Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2002
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Tracy Matthews Jr Jr.
11.56
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
2.
11
Tyler Randall
11.78
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
3.
10
Nyrion Moss
11.81
(.0)
PR
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
4.
10
Leavell Windfield Jr
11.83
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
5.
12
Demarion Windfield
11.87
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
6.
12
Camron Booker
12.58
Apr 2
Chicago Intra-City Invitational
7.
10
Marshaun Fort
12.85
PR
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
200 Meters
1.
12
Tracy Matthews Jr Jr.
23.62
May 10
CPL Boys Last Chance Meet
2.
11
Tyler Randall
23.99
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
3.
10
Leavell Windfield Jr
24.10
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
4.
12
Camron Booker
24.97
PR
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
5.
11
Nicholas Travis
25.16
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
6.
10
Nyrion Moss
25.68
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
7.
10
Marshaun Fort
26.11
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
8.
11
Nichols Travis
26.28
PR
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
400 Meters
1.
12
Kameron Jackson
54.46
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
2.
12
Tracy Matthews Jr Jr.
54.90
PR
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
3.
10
Nyrion Moss
55.02
May 10
CPL Boys Last Chance Meet
4.
10
Leavell Windfield Jr
55.99
May 10
CPL Boys Last Chance Meet
5.
9
Daniel Brown
57.95
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
6.
12
Camron Booker
58.48
PR
Apr 2
Chicago Intra-City Invitational
800 Meters
1.
12
Kameron Jackson
2:12.33
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
2.
9
Daniel Brown
2:13.61
PR
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
3.
9
Fernando Aguirre
2:22.70
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
4.
10
Nyrion Moss
2:23.55
PR
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
5.
12
Jimmie Rogers
2:24.30
PR
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
1600 Meters
1.
9
Fernando Aguirre
5:25.00
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
2.
12
Jimmie Rogers
6:04.49
PR
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
3.
10
Lamontay Tyus
6:23.05
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
4.
9
Adrian Ricano
6:45.36
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
3200 Meters
1.
9
Fernando Aguirre
11:48.17
PR
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
2.
9
Adrian Ricano
15:19.71
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nicholas Travis
18.77
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
2.
11
Nichols Travis
19.90
PR
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
3.
11
Tyler Randall
20.54
PR
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tyler Randall
40.90
May 14
CPL Boys Championship
2.
11
Nicholas Travis
46.48
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
3.
11
Nichols Travis
49.87
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
4x100 Relay
1.
Tyler Randall
Camron Booker
Tracy Mathews Jr
Leavell Windfield Jr
44.76
May 14
CPL Boys Championship
4x200 Relay -
1.
Tyler Randall
Camron Booker
Leavell Windfield Jr
Tracy Mathews Jr
1:33.73
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
2.
Nyrion Moss
Tyler Randall
Leavell Windfield Jr
Tracy Mathews Jr
1:34.02
May 14
CPL Boys Championship
3.
Tyler Randall
Tracy Mathews Jr
Leavell Windfield Jr
Camron Booker
1:35.32
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
4.
Leavell Windfield Jr
Camron Booker
Tyler Randall
Tracy Mathews Jr
1:35.37
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
4x400 Relay
1.
Tracy Mathews Jr
Kameron Jackson
Tyler Randall
Leavell Windfield Jr
3:36.55
May 10
CPL Boys Last Chance Meet
2.
Tracy Mathews Jr
Nyrion Moss
Tyler Randall
Kameron Jackson
3:38.18
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
3.
Tracy Mathews Jr
Nyrion Moss
Kameron Jackson
Leavell Windfield Jr
3:41.14
May 28
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4.
Tyler Randall
Leavell Windfield Jr
Kameron Jackson
Tracy Mathews Jr
3:42.56
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
5.
Leavell Windfield Jr
Kameron Jackson
Tyler Randall
Tracy Mathews Jr
3:45.79
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
6.
Camron Booker
Kameron Jackson
Daniel Brown
Nichols Travis
3:52.70
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
4x800 Relay
1.
Kameron Jackson
Daniel Brown
Jimmie Rogers
Nyrion Moss
9:05.73
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
2.
Kameron Jackson
Daniel Brown
Fernando Aguirre
Nyrion Moss
9:18.11
May 10
CPL Boys Last Chance Meet
3.
Kameron Jackson
Fernando Aguirre
Nicholas Travis
Daniel Brown
9:21.82
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
4.
Kameron Jackson
Nichols Travis
Daniel Brown
Fernando Aguirre
9:36.82
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
5.
Kameron Jackson
Fernando Aguirre
Daniel Brown
Jimmie Rogers
9:54.22
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Nicholas Travis
Marshaun Fort
Askis Bullie
Nyrion Moss
1:48.94
May 5
Warrior Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jimmie Rogers
Nicholas Travis
Daniel Brown
Fernando Aguirre
14:15.28
May 5
Warrior Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Marshaun Fort
30' 10.75
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
Long Jump
1.
12
Camron Booker
18' 10
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
Triple Jump
1.
10
Leavell Windfield Jr
39' 5.25
May 18
IHSA Class 2A TRB Sectional #3 - Oak Park (Fenwick)
Womens
100 Meters
1.
10
Lamonyca Bruns-Bryant
12.05
(1.6)
PR
May 21
IHSA 2A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Kiala Colbert
12.89
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
3.
9
Angelena Bullocks
13.30
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
4.
9
Imani Kyles
14.32
PR
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
5.
11
Gabriela Vargas
14.41
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
6.
9
La'Mya James
15.04
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
7.
10
London Peace
15.68
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
200 Meters
1.
9
Angelena Bullocks
26.47
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
2.
10
Lamonyca Bruns-Bryant
27.91
PR
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
3.
11
Kiala Colbert
28.12
PR
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
4.
9
Imani Kyles
29.33
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
5.
11
Gabriela Vargas
29.86
PR
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
6.
9
La'Mya James
30.95
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
7.
9
Unique Watson
31.84
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
8.
12
Nadaya Richardson
32.06
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
9.
10
London Peace
35.09
(-.8)
Apr 20
St Ignatius Girls Triangular
400 Meters
1.
11
Kiala Colbert
59.50
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
2.
9
Ariana Hill
1:13.22
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
3.
12
Nancy Rodriguez
1:14.44
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
4.
10
Khalyah Adams-Thompson
1:16.53
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
5.
9
Unique Watson
1:23.76
PR
Apr 20
St Ignatius Girls Triangular
800 Meters
1.
11
Ava Galban
2:41.87
PR
May 7
CPL Girls Championships
2.
12
Nancy Rodriguez
2:48.43
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
3.
9
Unique Watson
3:01.13
PR
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
4.
9
Guadalupe Pena
3:10.01
PR
Apr 20
St Ignatius Girls Triangular
5.
10
Olivia Obikili
3:21.40
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
6.
11
Deisy Flores-Hernandez
3:30.35
PR
Apr 2
Chicago Intra-City Invitational
7.
10
London Peace
3:51.92
PR
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
1600 Meters
1.
11
Alenis Rios
6:35.32
PR
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
2.
10
Olivia Obikili
6:45.10
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
3.
11
Cynthia Espino
7:36.94
PR
Apr 20
St Ignatius Girls Triangular
4.
11
Deisy Flores-Hernandez
8:02.78
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
5.
11
Charilze Vazquez
9:07.22
PR
Apr 2
Chicago Intra-City Invitational
3200 Meters
1.
11
Alenis Rios
14:15.60
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
2.
11
Deisy Flores-Hernandez
17:39.65
PR
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
4x100 Relay
1.
Kiala Colbert
Gabriela Vargas
Angelena Bullocks
Lamonyca Bryant
49.73
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
2.
Relay Team
51.76
Apr 16
Latin Hope Invitational 3
3.
Kiala Colbert
Angelena Bullocks
Nadaya Richardson
Lamonyca Bryant
52.70
Apr 2
Chicago Intra-City Invitational
4.
Nadaya Richardson
London Peace
La'Mya James
Imani Kyles
58.05
May 5
Warrior Relays
4x200 Relay -
1.
Kiala Colbert
Gabriela Vargas
Angelena Bullocks
Lamonyca Bryant
1:48.03
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
2.
Relay Team
1:50.01
Apr 28
St. Rita Co-Ed Open #2
3.
Angelena Bullocks
Gabriela Vargas
Nadaya Richardson
Lamonyca Bryant
1:52.16
May 21
IHSA 2A Girls State Track & Field Championships
4.
Nadaya Richardson
La'Mya James
Unique Watson
Imani Kyles
2:06.79
May 5
Warrior Relays
4x400 Relay
1.
Ava Galban
Kiala Colbert
Gabriela Vargas
Angelena Bullocks
4:22.94
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
2.
Relay Team
4:26.60
Apr 9
Latin Hope Invitational 2
4x800 Relay
1.
Nancy Rodriguez
Olivia Obikili
Ariana Hill
Ava Galban
11:57.03
May 5
Warrior Relays
2.
Relay Team
11:57.07
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
3.
Nancy Rodriguez
Olivia Obikili
Unique Watson
Ava Galban
12:02.08
Apr 23
GWCP Warrior Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Nadaya Richardson
Lamonyca Bryant
Angelena Bullocks
Ava Galban
1:59.34
May 5
Warrior Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Olivia Obikili
Ariana Hill
Guadalupe Pena
Alenis Rios
16:12.34
May 5
Warrior Relays
2.
Relay Team
17:09.23
Apr 21
St. Rita's Night Of Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Iyania DeVeris
23' 9.5
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
2.
11
Cynthia Espino
22' 11.25
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
Long Jump
1.
9
Ariana Hill
13' 11.75
PR
May 12
IHSA Class 2A TRG Sectional #4 - Chicago (Latin)
*Recent improvement