Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Heath Downing
12.25
PR
Apr 26
Raider Relays
2.
10
Thomas Britten
12.53
PR
Apr 26
Raider Relays
3.
12
Zach Van Horn
12.74c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
4.
10
Mason Shoemaker
13.31
Apr 26
Raider Relays
5.
9
Tucker Wambold
13.44c
Apr 5
East Union Boys Invitational
6.
9
Daniel Jorgensen
15.75
PR
Apr 26
Raider Relays
200 Meters
1.
12
Heath Downing
23.94c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
2.
12
Zach Van Horn
25.54c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
3.
10
Thomas Britten
25.84c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
4.
10
Mason Shoemaker
28.44c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
400 Meters
1.
11
Jared Corder
53.27
Apr 26
Raider Relays
2.
12
Heath Downing
54.44c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
3.
11
Dakota Ernst
56.92
PR
Apr 26
Raider Relays
4.
9
Joel Blazek
1:00.61
PR
Apr 26
Raider Relays
800 Meters
1.
11
Jared Corder
1:59.03
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
12
Ryan Jensen
2:14.4h
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
3.
11
Brayten Funke
2:21.4h
Apr 5
East Union Boys Invitational
4.
10
Skyler Rawlings
2:40.8h
Apr 5
East Union Boys Invitational
5.
11
Matthew Dickinson
2:44.1h
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
1600 Meters
1.
11
Jared Corder
4:48.98
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
10
Brycen Wallace
5:12.7h
Apr 5
East Union Boys Invitational
3200 Meters
1.
10
Brycen Wallace
10:19.91
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
11
Shane Breheny
10:22.80
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
3.
11
Brayten Funke
11:11.9h
Apr 5
East Union Boys Invitational
4.
9
Joel Blazek
11:59.0h
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
9
Aryll Shantz
19.00
Apr 26
Raider Relays
2.
9
Zach Scar
19.50
PR
Apr 26
Raider Relays
400m Hurdles - 30"
1.
9
Zach Scar
1:03.14c
PR
Apr 5
East Union Boys Invitational
2.
9
Aryll Shantz
1:09.54c
Apr 5
East Union Boys Invitational
4x100 Relay
1.
Mason Shoemaker
Dallas Kreager
Zach Van Horn
Tucker Wambold
53.24c
Apr 5
East Union Boys Invitational
4x200 Relay -
1.
Thomas Britten
Ryan Jensen
Dallas Kreager
Nathan Venteicher
1:44.0h
Apr 5
East Union Boys Invitational
2.
Thomas Britten
Beau Weinheimer
Zach Van Horn
Brady Hilpipre
1:44.48
Apr 26
Raider Relays
3.
Mason Shoemaker
Beau Weinheimer
Zach Van Horn
Tucker Wambold
1:51.4h
Apr 5
East Union Boys Invitational
4x800 Relay
1.
Jared Corder
Ryan Jensen
Heath Downing
Brayten Funke
8:36.08
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
Ryan Jensen
Brayten Funke
Skyler Rawlings
Matthew Dickinson
9:20.68
Apr 26
Raider Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Thomas Britten
Brady Hilpipre
Heath Downing
Jared Corder
4:03.4h
Apr 5
East Union Boys Invitational
4x110 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Beau Weinheimer
Aryll Shantz
Zach Scar
Brady Hilpipre
1:12.39
Apr 26
Raider Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
1:10.6h
Apr 5
East Union Boys Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Ryan Baudler
35' 1.5
Apr 5
East Union Boys Invitational
2.
9
Mitchel Schaefer
29' 7
Apr 5
East Union Boys Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Ryan Baudler
92' 11
Apr 5
East Union Boys Invitational
2.
9
Mitchel Schaefer
74' 10
Apr 5
East Union Boys Invitational
Long Jump
1.
11
Beau Weinheimer
16' 10.75
Apr 26
Raider Relays
2.
9
Brady Hilpipre
16' 8
Apr 5
East Union Boys Invitational
3.
12
Zach Van Horn
14' 10
PR
Apr 26
Raider Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Sadie Marnin
13.60
(-1.9)
PR
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
11
Sami Harris
14.83
May 5
Raiderette Relays
3.
9
Stormy France
16.96
PR
May 5
Raiderette Relays
200 Meters
1.
12
Kenna Lundy
27.16
PR
May 5
Raiderette Relays
2.
10
Eva Brandenburg
30.24
PR
May 5
Raiderette Relays
3.
11
Sami Harris
30.53
PR
May 5
Raiderette Relays
4.
9
Alyssa Welsch
33.34
PR
May 5
Raiderette Relays
5.
9
Stormy France
36.22
PR
May 5
Raiderette Relays
400 Meters
1.
11
Keeley Shantz
1:09.84
PR
May 5
Raiderette Relays
2.
9
Mallory Rhoades
1:19.16
May 5
Raiderette Relays
800 Meters
1.
12
Destiny Scar
2:26.41
PR
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
9
Addie Lamb
2:58.33
PR
May 5
Raiderette Relays
1500 Meters
1.
12
Destiny Scar
5:12.17
PR
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
3000 Meters
1.
12
Destiny Scar
11:31.54
May 21
IAHSAA / IGHSAU 1A State Championships
2.
10
Eva Brandenburg
14:49.42
PR
May 5
Raiderette Relays
100m Hurdles - 33"
1.
9
Annie Herr
18.13
May 5
Raiderette Relays
2.
9
Reba Lonsdale
20.44
May 5
Raiderette Relays
4x100 Relay
1.
Sami Harris
Keeley Shantz
Reba Lonsdale
Annie Herr
56.88
May 5
Raiderette Relays
2.
Bri Welsch
Alyssa Welsch
Emma Cockburn
Casey Ersham
1:00.92
May 5
Raiderette Relays
4x400 Relay
1.
Rachel Scheel
Joslyn Christensen
Destiny Scar
Kenna Lundy
4:20.45
May 5
Raiderette Relays
2.
Terryn Bower
Jodi Baudler
Addie Lamb
Mallory Rhoades
5:17.07
May 5
Raiderette Relays
4x800 Relay
1.
Addie Lamb
Joslyn Christensen
Terryn Bower
Jodi Baudler
11:32.68
May 5
Raiderette Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Annie Herr
Sadie Marnin
Rachel Scheel
Kenna Lundy
1:58.17
May 5
Raiderette Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Bri Welsch
Emma Cockburn
Alyssa Welsch
Jodi Baudler
5:34.47
May 5
Raiderette Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Casey Ersham
31' 7.5
PR
May 5
Raiderette Relays
Discus - 1kg
1.
12
Sydney McElfish
92' 7
PR
May 5
Raiderette Relays
2.
12
Casey Ersham
63' 2
May 5
Raiderette Relays
High Jump
1.
10
Sadie Marnin
4' 6
May 5
Raiderette Relays
Long Jump
1.
10
Emma Cockburn
12' 7.75
May 5
Raiderette Relays
2.
9
Reba Lonsdale
11' 8.25
May 5
Raiderette Relays
3.
11
Bri Welsch
10' 11.5
PR
May 5
Raiderette Relays
4.
9
Stormy France
10' 1
PR
May 5
Raiderette Relays
*Recent improvement