Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1953
1952
1951
1950
1948
1947
1945
1941
1940
1939
1938
1937
1935
1932
1931
Indoor
2021
2014
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Elijah Dunn
11.44c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
2.
9
August Potier
11.64c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
3.
11
Shawn Lyon
11.67
Feb 25
Ocean League Relays
4.
12
Isaiah Gray
11.84c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
5.
11
Blake Graham
12.48
Feb 25
Ocean League Relays
6.
10
Michael Johnson
12.64c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
9
Dexter Koester
12.64c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
8.
9
Conner Burke
12.94c
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
9.
11
Ike Aragon
13.04c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
10.
11
Charlie Jeffries
13.14c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
11.
11
Jared McKenna
13.24c
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
12.
9
Alejandro Gutierrez
13.34c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
13.
10
Sultan Momani
13.49
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
14.
9
Juan Gomez
13.74c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
200 Meters
1.
11
Shawn Lyon
23.57
(1.2)
May 1
Ocean League Prelims and Finals
2.
9
August Potier
23.99
(1.0)
May 4
Ocean League Finals
3.
10
Elijah Dunn
24.74c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
12
Benjamin Au
24.88
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
5.
10
Michael Johnson
25.28
(2.1)
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
6.
11
Blake Graham
25.58
(1.4)
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
7.
11
Graham Blake
25.79
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
8.
9
Dexter Koester
26.35
(1.6)
May 1
Ocean League Prelims and Finals
9.
11
Ike Aragon
27.04c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
10.
9
Alejandro Gutierrez
27.67
(1.0)
May 1
Ocean League Prelims and Finals
11.
9
Conner Burke
27.94c
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
12.
10
Sultan Momani
28.50
(1.0)
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
13.
9
Aidan Johnson
28.64c
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
14.
9
Juan Gomez
28.76
(1.0)
May 1
Ocean League Prelims and Finals
15.
11
Jared McKenna
28.81
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
16.
9
Devon Chapman
28.84c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
400 Meters
1.
12
Pierce Nebel
54.14c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
2.
12
Daniel Gutierrez
56.14c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
3.
11
Noah Fenton
56.74c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
11
Blake Graham
57.64
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
5.
11
Shawn Lyon
58.24c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
6.
10
Michael Johnson
58.34c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
7.
9
Dexter Koester
58.74c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
8.
11
Graham Blake
59.08
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
9.
9
August Potier
59.57
Mar 18
Maurice Green Invite
10.
11
Ike Aragon
1:01.54c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
11.
9
Alejandro Gutierrez
1:02.34c
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
12.
9
Conner Burke
1:03.86
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
13.
9
Juan Gomez
1:07.70
May 1
Ocean League Prelims and Finals
800 Meters
1.
12
Pierce Nebel
2:03.29
Apr 8
Irvine Distance Carnival
2.
11
Noah Fenton
2:03.70
PR
Apr 8
Irvine Distance Carnival
3.
11
Garrett Rifkin
2:04.01
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
4.
12
Shane Mahon
2:04.14
May 4
Ocean League Finals
5.
12
Daniel Gutierrez
2:05.37
PR
Apr 8
Irvine Distance Carnival
6.
9
Arend Verfaillie
2:09.17
May 4
Ocean League Finals
7.
12
Harman Khinda
2:11.0h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
10
Calvin Liang
2:11.00
Apr 8
Irvine Distance Carnival
9.
12
Evan O'Connor
2:14.00
PR
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
10.
11
Hayden Crabbs
2:14.4h
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
11.
11
Anthony Waites
2:14.60
May 1
Ocean League Prelims and Finals
12.
11
Ryan Hoerner
2:15.40
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
13.
10
Nathan Quezada
2:16.56
May 4
Ocean League Finals
14.
11
Elliott Bijlsma
2:19.00
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
15.
9
Cobi (Jacob) Rifkin
2:21.60
May 1
Ocean League Prelims and Finals
16.
11
Benjamin Kooper
2:21.84
Apr 8
Irvine Distance Carnival
17.
9
Lukas Lux
2:22.16
Apr 8
Irvine Distance Carnival
18.
10
Samuel Flurry
2:26.30
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
19.
10
Calder Southerland
2:26.48
Apr 8
Irvine Distance Carnival
20.
9
Niall Glynn
2:31.14
Apr 8
Irvine Distance Carnival
21.
10
Anderson Neumann
2:35.93
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
22.
9
Alan Perez
2:37.7h
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
23.
9
Dylan Williams
2:42.92
Apr 8
Irvine Distance Carnival
24.
9
Colt Williams
2:46.00
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
1600 Meters
1.
11
Garrett Rifkin
4:30.23
PR
May 13
CIF-SS Division 3 Prelims
2.
11
Noah Fenton
4:32.28
PR
May 4
Ocean League Finals
3.
9
Arend Verfaillie
4:42.17
May 4
Ocean League Finals
4.
12
Shane Mahon
4:42.80
May 1
Ocean League Prelims and Finals
5.
12
Daniel Gutierrez
4:43.98
PR
May 4
Ocean League Finals
6.
12
Harman Khinda
4:44.73
PR
May 4
Ocean League Finals
7.
11
Elliott Bijlsma
4:45.80
May 1
Ocean League Prelims and Finals
8.
11
Ryan Hoerner
4:47.63
May 4
Ocean League Finals
9.
10
Calvin Liang
4:52.76
May 4
Ocean League Finals
10.
11
Hayden Crabbs
4:55.03
Apr 8
Irvine Distance Carnival
11.
12
Evan O'Connor
4:55.90
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
12.
11
Anthony Waites
4:59.39
Apr 8
Irvine Distance Carnival
13.
9
Cobi (Jacob) Rifkin
5:09.04
May 4
Ocean League Finals
14.
10
Calder Southerland
5:09.5h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
15.
10
Nathan Quezada
5:11.28
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
16.
11
Benjamin Kooper
5:13.8h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
17.
9
Lukas Lux
5:25.30
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
18.
9
Niall Glynn
5:30.18
Apr 8
Irvine Distance Carnival
19.
10
Samuel Flurry
5:33.0h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
20.
9
Alan Perez
5:38.60
PR
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
21.
10
Anderson Neumann
5:38.7h
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
22.
9
Dylan Williams
5:51.7h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
23.
9
Colt Williams
6:05.23
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
1 Mile
1.
12
Shane Mahon
4:36.03
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
2.
11
Garrett Rifkin
4:42.83
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3.
12
Pierce Nebel
4:59.10
Mar 18
Maurice Green Invite
4.
11
Hayden Crabbs
4:59.62
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
5.
11
Anthony Waites
5:07.38
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
6.
11
Benjamin Kooper
5:20.00
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
7.
9
Cobi (Jacob) Rifkin
5:31.74
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
8.
9
Lukas Lux
5:32.49
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
9.
9
Niall Glynn
5:36.72
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3200 Meters
1.
11
Noah Fenton
9:55.07
PR
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
2.
12
Shane Mahon
10:10.20
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
3.
9
Arend Verfaillie
10:15.34
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
4.
11
Elliott Bijlsma
10:21.15
May 4
Ocean League Finals
5.
11
Garrett Rifkin
10:32.6h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
6.
11
Ryan Hoerner
10:40.24
May 4
Ocean League Finals
7.
10
Calvin Liang
10:44.1h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
8.
12
Daniel Gutierrez
10:51.01
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
9.
10
Christopher Waites
11:02.0h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
10.
12
Harman Khinda
11:07.0h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
11.
12
Evan O'Connor
11:09.8h
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
12.
10
Calder Southerland
11:10.40
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
13.
11
Benjamin Kooper
11:43.81
May 4
Ocean League Finals
14.
9
Cobi (Jacob) Rifkin
11:47.4h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
15.
10
Nathan Quezada
11:49.2h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
16.
9
Niall Glynn
11:50.30
May 1
Ocean League Prelims and Finals
17.
9
Lukas Lux
12:09.3h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
18.
10
Samuel Flurry
12:11.07
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
19.
9
Alan Perez
12:12.52
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
20.
10
Anderson Neumann
12:28.9h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
21.
9
Dylan Williams
12:56.7h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Isaiah Gray
17.54c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
2.
10
Trevor Loe
18.88
(1.2)
May 4
Ocean League Finals
3.
12
Jacob Dunaetz
20.84c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
10
Sultan Momani
22.94c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Isaiah Gray
45.04c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
2.
10
Trevor Loe
45.80
May 4
Ocean League Finals
3.
12
Benjamin Au
47.64c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4.
12
Jacob Dunaetz
50.34c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
5.
10
Sultan Momani
58.41
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
4x100 Relay
1.
August Potier
Dexter Koester
Shawn Lyon
Michael Johnson
46.54c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
2.
Conner Burke
Michael Johnson
Dexter Koester
August Potier
49.69
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
3.
August Potier
Elijah Dunn Jr.
Dexter Koester
Trevor Loe
53.80
Mar 25
Santa Barbara Relays
4x200 Relay -
1.
Isaiah Gray
Trevor Loe
Adian Johnson
Shawn Lyon
1:40.07
Feb 25
Ocean League Relays
2.
Trevor Loe
Dexter Koester
Elijah Dunn Jr.
August Potier
1:43.28
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
Michael Johnson
August Potier
Dexter Koester
Elijah Dunn Jr.
1:43.6h
Feb 25
Ocean League Relays
4.
Relay Team
1:44.42
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
5.
Ike Aragon
Blake Graham
Michael Johnson
Jared McKenna
1:47.74
Mar 25
Santa Barbara Relays
4x400 Relay
1.
Pierce Nebel
Shane Mahon
Noah Fenton
Garrett Rifkin
3:40.5h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
2.
Trevor Loe
Aidan Johnson
Jacob Dunaetz
Benjamin Au
3:48.1h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
3.
Pierce Nebel
Daniel Gutierrez
Elliott Bijlsma
Garrett Rifkin
3:49.6h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4.
Relay Team
3:51.87
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
5.
Daniel Gutierrez
Benjamin Kooper
Patrick Elliott
Harman Khinda
3:55.3h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
6.
Trevor Loe
Dexter Koester
Elijah Dunn Jr.
August Potier
3:59.58
Mar 25
Santa Barbara Relays
7.
Blake Graham
Daniel Gutierrez
Ike Aragon
Michael Johnson
4:01.35
Mar 25
Santa Barbara Relays
8.
Trevor Loe
Dexter Koester
Conner Burke
August Potier
4:03.09
Mar 18
Maurice Green Invite
9.
Conner Burke
Michael Johnson
Dexter Koester
August Potier
4:05.13
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
10.
Arend Verfaillie
Garrett Rifkin
Nathan Quezada
Calvin Liang
4:05.2h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
11.
Trevor Loe
Benjamin Au
Kyle Pulispher
Blake Graham
4:06.2h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
12.
August Potier
Blake Graham
Dexter Koester
Ike Aragon
4:11.3h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
13.
Calvin Liang
Nathan Quezada
Lukas Lux
Calder Southerland
4:15.64
Mar 25
Santa Barbara Relays
14.
Trevor Loe
August Potier
Alejandro Guiterrrez
Juan Gomez
4:17.74
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
15.
Noah Fenton
Garrett Rifkin
Shane Mahon
Pierce Nebel
4:19.96
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
16.
Jacob Rifkin
Lukas Lux
Nathan Quezada
Samuel Flurry
4:26.0h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4x800 Relay
1.
Noah Fenton
Pierce Nebel
Shane Mahon
Garrett Rifkin
8:25.22
Mar 10
Redondo Nike Distance & Throws Carnival (Day 1)
2.
Pierce Nebel
Shane Mahon
Garrett Rifkin
Noah Fenton
8:26.71
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
Hayden Crabbs
Harman Khinda
Evan O'Connor
Benjamin Kooper
9:08.72
Mar 25
Santa Barbara Relays
4.
Calvin Liang
Calder Southerland
Nathan Quezada
Lukas Lux
9:34.00
Mar 25
Santa Barbara Relays
5.
Garrett Rifkin
Niall Glynn
Anderson Neumann
Dylan Williams
10:20.96
Mar 25
Santa Barbara Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Blake Graham
Jared McKenna
Ike Aragon
Michael Johnson
1:54.43
Mar 25
Santa Barbara Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Noah Fenton
Pierce Nebel
Shane Mahon
Garrett Rifkin
11:05.09
Mar 10
Redondo Nike Distance & Throws Carnival (Day 1)
2.
Garrett Rifkin
Pierce Nebel
Noah Fenton
Shane Mahon
11:20.32
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
Daniel Gutierrez
Evan O'Connor
Elliott Bijlsma
Arend Verfaillie
11:36.87
Mar 25
Santa Barbara Relays
4.
Harman Khinda
Pierce Nebel
Evan O'Connor
Daniel Gutierrez
11:56.05
Mar 18
Maurice Green Invite
5.
Calder Southerland
Lukas Lux
Nathan Quezada
Calvin Liang
12:18.72
Mar 25
Santa Barbara Relays
6.
Calder Southerland
Jacob Rifkin
Nathan Quezada
Calvin Liang
12:35.25
Mar 18
Maurice Green Invite
7.
Niall Glynn
Dylan Williams
Anderson Neumann
Jacob Rifkin
13:12.59
Mar 25
Santa Barbara Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Adrian Johnson
38' 6.5
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
2.
10
Michael Johnson
34' 10
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
3.
10
Bailey Greenberg
32' 8.5
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
4.
9
Jose Aceves
32' 6
Mar 18
Maurice Green Invite
5.
10
Rett Putnam
31' 6
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
6.
9
Aidan Johnson
31' 4
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
7.
10
Cameron Knott
31' 1
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
8.
9
Jake Layne
30' 10
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
9.
9
Justin Delgado
30' 2
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
10.
9
Don Robinson
25' 0
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Adrian Johnson
120' 4
PR
May 4
Ocean League Finals
2.
10
Bailey Greenberg
88' 6
May 1
Ocean League Prelims and Finals
3.
9
Jake Layne
83' 1
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4.
10
Rett Putnam
82' 0
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
5.
10
Cameron Knott
79' 10
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
6.
9
Aidan Johnson
75' 4.5
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
7.
9
Jose Aceves
74' 6.5
May 1
Ocean League Prelims and Finals
8.
10
Michael Johnson
72' 7
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
9.
9
Don Robinson
68' 8.5
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
10.
9
Justin Delgado
68' 6.5
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
High Jump
1.
12
Benjamin Au
5' 2
PR
May 4
Ocean League Finals
2.
10
Elijah Dunn
5' 0
PR
Feb 25
Ocean League Relays
3.
10
Joseph Gorte
4' 6
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
11
Ike Aragon
4' 4
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
Pole Vault
1.
10
Sean Lee
10' 7
May 1
Ocean League Prelims and Finals
2.
10
Liam Sasser
10' 6
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3.
10
Trevor Loe
6' 0
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
Long Jump
1.
10
Elijah Dunn
17' 11
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
2.
12
Adrian Johnson
17' 10
Feb 25
Ocean League Relays
3.
9
Asa Ali-Watkins
16' 9.25
PR
Feb 25
Ocean League Relays
4.
12
Benjamin Au
16' 6
PR
May 4
Ocean League Finals
5.
10
Joseph Gorte
16' 4.75
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
6.
11
Jared McKenna
16' 0.5
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
7.
9
Juan Gomez
12' 10.75
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
Triple Jump
1.
12
Adrian Johnson
38' 8.5
(.1)
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
2.
12
Daniel Gutierrez
36' 0.5
PR
Feb 25
Ocean League Relays
3.
11
Jared McKenna
33' 6
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4.
9
Asa Ali-Watkins
32' 10.5
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
5.
10
Joseph Gorte
32' 10
PR
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
6.
9
Juan Gomez
28' 0
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
Womens
100 Meters
1.
9
Gabriella Desch-Obi
13.06
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
2.
9
Delaney Jones
13.14c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
3.
9
Lauren Davis
13.16
(1.8)
May 4
Ocean League Finals
4.
9
Suey Diep
13.34
(1.3)
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
5.
10
Leilani Cooper
13.54c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
6.
11
Emily Lopez
13.64c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
7.
9
Michelle Cooper
13.84c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
10
Jana Fenton
13.84c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
9.
9
Sydney Chen
14.30
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
10.
12
Mariko Vaughn
14.85
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
11.
9
Andrea Klishevich
15.34
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
12.
9
Jade Johnson
15.74c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
200 Meters
1.
9
Lauren Davis
27.15
(1.9)
May 4
Ocean League Finals
2.
9
Suey Diep
27.51
(1.3)
PR
May 4
Ocean League Finals
3.
9
Gabriella Desch-Obi
27.65
(1.3)
May 4
Ocean League Finals
4.
9
Delaney Jones
28.43
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
5.
10
Leilani Cooper
28.63
(1.3)
May 4
Ocean League Finals
6.
11
Kelly McNamee
28.89
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
7.
9
Sydney Chen
28.94
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
8.
11
Emily Lopez
29.34c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
9.
9
Michelle Cooper
29.56
(1.2)
May 1
Ocean League Prelims and Finals
10.
10
Lydia Talahun
29.64
(.9)
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
11.
10
Jana Fenton
30.54c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
12.
9
Andrea Klishevich
31.34c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
13.
12
Mariko Vaughn
33.94c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
400 Meters
1.
10
Nikki Fulcomer
1:03.83
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
2.
12
Sabrine Elfarissi
1:04.34c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
3.
11
Kelly McNamee
1:04.74c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
10
Tyler Jones
1:05.68
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
5.
9
Suey Diep
1:06.66
PR
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
6.
10
Lydia Talahun
1:08.10
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
800 Meters
1.
10
Nikki Fulcomer
2:24.62
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
2.
12
Sabrine Elfarissi
2:25.89
PR
May 4
Ocean League Finals
3.
12
Natalie Faivre
2:27.19
PR
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
4.
11
Grace Hoffman
2:29.23
Apr 8
Irvine Distance Carnival
5.
9
Sophia Zago
2:29.57
May 4
Ocean League Finals
6.
10
Gabriella Lee
2:30.93
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
7.
11
Aiyana Verfaillie
2:31.43
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
8.
11
Kate Johnson
2:32.29
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
9.
9
James Matlosz
2:32.63
May 4
Ocean League Finals
10.
11
Karina Kramer
2:40.80
May 1
Ocean League Prelims and Finals
11.
9
Leah Guziak
2:42.70
May 1
Ocean League Prelims and Finals
12.
9
Aliya Rafei
2:43.80
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
13.
11
Gabriella Porat
2:45.20
Feb 25
Laguna Beach Distance Carnival
14.
9
Elise Ramacciotti
2:48.50
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
15.
9
Fiona Elliott
2:55.20
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
16.
10
Sedona Dixon
3:06.35
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
17.
11
Emily Gruenling
3:58.60
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
1600 Meters
1.
10
Nikki Fulcomer
5:10.88
May 20
CIF-SS Division 3 Finals
2.
11
Aiyana Verfaillie
5:28.06
PR
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
3.
11
Grace Hoffman
5:29.36
PR
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
4.
9
Sophia Zago
5:30.63
May 4
Ocean League Finals
5.
9
James Matlosz
5:30.74
May 4
Ocean League Finals
6.
12
Natalie Faivre
5:31.96
May 4
Ocean League Finals
7.
10
Gabriella Lee
5:33.65
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
8.
11
Kate Johnson
5:36.01
May 4
Ocean League Finals
9.
12
Sabrine Elfarissi
5:36.46
PR
Apr 8
Irvine Distance Carnival
10.
9
Leah Guziak
5:54.82
May 4
Ocean League Finals
11.
9
Aliya Rafei
5:59.09
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
12.
11
Gabriella Porat
6:04.80
May 1
Ocean League Prelims and Finals
13.
9
Elise Ramacciotti
6:23.39
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
14.
9
Fiona Elliott
6:28.60
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
15.
10
Sedona Dixon
6:33.68
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
16.
11
Emily Gruenling
9:37.74
PR
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
1 Mile
1.
10
Nikki Fulcomer
5:21.69
Mar 18
Maurice Green Invite
2.
9
James Matlosz
5:36.69
Mar 18
Maurice Green Invite
3.
11
Grace Hoffman
5:45.25
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
4.
9
Sophia Zago
5:52.67
Mar 18
Maurice Green Invite
5.
11
Kate Johnson
6:08.38
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
6.
11
Gabriella Porat
6:20.90
Mar 18
Maurice Green Invite
7.
9
Leah Guziak
6:37.99
Mar 18
Maurice Green Invite
8.
9
Aliya Rafei
6:42.06
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
9.
9
Elise Ramacciotti
6:57.42
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
10.
10
Sedona Dixon
7:00.90
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
11.
9
Fiona Elliott
7:15.63
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3200 Meters
1.
11
Aiyana Verfaillie
11:41.90
PR
May 4
Ocean League Finals
2.
10
Nikki Fulcomer
11:52.47
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
3.
9
James Matlosz
12:05.10
May 1
Ocean League Prelims and Finals
4.
10
Gabriella Lee
12:11.48
Mar 10
Redondo Nike Distance & Throws Carnival (Day 1)
5.
12
Natalie Faivre
12:11.53
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
6.
9
Sophia Zago
12:28.50
May 1
Ocean League Prelims and Finals
7.
12
Sabrine Elfarissi
12:48.8h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
8.
11
Kate Johnson
12:48.9h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
11
Grace Hoffman
12:48.9h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
10.
9
Aliya Rafei
14:04.06
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
11.
9
Leah Guziak
14:21.39
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
12.
10
Sedona Dixon
14:57.5h
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
13.
9
Fiona Elliott
15:02.6h
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jana Fenton
19.43
Feb 25
Ocean League Relays
2.
11
Nika Volkhonska
20.63
(2.3)
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3.
12
Lindsey Kartvedt
20.73
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
4.
12
Mariko Vaughn
20.96
(-.2)
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
5.
11
Taylor Obitz
21.56
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
300m Hurdles - 30"
1.
12
Lindsey Kartvedt
54.59
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
2.
10
Jana Fenton
55.84c
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
3.
11
Nika Volkhonska
58.04c
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
4.
12
Mariko Vaughn
1:02.54c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
5.
11
Taylor Obitz
1:06.14c
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4x100 Relay
1.
Sydney Chen
Leilani Cooper
Jana Fenton
Michelle Cooper
52.21
May 4
Ocean League Finals
2.
Suey Diep
Gabriella Desch-Obi
Delaney Jones
Tyler Jones
53.04c
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
3.
Leilani Cooper
Suey Diep
Gabriella Desch-Obi
Delaney Jones
53.26
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
4.
Jana Fenton
Michelle Cooper
Leilani Cooper
Sydney Chen
54.62
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
5.
Leilani Cooper
Gabriella Desch-Obi
Delaney Jones
Michelle Cooper
55.11
Mar 18
Maurice Green Invite
6.
Sydney Chen
Leilani Cooper
Michelle Cooper
Jana Fenton
55.14c
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
7.
Jana Fenton
Michelle Cooper
Sydney Chen
Lydia Talahun
55.29
Mar 25
Santa Barbara Relays
4x200 Relay -
1.
Suey Diep
Tyler Jones
Leilani Cooper
Gabriella Desch-Obi
1:53.42
Mar 25
Santa Barbara Relays
2.
Relay Team
1:58.82
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
Emily Lopez
Elaine Lavoie
Lindsey Kartvedt
Kelly McNamee
1:59.93
Feb 25
Ocean League Relays
4x400 Relay
1.
Sabrine Elfarissi
Nikki Fulcomer
James Matlosz
Natalie Faivre
4:23.3h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
2.
Nikki Fulcomer
Grace Hoffman
Karina Kramer
Sabrine Elfarissi
4:24.80
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
3.
Nikki Fulcomer
Sabrine Elfarissi
James Matlosz
Aiyana Verfaillie
4:25.8h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4.
Sydney Chen
Delaney Jones
Lydia Telhun
Suey Diep
4:27.71
May 4
Ocean League Finals
5.
Suey Diep
Gabriella Desch-Obi
Jana Fenton
Tyler Jones
4:27.89
Mar 25
Santa Barbara Relays
6.
Jana Fenton
Gabriella Desch-Obi
Kelly McNamee
Suey Diep
4:28.2h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
7.
Nikki Fulcomer
Natalie Faivre
Kate Johnson
Grace Hoffman
4:30.7h
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
8.
Jana Fenton
Tyler Jones
Lydia Talahun
Suey Diep
4:33.10
Feb 25
Ocean League Relays
9.
Sabrine Elfarissi
Nikki Fulcomer
Grace Hoffman
Gabriella Porat
4:33.80
Mar 25
Santa Barbara Relays
10.
Lydia Talahun
Michelle Cooper
Leilani Cooper
Delaney Jones
4:34.94
Mar 18
Maurice Green Invite
11.
Lydia Talahun
Kelly McNamee
Delaney Jones
Tyler Jones
4:35.4h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
12.
Nikki Fulcomer
Elaine Lavoie
Sabrine Elfarissi
Kelly McNamee
4:36.17
Mar 18
Maurice Green Invite
13.
Lydia Talahun
Andrea Klishevich
Sydney Chen
Delaney Jones
4:38.8h
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
14.
Lydia Talahun
Sydney Chen
Michelle Cooper
Leilani Cooper
4:38.86
Apr 21
South Bay Championships (Frosh/Soph)
15.
Sydney Chen
Leilani Cooper
Michelle Cooper
Lydia Talahun
4:39.28
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
16.
Relay Team
4:39.39
Mar 25
Santa Barbara Relays
17.
Jana Fenton
Sydney Chen
Michelle Cooper
Leilani Cooper
4:46.4h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
18.
9
Sophia Zago
Leah Guziak
Aliya Rafei
Elise Ramacciotti
4:54.4h
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
4x800 Relay
1.
Sabrine Elfarissi
Natalie Faivre
Grace Hoffman
Nikki Fulcomer
10:07.22
Mar 25
Santa Barbara Relays
2.
Gabriella Porat
Kate Johnson
Karina Kramer
Aiyana Verfaillie
10:49.11
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
9
Sophia Zago
Leah Guziak
Aliya Rafei
Elise Ramacciotti
11:23.03
Mar 25
Santa Barbara Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Suey Diep
Leilani Cooper
Gabriella Desch-Obi
Tyler Jones
2:01.35
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
2.
Suey Diep
Gabriella Desch-Obi
Tyler Jones
Jana Fenton
2:04.63
Mar 25
Santa Barbara Relays
3.
Michelle Cooper
Tyler Jones
Leilani Cooper
Lydia Talahun
2:06.63
Mar 25
Santa Barbara Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Natalie Faivre
Grace Hoffman
Sabrine Elfarissi
Nikki Fulcomer
13:08.48
Mar 25
Santa Barbara Relays
2.
James Matlosz
Karina Kramer
Sabrine Elfarissi
Natalie Faivre
13:19.07
Mar 10
Redondo Nike Distance & Throws Carnival (Day 1)
3.
Aiyana Verfaillie
Kelly McNamee
Sabrine Elfarissi
Natalie Faivre
13:33.01
Mar 18
Maurice Green Invite
4.
9
Leah Guziak
Elise Ramacciotti
Aliya Rafei
Sophia Zago
14:46.80
Mar 25
Santa Barbara Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Tatiana Taylor-Willis
33' 2
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
2.
12
Kasey Strong
26' 6.5
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
3.
12
Emma Romero
25' 7.5
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
4.
10
Lauren Rotolo
24' 10
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
5.
9
Gabriella Hume
24' 2
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
Discus - 1kg
1.
12
Tatiana Taylor-Willis
91' 8
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
2.
12
Kasey Strong
81' 3
PR
Mar 18
Maurice Green Invite
3.
12
Emma Romero
80' 6
PR
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
4.
10
Lauren Rotolo
78' 1
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
5.
9
Gabriella Hume
56' 8
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
High Jump
1.
12
Elaine Lavoie
5' 0
PR
Feb 25
Ocean League Relays
2.
10
Celestina Craft
4' 8
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
12
Alexus Guerrero
4' 8
Feb 25
Ocean League Relays
4.
10
Claire Mahon
4' 6
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
5.
11
Nika Volkhonska
4' 4
PR
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
6.
10
Helen Liang
4' 2
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
7.
9
Isabella Graziadel
4' 0
PR
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
8.
10
Stacy McNamee
3' 10
PR
Feb 25
Ocean League Relays
Pole Vault
1.
12
Lindsey Kartvedt
8' 9
PR
May 13
CIF-SS Division 3 Prelims
2.
9
Gabriella Desch-Obi
7' 0
PR
Mar 9
Lawndale vs. El Segundo Dual Meet
11
Taylor Obitz
7' 0
May 4
Ocean League Finals
Long Jump
1.
10
Tyler Jones
15' 0.75
Feb 25
Ocean League Relays
2.
12
Elaine Lavoie
14' 9.25
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
3.
10
Claire Mahon
14' 4.25
PR
Mar 25
Santa Barbara Relays
4.
9
Gabriella Desch-Obi
13' 9.5
Mar 25
Santa Barbara Relays
10
Celestina Craft
13' 9.5
May 1
Ocean League Prelims and Finals
6.
12
Maryclare Masocol
13' 7
Apr 22
South Bay Championships (Varsity)
7.
12
Lindsey Kartvedt
13' 4.5
PR
Mar 30
El Segundo vs. Hawthorne Dual Meet
8.
11
Nika Volkhonska
13' 2.75
PR
May 4
Ocean League Finals
9.
11
Paule Dargis
13' 0
Mar 18
Maurice Green Invite
10.
10
Stacy McNamee
12' 9.25
PR
Feb 25
Ocean League Relays
11.
11
Taylor Obitz
12' 5.75
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
12.
9
Royanni Castillo
12' 4
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
13.
9
Delaney Jones
12' 3
PR
Mar 11
Redondo Nike Track Festival (Day 2)
14.
10
Helen Liang
12' 2.5
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
9
Isabella Graziadel
12' 2.5
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
Triple Jump
1.
10
Claire Mahon
31' 1
May 1
Ocean League Prelims and Finals
2.
12
Elaine Lavoie
30' 4
Apr 27
Santa Monica vs. El Segundo Dual Meet
3.
11
Paule Dargis
29' 2
PR
May 4
Ocean League Finals
4.
10
Helen Liang
28' 7.5
Mar 18
Maurice Green Invite
5.
10
Celestina Craft
28' 6.75
Mar 16
Culver City vs. El Segundo Dual Meet
6.
9
Isabella Graziadel
27' 10
PR
May 1
Ocean League Prelims and Finals
7.
12
Maryclare Masocol
27' 4
Apr 13
Beverly Hills vs. El Segundo Dual Meet
8.
9
Royanni Castillo
26' 8
May 1
Ocean League Prelims and Finals
9.
11
Taylor Obitz
24' 7.5
Mar 25
Santa Barbara Relays
*Recent improvement