Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1950
1948
1940
1910
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2000
1997
1988
1987
1986
1981
1975
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Clayton Surmeier
11.66
PR
May 9
ISL Championshp Meet
2.
9
James Woodruff
11.87
Apr 24
Elmwood Park Invite
3.
11
Mose Sreebny
12.55
(1.9)
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4.
10
Chris Kucera
13.15
PR
Apr 18
Homewood-Flossmoor Boys Invitational
5.
10
Jason Chang
13.41
(-1.5)
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
200 Meters
1.
12
Clayton Surmeier
24.30
Apr 8
Luther North Invite
2.
9
James Woodruff
24.42
May 9
ISL Championshp Meet
3.
11
Mose Sreebny
25.11
(-.5)
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
4.
10
Chris Kucera
25.55
PR
Apr 8
Luther North Invite
5.
10
Jason Chang
26.58
PR
Apr 18
Homewood-Flossmoor Boys Invitational
6.
10
Tom Sawada
27.31
PR
Apr 8
Luther North Invite
400 Meters
1.
11
Mose Sreebny
53.39
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
12
Clayton Surmeier
54.73
PR
May 1
Chicago Christian Invite
3.
11
Max Rochester
58.63
PR
Apr 8
Luther North Invite
4.
10
Chris Kucera
59.04
Apr 18
Homewood-Flossmoor Boys Invitational
800 Meters
1.
11
Jacob Meyer
2:04.85
PR
May 9
ISL Championshp Meet
2.
10
Charles Sowerby
2:06.48
PR
May 9
ISL Championshp Meet
3.
12
Zach Emanuel
2:11.74
PR
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
4.
9
Harrison Shapiro
2:20.47
Mar 21
Walt Disney World Invitational
5.
12
Arthur Chang
2:21.68
Mar 21
Walt Disney World Invitational
6.
12
Daniel Bissionnette
2:42.94
PR
May 1
Chicago Christian Invite
1600 Meters
1.
11
Jacob Meyer
4:25.68
May 1
Pete Struck Eagle Classic
2.
10
Charles Sowerby
4:47.68
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
3.
12
Zach Emanuel
4:47.76
PR
May 9
ISL Championshp Meet
4.
9
Harrison Shapiro
5:01.06
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
5.
12
Arthur Chang
5:09.66
PR
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
6.
12
Taylor Horton
5:21.42
May 1
Chicago Christian Invite
7.
11
Schuler Small
5:27.70
PR
Apr 8
Luther North Invite
8.
12
J.T. Williams
5:35.30
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
3200 Meters
1.
11
Jacob Meyer
9:37.63
PR
Mar 28
Illinois Prep Top Times Indoor Champions
2.
12
Zach Emanuel
10:41.87
PR
May 9
ISL Championshp Meet
3.
10
Charles Sowerby
10:43.69
PR
Apr 8
Luther North Invite
4.
12
Arthur Chang
10:58.27
PR
May 1
Chicago Christian Invite
5.
9
Harrison Shapiro
11:00.07
Mar 21
Walt Disney World Invitational
6.
12
J.T. Williams
11:46.74
PR
Apr 8
Luther North Invite
7.
12
Taylor Horton
11:59.28
PR
Apr 18
Homewood-Flossmoor Boys Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Tom Sawada
45.99
May 9
ISL Championshp Meet
2.
11
stefan Rehkemper
52.35
PR
May 9
ISL Championshp Meet
4x100 Relay
1.
-
Jason Chang
Tom Sawada
Max Rochester
Chris Kucera
49.03
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
-
Jason Chang
Tom Sawada
stefan Rehkemper
Chris Kucera
50.74
May 1
Chicago Christian Invite
3.
-
Relay Team
51.09
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
4.
-
Jason Chang
stefan Rehkemper
Chris Kucera
Tom Sawada
53.48
Apr 8
Luther North Invite
4x200 Relay -
1.
-
Jason Chang
Max Rochester
Chris Kucera
James Woodruff
1:40.83
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
-
Jason Chang
Schuler Small
Chris Kucera
James Woodruff
1:42.51
May 9
ISL Championshp Meet
3.
-
Arthur Chang
Tom Sawada
Max Rochester
Chris Kucera
1:42.95
May 1
Chicago Christian Invite
4.
-
Jason Chang
Tom Sawada
stefan Rehkemper
Chris Kucera
1:48.50
Apr 24
Elmwood Park Invite
4x400 Relay
1.
-
Clayton Surmeier
Schuler Small
Charles Sowerby
Mose Sreebny
3:42.11
May 1
Chicago Christian Invite
2.
-
Charles Sowerby
Arthur Chang
Clayton Surmeier
Mose Sreebny
3:46.43
May 9
ISL Championshp Meet
3.
-
Mose Sreebny
James Woodruff
Jacob Meyer
Charles Sowerby
3:49.40
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4.
-
Schuler Small
Charles Sowerby
James Woodruff
Mose Sreebny
3:54.89
Apr 8
Luther North Invite
5.
-
Chris Kucera
Max Rochester
Arthur Chang
Mose Sreebny
3:58.03
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
6.
-
Relay Team
4:05.81
Apr 15
St Ignatius Invitational Boys
4x800 Relay
1.
Zach Emanuel
Harrison Shapiro
Schuler Small
Charles Sowerby
8:45.72
May 29
IHSA Boys Class 2A State Prelims
2.
-
Zach Emanuel
Schuler Small
Taylor Horton
Charles Sowerby
8:57.04
May 1
Chicago Christian Invite
3.
-
Charles Sowerby
Taylor Horton
Schuler Small
Harrison Shapiro
9:08.66
May 9
ISL Championshp Meet
4.
-
Relay Team
9:26.51
Apr 8
Luther North Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Zach Emanuel
James Woodruff
Charles Sowerby
Jacob Meyer
11:16.38
Mar 20
Walt Disney World Invitational
2.
-
Taylor Horton
Arthur Chang
T.J. Williams
Harrison Shapiro
12:52.00
Mar 20
Walt Disney World Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Caleb Hill
29' 0
PR
May 9
ISL Championshp Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Caleb Hill
80' 9
PR
May 9
ISL Championshp Meet
High Jump
1.
11
stefan Rehkemper
5' 0
May 9
ISL Championshp Meet
2.
11
Max Rochester
4' 6
PR
Apr 8
Luther North Invite
Long Jump
1.
11
Mose Sreebny
19' 1
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
9
James Woodruff
18' 1
May 9
ISL Championshp Meet
Triple Jump
1.
11
Max Rochester
36' 11.5
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
11
Mose Sreebny
34' 11
(1.5)
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
3.
11
stefan Rehkemper
34' 9.25
May 1
Chicago Christian Invite
4.
9
James Woodruff
34' 6.5
PR
Apr 18
Homewood-Flossmoor Boys Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Lilia Wilson
13.14
May 9
ISL Championshp Meet
2.
10
Chavon Hussey
13.42
Apr 24
Elmwood Park Invite
3.
12
Alijah Futterman
13.50
PR
May 9
ISL Championshp Meet
4.
12
Gabrielle de Maio
13.80
Apr 11
Andrew Invite Girls
5.
12
Elan Robinson
14.20
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
6.
10
Taylor Thompson
14.23
(2.1)
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
7.
12
Alex Thompson
14.34
(2.5)
Mar 21
Walt Disney World Invitational
8.
10
Alexis Porter
15.16
PR
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
9.
12
Clea Braendel
15.40
PR
Apr 24
Elmwood Park Invite
10.
10
Imogen Foster
15.66
PR
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
200 Meters
1.
12
Gabrielle de Maio
27.39
PR
May 9
ISL Championshp Meet
2.
10
Taylor Thompson
29.10
PR
May 1
Chicago Christian Invite
3.
11
Olivia Perozo
30.60
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
4.
10
Alexis Porter
30.90
PR
May 1
Chicago Christian Invite
5.
10
Chavon Hussey
31.47
Apr 8
Luther North Invite
6.
10
Imogen Foster
35.00
PR
Apr 8
Luther North Invite
7.
9
Emma Meyers
35.40
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
8.
12
Clea Braendel
35.43
(-.2)
Mar 20
Walt Disney World Invitational
400 Meters
1.
12
Alex Thompson
58.98
PR
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
2.
10
Taylor Thompson
1:07.29
May 1
Chicago Christian Invite
3.
10
Alexis Porter
1:14.84
PR
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
4.
12
Clea Braendel
1:19.07
PR
Apr 24
Elmwood Park Invite
800 Meters
1.
11
Genevieve Nemeth
2:26.71
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
2.
10
Elsa Erling
2:38.61
Mar 21
Walt Disney World Invitational
3.
11
Lucy Kenig-Ziesler
2:44.7h
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
4.
10
Alice Carlstrom
2:46.13
PR
May 9
ISL Championshp Meet
5.
10
Elizabeth Edwards-Levin
2:55.1h
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
6.
12
Jacquelyn Ingrassia
2:56.53
May 1
Chicago Christian Invite
7.
12
Miranda Scarlata
3:02.23
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
1600 Meters
1.
10
Elsa Erling
5:38.44
May 1
Chicago Christian Invite
2.
11
Lucy Kenig-Ziesler
5:45.04
May 9
ISL Championshp Meet
3.
10
Alice Carlstrom
5:49.05
PR
May 1
Chicago Christian Invite
4.
11
Genevieve Nemeth
5:51.50
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
5.
11
Grace Cain
5:55.94
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
6.
12
Jacquelyn Ingrassia
6:21.6h
Apr 11
Andrew Invite Girls
7.
10
Elizabeth Edwards-Levin
6:23.3h
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
8.
12
Madeline Sachs
6:48.8h
Apr 11
Andrew Invite Girls
3200 Meters
1.
11
Lucy Kenig-Ziesler
11:43.83
PR
May 23
IHSA Girls Class 2A State Finals
2.
10
Elsa Erling
11:58.22
PR
May 23
IHSA Girls Class 2A State Finals
3.
10
Alice Carlstrom
12:37.52
PR
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
4.
12
Madeline Sachs
14:02.58
May 1
Chicago Christian Invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Olivia Perozo
17.86
May 9
ISL Championshp Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Shoshana Holt-Auslander
54.55
May 9
ISL Championshp Meet
2.
11
Olivia Perozo
55.34
Apr 24
Elmwood Park Invite
4x100 Relay
1.
-
Alijah Futterman
Shoshana Holt-Auslander
Alexis Porter
Chavon Hussey
55.56
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
2.
-
Alijah Futterman
Elan Robinson
Alexis Porter
Chavon Hussey
55.97
May 9
ISL Championshp Meet
3.
-
Alijah Futterman
Alexis Porter
Elan Robinson
Chavon Hussey
56.08
May 1
Chicago Christian Invite
4.
-
Shoshana Holt-Auslander
Taylor Thompson
Imogen Foster
Chavon Hussey
57.72
Apr 24
Elmwood Park Invite
5.
-
Olivia Perozo
Chavon Hussey
Shoshana Holt-Auslander
Alijah Futterman
57.92
Apr 8
Luther North Invite
6.
-
Alex Thompson
Olivia Perozo
Clea Braendel
Taylor Thompson
1:03.06
Mar 20
Walt Disney World Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Lilia Wilson
Alex Thompson
Chavon Hussey
Gabrielle de Maio
1:54.11
Apr 24
Elmwood Park Invite
2.
-
Alijah Futterman
Paula Herbst
Chavon Hussey
Gabrielle de Maio
1:55.15
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
3.
-
Relay Team
1:56.66
Apr 8
Luther North Invite
4.
-
Alijah Futterman
Imogen Foster
Alexis Porter
Gabrielle de Maio
1:59.19
May 1
Chicago Christian Invite
5.
-
Taylor Thompson
Olivia Perozo
Alijah Futterman
Gabrielle de Maio
1:59.31
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
6.
-
Gabrielle de Maio
Olivia Perozo
Taylor Thompson
Alex Thompson
1:59.70
Mar 20
Walt Disney World Invitational
7.
-
Shoshana Holt-Auslander
Emma Meyers
Imogen Foster
Alexis Porter
2:15.20
Apr 11
Andrew Invite Girls
4x400 Relay
1.
-
Genevieve Nemeth
Paula Herbst
Taylor Thompson
Alex Thompson
4:17.01
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
2.
-
Genevieve Nemeth
Lilia Wilson
Elsa Erling
Alex Thompson
4:26.28
May 1
Chicago Christian Invite
3.
-
Grace Cain
Paula Herbst
Elsa Erling
Genevieve Nemeth
4:33.0h
Apr 11
Andrew Invite Girls
4.
-
Alex Thompson
Paula Herbst
Lucy Kenig-Ziesler
Genevieve Nemeth
4:33.68
May 9
ISL Championshp Meet
5.
-
Clea Braendel
Genevieve Nemeth
Taylor Thompson
Alex Thompson
4:42.87
Mar 21
Walt Disney World Invitational
6.
-
Lilia Wilson
Shoshana Holt-Auslander
Taylor Thompson
Alex Thompson
4:50.78
Apr 8
Luther North Invite
4x800 Relay
1.
-
Genevieve Nemeth
Lucy Kenig-Ziesler
Elsa Erling
Alex Thompson
10:11.02
May 9
ISL Championshp Meet
2.
-
Genevieve Nemeth
Alex Thompson
Alice Carlstrom
Elsa Erling
10:13.05
May 1
Chicago Christian Invite
3.
-
Elsa Erling
Lucy Kenig-Ziesler
Alice Carlstrom
Genevieve Nemeth
10:14.64
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
4.
-
Elsa Erling
Grace Cain
Alex Thompson
Genevieve Nemeth
10:24.41
Mar 21
Walt Disney World Invitational
5.
-
Grace Cain
Alice Carlstrom
Paula Herbst
Genevieve Nemeth
10:40.2h
Apr 11
Andrew Invite Girls
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Elsa Erling
Genevieve Nemeth
Grace Cain
Lucy Kenig-Ziesler
13:56.19
Mar 20
Walt Disney World Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Clea Braendel
20' 7
PR
May 9
ISL Championshp Meet
2.
12
Miranda Scarlata
19' 0.75
PR
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
Discus - 1kg
1.
12
Tatum McCormick
52' 0
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
2.
12
Miranda Scarlata
51' 0
PR
May 9
ISL Championshp Meet
3.
9
Emma Meyers
33' 6
PR
May 9
ISL Championshp Meet
High Jump
1.
12
Alex Thompson
5' 4
PR
May 23
IHSA Girls Class 2A State Finals
2.
10
Chavon Hussey
5' 0
PR
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
3.
10
Imogen Foster
4' 6
PR
Apr 11
Andrew Invite Girls
10
Lilia Wilson
4' 6
PR
Apr 18
Hinsdale Central Devilette Invite Girls
Long Jump
1.
10
Lilia Wilson
15' 10
PR
Apr 8
Luther North Invite
2.
12
Gabrielle de Maio
15' 9
May 1
Chicago Christian Invite
3.
12
Clea Braendel
11' 10
PR
May 1
Chicago Christian Invite
Triple Jump
1.
12
Gabrielle de Maio
32' 3.5
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
2.
10
Shoshana Holt-Auslander
30' 3.25
May 14
IHSA Chicago University HS Sectional
*Recent improvement