Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Cash Langley
10.93
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Joey Valeski
11.04c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
3.
10
Danny Karnatz
11.44c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
11
Luke Mailander
11.47
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
5.
12
Kelly Watson
11.64c
Apr 8
York Boys Triangular
6.
12
Matthew Vezza
11.67
May 5
89th DuPage County Boys Championships
7.
12
Charles MacPhail
11.74c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
11
Aaron Mixon
11.74c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
10
Reswin Kandathil
11.74c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
10.
11
Avi Shah
11.94c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
11.
11
Vincent Nguyen
12.04c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
12.
10
Bruno Massel
12.23
Apr 15
Bud Mohns Invitational
13.
11
Aidan Willey
12.26
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
14.
10
Brandon Tzou
12.47
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
15.
11
Conal Doyle
12.54c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
9
Peter Estephan
12.54c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
17.
11
Matt Lind
12.57
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
18.
10
Griff Watson-Hirsch
12.58
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
19.
9
Eliseo Alevarares
12.64
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
20.
11
Samuel Leshuk-Morita
12.74c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
21.
11
Will Jackson
12.90
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
22.
9
Leo Resendez
13.06
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
23.
10
Jack Birnbaum
13.12
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
24.
9
Giulio Spizzirri
13.28
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
25.
12
Ian Mikhail
13.34c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
26.
10
Erik Melin
13.50
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
27.
11
Nathan Darquea
14.00
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
28.
9
Taran Sharma
14.34c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
29.
11
Matthew Torres
14.36
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
30.
10
Connor Felice
14.54c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
31.
10
Andrew Adams
14.93
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
200 Meters
1.
12
Joey Valeski
22.29
PR
May 13
WSC Silver Boys
2.
11
Luke Mailander
22.92
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
3.
11
Cash Langley
23.04c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
12
Kelly Watson
23.09
PR
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
5.
12
Leo Glennon
23.14
May 13
WSC Silver Boys
6.
12
Payton Noble
23.77
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
7.
10
Danny Karnatz
23.78
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
8.
12
Charles MacPhail
23.98
Apr 21
Red Grange Invitational
9.
10
Jack Beres
24.24
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
10.
9
Giulio Spizzirri
24.50
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
11.
10
Reswin Kandathil
24.64c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
12.
10
Sean Greetis
24.74c
Apr 8
York Boys Triangular
13.
10
Cole Hunter
24.78
May 5
89th DuPage County Boys Championships
14.
11
Aaron Mixon
24.78
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
15.
11
Vincent Nguyen
25.04c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
16.
11
Matt Lind
25.11
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
17.
11
Gavin Schaer
25.14c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
18.
10
Griff Watson-Hirsch
25.54c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
11
Conal Doyle
25.54c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
20.
9
Noah Zmrhal
25.74c
Apr 8
York Boys Triangular
21.
10
Brandon Tzou
25.94c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
22.
9
Peter Estephan
26.42
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
23.
12
Sam Braafhart
26.44c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
24.
9
Aidan Lynch
26.54
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
25.
11
Will Jackson
26.84
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
26.
10
Jackson Moran
26.92
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
27.
12
Ian Mikhail
27.14c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
28.
10
Eddie Sica
27.22
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
29.
10
Jack Birnbaum
27.47
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
30.
9
Leo Resendez
27.87
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
31.
11
Nathan Darquea
28.14c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
32.
9
Taran Sharma
28.64c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
33.
10
Erik Melin
28.84c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
34.
10
Andrew Adams
30.80
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
35.
11
Matthew Torres
31.22
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
36.
10
Elijah Badeaux
50.62
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
400 Meters
1.
12
Joey Valeski
49.19
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Payton Noble
50.96
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
3.
12
Charles MacPhail
52.44c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
10
Danny Karnatz
53.61
PR
May 13
WSC Silver Boys
5.
12
Leo Glennon
53.64c
Apr 8
York Boys Triangular
6.
10
Griff Watson-Hirsch
53.69
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
7.
12
Luke Lestina
53.96
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
8.
12
Payton Bryk
54.54
PR
Apr 29
Red Ribbon Classic
9.
10
Luke DeSimone
56.14c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
10.
11
Avi Shah
56.65
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
11.
12
Sam Braafhart
57.43
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
12.
12
Wyatt Kennedy
57.74c
Apr 8
York Boys Triangular
13.
9
Aidan Lynch
58.83
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
14.
10
Josh Tobin
59.01
PR
Apr 29
Red Ribbon Classic
15.
12
Ian Mikhail
1:00.21
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
16.
9
Leo Resendez
1:03.09
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
800 Meters
1.
12
Aidan Hill
1:54.22
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Danny O'Shaughnessy
1:57.63
PR
May 13
WSC Silver Boys
3.
12
Payton Bryk
2:01.8h
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
10
Max Zangan
2:03.04
May 5
89th DuPage County Boys Championships
5.
12
Luke Lestina
2:04.5h
PR
Apr 8
York Boys Triangular
6.
10
Sam Kehoe
2:06.34
Apr 21
Red Grange Invitational
7.
10
Emmett Bradford
2:06.94
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
8.
12
Jack Carroll
2:09.21
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
9.
10
Evan Zapata
2:13.46
Apr 29
Red Ribbon Classic
10.
11
Pierce Bradford
2:14.60
PR
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
11.
9
Ben Popilek
2:25.03
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
12.
9
Patrick Bowen
2:35.89
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
13.
11
Brandon Felix
2:36.09
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
14.
9
Kai Ramsay
2:39.36
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
15.
12
Musa Haswarey
2:45.00
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
16.
9
Joseph Zbiegiel
2:45.29
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
17.
12
Matthew Heinberg
2:50.52
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
18.
12
Thomas Krupa
3:42.27
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
1600 Meters
1.
12
Aidan Hill
4:16.71
PR
May 13
WSC Silver Boys
2.
12
Danny O'Shaughnessy
4:20.45
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
3.
10
Max Zangan
4:31.8h
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
11
Iain Davies
4:36.1h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
5.
10
Sam Kehoe
4:36.3h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
6.
12
Luke Lestina
4:37.8h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
7.
12
Jack Carroll
4:38.2h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
8.
10
Emmett Bradford
4:39.2h
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
9.
12
Payton Bryk
4:40.3h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
10.
12
Zack Fidrocki
4:42.2h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
11.
10
Josh Tobin
4:42.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
12.
10
Zach Saltiel
4:43.6h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
13.
9
Ryker Harges
4:45.2h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
14.
10
Evan Zapata
4:46.4h
PR
Apr 8
York Boys Triangular
15.
9
Carter Olsen
4:46.9h
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
16.
10
Jack Sebastian
4:50.1h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
17.
10
Patrick McGrail
4:50.9h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
18.
11
Pierce Bradford
4:52.3h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
19.
11
Colin McCarty
4:55.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
20.
10
Owen Teague
4:58.2h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
21.
11
Kevin Koenigsberger
5:08.5h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
22.
9
Ben Popilek
5:11.3h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
23.
10
Everett Sinson
5:14.7h
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
24.
11
Nick Cifelli
5:18.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
25.
12
Musa Haswarey
5:23.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
26.
10
Jack McComb
5:28.9h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
27.
9
Kai Ramsay
5:30.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
28.
10
Elias Lucier
5:32.5h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
29.
11
Antonio Morales
5:34.9h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
30.
9
Liam Gardner
5:42.6h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
31.
12
Ian Mikhail
5:44.8h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
32.
10
Jack Beres
5:45.2h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
33.
9
Joseph Zbiegiel
5:46.1h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
34.
9
Ryan Nurczyk
5:50.4h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
35.
12
Matthew Heinberg
5:54.8h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
36.
9
Patrick Bowen
5:57.6h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
37.
11
Brandon Felix
6:01.0h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
38.
9
Pierce Byrne
6:33.3h
PR
May 10
WSC Under the Lights JV 1600s
3200 Meters
1.
10
Zach Saltiel
9:57.73
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Zack Fidrocki
10:03.94
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
3.
11
Iain Davies
10:14.58
May 13
WSC Silver Boys
4.
10
Emmett Bradford
10:20.4h
Apr 8
York Boys Triangular
5.
10
Jack Sebastian
10:26.60
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
6.
10
Max Zangan
10:33.14
Apr 21
Red Grange Invitational
7.
10
Patrick McGrail
10:51.7h
Apr 8
York Boys Triangular
8.
11
Nick Cifelli
11:56.2h
PR
Apr 8
York Boys Triangular
110m Hurdles - 39"
1.
10
Luke DeSimone
16.25
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Ryan Pittman
16.84
PR
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
3.
10
Brendan Kennedy
19.34c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
4.
9
Aidan Lynch
20.18
PR
May 13
WSC Silver Boys
5.
11
Ryan Welz
21.41
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
300m Hurdles - 36"
1.
12
Payton Noble
41.94c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
2.
10
Luke DeSimone
42.83
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
3.
11
Avi Shah
44.30
PR
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
4.
10
Griff Watson-Hirsch
46.55
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
5.
12
Ryan Pittman
46.63
Apr 21
Red Grange Invitational
6.
9
Aidan Lynch
46.76
May 5
89th DuPage County Boys Championships
7.
10
Brendan Kennedy
50.14c
PR
Apr 8
York Boys Triangular
8.
11
Ryan Welz
50.90
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
4x100 Relay
1.
Luke Mailander
Kelly Watson
Cash Langley
Leo Glennon
42.41
May 27
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Cash Langley
Leo Glennon
Luke Mailander
Kelly Watson
42.67
Apr 15
Bud Mohns Invitational
3.
Kelly Watson
Joey Valeski
Cash Langley
Leo Glennon
42.69
Apr 21
Red Grange Invitational
4.
Luke Mailander
Joey Valeski
Cash Langley
Leo Glennon
42.75
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
5.
Bruno Massell
Reswin Kandathil
Carmie DiMiele
Eliseo Alevarares
47.44
May 5
89th DuPage County Boys Championships
6.
Griff Watson-Hirsch
Reswin Kandathil
Luke DeSimone
Bruno Massell
47.77
May 13
WSC Silver Boys
7.
Reswin Kandathil
Bruno Massell
Luke DeSimone
Eliseo Alevarares
48.92
Apr 15
Bud Mohns Invitational
8.
Jackson Moran
Joe Arduino
Jack Birnbaum
Eddie Sica
49.20
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
9.
Brandon Tzou
Carmie DiMiele
Erik Melin
Vincent Nguyen
49.65
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
10.
Bruno Massell
Eliseo Alevarares
Reswin Kandathil
Noah Zmrhal
50.89
Apr 29
Red Ribbon Classic
4x200 Relay -
1.
Luke Mailander
Joey Valeski
Cash Langley
Leo Glennon
1:27.07
May 27
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Luke Mailander
Joey Valeski
Cash Langley
Payton Noble
1:27.25
May 13
WSC Silver Boys
3.
Luke Mailander
Leo Glennon
Cash Langley
Payton Noble
1:29.32
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
4.
Danny Karnatz
Kelly Watson
Joey Valeski
Leo Glennon
1:30.16
Apr 21
Red Grange Invitational
5.
Luke Mailander
Kelly Watson
Matthew Vezza
Cash Langley
1:30.92
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
6.
Charles MacPhail
Kelly Watson
Cash Langley
Leo Glennon
1:31.27
Apr 15
Bud Mohns Invitational
7.
Reswin Kandathil
Cole Hunter
Noah Zmrhal
Danny Karnatz
1:35.85
Apr 15
Bud Mohns Invitational
8.
Reswin Kandathil
Cole Hunter
Jack Birnbaum
Carmie DiMiele
1:40.02
May 5
89th DuPage County Boys Championships
9.
Zain Khan
Jack Birnbaum
Noah Zmrhal
Brandon Tzou
1:42.85
May 13
WSC Silver Boys
10.
Reswin Kandathil
Bruno Massell
Noah Zmrhal
Cole Hunter
1:45.83
Apr 29
Red Ribbon Classic
4x400 Relay
1.
Payton Noble
Aidan Hill
Charles MacPhail
Joey Valeski
3:21.48
May 27
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Aidan Hill
Payton Noble
Danny Karnatz
Joey Valeski
3:24.86
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
3.
Leo Glennon
Joey Valeski
Aidan Hill
Payton Noble
3:29.53
Apr 21
Red Grange Invitational
4.
Aidan Hill
Danny Karnatz
Charles MacPhail
Payton Bryk
3:31.07
May 5
89th DuPage County Boys Championships
5.
Luke Lestina
Charles MacPhail
Payton Bryk
Avi Shah
3:36.92
May 13
WSC Silver Boys
6.
Joey Valeski
Charles MacPhail
Leo Glennon
Luke Lestina
3:42.44
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
7.
Max Zangan
Griff Watson-Hirsch
Emmett Bradford
Luke DeSimone
3:45.63
May 5
89th DuPage County Boys Championships
8.
Luke Mailander
Charles MacPhail
Kelly Watson
Leo Glennon
3:47.69
Apr 15
Bud Mohns Invitational
9.
Aidan Lynch
Griff Watson-Hirsch
Noah Zmrhal
Max Zangan
3:48.66
Apr 15
Bud Mohns Invitational
10.
Griff Watson-Hirsch
Max Zangan
Sam Kehoe
Emmett Bradford
3:48.85
May 13
WSC Silver Boys
4x800 Relay
1.
Payton Bryk
Luke Lestina
Danny O'Shaughnessy
Aidan Hill
8:04.57
Apr 15
Bud Mohns Invitational
2.
Danny O'Shaughnessy
Luke Lestina
Josh Tobin
Aidan Hill
8:12.16
Apr 21
Red Grange Invitational
3.
Payton Bryk
Luke Lestina
Max Zangan
Sam Kehoe
8:23.07
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
4.
Sam Kehoe
Josh Tobin
Evan Zapata
Max Zangan
8:31.55
May 13
WSC Silver Boys
5.
Luke Lestina
Payton Bryk
Jack Carroll
Pierce Bradford
8:32.18
May 13
WSC Silver Boys
6.
Luke Lestina
Payton Bryk
Jack Carroll
Zack Fidrocki
8:33.83
May 5
89th DuPage County Boys Championships
7.
Jack Carroll
Zack Fidrocki
Pierce Bradford
Luke Lestina
8:33.88
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
8.
Sam Kehoe
Carter Olsen
Josh Tobin
Evan Zapata
8:38.17
Apr 15
Bud Mohns Invitational
9.
Evan Zapata
Josh Tobin
Carter Olsen
Sam Kehoe
8:50.52
May 5
89th DuPage County Boys Championships
10.
Ryker Harges
Carter Olsen
Owen Teague
Ben Popilek
9:12.76
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Payton Noble
13.25m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
2.
11
Cole Ostendorf
13.18m
Apr 29
Red Ribbon Classic
3.
10
Michael Niemann
12.28m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
4.
10
Joseph Reiff
12.25m
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
5.
10
PJ Sterchele
11.29m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
6.
9
Gabe Boutin
9.42m
Apr 29
Red Ribbon Classic
7.
10
Nick Bresnahan
8.97m
Apr 8
York Boys Triangular
8.
10
Sam Pinta
7.35m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
9.
10
Carlos Garcia
7.19m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
10.
9
Mark Falco
4.41m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
Discus - 1.6kg
1.
12
Payton Noble
45.50m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
2.
11
Cole Ostendorf
43.86m
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
3.
9
Gabe Boutin
35.73m
May 13
WSC Silver Boys
4.
10
PJ Sterchele
31.30m
Apr 8
York Boys Triangular
5.
10
Joseph Reiff
29.79m
PR
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
6.
10
Michael Niemann
28.82m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
7.
10
Carlos Garcia
27.03m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
8.
10
Nick Bresnahan
23.45m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
9.
10
Sam Pinta
19.91m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
10.
9
Mark Falco
10.21m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
High Jump
1.
12
Matthew Vezza
1.86m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
2.
10
Aidan Link
1.60m
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
11
Ryan Welz
1.60m
May 5
89th DuPage County Boys Championships
4.
10
Joe Arduino
1.45m
PR
May 13
WSC Silver Boys
5.
10
Cole Hunter
1.35m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
Pole Vault
1.
11
Gavin Schaer
4.47m
Apr 15
Bud Mohns Invitational
2.
12
Caleb Hughes
3.51m
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
3.
11
Noah LaBine
3.10m
Apr 28
Lincoln Way West Invitational
4.
11
Jack Borchardt
2.79m
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
5.
9
Carter Olsen
2.29m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
6.
9
Leo Resendez
2.13m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
7.
9
Milo Oyasu
2.13m
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Long Jump
1.
12
Drew Villard
6.18m
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. Warre..
2.
12
Alex Stone
6.02m
PR
Apr 8
York Boys Triangular
3.
9
Jack Ostendorf
5.74m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
4.
10
Daniel Miranda
5.43m
PR
May 13
WSC Silver Boys
5.
10
Carmie DiMiele
5.35m
Apr 15
Bud Mohns Invitational
6.
12
Connor Nybo
5.09m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
7.
9
Jakub Ceglinski
4.20m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
8.
9
Rohun Kumar
4.05m
PR
Apr 11
Waubonsie Valley Boys Quad
Triple Jump
1.
10
Danny Karnatz
12.69m
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
2.
12
Jack Beckman
11.90m
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
3.
9
Jack Ostendorf
10.96m
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Elaine (Lainey) Paul
12.22
(.3)
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
12
Katelyn Pratt
12.64
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
3.
10
Mia Hanger
13.16
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
10
Norah Peiffle
13.32
Apr 21
Hornette Invitational
5.
12
Ariana Fraser
13.49
PR
Apr 21
Hornette Invitational
6.
11
Margaret Maston
13.60
PR
Apr 21
Hornette Invitational
7.
12
Ava Worobec
13.84
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
8.
9
Nora Heflin
13.89
May 8
Huskie Open JV Invitational
9.
12
Julia Keith
14.15
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
10.
11
Gillian Wood
14.20
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11.
11
Ellen Cockman
14.29
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
9
Josephine Burns
14.39
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
13.
10
Chloe DeClue
14.43
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
14.
12
Alyssa Logsdon
14.49
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
15.
12
Emerson Dondlinger
14.51
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
16.
10
Alena Ongkiko
14.52
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
17.
10
Charlotte Ramsay
14.57
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
18.
11
Daniella Chavez
14.80
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
19.
12
Joanna Rowell
15.14
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
20.
10
Emma Sullivan
15.30
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
21.
11
Olivia Koller
15.67
May 8
Huskie Open JV Invitational
9
Kelsey Jones
15.67
May 8
Huskie Open JV Invitational
23.
9
Samantha Tomlinson
15.74
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
24.
11
Juliana Almodovar
15.84
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
25.
9
Morgan Brunner
16.31
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
26.
11
Kathleen Krupa
16.35
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
27.
9
Anika Shah
16.46
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
28.
9
Samantha Miller
19.27
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
29.
9
Zahra Valika
23.18
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
30.
9
Sana (Safia) Valika
23.93
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
200 Meters
1.
11
Elaine (Lainey) Paul
25.41
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
2.
12
Katelyn Pratt
25.79
PR
Apr 14
Ritter Invite
3.
9
Morgan Navarre
26.62
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4.
10
Mia Hanger
27.03
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
5.
10
Norah Peiffle
27.08
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
6.
11
Margaret Maston
27.43
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
12
Ariana Fraser
27.69
PR
Apr 21
Hornette Invitational
8.
10
Allison Poku
28.33
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
9.
9
Sophia Galiano-Sanchez
28.67
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
9
Nora Heflin
29.42
May 8
Huskie Open JV Invitational
11.
12
Julia Keith
30.01
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
12.
10
Mia Carone
30.14
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
13.
10
Charlotte Ramsay
30.21
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
14.
12
Emerson Dondlinger
30.40
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
15.
12
McKenna Callahan
30.44
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
16.
12
Sydney Lee
30.78
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
17.
11
Ellen Cockman
30.96
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
18.
9
Adalyn Noble
31.14
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
19.
10
Madeline Hsieh
31.18
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
20.
10
Alena Ongkiko
31.32
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
21.
12
Lily Beerhalter
31.46
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
22.
10
Emma Sullivan
31.54
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
23.
11
Olivia Koller
32.58
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
24.
12
Joanna Rowell
32.72
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
25.
10
Kaitlin Tiedeman
33.00
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
26.
9
Olivia Jarek
35.03
May 8
Huskie Open JV Invitational
27.
9
Nicole Jarek
35.27
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
28.
12
Marisol Delgado
35.38
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
400 Meters
1.
9
Morgan Navarre
58.13
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Margaret Maston
1:00.05
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
3.
9
Ariya Shah
1:02.51
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
9
Sophia Galiano-Sanchez
1:02.95
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
5.
11
Elaine (Lainey) Paul
1:03.14
Apr 21
Hornette Invitational
6.
10
Sophia Fidanza
1:05.58
Apr 21
Hornette Invitational
7.
9
Gianna Hill
1:06.55
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
8.
11
Anna McGrail
1:06.70
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9.
12
Lily Beerhalter
1:08.38
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
9
Kathryn Geiger
1:08.87
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11.
10
Charlotte Ramsay
1:10.05
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
10
Madeline Valeski
1:10.29
PR
Apr 21
Hornette Invitational
13.
12
Sydney Lee
1:12.60
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
14.
11
Emma Owens
1:15.12
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
15.
9
Nicole Jarek
1:17.86
May 8
Huskie Open JV Invitational
16.
9
Kelsey Jones
1:21.59
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
17.
9
Olivia Jarek
1:25.33
May 8
Huskie Open JV Invitational
800 Meters
1.
9
Sophia Galiano-Sanchez
2:16.13
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Katherine Klimek
2:20.78
PR
Apr 29
Palatine Relays
3.
11
Margaret Owens
2:21.63
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
4.
12
Bria Bennis
2:23.91
PR
Apr 29
Palatine Relays
5.
10
Scarlett Moriarty
2:25.09
May 8
Huskie Open JV Invitational
6.
9
Gianna Hill
2:27.95
Apr 21
Hornette Invitational
7.
10
Adell Weseloh
2:28.84
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
8.
11
Anna McGrail
2:28.98
Apr 21
Hornette Invitational
9.
9
Kathryn Geiger
2:30.78
PR
Apr 21
Hornette Invitational
10.
9
Paige Byrne
2:30.97
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
11.
9
Ariya Shah
2:32.70
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
9
Lila Stanley
2:40.83
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
13.
11
Natalie Haske
2:41.42
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
14.
11
Sofia Dorta
2:42.29
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
15.
9
Molly Richerson
2:44.35
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
16.
10
Devin Makinney
2:45.06
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
17.
11
Mia Czernicki
2:48.33
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
18.
9
Mia Radke
3:05.51
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
1600 Meters
1.
12
Bria Bennis
4:58.47
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Katherine Klimek
5:06.06
PR
Apr 22
Distance Night in Palatine
3.
12
Lily Beerhalter
5:09.16
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
4.
11
Margaret Owens
5:15.20
Apr 22
Distance Night in Palatine
5.
11
Anna McGrail
5:17.83
Apr 14
Ritter Invite
6.
9
Lila Stanley
5:31.64
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
7.
11
Emma Owens
5:37.93
Apr 21
Hornette Invitational
8.
10
Sofia Stoddard
5:39.51
May 8
Huskie Open JV Invitational
9.
9
Paige Byrne
5:39.85
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
10.
9
Ariya Shah
5:42.82
PR
Apr 21
Hornette Invitational
11.
10
Adell Weseloh
5:43.52
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
12.
11
Natalie Haske
5:50.90
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
13.
11
Samantha Voirol
5:53.05
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
14.
12
Sophia Suerth
5:53.63
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
15.
11
Sofia Dorta
6:30.28
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
16.
10
Devin Makinney
6:30.34
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
17.
12
Eileen Angel
6:31.59
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
18.
9
Maeve Dailey
6:32.41
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
19.
9
Molly Richerson
6:33.19
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
20.
9
Sally Nault
6:34.12
May 8
Huskie Open JV Invitational
21.
11
Mia Czernicki
6:37.39
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
22.
10
Quinn Jacobs
6:49.94
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
23.
10
Isabel Lopez
7:18.49
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
24.
10
Colleen Buhrfiend
7:26.99
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
1 Mile
1.
11
Katherine Klimek
5:07.78
PR
Apr 22
Distance Night in Palatine
2.
11
Margaret Owens
5:17.21
Apr 22
Distance Night in Palatine
3.
9
Lila Stanley
5:36.79
PR
Apr 22
Distance Night in Palatine
3200 Meters
1.
12
Bria Bennis
10:24.08
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Katherine Klimek
10:41.16
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
3.
12
Lily Beerhalter
11:09.87
PR
Apr 29
Palatine Relays
4.
11
Anna McGrail
11:16.43
Apr 29
Palatine Relays
5.
11
Emma Owens
11:53.03
PR
Apr 29
Palatine Relays
6.
10
Sofia Stoddard
11:54.39
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
7.
10
Scarlett Moriarty
12:16.91
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
8.
12
Helen Pygon
12:31.20
PR
Apr 21
Hornette Invitational
9.
12
Sophia Suerth
12:53.79
PR
Apr 21
Hornette Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kalina Ceglinski
18.14c
PR
Apr 21
Hornette Invitational
2.
12
Charlotte Monroe
18.24c
PR
Apr 21
Hornette Invitational
3.
11
Natalie Koleno
18.44
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
4.
10
Clara Lawrence
18.46
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
5.
10
Mia Hanger
19.33
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
6.
9
Mia Radke
24.37
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
300m Hurdles - 30"
1.
12
Katelyn Pratt
50.91
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
2.
10
Clara Lawrence
52.30
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
3.
12
McKenna Callahan
54.69
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
11
Meredith Baker
55.18
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
5.
10
Madeline Valeski
56.24
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
6.
11
Ellen Cockman
56.74
PR
Apr 14
Ritter Invite
7.
11
Natalie Koleno
56.76
Apr 29
Palatine Relays
8.
9
Zahra Master
1:02.95
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
9.
9
Mia Radke
1:06.22
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4x100 Relay
1.
Elaine Paul
Mia Hanger
Morgan Navarre
Katelyn Pratt
48.91
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Norah Peiffle
Katelyn Pratt
Ariana Fraser
Elaine Paul
49.37
Apr 14
Ritter Invite
3.
Norah Peiffle
Ariana Fraser
Margaret Maston
Morgan Navarre
50.01
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
Elaine Paul
Norah Peiffle
Mia Hanger
Katelyn Pratt
50.40
Apr 21
Hornette Invitational
5.
Norah Peiffle
Ariana Fraser
Elaine Paul
Katelyn Pratt
50.78
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
6.
Allison Poku
Nora Heflin
Josephine Burns
Mia Hanger
52.05
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
7.
Relay Team
52.33
Apr 29
Palatine Relays
8.
Clara Lawrence
Allison Poku
Mia Carone
Nora Heflin
54.11
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9.
Gillian Wood
Sophia Fidanza
Kalina Ceglinski
Mia Hanger
54.15
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
Gillian Wood
Nora Heflin
Emerson Dondlinger
Allison Poku
54.65
Apr 6
Girls Spartan Relays
11.
Charlotte Hopkins
Nora Heflin
Allison Poku
Sophia Fidanza
58.70
Apr 21
Hornette Invitational
12.
Samantha Tomlinson
Kelsey Jones
Aubrey Booth
Sofia Cossa
59.22
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Teegan Roach
Charlotte Hopkins
Ava Glabus
Madeleine Tresnak
59.72
Apr 6
Girls Spartan Relays
2.
Jamie Rowell
Autumn Ahlberg
Erin Collins
Kathleen Krupa
1:09.05
May 8
Huskie Open JV Invitational
4x200 Relay -
1.
Elaine Paul
Mia Hanger
Norah Peiffle
Katelyn Pratt
1:43.32
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Norah Peiffle
Katelyn Pratt
Ariana Fraser
Elaine Paul
1:44.72
Apr 14
Ritter Invite
3.
Elaine Paul
Norah Peiffle
Ariana Fraser
Katelyn Pratt
1:45.08
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
Relay Team
1:46.43
Apr 29
Palatine Relays
5.
Norah Peiffle
Mia Hanger
Ariana Fraser
Margaret Maston
1:48.02
Apr 21
Hornette Invitational
6.
Norah Peiffle
Ariana Fraser
Margaret Maston
Morgan Navarre
1:48.27
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
Charlotte Hopkins
Nora Heflin
Josephine Burns
Charlotte Ramsay
1:55.41
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
8.
Sydney Lee
Charlotte Ramsay
Ariana Fraser
Margaret Maston
1:55.55
Apr 6
Girls Spartan Relays
9.
Charlotte Hopkins
Emerson Dondlinger
Chloe Peot
Sophia Fidanza
1:57.66
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
Chloe Peot
Ava Worobec
Mia Carone
Charlotte Hopkins
1:58.86
Apr 21
Hornette Invitational
11.
Clara Lawrence
Allison Poku
Mia Carone
Nora Heflin
2:00.46
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
Adalyn Noble
Emma Sullivan
Alena Ongkiko
Nora Heflin
2:01.85
May 8
Huskie Open JV Invitational
13.
Alyssa Logsdon
Joanna Rowell
Julia Keith
McKenna Callahan
2:04.18
May 8
Huskie Open JV Invitational
4x400 Relay
1.
Margaret Maston
Sophia Galiano-Sanchez
Ariya Shah
Morgan Navarre
4:04.22
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
2.
Margaret Maston
Sophia Galiano-Sanchez
Sophia Fidanza
Morgan Navarre
4:05.43
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
3.
Relay Team
4:06.93
Apr 29
Palatine Relays
4.
Margaret Maston
Margaret Owens
Sophia Galiano-Sanchez
Morgan Navarre
4:10.40
Apr 14
Ritter Invite
5.
Anna McGrail
Kathryn Geiger
Morgan Navarre
Katelyn Pratt
4:18.89
Apr 6
Girls Spartan Relays
6.
Paige Byrne
Gianna Hill
Charlotte Ramsay
Kathryn Geiger
4:25.26
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
7.
Anna McGrail
Lily Beerhalter
Gianna Hill
Ariya Shah
4:25.80
Apr 21
Hornette Invitational
8.
Charlotte Ramsay
Kathryn Geiger
Sophia Fidanza
Gianna Hill
4:26.61
Apr 14
Ritter Invite
9.
Charlotte Ramsay
Kathryn Geiger
Paige Byrne
Madeline Valeski
4:34.17
Apr 21
Hornette Invitational
10.
Charlotte Ramsay
Kathryn Geiger
Ariya Shah
Isabel Lopez
4:35.86
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11.
Natalie Haske
Mia Czernicki
Sofia Dorta
Sofia Stoddard
4:37.20
May 8
Huskie Open JV Invitational
12.
Sofia Stoddard
Gianna Hill
Paige Byrne
Molly Richerson
4:38.81
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
13.
Sophia Galiano-Sanchez
Lily Beerhalter
Helen Pygon
Sophia Suerth
4:39.42
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
14.
Sydney Lee
Emma Owens
Meredith Baker
Madeline Valeski
4:48.44
May 8
Huskie Open JV Invitational
15.
Joanna Rowell
McKenna Callahan
Julia Keith
Alyssa Logsdon
4:57.25
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4x800 Relay
1.
Margaret Owens
Anna McGrail
Katherine Klimek
Sophia Galiano-Sanchez
9:28.48
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Margaret Owens
Anna McGrail
Lily Beerhalter
Sophia Galiano-Sanchez
9:29.15
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
3.
Margaret Owens
Anna McGrail
Gianna Hill
Sophia Galiano-Sanchez
9:37.58
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
4.
Gianna Hill
Ariya Shah
Adell Weseloh
Kathryn Geiger
10:01.05
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
5.
Scarlett Moriarty
Gianna Hill
Ariya Shah
Kathryn Geiger
10:02.62
Apr 14
Ritter Invite
6.
Lily Beerhalter
Sofia Stoddard
Adell Weseloh
Paige Byrne
10:18.98
Apr 21
Hornette Invitational
7.
Relay Team
10:29.24
Apr 29
Palatine Relays
8.
Anna McGrail
Natalie Haske
Mia Czernicki
Samantha Voirol
11:04.62
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9.
Natalie Haske
Sofia Dorta
Megan Mattis
Isabel Lopez
11:22.73
Apr 21
Hornette Invitational
10.
Sophia Suerth
Sophia Smith
Megan Mattis
Eileen Angel
11:57.36
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11.
9
Molly Richerson
Maeve Dailey
Mia Radke
Sally Nault
12:18.16
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
Isabel Lopez
Devin Makinney
Colleen Buhrfiend
Quinn Jacobs
12:34.50
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Norah Peiffle
Ariana Fraser
Katelyn Pratt
Morgan Navarre
1:54.61
Apr 6
Girls Spartan Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Charlotte Ramsay
Mia Carone
Margaret Maston
Scarlett Moriarty
4:35.86
Apr 6
Girls Spartan Relays
2.
Relay Team
4:37.17
Apr 29
Palatine Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Sofia Stoddard
Meredith Baker
Paige Byrne
Helen Pygon
13:38.48
Apr 6
Girls Spartan Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 27"
1.
Mia Hanger
Ellen Cockman
Mia Radke
Kalina Ceglinski
1:25.92
Apr 6
Girls Spartan Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
McKenna Callahan
Natalie Koleno
Clara Lawrence
Charlotte Monroe
1:20.49
Apr 6
Girls Spartan Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Teegan Roach
8.95m
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
2.
11
Audrey Ofosu-Newton
7.46m
PR
Apr 6
Girls Spartan Relays
3.
10
Madeleine Tresnak
7.36m
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
4.
12
Mia Thomas
7.05m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
5.
12
Chloe Toussaint
7.04m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
6.
9
Erin Collins
6.70m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
11
Kathleen Krupa
6.62m
May 8
Huskie Open JV Invitational
8.
11
Megan Kimbler
6.44m
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9.
10
Autumn Ahlberg
6.20m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
12
Madelynn Kennedy
5.71m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
11.
10
Jamie Rowell
5.08m
PR
Apr 6
Girls Spartan Relays
Discus - 1kg
1.
12
Teegan Roach
24.49m
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
2.
10
Madeleine Tresnak
24.00m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
3.
10
Autumn Ahlberg
17.82m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4.
12
Mia Thomas
17.71m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
5.
11
Megan Kimbler
16.28m
May 8
Huskie Open JV Invitational
6.
9
Erin Collins
15.64m
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
11
Kathleen Krupa
15.44m
May 8
Huskie Open JV Invitational
8.
12
Chloe Toussaint
13.86m
PR
Apr 21
Hornette Invitational
9.
12
Madelynn Kennedy
13.15m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
10.
10
Jamie Rowell
12.23m
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
High Jump
1.
11
Leila Arzon
1.60m
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
10
Chloe DeClue
1.47m
PR
Apr 6
Girls Spartan Relays
3.
12
Charlotte Monroe
1.47m
PR
Apr 29
Palatine Relays
4.
12
Ava Glabus
1.47m
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
5.
10
Madeline Valeski
1.32m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11
Chloe Peot
1.32m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9
Adalyn Noble
1.32m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9
Katherine Day
1.32m
PR
Apr 29
Palatine Relays
9.
10
Maddie Valeski
1.27m
Apr 6
Girls Spartan Relays
10.
10
Sofia Cossa
1.22m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11.
9
Morgan Brunner
1.17m
May 8
Huskie Open JV Invitational
9
Emily Schulenburg
1.17m
May 8
Huskie Open JV Invitational
Pole Vault
1.
12
Kalina Ceglinski
2.75m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
2.
10
Mia Carone
2.59m
Apr 14
Ritter Invite
3.
11
Daniella Chavez
2.29m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
4.
12
Ava Worobec
2.21m
PR
Apr 29
Palatine Relays
5.
10
Chloe DeClue
2.13m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
6.
10
Kaitlin Tiedeman
2.13m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
10
Emma Sullivan
1.98m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
8.
11
Kalyn Gunn
1.83m
May 8
Huskie Open JV Invitational
10
Hayley Schiltz
1.83m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
10.
11
Juliana Almodovar
1.68m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
9
Holly Janulis
1.68m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
Long Jump
1.
12
Charlotte Monroe
5.10m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
2.
11
Chloe Peot
4.57m
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
3.
9
Adalyn Noble
4.34m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
4.
10
Charlotte Hopkins
4.29m
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
5.
10
Mia Hanger
4.24m
Apr 14
Ritter Invite
6.
11
Alexa Czarnecki
4.14m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
7.
9
Josephine Burns
4.10m
May 8
Huskie Open JV Invitational
8.
10
Samantha Tilson
3.81m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
9.
10
Sofia Cossa
3.76m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
10.
12
Nora Breen
3.54m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
11.
9
Sinead Downey
3.50m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
12.
11
Julianne Kania
3.37m
May 8
Huskie Open JV Invitational
13.
10
Amarah Syeda
3.20m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
Triple Jump
1.
11
Chloe Peot
10.40m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
2.
10
Charlotte Hopkins
9.67m
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Meadows
3.
10
Mia Hanger
9.64m
(.0)
Apr 6
Girls Spartan Relays
4.
9
Adalyn Noble
8.93m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
5.
11
Crystal Malithuruthel
8.66m
PR
May 5
WSC Silver Girls Outdoor Championships
6.
10
Samantha Tilson
8.17m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
7.
12
Nora Breen
7.79m
PR
May 8
Huskie Open JV Invitational
8.
9
Sinead Downey
7.47m
PR
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
11
Julianne Kania
7.47m
Apr 11
Glenbard West Girls Triangular
*Recent improvement