Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2004
2003
2002
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
2003
2001
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Eric Duhamel
11.44c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Andrew Smith
12.14
May 19
South Shore Conf
3.
10
Luke Forristall
12.54c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
9
Issac Rosario
12.64c
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
5.
10
Giovanni Cacciatore
12.71
May 7
MSTCA Frosh/Soph (Small)
6.
9
Nick McDermott
12.81
May 19
South Shore Conf
7.
10
Connor Babcock-Gillis
13.35
PR
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
8.
10
Conn Babcock-Gillis
13.46
PR
May 19
South Shore League Meet
9.
11
Kyle Lang
13.56
PR
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
10.
8
Joe Trask
13.59
PR
May 19
South Shore Conf
200 Meters
1.
10
Eric Duhamel
23.14c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Kyle Perry
24.70
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
3.
9
Victor Yurov
25.74c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
10
Luke Forristall
26.27
PR
May 7
MSTCA Frosh/Soph (Small)
400 Meters
1.
11
Mike McBirney
52.70
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
12
John McAdams
55.71
PR
May 19
South Shore Conf
3.
10
Robert Solari
57.32
May 19
South Shore Conf
4.
9
George Dixon
57.44c
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
5.
9
Chad Ferron
1:05.77
May 19
South Shore Conf
800 Meters
1.
11
Mike Mason
2:07.3h
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
10
Dave Trask
2:14.6h
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
1 Mile
1.
11
Evan Ross
4:54.6h
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Mike McBirney
5:03.0h
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
12
Brett Jutras
5:04.0h
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
4.
10
Bryan Katilus
5:09.89
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
5.
11
Kyle Lang
5:22.44
May 19
South Shore Conf
2 Miles
1.
11
Evan Ross
10:29.65
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
2.
12
Brett Jutras
10:50.74
PR
May 19
South Shore Conf
3.
10
Bryan Katilus
11:17.51
May 7
MSTCA Frosh/Soph (Small)
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kevin Smith
16.04c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Dan Lovell
16.14c
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
11
Will Carter
17.14c
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
11
Dan Norment
17.84c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
5.
10
Patrick Silva
17.95
PR
May 19
South Shore Conf
400m Hurdles - 36"
1.
11
Dan Lovell
58.24c
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
12
Kevin Smith
1:01.91
PR
May 19
South Shore Conf
3.
10
Patrick Silva
1:05.23
PR
May 19
South Shore Conf
4.
11
Dan Norment
1:07.04c
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.66
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
Andrew Smith
Will Carter
Kyle Perry
Eric Duhamel
47.12
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:37.91
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:41.71
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
John McAdams
Mike McBirney
Mike Mason
Robert Solari
3:44.01
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:50.56
May 28
MIAA East D4 State Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:22.20
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
4x100 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
1:07.79
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
Shot Put - 12lb
1.
11
John Immar
38' 4
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
2.
12
Shane Smith
36' 9
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
11
Colin Chaplin
35' 7.5
May 19
South Shore Conf
4.
12
Nick Blauner
35' 7.25
PR
May 19
South Shore Conf
5.
9
John Clifford
32' 8.5
May 7
MSTCA Frosh/Soph (Small)
Discus - 1.6kg
1.
11
John Immar
110' 4
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
2.
12
Shane Smith
86' 5
May 19
South Shore Conf
3.
11
Colin Chaplin
79' 11
May 19
South Shore Conf
Javelin - 800g
1.
12
Nick Blauner
138' 0
PR
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
2.
11
Will Carter
123' 0
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
3.
11
Josh Nickandros
109' 10
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
High Jump
1.
11
Will Carter
5' 8
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
9
Adrian Silva
5' 6
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
10
Luke Forristall
5' 6
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
4.
10
Patrick Silva
5' 4
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
Long Jump
1.
11
Dan Lovell
19' 3
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Mike McBirney
18' 10.5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
10
Eric Duhamel
17' 9.75
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
4.
9
George Dixon
17' 3.5
May 19
South Shore Conf
5.
10
Giovanni Cacciatore
16' 11
May 7
MSTCA Frosh/Soph (Small)
Triple Jump
1.
11
Dan Lovell
41' 8.25
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
10
Luke Forristall
36' 8.25
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
9
George Dixon
35' 2
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
4.
10
Dave Trask
34' 3.5
PR
May 19
South Shore Conf
Womens
100 Meters
1.
8
Emily McCormack
12.50
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Nichole Bartlett
13.10
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
11
Jessica Elman
13.50
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
8
Maddie Loney
13.80
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
5.
11
Bridget Joyce
14.00
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
6.
11
Tara McDonald
14.40
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
7.
8
Sarah Harkins
14.50
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
8.
10
Sierra Salisbury
14.60
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
9
Jaidyn Baptista
14.60
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
10
Kaylee Ferron
14.60
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
11.
10
Amari Henry
14.70
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
12
Mikayla Pantano
14.70
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
13.
10
Emily Danielson
14.75
May 19
South Shore League Meet
14.
10
Amber Waller
14.80
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
15.
10
Meagan Yackley
15.10
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
10
Michelle Yackley
15.10
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
17.
-
Kaitlyn Heely
15.20
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
18.
10
Kylie Thompson
15.30
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
11
Julia Maderia
15.30
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
10
Abby McCarthy
15.30
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
21.
10
Angela Dube
15.50
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
22.
11
Molly Keefe
15.70
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
10
Dana Petrosevich
15.70
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
7
Cheyenne Nelson
15.70
May 16
Eb vs Carver & Rockland
25.
9
Bridget Steen
15.80
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
10
Cassie Ponder
15.80
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
27.
8
Alexis Amaral
15.90
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
28.
9
Danielle Cristaldi
16.10
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
9
Tabby Jones
16.10
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
30.
10
Maggie Sturtevant
16.20
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
31.
9
Rachel McIntyre
16.60
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
32.
9
Tori Dowd
16.70
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
33.
10
Erin Montgomery
17.00
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
34.
10
Makayla Sullivan
17.70
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
35.
11
Kelsey Quinlin
19.90
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
200 Meters
1.
8
Emily McCormack
26.60
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
11
Nichole Bartlett
27.00
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
11
Bridget Joyce
28.20
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
12
Katy Czarniak
28.94
(.6)
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
5.
10
Emily Danielson
29.40
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
6.
10
Amari Henry
30.30
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
9
Jaidyn Baptista
30.30
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
8.
10
Sierra Salisbury
30.90
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
9.
10
Serenity Sands
30.97
(.9)
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
10.
12
Marina Clifford
31.94
(.8)
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
11.
10
Cameron Watson
31.95
(.9)
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
12.
10
Megan Ghelfi7
32.10
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
13.
12
Jolene Bartlett
32.14
(.9)
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
14.
10
Kylie Thompson
32.40
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
15.
10
Michelle Yackley
32.50
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
400 Meters
1.
12
Katy Czarniak
1:04.15
PR
May 28
MIAA East D4 State Championships
400 Meters - Relay Split
1.
12
Katy Czarniak
1:03.90
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
10
Marissa Ortega
1:05.60
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
9
Bailey Greiner
1:06.30
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
9
Peri Snow
1:06.40
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
5.
9
Abigail Greiner
1:10.60
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
800 Meters
1.
10
Marissa Ortega
2:31.60
PR
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
9
Peri Snow
2:41.20
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
9
Bailey Greiner
2:42.63
PR
May 19
South Shore League Meet
4.
9
Abigail Greiner
2:45.40
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
5.
12
Katy Czarniak
2:47.30
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
6.
11
Bridget Joyce
2:48.00
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
7.
12
Jolene Bartlett
3:07.22
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
8.
10
Cameron Watson
3:15.59
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
9.
12
Marina Clifford
3:18.70
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
10.
10
Serenity Sands
3:22.91
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
1 Mile
1.
7
Molly Barry
5:43.70
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
2.
12
Emily Bonner
6:10.40
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
8
Makenna Lessard
6:12.51
PR
May 19
South Shore League Meet
4.
-
Kenna Lessard
6:15.60
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
5.
9
Brooke Bessette
6:27.25
May 19
South Shore League Meet
6.
12
Jordan McKenzie
6:28.70
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
7.
9
Brooke Bessette7
6:29.30
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
8.
10
Abby McCarthy
6:41.50
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
9.
10
Sofia Cameron8
6:47.40
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
10.
11
Kayla Nilson
7:05.80
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
11.
11
Emily Garfield
7:14.50
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
12.
11
Cassidy Hancock
7:19.70
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
13.
10
Leighton Colombo
7:23.80
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
14.
11
Zoe Luchetti
7:31.00
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
2 Miles
1.
7
Molly Barry
12:45.80
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
10
Margaret Ferreira
14:06.80
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
10
Jenna Condon
14:10.20
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
4.
9
Brooke Bessette7
14:12.00
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
5.
9
Abigail Greiner
15:29.30
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
6.
11
Kayla Nilson
15:45.00
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
100m Hurdles - 33"
1.
10
Serenity Sands
17.10
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
12
Katy Czarniak
18.32
(1.1)
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
3.
10
Cameron Watson
18.40
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
12
Marina Clifford
18.60
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
5.
7
Cheyenne Nelson
19.40
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
6.
10
Kaylee Ferron
20.10
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
7.
11
Bridget Joyce
20.17
(.8)
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
8.
8
Sarah Harkins
20.90
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
9.
12
Jolene Bartlett
21.98
(.7)
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
10.
9
Rachel McIntyre
22.20
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
11.
11
Paige Nadworny
22.30
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
12.
8
Alexis Amaral
22.40
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
13.
-
Kaitlyn Heely
22.90
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
14.
10
Rachel Grant
24.10
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
400m Hurdles - 30"
1.
7
Cheyenne Nelson
1:21.80
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
2.
12
Marina Clifford
1:23.40
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
3.
10
Serenity Sands
1:29.90
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
4.
10
Cameron Watson
1:32.70
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
5.
9
Abigail Greiner
1:39.10
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.26
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
Jessica Elman
Bridget Joyce
Emily Danielson
Maddie Loney
54.30
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
Nichole Bartlett
Bridget Joyce
Jessica Elman
Maddie Loney
56.27
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
4.
Maddie Loney
Jessica Elman
Emily Danielson
Bridget Joyce
56.80
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
5.
Jessica Elman
Bridget Joyce
Emily Danielson
Sarah Harkins
56:07.00
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:53.49
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:23.14
May 28
MIAA East D4 State Championships
2.
Marissa Ortega
Bailey Greiner
Peri Snow
Katy Czarniak
4:25.80
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
Katy Czarniak
Marissa Ortega
Bailey Greiner
Peri Snow
4:28.06
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
4.
Marissa Ortega
Molly Barry
Jordan McKenzie
Bailey Greiner7
4:53.00
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
5.
Marissa Ortega
Bailey Greiner7
Emily Bonner
Molly Barry
4:59.70
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
4x1600 Relay
1.
Relay Team
25:49.95
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:43.39
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:53.81
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
1:16.91
Apr 30
MSTCA Spring Relays D4
Shot Put - 4kg
1.
11
Katherine Mullen
26' 5
PR
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
2.
12
Katy Czarniak
26' 4
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
3.
9
Tabby Jones
26' 3.5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
9
Tabitha Jones
25' 1
May 19
South Shore League Meet
5.
9
Katie Lovell
24' 11.25
May 19
South Shore League Meet
6.
11
Amelia Norton
24' 8
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
7.
12
Marina Clifford
22' 1.25
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
12
Jolene Bartlett
22' 1.25
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
9.
10
Cameron Watson
20' 4.5
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
10.
11
Bridget Joyce
20' 2.5
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
11.
10
Lily Jacobson
19' 5.5
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
12.
10
Serenity Sands
19' 5.5
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
13.
9
Jessica Jacobson
19' 1.5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
14.
10
Cassie Ponder
18' 9
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
15.
-
Sadie Nacar
18' 6
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
16.
-
Lilly Danielson
18' 5
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
17.
-
Molly Thomson
17' 6
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
18.
9
Bushra H
17' 5
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
Discus - 1kg
1.
9
Tabitha Jones
71' 8
May 19
South Shore League Meet
2.
9
Tabby Jones
68' 6
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
3.
9
Katie Lovell
67' 6
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
4.
11
Amelia Norton
62' 3
PR
May 19
South Shore League Meet
5.
10
Lily Jacobson
54' 7
Apr 28
AHS/EB/Rand/Mashp
6.
11
Katherine Mullen
51' 8
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
7.
10
Cassie Ponder
47' 2
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
8.
-
Sadie Nacar
44' 10
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
9.
9
Bushra H
43' 7
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
10.
-
Molly Thomson
39' 0
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
11.
-
Lilly Danielson
31' 0
PR
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
Javelin - 600g
1.
12
Katy Czarniak
88' 3
PR
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
2.
12
Mikayla Pantano
83' 11
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
3.
12
Jolene Bartlett
54' 3.25
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
4.
10
Cameron Watson
47' 10.75
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
5.
12
Marina Clifford
47' 7.25
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
6.
11
Bridget Joyce
37' 6
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
7.
10
Serenity Sands
34' 2.25
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
High Jump
1.
11
Bridget Joyce
4' 7.75
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
2.
10
Serenity Sands
4' 6
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
3.
12
Katy Czarniak
4' 6
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
4.
12
Jolene Bartlett
4' 4
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
5.
10
Cameron Watson
3' 11.5
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
6.
12
Marina Clifford
3' 7.75
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
Long Jump
1.
11
Bridget Joyce
15' 8
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
2.
12
Katy Czarniak
14' 1.25
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
3.
10
Emily Danielson
14' 1
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
4.
10
Cameron Watson
13' 2.25
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
5.
10
Amber Waller
13' 1.5
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
6.
12
Marina Clifford
13' 1
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
11
Jessica Elman
13' 1
PR
May 17
East Bridgewater vs. Mashpee
8.
10
Serenity Sands
12' 8.25
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
9.
12
Jolene Bartlett
12' 7.5
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
10.
10
Meagan Yackley
12' 6.5
May 10
East Bridgewater v Cohasset-Hull
11.
10
Rachel Grant
12' 5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
12.
7
Cheyenne Nelson
12' 2.25
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
13.
10
Abby McCarthy
11' 8.5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
14.
10
Michelle Yackley
11' 6
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
15.
10
Maggie Sturtevant
11' 0.5
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
16.
10
Sierra Salisbury
10' 10
Apr 11
East Bridgewater vs Monomoy
Triple Jump
1.
11
Nichole Bartlett
32' 9.5
May 21
South Shore Principals Twilight Meet
2.
12
Katy Czarniak
30' 2.5
PR
May 12
East Bridgewater vs. Norwell
3.
11
Molly Keefe
25' 10.5
PR
May 16
Eb vs Carver & Rockland
Heptathlon -
1.
12
Katy Czarniak
3145
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
2.
11
Bridget Joyce
2730
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
3.
10
Serenity Sands
2139
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
4.
10
Cameron Watson
2089
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
5.
12
Jolene Bartlett
2049
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
6.
12
Marina Clifford
1809
PR
Jun 7
MSTCA South Heptathlon Day 2
*Recent improvement