Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2000
1995
1989
1985
1982
1981
1978
1975
1939
Indoor
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Kenny Jackson
10.49
(2.7)
PR
May 23
CIF-SS Division II Finals
2.
12
Brett Keil
11.64c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
3.
12
David Williams
11.74c
Mar 19
Vs. Heritage
11
Jonathan Maricic
11.74c
PR
Mar 5
District Meet
5.
12
Alex Luis
11.84c
Mar 5
District Meet
10
Juan Soto
11.84c
Mar 5
District Meet
7.
10
Seth Middlemas
11.94c
Apr 18
Vs. Paloma
8.
9
Lewis Ward
12.04c
Mar 5
District Meet
9.
11
Jon Greenwalt
12.09
Mar 7
Bronco invite
10.
9
Andru Hickok
12.13
Apr 18
Inland Valley Invite
11.
11
Jason Kirland
12.54c
Mar 5
District Meet
12.
9
Tucker Nordby
12.74c
Mar 5
District Meet
13.
11
Luis Robles
13.14c
Feb 25
Practice Meet
11
Ricky Greenwalt
13.14c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
15.
10
Raymond Hernandez
13.34c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
16.
9
Nicolai Morrow
13.84c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
9
Tyler Sprague
13.84c
PR
Feb 25
Practice Meet
18.
10
Abraham Castro
14.04c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
19.
10
Oscar Sandoval
14.14c
PR
Mar 12
Vs. Temecula
20.
10
Kyle Bigelow
14.44c
Feb 25
Practice Meet
21.
10
Juan Resendiz
14.74c
PR
Mar 12
Vs. Temecula
200 Meters
1.
12
Kenny Jackson
21.22
(3.4)
PR
May 23
CIF-SS Division II Finals
2.
12
David Williams
21.84
PR
May 6
Sunbelt League Finals
3.
12
Josh Gould
23.14c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
4.
12
Brett Keil
23.78
PR
Mar 7
Bronco invite
5.
10
Joe Quinonez
23.81
Apr 18
Inland Valley Invite
6.
11
Jonathan Maricic
24.14c
PR
Mar 5
District Meet
7.
10
Juan Soto
24.58
Apr 18
Inland Valley Invite
8.
9
Lewis Ward
24.64c
Mar 5
District Meet
9.
9
Andru Hickok
24.74c
Apr 29
Vs. Perris
10.
11
Jason Kirland
25.74c
Mar 19
Vs. Heritage
11.
10
Seth Middlemas
26.25
PR
Mar 7
Bronco invite
12.
9
Austin Millard
26.42
PR
Mar 28
Beaumont classic
13.
9
Daniel Rodriguez
26.74c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
14.
9
Tyler Sprague
27.14c
PR
Mar 5
District Meet
15.
11
Yeltsin Gonzalez
27.24c
PR
Feb 25
Practice Meet
16.
9
Tucker Nordby
28.44c
PR
Feb 25
Practice Meet
17.
10
Raymond Hernandez
28.74c
PR
Feb 25
Practice Meet
18.
10
Abraham Castro
28.94c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
19.
10
Juan Resendiz
29.34c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
20.
10
Oscar Sandoval
30.24c
PR
Feb 25
Practice Meet
400 Meters
1.
12
David Williams
48.80
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
12
Josh Gould
50.91
PR
May 6
Sunbelt League Finals
3.
12
Kenny Jackson
52.24c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
4.
10
Joe Quinonez
52.74
Apr 18
Inland Valley Invite
5.
12
Brett Keil
53.84c
PR
Apr 18
Vs. Paloma
6.
11
Billy Britt
55.24c
Mar 19
Vs. Heritage
7.
10
Matt Martinez
55.85
May 6
Sunbelt League Finals
8.
11
Alex Nevarez
56.54c
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
9
Nolan Peralta
58.10
Mar 28
Beaumont classic
10.
9
Tyler Sprague
59.96
PR
Mar 7
Bronco invite
11.
9
Daniel Rodriguez
1:00.14c
PR
Apr 29
Vs. Perris
12.
9
Austin Millard
1:00.49
PR
Mar 28
Beaumont classic
13.
10
Jason Thurman
1:02.09
PR
Mar 7
Bronco invite
14.
11
Yeltsin Gonzalez
1:02.14c
PR
Feb 25
Practice Meet
15.
12
Mike Victoria
1:02.74c
PR
Apr 29
Vs. Perris
16.
-
Chris Gonzalez
1:05.34c
PR
Mar 12
Vs. Temecula
17.
10
Oscar Sandoval
1:05.42
PR
Mar 7
Bronco invite
18.
12
Anthony Luster
1:05.54c
PR
Feb 25
Practice Meet
19.
10
Juan Resendiz
1:05.84c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
20.
9
Cody Terry
1:06.64c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
21.
10
Raymond Hernandez
1:08.24c
PR
Mar 5
District Meet
400 Meters - Relay Split
1.
12
David Williams
49.5h
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
12
Kenny Jackson
51.5h
PR
Apr 25
Flying Tiger Invitational
3.
12
Josh Gould
51.7h
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
4.
12
Brett Keil
52.4h
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
5.
11
Billy Britt
53.4h
Apr 29
Vs. Perris
6.
10
Matt Martinez
56.7h
Apr 29
Vs. Perris
7.
10
Juan Soto
58.2h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
8.
10
Joe Quinonez
59.3h
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
9
Daniel Rodriguez
1:00.0h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
10.
9
Nolan Peralta
1:00.1h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
11.
9
Austin Millard
1:00.3h
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
12.
10
Colton Moore
1:02.2h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
13.
10
Jared Forte
1:02.5h
Apr 1
Vs. West Valley
14.
11
Jason Kirland
1:03.6h
PR
Apr 1
Vs. West Valley
15.
10
Zach Dembrowski
1:03.7h
PR
Apr 15
Vs. Hemet
16.
9
Nicolai Morrow
1:04.7h
Mar 25
Vs. Lakeside
17.
10
Raymond McKendry
1:05.1h
Apr 4
Trabuco Hills
18.
10
Ryan McKendry
1:07.4h
Apr 1
Vs. West Valley
800 Meters
1.
12
Josh Gould
2:04.70
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
2.
10
Jared Forte
2:09.8h
Apr 29
Vs. Perris
3.
10
Raymond McKendry
2:23.0h
Mar 5
District Meet
4.
11
Mike Perez
2:24.0h
Feb 25
Practice Meet
5.
10
Ryan McKendry
2:25.90
Apr 18
Inland Valley Invite
6.
9
Ari Compton
2:27.21
PR
May 6
Sunbelt League Finals
7.
9
Taylor Aguirre
2:28.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
8.
9
Colby Cordova
2:43.50
PR
Mar 7
Bronco invite
9.
9
Patrick Linker
2:51.0h
PR
Apr 29
Vs. Perris
800 Meters - Relay Split
1.
10
Matt Martinez
2:13.9h
PR
Apr 4
Trabuco Hills
2.
10
Jared Forte
2:17.0h
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
3.
10
Ryan McKendry
2:25.0h
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
4.
10
Raymond McKendry
2:31.0h
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
1200 Meters - Relay Split
1.
10
Ryan McKendry
3:45.9h
PR
Apr 4
Trabuco Hills
1600 Meters
1.
10
Jared Forte
4:41.17
May 6
Sunbelt League Finals
2.
10
Ryan McKendry
5:03.70
Apr 25
Flying Tiger Invitational
3.
10
Raymond McKendry
5:06.90
Apr 25
Flying Tiger Invitational
4.
9
Taylor Aguirre
5:24.0h
PR
Mar 5
District Meet
5.
11
Mike Perez
5:25.0h
Feb 25
Practice Meet
6.
9
Ari Compton
5:34.28
PR
May 6
Sunbelt League Finals
7.
9
Brent Blakemore
5:40.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
8.
9
Colby Cordova
5:50.23
PR
Mar 7
Bronco invite
9.
9
Patrick Linker
6:44.0h
PR
Mar 19
Vs. Heritage
1600 Meters - Relay Split
1.
10
Jared Forte
4:51.5h
Apr 4
Trabuco Hills
2.
10
Matt Martinez
5:10.5h
PR
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
3.
10
Ryan McKendry
5:12.6h
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
4.
10
Raymond McKendry
5:24.5h
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
3200 Meters
1.
10
Jared Forte
10:26.80
Apr 25
Flying Tiger Invitational
2.
10
Ryan McKendry
11:41.1h
Apr 29
Vs. Perris
3.
10
Raymond McKendry
11:44.1h
Apr 29
Vs. Perris
4.
9
Ari Compton
12:49.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
5.
9
Colby Cordova
13:13.40
PR
Mar 7
Bronco invite
6.
9
Brent Blakemore
14:15.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
7.
9
Patrick Linker
14:18.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
110m Hurdles - 39"
1.
10
Matthew Patten
16.26
Apr 18
Inland Valley Invite
2.
11
Billy Britt
16.29
Apr 18
Inland Valley Invite
3.
11
Alex Nevarez
17.74c
Mar 5
District Meet
12
Josh Gould
17.74c
Mar 5
District Meet
5.
12
Jonathan Provencher
17.94c
PR
Apr 18
Vs. Paloma
6.
9
Austin Millard
18.04c
PR
Apr 15
Vs. Hemet
7.
10
Colton Moore
18.85
May 6
Sunbelt League Finals
8.
11
Linden Sidoryk
18.94c
PR
Mar 5
District Meet
9.
9
Nolan Peralta
19.54
PR
Mar 28
Beaumont classic
10.
11
Tim VanDenHoff
19.94c
PR
Apr 1
Vs. West Valley
11.
12
Mike Victoria
21.34c
PR
Feb 25
Practice Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Billy Britt
40.40
Apr 25
Flying Tiger Invitational
2.
11
Alex Nevarez
42.34c
Apr 1
Vs. West Valley
3.
12
Josh Gould
43.94c
Mar 5
District Meet
4.
10
Matthew Patten
44.35
PR
May 6
Sunbelt League Finals
5.
9
Nolan Peralta
45.64c
PR
Apr 15
Vs. Hemet
6.
12
Jonathan Provencher
46.56
PR
May 6
Sunbelt League Finals
7.
9
Austin Millard
46.94c
PR
Apr 29
Vs. Perris
8.
11
Linden Sidoryk
47.94c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
9.
11
Tim VanDenHoff
49.34c
PR
Apr 29
Vs. Perris
10.
10
Colton Moore
50.54c
Mar 19
Vs. Heritage
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
42.33
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
-
Alex Luis
David Williams
Brett Keil
Kenny Jackson
42.33
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
-
Alex Luis
Kenny Jackson
Johnathan Maricic
David Williams
44.44c
Mar 12
Vs. Temecula
4.
-
Joe Quinonez
Seth Middlemas
Jason Kirleland
Juan Soto
48.74c
Feb 25
Practice Meet
5.
-
Abraham Castro
Kyle Bigelow
Nicolai Morrow
Oscar Sandoval
52.24c
Feb 25
Practice Meet
4x200 Relay -
1.
-
Josh Gould
Brett Keil
David Williams
Kenny Jackson
1:33.9h
Mar 21
Palamino Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:27.20
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
-
Billy Britt
Josh Gould
Brett Keil
David Williams
3:27.20
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
-
Brett Keil
Josh Gould
Billy Britt
David Williams
3:29.1h
Apr 18
Vs. Paloma
4.
-
Brett Keil
Josh Gould
Kenny Jackson
David Williams
3:33.10
Apr 25
Flying Tiger Invitational
5.
-
Josh Gould
Brett Keil
David Williams
Kenny Jackson
3:34.0h
Apr 1
Vs. West Valley
6.
-
Josh Gould
Brett Keil
Billy Britt
David Williams
3:35.7h
Apr 29
Vs. Perris
7.
-
Josh Gould
Brett Keil
Joe Quinonez
Alex Nevarez
3:43.9h
Apr 15
Vs. Hemet
8.
-
Josh Gould
Joe Quinonez
Brett Keil
Billy Britt
3:47.0h
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
-
Juan Soto
Joe Quinonez
Nolan Peralta
Matt Martinez
3:56.0h
Apr 1
Vs. West Valley
10.
-
Colton Moore
Juan Soto
Nolan Peralta
Matt Martinez
3:58.0h
Mar 25
Vs. Lakeside
11.
-
Colton Moore
Austin Millard
Matt Martinez
Joe Quinonez
4:00.9h
Apr 29
Vs. Perris
12.
-
Juan Soto
Nolan Peralta
Zach Dembrowski
Austin Millard
4:10.1h
Apr 15
Vs. Hemet
13.
-
Jason Kirland
Jared Forte
Raymond McKendry
Ryan McKendry
4:25.3h
Apr 1
Vs. West Valley
14.
-
Nicolai Morrow
Ryan McKendry
Raymond McKendry
Daniel Rodriguez
4:25.6h
Mar 25
Vs. Lakeside
4x800 Relay
1.
-
Jared Forte
Ryan McKendry
Raymond McKendry
Matt Martinez
9:29.44
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
2.
-
Jared Forte
Raymond McKendry
Ryan McKendry
Matt Martinez
9:56.1h
Mar 21
Palamino Relays
4x1600 Relay
1.
-
Jared Forte
Ryan McKendry
Raymond McKendry
Matt Martinez
20:44.91
Apr 3
Trabuco Hills Distance Carnival
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Kenny Jackson
Brett Keil
David Williams
Josh Gould
3:51.5h
Mar 21
Palamino Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Ryan McKendry
Raymond McKendry
Matt Martinez
Jared Forte
11:56.30
Apr 4
Trabuco Hills
2.
-
Ryan McKendry
Joe Quinonez
Raymond McKendry
Jared Forte
12:38.3h
Mar 21
Palamino Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Alex Nevarez
Josh Gould
Matt Davis
Billy Britt
1:05.8h
Mar 21
Palamino Relays
2.
-
Colton Moore
Austin Millard
Nolan Peralta
Matthew Patten
1:10.6h
Mar 21
Palamino Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Kyle Weideman
47' 7
PR
May 6
Sunbelt League Finals
2.
11
Charles Bochard
46' 8.5
Apr 18
Vs. Paloma
3.
12
Jamal Gray
46' 3.5
PR
Apr 15
Vs. Hemet
4.
10
William Ulrich
45' 0.5
Mar 7
Bronco invite
5.
10
Jesse Sanchez
44' 11
PR
Mar 28
Beaumont classic
6.
11
Kris Kirk
44' 5.25
Apr 29
Vs. Perris
7.
11
Ricky Greenwalt
43' 2.5
Apr 29
Vs. Perris
8.
11
Jon Greenwalt
42' 9.5
PR
May 6
Sunbelt League Finals
9.
10
Zach Dembrowski
40' 10.25
Apr 18
Vs. Paloma
10.
9
Tucker Nordby
39' 8.75
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
11.
12
Deandre Mims
39' 7.5
PR
Mar 12
Vs. Temecula
12.
11
Christian Lopez
39' 3.25
Apr 1
Vs. West Valley
13.
11
Lenny Lopez
38' 10.75
Apr 29
Vs. Perris
14.
10
Damon Breuske
37' 11.25
PR
Apr 15
Vs. Hemet
15.
12
Eric Mize
34' 0
Feb 25
Practice Meet
16.
11
Chris McFadden
32' 2
PR
Feb 25
Practice Meet
17.
9
Nicolai Morrow
24' 8
PR
Mar 5
District Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Charles Bochard
152' 8
May 6
Sunbelt League Finals
2.
12
Kyle Weideman
146' 1
PR
May 6
Sunbelt League Finals
3.
11
Kris Kirk
133' 6
May 6
Sunbelt League Finals
4.
12
Jamal Gray
127' 5
PR
Apr 18
Vs. Paloma
5.
12
Eric Mize
126' 3
PR
Mar 5
District Meet
6.
11
Lenny Lopez
122' 10
May 6
Sunbelt League Finals
7.
11
Christian Lopez
121' 11
PR
Apr 29
Vs. Perris
8.
10
Jesse Sanchez
121' 4.5
Apr 25
Flying Tiger Invitational
9.
10
William Ulrich
119' 3
Apr 29
Vs. Perris
10.
10
Zach Dembrowski
118' 3
Apr 15
Vs. Hemet
11.
10
Damon Breuske
108' 0
PR
Apr 15
Vs. Hemet
12.
11
Ricky Greenwalt
106' 0
PR
Apr 15
Vs. Hemet
13.
12
Josh Gould
101' 8
PR
Feb 25
Practice Meet
14.
9
Tucker Nordby
100' 4
PR
Apr 18
Vs. Paloma
11
Jon Greenwalt
100' 4
PR
Mar 5
District Meet
16.
12
Deandre Mims
95' 4
PR
Mar 19
Vs. Heritage
17.
9
Nicolai Morrow
74' 1
PR
Mar 12
Vs. Temecula
18.
11
Chris McFadden
73' 3
PR
Mar 5
District Meet
High Jump
1.
11
Jon Greenwalt
6' 0
Mar 19
Vs. Heritage
2.
11
Billy Britt
5' 10
Mar 28
Beaumont classic
3.
10
Marcus Glover
5' 8
Mar 28
Beaumont classic
10
Mikah Mativa
5' 8
Mar 12
Vs. Temecula
5.
9
Spencer Weymouth
5' 6
PR
Apr 18
Vs. Paloma
9
Daniel Rodriguez
5' 6
May 6
Sunbelt League Finals
11
Jake Speck
5' 6
Mar 19
Vs. Heritage
10
Daniel Dietsch
5' 6
PR
Apr 1
Vs. West Valley
9.
12
Terrell Turner
5' 4
PR
Mar 19
Vs. Heritage
10.
10
Matt Martinez
5' 2
Mar 12
Vs. Temecula
9
Andru Hickok
5' 2
PR
Mar 7
Bronco invite
12
Jonathan Provencher
5' 2
PR
Mar 12
Vs. Temecula
13.
9
Cody Terry
5' 0
PR
Apr 15
Vs. Hemet
11
Linden Sidoryk
5' 0
PR
Mar 19
Vs. Heritage
15.
9
Nicolai Morrow
4' 10
PR
Mar 12
Vs. Temecula
Pole Vault
1.
12
Matt Davis
14' 9
PR
Apr 25
Mission Hills Grizzly Relays
2.
12
Kaleb Riley
12' 9
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
10
Richard Leverson
12' 6
May 6
Sunbelt League Finals
4.
11
Joseph Werkheiser
11' 6
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
11
Luis Robles
11' 6
PR
Mar 12
Vs. Temecula
6.
9
Adam Fisher
11' 0
PR
Mar 7
Bronco invite
9
Randy Werkeiser
11' 0
May 6
Sunbelt League Finals
11
Alex Robles
11' 0
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
12
Mike Victoria
11' 0
PR
Mar 12
Vs. Temecula
10.
10
Cody Woolley
10' 6
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
11.
9
Mike Nelson
10' 3
Mar 19
Vs. Heritage
12.
9
Wyatt Riley
8' 6
PR
Mar 12
Vs. Temecula
13.
-
Chris Gonzalez
8' 0
PR
Mar 19
Vs. Heritage
14.
12
Jonathan Provencher
7' 5
PR
Feb 25
Practice Meet
15.
10
Abraham Castro
7' 0
Feb 25
Practice Meet
Long Jump
1.
12
Kenny Jackson
22' 10.5
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
11
Jon Greenwalt
20' 7
Apr 15
Vs. Hemet
3.
10
Matthew Patten
20' 4
May 6
Sunbelt League Finals
4.
10
Mikah Mativa
19' 10
Apr 18
Inland Valley Invite
5.
10
Jason Thurman
19' 7
PR
May 6
Sunbelt League Finals
6.
10
Marcus Glover
19' 3.5
Apr 29
Vs. Perris
7.
9
Lewis Ward
18' 8
Feb 25
Practice Meet
8.
10
Seth Middlemas
18' 6
May 6
Sunbelt League Finals
9.
10
Matt Martinez
18' 3
PR
Mar 19
Vs. Heritage
9
Daniel Rodriguez
18' 3
May 6
Sunbelt League Finals
11.
12
Terrell Turner
17' 7.5
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
12.
12
David Williams
17' 6
PR
Mar 19
Vs. Heritage
13.
11
Jake Speck
17' 5
Mar 19
Vs. Heritage
14.
12
Mike Victoria
17' 2
PR
Mar 12
Vs. Temecula
15.
10
Daniel Dietsch
16' 8
PR
Mar 5
District Meet
16.
10
Joe Quinonez
16' 5
PR
Feb 25
Practice Meet
17.
9
Spencer Weymouth
16' 4
PR
Apr 15
Vs. Hemet
18.
9
Nicolai Morrow
15' 8
Feb 25
Practice Meet
19.
9
Cody Terry
14' 8
PR
Mar 5
District Meet
20.
12
Anthony Luster
13' 2
PR
Mar 12
Vs. Temecula
21.
11
Chris Forrest
12' 6
PR
Feb 25
Practice Meet
9
Jacob Honore
12' 6
Mar 25
Vs. Lakeside
Triple Jump
1.
11
Jon Greenwalt
44' 3.25
PR
Apr 18
Vs. Paloma
2.
10
Jason Thurman
42' 0.5
PR
Apr 15
Vs. Hemet
3.
10
Seth Middlemas
38' 9
Apr 18
Vs. Paloma
4.
10
Mikah Mativa
38' 1
May 6
Sunbelt League Finals
5.
12
Brett Keil
37' 5
PR
Mar 28
Beaumont classic
6.
12
Terrell Turner
37' 1
PR
Mar 12
Vs. Temecula
7.
12
Mike Victoria
36' 6
PR
Apr 15
Vs. Hemet
8.
9
Daniel Rodriguez
35' 5
May 6
Sunbelt League Finals
9.
9
Jacob Honore
35' 0
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
10.
9
Nicolai Morrow
33' 7
Mar 28
Beaumont classic
Womens
100 Meters
1.
12
Lluvia Martinez
12.64c
PR
Apr 29
Vs. Perris
2.
9
Brandee Rodriguez
13.04c
Apr 29
Vs. Perris
3.
11
T'Keyah Gray
13.07
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
4.
9
Kiana Oneil
13.94c
PR
Mar 5
District Meet
5.
9
Baylee Norris
13.95
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
6.
11
Jazi Youngblood
13.96
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
7.
12
Crystal Smith
14.14c
Mar 19
Vs. Heritage
8.
9
Lauren Zimmerer
14.44c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
9.
9
Chantal Sanford
14.84c
Mar 5
District Meet
10.
11
Kyleen Iverson
15.14c
Feb 25
Practice Meet
11.
10
Sierra Richardson
15.64c
PR
Feb 25
Practice Meet
12.
12
Brianna Ortiz
16.34c
PR
Mar 5
District Meet
13.
-
Danielle Campbell
16.64c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
14.
10
LaBrea Stevenson
17.64c
PR
Feb 25
Practice Meet
15.
11
Tiana Williams
18.84c
PR
Feb 25
Practice Meet
200 Meters
1.
12
Lluvia Martinez
26.18
PR
May 6
Sunbelt League Finals
2.
9
Brandee Rodriguez
27.35
Apr 18
Inland Valley Invite
3.
9
Erica Williams
28.04c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
4.
9
Baylee Norris
28.70
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
5.
11
Jazi Youngblood
28.89
May 6
Sunbelt League Finals
6.
9
Lauren Zimmerer
29.24c
PR
Apr 1
Vs. West Valley
7.
9
Chantal Sanford
30.33
Mar 7
Bronco invite
8.
11
Amanda Maggio
31.74c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
12
Brianna Ortiz
34.74c
PR
Mar 5
District Meet
10.
11
Tiana Williams
35.94c
PR
Feb 25
Practice Meet
11.
9
Christina Maricic
38.44c
PR
Feb 25
Practice Meet
400 Meters
1.
9
Erica Williams
1:02.79
Apr 25
Flying Tiger Invitational
2.
12
Lluvia Martinez
1:03.04c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
3.
12
Crystal Smith
1:03.87
Apr 25
Flying Tiger Invitational
4.
11
Adriana Ramos
1:06.54c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
5.
11
Sofia Hernandez
1:06.65
PR
May 6
Sunbelt League Finals
6.
9
Lauren Zimmerer
1:06.91
PR
May 6
Sunbelt League Finals
7.
12
Tierra Bowen
1:07.34c
PR
Apr 29
Vs. Perris
8.
12
Rebecca Droher
1:08.24c
Mar 19
Vs. Heritage
9.
11
Jazi Youngblood
1:08.48
PR
Mar 7
Bronco invite
10.
11
Amanda Maggio
1:08.71
PR
May 6
Sunbelt League Finals
11.
10
Yesenia Soto
1:09.14c
PR
Mar 28
Beaumont classic
12.
9
Victoria Perez
1:10.54c
PR
Apr 18
Vs. Paloma
13.
9
Chantal Sanford
1:23.70
PR
Mar 7
Bronco invite
14.
9
Geovanna Botello
1:25.04c
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
400 Meters - Relay Split
1.
12
Lluvia Martinez
1:00.4h
PR
Apr 29
Vs. Perris
2.
9
Erica Williams
1:01.9h
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
12
Crystal Smith
1:02.5h
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
4.
10
Angela Sandoval
1:02.7h
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
5.
9
Baylee Norris
1:05.4h
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
6.
9
Lauren Zimmerer
1:06.0h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
7.
11
Jazi Youngblood
1:08.6h
Apr 18
Inland Valley Invite
8.
11
Sofia Hernandez
1:08.7h
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
9
Chantal Sanford
1:09.5h
Mar 12
Vs. Temecula
10.
9
Brandee Rodriguez
1:10.1h
Apr 15
Vs. Hemet
11.
10
Yolanda Bradford
1:12.2h
PR
Apr 15
Vs. Hemet
12.
9
Victoria Perez
1:13.7h
PR
Mar 5
District Meet
800 Meters
1.
10
Angela Sandoval
2:23.70
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
11
Adriana Ramos
2:31.0h
Apr 18
Vs. Paloma
3.
9
Karen Ventura
2:32.7h
Apr 18
Vs. Paloma
4.
10
Yesenia Soto
2:38.06
Mar 28
Beaumont classic
5.
11
Sofia Hernandez
2:42.8h
Mar 25
Vs. Lakeside
6.
9
Yadira Sanchez
2:47.56
May 6
Sunbelt League Finals
7.
9
Lilly Ramos
3:08.47
Mar 28
Beaumont classic
8.
12
Anelah McGinnis
3:12.70
PR
Mar 7
Bronco invite
9.
11
Marilu Perez
3:13.0h
PR
Apr 29
Vs. Perris
10.
10
Kristian Brox
3:17.0h
PR
Apr 29
Vs. Perris
11.
9
Angelica Lapus
3:19.0h
PR
Mar 19
Vs. Heritage
1600 Meters
1.
10
Angela Sandoval
5:21.09
PR
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
11
Adriana Ramos
5:23.30
Apr 25
Flying Tiger Invitational
3.
10
Yesenia Soto
5:46.90
Apr 18
Inland Valley Invite
4.
9
Karen Ventura
6:10.50
Apr 18
Inland Valley Invite
5.
9
Lilly Ramos
6:38.0h
PR
Apr 1
Vs. West Valley
6.
9
Yadira Sanchez
6:52.0h
Apr 1
Vs. West Valley
7.
12
Anelah McGinnis
6:56.0h
PR
Mar 5
District Meet
8.
10
Kristian Brox
7:13.0h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
9.
11
Marilu Perez
7:26.72
PR
Mar 28
Beaumont classic
10.
9
Angelica Lapus
7:28.49
PR
Mar 28
Beaumont classic
3200 Meters
1.
11
Adriana Ramos
11:53.1h
Apr 25
Flying Tiger Invitational
2.
10
Angela Sandoval
12:46.0h
Mar 5
District Meet
3.
10
Yesenia Soto
13:01.0h
Mar 12
Vs. Temecula
4.
9
Karen Ventura
14:03.0h
Apr 1
Vs. West Valley
5.
12
Anelah McGinnis
15:08.0h
PR
Mar 5
District Meet
6.
12
Sarah Zamora
15:36.20
PR
Mar 7
Bronco invite
7.
9
Lilly Ramos
16:07.0h
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
8.
10
Kristian Brox
16:11.0h
PR
Mar 12
Vs. Temecula
9.
9
Yadira Sanchez
16:13.0h
Apr 1
Vs. West Valley
10.
11
Marilu Perez
16:32.0h
PR
Apr 1
Vs. West Valley
11.
9
Angelica Lapus
17:14.0h
PR
Apr 29
Vs. Perris
100m Hurdles - 33"
1.
9
Erica Williams
16.98
Apr 18
Inland Valley Invite
2.
12
Shannara Wolff
17.68
PR
May 6
Sunbelt League Finals
3.
11
Rebekah Roth
17.84c
PR
Apr 15
Vs. Hemet
4.
11
Kyleen Iverson
18.64c
PR
Mar 12
Vs. Temecula
11
Samantha Bennett
18.64c
Apr 15
Vs. Hemet
6.
9
Patrice Brown
19.39
May 6
Sunbelt League Finals
7.
10
Lakyeh Gates
19.64c
PR
Apr 29
Vs. Perris
8.
10
Yolanda Bradford
19.84c
PR
Apr 29
Vs. Perris
9.
11
Tiana Williams
21.54c
PR
Mar 19
Vs. Heritage
300m Hurdles - 30"
1.
9
Erica Williams
47.35
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
9
Patrice Brown
53.27
PR
May 6
Sunbelt League Finals
3.
11
Samantha Bennett
55.74c
Apr 15
Vs. Hemet
4.
10
Lakyeh Gates
59.06
PR
May 6
Sunbelt League Finals
5.
11
Tiana Williams
1:01.86
PR
Mar 28
Beaumont classic
6.
12
Laura Yahemiak
1:05.44c
PR
Mar 12
Vs. Temecula
4x100 Relay
1.
-
Crystal Smith
Brandee Rodriguez
T'Keyah Gray
Lluvia Martinez
49.66
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
-
Relay Team
49.66
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
-
T'Keyah Gray
Brandee Rodriguez
Crystal Smith
Lluvia Martinez
51.64c
Apr 29
Vs. Perris
4.
-
T'Keyah Gray
Brandee Rodriguez
Kyleen Iverson
Lluvia Martinez
53.14c
Apr 15
Vs. Hemet
5.
-
Crystal Smith
T'Keyah Gray
Kyleen Iverson
Lluvia Martinez
53.44c
Feb 25
Practice Meet
6.
-
Jazi Youngblood
Chantal Sanford
Tiana Williams
Brandee Rodriguez
56.64c
Feb 25
Practice Meet
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:54.2h
Mar 21
Palamino Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:09.37
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
-
Crystal Smith
Angela Sandoval
Erica Williams
Lluvia Martinez
4:09.40
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
3.
-
Crystal Smith
Baylee Norris
Angela Sandoval
Erica Williams
4:20.86
Apr 25
Flying Tiger Invitational
4.
-
Crystal Smith
Sofia Hernandez
Erica Williams
Lluvia Martinez
4:28.0h
Apr 1
Vs. West Valley
5.
-
Crystal Smith
Erica Williams
Sofia Hernandez
Lluvia Martinez
4:29.6h
Mar 21
Palamino Relays
-
Crystal Smith
Sofia Hernandez
Angela Sandoval
Erica Williams
4:29.6h
Mar 25
Vs. Lakeside
7.
-
Crystal Smith
Brandee Rodriguez
Erica Williams
Angela Sandoval
4:33.2h
Apr 15
Vs. Hemet
8.
-
Jazi Youngblood
Chantal Sanford
Lauren Zimmerer
Baylee Norris
4:42.0h
Mar 12
Vs. Temecula
9.
-
Victoria Perez
Jazi Youngblood
Lauren Zimmerer
Baylee Norris
4:50.2h
Mar 5
District Meet
10.
-
Yolanda Bradford
Jazi Youngblood
Lauren Zimmerer
Baylee Norris
4:51.7h
Apr 15
Vs. Hemet
4x800 Relay
1.
-
Yesenia Soto
Yadira Sanchez
Angela Sandoval
Karen Ventura
11:07.4h
Mar 21
Palamino Relays
4x1600 Relay
1.
-
Yesenia Soto
Angela Sandoval
Karen Ventura
Adriana Ramos
23:54.8h
Mar 21
Palamino Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Brandee Rodriguez
Erica Williams
Lluvia Martinez
Adriana Ramos
4:34.0h
Mar 21
Palamino Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Yesenia Soto
Lauren Zimmerer
Karen Ventura
Angela Sandoval
14:17.3h
Mar 21
Palamino Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Yolanda Bradford
Rebecca Roth
Samantha Bennett
Erica Williams
1:16.4h
Mar 21
Palamino Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Maricel Twyman
34' 4.75
PR
May 6
Sunbelt League Finals
2.
11
Nicole Rollinnight
32' 3
May 6
Sunbelt League Finals
3.
11
Bree Killinger
31' 0.5
May 6
Sunbelt League Finals
4.
11
Rebecca Virrey
29' 10.75
May 6
Sunbelt League Finals
5.
12
Tierra Bowen
27' 11
Mar 19
Vs. Heritage
6.
9
Jordan Durham
27' 9
Feb 25
Practice Meet
7.
11
Aryana Ibanez
26' 6
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
8.
10
Deanna Gangitano
24' 8.5
PR
Feb 25
Practice Meet
9.
10
Cierra Gant
22' 8.25
Apr 29
Vs. Perris
10.
11
Courtney Kusayanagi
21' 6.5
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
11.
9
Jordan Pendergrass
21' 2
PR
Apr 18
Vs. Paloma
12.
9
Kiana Oneil
21' 0
PR
Mar 5
District Meet
13.
11
Rachel Reid
19' 3
PR
Apr 15
Vs. Hemet
14.
12
Sarah Zamora
18' 7
PR
Mar 12
Vs. Temecula
Discus - 1kg
1.
11
Rebecca Virrey
98' 9
Apr 1
Vs. West Valley
2.
12
Maricel Twyman
96' 3
Apr 1
Vs. West Valley
3.
11
Bree Killinger
92' 0
Apr 18
Inland Valley Invite
4.
9
Jordan Durham
81' 8
Apr 29
Vs. Perris
5.
11
Courtney Kusayanagi
69' 10
PR
Mar 12
Vs. Temecula
6.
10
Deanna Gangitano
69' 7
PR
Apr 18
Vs. Paloma
7.
11
Nicole Rollinnight
68' 5
Apr 18
Vs. Paloma
8.
11
Aryana Ibanez
66' 4
PR
Apr 15
Vs. Hemet
9.
11
Rebekah Roth
65' 0
PR
Mar 19
Vs. Heritage
10.
10
Cierra Gant
63' 7
Apr 18
Vs. Paloma
11.
9
Jordan Pendergrass
60' 0
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
12.
12
Sarah Zamora
57' 3
PR
Mar 12
Vs. Temecula
13.
11
Rachel Reid
52' 10
PR
Apr 15
Vs. Hemet
14.
9
Kiana Oneil
44' 6
PR
Mar 5
District Meet
High Jump
1.
11
Laine Hicks
5' 1
PR
Mar 5
District Meet
2.
10
Lauren Quijano
4' 10
Mar 25
Vs. Lakeside
11
Kyleen Iverson
4' 10
PR
Apr 15
Vs. Hemet
4.
10
Yolanda Bradford
4' 7
Apr 15
Vs. Hemet
5.
9
Erica Williams
4' 4
PR
Mar 12
Vs. Temecula
6.
11
Rebekah Roth
4' 2
PR
Mar 19
Vs. Heritage
7.
10
Lakyeh Gates
3' 10
PR
Apr 15
Vs. Hemet
Pole Vault
1.
11
Samantha Bennett
8' 0
PR
Mar 19
Vs. Heritage
2.
10
Alyssa Beuschlein
7' 6
PR
Apr 18
Inland Valley Invite
3.
9
Yudie Wright
7' 0
May 6
Sunbelt League Finals
4.
9
Victoria Perez
6' 0
PR
Mar 12
Vs. Temecula
Long Jump
1.
11
T'Keyah Gray
17' 3.25
May 16
CIF-SS Division II Preliminaries
2.
11
Kyleen Iverson
15' 9
PR
Mar 25
Vs. Lakeside
3.
11
Laine Hicks
15' 4.75
Mar 25
Vs. Lakeside
4.
12
Shannara Wolff
14' 11
PR
Mar 19
Vs. Heritage
5.
9
Brandee Rodriguez
14' 5
Feb 25
Practice Meet
6.
10
Lauren Quijano
14' 0
Mar 25
Vs. Lakeside
7.
9
Patrice Brown
13' 9.5
Mar 19
Vs. Heritage
8.
9
Kiana Oneil
13' 8
PR
Mar 19
Vs. Heritage
9.
11
Sofia Hernandez
13' 7
PR
Mar 12
Vs. Temecula
10.
11
Rebekah Roth
13' 0
PR
Mar 19
Vs. Heritage
11.
10
Alyssa Beuschlein
12' 10.5
PR
Mar 19
Vs. Heritage
12.
10
Lakyeh Gates
10' 10.5
PR
Apr 1
Vs. West Valley
Triple Jump
1.
11
T'Keyah Gray
36' 4
Apr 25
Flying Tiger Invitational
2.
10
Yolanda Bradford
31' 3
Apr 29
Vs. Perris
3.
12
Shannara Wolff
30' 9.5
PR
Mar 5
District Meet
4.
9
Patrice Brown
30' 0
Apr 25
Flying Tiger Invitational
5.
9
Kiana Oneil
27' 3
Apr 18
Inland Valley Invite
*Recent improvement