Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1995
1991
1987
1986
1985
1981
1979
1978
1977
1976
1974
1973
1972
1971
1968
1966
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Matt Anthony
10.64
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
12
Jake Turner
11.08
(2.8)
PR
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
3.
12
Roger Garza
11.44c
PR
Apr 9
New Plymouth
4.
12
Robert Keyes
11.60
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
5.
11
Amadon Ernest
11.98
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
6.
11
John Hamman
12.00
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
7.
12
Tommy Gibbons
12.03
PR
Apr 16
Vale JV
8.
10
Jacob Ybarra
12.24c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
12
Christian Salgado
12.24c
PR
Apr 9
New Plymouth
10.
11
David Zamago
12.43
PR
Apr 17
La Grande Invitational
11.
10
Jace Salutregui
12.44c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
12.
11
Omar Cervantes
12.53
PR
May 8
Baker Invitational
13.
9
Tyson Mairs
13.17
PR
Apr 16
Vale JV
14.
9
Jordan Escobedo
13.53
PR
Apr 16
Vale JV
15.
9
Miguel Lujan
13.74c
May 1
Baker JV
16.
9
Gustavo Morales
14.04c
Apr 2
Ontario JV
17.
11
Emmanuel Arizmendi
14.83
PR
Mar 19
Buck Classic
200 Meters
1.
11
Matt Anthony
21.92
Apr 24
YMCA Invitational (Qualifiers Only)
2.
11
John Hamman
23.32
PR
May 8
Baker Invitational
3.
12
Tommy Gibbons
24.42
PR
May 8
Baker Invitational
4.
12
Roger Garza
24.81
Apr 3
Don Walker invitational
5.
10
Jacob Ybarra
25.12
PR
May 8
Baker Invitational
6.
11
David Zamago
25.24c
Apr 30
Grizzly Invitational
12
Christian Salgado
25.24c
PR
Apr 15
Parma Invitational
8.
10
Jace Salutregui
25.44c
PR
Apr 15
Parma Invitational
9.
11
Omar Cervantes
26.06
PR
May 8
Baker Invitational
10.
9
Tyson Mairs
26.14c
PR
Apr 9
New Plymouth
11.
11
David Toth
26.38
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
12.
11
Amadon Ernest
26.92
PR
May 8
Baker Invitational
13.
9
Cade Hartley
26.94c
PR
Apr 9
New Plymouth
14.
9
Miguel Lujan
27.59
May 8
Baker Invitational
15.
10
Jeremy Brekke
28.24c
PR
Apr 2
Ontario JV
16.
9
Jordan Escobedo
28.91
PR
Apr 16
Vale JV
17.
11
Juan Lopez
29.89
Apr 16
Vale JV
18.
11
Emmanuel Arizmendi
30.27
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
400 Meters
1.
11
Matt Anthony
49.44
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
11
John Hamman
55.46
May 2
Heinz Invitational
3.
12
Matt Rankin
56.11
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
4.
12
Christian Salgado
56.54c
PR
Apr 9
New Plymouth
5.
10
Jace Salutregui
56.71
PR
Apr 21
Vale 4-Way
6.
11
David Zamago
58.19
PR
May 8
Baker Invitational
7.
9
Miguel Lujan
59.87
PR
May 8
Baker Invitational
8.
11
Amadon Ernest
1:00.87
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
9.
11
David Toth
1:01.79
Apr 3
Don Walker invitational
10.
11
Emmanuel Arizmendi
1:04.74
PR
May 8
Baker Invitational
11.
10
Jeremy Brekke
1:07.34c
PR
Apr 2
Ontario JV
12.
9
Jordan Escobedo
1:07.74c
PR
Apr 9
New Plymouth
13.
11
Juan Lopez
1:09.21
PR
May 8
Baker Invitational
800 Meters
1.
12
Matt Rankin
2:01.2h
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
2.
10
Casey Gillette
2:13.39
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
11
Emmanuel Arizmendi
2:24.22
May 2
Heinz Invitational
4.
10
Brody Frisby
2:30.0h
PR
Apr 9
New Plymouth
5.
12
Jesus Lujan
2:33.86
Mar 17
Ontario Icebreaker
6.
9
Joshua Tolman
2:34.11
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
7.
11
Gerald Whinery
2:34.57
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
8.
10
Bill Rysenga
2:44.64
PR
May 2
Heinz Invitational
9.
9
Sam Povar
2:52.0h
PR
Apr 9
New Plymouth
1500 Meters
1.
12
Matt Rankin
4:12.05
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
10
Casey Gillette
4:35.12
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
11
Gerald Whinery
5:00.09
PR
May 2
Heinz Invitational
4.
12
Jesus Lujan
5:19.0h
May 1
Baker JV
5.
10
Bill Rysenga
5:24.73
PR
May 2
Heinz Invitational
6.
9
Joshua Tolman
5:36.1h
PR
Mar 19
Buck Classic
7.
9
Sam Povar
5:41.0h
PR
May 1
Baker JV
1600 Meters
1.
12
Matt Rankin
4:35.01
PR
Apr 24
YMCA Invitational (Qualifiers Only)
2.
10
Casey Gillette
5:11.7h
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
3.
11
Gerald Whinery
5:49.5h
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
3000 Meters
1.
12
Matt Rankin
9:11.12
PR
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
9
Joshua Tolman
11:47.18
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
3.
10
Bill Rysenga
12:07.7h
PR
Mar 19
Buck Classic
4.
11
Gerald Whinery
12:58.0h
PR
Apr 3
Don Walker invitational
3200 Meters
1.
12
Matt Rankin
10:28.0h
Apr 15
Parma Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Tad Anzaldua
16.86
(2.1)
PR
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
10
Jace Salutregui
17.40
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
9
Cade Hartley
18.54
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
11
John Hamman
19.62
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jace Salutregui
43.46
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
11
John Hamman
45.99
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
3.
10
Casey Gillette
46.63
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
9
Cade Hartley
47.64c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
2k Steeplechase
1.
12
Matt Rankin
7:03.0h
PR
Apr 24
YMCA Invitational (Qualifiers Only)
2.
10
Casey Gillette
8:21.0h
PR
Apr 24
YMCA Invitational (Qualifiers Only)
4x100 Relay
1.
-
Jake Turner
Robert Keyes
Tad Anzaldua
Matt Anthony
43.46
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
-
Jake Turner
Tad Anzaldua
Robert Keyes
Matt Anthony
43.91
Apr 21
Vale 4-Way
-
Matt Anthony
Jake Turner
Robert Keyes
Roger Garza
43.91
May 2
Heinz Invitational
4.
-
Jake Turner
Robert Keyes
Tad Anzaldua
David Zamago
44.81
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
5.
-
David Zamago
Robert Keyes
Tad Anzaldua
Matt Anthony
45.26
Apr 24
YMCA Invitational (Qualifiers Only)
6.
-
Tad Anzaldua
Roger Garza
David Zamago
Robert Keyes
45.44c
Apr 10
Baker Relays
7.
-
Tad Anzaldua
David Zamago
Robert Keyes
Roger Garza
45.54c
Apr 9
New Plymouth
8.
-
David Zamago
Robert Keyes
Roger Garza
Tad Anzaldua
46.62
Apr 3
Don Walker invitational
9.
-
David Zamago
John Hamman
Tommy Gibbons
Christian Salgado
47.09
Apr 21
Vale 4-Way
10.
-
Omar Cervantes
Amadon Ernest
Cade Hartley
Tommy Gibbons
49.26
May 8
Baker Invitational
11.
-
Omar Cervantes
Miguel Lujan
Tommy Gibbons
Tyson Mairs
50.14
Apr 16
Vale JV
12.
-
Tommy Gibbons
Tyson Mairs
Omar Cervantes
Jeremy Brekke
52.14c
Apr 2
Ontario JV
4x200 Relay -
1.
-
Omar Cervantes
Amadon Ernest
Gustavo Morales
Jeremy Brekke
1:47.3h
Apr 9
New Plymouth
4x400 Relay
1.
-
Jace Salutregui
Matt Rankin
John Hamman
Matt Anthony
3:34.51
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
-
Roger Garza
Matt Anthony
Tad Anzaldua
John Hamman
3:36.6h
Apr 10
Baker Relays
3.
-
Matt Anthony
John Hamman
Tad Anzaldua
Matt Rankin
3:37.51
May 2
Heinz Invitational
4.
-
Matt Rankin
Tad Anzaldua
John Hamman
Matt Anthony
3:42.71
Apr 21
Vale 4-Way
5.
-
Matt Rankin
Christian Salgado
Tad Anzaldua
John Hamman
3:44.53
Apr 17
La Grande Invitational
6.
-
John Hamman
Matt Anthony
Amadon Ernest
Matt Rankin
3:44.96
Mar 19
Buck Classic
7.
-
Tad Anzaldua
Jace Salutregui
David Zamago
John Hamman
3:49.42
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
8.
-
Amadon Ernest
Matt Rankin
Roger Garza
Matt Anthony
3:54.85
Apr 3
Don Walker invitational
9.
-
Relay Team
4:07.0h
May 1
Baker JV
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Amadon Ernest
Omar Cervantes
Emmanuel Arizmendi
Miguel Lujan
2:02.4h
Apr 10
Baker Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Casey Gillette
Bill Rysenga
Gerald Whinery
Christian Salgado
14:39.5h
Apr 10
Baker Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Anthony Sharp
41' 1
PR
Apr 21
Vale 4-Way
2.
11
Marcus Marines
41' 0
Apr 21
Vale 4-Way
3.
11
Ethan Branom
35' 8
Apr 15
Parma Invitational
4.
11
Matt Anthony
34' 9.5
PR
Apr 10
Baker Relays
5.
9
Jason Alvarado
33' 9
Mar 17
Ontario Icebreaker
6.
9
Luis Martinez
19' 2.5
PR
Apr 10
Baker Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Anthony Sharp
141' 0
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
9
Jason Alvarado
111' 6
May 8
Baker Invitational
3.
11
Marcus Marines
107' 6
Apr 3
Don Walker invitational
4.
9
Cade Hartley
104' 3
PR
May 8
Baker Invitational
5.
11
Ethan Branom
94' 10
PR
Apr 15
Parma Invitational
6.
9
Braulio Morales
60' 0
May 8
Baker Invitational
7.
9
Luis Martinez
52' 2
PR
Apr 9
New Plymouth
Javelin - 800g
1.
11
Matt Anthony
119' 3
PR
Apr 10
Baker Relays
2.
12
Anthony Sharp
107' 7
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
9
Gustavo Morales
92' 0
PR
May 1
Baker JV
4.
11
Juan Lopez
89' 0
May 8
Baker Invitational
5.
9
Luis Martinez
68' 1
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
6.
9
Braulio Morales
67' 4
May 8
Baker Invitational
7.
12
Jesus Lujan
37' 3
PR
Apr 2
Ontario JV
High Jump
1.
10
Jacob Ybarra
5' 8
PR
Apr 9
New Plymouth
2.
11
David Toth
5' 6
May 8
Baker Invitational
3.
11
John Hamman
5' 0
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
Pole Vault
1.
9
Gustavo Morales
9' 0
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
12
Tommy Gibbons
9' 0
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
9
Braulio Morales
8' 6
PR
May 2
Heinz Invitational
Long Jump
1.
12
Robert Keyes
20' 8.5
PR
May 8
Baker Invitational
2.
12
Tad Anzaldua
20' 3
PR
May 8
Baker Invitational
3.
11
David Toth
19' 1.75
May 8
Baker Invitational
4.
10
Jacob Ybarra
19' 0
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
5.
12
Tommy Gibbons
16' 7
May 1
Baker JV
6.
9
Gustavo Morales
14' 10.5
PR
May 1
Baker JV
7.
11
Juan Lopez
14' 9
May 1
Baker JV
8.
9
Jordan Escobedo
14' 1
PR
Apr 10
Baker Relays
9.
11
Amadon Ernest
13' 5.25
PR
Mar 19
Buck Classic
Triple Jump
1.
12
Tad Anzaldua
41' 9
(2.4)
PR
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
12
Robert Keyes
40' 7
Apr 30
Grizzly Invitational
3.
11
David Toth
40' 4
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
10
Jacob Ybarra
38' 4
PR
Apr 9
New Plymouth
5.
12
Tommy Gibbons
34' 5
May 1
Baker JV
Womens
100 Meters
1.
11
Shelbi Widner
13.45
(2.2)
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
12
Kayla Uptmor
13.61
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
12
Elena Hammar
13.70
PR
Apr 21
Vale 4-Way
4.
9
Gwen King
14.03
PR
May 8
Baker Invitational
5.
12
Meghan Schram
14.14c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
6.
10
Mariah Strobeck
14.66
PR
May 8
Baker Invitational
7.
11
Keisha Mauer
14.93
Apr 3
Don Walker invitational
8.
12
Amelia Turner
15.48
PR
Apr 16
Vale JV
9.
12
Megan Povar
15.62
PR
Apr 16
Vale JV
10.
12
Ji Won Chae
16.15
PR
May 8
Baker Invitational
11.
10
Leona York
17.14c
PR
Apr 9
New Plymouth
12.
11
Kendra Tatlock
18.65
PR
Apr 16
Vale JV
200 Meters
1.
12
Kayla Uptmor
28.32
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
11
Shelbi Widner
28.63
May 2
Heinz Invitational
3.
12
Elena Hammar
28.64c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
4.
9
Gwen King
28.74c
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
5.
10
Vianca Carrillo
28.94c
Apr 30
Grizzly Invitational
6.
11
Keisha Mauer
29.08
Mar 17
Ontario Icebreaker
7.
10
Mariah Strobeck
30.56
PR
May 8
Baker Invitational
8.
10
Samantha Zamago
30.95
Apr 21
Vale 4-Way
9.
12
Amelia Turner
31.84c
PR
Apr 9
New Plymouth
10.
11
Reanna Culjat
33.55
PR
Mar 19
Buck Classic
11.
9
Kishi Gibbs
34.14c
PR
Apr 9
New Plymouth
12.
12
Ji Won Chae
34.24
PR
May 8
Baker Invitational
13.
10
Leona York
35.52
PR
Apr 16
Vale JV
14.
11
Kendra Tatlock
40.34c
PR
Apr 9
New Plymouth
400 Meters
1.
10
Vianca Carrillo
1:04.51
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
9
Gwen King
1:06.81
PR
May 2
Heinz Invitational
3.
10
Mariah Strobeck
1:10.77
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
12
Melody Haidle
1:12.10
PR
May 8
Baker Invitational
5.
10
Samantha Zamago
1:12.71
Apr 21
Vale 4-Way
6.
9
Kishi Gibbs
1:20.04c
PR
May 1
Baker JV
7.
10
Leona York
1:21.30
PR
Apr 21
Vale 4-Way
800 Meters
1.
11
Melissa Carbajal
2:48.00
May 8
Baker Invitational
2.
12
Melody Haidle
2:48.6h
Mar 19
Buck Classic
3.
10
Kiley Shipley
2:56.42
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
12
Sarah Kniehl
3:04.0h
PR
Apr 15
Parma Invitational
5.
10
Leona York
3:28.8h
PR
Mar 19
Buck Classic
6.
11
Aimee Fritch
4:07.23
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
1500 Meters
1.
12
Melody Haidle
5:29.12
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
12
Sarah Kniehl
6:14.89
PR
Apr 17
La Grande Invitational
3.
10
Kiley Shipley
6:31.07
Apr 3
Don Walker invitational
4.
12
Rubi Almaraz
6:41.80
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
5.
11
Aimee Fritch
7:12.52
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
1600 Meters
1.
12
Melody Haidle
6:24.6h
Apr 30
Grizzly Invitational
2.
11
Melissa Carbajal
6:50.0h
Apr 9
New Plymouth
3.
12
Rubi Almaraz
7:25.0h
PR
Apr 9
New Plymouth
3000 Meters
1.
12
Melody Haidle
12:52.93
May 8
Baker Invitational
2.
11
Melissa Carbajal
13:41.14
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
12
Sarah Kniehl
14:38.00
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
4.
10
Selena Carrasco
14:40.48
Apr 21
Vale 4-Way
5.
12
Rubi Almaraz
14:53.90
May 8
Baker Invitational
6.
11
Aimee Fritch
17:31.1h
Mar 19
Buck Classic
3200 Meters
1.
11
Melissa Carbajal
15:13.0h
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
2.
12
Rubi Almaraz
16:40.0h
Apr 9
New Plymouth
3.
11
Aimee Fritch
18:50.0h
PR
Apr 30
Grizzly Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Reanna Culjat
18.77
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
10
Selena Carrasco
22.42
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
300m Hurdles - 30"
1.
9
Gwen King
51.22
PR
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
2.
10
Vianca Carrillo
52.91
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
11
Reanna Culjat
59.64
PR
May 2
Heinz Invitational
4x100 Relay
1.
-
Elena Hammar
Shelbi Widner
Kayla Uptmor
Keisha Mauer
52.01
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
-
Kayla Uptmor
Keisha Mauer
Elena Hammar
Shelbi Widner
52.89
May 23
OSAA 4A State Championships Day 2
3.
-
Elena Hammar
Kayla Uptmor
Shelbi Widner
Keisha Mauer
53.08
Apr 21
Vale 4-Way
4.
-
Relay Team
53.40
May 8
Baker Invitational
5.
-
Kayla Uptmor
Shelbi Widner
Keisha Mauer
Elena Hammar
53.46
May 2
Heinz Invitational
6.
-
Keisha Mauer
Elena Hammar
Shelbi Widner
Kayla Uptmor
54.14c
Apr 9
New Plymouth
7.
-
Keisha Mauer
Kayla Uptmor
Shelbi Widner
Elena Hammar
54.24c
Apr 10
Baker Relays
8.
-
Kayla Uptmor
Vianca Carrillo
Keisha Mauer
Elena Hammar
55.11
Apr 3
Don Walker invitational
9.
-
Kayla Ortiz
Mariah Strobeck
Kishi Gibbs
Amelia Turner
58.74c
Apr 2
Ontario JV
10.
-
Ji Won Chae
Mariah Strobeck
Kishi Gibbs
Amelia Turner
1:01.21
Apr 16
Vale JV
11.
-
Mariah Strobeck
Kendra Tatlock
Reanna Culjat
Amelia Turner
1:04.45
Mar 17
Ontario Icebreaker
12.
-
Vianca Carrillo
Samantha Zamago
Mariah Strobeck
Gwen King
1:07.14c
Apr 10
Baker Relays
4x200 Relay -
1.
-
Gwen King
Kishi Gibbs
Vianca Carrillo
Samantha Zamago
2:06.6h
Apr 9
New Plymouth
4x400 Relay
1.
-
Gwen King
Kiley Shipley
Kayla Uptmor
Vianca Carrillo
4:33.15
May 2
Heinz Invitational
2.
-
Vianca Carrillo
Kiley Shipley
Kayla Uptmor
Gwen King
4:33.92
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
-
Vianca Carrillo
Kiley Shipley
Gwen King
Kayla Uptmor
4:39.20
Apr 21
Vale 4-Way
4.
-
Vianca Carrillo
Samantha Zamago
Kiley Shipley
Kayla Uptmor
4:49.59
Apr 17
La Grande Invitational
5.
-
Kiley Shipley
Kayla Uptmor
Vianca Carrillo
Samantha Zamago
4:58.3h
Apr 15
Parma Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Samantha Zamago
Vianca Carrillo
Kishi Gibbs
Gwen King
2:12.9h
Apr 10
Baker Relays
2.
-
Leona York
Ji Won Chae
Amelia Turner
Megan Povar
2:31.8h
Apr 10
Baker Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Rubi Almaraz
Melissa Carbajal
Kiley Shipley
Sarah Kniehl
17:27.7h
Apr 10
Baker Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Meghan Schram
30' 10.5
PR
May 8
Baker Invitational
2.
10
Jazmine Gordillo
29' 5.5
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
10
Valerie Gallegos
28' 5
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
10
Hailey Ables
24' 9
PR
Apr 2
Ontario JV
5.
11
Meganne Garner
23' 5
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
6.
12
Megan Povar
23' 1
Apr 9
New Plymouth
12
Sarah Kniehl
23' 1
PR
May 1
Baker JV
8.
10
Rachel Jordan
22' 2.5
May 8
Baker Invitational
9.
10
Amanda Martin
20' 8
May 1
Baker JV
10.
12
Mari Garcia
19' 10.5
PR
Apr 21
Vale 4-Way
11.
10
Leona York
16' 2
PR
May 8
Baker Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Jazmine Gordillo
111' 3
PR
Apr 3
Don Walker invitational
2.
10
Valerie Gallegos
91' 9
May 8
Baker Invitational
3.
12
Meghan Schram
87' 10
PR
May 8
Baker Invitational
4.
10
Hailey Ables
67' 6
PR
Mar 19
Buck Classic
5.
10
Rachel Jordan
65' 2
May 8
Baker Invitational
6.
12
Sarah Kniehl
64' 11
PR
May 8
Baker Invitational
7.
10
Amanda Martin
62' 3
May 1
Baker JV
8.
11
Sarah Torruellas
58' 6
PR
Apr 16
Vale JV
9.
12
Megan Povar
57' 5
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
10.
11
Meganne Garner
56' 9
Apr 9
New Plymouth
11.
10
Leona York
48' 8
PR
May 8
Baker Invitational
Javelin - 600g
1.
10
Jazmine Gordillo
110' 4
PR
May 2
Heinz Invitational
2.
10
Valerie Gallegos
95' 0
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
3.
12
Sarah Kniehl
81' 6
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
4.
12
Mari Garcia
63' 11
PR
Mar 19
Buck Classic
5.
10
Hailey Ables
63' 7
PR
Mar 19
Buck Classic
6.
10
Amanda Martin
55' 9
May 8
Baker Invitational
7.
12
Meghan Schram
51' 1
PR
Apr 21
Vale 4-Way
8.
10
Rachel Jordan
50' 4
May 8
Baker Invitational
11
Meganne Garner
50' 4
PR
Apr 2
Ontario JV
10.
11
Sarah Torruellas
45' 6
PR
May 8
Baker Invitational
Pole Vault
1.
10
Selena Carrasco
6' 0
Apr 30
Grizzly Invitational
Long Jump
1.
10
Vianca Carrillo
13' 11
PR
May 16
Greater Oregon League Championships Day 2
2.
12
Sarah Kniehl
13' 4.75
PR
May 8
Baker Invitational
3.
10
Jazmine Gordillo
13' 4.5
PR
May 8
Baker Invitational
4.
10
Mariah Strobeck
11' 2
PR
May 2
Heinz Invitational
5.
11
Kaylee Kittleson
10' 10
PR
Mar 17
Ontario Icebreaker
Triple Jump
1.
11
Keisha Mauer
30' 10.5
PR
Apr 9
New Plymouth
2.
11
Reanna Culjat
26' 9
Mar 17
Ontario Icebreaker
3.
11
Kaylee Kittleson
23' 10.5
PR
Apr 9
New Plymouth
*Recent improvement