Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2017
2016
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Caleb Brake
11.63
PR
Apr 29
TAPPS 3A North Regional Meet
2.
10
Josh Elliott
11.78
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
3.
10
Connor Ashburn
12.40
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
4.
12
Hunter Deal
12.51
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
5.
10
Logan Price
12.63
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
6.
9
Christian Schafler
12.94
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
7.
10
Gabriel Sagert
13.24
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
8.
9
Samuel Perrone
13.82
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
9.
10
James Miller
14.24c
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
200 Meters
1.
9
Charles Clinkscales
24.08
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
2.
10
Caleb Brake
24.50
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
10
Josh Elliott
25.47
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
4.
12
Hunter Deal
25.66
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
5.
9
Christian Schafler
25.93
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
6.
10
Connor Ashburn
27.14c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
7.
12
Andrew Scott
27.24c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
8.
10
Logan Price
27.99
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
9.
9
Samuel Perrone
30.28
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
10.
10
Gabriel Sagert
31.54c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
400 Meters
1.
11
Andrew O'Brien
54.39
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
2.
9
Charles Clinkscales
54.68
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
3.
10
Caleb Brake
55.11
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
4.
10
Logan Price
56.01
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
5.
12
Andrew Scott
1:00.53
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
6.
9
Samuel Perrone
1:01.42
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
7.
10
Connor Ashburn
1:02.34c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
8.
10
Gabriel Sagert
1:10.54c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
800 Meters
1.
11
Andrew O'Brien
2:05.08
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
2.
9
Charles Clinkscales
2:06.48
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
3.
10
Connor Ashburn
2:20.80
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
4.
12
Andrew Scott
2:24.99
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
1600 Meters
1.
12
Andrew Scott
5:49.20
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
3200 Meters
1.
12
Andrew Scott
12:32.02
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
300m Hurdles - 36"
1.
10
Connor Ashburn
43.99
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
2.
10
Gabriel Sagert
59.68
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
4x100 Relay
1.
-
Josh Elliott
Caleb Brake
Hunter Deal
Charles Clinkscales
46.90
Apr 2
Warrior Relays, running events
2.
-
Josh Elliott
Hunter Deal
Andrew Scott
Connor Ashburn
47.37
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
3.
-
Relay Team
47.58
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
4.
-
Josh Elliott
Caleb Brake
Connor Ashburn
Logan Price
50.52
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
4x200 Relay -
1.
-
Caleb Brake
Josh Elliott
Hunter Deal
Charles Clinkscales
1:38.90
May 7
TAPPS State Track and Field Championships
2.
-
Relay Team
1:40.89
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
-
Caleb Brake
Josh Elliott
Connor Ashburn
Logan Price
1:47.89
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
4x400 Relay
1.
-
Charles Clinkscales
Andrew O'Brien
Andrew Scott
Caleb Brake
3:42.02
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
2.
-
Relay Team
3:47.40
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
-
Charles Clinkscales
Andrew Scott
Logan Price
Caleb Brake
3:55.86
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
4x800 Relay
1.
-
Charles Clinkscales
Andrew O'Brien
Andrew Scott
Connor Ashburn
9:04.13
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
2.
-
Relay Team
9:12.25
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
Shot Put - 12lb
1.
9
Christian Schafler
29' 8.5
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
2.
10
James Miller
29' 0
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
3.
10
Josh Elliott
28' 5
Apr 1
Warrior Relays, field events and 3200
Discus - 1.6kg
1.
10
Josh Elliott
110' 5
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
2.
10
James Miller
89' 7
PR
Apr 1
Warrior Relays, field events and 3200
Long Jump
1.
10
Caleb Brake
17' 7
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
2.
10
Connor Ashburn
16' 11.75
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
3.
12
Andrew Scott
12' 0.5
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
Womens
100 Meters
1.
12
Dixie Kurrus
12.19
PR
Apr 29
TAPPS 3A North Regional Meet
2.
12
Danielle Miller
13.64c
PR
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
3.
11
Gabrielle Miller
13.76
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
4.
9
Hayden Brandenburger
14.39
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
5.
10
Emily Sadler
14.82
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
6.
9
Lauren Boyer
15.57
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
200 Meters
1.
12
Danielle Miller
27.97
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
2.
11
Gabrielle Miller
29.28
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
3.
9
Hayden Brandenburger
29.60
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
4.
10
Zerlina Fung
31.74c
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
5.
10
Emily Sadler
31.78
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
6.
9
Lauren Boyer
33.03
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
400 Meters
1.
12
Danielle Miller
1:03.06
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
2.
11
Gabrielle Miller
1:09.89
PR
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
3.
10
Zerlina Fung
1:12.54c
Feb 24
Coram Deo Intrasquad
4.
10
Emily Sadler
1:15.75
PR
Apr 2
Warrior Relays, running events
9
Lauren Boyer
1:15.75
PR
Apr 21
TAPPS- district 1- 1A & 3A meet
800 Meters
1.
10
Zerlina Fung
2:42.15
PR
Apr 29
TAPPS 3A North Regional Meet
1600 Meters
1.
10
Zerlina Fung
6:07.86
Apr 29
TAPPS 3A North Regional Meet
4x100 Relay
1.
-
Dixie Kurrus
Hayden Brandenburger
Gabrielle Miller
Danielle Miller
52.25
Apr 29
TAPPS 3A North Regional Meet
2.
-
Emily Sadler
Hayden Brandenburger
Gabrielle Miller
Danielle Miller
55.98
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
3.
-
Relay Team
56.47
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
4.
-
Danielle Miller
Hayden Brandenburger
Gabrielle Miller
Emily Sadler
56.62
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
5.
-
Gabrielle Miller
Danielle Miller
Emily Sadler
Hayden Brandenburger
58.98
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
4x200 Relay -
1.
-
Dixie Kurrus
Hayden Brandenburger
Gabrielle Miller
Danielle Miller
1:51.10
May 7
TAPPS State Track and Field Championships
2.
-
Relay Team
1:58.18
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
-
Danielle Miller
Zerlina Fung
Gabrielle Miller
Hayden Brandenburger
2:02.61
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
Shot Put - 4kg
1.
10
Emily Sadler
22' 1
PR
Apr 1
Warrior Relays, field events and 3200
2.
9
Lauren Boyer
21' 5.5
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
Discus - 1kg
1.
10
Emily Sadler
56' 2
PR
Apr 1
Warrior Relays, field events and 3200
2.
9
Lauren Boyer
52' 5
Mar 10
Prince of Peace Winter Warm Up
Long Jump
1.
12
Danielle Miller
15' 1.75
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
2.
11
Gabrielle Miller
14' 0.5
PR
Apr 1
Warrior Relays, field events and 3200
3.
9
Hayden Brandenburger
13' 2.5
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
Triple Jump
1.
12
Danielle Miller
30' 11.5
PR
Apr 8
Tom Landry Relays-High School
*Recent improvement