Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Kaizer Giddie
11.01
PR
Apr 30
Minooka Quad
2.
11
Ke'shaun Chandler
11.29
PR
Apr 30
Minooka Quad
3.
12
Jalen Brown
11.37
(1.8)
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
12
Reese Kocanda
11.38
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
5.
10
Jaylin Eison
11.47
Apr 30
Minooka Quad
6.
11
DJ James
11.51
Apr 30
Minooka Quad
7.
9
Daniel Garcia
11.72
(2.7)
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.
10
Tim Harney
12.02
PR
Apr 30
Minooka Quad
9.
12
Michael Pruiett
12.04c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
9
Niko Schultz
12.04c
Apr 23
Plainfield North Tri
11.
12
Josh Elmore
12.14c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
11
Joe Passo
12.14c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
13.
9
Daniel Avila
12.37
PR
Apr 30
Minooka Quad
14.
11
Liam Wolfer
12.44c
Apr 10
Plainfield East Quad
11
Anthony Blazonczyk
12.44c
Apr 10
Plainfield East Quad
9
Mark Allen
12.44c
Apr 23
Plainfield North Tri
17.
9
Keith Bronson
12.54
(2.7)
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
18.
10
Eddie Enzbigilis
12.72
(.5)
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
19.
11
Xavier Ordaz
12.74c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
20.
9
Michael Egwunwoke
12.93
PR
Apr 30
Minooka Quad
21.
9
Duvarus Hunt
13.38
PR
Apr 30
Minooka Quad
22.
9
Michael Asanti
14.04c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
100 Meters - Relay Split
1.
12
Kaizer Giddie
10.4h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
12
Reese Kocanda
10.7h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
12
Jalen Brown
10.7h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
10
Jaylin Eison
11.0h
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
9
Daniel Garcia
11.0h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
6.
10
Eddie Enzbigilis
11.1h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
12
Kaiser Giddie
11.1h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
8.
10
Tim Harney
11.2h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
11
DJ James
11.2h
Apr 21
Lake Forest Invitational
10.
11
Jeremiah Brown
11.3h
Apr 21
Lake Forest Invitational
11.
11
Anthony Blazonczyk
11.6h
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
12.
10
Myles Lincoln
11.7h
Apr 30
Minooka Quad
13.
10
Zack Sihweil
11.8h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
9
Jayce James
11.8h
Apr 10
Plainfield East Quad
15.
12
Josh Elmore
12.0h
PR
Apr 30
Minooka Quad
9
Lorenz Nelson
12.0h
Apr 21
Lake Forest Invitational
17.
9
Daniel Avila
12.2h
PR
Apr 30
Minooka Quad
18.
10
Andrew Davis
12.4h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
200 Meters
1.
12
Kaizer Giddie
22.01
PR
Apr 30
Minooka Quad
2.
11
DJ James
23.16
(.6)
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
3.
10
Tim Harney
24.36
(2.3)
PR
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.
9
Daniel Garcia
24.61
(1.6)
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
5.
12
Michael Pruiett
24.64c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
6.
10
Eddie Enzbigilis
24.65
(.0)
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
7.
11
Anthony Blazonczyk
24.68
(2.6)
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
8.
11
Jeremiah Brown
24.84c
Apr 10
Plainfield East Quad
9.
12
Josh Elmore
24.90
(2.4)
PR
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.
11
Joe Passo
24.94c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
11.
9
Daniel Avila
25.24c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
12.
10
Andrew Davis
25.28
PR
Apr 30
Minooka Quad
13.
9
Mark Allen
25.44c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
14.
11
Liam Wolfer
25.54c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
9
Kylan Roebuck
25.54
PR
Apr 30
Minooka Quad
16.
11
Xavier Ordaz
26.64c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
17.
9
Keith Bronson
26.94c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
18.
9
Michael Egwunwoke
27.11
PR
Apr 30
Minooka Quad
19.
9
Duvarus Hunt
27.72
PR
Apr 30
Minooka Quad
200 Meters - Relay Split
1.
12
Jalen Brown
22.7h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
2.
12
Reese Kocanda
22.8h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
11
Jeremiah Brown
22.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
12
Kaizer Giddie
23.2h
PR
Apr 30
Minooka Quad
5.
10
Jaylin Eison
23.4h
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
10
Myles Lincoln
23.5h
Apr 30
Minooka Quad
7.
11
DJ James
23.8h
Apr 10
Plainfield East Quad
8.
9
Daniel Garcia
23.9h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
9.
10
Tim Harney
24.0h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
10.
11
Anthony Blazonczyk
24.4h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
11.
10
Zack Sihweil
24.5h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
12.
12
Josh Elmore
24.8h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
13.
9
Daniel Avila
25.0h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
14.
9
Keith Bronson
25.5h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
15.
9
Jayce James
25.8h
Apr 10
Plainfield East Quad
16.
10
Andrew Davis
26.9h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
400 Meters
1.
12
Kaizer Giddie
49.95
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
12
Jalen Brown
51.51
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
3.
12
Stephen Merriweather
53.64c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
9
Niko Schultz
53.64c
Apr 10
Plainfield East Quad
5.
10
Jaylin Eison
53.84
May 4
Bill Jackson Invitational
6.
10
Tim Harney
55.60
PR
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.
11
Christian Knowlton
56.24c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
8.
11
Anthony Blazonczyk
56.79
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
9.
11
Kennedy Branch
57.54c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
10.
11
Liam Wolfer
58.04c
Apr 10
Plainfield East Quad
11.
9
Matthew Jalcovik
59.14c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
12.
11
James Sottosanto
59.64c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
13.
12
Josh Elmore
1:00.14c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
14.
11
DJ James
1:00.16
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
15.
12
Michael Pruiett
1:01.16
PR
Apr 30
Minooka Quad
16.
9
Grant Trentz
1:01.24c
Apr 10
Plainfield East Quad
17.
11
Carson Vittorio
1:01.94c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
18.
9
Michael Egwunwoke
1:02.91
PR
Apr 30
Minooka Quad
19.
9
Daniel Avila
1:03.64c
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
20.
9
Matthew Graham
1:04.14c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
21.
9
Lorenz Nelson
1:04.39
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
22.
9
Kylan Roebuck
1:05.38
PR
Apr 30
Minooka Quad
23.
9
Keith Bronson
1:06.42
PR
Apr 30
Minooka Quad
24.
9
Duvarus Hunt
1:07.56
PR
Apr 30
Minooka Quad
25.
9
Syed Naqvi
1:09.54c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
26.
9
Alec Lemus
1:16.14c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
400 Meters - Relay Split
1.
12
Kaizer Giddie
49.2h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
12
Jalen Brown
50.3h
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
3.
9
Niko Schultz
51.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
12
Reese Kocanda
51.9h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
5.
10
Jaylin Eison
53.2h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
11
Timmy Wade
53.3h
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
7.
11
DJ James
54.4h
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
8.
12
Stephen Merriweather
55.4h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
11
Christian Knowlton
55.4h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
10.
10
Tim Harney
56.1h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
11.
11
Kennedy Branch
56.2h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
12.
12
Kaiser Giddie
56.7h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
13.
10
Zack Sihweil
57.5h
Apr 10
Plainfield East Quad
14.
9
Jayce James
57.9h
Apr 10
Plainfield East Quad
15.
10
Jake Schoo
58.2h
Apr 21
Lake Forest Invitational
16.
11
James Sottosanto
58.4h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
17.
10
Cody Gleim
58.6h
Apr 21
Lake Forest Invitational
18.
10
Adrian Flores
58.7h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
19.
11
Reggie Robinson
59.3h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
20.
12
Josh Elmore
59.8h
PR
Apr 30
Minooka Quad
21.
9
Matthew Jalcovik
1:00.4h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
9
Daniel Avila
1:00.4h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
23.
12
Jason Subick
1:00.5h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
24.
11
Anthony Blazonczyk
1:01.0h
PR
Apr 30
Minooka Quad
25.
11
Carson Vittorio
1:01.8h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
26.
9
Grant Trentz
1:02.4h
Apr 10
Plainfield East Quad
27.
9
Amari Townsend
1:03.0h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
28.
9
Matthew Graham
1:03.3h
Apr 10
Plainfield East Quad
29.
12
Brendan Wengler
1:03.5h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
30.
9
Matthew Pierson
1:08.8h
Apr 10
Plainfield East Quad
31.
9
Ramsey Littrell
1:09.2h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
32.
9
Chris Stennett
1:09.7h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
800 Meters
1.
11
Timmy Wade
1:59.99
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
9
Niko Schultz
2:02.98
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
3.
12
Stephen Merriweather
2:03.25
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
10
Cody Gleim
2:07.75
May 4
Bill Jackson Invitational
5.
12
Kaiser Giddie
2:08.0h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
6.
11
Kennedy Branch
2:08.8h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
7.
11
Will Lathrop
2:09.9h
PR
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
8.
10
Adrian Flores
2:12.08
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
9.
12
Brendan Wengler
2:12.09
PR
Apr 30
Minooka Quad
10.
9
Matthew Jalcovik
2:13.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
11.
11
James Sottosanto
2:13.66
PR
Apr 30
Minooka Quad
12.
12
Jason Subick
2:14.49
Apr 30
Minooka Quad
13.
10
Jake Schoo
2:14.69
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
14.
11
Carson Vittorio
2:15.0h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
15.
9
Grant Trentz
2:18.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
16.
9
Matthew Graham
2:23.20
Apr 30
Minooka Quad
17.
11
Pablo Enriquez
2:24.3h
PR
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
18.
9
Amari Townsend
2:28.0h
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
19.
9
Nick Mihailavic
2:31.9h
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
20.
9
Matthew Pierson
2:34.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
21.
9
Alec Lemus
2:48.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
22.
10
Nick Escobar
3:05.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
800 Meters - Relay Split
1.
11
Timmy Wade
1:56.9h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
9
Niko Schultz
1:59.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
11
Christian Knowlton
1:59.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
12
Stephen Merriweather
2:01.0h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
5.
10
Cody Gleim
2:06.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
6.
10
Adrian Flores
2:09.0h
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
7.
9
Matthew Jalcovik
2:10.4h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
8.
11
Kennedy Branch
2:11.5h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
9.
10
Jake Schoo
2:11.8h
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
10.
9
Amari Townsend
2:27.1h
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
1600 Meters
1.
11
Christian Knowlton
4:22.00
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.
12
Stephen Merriweather
4:30.76
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
3.
11
Timmy Wade
4:33.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
4.
12
Jake Willison
4:33.44
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
5.
10
Jake Schoo
4:45.25
May 4
Bill Jackson Invitational
6.
10
Adrian Flores
4:45.39
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
7.
12
Brendan Wengler
4:47.0h
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
8.
12
Jason Subick
4:48.3h
PR
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
9.
11
James Sottosanto
4:49.6h
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
10.
9
Matthew Jalcovik
4:59.0h
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
11.
9
Matthew Graham
5:01.0h
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
12.
10
Cody Gleim
5:02.0h
Apr 23
Plainfield North Tri
13.
11
Pablo Enriquez
5:16.0h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
14.
11
Zachary DeRose
5:20.0h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
15.
10
Justin Kuhn
5:20.8h
PR
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
16.
9
Ramsey Littrell
5:24.0h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
17.
9
Syed Naqvi
5:28.1h
Apr 23
Plainfield North Tri
18.
9
Chris Stennett
5:29.0h
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
19.
9
Amari Townsend
5:32.0h
Apr 23
Plainfield North Tri
20.
10
Ryan Wengler
5:34.9h
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
9
Matthew Pierson
5:34.9h
Apr 23
Plainfield North Tri
22.
9
Alec Lemus
6:06.0h
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
23.
10
Nick Escobar
6:37.0h
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Open 1600
24.
9
Chris Bornhoeft
7:02.0h
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
1 Mile
1.
11
Christian Knowlton
4:30.93
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
2.
12
Stephen Merriweather
4:41.35
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
3.
10
Jake Schoo
4:56.19
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
4.
12
Brendan Wengler
5:04.86
PR
Jun 1
Magis Miles
5.
9
Matthew Graham
5:17.52
Apr 21
Lake Forest Invitational
3200 Meters
1.
11
Christian Knowlton
9:29.20
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
12
Brendan Wengler
10:06.18
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
3.
11
James Sottosanto
10:07.19
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
4.
11
Timmy Wade
10:09.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
5.
12
Stephen Merriweather
10:13.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
6.
12
Jason Subick
10:38.85
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
7.
11
Kennedy Branch
10:39.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
8.
11
Carson Vittorio
10:40.0h
PR
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
9.
10
Jake Schoo
10:44.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
10.
9
Matthew Graham
10:49.45
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
11.
9
Matthew Jalcovik
11:09.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
12.
9
Grant Trentz
11:16.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
13.
10
Cody Gleim
11:16.40
PR
Apr 30
Minooka Quad
14.
10
Adrian Flores
11:16.50
PR
Apr 30
Minooka Quad
15.
9
Syed Naqvi
11:31.61
Apr 21
Lake Forest Invitational
16.
11
Zachary DeRose
11:45.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
17.
11
Pablo Enriquez
12:10.90
PR
Apr 30
Minooka Quad
18.
9
Amari Townsend
12:15.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
19.
9
Ramsey Littrell
12:16.3h
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
20.
9
Matthew Pierson
12:17.2h
May 7
Plainfield Naperville Twilight Distance Meet 2018
21.
10
Justin Kuhn
12:31.50
Apr 30
Minooka Quad
22.
9
Chris Stennett
12:44.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
23.
9
Alec Lemus
13:09.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
24.
10
Nick Escobar
16:15.0h
Apr 7
CANCELED: Wheaton North Best Four Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Anthony Lacy
16.44c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
2.
11
Reggie Robinson
18.11
PR
Apr 30
Minooka Quad
3.
11
Jeremiah Brown
18.41
PR
Apr 30
Minooka Quad
4.
10
Andrew Davis
18.98
(.0)
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
5.
9
Kylan Roebuck
19.60
(.0)
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
11
DJ James
21.64c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
300m Hurdles - 36"
1.
10
Myles Lincoln
42.57
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
11
Jeremiah Brown
44.70
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
3.
11
Reggie Robinson
45.25
May 4
Bill Jackson Invitational
4.
11
DJ James
46.24c
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
5.
10
Andrew Davis
47.87
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
9
Kylan Roebuck
52.20
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4x100 Relay
1.
Kaizer Giddie
Jalen Brown
Jaylin Eison
Reese Kocanda
43.63
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
Reese Kocanda
Jalen Brown
Jaylin Eison
Kaiser Giddie
44.14c
Apr 10
Plainfield East Quad
3.
Kaizer Giddie
Jalen Brown
Jaylin Eison
Josh Elmore
44.49
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
Kaizer Giddie
Jalen Brown
Jeremiah Brown
DJ James
44.78
Apr 21
Lake Forest Invitational
5.
Tim Harney
Daniel Garcia
Daniel Avila
Anthony Blazonczyk
45.67
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.
Eddie Enzbigilis
Tim Harney
Daniel Garcia
Daniel Avila
46.35
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
7.
Eddie Enzbigilis
Anthony Blazonczyk
Josh Elmore
Tim Harney
46.73
May 4
Bill Jackson Invitational
8.
Tim Harney
Myles Lincoln
Daniel Garcia
Daniel Avila
47.25
Apr 30
Minooka Quad
9.
Tim Harney
Zack Sihweil
Eddie Enzbigilis
Lorenz Nelson
47.99
Apr 21
Lake Forest Invitational
10.
Tim Harney
Zack Sihweil
Jayce James
Andrew Davis
48.54c
Apr 10
Plainfield East Quad
11.
Joe Reed
Francis Richman
Paul Seibert
Sebastian Garcia
56.90
Apr 21
Lake Forest Invitational
4x200 Relay -
1.
Reese Kocanda
Jalen Brown
Jaylin Eison
DJ James
1:32.6h
Apr 10
Plainfield East Quad
2.
Kaizer Giddie
Jalen Brown
Jaylin Eison
Josh Elmore
1:36.40
Apr 30
Minooka Quad
3.
Anthony Blazonczyk
Jeremiah Brown
DJ James
Josh Elmore
1:36.70
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
Jeremiah Brown
Jalen Brown
Josh Elmore
Anthony Blazonczyk
1:38.02
Apr 21
Lake Forest Invitational
5.
Tim Harney
Daniel Garcia
Daniel Avila
Anthony Blazonczyk
1:39.21
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.
Tim Harney
Zack Sihweil
Jayce James
Andrew Davis
1:40.5h
Apr 10
Plainfield East Quad
7.
Tim Harney
Zack Sihweil
Eddie Enzbigilis
Andrew Davis
1:40.56
Apr 21
Lake Forest Invitational
8.
Josh Elmore
Anthony Blazonczyk
Daniel Garcia
Daniel Avila
1:41.18
May 4
Bill Jackson Invitational
9.
Tim Harney
Zack Sihweil
Daniel Avila
Daniel Garcia
1:41.21
Apr 30
Minooka Quad
10.
Eddie Enzbigilis
Tim Harney
Daniel Garcia
Daniel Avila
1:48.97
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4x400 Relay
1.
Kaizer Giddie
Jalen Brown
Niko Schultz
Reese Kocanda
3:24.58
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
Kaizer Giddie
Niko Schultz
Jalen Brown
Jaylin Eison
3:27.19
May 4
Bill Jackson Invitational
3.
Kaizer Giddie
Niko Schultz
Jaylin Eison
Jalen Brown
3:27.37
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
Kaizer Giddie
Niko Schultz
DJ James
Jalen Brown
3:34.08
Apr 21
Lake Forest Invitational
5.
Reese Kocanda
Kaiser Giddie
Niko Schultz
Jalen Brown
3:38.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
6.
DJ James
Stephen Merriweather
Christian Knowlton
Timmy Wade
3:42.68
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
7.
Kennedy Branch
Christian Knowlton
James Sottosanto
Timmy Wade
3:51.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
8.
Tim Harney
Jayce James
Zack Sihweil
Reggie Robinson
3:51.3h
Apr 10
Plainfield East Quad
9.
DJ James
Tim Harney
Josh Elmore
Anthony Blazonczyk
3:53.48
Apr 30
Minooka Quad
10.
Jake Schoo
Cody Gleim
Peter Alvarado
Daniel Avila
3:55.89
Apr 21
Lake Forest Invitational
11.
Jaylin Eison
Tim Harney
Cody Gleim
Jake Schoo
3:58.58
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
12.
Jason Subick
Brendan Wengler
Stephen Merriweather
Carson Vittorio
4:03.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
13.
Matthew Graham
Matthew Jalcovik
Jake Schoo
Grant Trentz
4:08.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
14.
9
Matthew Pierson
Amari Townsend
Chris Stennett
Ramsey Littrell
4:31.0h
Apr 10
Plainfield East Quad
4x800 Relay
1.
Timmy Wade
Stephen Merriweather
Niko Schultz
Christian Knowlton
7:57.01
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
Niko Schultz
Stephen Merriweather
Kennedy Branch
Christian Knowlton
8:25.27
Apr 21
Lake Forest Invitational
3.
Timmy Wade
Cody Gleim
Stephen Merriweather
Jake Schoo
8:25.90
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
Cody Gleim
Adrian Flores
Matthew Jalcovik
Jake Schoo
8:38.31
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
5.
Jake Schoo
Adrian Flores
Amari Townsend
Cody Gleim
9:07.72
Apr 21
Lake Forest Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Francis Richman
46' 9
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
12
Joe Reed
45' 0
Apr 10
Plainfield East Quad
3.
12
Nick Opiola
43' 7
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
4.
12
Adrian Michniewicz
41' 0
PR
Apr 30
Minooka Quad
5.
9
Sebastian Garcia
38' 5
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
6.
10
Paul Seibert
37' 3
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
7.
11
Zach Rayburn
35' 3
PR
Apr 30
Minooka Quad
8.
9
Chris Bornhoeft
32' 3
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
9.
9
Keith Bronson
31' 1
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
10.
10
Zakary Tubbs
30' 10
Apr 30
Minooka Quad
11.
9
Connor Yun
29' 9
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
12.
9
Jeffrey Guthier
25' 3
Apr 23
Plainfield North Tri
13.
9
Michael Alayan
25' 0
Apr 23
Plainfield North Tri
14.
9
Max Winiecki
24' 10
Apr 23
Plainfield North Tri
15.
9
Kevin Mroczek
23' 3
Apr 23
Plainfield North Tri
16.
10
Donnie Clark
19' 4
Apr 23
Plainfield North Tri
Discus - 1.6kg
1.
12
Joe Reed
148' 8
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
2.
12
Nick Opiola
133' 8
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
3.
12
Adrian Michniewicz
114' 4
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
4.
11
Francis Richman
100' 3
Apr 23
Plainfield North Tri
5.
10
Paul Seibert
93' 4
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
11
Zach Rayburn
91' 7
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
7.
9
Sebastian Garcia
89' 9
Apr 21
Lake Forest Invitational
8.
9
Connor Yun
88' 3
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
9.
9
Chris Bornhoeft
84' 10
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
10.
10
Zakary Tubbs
80' 10
Apr 10
Plainfield East Quad
11.
12
David Seibert
77' 4
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
12.
9
Michael Alayan
71' 10
Apr 23
Plainfield North Tri
13.
9
Max Winiecki
66' 0
Apr 23
Plainfield North Tri
14.
9
Kevin Mroczek
54' 2
Apr 23
Plainfield North Tri
15.
10
Donnie Clark
52' 8
Apr 23
Plainfield North Tri
16.
9
Jeffrey Guthier
52' 0
Apr 23
Plainfield North Tri
High Jump
1.
10
Myles Lincoln
5' 8
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
2.
11
Joe Passo
5' 5
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
11
Anthony Lacy
5' 5
Apr 23
Plainfield North Tri
4.
9
Kylan Roebuck
5' 2
PR
Apr 30
Minooka Quad
11
DJ James
5' 2
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
10
Jaylin Eison
5' 2
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
7.
9
Peter Alvarado
5' 0
PR
Apr 21
Lake Forest Invitational
Pole Vault
1.
10
Andrew Davis
11' 0
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
12
Michael Pruiett
11' 0
PR
Apr 30
Minooka Quad
3.
11
Liam Wolfer
10' 6
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
9
Amari Townsend
10' 0
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
5.
10
David Lordan
8' 7
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
6.
9
Daniel Poppe
8' 0
PR
Apr 23
Plainfield North Tri
Long Jump
1.
10
Myles Lincoln
21' 8.5
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.
11
Reggie Robinson
18' 8.25
PR
May 4
Bill Jackson Invitational
3.
9
Kylan Roebuck
17' 8.5
(1.6)
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
9
Daniel Poppe
17' 0.25
PR
Apr 30
Minooka Quad
5.
10
Zack Sihweil
16' 11
(.5)
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
10
David Lordan
16' 4
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
7.
9
Lorenz Nelson
15' 4
Apr 23
Plainfield North Tri
9
Jayce James
15' 4
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
9.
9
Mark Allen
15' 1.5
PR
Apr 30
Minooka Quad
Triple Jump
1.
10
Myles Lincoln
44' 9
May 17
IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.
10
Zack Sihweil
38' 11
Apr 10
Plainfield East Quad
3.
9
Daniel Poppe
34' 6.5
PR
May 10
Southwest Prairie Conference Championship
4.
10
David Lordan
33' 10
PR
Apr 10
Plainfield East Quad
Womens
100 Meters
1.
10
JeBrieyah McClellan
12.64
(.0)
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
10
Janiah Peters
13.51
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.
10
Lela Jensen
14.37
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4.
9
Jenna Cheong
14.77
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
5.
10
Dalilah Garcia
16.47
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
200 Meters
1.
10
JeBrieyah McClellan
26.55
(.0)
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
12
Kassandra Tokarz
27.74
(.0)
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
3.
9
Alexandrea Clarke
28.67
PR
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
4.
11
Trinity Stanton
28.76
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
5.
10
Dalilah Garcia
32.71
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
400 Meters
1.
10
Jeneau McClain
1:02.52
PR
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
9
Alexandrea Clarke
1:03.71
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.
11
Trinity Stanton
1:10.85
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.
9
Anna Duque
1:19.91
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
800 Meters
1.
11
Cassidy Martin
2:22.81
PR
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
9
Bridget Pollard
2:29.29
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
3.
9
Maggie Park
2:42.07
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4.
9
Yaire Palomares
2:44.66
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
5.
9
McKayla Gleason
2:55.12
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
6.
9
Rebekah Lansu
2:58.73
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
1600 Meters
1.
10
Kelsey Rice
6:12.22
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
12
Julia Subick
6:22.30
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
3.
9
McKayla Gleason
6:23.87
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.
12
Sara Dyer
6:31.80
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
5.
9
Rebekah Lansu
6:49.86
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
6.
9
Anna Duque
7:01.85
PR
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
7.
9
Allison Vilcek
7:06.87
PR
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
8.
11
Lauren Bearden
7:18.15
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
9.
9
Fatima Ibarra
7:26.99
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
3200 Meters
1.
9
Maggie Park
13:29.34
PR
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
12
Sara Dyer
14:15.33
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
3.
12
Julia Subick
15:02.70
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4.
11
Lauren Bearden
16:04.35
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
100m Hurdles - 33"
1.
10
Trinity Allen
16.55
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
11
Kennedy Mallory
17.89
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
300m Hurdles - 30"
1.
10
Trinity Allen
46.81
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
11
Kennedy Mallory
57.60
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
4x100 Relay
1.
JeBrieyah McClellan
Erinda Aidoo
Kristen Blake
Trinity Stanton
53.21
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
Ta Kashe Fulce
Erinda Aidoo
Kristen Blake
JeBrieyah McClellan
53.71
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.
JeBrieyah McClellan
Kristen Blake
Erinda Aidoo
Trinity Stanton
53.98
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
4.
Kiara Cummins
Kaylah Hunt
Trinity Stanton
Kristen Blake
56.04
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
5.
Kiara Cummins
Kaylah Hunt
Janiah Peters
Roiri Covington
57.50
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
6.
Mia Smolik
MacKenzie Russel
Roiri Covington
Ashanti Greene
57.98
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
7.
Kiara Cummins
Kaylah Hunt
Janiah Peters
Ta Kashe Fulce
58.67
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
8.
Kiara Cummins
Hannah Harris
Dalilah Garcia
Ta Kashe Fulce
59.00
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
9.
Ta Kashe Fulce
Janiah Peters
Lela Jensen
Hannah Harris
59.09
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
4x200 Relay -
1.
Jeneau McClain
Kassandra Tokarz
Aiyanna Hilton
JeBrieyah McClellan
1:48.76
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
Jeneau McClain
Kassandra Tokarz
Alexandrea Clarke
JeBrieyah McClellan
1:48.89
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
3.
Jeneau McClain
Aiyanna Hilton
Kassandra Tokarz
JeBrieyah McClellan
1:49.15
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.
Ta Kashe Fulce
Aiyanna Hilton
Kassandra Tokarz
Janiah Peters
1:50.19
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
5.
Jeneau McClain
Kassandra Tokarz
Kristen Blake
JeBrieyah McClellan
1:54.33
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
6.
Erinda Aidoo
Kristen Blake
Ta Kashe Fulce
Janiah Peters
1:57.74
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
7.
Kiara Cummins
Kristen Blake
Kaylah Hunt
Janiah Peters
1:58.56
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
8.
Gabrielle Anderson
Roiri Covington
Kaylah Hunt
Erinda Aidoo
2:01.11
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
9.
Ta Kashe Fulce
Alexandrea Clarke
Mackenzie Williams
Ashanti Greene
2:05.92
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4x400 Relay
1.
Jeneau McClain
Margarita Bustamante
Cassidy Martin
Trinity Allen
4:15.91
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
Jeneau McClain
Kassandra Tokarz
Cassidy Martin
Trinity Allen
4:22.62
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
3.
Kassandra Tokarz
Margarita Bustamante
Cassidy Martin
Trinity Allen
4:32.69
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4.
Alexandrea Clarke
Margarita Bustamante
Aiyanna Hilton
Allison Vilcek
4:57.99
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
5.
Brooke Anderson
Ashley Zamudio
Anna Sheaffer
Fatima Ibarra
5:16.48
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
4x800 Relay
1.
Bridgett Pollard
Yaire Palomares
Maggie Park
Cassidy Martin
10:39.94
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
Kelsey Rice
Maggie Park
Brooke Anderson
Bridgett Pollard
10:57.61
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
3.
Cassidy Martin
Bridgett Pollard
Yaire Palomares
Kelsey Rice
10:58.63
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
4.
Yaire Palomares
McKayla Gleason
Anna Duque
Anna Schaeffer
12:01.21
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
5.
9
McKayla Gleason
Allison Vilcek
Rebekah Lansu
Ashley Zamudio
12:07.04
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
9
Rebekah Lansu
Allison Vilcek
Ashley Zamudio
McKayla Gleason
12:26.93
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
7.
Allison Vilcek
Anna Schaeffer
Fatima Ibarra
Ashley Zamudio
13:12.02
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
8.
Anna Duque
Anna Schaeffer
Fatima Ibarra
Brooke Anderson
14:24.30
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Miranda Cadwell
41' 6.25
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
12
Corinne Cadwell
29' 11.5
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.
11
Megan Knudsen
29' 4.5
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.
12
MJ Jelley
22' 11
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
5.
9
Sophia Weis
21' 3
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
6.
12
Marianna Hadden
17' 5.5
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
Discus - 1kg
1.
11
Miranda Cadwell
117' 10
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
2.
12
Corinne Cadwell
89' 3
PR
May 11
IHSA 3A Girls Rock Island Sectional
3.
11
Megan Knudsen
78' 8
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
4.
12
MJ Jelley
76' 7
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
5.
9
Sophia Weis
54' 0
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
6.
12
Marianna Hadden
53' 9
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
High Jump
1.
11
Hannah Harris
4' 8
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
2.
9
Margarita Bustamante
4' 6
PR
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
3.
10
Lela Jensen
4' 2
PR
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4.
9
Kayla Gawecki
4' 0
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
Pole Vault
1.
10
Emily Siemek
8' 0
Apr 19
Carlson-Anderson Classic
11
Kaelyn Lagerwall
8' 0
PR
Apr 26
Plainfield Hunt Invitational
3.
9
Margarita Bustamante
6' 6
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
Long Jump
1.
9
Brianna Worthley
15' 8
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
2.
11
MacKenzie Russel
12' 9.5
PR
May 2
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Triple Jump
1.
9
Brianna Worthley
32' 2
PR
Apr 23
Joliet Central Dual Meet vs. PF South
2.
9
Mackenzie Williams
29' 1.75
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
3.
11
Hannah Harris
27' 4.5
PR
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
4.
10
Lela Jensen
25' 9
PR
Apr 13
Minooka Girls Track & Field Invitational
*Recent improvement