Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Tyree Alons
11.38
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
2.
12
Hunter Reynolds
11.55
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
9
Jack Osterberger
11.78
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
9
Harrison Schuett
12.01
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
5.
9
Charlie Tuchel
12.09
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
6.
11
Aramis McGrath
12.16
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
7.
9
Andrew Castor
12.42
PR
Mar 29
Warrior Invite
8.
12
Cooper Gonzalez
12.59
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
9.
10
Myles Harney
13.56
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
10.
9
Gavin Dolphin
13.74
PR
Mar 29
Warrior Invite
11.
10
Josiah Prebil
14.79
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
12.
9
Ainak Basu
15.37
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
200 Meters
1.
12
Hunter Reynolds
23.40
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
11
Kaden McCloe
23.74
Mar 29
Warrior Invite
3.
10
Beau Sonenstahl
23.80
PR
Mar 29
Warrior Invite
4.
9
Harrison Schuett
23.85
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
5.
10
Mason Hodny
24.22
PR
Mar 29
Warrior Invite
6.
12
Braydon Foster
24.29
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
7.
10
Kushal Vanavasam
24.42
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
8.
10
Tristin Cerney
24.43
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
9.
9
Jack Osterberger
25.29
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
10.
9
Damarian Orr
25.32
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
11.
12
Isaac Guerrero
25.45
PR
Apr 6
Marion Earlybird Invitational
12.
11
Dawson Roskop
25.64
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
13.
9
Holden Heideman
25.77
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
14.
9
Warren Sickels
25.81
PR
Mar 29
Warrior Invite
15.
10
Robbie Hoke
26.12
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
16.
10
Alexander Tempel
26.15
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
17.
12
Cooper Gonzalez
26.30
Apr 22
CR Prairie JV Boys
18.
10
Jace Nie
26.33
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
19.
10
Aden Bakker
26.49
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
20.
9
Nick Pierce
26.77
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
21.
9
Charlie Tuchel
26.82
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
22.
9
Landon Erbes
26.95
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
23.
10
Myles Harney
27.33
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
24.
9
Aaden Liddle
27.42
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
25.
9
Kenneth Schmitz
28.25
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
26.
9
Jeremiah Rosalez
28.36
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
27.
10
Owen Snyder
28.53
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
28.
10
Hayden Ackley
29.48
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
29.
9
Levi Oberbroeckling
29.67
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
30.
10
Josiah Prebil
30.51
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
31.
9
Ahmad Elshiekh
30.57
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
32.
10
Ethan True
31.09
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
33.
9
Ainak Basu
33.15
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
34.
9
Brendyn Hickle
43.41
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
400 Meters
1.
10
Beau Sonenstahl
52.14
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
10
Tristin Cerney
52.78
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
3.
11
Owen Hanson
53.06
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
10
Robbie Hoke
53.38
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
5.
10
Mason Hodny
54.97
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
6.
11
Griffin Adamson
56.96
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
7.
9
Nick Pierce
57.22
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
8.
10
Alexander Tempel
57.62
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
9.
11
Jonathan Clark
58.57
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
10.
11
Carson Fairley
59.08
PR
Mar 29
Warrior Invite
11.
9
Jean Luc Kawaya
1:01.48
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
12.
9
Aaden Liddle
1:01.82
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
13.
9
Levi Oberbroeckling
1:03.22
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
14.
9
Indiana Christensen
1:03.44
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
800 Meters
1.
11
Owen Hanson
2:01.50
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
12
Ezra Crandall
2:02.82
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
3.
12
Graedyn Morrissey
2:04.20
PR
Mar 29
Warrior Invite
4.
11
Ethan Boston
2:05.80
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
5.
10
Ethan Cheney
2:06.77
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
6.
12
Riley Kuhn
2:08.64
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
7.
9
Will Kennedy
2:11.65
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
8.
11
Leo Wandler
2:15.11
PR
Apr 6
Marion Earlybird Invitational
9.
10
Beau Sonenstahl
2:19.53
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
10.
11
Talan Stradt
2:20.47
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
11.
10
Parker Holtan
2:21.00
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
12.
11
Evan Felton
2:23.24
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
13.
10
Joshua Knapp
2:28.58
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
14.
9
Colin Wendling
2:31.24
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
15.
10
Owen Snyder
2:39.79
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
16.
10
Hayden Ackley
2:40.69
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
1600 Meters
1.
12
Riley Kuhn
4:28.58
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
2.
11
Ethan Boston
4:34.06
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
3.
12
Brendan Bakker
4:43.46
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
4.
10
Ethan Cheney
4:49.88
PR
Apr 6
Marion Earlybird Invitational
5.
11
Owen Hanson
4:52.47
Apr 6
Marion Earlybird Invitational
6.
12
Ezra Crandall
4:53.33
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
7.
11
Ethan Kamphaugh
5:01.02
PR
Mar 29
Warrior Invite
8.
12
Benjamin White
5:02.15
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
9.
12
Carlos Morales
5:07.95
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
10.
11
Talan Stradt
5:12.48
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
11.
11
Bhargava Malya
5:17.88
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
12.
9
Cooper Adams
5:20.26
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
9
Devin DeLoach
5:20.26
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
14.
10
Korben Gallaway
5:20.39
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
15.
11
Bradyn Kosikas
5:22.19
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
16.
11
Evan Felton
5:22.91
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
17.
9
Jonah Detweiler
5:26.44
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
18.
10
Hayden Ackley
5:34.55
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
19.
10
Aiden Moore
5:48.74
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
20.
9
Jackson Parr
5:53.94
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
21.
12
Hudson Decklever
6:05.53
Apr 22
CR Prairie JV Boys
22.
10
Owen Snyder
6:19.96
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
3200 Meters
1.
12
Riley Kuhn
10:01.44
Mar 29
Warrior Invite
2.
11
Ethan Boston
10:15.32
PR
Mar 29
Warrior Invite
3.
12
Brendan Bakker
10:35.79
PR
Mar 29
Warrior Invite
4.
12
Benjamin White
11:01.62
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
5.
9
Cooper Adams
11:19.74
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
6.
11
Talan Stradt
11:27.65
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
7.
12
Carlos Morales
11:28.16
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
8.
11
Evan Felton
11:47.47
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
9.
11
Bhargava Malya
11:47.97
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
10.
9
Jonah Detweiler
11:49.38
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
11.
10
Korben Gallaway
12:12.73
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
12.
11
Bradyn Kosikas
12:53.80
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
13.
10
Aiden Moore
13:18.65
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Justin Leemhuis
16.14
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
2.
12
James Wood
16.54
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
10
Daniel Lorenz
16.74
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
10
Daniel Lorenz
59.18
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
12
James Wood
59.24
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
12
Justin Leemhuis
1:04.72
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
4.
11
Dylan Koepnick
1:06.46
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
5.
9
Jean Luc Kawaya
1:07.82
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.60
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
2.
Aramis McGrath
Bryson Miell
Braydon Foster
Antonio Hines-Mitchell
45.68
Apr 22
CR Prairie JV Boys
3.
9
Damarian Orr
Jack Osterberger
Warren Sickels
Terrell White
46.56
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
9
Andrew Castor
Charlie Tuchel
Warren Sickels
Holden Heideman
47.29
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
5.
9
Levi Oberbroeckling
Landon Erbes
Jeremiah Rosalez
Kenneth Schmitz
52.22
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
Relay Team
50.56
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:32.68
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
Kaden McCloe
Kade Jesse
Hunter Reynolds
Grant Crosen
1:33.42
Mar 29
Warrior Invite
3.
Kushal Vanavasam
Andrew Castor
Jack Osterberger
Damarian Orr
1:36.39
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
Antonio Hines-Mitchell
Aramis McGrath
Talan Sivertsen
Braydon Foster
1:37.02
Apr 22
CR Prairie JV Boys
5.
Kushal Vanavasam
Charlie Tuchel
Warren Sickels
Terrell White
1:37.37
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
6.
Dawson Roskop
Kushal Vanavasam
Andrew Castor
Gavin Dolphin
1:42.07
Mar 29
Warrior Invite
7.
9
Gavin Dolphin
Andrew Nibaur
Indiana Christensen
Bradley Duncan-Porter
1:48.98
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:30.22
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
Terrell White
Mason Hodny
Kushal Vanavasam
Tristin Cerney
3:36.34
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
3.
Kushal Vanavasam
Andrew Castor
Robbie Hoke
Nick Pierce
3:41.02
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
Joshua Knapp
Alexander Tempel
Braedon McCormick
Will Kennedy
3:42.83
Apr 22
CR Prairie JV Boys
5.
Myles Harney
Kyle Boley
Ethan True
Carsyn Wright-Sheffield
4:13.82
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:16.44
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
Owen Hanson
Ezra Crandall
Joshua Knapp
Ethan Cheney
8:30.17
Mar 29
Warrior Invite
3.
Joshua Knapp
Carson Fairley
Leo Wandler
Lucas Tentinger
8:49.25
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
9
Will Kennedy
Cooper Adams
Jonah Detweiler
Devin DeLoach
9:03.50
Apr 22
CR Prairie JV Boys
5.
Leo Wandler
Griffin Adamson
Carson Fairley
Jonathan Clark
9:07.59
Mar 29
Warrior Invite
6.
Parker Holtan
Thomas Hiscock
Jackson Parr
Colin Wendling
10:14.34
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:39.72
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
2.
Isaac Guerrero
Tyree Alons
Bryson Miell
Mason Hodny
1:40.84
Mar 29
Warrior Invite
3.
Kushal Vanavasam
Andrew Castor
Jack Osterberger
Robbie Hoke
1:41.08
Apr 22
CR Prairie JV Boys
4.
Aramis McGrath
Antonio Hines-Mitchell
Tristin Cerney
Bryson Miell
1:44.54
Apr 22
CR Prairie JV Boys
5.
Damarian Orr
Aramis McGrath
Dawson Roskop
Nick Pierce
1:45.73
Mar 29
Warrior Invite
6.
9
Gavin Dolphin
Nick Nibaur
Indiana Christensen
Andrew Nibaur
1:56.15
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:37.54
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
2.
Bryson Miell
Tristin Cerney
Terrell White
Will Kennedy
3:52.98
Mar 29
Warrior Invite
3.
Andrew Castor
Mason Hodny
Damarian Orr
Alexander Tempel
4:05.48
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
4.
Nick Nibaur
Carsyn Wright-Sheffield
Braedon McCormick
Aden Bakker
4:06.45
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
5.
Carsyn Wright-Sheffield
Dawson Roskop
Braedon McCormick
Griffin Adamson
4:07.19
Apr 22
CR Prairie JV Boys
6.
Terrell White
Warren Sickels
Nick Pierce
Alexander Tempel
4:08.47
Apr 22
CR Prairie JV Boys
7.
Nick Nibaur
Andrew Nibaur
Jean Luc Kawaya
Benjamin White
4:15.92
Mar 29
Warrior Invite
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.
Relay Team
1:06.36
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
James Wood
Daniel Lorenz
Justin Leemhuis
Jean Luc Kawaya
1:08.04
Mar 29
Warrior Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Sam Watts
58' 0.5
PR
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
11
Maverick Stapley
47' 6.75
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
11
Maximus Hummer
43' 0.5
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
9
Max Merrill
37' 9.5
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
5.
10
Joe Toingar
37' 0.5
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
6.
9
Holden Heideman
36' 10.5
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
7.
11
Jaxson Wagner
35' 7.5
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
8.
10
Hayden Waller
34' 8.25
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
9.
10
Ivo Pedder
32' 1
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
10.
10
Harrison Kensinger
28' 2.75
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
11.
11
Ben Lee
24' 2
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Carson Luense
138' 9
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
2.
12
Murphy Aucutt
138' 7
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
12
Sam Watts
137' 2
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
12
Dylan Finn
133' 6
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
5.
12
Braydon Foster
132' 3
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
6.
9
Bradley Duncan-Porter
112' 3
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
7.
10
Cole Potter
111' 2
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
8.
11
Daniel Peplinski
104' 10
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
9.
10
Zavier Bautista
98' 0
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
10.
11
Owen Wolfe
97' 2
PR
Apr 9
Hawkins Co-Ed Relays
11.
10
Mitchell Greenwaldt
88' 8
PR
Mar 29
Warrior Invite
12.
10
Lochlann Hayes
73' 6
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
13.
9
Brendyn Hickle
44' 5
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
High Jump
1.
11
Talan Sivertsen
5' 4
PR
Apr 22
CR Prairie JV Boys
9
Warren Sickels
5' 4
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
3.
9
Jean Luc Kawaya
5' 2
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
Long Jump
1.
11
Talan Sivertsen
21' 3.25
(.0)
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
9
Terrell White
19' 0
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
3.
10
Kushal Vanavasam
18' 11
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
4.
9
Charlie Tuchel
18' 9
PR
Mar 29
Warrior Invite
5.
9
Damarian Orr
18' 3
PR
Apr 8
Linn-Mar 9/10 Boys Invitational
6.
9
Harrison Schuett
15' 9
(.0)
PR
Apr 4
Clear Creek-Amana Boys Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Kaylee Bunn
12.67
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
10
Abby Mecklenburg
12.69
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
3.
11
Ja'Niya Crawford
12.97
PR
Apr 8
No Mercy HS
4.
9
Hope Andrews
13.61
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
5.
12
Petra Sherman
13.65
PR
Apr 6
DSW Invite
6.
10
Audrey Morris
13.80
Apr 6
DSW Invite
7.
10
Sarah White
13.83
Mar 30
J-Hawk Relays
8.
9
Ashley Meyer
14.36
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
9.
11
Laila Pope
14.95
Apr 22
2024 Crandic - Girls
10.
11
Chayse Lausen
15.34
Apr 22
2024 Crandic - Girls
11.
10
Neptune Harris
17.11
PR
Apr 6
DSW Invite
12.
10
Shukri Hussein
17.86
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
13.
-
Ava Safavi
18.05
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
200 Meters
1.
10
Abby Mecklenburg
27.12
PR
Apr 6
DSW Invite
2.
10
Sarah White
27.34
Apr 8
No Mercy HS
3.
10
Brooklyn Guild
27.42
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
11
Maia Denge-Hagen
27.47
PR
Apr 6
DSW Invite
5.
11
Ja'Niya Crawford
27.58
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
6.
10
Audrey Morris
28.14
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
7.
9
Hope Andrews
28.19
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
8.
9
Peyton Irons
28.42
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
9.
12
Eunice Koffi
28.96
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
10.
9
Ashley Meyer
29.59
PR
Apr 8
No Mercy HS
11.
9
Kenley Unruh
31.69
PR
Apr 6
DSW Invite
12.
11
Chayse Lausen
31.99
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
13.
10
Tori Sletteland
32.60
Apr 22
2024 Crandic - Girls
14.
10
Rita Yormie
33.76
Apr 6
DSW Invite
15.
10
Neptune Harris
36.23
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
400 Meters
1.
10
Chloe Egbert
1:03.19
PR
Apr 8
No Mercy HS
2.
10
Anna Sojka
1:04.30
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
3.
10
Brooklyn Guild
1:05.02
Apr 6
DSW Invite
4.
9
Payzlee Shaffer
1:05.18
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
5.
12
Jayda Bowman
1:07.28
Apr 8
No Mercy HS
6.
10
Megan Smiley
1:09.09
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
7.
9
Olivia Lindeman
1:10.99
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
8.
11
Addie Brooks
1:13.32
PR
Apr 6
DSW Invite
9.
10
Gabby Wilson
1:14.61
Mar 30
J-Hawk Relays
10.
11
Kendra Baynes
1:19.56
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
800 Meters
1.
10
Chloe Egbert
2:22.45
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
11
Anna Buchholz
2:30.88
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
3.
11
Gabby Mauren
2:32.79
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
4.
9
Shea Peddicord
2:43.42
PR
Apr 8
No Mercy HS
5.
10
Chloe Kozloski
2:45.43
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
6.
12
Morgan Like
2:48.02
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
7.
9
Olivia Lindeman
2:48.27
PR
Apr 6
DSW Invite
8.
10
Anika Haugen
2:49.40
Apr 8
No Mercy HS
9.
11
Thanh Beech
3:13.00
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
1500 Meters
1.
9
Hailey Kozloski
5:12.66
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
10
Addie Domer
5:24.52
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
3.
10
Leah Paulson
5:40.88
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
10
Megan Smiley
5:48.75
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
5.
10
Anika Haugen
5:54.78
Apr 22
2024 Crandic - Girls
6.
11
Katelyn Orr
6:11.21
Apr 8
No Mercy HS
7.
11
Kendra Baynes
7:05.32
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
3000 Meters
1.
9
Hailey Kozloski
11:17.61
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
2.
10
Addie Domer
11:41.48
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
9
Bella Cole
11:41.93
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
4.
10
Leah Paulson
12:36.03
PR
Apr 6
DSW Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Petra Sherman
15.94
(.0)
PR
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
11
Mariah Young
17.18
PR
Apr 6
DSW Invite
3.
9
Peyton Irons
17.45
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
10
Christina Gorsich
18.31
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
5.
10
Tori Sletteland
18.57
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
6.
9
Alexis Lyne
20.46
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
7.
9
Hope Andrews
20.47
PR
Apr 6
DSW Invite
8.
10
Emmerson Middlekauff
21.41
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
9.
11
Asiya Hussein
24.80
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
400m Hurdles - 30"
1.
10
Christina Gorsich
1:11.97
PR
Apr 8
No Mercy HS
2.
12
Jayda Bowman
1:18.46
Mar 30
J-Hawk Relays
3.
10
Tori Sletteland
1:22.50
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
4.
11
Ruby Adams
1:24.96
PR
Apr 8
No Mercy HS
4x100 Relay
1.
Ja'Niya Crawford
Kaylee Bunn
Gwen Gaffney
Abby Mecklenburg
50.62
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
Relay Team
50.84
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
Ja'Niya Crawford
Kaylee Bunn
Audrey Morris
Abby Mecklenburg
52.33
Mar 30
J-Hawk Relays
4.
Audrey Morris
Peyton Irons
Sarah White
Hope Andrews
53.48
Apr 8
No Mercy HS
5.
Ashley Meyer
Sarah White
Audrey Morris
Hope Andrews
54.26
Apr 6
DSW Invite
6.
9
Ashley Meyer
Hope Andrews
Alexis Lyne
Kenley Unruh
56.05
Mar 30
J-Hawk Relays
7.
Alexis Lyne
Kenley Unruh
Zigana Christensen
Mikaela Marsh
57.12
Apr 22
2024 Crandic - Girls
8.
Laila Pope
Callie Winter
Caelyn Carpenter
Megan Balk
58.05
Apr 22
2024 Crandic - Girls
4x200 Relay -
1.
Abby Mecklenburg
Brooklyn Guild
Kaylee Bunn
Maia Denge-Hagen
1:46.18
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
Relay Team
1:47.02
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
Abby Mecklenburg
Kaylee Bunn
Ja'Niya Crawford
Maia Denge-Hagen
1:47.08
Apr 8
No Mercy HS
4.
Abby Mecklenburg
Maia Denge-Hagen
Kaylee Bunn
Ja'Niya Crawford
1:47.16
Mar 30
J-Hawk Relays
5.
Abby Mecklenburg
Kaylee Bunn
Ja'Niya Crawford
Sarah White
1:49.64
Apr 6
DSW Invite
6.
Eunice Koffi
Shreya Singh
Kenley Unruh
Andrea Reznicow
1:58.06
Apr 8
No Mercy HS
7.
Jayda Bowman
Jaylee DuBois
Mikaela Marsh
Zigana Christensen
2:05.50
Mar 30
J-Hawk Relays
8.
Callie Winter
Megan Balk
Laila Pope
Caelyn Carpenter
2:06.16
Apr 6
DSW Invite
9.
Kameron Pope
Jaylee DuBois
Rita Yormie
Shreya Singh
2:06.79
Apr 22
2024 Crandic - Girls
10.
Andrea Reznicow
Megan Balk
Caelyn Carpenter
Ruby Adams
2:10.69
Apr 22
2024 Crandic - Girls
4x400 Relay
1.
Maia Denge-Hagen
Emerson McCormick
Payzlee Shaffer
Chloe Egbert
4:11.10
Apr 8
No Mercy HS
2.
Relay Team
4:16.04
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
Payzlee Shaffer
Maia Denge-Hagen
Anna Sojka
Brooklyn Guild
4:18.43
Apr 6
DSW Invite
4.
-
Brooklyn Guild
Maia Denge-Hagen
Anna Sojka
Chloe Egbert
4:24.79
Mar 30
J-Hawk Relays
5.
Payzlee Shaffer
Morgan Like
Grace Meier
Emerson McCormick
4:25.15
Mar 30
J-Hawk Relays
6.
Emerson McCormick
Morgan Like
Grace Meier
Olivia Lindeman
4:32.35
Apr 6
DSW Invite
7.
Shea Peddicord
Katelyn Orr
Olivia Lindeman
Addie Brooks
4:54.77
Apr 22
2024 Crandic - Girls
4x800 Relay
1.
Hailey Kozloski
Anna Buchholz
Grace Meier
Chloe Egbert
10:15.48
Apr 8
No Mercy HS
2.
Relay Team
10:22.24
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
3.
Hailey Kozloski
Grace Meier
Emerson McCormick
Anna Buchholz
10:27.32
Apr 6
DSW Invite
4.
Grace Meier
Emerson McCormick
Addie Domer
Anna Buchholz
10:32.70
Mar 30
J-Hawk Relays
5.
Chloe Kozloski
Olivia Lindeman
Megan Smiley
Morgan Like
11:03.83
Apr 8
No Mercy HS
6.
Hannah Lindholm
Addie Brooks
Kendra Baynes
Gabby Wilson
12:27.90
Apr 6
DSW Invite
7.
Kendra Baynes
Hannah Lindholm
Addie Brooks
Gabby Wilson
12:48.62
Mar 30
J-Hawk Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ja'Niya Crawford
Kaylee Bunn
Brooklyn Guild
Chloe Egbert
1:55.40
Mar 30
J-Hawk Relays
2.
Ja'Niya Crawford
Kaylee Bunn
Sarah White
Chloe Egbert
1:56.59
Apr 6
DSW Invite
3.
Relay Team
1:59.10
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
4.
Hope Andrews
Brooklyn Guild
Sarah White
Anna Sojka
1:59.55
Apr 8
No Mercy HS
5.
Alexis Lyne
Kameron Pope
Jaylee DuBois
Olivia Lindeman
2:09.72
Apr 22
2024 Crandic - Girls
6.
9
Alexis Lyne
Kenley Unruh
Jaylee DuBois
Shea Peddicord
2:10.76
Apr 6
DSW Invite
7.
Megan Balk
Laila Pope
Jaylee DuBois
Olivia Lindeman
2:12.86
Mar 30
J-Hawk Relays
8.
Rita Yormie
Neptune Harris
Callie Winter
Ruby Adams
2:17.02
Apr 22
2024 Crandic - Girls
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:24.91
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
2.
Audrey Morris
Gwen Gaffney
Payzlee Shaffer
Emerson McCormick
4:35.55
Apr 8
No Mercy HS
3.
Kenley Unruh
Olivia Lindeman
Shea Peddicord
Chloe Kozloski
4:53.94
Mar 30
J-Hawk Relays
4.
Audrey Morris
Hope Andrews
Megan Smiley
Morgan Like
4:58.72
Mar 30
J-Hawk Relays
5.
Eunice Koffi
Mikaela Marsh
Shea Peddicord
Chloe Kozloski
4:59.56
Apr 6
DSW Invite
6.
Ashley Meyer
Peyton Irons
Anna Sojka
Gabby Mauren
5:08.88
Apr 6
DSW Invite
7.
Zigana Christensen
Mikaela Marsh
Addie Brooks
Katelyn Orr
5:27.49
Apr 22
2024 Crandic - Girls
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Christina Gorsich
Mariah Young
Peyton Irons
Petra Sherman
1:08.00
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
Relay Team
1:08.09
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
Petra Sherman
Christina Gorsich
Mariah Young
Peyton Irons
1:09.10
Apr 8
No Mercy HS
4.
Petra Sherman
Peyton Irons
Tori Sletteland
Mariah Young
1:10.65
Apr 6
DSW Invite
5.
Petra Sherman
Peyton Irons
Christina Gorsich
Mariah Young
1:13.45
Mar 30
J-Hawk Relays
6.
Tori Sletteland
Shreya Singh
Alexis Lyne
Andrea Reznicow
1:15.02
Mar 30
J-Hawk Relays
7.
Andrea Reznicow
Shreya Singh
Kenley Unruh
Emmerson Middlekauff
1:17.24
Apr 6
DSW Invite
8.
Tori Sletteland
Shreya Singh
Kenley Unruh
Andrea Reznicow
1:22.37
Apr 22
2024 Crandic - Girls
Shot Put - 4kg
1.
12
Josianna Toingar
38' 1.75
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
12
Gwen Gaffney
33' 0.5
Apr 8
No Mercy HS
3.
12
Jasmine Drumm
31' 2
PR
Apr 8
No Mercy HS
4.
12
Eunice Koffi
30' 6
Mar 30
J-Hawk Relays
5.
10
Grace Quillin
25' 9
Apr 22
2024 Crandic - Girls
6.
9
Emerson McCormick
25' 6.5
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
7.
9
Zara Smith
24' 5
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
8.
10
Addy McDermott
22' 3.5
Apr 22
2024 Crandic - Girls
9.
-
Olivia Vifian Chamberlain
20' 2
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
10.
10
Jayla Crawford
19' 3
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
11.
-
Jacintha Johnson
14' 6
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
Discus - 1kg
1.
12
Gwen Gaffney
121' 4
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
2.
11
Erica Kinn
114' 3
Apr 8
No Mercy HS
3.
12
Josianna Toingar
95' 10
PR
Apr 6
DSW Invite
4.
10
Grace Quillin
79' 0
Apr 22
2024 Crandic - Girls
5.
12
Eunice Koffi
70' 1
PR
Apr 6
DSW Invite
6.
9
Zara Smith
68' 6
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
7.
10
Addy McDermott
64' 1
Apr 22
2024 Crandic - Girls
8.
10
Jayla Crawford
47' 0
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
9.
-
Olivia Vifian Chamberlain
37' 9
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
10.
-
Jacintha Johnson
33' 0
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
High Jump
1.
11
Maia Denge-Hagen
5' 5
PR
Apr 27
Drake Relays - HS
2.
9
Claire Lorenz
5' 2
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
12
Josianna Toingar
4' 8
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
4.
10
Sarah White
4' 6
PR
Apr 6
DSW Invite
5.
10
Christina Gorsich
4' 4
PR
Mar 30
J-Hawk Relays
6.
10
Zigana Christensen
4' 2
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
7.
9
Kenley Unruh
4' 0
PR
Apr 6
DSW Invite
Long Jump
1.
12
Petra Sherman
17' 11
(.0)
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
2.
10
Abby Mecklenburg
17' 7.5
(.0)
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
3.
10
Audrey Morris
15' 10
(.0)
PR
Apr 23
Xavier Co-Ed Invitational
4.
9
Hope Andrews
15' 6.5
(.0)
PR
Apr 12
2024 Clark Weaver Linn-Mar Invitational
5.
10
Mikaela Marsh
13' 1
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
6.
11
Megan Balk
11' 2.75
PR
Apr 22
2024 Crandic - Girls
*Recent improvement