
Arnie Rodriguez
4:48.23
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
11
Tyler Gerke
4:48.52
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
4.
9
Javarius Foreman
4:49.78
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
9
Anthony Farmer
4:52.82
May 4
Kane County Boys Invite
6.
12
James Lambos
4:53.01
PR
Apr 19
Rocket Relays
7.
11
Logan Andersen
4:53.16
Apr 19
Rocket Relays
8.
10
Gio Martinez
5:23.19
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
9.
9
Nathan Guy
5:23.90
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
11
Evan Schmidt
5:30.53
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
9
Kyle Sprenger
5:35.60
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12.
9
Noah Karroutu
5:38.48
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
13.
9
Mitch Cigrand
6:12.70
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
1 Mile
1.
12
Jack Zettl
4:36.26
PR
Jun 1
Magis Miles
3200 Meters
1.
9
Anthony Farmer
10:05.79
PR
Apr 19
Rocket Relays
2.
12
Jack Zettl
10:11.31
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
11
Tyler Gerke
10:21.54
PR
May 4
Kane County Boys Invite
4.
11
Jack Hartmann
10:22.69
May 4
Kane County Boys Invite
5.
12
Arnie Rodriguez
10:45.13
PR
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
6.
9
Nathan Guy
11:23.25
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
11
Patrick Pieroni
11:46.57
PR
Apr 19
Rocket Relays
8.
9
Kyle Sprenger
11:50.66
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Connor Wagner
15.68
May 4
Kane County Boys Invite
2.
9
Tyler Wagner
18.83
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
3.
9
Dean Kaliakmanis
20.31
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4.
9
Layne Scott
21.27
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
Connor Wagner
39.53
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
2.
9
Dean Kaliakmanis
48.46
May 4
Kane County Boys Invite
3.
9
Tyler Wagner
50.94
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4.
9
Layne Scott
53.47
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.70
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
2.
Michael Kalusa
Connor Wagner
Jimmy Badillo
Jacoby Haynes
44.17
May 4
Kane County Boys Invite
3.
Joe LeMaster
Yavant Hausler
Layne Scott
Dean Kaliakmanis
44.80
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
9
Joe LeMaster
Layne Scott
Dean Kaliakmanis
Mason Skole
51.83
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4x200 Relay -
1.
Michael Kalusa
Jacoby Haynes
Jimmy Badillo
Jacob Teets
1:29.89
May 26
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.
Relay Team
1:31.09
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
3.
Michael Kalusa
Yavant Hausler
Jimmy Badillo
Jacoby Haynes
1:32.45
May 4
Kane County Boys Invite
4.
Michael Kalusa
Kevin Chounlamany
Jacoby Haynes
Jacob Teets
1:33.70
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
Ethan Chanthana
Matt Ganziano
Yavant Hausler
Patrick Mayfield
1:36.69
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
Jacoby Haynes
Joe LeMaster
Layne Scott
Mason Skole
1:43.91
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
9
Joe LeMaster
Layne Scott
Matthew Ibanez
Mason Skole
1:51.56
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4x400 Relay
1.
Connor Wagner
Michael Kalusa
Jacob Teets
Adam Kries
3:19.87
May 26
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.
Relay Team
3:23.42
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
3.
Connor Wagner
Tom Zettl
Michael Kalusa
Adam Kries
3:23.55
May 4
Kane County Boys Invite
4.
Javorious Foreman
Jack Zettl
Tom Zettl
Anthony Farmer
3:49.11
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
9
Tyler Didomenico
Cannon Rank
Kyle Sprenger
John Huaracha
3:57.77
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
John Huracha
Javorious Foreman
Cannon Rank
Nathan Guy
4:08.97
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4x800 Relay
1.
Jack Zettl
Logan Andersen
Anthony Farmer
Adam Kries
8:00.97
May 26
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.
Relay Team
8:04.61
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
3.
Tommy Zettl
Logan Andersen
Anthony Farmer
Adam Kries
8:08.21
May 26
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4.
Logan Andersen
Anthony Farmer
Tommy Zettl
Adam Kries
8:10.14
May 4
Kane County Boys Invite
5.
John Huaracha
Javorious Foreman
Tom Zettl
Logan Andersen
8:50.75
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
Tyler Didomenico
Cannon Rank
Kyle Sprenger
Aaron Erb
10:12.41
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
9
Jason Delacruz
Noah Karottu
Aaron Erb
Ethan Chanathra
10:24.15
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:39.56
Apr 19
Rocket Relays
2.
9
Eric Metz
Joe LeMaster
Jacoby Haynes
Javorious Foreman
1:46.84
May 4
Kane County Boys Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jack Zettl
Jacob Teets
Adam Kries
Anthony Farmer
10:52.26
Apr 21
Distance Night in Palatine
Shot Put - 12lb
1.
11
Davis Dunham
44' 1.5
May 4
Kane County Boys Invite
2.
9
Jake Borman
43' 0
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
11
James Estes
40' 5
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
12
Michael Pearson
39' 9
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
9
Eric Metz
36' 6
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
A Uribe
34' 6
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
10
Connor Hodgson
33' 5
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
8.
9
Alex Dekker
31' 1
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
9
EJ Espino
30' 1
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
9
Jason Rodman
30' 0
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
10
Mike Dubanowski
29' 2
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12.
9
S Joseph
24' 9
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
Discus - 1.6kg
1.
9
Eric Metz
117' 0
May 4
Kane County Boys Invite
2.
11
James Estes
115' 7
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
3.
9
Jake Borman
108' 11
May 4
Kane County Boys Invite
4.
12
Michael Pearson
102' 7
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
11
Davis Dunham
97' 8
Apr 19
Rocket Relays
6.
10
Connor Hodgson
93' 8
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
9
EJ Espino
93' 1
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
8.
9
A Uribe
89' 11
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
10
Connor Hogdson
86' 6
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
10.
9
S Joseph
77' 5
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
10
Mike Dubanowski
75' 4
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12.
9
Alex Dekker
72' 8
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
13.
9
Jason Rodman
65' 9
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
High Jump
1.
11
Patrick Mayfield
6' 3
PR
May 26
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.
12
Michael Kalusa
6' 2
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
12
Kevin Chounlamany
5' 6
PR
May 4
Kane County Boys Invite
4.
11
Ethan Chanthana
5' 2
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
Pole Vault
1.
10
Hunter Hulke
11' 0
May 4
Kane County Boys Invite
2.
12
Gabe Rivera
10' 6
May 4
Kane County Boys Invite
3.
9
Eric Metz
9' 6
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
Long Jump
1.
12
Michael Kalusa
21' 9
PR
May 18
IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
2.
9
Jacoby Haynes
19' 1
PR
May 4
Kane County Boys Invite
3.
12
Kevin Chounlamany
18' 5.5
PR
May 4
Kane County Boys Invite
4.
10
Yavant Hausler
17' 9.5
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
11
Sahil Bagga
15' 6
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
Dean Kaliakmanis
14' 8.5
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
9
Joe LeMaster
13' 3.5
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
Triple Jump
1.
11
Patrick Mayfield
38' 0
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
2.
12
Kevin Chounlamany
37' 1
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
9
Layne Scott
33' 5
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4.
11
Sahil Bagga
33' 1
Apr 19
Rocket Relays
Womens
100 Meters
1.
9
Fiona Pedone
13.10
Apr 19
Rocket Relays
2.
10
Hayli Bonds
14.00
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
3.
12
Lexi Saletta
14.23
(.0)
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
4.
9
Emily Ahlers
14.59
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
10
Molly Heffernan
14.66
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
6.
12
Sydney Serritella
14.77
PR
Apr 13
O'Fallon Girls Invitational
7.
9
Natalie Serritella
14.81
May 3
KRC Girls Championship
8.
10
Stevee Hough
15.13
PR
Apr 19
Rocket Relays
9.
9
Olivia Grote
15.29
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
9
Carolina Hintz
15.50
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
9
Carley Searls
15.59
PR
May 3
KRC Girls Championship
12.
9
Natalie Capetillo
16.00
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
13.
12
Dani Struwing
16.45
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
14.
12
Maggie Sychowski
16.94
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
15.
11
Madeleine Puchek
17.09
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
200 Meters
1.
9
Fiona Pedone
27.40
Apr 19
Rocket Relays
2.
9
Avery Andersen
28.07
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
9
Lauren Dowd
28.18
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
10
Olivia Angvick
28.26
PR
May 3
KRC Girls Championship
5.
10
Emily Stark
28.30
PR
May 3
KRC Girls Championship
6.
9
Natalie Capetillo
29.11
(-.4)
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
7.
12
Sydney Serritella
29.96
PR
Apr 27
Girls Kane County 2018
8.
11
Nikki Capetillo
30.12
Apr 27
Girls Kane County 2018
9.
10
Molly Heffernan
30.15
(-.7)
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
10.
11
Ashlie Koch
32.04
Apr 13
O'Fallon Girls Invitational
11.
9
Emily Ahlers
32.48
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12.
9
Carley Searls
32.54
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
13.
9
Natalie Serritella
32.56
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
14.
10
Lily Comparone
34.01
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
15.
12
Dani Struwing
34.32
PR
May 3
KRC Girls Championship
400 Meters
1.
9
Lauren Dowd
1:02.26
PR
May 3
KRC Girls Championship
2.
10
Emily Stark
1:03.25
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
3.
9
Avery Andersen
1:03.90
Apr 19
Rocket Relays
4.
9
Fiona Pedone
1:06.03
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
9
Jocelyn Victoria
1:06.90
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
11
Sofia Jahangir
1:09.34
May 3
KRC Girls Championship
7.
10
Jenna Dinges
1:09.72
PR
Apr 27
Girls Kane County 2018
8.
11
Ashlyn Dietz
1:11.08
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
9
Grace Comparone
1:11.83
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
9
Erin Jossart
1:11.85
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
11.
9
Caitlin Hayden
1:14.62
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12.
10
Lily Comparone
1:18.91
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
800 Meters
1.
12
Chloe Bilyk
2:30.9h
Apr 19
Rocket Relays
2.
11
Ashlyn Dietz
2:34.57
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
3.
9
Lauren Dowd
2:36.96
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4.
9
Jocelyn Victoria
2:40.42
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
10
Jenna Dinges
2:42.27
May 3
KRC Girls Championship
6.
9
Annalise Daniels
2:45.41
PR
May 3
KRC Girls Championship
7.
9
Elizabeth McKay
2:53.87
PR
Apr 13
O'Fallon Girls Invitational
8.
10
Sonya Grewal
3:03.4h
PR
Apr 19
Rocket Relays
9.
11
Mahek Ibrahim
3:04.56
PR
May 3
KRC Girls Championship
10.
11
Rowan Rash
3:04.85
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
11.
10
Maggie Ames
3:26.26
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
1600 Meters
1.
11
Natalia Rodriguez
5:45.32
Apr 27
Girls Kane County 2018
2.
9
Erin Jossart
5:49.43
Apr 19
Rocket Relays
3.
9
Jocelyn Victoria
5:52.18
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
4.
10
Lauren Leegard
6:10.81
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
10
Jenna Dinges
6:15.00
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
10
Maggie Ames
6:46.51
PR
May 3
KRC Girls Championship
7.
10
Sonya Grewal
6:56.55
Apr 13
O'Fallon Girls Invitational
8.
12
Kylie Cork
6:59.41
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
12
Rayanne Lopez
7:18.86
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
10.
11
Mahek Ibrahim
7:19.28
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3200 Meters
1.
9
Erin Jossart
11:45.03
PR
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
11
Natalia Rodriguez
12:05.49
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
9
Annalise Daniels
12:55.80
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
10
Lauren Leegard
13:27.95
May 3
KRC Girls Championship
5.
12
Kylie Cork
13:54.08
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
Elizabeth McKay
14:07.02
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
100m Hurdles - 33"
1.
9
Brooke Barkocy
14.81
(-.8)
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
10
Olivia Angvick
16.83
May 3
KRC Girls Championship
300m Hurdles - 30"
1.
9
Brooke Barkocy
45.27
May 19
IHSA 2A Girls State Track & Field Championships
2.
12
Chloe Bilyk
50.77
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
9
Elizabeth McKay
1:00.55
PR
May 3
KRC Girls Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.49
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
Olivia Angvick
Fiona Pedone
Megan Gasparitis
Brooke Barkocy
52.19
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
3.
Olivia Angvick
Megan Gasparaitis
Lily Moretti
Fiona Pedone
52.35
May 3
KRC Girls Championship
4.
Fiona Pedone
Megan Gasparaitis
Hayli Bonds
Brooke Barkocy
53.25
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
Olivia Angvick
Megan Gasparaitis
Lily Moretti
Brooke Barkocy
53.54
Apr 27
Girls Kane County 2018
6.
Nikki Capetillo
Hayli Bonds
Stevee Hough
Emily Ahlers
55.57
May 3
KRC Girls Championship
7.
Ashlie Koch
Hannah Overmyer
Sofie Jahangir
Molly Heffernan
55.93
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Stevee Hough
Carolina Hintz
Natalie Capetillo
Sam Berglind
1:01.58
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:49.37
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
Fiona Pedone
Chloe Bilyk
Avery Andersen
Megan Gasparaitis
1:50.01
May 3
KRC Girls Championship
3.
Olivia Angvick
Avery Andersen
Lauren Dowd
Fiona Pedone
1:51.12
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
Olivia Angvick
Lily Moretti
Emily Stark
Brooke Barkocy
1:54.14
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
Olivia Angvick
Megan Gasparaitis
Emily Stark
Lily Moretti
1:55.33
Apr 27
Girls Kane County 2018
6.
Nikki Capetillo
Ashlie Koch
Sydney Serritella
Molly Heffernan
1:59.63
May 3
KRC Girls Championship
7.
Ashlie Koch
Hannah Overmyer
Sofie Jahangir
Molly Heffernan
2:01.53
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4x400 Relay
1.
Lauren Dowd
Chloe Bilyk
Fiona Pedone
Brooke Barkocy
4:04.36
May 19
IHSA 2A Girls State Track & Field Championships
2.
Relay Team
4:05.74
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
3.
Avery Andersen
Lauren Dowd
Fiona Pedone
Chloe Bilyk
4:14.27
May 3
KRC Girls Championship
4.
Avery Andersen
Chloe Bilyk
Emily Stark
Brooke Barkocy
4:18.86
Apr 27
Girls Kane County 2018
5.
Emily Stark
Lily Moretti
Megan Gasparaitis
Lauren Dowd
4:23.32
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
6.
Chloe Bilyk
Lily Moretti
Ashlyn Dietz
Sofie Jahangir
4:31.78
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
Caitlin Hayden
Milena Cruz
Grace Comparone
Rowan Rash
4:53.77
May 3
KRC Girls Championship
8.
Erin Jossart
Jocelyn Victoria
Grace Comparone
Lauren Leegard
4:55.47
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.
Annalise Daniels
Jenna Dinges
Emily Erb
Sonya Grewal
5:00.19
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:45.58
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
Lauren Dowd
Chloe Bilyk
Natalia Rodriguez
Avery Andersen
9:55.59
May 19
IHSA 2A Girls State Track & Field Championships
3.
Chloe Bilyk
Avery Andersen
Lauren Dowd
Natalia Rodriguez
10:06.43
Apr 27
Girls Kane County 2018
4.
Brooke Barkocy
Ashlyn Dietz
Jenna Dinges
Chloe Bilyk
10:31.43
May 3
KRC Girls Championship
5.
Jenna Dinges
Lauren Leegard
Annalise Daniels
Grace Comparone
10:54.60
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
6.
Chloe Bilyk
Ashlyn Dietz
Emily Stark
Emily Erb
11:26.67
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
Jocelyn Victoria
Sonya Grewal
Emily Erb
Rayanne Lopez
11:36.22
May 3
KRC Girls Championship
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Molly Heffernan
Olivia Grote
Olivia Angvick
Avery Andersen
2:01.33
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
2.
Relay Team
2:08.08
Apr 19
Rocket Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Sammy Uribe
29' 10
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
2.
9
Carolina Hintz
29' 6
May 3
KRC Girls Championship
3.
9
Sam Berglind
22' 7
May 3
KRC Girls Championship
4.
9
Natalie Capetillo
22' 1
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
11
Madeleine Puchek
21' 3
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
12
Maggie Sychowski
20' 9
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
Discus - 1kg
1.
9
Carolina Hintz
106' 8
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
11
Sammy Uribe
92' 8
May 3
KRC Girls Championship
3.
9
Natalie Capetillo
77' 2
May 3
KRC Girls Championship
4.
9
Sam Berglind
69' 0
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
11
Madeleine Puchek
62' 6
PR
May 3
KRC Girls Championship
6.
12
Maggie Sychowski
59' 9
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
7.
11
Carissa Lee
46' 4
PR
Apr 19
Rocket Relays
High Jump
1.
10
Megan Gasparaitis
5' 0
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
2.
10
Madelyn McConnaughay
4' 8
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
10
Stevee Hough
4' 3
PR
May 3
KRC Girls Championship
4.
10
Lily Moretti
4' 2
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.
12
Rayanne Lopez
4' 0
PR
Apr 19
Rocket Relays
Pole Vault
1.
10
Megan Gasparaitis
10' 0
May 10
IHSA 2A Girls Lisle Sectional
2.
12
Meghan Conn
8' 6
May 3
KRC Girls Championship
3.
9
Fiona Pedone
7' 1
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
4.
9
Olivia Grote
6' 6
PR
Apr 19
Rocket Relays
Long Jump
1.
10
Lily Moretti
15' 7.25
PR
Apr 27
Girls Kane County 2018
2.
12
Hannah Overmyer
15' 7
PR
May 3
KRC Girls Championship
3.
10
Megan Gasparaitis
14' 3.5
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
4.
11
Ashlie Koch
13' 4.5
Apr 19
Rocket Relays
5.
9
Olivia Grote
13' 2.5
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
6.
9
Caitlin Hayden
12' 2.5
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
7.
10
Madelyn McConnaughay
12' 0.5
PR
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
8.
10
Stevee Hough
11' 4.5
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
Triple Jump
1.
12
Hannah Overmyer
32' 3
PR
Apr 27
Girls Kane County 2018
2.
9
Olivia Grote
31' 4
PR
Apr 19
Rocket Relays
3.
11
Ashlie Koch
30' 3
May 3
KRC Girls Championship
4.
9
Caitlin Hayden
26' 4
Apr 21
BC F/S Rocket Relays
5.
10
Stevee Hough
25' 10.5
PR
Apr 11
Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
*Recent improvement