Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1993
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
James Beatty
11.69
PR
Apr 16
AA County Meet
2.
10
Clavis Gilbert
12.29
Apr 9
AA County Meet #2
3.
11
Sam Witles
12.57
PR
May 6
AACPS County Championships
4.
11
Josh Ho
12.63
PR
May 6
AACPS County Championships
5.
10
Nathan Ho
13.87
May 4
AACPS Last Chance Meet
200 Meters
1.
12
James Beatty
22.60
PR
Apr 16
AA County Meet
2.
11
Colin Cluster
23.38
May 6
AACPS County Championships
3.
11
Sam Witles
25.43
PR
May 6
AACPS County Championships
4.
11
Josh Ho
25.54
PR
May 4
AACPS Last Chance Meet
5.
10
Nathan Ho
27.64
PR
May 4
AACPS Last Chance Meet
6.
9
Logan Cooper
29.10
Apr 16
AA County Meet
400 Meters
1.
12
James Beatty
50.55
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
11
Alexander Hulburt
55.32
May 16
4A East Region Championships
3.
11
Charles Wood
57.86
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
4.
12
Kevin Prather
59.87
PR
Apr 17
Knights Invitational
5.
12
Raul Moscoso
1:01.05
PR
May 6
AACPS County Championships
6.
12
Kyle Coffelt
1:01.55
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
7.
9
Chris Carson
1:03.10
PR
Apr 16
AA County Meet
8.
10
Nick Potteiger
1:03.56
Apr 16
AA County Meet
9.
11
Randy Powell
1:03.98
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
800 Meters
1.
11
Charles Wood
2:06.50
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
2.
12
James Beatty
2:08.89
PR
Apr 17
Knights Invitational
3.
11
Jake Daubert
2:13.13
PR
Apr 9
AA County Meet #2
4.
11
Luke Kellett
2:17.70
May 6
AACPS County Championships
5.
12
Kevin Prather
2:22.06
May 6
AACPS County Championships
6.
11
Alexander Hulburt
2:24.91
PR
Apr 9
AA County Meet #2
7.
12
Kyle Coffelt
2:31.65
Apr 9
AA County Meet #2
8.
11
Brad Jones
2:34.70
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
9.
10
Jimmy Kinter
2:34.71
Apr 9
AA County Meet #2
10.
-
Matthew Cote
2:35.30
PR
Apr 9
AA County Meet #2
11.
12
Raul Moscoso
2:37.44
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
12.
9
Chris Carson
2:47.40
PR
Apr 16
AA County Meet
1600 Meters
1.
11
Charles Wood
4:31.50
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
11
Jake Daubert
4:44.46
PR
May 6
AACPS County Championships
3.
11
Luke Kellett
4:57.62
PR
May 16
4A East Region Championships
4.
10
Gus Daubert
5:20.10
PR
Apr 9
AA County Meet #2
5.
11
Connor McDonald
5:31.81
Apr 9
AA County Meet #2
6.
10
Jimmy Kinter
5:50.44
PR
Apr 16
AA County Meet
7.
-
Matthew Cote
5:50.50
PR
Apr 16
AA County Meet
8.
10
Nick Potteiger
6:05.80
Apr 16
AA County Meet
3200 Meters
1.
10
Gus Daubert
10:57.71
PR
May 6
AACPS County Championships
2.
9
Alex VanValkenburgh
11:10.56
PR
Apr 9
AA County Meet #2
3.
11
Connor McDonald
11:36.26
May 6
AACPS County Championships
5000 Meters
1.
10
Gus Daubert
18:03.87
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
2.
9
Alex VanValkenburgh
18:18.99
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ben Colebrook
17.00
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
11
Brad Jones
17.68
PR
Apr 16
AA County Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Brad Jones
43.62
PR
Apr 25
Gator Invitiational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
45.51
Apr 17
Knights Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:34.90
Mar 21
Seahawk Inviational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:53.23
May 6
AACPS County Championships
2.
-
Josh Ho
Kevin Prather
Alexander Hulburt
Jake Daubert
3:59.14
May 16
4A East Region Championships
3.
-
Alexander Hulburt
Matt Cote
Nick Potteiger
Kevin Prather
4:14.91
Apr 25
Gator Invitiational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:36.70
Apr 9
AA County Meet #2
2.
-
Jimmy Kinter
Connor McDonald
Matt Cote
Kevin Prather
10:09.38
Apr 25
Gator Invitiational
Shot Put - 12lb
1.
11
Michael Parkent
42' 9
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
9
Colby McNulty
34' 11
PR
May 6
AACPS County Championships
3.
10
Tyler Valenzia
33' 11.5
Apr 16
AA County Meet
4.
10
Kevin Blades
32' 9
Apr 17
Knights Invitational
5.
9
Cameron Wilford
29' 0
Apr 9
AA County Meet #2
6.
11
Jackson Holland
27' 0
Apr 1
AA County All Corners Meet
7.
12
Nick Bader
26' 8
PR
Apr 16
AA County Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Michael Parkent
132' 10
May 6
AACPS County Championships
2.
10
Tyler Valenzia
92' 7
Apr 1
AA County All Corners Meet
3.
11
Jackson Holland
79' 4
PR
May 6
AACPS County Championships
4.
10
Kevin Blades
71' 5
Apr 16
AA County Meet
5.
9
Cameron Wilford
61' 8
May 4
AACPS Last Chance Meet
6.
12
Nick Bader
58' 10
PR
Apr 16
AA County Meet
7.
11
Jason Hawkins
55' 1
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
High Jump
1.
11
Michael Parkent
5' 0
PR
Apr 16
AA County Meet
Pole Vault
1.
12
Zackary Brady
12' 10
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
11
Ben Colebrook
12' 6
PR
May 22
MPSSAA 3A/4A State Championships, Day 1
3.
11
Colin Cluster
9' 0
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
Long Jump
1.
11
Colin Cluster
20' 0.5
May 6
AACPS County Championships
2.
10
Clavis Gilbert
18' 0.75
Apr 16
AA County Meet
3.
11
Brad Jones
17' 9.5
Apr 16
AA County Meet
4.
11
Michael Parkent
16' 5
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
5.
12
Zackary Brady
15' 7
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
6.
12
Nick Bader
12' 9.5
PR
Apr 16
AA County Meet
Triple Jump
1.
12
James Beatty
40' 0
PR
Apr 17
Knights Invitational
2.
11
Michael Parkent
36' 2
Mar 21
Seahawk Inviational
3.
11
Colin Cluster
35' 10
Apr 16
AA County Meet
4.
12
Nick Bader
29' 2
PR
Apr 16
AA County Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Anna Kinter
14.06
PR
Apr 16
AA County Meet
2.
10
Tara Dedrickson
14.20
Mar 21
Seahawk Inviational
3.
10
Asmaa Hasan
14.39
PR
Apr 16
AA County Meet
4.
11
Jordan Latham
14.41
PR
Apr 16
AA County Meet
5.
10
Coral Quinn
15.15
Apr 16
AA County Meet
200 Meters
1.
12
Anna Kinter
29.10
PR
Apr 16
AA County Meet
2.
10
Asmaa Hasan
30.10
PR
Apr 16
AA County Meet
3.
10
Coral Quinn
30.40
Apr 16
AA County Meet
4.
11
Jordan Latham
30.79
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
5.
9
Allyson Hall
32.84
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
400 Meters
1.
11
McKenna Dunmyer
1:05.07
PR
May 6
AACPS County Championships
2.
12
Anna Kinter
1:07.87
PR
Apr 17
Knights Invitational
3.
10
Christine Parkent
1:09.04
PR
Apr 9
AA County Meet #2
4.
11
Riley Hutson
1:11.31
PR
Apr 9
AA County Meet #2
5.
11
Jordan Latham
1:12.94
PR
Apr 9
AA County Meet #2
6.
12
Destiny Sanders
1:13.79
Apr 1
AA County All Corners Meet
7.
11
Madeline Nettleton
1:14.40
Apr 1
AA County All Corners Meet
8.
9
Nina Greger
1:16.40
PR
Apr 9
AA County Meet #2
9.
9
Allyson Hall
1:18.99
PR
Apr 16
AA County Meet
10.
9
Athea Kellett
1:20.83
PR
Apr 16
AA County Meet
11.
9
Jasmine Elkhoga
1:21.96
PR
Apr 9
AA County Meet #2
800 Meters
1.
11
McKenna Dunmyer
2:27.89
May 6
AACPS County Championships
2.
10
Christine Parkent
2:31.08
PR
May 16
4A East Region Championships
3.
10
Charlotte Bader
2:32.24
PR
Apr 17
Knights Invitational
4.
11
Madeline Nettleton
2:47.20
Apr 9
AA County Meet #2
5.
9
Nina Greger
2:54.64
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
6.
12
Destiny Sanders
3:08.93
Apr 1
AA County All Corners Meet
1600 Meters
1.
10
Charlotte Bader
5:18.10
PR
May 16
4A East Region Championships
2.
11
McKenna Dunmyer
5:39.05
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
3.
11
Madeline Nettleton
5:54.62
May 6
AACPS County Championships
4.
10
Christine Parkent
6:29.22
PR
Apr 9
AA County Meet #2
5.
9
Nina Greger
6:34.82
Apr 9
AA County Meet #2
6.
9
Athea Kellett
6:39.49
May 16
4A East Region Championships
3200 Meters
1.
10
Charlotte Bader
11:54.53
Apr 25
Gator Invitiational
2.
9
Nina Greger
13:31.46
May 16
4A East Region Championships
3.
11
Taylor Coho
14:37.11
May 6
AACPS County Championships
100m Hurdles - 33"
1.
10
Tara Dedrickson
17.10
PR
May 6
AACPS County Championships
2.
10
Asmaa Hasan
19.49
May 16
4A East Region Championships
300m Hurdles - 30"
1.
10
Tara Dedrickson
50.26
May 16
4A East Region Championships
2.
10
Asmaa Hasan
53.19
PR
May 16
4A East Region Championships
3.
11
Riley Hutson
1:06.98
PR
Apr 16
AA County Meet
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:03.66
May 6
AACPS County Championships
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:34.13
May 6
AACPS County Championships
2.
-
Allyson Hall
Athea Kellett
Christine Parkent
Nina Greger
4:55.51
May 16
4A East Region Championships
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:56.89
Mar 21
Seahawk Inviational
Shot Put - 4kg
1.
9
Daelyn Cobhan
20' 3
PR
Apr 9
AA County Meet #2
2.
11
Riley Hutson
19' 6.5
PR
Apr 16
AA County Meet
3.
11
Carleigh Petersen
19' 1
Apr 17
Knights Invitational
4.
9
Rebecca Ray
14' 9
PR
Apr 9
AA County Meet #2
5.
10
Jazmine Lingo
14' 3.5
PR
Apr 16
AA County Meet
Discus - 1kg
1.
11
Riley Hutson
59' 8
PR
May 6
AACPS County Championships
2.
11
Carleigh Petersen
44' 5
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
3.
9
Daelyn Cobhan
41' 10
PR
Apr 9
AA County Meet #2
4.
9
Rebecca Ray
39' 6
PR
May 4
AACPS Last Chance Meet
5.
10
Jazmine Lingo
27' 6
PR
Apr 16
AA County Meet
High Jump
1.
10
Tara Dedrickson
4' 4
Apr 9
AA County Meet #2
2.
12
Destiny Sanders
4' 2
Apr 1
AA County All Corners Meet
12
Anna Kinter
4' 2
PR
Apr 16
AA County Meet
Pole Vault
1.
10
Christine Parkent
8' 1.75
May 16
4A East Region Championships
2.
12
Destiny Sanders
8' 0
PR
May 6
AACPS County Championships
3.
12
Savannah Vickery
7' 0
PR
May 6
AACPS County Championships
4.
9
Allyson Hall
6' 0
PR
Apr 16
AA County Meet
Long Jump
1.
10
Asmaa Hasan
14' 2
PR
May 6
AACPS County Championships
2.
10
Coral Quinn
13' 9.75
May 16
4A East Region Championships
3.
10
Tara Dedrickson
12' 11
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
4.
11
Jordan Latham
12' 4.5
Apr 16
AA County Meet
5.
12
Anna Kinter
11' 7
PR
Mar 21
Seahawk Inviational
6.
9
Allyson Hall
11' 4
PR
Apr 1
AA County All Corners Meet
7.
11
Carleigh Petersen
11' 2
May 4
AACPS Last Chance Meet
Triple Jump
1.
10
Christine Parkent
29' 4.25
May 16
4A East Region Championships
2.
10
Charlotte Bader
28' 8.5
PR
May 16
4A East Region Championships
*Recent improvement