Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
James Mitchell
10.77
PR
May 22
Boys Sectional
2.
9
Isaiah Ware
11.07
May 22
Boys Sectional
3.
10
Raymond Bannon
11.72
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4.
11
David Day
11.90
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
11
Jonathan Trotter
12.17
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
12
Javiere Lockett
12.22
PR
Apr 19
FW Northside Relays
7.
9
Lorenz Davis
12.51
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
8.
9
Malik Benberry
12.53
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
9.
11
Robert Davis
12.59
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
10.
11
Darrion Lewis
12.69
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
11.
12
LaRon Patterson
13.69
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
200 Meters
1.
12
James Mitchell
22.23
(-1.2)
PR
Jun 7
IHSAA Boys State Championships
2.
9
Isaiah Ware
23.04
May 22
Boys Sectional
3.
10
Raymond Bannon
24.07
PR
May 9
Pike Invitational
4.
12
Aaron Brown
24.25
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
11
Jonathan Trotter
24.90
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
11
David Day
24.97
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
9
Malik Benberry
25.47
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
8.
9
Jordan Brantley
25.63
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
9.
9
Lorenz Davis
26.52
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
10.
11
Robert Davis
26.82
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
11.
9
Eugene Jones
27.13
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
12.
11
D'Angelo Scott
27.44
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
13.
11
Darrion Lewis
27.65
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
14.
9
Darius Oakley
28.01
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
15.
9
Austin Love
28.40
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
16.
10
Sean Douglas
28.83
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
400 Meters
1.
12
James Mitchell
49.52
PR
May 29
Boys IHSAA Regional
2.
9
Isaiah Ware
50.53
May 29
Boys IHSAA Regional
3.
11
Alex Rossebo
53.36
May 9
Pike Invitational
4.
9
Eugene Jones
1:05.94
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
9
Jadon Clark
1:07.12
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
800 Meters
1.
11
Solomon Rice
1:56.48
May 9
Pike Invitational
2.
11
Jordan Koczenasz
1:57.80
PR
May 22
Boys Sectional
3.
10
Jaleel Pryuer
2:13.19
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4.
11
David Miller
2:21.76
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
10
David Grandy
2:22.04
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
10
Ryan Halloran
2:22.35
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
12
Nick Applegate
2:29.07
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
8.
10
Marcus Gunyon
2:31.07
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
9.
11
Jacob Hansen
2:31.39
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
10.
10
Alexander Goldstein
2:34.61
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
11.
10
Joshua Willoughby
2:53.15
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
1600 Meters
1.
12
James Huffman
4:24.63
May 22
Boys Sectional
2.
11
Conor Smith
4:31.26
PR
May 9
Pike Invitational
3.
12
Nick Applegate
5:01.34
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4.
9
Jacob A. Logan
5:02.43
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
11
Jacob Hansen
5:07.86
PR
May 22
Boys Sectional
6.
9
Adam Faler
5:09.06
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
9
Will Keedy
5:16.92
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
8.
10
Nick Osburn
5:26.41
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
9.
10
Will Stolz
6:00.81
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
3200 Meters
1.
11
Solomon Rice
9:35.64
Apr 19
FW Northside Relays
2.
11
Conor Smith
9:46.05
PR
May 22
Boys Sectional
3.
12
James Huffman
9:51.10
May 9
Pike Invitational
4.
12
Eliot Toumey
10:46.20
PR
May 22
Boys Sectional
5.
12
Michael Schmahl
10:50.93
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
9
Jacob A. Logan
10:58.93
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
9
Jacob Martin
11:50.14
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
110m Hurdles - 39"
1.
9
Jeremiah Lockett
19.90
PR
May 22
Boys Sectional
2.
12
LaRon Patterson
22.14
PR
May 22
Boys Sectional
300m Hurdles - 36"
1.
12
Michael Vaulx
46.15
PR
May 9
Pike Invitational
2.
9
Jeremiah Lockett
50.11
May 22
Boys Sectional
3.
12
LaRon Patterson
55.86
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4x100 Relay
1.
-
D'Angelo Scott
James Mitchell
Javiere Lockett
Isaiah Ware
44.55
Apr 19
FW Northside Relays
2.
-
Justin Carson
James Mitchell
Michael Vaulx
Raymond Bannon
45.53
May 9
Pike Invitational
3.
-
Relay Team
47.42
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4x400 Relay
1.
-
James Mitchell
Jaleel Pryuer
Jordan Koczenasz
Isaiah Ware
3:25.31
May 29
Boys IHSAA Regional
2.
-
James Mitchell
James Huffman
Alex Rossebo
Max Lanosga
3:28.69
May 22
Boys Sectional
3.
-
Alex Rossebo
Justin Carson
Jordan Koczenasz
James Mitchell
3:29.86
May 9
Pike Invitational
4.
-
Jaleel Pryuer
Aaron Brown
Justin Carson
Isaiah Ware
3:31.98
Apr 19
FW Northside Relays
5.
-
Relay Team
3:50.66
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4x800 Relay
1.
-
James Huffman
Jordan Koczenasz
Solomon Rice
Alex Rossebo
7:50.44
Jun 7
IHSAA Boys State Championships
2.
-
Solomon Rice
Alex Rossebo
Justin Carson
Jordan Koczenasz
8:03.51
May 9
Pike Invitational
3.
-
Relay Team
8:54.43
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Solomon Rice
James Mitchell
Jordan Koczenasz
James Huffman
10:44.44
Apr 19
FW Northside Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Henry Webberhunt
49' 1
PR
May 9
Pike Invitational
2.
12
Joel Williams
42' 9.5
PR
May 9
Pike Invitational
12
Victor During
42' 9.5
May 22
Boys Sectional
4.
-
Sherrod Graham
36' 6
PR
Apr 19
FW Northside Relays
5.
11
Mitchell Kessler
34' 3
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
-
Austin Hoofkin
33' 2.5
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
11
Jonathan Trotter
32' 0
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
8.
11
D'Angelo Scott
31' 7
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
9.
9
Patrick Mason
20' 10.5
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
Discus - 1.6kg
1.
12
Henry Webberhunt
151' 9
PR
May 29
Boys IHSAA Regional
2.
12
Victor During
107' 10
PR
May 22
Boys Sectional
3.
12
Joel Williams
107' 1
May 9
Pike Invitational
4.
-
Austin Hoofkin
104' 1
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
5.
11
Mitchell Kessler
89' 3.5
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
6.
9
Robert Jackson
78' 0
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
9
Patrick Mason
40' 5
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
High Jump
1.
12
Aaron Brown
6' 2
PR
May 22
Boys Sectional
2.
11
Robert Davis
5' 6
PR
May 22
Boys Sectional
3.
9
Darius Oakley
5' 0
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
10
Sean Douglas
5' 0
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
Pole Vault
1.
12
Michael Vaulx
12' 6
PR
May 22
Boys Sectional
2.
10
John Gage
10' 6
PR
May 22
Boys Sectional
3.
9
Aviad Karmazyn
7' 6
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4.
9
Jadon Clark
7' 0
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
Long Jump
1.
10
Raymond Bannon
21' 0.5
PR
May 9
Pike Invitational
2.
10
Joshua Willoughby
19' 9.5
PR
May 22
Boys Sectional
3.
12
Aaron Brown
17' 3.75
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
4.
11
Robert Davis
17' 0
PR
May 22
Boys Sectional
5.
11
David Day
15' 9
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
10
Sean Douglas
15' 9
PR
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
7.
9
Darius Oakley
15' 4
Apr 22
Hamilton SE/North Central/Zionsville
Womens
100 Meters
1.
9
Courtney Jones
12.28
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
2.
9
Amani Miles
12.75
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
3.
11
Chelsea Robinson
13.02
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
10
Queshia Bankhead
13.86
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
200 Meters
1.
9
Courtney Jones
25.17
May 27
Girls IHSAA Regional
2.
12
Jocelyn Miller
25.21
May 27
Girls IHSAA Regional
3.
9
Amani Miles
27.18
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
10
Raven Gibson
27.67
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
5.
12
Kyla Dickens
29.37
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
400 Meters
1.
12
Jocelyn Miller
55.26
PR
May 27
Girls IHSAA Regional
2.
9
Courtney Jones
56.12
Jun 6
IHSAA Girls State Championships
3.
11
Jaiya Miller
1:09.15
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
9
Tiler Tyler
1:11.05
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
800 Meters
1.
10
Shelene Baiyee
2:20.12
PR
May 20
Girls Sectionals
2.
10
Alexis Abdullah
2:28.53
PR
May 20
Girls Sectionals
3.
12
Annie Lohrstorfer
2:28.80
PR
May 9
Pike Invitational
4.
12
Paige Logan
2:36.07
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
5.
11
Dasia Beck
2:36.95
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
6.
9
Breytn Minor
2:41.02
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
7.
9
Maddie Scarpone
2:47.97
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
8.
9
Oliva Willem
2:49.35
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
9.
12
Julia Kane
2:52.98
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
10.
12
Kara Osborn
2:57.11
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
11.
11
Nyat Adhanom
3:31.22
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
1600 Meters
1.
12
Erika Chelales
5:17.50
PR
May 20
Girls Sectionals
2.
12
Annie Lohrstorfer
5:26.89
May 9
Pike Invitational
3.
12
Paige Logan
5:36.82
May 9
Pike Invitational
4.
12
Kara Osborn
5:56.53
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
5.
9
Maddie Scarpone
6:00.45
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
6.
12
Julia Kane
6:06.63
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
7.
11
Nyat Adhanom
6:55.71
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
3200 Meters
1.
12
Erika Chelales
12:02.67
May 9
Pike Invitational
2.
12
Paige Logan
12:06.18
May 20
Girls Sectionals
3.
11
Julia Weiner
13:11.55
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
9
Maddie Scarpone
13:19.52
May 20
Girls Sectionals
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jada Devincent
18.17
PR
May 20
Girls Sectionals
2.
9
Ceclee Lunderman
19.51
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
3.
9
Aliyah Maharry
19.53
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
300m Hurdles - 30"
1.
10
Jada Devincent
48.05
PR
May 27
Girls IHSAA Regional
2.
12
Kyla Dickens
56.17
PR
May 9
Pike Invitational
3.
9
Ceclee Lunderman
1:00.17
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
9
Aliyah Maharry
1:03.40
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4x100 Relay
1.
-
Raven Gibson
Chelsea Robinson
Dasia Beck
Amani Miles
49.35
Jun 6
IHSAA Girls State Championships
2.
-
Raven Gibson
Chelsea Robinson
Kyla Dickens
Amani Miles
50.05
May 9
Pike Invitational
3.
-
Relay Team
51.39
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4x400 Relay
1.
-
Dasia Beck
Courtney Jones
Amani Miles
Jocelyn Miller
3:56.29
May 27
Girls IHSAA Regional
2.
-
Dasia Beck
Courtney Jones
Amani Miles
Alexis Abdullah
3:57.63
Jun 6
IHSAA Girls State Championships
3.
-
Dasia Beck
Alexis Abdullah
Amani Miles
Jocelyn Miller
4:02.50
May 20
Girls Sectionals
4.
-
Amoni Flemings
Amani Miles
Alexis Abdullah
Annie Lohrstorfer
4:20.37
May 9
Pike Invitational
5.
-
Relay Team
4:39.81
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4x800 Relay
1.
-
Shelene Baiyee
Annie Lohrstorfer
Alexis Abdullah
Erika Chelales
9:30.36
Jun 6
IHSAA Girls State Championships
2.
-
Paige Logan
Annie Lohrstorfer
Alexis Abdullah
Erika Chelales
10:02.80
May 20
Girls Sectionals
3.
-
Relay Team
10:24.86
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
Shot Put - 4kg
1.
12
Cassaundra Roper
45' 11
PR
May 20
Girls Sectionals
2.
11
Jene Williams
35' 7
PR
May 20
Girls Sectionals
3.
11
Markaiyah Cobb
28' 6
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
9
KayJah Avant
27' 2
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
Discus - 1kg
1.
12
Cassaundra Roper
122' 4.5
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
2.
9
KayJah Avant
104' 2
May 20
Girls Sectionals
3.
11
Jene Williams
90' 3
PR
May 9
Pike Invitational
4.
11
Markaiyah Cobb
50' 0
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
High Jump
1.
11
Dasia Beck
4' 10
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
2.
10
Alexis Abdullah
4' 8
PR
May 9
Pike Invitational
3.
9
Airiyonna Cathey
4' 6
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
Pole Vault
1.
10
Camelia Manring
9' 0
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
2.
10
Jessica Wang
5' 0
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
Long Jump
1.
12
Kyla Dickens
15' 4.25
PR
May 20
Girls Sectionals
2.
9
Elizabeth Martin
15' 3.5
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
3.
11
Chelsea Robinson
14' 3.25
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
4.
10
Queshia Bankhead
14' 0
PR
Apr 22
Pike/Lawrence North/North Central
5.
10
Raven Gibson
13' 7.25
May 9
Pike Invitational
*Recent improvement